Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-07 18:28:39

kabi
U┐ytkownik

Nasz wsp├│lny "fanfictu┼Ť"

A moze wsp├│lczesna wersja w polskich realiach.On jest bogatym ksieciem i ma pa┼éac , prawdziwy a ona jest wiejska nauczycielk─ů.
On je┼║dzi konno a ona zdezelowanym maluchem. big_smile

#2 2006-03-07 20:06:39

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Nasz wsp├│lny "fanfictu┼Ť"

big_smile big_smile big_smile big_smile w dodatku ona jest juz za grubym murem, który zburzyc mozna tylko dorodnym mlotem; ON jest uparty i walczy; Ona stuka sie w głowę i mówi nie; ON cierpliwy , czeka...zdobywa...posyła....az mur się burzy....

"A mury run─ů, run─ů, run─ů..." ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#3 2006-03-07 20:26:38

izek
U┐ytkownik

i on przypadkiem nazywa si─Ö Marek Darczy a ona Elka Benek wink wink

gg 5425654

#4 2006-03-07 21:03:09

Alison
U┐ytkownik

Skoro on ksi─ů┼╝─Ö, to niech nazywa si─Ö Franciszek Darczy┼äski, a ona El┼╝bieta Benecka (niech b─Ödzie zubo┼╝a┼é─ů szlachciank─ů, kt├│ra w genach zachowa┼éa swoje zagubione w dziejach popl─ůtanej rodzinnej historii noblesse). On ma pod opiek─ů rozbrykan─ů siostr─Ö Georgini─Ö, kt├│ra jest pupilk─ů Beneckiej. El┼╝bieta ca┼é─ů g┼é─Öbi─ů swej szlachetnej duszy dostrzega mimo wybryk├│w rozwydrzonej nastolatki materia┼é na wspaniale wykszta┼écon─ů, warto┼Ťciow─ů os├│bk─Ö, kt├│rej chce pom├│c rozwin─ů─ç jej na razie ledwie dostrzegalny talent muzyczny. Chce o tym porozmawia─ç z opiekunem dziewczyny. Darczy┼äski zjawia si─Ö na wywiad├│wce....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#5 2006-03-07 21:07:42

izek
U┐ytkownik

no no no big_smile brawo Alison
zdaje si─Ö ┼╝e przyznajesz si─Ö do tego, ┼╝e nie pope┼éni┼éa┼Ť nigdy parawanika, ale mo┼╝e jaki┼Ť ma┼éy scenariusz??

gg 5425654

#6 2006-03-07 21:09:58

Alison
U┐ytkownik

Sama nic nie b─Öd─Ö pope┼énia─ç! Z pope┼éniania to mi najlepiej wychodz─ů b┼é─Ödy. Ale mo┼╝e wsp├│lnemi si┼éami.... Kto┼Ť tu planowa┼é tworzy─ç fanficki ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#7 2006-03-07 21:14:23

izek
U┐ytkownik

jakie błędy 8O
Ja przepraszam, ale czy to nie Ty pope┼éni┼éa┼Ť najwi─Öcej t┼éumacze┼ä zadowalaj─ůc zw┼é. Colinfanki??

a co do współpracy to chętnie chętnie big_smile big_smile

gg 5425654

#8 2006-03-07 21:53:03

Gosia
U┐ytkownik

ca┼é─ů g┼é─Öbi─ů swej szlachetnej duszy dostrzega mimo wybryk├│w rozwydrzonej nastolatki materia┼é na wspaniale wykszta┼écon─ů, warto┼Ťciow─ů os├│bk─Ö

Ten styl to mi cos przypomina wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#9 2006-03-07 21:55:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

A moze wsp├│lczesna wersja w polskich realiach.On jest bogatym ksieciem i ma pa┼éac , prawdziwy a ona jest wiejska nauczycielk─ů.
big_smile

Dziewczyny, to ju┼╝ w┼éa┼Ťciwie by┼éo. Wypisz wymaluj "Tr─Ödowata" big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#10 2006-03-07 21:57:08

Gosia
U┐ytkownik

Ja bym optowala za Darskim i Benet├│wn─ů wink

Z Południa na Północ:

#11 2006-03-07 22:01:55

milosz
U┐ytkownik

big_smile

Dziewczyny, to ju┼╝ w┼éa┼Ťciwie by┼éo. Wypisz wymaluj "Tr─Ödowata" big_smile

Jak wsp├│lcze┼Ťnie - to on po d┼éugim s─ůdzeniu si─Ö ze s─ůdami wszelkiej ma┼Ťci i instancji odzyska┼é mocno sfatygowany pa┼éac ( dajmy na to w Sieniawie) i wraca tam w celu odbudowania i przywr├│cenia ┼Ťwietno┼Ťci - ale ca┼éa wie┼Ť jest przeciwko niemu, poniewa┼╝ pami─Ötaj─ů jeszcze jego dziadka, kt├│ry (no ruszcie moje panie g┼éowami i wyobrazni─ů).....
I tylko ona jedna - ta wiejska nauczycielka (jak siłaczka ) staje za nim murem roll roll roll roll roll wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#12 2006-03-07 22:14:01

Gosia
U┐ytkownik

.......jego dziadka, ktory zbalamucil pol wsi z przyleglosciami... wink

Z Południa na Północ:

#13 2006-03-07 22:16:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

ale ca┼éa wie┼Ť jest przeciwko niemu, poniewa┼╝ pami─Ötaj─ů jeszcze jego dziadka, kt├│ry (no ruszcie moje panie g┼éowami i wyobrazni─ů).....

który jest ojcem, dziadkiem i pradziadkiem polowy mieszkańców wsi?

#14 2006-03-07 22:56:52

kabi
U┐ytkownik

Alez ona nie staje za nim , ona go nie znosi.
Gburowty, wielki pan niszczy jej prace wychowawcz─ů bo ba┼éamuci w glowie wszystkim uczennicom gimnazjum i one juz przestaly sie uczyc bo tylko wzdychaj─ů .Rozpuste w palacu robi i daje z┼éy przyklad okolicznym mieszkancom .Do ko┼Ťcio┼éa nie chodzi!!

#15 2006-03-07 23:00:34

Gosia
U┐ytkownik

...Wiec ona w szlachetnosci swojej postanawia nawrocic go na wlasciwa droge ...

Z Południa na Północ:

#16 2006-03-07 23:16:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmm. Moze troche wy┼╝szej sfery intelektualnej?
To ze nie znosi - zdecydowanie. Ale mo┼╝e dlatego, ze podczas szkolnej dyskoteki (kt├│r─ů pom├│g┼é zorganizowa─ç) nie chcia┼é zata┼äczy─ç ze zwyk┼éa nauczycielk─ů. Jej si─Ö przykro zrobi┼éo i postanowi┼éa otworzy─ç przew├│d doktorski ┼╝eby mu pokaza─ç. Doje┼╝d┼╝a wi─Öc na studia i tam spotyka go przypadkiem, na imieninach, jak si─Ö okazuje, wsp├│lnych znajomych. Tam bli┼╝ej si─Ö poznaj─ů i on si─Ö w niej zakochuje. Wyznaje jej mi┼éo┼Ť─ç, ale ona odmawia mu.

#17 2006-03-07 23:20:50

Gosia
U┐ytkownik

No i wtedy mu pokazuje ..... prace doktorska wink

Z Południa na Północ:

#18 2006-03-07 23:22:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Albo tez kontynuujac:

...Wiec ona w szlachetnosci swojej postanawia nawrocic go na wlasciwa droge ...

i zabiera go na pielgrzymk─Ö do Cz─Östochowy. Tam si─Ö lepiej poznaj─ů. On stwierdza, ┼╝e ona nie umie szy─ç, a ona stwierdza ┼╝e on nie umie czyta─ç mapy. Ale za to ona dowiaduje si─Ö ┼╝e on ┼éadnie gra na gitarze, a on, ┼╝e ona ma zno┼Ťny g┼éos. I tak ida sobie dalej ze ┼Ťpiewem na ustach na samej Jasnej G├│ry.

#19 2006-03-07 23:30:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

No i wtedy mu pokazuje ..... prace doktorska wink

i odrzuca o┼Ťwiadczyny wyzywaj─ůc go od snob├│w i zarozumialc├│w.
Po kilku miesi─ůcach okazuje si─Ö, ┼╝e brakuje jej jakiej┼Ť piecz─ůtki, wi─Öc przyje┼╝d┼╝a i znowu si─Ö na niego natyka. Stoj─ůc przed szpalerem bezwzgl─Ödnych sekretarek, kt├│re odsy┼éaj─ů j─ů do coraz to innych kole┼╝anek. Za┼éamana ucieka na swoj─ů wie─ç w ha┼äbie, ┼╝e jej doktorat jest niewa┼╝ny ( he he), ale ┼╝e b─Ödzie dzielnie walczy─ç. I przyje┼╝d┼╝a do niej tamta kole┼╝anka (z imienin), kt├│ra przywozi jej wszystkie papiery. okazuje si─Ö ┼╝e on natar┼é uszu sekretarkom, poza┼éatwia┼é wszystkie formalno┼Ťci i prosi┼é o przes┼éanie naszel El┼╝biecie. Ona jest zdezorientowana i wdzieczna. Gdy po miesi─ůcu przyje┼╝d┼╝a do posiad┼éo┼Ťci i j─ů odwiedza ponownie wyznaje jej mi┼éo┼Ť─ç i ona si─Ö zgadza. Po czym razem robi─ů habilitacj─Ö.

#20 2006-03-08 00:07:34

kabi
U┐ytkownik

Och!
Nie tak od razu!
Najpierw pyta czy uczucia jej sie zmieniły a ona musi duzo przemysleć.
A tu jeszcze pojawia si─Ö zazdrosna pani....profesor , ktora juz dawno postanowila ,┼╝e on o┼╝eni si─Ö z jej c├│rk─ů .

#21 2006-03-08 00:18:58

Alison
U┐ytkownik

Matko, wypisuj─Ö si─Ö z tej bajki. Ja tu chcia┼éam przyzwoite romansid┼éo stworzy─ç, a te natychmiast jakie┼Ť rozbuchane chucie chc─ů mi wepchn─ů─ç w scenariusz. Po┼é wsi zba┼éamuci┼é, p├│┼é gimnazjum. Mo┼╝e co┼Ť dla Playboya napiszecie? ;-)
A poza tym co┼Ťcie si─Ö tak do ┼Ťwiata nauki przyczepi┼éy? Musz─Ö stanowczo zaprotestowa─ç.

#22 2006-03-08 09:10:09

Georginia
U┐ytkownik

he he...na miecze posz┼éo widze...ja bym wam opisa┼éa tak─ů histori─Ö tyle,┼╝e mi talentu pisarskiego brak,jak si─Ö zbior─Ö w sobie to mo┼╝e cos napisze...

#23 2006-03-08 21:03:43

izek
U┐ytkownik

no i pierwsze koty za płoty big_smile
u┼Ťmia┼éam si─Ö z tych doktorat├│w i habilitacyjnego happy endu wink

jeszcze dla porz─ůdku powinno si─Ö okaza─ç, ┼╝e on nie ba┼éamuci┼é tych gimnazjalistek tylko mia┼é pogadanki o ... ochronie zabytk├│w w swojej posiad┼éo┼Ťci
big_smile

gg 5425654

#24 2006-03-31 16:06:49

Julianna
U┐ytkownik

Ja bym Darcyego ukaza┼éa jako bogatego go┼Ťcia, kt├│ry ma pi─Ökny dom, ┼Ťwietny samoch├│d i ambitn─ů prac─Ö (np. lekarz), w─ůskie grono przyjaci├│┼é, bo jest troch─Ö zadufany w sobie, ale przede wszystkim ma klas─Ö! co wcale takie nie jest oczywiste w naszych czasach, ┼╝e klasa idzie w parze z posiadan─ů fors─ů (!). A ona - Elka, Marianna czy ...? jest biedn─ů studentk─ů, kt├│ra studiuje na przyk┼éad na wydziale pedagogicznym, mieszka w obcym sobie mie┼Ťcie i ma tam jedyn─ů bratni─ů dusz─Ö - kole┼╝ank─Ö z roku - Jank─Ö, albo Ank─Ö? Musi do tego dorabia─ç np. w pizzerii, bo nie ma kasy na utrzymanie si─Ö. I si─Ö poznaj─ů. I co dalej??? Na przyk┼éad jakim┼Ť trafem s─ů na tej samej imprezie i maj─ů (o, dziwo!) wsp├│lnych znajomych. ale jak wiemy, pierwsze wra┼╝enie jest fatalne!

Tylko wiara prowadzi do cudu...

#25 2006-03-31 16:44:23

milosz
U┐ytkownik

Ja bym Darcyego ukaza┼éa jako bogatego go┼Ťcia, kt├│ry ma pi─Ökny dom, ┼Ťwietny samoch├│d i ambitn─ů prac─Ö (np. lekarz), w─ůskie grono przyjaci├│┼é, bo jest troch─Ö zadufany w sobie, ale przede wszystkim ma klas─Ö! co wcale takie nie jest oczywiste w naszych czasach, ┼╝e klasa idzie w parze z posiadan─ů fors─ů (!). A ona - Elka, Marianna czy ...? jest biedn─ů studentk─ů, kt├│ra studiuje na przyk┼éad na wydziale pedagogicznym, mieszka w obcym sobie mie┼Ťcie i ma tam jedyn─ů bratni─ů dusz─Ö - kole┼╝ank─Ö z roku - Jank─Ö, albo Ank─Ö? Musi do tego dorabia─ç np. w pizzerii, bo nie ma kasy na utrzymanie si─Ö. I si─Ö poznaj─ů. I co dalej??? Na przyk┼éad jakim┼Ť trafem s─ů na tej samej imprezie i maj─ů (o, dziwo!) wsp├│lnych znajomych. ale jak wiemy, pierwsze wra┼╝enie jest fatalne!

E nie w pizeriii - ona jest zdolna do j─Özyk├│w obcych, wi─Öc jest kelnerk─ů w super eksklusive restauracji (np. Kopernikus"). A on w┼éa┼Ťnie zosta┼é wsp├│lnikiem w du┼╝ej firmie audytorskiej.
On akurat przyszed┼é do na um├│wion─ů kolacj─Ö i czekaj─ůc na sp├│znialskiego (a mo┼╝e spoznialsk─ů - siostr─Ö przyjaciela karola, kt├│r─ů musi si─Ö zaj─ůc - bo ta przyje┼╝dza, a nikogo nie zna ) i tak czeka i czeka i wpada mu w oko dziewczyna - mo┼╝e nie pi─Ökna, ale jest w niej co┼Ť zniewalaj─ůcego.
Niestety ona nie obsługuje jego stolika....

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Stopka forum