Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2005-05-10 20:35:38

fringilla
Użytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Na tej stronce jest obszerna galeria zdj?? "behind the scenes", przejrza?am j? sobie i mam tak? refleksj?, czy nie macie wra?enia, ?e stroje w nowej "Dumie..." s? jakie? takie grunge'owe, tzn. wymi?te, zwisaj?ce, bure, co to w?a?ciwie ma oznacza? dla filmu, powstaje jaka? nowowczesna wersja?
Nie do ko?ca to rozumiem, ju? sam wybór aktorów wydaje mi si? kontrowersyjny (oprócz B. Blethyn i D. Sutherlanda - to chyba b?dzie co?), i jeszcze te fryzury i ubrania, co jest grane?

Stroje zwisaj?, bo Keira chuda jest i p?aska, tote? wszytkie suknie na niej wisz?, jak na wieszaku wink
A tak serio to okropnie szarobure s? te wszystkie jej kiecki. Przecie? to by? okres bieli, panienki cz?sto chodzi?y w bia?ych sukniach a ona taka bura sad
Natomiast filmowy pan Darcy - kompletna pora?ka. Mia?am nadziej?, ?e mo?e w charakteryzacji bedzie lepiej wygl?da?, a tu nic! Zobaczymy jak zagra.
Ja ostatnio ogl?da?am film z m?odym Finnesem i stwierdzi?am, ?e on by?by fantastycznym Darcym! Jego brat Ralph jest ju? troch? za tary, ale Joseph wygl?da wystarczaj?co m?odo.
A propos obsady, to oprócz Brendy Blethyn, która pasuje mi do pani Bennet jak ula?, i Donalda Sutherlanda, wybór Judi Dench wydaje si? strza?em w dziesi?tk?, uwielbiam j?, w ka?dej roli jet ?wietna!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#77 2005-05-10 21:07:16

dorotka
Użytkownik

Zgadzam si?, Judi Dench pasuje idealnie, w ko?cu etatowo gra monarchinie itd. - przypomnijcie sobie tylko "Zakochanego Szekspira" wink
Nawet mi nie wspominajcie o nowym Darcym... co za beton...

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#78 2005-05-11 18:10:39

caroline
Użytkownik

Dok?adnie tak, na razie wszystko wskazuje na to, ?e przebojem w tym filmie b?d? przede wszystkim role drugoplanowe. A co do Darcy'ego, podobno Colin Firth powiedzia?, ?e cieszy z powstania nowej wersji P&P, bo ma nadziej?, ?e nowy aktor przejmie pa?eczk? i pozwoli mu si? uwolni? od wizerunku Darcy'ego.
lol

#79 2005-05-11 20:35:34

dorotka
Użytkownik

Nie chc? go martwi?, ale raczej wszyscy dzi?ki temu nowemu aktorowi utwierdz? si? w przekonaniu, ?e jedynym Darcym pozostanie Colin wink

#80 2005-05-12 10:36:24

sister
Użytkownik

Witam Moje Drogie smile

zawali?am ostatnio odwiedziny na forum, zbli?a si? termin mojej obrony i wszystko stan??o na g?owie... Ale postaram si? poprawi? smile

Widz?, ?e dyskutujecie o nowej wersji P&P?

Fakt, jedyn? dobr? rzecz? w tym filmie jest obecno?? pani Dench... Szczególnie podoba?a mi si? w "Czekoladzie", ale w "Szekspirze" te? by?a rewelacyjna smile

#81 2005-05-14 18:50:40

caroline
Użytkownik

Gratulacje! Znalaz?a? :-) Ja szuka?am w czeskich bazach filmowych, ale nie znalaz?am, pomy?la?am, ?e s?siedzi zza miedzy zrobili ma?y plagiacik, pozmieniali imiona, tytu? itp. a jednak!
Jane Eyrova - nie?le brzmi, nie :-)

#82 2005-05-15 02:03:06

Anonymous
Gość

Moze wydam sie Wam troche nienormala. ale mam wra?enie przegladaj?c t? stron?,ze straciam kilka lat w swoim zyciu. Dlatego prosze Was by?cie pomogly mi nadrobi? stracony czas i poda?u mi list? ksi?zek i filmów z którymi Waszy zdaniem powinna zapozna? si? ka?da romantyczna kobieta. Twórczo?? Jean Austen znam - to tak na moj? obron?.

#83 2005-06-01 14:39:35

caroline
Użytkownik

Na yahoo! pojawi? si? trailer do nowej wersji P&P, wygl?da bardzo obiecuj?co. Polecam! Je?li si? nie myl? podk?ad muzyczny jest z "Love actually".

#84 2005-06-01 16:04:13

dorotka
Użytkownik

No to mo?e linka podasz, co? wink
Bo mi si? szuka? nie chce big_smile

#85 2005-06-01 16:48:22

caroline
Użytkownik

Alez prosze:
http://movies.yahoo.com/shop?d=hv&c … 1808657001

Dla mniej wygodnych: informacja o trailerze jest bezposrenio na stronie yahoo z duzym zdjeciem Keiry K., nigdzie indziej go nie znalazlam, yahoo ma chyba ten trailer jako pierwszy (exclusive), potrzebny jest Quick Time albo Windows Player (moze ciezko sie uruchamiac, probujcie do skutku, mnie sie udalo)
Pozdrawiam
smile

#86 2005-06-01 20:51:44

dorotka
Użytkownik

Obejrza?am.
Jako?? boska, naprawd? wink
Chyba, ?e to tylko u mnie tak dzia?a. big_smile
Jakie? dziwne fryzury maj?.
No có?, obejrze? trzeba b?dzie. wink

#87 2005-06-01 22:36:23

demi
Użytkownik

ja tez widzia?am, ale jakos tak dziwnie to wszystko wygl?da, bia?e suknie na balach a poza tym szarobure??? No i oczywi?cie w??czy? mi si? od razu porównator z wersj? 1995, nic na to nie poradz?,?e o ile Kera w roli Lizzy to jeszcze jako? wygl?da to ten ca?y nowy Darcy...bro? nas Panie Boze... Cho? mo?e w ten sposób nastawiaj?c si? b?dziemy bardzo, ale to bardzo mi?o zaskoczone jak ju? zobaczymy film w ca?o?ci. bo obejrzec trzeba o tym nie ma nawet dyskusji
a jako? rzeczywi?cie swietna, tylko ogólnie ca?y film bedzie chyba taki ciemny ?e tak powiem, bo wszystkie kolory jakies taki st?umione s?.Ale te widocznie tak wizja re?ysera i tych wszystkich innych co nad nim pracowali

#88 2005-06-02 18:19:59

gullviva
Użytkownik

tez obejzalam i z demi sie zgodze ze darcy nie nalepiej wypadl w tej wersji a i Kera mi tez sie specjalnie nie spodobala jako Lizzi....teraz mi tylko pozostaje caly film obejrzec .....moze i ja zdanie zmienie wink

[img]http://img234.imageshack.us/img234/1175/7777dp2.jpg[/img]
Pozdrawiam serdecznie smile

#89 2005-06-02 19:54:51

moniczek
Użytkownik

Ja te? widzia?am - i zgadzam sie z moimi przedmówczyniami (czy raczej "przedpisawczyniami" wink ).
Ca?o?? jednak wygl?da do?? obiecuj?co - mo?e dlatego, ?e to migawki. Chocia? nawet w tych fragmentach dostrzec mo?na troch? niezgodno?ci z "orygina?em". No bardzo jestem ciekawa jak ten film wypadnie...

#90 2005-06-03 16:29:40

kami
Użytkownik

I ja te? obejrza?am ... Osobi?cie uwielbiam wszystko co jest zwi?zane z "Dum? i Uprzedzeniem" , wi?c i t? ekranizacj? pobiegn? szybko zobaczy?. Cho? niestety dla mnie panem Darcym zawsze b?dzie Colin Firth , oboj?tne ile filmów na podstawie tej ksi??ki powstanie. A Keiry nigdy nie lubi?am... tak wi?c film zobacz? ale bez jaki? wiekszych uczu?... Id? obejrze? "D i U" z 1995 r wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#91 2005-06-08 21:07:36

caroline
Użytkownik

Masz na my?li wersj? z Jamesem Caviezelem mo?e? Pocz?tek by? obiecuj?cy, przyznasz... niestety rozwini?cie ju? nie tak bardzo,
ale mo?e nie za?miecajmy forum i przenie?my t? rozmow? gdzie indziej (np. "Co oprócz Jane"). Ja te? bardzo lubi? "Hrabiego..."
Pozdrawiam

#92 2005-06-10 00:36:15

Ismena
Użytkownik

na pocz?tku pozdrawiam wszystkich, jestem nowa i...sami wiecie, z pewn? tak? nie?mia?o?ci? :oops: pisz?...
w?a?nie obejrza?am sobie ten nieszcz?sny trailer.
1.macie racje wszystko takie szarobure i upiorne. :? dom Bennetów wygl?da jak straszny dworek z opuszczonych przedmie??. A te sukienki? to ju? chyba s?u??ce w naszej starej dobrej ekranizacji P&P nosi?y lepsze. Poza tym odnios?am wra?enie, ?e tam po prostu jest jako? brudno i tylko wszy brakuje ( a mo?e nie? 8O ). Wn?trza s? ch?odne i puste...nawet ta angielska przyroda jest jaka? przyt?umiona i w takim dziwnym rudawym, sraczkowatym kolorze. Jesli chodzi o ca?? estetyk?, kolorystyk? to dla mnie zupe?ny kontrast zP&P z 1995 roku, brak koj?cej bieli, sielsko?ci, spokoju przydomowego ogrodu i poobiedniego haftowania.
2. Aktorzy? nowy pan Darcy-ble. porównania z Colinem w ogóle nie wytrzyma, ale chcia?am da? mu szans?, spojrze? bez uprzedze? wink niestety nie widz? w nim niczego ciekawego. mog? narzeka? jak panna Bingley, ale to niczego nie zmieni, zreszt? pewnie mu si? jeszcze dostanie na tym forum. Keira, jako? si? do niej przyzwyczi?am i co? przeczuwam, ?e to ona jeszcze najbardziej b?dzie si? nam podoba?. Judi D. w roli Lady Catherine, no có?... wygl?da?a w tym urywku jak medium z seansu spirytystycznego. Pan Collins- za ma?o zabawny, za ?adny.
3. Wierno?? wzgl?dem powie?ci. Na pierwszy rzut oka wydaje mi si?, ?e tam b?dzie du?o nie?cis?o?ci. Co robi Darcy z Elizabeth w szopie, w czasie deszczu :?: prosz? niech mi kto? wyja?ni. Darcy si? o?wiadcza, ona mówi swoj? s?ynn? kwesti?,a za chwil? patrz? na siebie, jakby mieli si? zacz?? dziko i nami?tnie ca?owa?. W ogóle ta scena w deszczu jest jako? ma?o przekonuj?ca, nieprawdopodobna, sentymentalna i melodramatyczna na miar? brazylijskiego tasiemca. ufffff no to sobie ponarzeka?am big_smile

#93 2005-06-10 11:35:32

fringilla
Użytkownik

Wiecie co, mo?na si? do wielu rzeczy przyczepi?, ale wiele te? mo?na by?oby wybaczy?, gdyby nie ten koszmarny Darcy...
Wydaje mi si?, ?e ta wersja b?dzei znacznie bardziej uwspó?cze?niona od naszej ulubionej, tak bardzo wiernej orygina?owi P&P z 1995... Na podstawie tych urywków odnios?am takie wra?enie. Có?, wymogi rynku...
B?dzie to pewnie film bardziej "inspirowany ksi?zk?" ni? ekranizacja ksi?zki...
Keira gra iderntycznie jak w Piratach i wszystkich innych swoich filmach, wybitna aktork? to ona nie jest, a w czasch regencji z tak? figur? to by chyba furory nie zrobi?a...

Muzyka identyczna jak w Love actually, zauwa?y?y?cie?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#94 2005-06-10 14:41:21

dorotka
Użytkownik

Ja si? z wami zgadzam, nawet nie mam si?y bardziej tyra? tego nowego Darcy'ego, no koszmar po prostu.
Co do muzyki, to taka sama lecia?a te? na trailerze do "Aviatora", mo?e to po prostu jaka? uniwersalna, obiegowa melodia wink

#95 2005-06-10 21:35:16

Ismena
Użytkownik

je?li chcia?abym obejrze? wspó?czesn? wersj? to wybra?abym t? z 2003, dr?? na my?l, ?e zaserwuj? nam knot, który nie przystaje zupe?nie do rzeczywiso?ci epoki regencji.
A Matthew MacFadyen móg?by zbiera? ziemniaki na polu, wygl?da raczej jak parobek ni? pan na Pemberley.

#96 2005-06-10 21:42:17

demi
Użytkownik

wiecie, tak sobie my?le, ?e ?e oni po prostu chc? zarobic bo wiedz? ?e wierni fani Jane i P&P i tak pójd? do kina ?eby zobaczy? co to z tego wysz?o bez wzgl?du kto tam gra a mo?e w?asnie dlatego zeby znowy porównywa? do niedo?cignionej wersji z 1995
no bo nie obra?aj?c nas samych(siebie te?) kogo jak nie fanów skusi ekranizacja ksi??ki jane
jesli kto? kto nie interesuje sie tym gatunkiem literackim mimo i? to jest klasyka nie ma poj?cia kto to jest Jane Austen
ja i tak pójde i dam im zarobi? ale po obejrzeniu tego zwiastunu ju? nie czekam tak niecierpliwie na koniec wrze?nia kiedy film b?dzie w kinach

#97 2005-06-10 22:11:39

Ismena
Użytkownik

P&P to taka ksi??ka, któr? filmuje si? co kilkana?cie lat, w ci?gu naszego ?ycia zd??ymy jeszcze dobrych kilka razy obejrze? Darcyego w nowym wcieleniu. Osobi?cie jestem ciekawa kogo zaproponowa?yby?cie do tej roli- poza Colinem oczywi?cie. :?:

#98 2005-06-11 07:51:49

sister
Użytkownik

Bardzo ciekawe pytanie smile

Ja bym widzia?a w tej roli... Jeremirgo Ironsa, gdyby by? troch? m?odszy. Szczerze mówi?c nikt inny w tej chwili nie przychodzi mi do g?owy... Chyba, ?e Gary Oldman, baaaardzo przystojny typek smilesmilesmile

#99 2005-06-11 20:20:17

fringilla
Użytkownik

Bardzo lubie Gary'ego Oldmana, ale jest zdecydowanie za niski. I za stary.
Gdazie? wcze?niej juz pisa?am, ?e ja widzia?abym w tej roli Josepha Fiennesa - przystojny, wysoki, nie jest jeszcze taki stary (ma 35 lat, tyle co Colin, gdy gra? Darcy'ego, ale wygl?da na mniej). Nie podoba? mi sie jako Szekspir, ale w kilku innych wcieleniach, uh! Jego brat jest jeszcze przystojniejszy, ale ju? za stary.

A propos, wiecie ?e Voldemorta gra Ralph Finnes? Uwielbiam go, ale nie uwa?acie ?e to wielka obsadowa pomy?ka? Ralph Finnes powinien gra? Syriusza, a na Voldemorta zdecydowanie bardziej pasowa?by Gary Oldman. Nie mam racji?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#100 2005-06-11 23:28:38

Ismena
Użytkownik

Pomy?a?am sobie o Hugh Jackmanie, moim zdaniem pasowa?by do tej roli, chyba ?e bierzemy tylko pod uwag? angielskich aktorów. Nie mog? sobie wyobrazi? Darceyego bez angielskiego akcentu... Chyba b?d? szuka? dalej.

Stopka forum