Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-03-05 20:05:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Nauczyciele

Jest Kabi, jest.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2006-03-05 20:43:11

Margarett
U┐ytkownik

ja sprawiam przykro┼Ť─ç czy kabi sprawia przykro┼Ť─ç?? Je┼Ťli ja to zapewniam, ┼╝e nie by┼éo to celowe...u mnie najwi─Öksze g┼éupoty wychodz─ů z przejaw├│w dobrej woli

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#28 2006-03-05 20:49:08

GosiaJ
U┐ytkownik

Dobry nauczyciel to taki co lubi dzieci i uwielbia swoja prac─Ö .Niby proste a jednak, jak mozna lubic prace gdzie trzeba tworzyc bzdurne dokumenty , papiery, plany, ewaluacje, programy , projekty....

Zgadzam si─Ö z pierwszym Twoim zdaniem, co do tego nie ma w─ůtpliwo┼Ťci. Ja uwielbiam swoj─ů prac─Ö i uczni├│w. Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e mnie nie wszyscy pewnie lubi─ů, to naturalne... Nawet Colina nie wszystkie tutaj uwielbiaj─ů ;-) A jak si─Ö kocha swoj─ů prac─Ö, to i durne papiery mo┼╝na jako┼Ť przej┼Ť─ç. A ju┼╝ projekty, dzia┼éanie wsp├│lnie z uczniami to inna sprawa - i to wspania┼éa!

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#29 2006-03-05 22:10:38

Kaziuta
U┐ytkownik

To prawda nauczycieli takich jak m├│j polonista opisany wy┼╝ej ju┼╝ prawie nie ma. Bo zaw├│d musi by─ç pasj─ů, a wsp├│┼écze┼Ťni studenci ko┼äcz─ůcy studia i wybieraj─ůcy kierunek nauczycielski nie zawsze robi─ů to z pasji, ale cz─Östo z przypadku. Ko┼äcz─ů studia, podejmuj─ů prac─Ö (je┼╝eli uda im sie j─ů dosta─ç) i sa rozgoryczonymi malkontentami wy┼éadowuj─ůcymi swoje niezadowolenie na uczniach.
Ca┼éy czas poruszamy sie na pozimie szkolnictwaw "ni┼╝szego" ale i w┼Ťr├│d nauczycieli akademickich i to z tytu┼éami nie brak takich, co nigdy nimi zostac nie powinni. Gdzie sa tzw. przedwojenni profesorowie. Fachowcy nie tylko w swojej dziedzinie, ludzie o ogromnej wiedzy og├│lnej, znaj─ůcy sie na sztuce, malarstwie, literaturze, rzucaj─ůcy w rozmowie jak─ů┼Ť ┼éaci┼äsk─ů sekwencj─ů etc.
Z racji swojej pracy mam do czynienia z tym ┼Ťrodowiskiem i nie wygl─ůda ono ciekawie. Bardzo rzadko, a w┼éa┼Ťciwie prawie wcale nie widuje moich "koleg├│w z pracy" na koncertach, wystawach czy w teatrze. Oni maj─ů oczywi┼Ťcie o sobie wysokie mniemanie, ale ja nie mam o czym z nimi rozmawia─ç. Szkoda.

#30 2006-03-05 22:15:18

Alison
U┐ytkownik

M├│j Bo┼╝e...sk─ůd ja to znam. Ile razy wstydzi┼éam si─Ö za swoich znajomych profesor├│w np. przy jakich┼Ť okazjach przy wsp├│lnym stole.....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#31 2006-03-05 22:23:00

Gosia
U┐ytkownik

Nawet Colina nie wszystkie tutaj uwielbiaj─ů

Naprawde? To chyba niemozliwe! wink
ładny masz avatar big_smile

P.S. Sorry za off-topic wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#32 2006-03-05 23:20:26

GosiaJ
U┐ytkownik

ładny masz avatar big_smile
P.S. Sorry za off-topic wink

Colin jest tutaj chyba zawsze on-topic :-) A ile mozna o belferstwie, no dajcie┼╝ spok├│j, ja tutaj chcia┼éam tego unikn─ů─ç ;-)

#33 2006-03-05 23:23:10

Nastazja
U┐ytkownik

Naprawde? To chyba niemozliwe! wink

Hmmm... 8)

tongue

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#34 2006-03-06 10:53:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja si─Ö nauczy┼éam kl─ů─ç w inniejszych j─Özykach. Teraz i tak nikt nie rozumie gdy wal─Ö najgorszymi wulgaryzmami big_smile

#35 2006-03-06 11:07:10

Alison
U┐ytkownik

Ja si─Ö nauczy┼éam kl─ů─ç w inniejszych j─Özykach. Teraz i tak nikt nie rozumie gdy wal─Ö najgorszymi wulgaryzmami big_smile

Jak to m├│wi─ů potrzeba jest matk─ů wynalazku...Ja te┼╝ czasem si─Ö podpieram jakim┼Ť obcym j─Özykiem alibo te┼╝ archaizmem jak ju┼╝ nie zdzier┼╝am ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#36 2006-03-06 17:53:07

Gosia
U┐ytkownik

Aine i Alison, nie zapytam jak to brzmi wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#37 2006-03-06 18:27:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aine i Alison, nie zapytam jak to brzmi wink

Eee, dlaczego? Tłumaczenia nie musimy podawać big_smile

#38 2006-03-06 21:38:53

caroline
U┐ytkownik

No, ┼Ťmia┼éo, nie dajcie si─Ö prosi─ç smile
T┼éumaczenia dla przyzwoito┼Ťci mog─ů by─ç wykropkowane big_smile

#39 2006-04-19 22:28:19

Admete
U┐ytkownik

Jako┼Ť mi umkn─ů┼é ten w─ůtek - wszystko to co piszecie to szczera prawda. Reforma przyczyni┼éa si─Ö w du┼╝ej mierze do pogorszenia sytuacji w szkolnictwie. Do gimnazj├│w przychodz─ů dzieci w najgorszym momencie rozwojowym - nauczyciele ich nie znaj─ů, zanim zorientuj─ů si─Ö o co chodzi - minie pierwszy rok. Poza tym udupia si─Ö ( przepraszam za wyra┼╝enie ) nauczycieli papierami i awansami. Na nauczyciela dyplomowanego pisze si─Ö najpierw plan rozwoju, potem przez dwa lata i dziewi─Ö─ç miesi─Öcy zbiera si─Ö g┼éupoty. W ko┼äcu pisze si─Ö sprawozdanie dla dyrektora z realizacji palnu, sprawozdanie z trzech punkt├│w rozporz─ůdzenia i opis wraz z analiz─ů z kolejnych trzech. Te sprawozdania sie dubluj─ů. Siedzi si─Ö nad tym tygodniami. W tym czasie nie mo┼╝na ani normalnie pracowa─ç, ani odpocz─ů─ç. I to wszystko ┼╝eby zyska─ç te par─Ö groszy wi─Öcej...Dla pieniedzy, kt├│re tak czy inaczej si─Ö nale┼╝─ů za ci─Ö┼╝k─ů prac─Ö i cho─çby po to, ┼╝eby ┼╝a┼éosnym wzrokiem ┼╝ebraka nie patrze─ç na witryny ksi─Ögarni...

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#40 2006-04-19 22:36:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

ech Admete. Proza tejze pracy. Ale i tak chcialabym miec szanse skladac te tony makulatury.

#41 2006-04-19 22:46:35

Admete
U┐ytkownik

Rozumiem Ci─Ö doskonale, bo cho─ç w┼éa┼Ťnie skladam t─Ö makulatur─Ö, to nie jestem pewna zatrudnienia na rok przysz┼éy...Samo ┼╝ycie. Gdyby┼Ť kiedy┼Ť przypadkiem by┼éa w Krakowie w wakacje, to mo┼╝e by┼Ťmy si─Ö spotka┼éy?

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#42 2006-04-19 22:56:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Kochana nie musze jechac na wakacje big_smile Jestem tam w kazdy niemal weekend (szkola) a w wakacje moge przyjechac praktycznie kazdego dnia big_smile

#43 2006-04-19 23:01:39

Admete
U┐ytkownik

Ja jestem co drugi tak mniej wi─Öcej, bo robi─Ö studia podyplomowe ( na staro┼Ť─ç mi si─Ö zachcia┼éo ). Moze jako┼Ť si─Ö nam uda spotka─ç :-)

#44 2006-04-19 23:19:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

Pewnie tak. Dla chcacego nic trudnego big_smile
Musze tylko grafik na najblizszy miesiac dopasc (chociaz pewnie maj odpadnie ze wzgledu na wolne weekendy i tygodniowa pratyke)

#45 2006-04-20 12:59:34

arydno
U┐ytkownik

A ja na chwilke pozwole sobie powrocic do tematu...

Niniejszym obalam teze, jakoby to wielki autorytet anuczyciela owocowal zawsze dobrze przeprowadzona lekcja i moresem w klasie.
Ja ucze j.wloskiego. Powiedzcie, z czym Wam sie kojarzy j.wloski? Raczej z czyms przyjemnym i...niestety niezobowiazujacym, prawda?
Dlatego mimo calego wysilku jaki wkladam w nauczanie, niestety niewiele osob stara sie robic cokolwiek. Uczniowie mnie lubia, choc ucze od niedawna udaje mi sie utrzymac ich zainteresowanie na lekcji. Pozornie niestety...

Wlasnie oddaje sprawdziany ze zlozen czasownika fare (robic); wyobrazcie sobie ze na 15 zdan do tlumacznia niektore osoby wpadly na to ze czasownik trzeba odmienic tylko w przypadlku 2 zdan, zas w pozostalych pozostawily bezokolicznik, mimo mojego jasnego polecenia...
Dodam tylko ze to sa uczniowie liceum!

p.s. smieszy mnie to ze te dzieciaki mowia o sobie, ze sa lepszym pokoleniem od mojego (tzn. ludzi ok.30tki), gdyz znaja conajmniej 2 jezyki obce...
Smieszne! Ich poziom jezykowy jest zalosny, zaswiadczam!

Uff! Troche sie wyzalilam, juz mi lepiej. Gorzej ze musz dzis wstawic do dziennika tych kilkanascie pal...

#46 2006-04-20 15:51:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja dzisiaj mialam przeprawe. Bo ┼éamie kodeks ucznia. W Kodeksie nie jest napisane ze na braku zadania, czy ocenie musi by─ç podpis rodzic├│w, wi─Öc ma nie by─ç - to przecie┼╝ logiczne. Wymagajac podpisu pod nieuzupe┼énionymi ─çwiczeniami ┼éami─Ö KU. Wi─Öc zapowiedzia┼éam, ┼╝e b─Öd─Ö egzekwowa─ç dok┼éadnie wszystkie swoje prawa i pyta─ç na ka┼╝dej lekcji (zwykle nie pytam, bo do┼Ť─ç cz─Öst kartkowki robie). I oczywi┼Ťnie to jest nie fair i znowu przeze mnie b─Öd─ů mie─ç s┼éabe oceny.

#47 2006-04-20 16:00:17

Admete
U┐ytkownik

O moj Bo┼╝e to ja mia┼éam awantur─Ö o to, ze u mnie nie ma podpis├│w na klas├│wkach pod ocenami! Aine nie przejmuj si─Ö, raz b─Öd─ů gada─ç jedno, a potem drugie.
A dzi┼Ť sie dowiedzialam, ┼╝e jesieni─ů b─Öd─Ö mie─ç jak─ů┼Ť duszyczk─Ö na praktykach i stwierdiz┼éam,ze musz─Ö j─ů o┼Ťwieci─ç, ┼╝eby przypadkiem nie sz┼éa uczy─ç do szko┼éy.

#48 2006-04-20 16:46:24

GosiaJ
U┐ytkownik

A dzi┼Ť sie dowiedzialam, ┼╝e jesieni─ů b─Öd─Ö mie─ç jak─ů┼Ť duszyczk─Ö na praktykach i stwierdiz┼éam,ze musz─Ö j─ů o┼Ťwieci─ç, ┼╝eby przypadkiem nie sz┼éa uczy─ç do szko┼éy.

Oj, dziewczyny, nie narzekajcie, u mnie te┼╝ jest r├│┼╝nie, mam lepsze i gorsze dni, ale uwielbiam uczy─ç! :-) Co do tego zainteresowania i tego, ┼╝e si─Ö nie chc─ů m┼éodzi uczy─ç - z tym jest r├│┼╝nie. Jestem tydzie┼ä przed egzaminami gimnazjalnymi (ucz─Ö w┼éa┼Ťnie w gimnazjum), wi─Öc co┼Ť o tym wiem. Jak co niekt├│rzy dostan─ů 10/50, to b─Ödzie dobrze. Ale na szcz─Ö┼Ťcie jest spora grupa wspania┼éych uczni├│w, kt├│rzy maj─ů pomys┼éy na siebie, na swoj─ů przysz┼éo┼Ť─ç, s─ů sensowni, otwarci, inteligentni, chce im si─Ö co┼Ť robi─ç - dla nich warto si─Ö po┼Ťwi─Öca─ç!
:-)

#49 2006-04-20 19:24:26

Alison
U┐ytkownik

To prawda, ┼╝e czasem warto. Ja wprawdzie dostaj─Ö juz do obr├│bki prawie doros┼éych ludzi, po maturze, ale zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e jest od jakich┼Ť dw├│ch lat nawr├│t sporej liczby os├│b, kt├│rym si─Ö chce, kt├│re si─Ö interesuj─ů, kt├│re lubia, kt├│re zadaj─ů pytania, kt├│re przychodz─ů po zaj─Öciach. A mia┼éam juz kryzys, bo chyba ze 4 lata by┼éa taka posucha, ┼╝e wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e tym studentom juz kompletnie na niczym nie zale┼╝y, jak tylko na zdobytym, najmniejszym kosztem, papierku...

#50 2006-04-20 19:42:10

Diana
U┐ytkownik

ja też uczę w gimnazjum , dodatkowo zostałam oddelegowana na maturę na pisemny polski! koszmar siedzenia mnie czeka :evil:

Migoteczko, jak ju┼╝ b─Ödzie po, to mo┼╝e zdasz ma┼é─ů relacj─Ö? Zawsze mnie ciekawi┼éo, jak czuj─ů si─Ö ci, kt├│rzy sprawdzaj─ů te wypociny uczni├│w. Moje wypracowanie maturalne by┼éo beznadziejne :oops: , jak oceniam je z perspektywy.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

Stopka forum