Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-03-05 22:16:09

Nastazja
U┐ytkownik

Re: "Północ-Południe" wojna secesyjna, Patrick Swayze

Nie wiem, bo nie ogladalam. Po pierwszym odcinku zrezygnowałam big_smile

Słusznie.

Inne kobiety,przypomnijcie mi! Prooosz─Ö─Ö─Ö. lol

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#27 2006-03-08 21:52:09

Maryann
U┐ytkownik

czy ten romans sko┼äczy┼é si─Ö szcz─Ö┼Ťliwie?

O ile mnie pamięć - słaba - nie myli, to tak. Choć mogę się mylić, bo widziałam to dzieło tylko raz i to dawno.
W ksi─ů┼╝ce na pewno zostali par─ů, ale r├│┼╝nice mi─Ödzy filmem, a ksi─ů┼╝k─ů w miar─Ö kolejnych odcink├│w by┼éy coraz wi─Öksze.

#28 2006-03-08 22:44:40

Nastazja
U┐ytkownik

lol
Dzi─Ökuj─Ö.

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#29 2006-11-08 00:07:46

Ulka
U┐ytkownik

czytam wlasnie "Mi┼éo┼Ť─ç i wojna", druga cz─Ö┼Ť─ç "P├│lnoc-Po┼éudnie". pamietam ze uwielbialam ten serial gdy lecial bodajze pod koniec lat 80. powtarzali go w latach 90 z trzecia czescia, ale juz calosc nie zrobila takiego wrazenia, po mgliscie pamietanych zachwytach przypomnienie wypadlo...blado:)

A mnie sie podobał straszliwie kadet Bent.

o ile pamietam byl niezly, ale wowczas bardziej przemawial jego zly charakter. tak na marginesie-dobrze w takim razie ze nei czytalas ksiazki-wg opisu ksiazkowego jest to oblesny, wstretny grubas o dziwnych perwersjach i zaburzeniach przewodu pokarmowego, tchorzliwy i w ogole blee...Jakes nie oszczedza sobie naturalizmu w opisach...
swoja droga dobrze ze dotarlam do tej ksiazki dopiero teraz-po 18roku zycia yikes :oops:
powiedzcie ktory z przyjaciol bardziej Wam sie bardziej podobal:Main czy Hazard? my chyba z siostra wolalymy Swayzego ale teraz bym chyba zmienila zdanie:) w filmie denerwowal mnie watego Charlsa, ale w lekturze jest interesujacy...
no i Madelein-piekna kobieta i taka nieszczesliwa. ten watek byl chyba najwazniejszy:)
a na koniec- w powiesci Orry jest wysoki i ma przezwisko Tyczka natomiast George-Pniak i jest nizszy od zony...nie dobrali aktorow big_smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#30 2006-11-08 01:47:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie zdecydowanie bardziej podoba┼é si─Ö Hazard. Swayze mi nie le┼╝a┼é. Pami─Ötam te┼╝ ┼╝e bardzo podoba┼éa mi si─Ö ta brunetka, siostra Orryego (gra┼éa j─ů Terry Garber) takie figlarne oczy mia┼éa. Taka Scarlett O'Hara (tyle ┼╝e bohaterce troch─Ö brakowa┼éo... big_smile)
W sumie ksi─ůzki nie czyta┼éam, dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e istnieje jak zobaczy┼éam u kole┼╝anki na p├│┼éce. Po raz pierwszy kto┼Ť na moj─ů pro┼Ťb─Ö o po┼╝yczenie powiedzia┼é mi "nie" (ona z zasady niczego nigdy nie po┼╝ycza┼éa. Ani o┼é├│wka, ani gumki, ani tym bardziej ksi─ů┼╝ek. Zreszt─ů ta seria to by┼éy jedyne jakie mia┼éa, mo┼╝e dlatego :twisted: ). a ja by┼éam dumna, jak w jakiej┼Ť gazecie mia┼éam przepiekne zdjecie wszystkich bohater├│w (z Bentem, m─Ö┼╝em Madeline i innymi z drugiego planu w┼é─ůcznie. Mam je do tej pory w kt├│rym┼Ť z zeszyt├│w big_smile Bardzo ┼éadne i pieknie skomponowane big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#31 2006-11-08 19:01:50

lady_kasiek
U┐ytkownik

ksi─ů┼╝kis─ů takie sobie szczerze m├│i─ůc

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#32 2006-11-08 23:14:50

Ulka
U┐ytkownik

ksi─ů┼╝kis─ů takie sobie szczerze m├│i─ůc

zgodze sie z Toba. styl mi troche nie pasuje. miedzy innymi odnosze wrazenie ze autor wklada w glowy bohaterow wspolczesna mentalnosc...ale moze sie myle smile
ale jak sie tyle lat w glowie ma wspomnienie "kultowego" wink serialu to trudno powstrzymac sie przed zajrzeniem do ksiazkowego pierwowzoru..
ciekawe jak teraz podobalaby mi sie wersja serialowa?...
a jednak to zadki przypadek ze film jest lepszy (oczywiscie w subiektywnym odczuciu) niz ksiazka-ja mam takie doswiadczenie
a jeden plus jest-oprocz czytania sciagnelam sobie piosenke "Scarlett" i slucham slucham i chce mi sie podrazyc temat wojny secesyjnej..

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#33 2006-11-08 23:32:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja si─Ö przyznam, ┼╝e jak ju┼╝ mia┼éam mo┼╝liwo┼Ťc przeczytania, to szkoda mi by┼éo czasu...
A co do film├│w, to ostatnio spotka┼éam si─Ö z filmem Timeline, kt├│ry podobno jest lepszy ni┼╝ ksi─ů┼╝ka. C├│┼╝, film mi si─Ö przeogromnie spodoba┼é (pomimo "pomimo" big_smile), a co do ksi─ů┼╝ki, to wkr├│tce b─Öd─Ö mia┼éa okazj─Ö si─Ö przekona─ç big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#34 2007-05-06 15:35:09

abigail
U┐ytkownik

Przeczyta┼éam kiedy┼Ť cztery pierwsze tomy. dw├│ch ostatnich nie da┼éam rady - mo┼╝e kiedy┼Ť.....

Ostatnio edytowany przez abigail (2007-05-06 15:37:38)

Stopka forum