Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2005-05-10 20:35:38

fringilla
U┐ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Na tej stronce jest obszerna galeria zdj─Ö─ç "behind the scenes", przejrza┼éam j─ů sobie i mam tak─ů refleksj─Ö, czy nie macie wra┼╝enia, ┼╝e stroje w nowej "Dumie..." s─ů jakie┼Ť takie grunge'owe, tzn. wymi─Öte, zwisaj─ůce, bure, co to w┼éa┼Ťciwie ma oznacza─ç dla filmu, powstaje jaka┼Ť nowowczesna wersja?
Nie do ko┼äca to rozumiem, ju┼╝ sam wyb├│r aktor├│w wydaje mi si─Ö kontrowersyjny (opr├│cz B. Blethyn i D. Sutherlanda - to chyba b─Ödzie co┼Ť), i jeszcze te fryzury i ubrania, co jest grane?

Stroje zwisaj─ů, bo Keira chuda jest i p┼éaska, tote┼╝ wszytkie suknie na niej wisz─ů, jak na wieszaku wink
A tak serio to okropnie szarobure s─ů te wszystkie jej kiecki. Przecie┼╝ to by┼é okres bieli, panienki cz─Östo chodzi┼éy w bia┼éych sukniach a ona taka bura sad
Natomiast filmowy pan Darcy - kompletna pora┼╝ka. Mia┼éam nadziej─Ö, ┼╝e mo┼╝e w charakteryzacji bedzie lepiej wygl─ůda┼é, a tu nic! Zobaczymy jak zagra.
Ja ostatnio ogl─ůda┼éam film z m┼éodym Finnesem i stwierdzi┼éam, ┼╝e on by┼éby fantastycznym Darcym! Jego brat Ralph jest ju┼╝ troch─Ö za tary, ale Joseph wygl─ůda wystarczaj─ůco m┼éodo.
A propos obsady, to opr├│cz Brendy Blethyn, kt├│ra pasuje mi do pani Bennet jak ula┼é, i Donalda Sutherlanda, wyb├│r Judi Dench wydaje si─Ö strza┼éem w dziesi─ůtk─Ö, uwielbiam j─ů, w ka┼╝dej roli jet ┼Ťwietna!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#77 2005-05-10 21:07:16

dorotka
U┐ytkownik

Zgadzam się, Judi Dench pasuje idealnie, w końcu etatowo gra monarchinie itd. - przypomnijcie sobie tylko "Zakochanego Szekspira" wink
Nawet mi nie wspominajcie o nowym Darcym... co za beton...

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#78 2005-05-11 18:10:39

caroline
U┐ytkownik

Dok┼éadnie tak, na razie wszystko wskazuje na to, ┼╝e przebojem w tym filmie b─Öd─ů przede wszystkim role drugoplanowe. A co do Darcy'ego, podobno Colin Firth powiedzia┼é, ┼╝e cieszy z powstania nowej wersji P&P, bo ma nadziej─Ö, ┼╝e nowy aktor przejmie pa┼éeczk─Ö i pozwoli mu si─Ö uwolni─ç od wizerunku Darcy'ego.
lol

#79 2005-05-11 20:35:34

dorotka
U┐ytkownik

Nie chc─Ö go martwi─ç, ale raczej wszyscy dzi─Öki temu nowemu aktorowi utwierdz─ů si─Ö w przekonaniu, ┼╝e jedynym Darcym pozostanie Colin wink

#80 2005-05-12 10:36:24

sister
U┐ytkownik

Witam Moje Drogie smile

zawaliłam ostatnio odwiedziny na forum, zbliża się termin mojej obrony i wszystko stanęło na głowie... Ale postaram się poprawić smile

Widz─Ö, ┼╝e dyskutujecie o nowej wersji P&P?

Fakt, jedyn─ů dobr─ů rzecz─ů w tym filmie jest obecno┼Ť─ç pani Dench... Szczeg├│lnie podoba┼éa mi si─Ö w "Czekoladzie", ale w "Szekspirze" te┼╝ by┼éa rewelacyjna smile

#81 2005-05-14 18:50:40

caroline
U┐ytkownik

Gratulacje! Znalaz┼éa┼Ť :-) Ja szuka┼éam w czeskich bazach filmowych, ale nie znalaz┼éam, pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e s─ůsiedzi zza miedzy zrobili ma┼éy plagiacik, pozmieniali imiona, tytu┼é itp. a jednak!
Jane Eyrova - nie┼║le brzmi, nie :-)

#82 2005-05-15 02:03:06

Anonymous
GoŠ

Moze wydam sie Wam troche nienormala. ale mam wra┼╝enie przegladaj─ůc t─Ö stron─Ö,ze straciam kilka lat w swoim zyciu. Dlatego prosze Was by┼Ťcie pomogly mi nadrobi─ç stracony czas i poda┼éu mi list─Ö ksi─ůzek i film├│w z kt├│rymi Waszy zdaniem powinna zapozna─ç si─Ö ka┼╝da romantyczna kobieta. Tw├│rczo┼Ť─ç Jean Austen znam - to tak na moj─ů obron─Ö.

#83 2005-06-01 14:39:35

caroline
U┐ytkownik

Na yahoo! pojawi┼é si─Ö trailer do nowej wersji P&P, wygl─ůda bardzo obiecuj─ůco. Polecam! Je┼Ťli si─Ö nie myl─Ö podk┼éad muzyczny jest z "Love actually".

#84 2005-06-01 16:04:13

dorotka
U┐ytkownik

No to mo┼╝e linka podasz, co? wink
Bo mi si─Ö szuka─ç nie chce big_smile

#85 2005-06-01 16:48:22

caroline
U┐ytkownik

Alez prosze:
http://movies.yahoo.com/shop?d=hv&c … 1808657001

Dla mniej wygodnych: informacja o trailerze jest bezposrenio na stronie yahoo z duzym zdjeciem Keiry K., nigdzie indziej go nie znalazlam, yahoo ma chyba ten trailer jako pierwszy (exclusive), potrzebny jest Quick Time albo Windows Player (moze ciezko sie uruchamiac, probujcie do skutku, mnie sie udalo)
Pozdrawiam
smile

#86 2005-06-01 20:51:44

dorotka
U┐ytkownik

Obejrzałam.
Jako┼Ť─ç boska, naprawd─Ö wink
Chyba, że to tylko u mnie tak działa. big_smile
Jakie┼Ť dziwne fryzury maj─ů.
No c├│┼╝, obejrze─ç trzeba b─Ödzie. wink

#87 2005-06-01 22:36:23

demi
U┐ytkownik

ja tez widzia┼éam, ale jakos tak dziwnie to wszystko wygl─ůda, bia┼ée suknie na balach a poza tym szarobure??? No i oczywi┼Ťcie w┼é─ůczy┼é mi si─Ö od razu por├│wnator z wersj─ů 1995, nic na to nie poradz─Ö,┼╝e o ile Kera w roli Lizzy to jeszcze jako┼Ť wygl─ůda to ten ca┼éy nowy Darcy...bro┼ä nas Panie Boze... Cho─ç mo┼╝e w ten spos├│b nastawiaj─ůc si─Ö b─Ödziemy bardzo, ale to bardzo mi┼éo zaskoczone jak ju┼╝ zobaczymy film w ca┼éo┼Ťci. bo obejrzec trzeba o tym nie ma nawet dyskusji
a jako┼Ť rzeczywi┼Ťcie swietna, tylko og├│lnie ca┼éy film bedzie chyba taki ciemny ┼╝e tak powiem, bo wszystkie kolory jakies taki st┼éumione s─ů.Ale te widocznie tak wizja re┼╝ysera i tych wszystkich innych co nad nim pracowali

#88 2005-06-02 18:19:59

gullviva
U┐ytkownik

tez obejzalam i z demi sie zgodze ze darcy nie nalepiej wypadl w tej wersji a i Kera mi tez sie specjalnie nie spodobala jako Lizzi....teraz mi tylko pozostaje caly film obejrzec .....moze i ja zdanie zmienie wink

[img]http://img234.imageshack.us/img234/1175/7777dp2.jpg[/img]
Pozdrawiam serdecznie smile

#89 2005-06-02 19:54:51

moniczek
U┐ytkownik

Ja też widziałam - i zgadzam sie z moimi przedmówczyniami (czy raczej "przedpisawczyniami" wink ).
Ca┼éo┼Ť─ç jednak wygl─ůda do┼Ť─ç obiecuj─ůco - mo┼╝e dlatego, ┼╝e to migawki. Chocia┼╝ nawet w tych fragmentach dostrzec mo┼╝na troch─Ö niezgodno┼Ťci z "orygina┼éem". No bardzo jestem ciekawa jak ten film wypadnie...

#90 2005-06-03 16:29:40

kami
U┐ytkownik

I ja te┼╝ obejrza┼éam ... Osobi┼Ťcie uwielbiam wszystko co jest zwi─ůzane z "Dum─ů i Uprzedzeniem" , wi─Öc i t─ů ekranizacj─Ö pobiegn─Ö szybko zobaczy─ç. Cho─ç niestety dla mnie panem Darcym zawsze b─Ödzie Colin Firth , oboj─Ötne ile film├│w na podstawie tej ksi─ů┼╝ki powstanie. A Keiry nigdy nie lubi┼éam... tak wi─Öc film zobacz─Ö ale bez jaki┼Ť wiekszych uczu─ç... Id─Ö obejrze─ç "D i U" z 1995 r wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#91 2005-06-08 21:07:36

caroline
U┐ytkownik

Masz na my┼Ťli wersj─Ö z Jamesem Caviezelem mo┼╝e? Pocz─ůtek by┼é obiecuj─ůcy, przyznasz... niestety rozwini─Öcie ju┼╝ nie tak bardzo,
ale mo┼╝e nie za┼Ťmiecajmy forum i przenie┼Ťmy t─Ö rozmow─Ö gdzie indziej (np. "Co opr├│cz Jane"). Ja te┼╝ bardzo lubi─Ö "Hrabiego..."
Pozdrawiam

#92 2005-06-10 00:36:15

Ismena
U┐ytkownik

na pocz─ůtku pozdrawiam wszystkich, jestem nowa i...sami wiecie, z pewn─ů tak─ů nie┼Ťmia┼éo┼Ťci─ů :oops: pisz─Ö...
w┼éa┼Ťnie obejrza┼éam sobie ten nieszcz─Ösny trailer.
1.macie racje wszystko takie szarobure i upiorne. :? dom Bennet├│w wygl─ůda jak straszny dworek z opuszczonych przedmie┼Ť─ç. A te sukienki? to ju┼╝ chyba s┼éu┼╝─ůce w naszej starej dobrej ekranizacji P&P nosi┼éy lepsze. Poza tym odnios┼éam wra┼╝enie, ┼╝e tam po prostu jest jako┼Ť brudno i tylko wszy brakuje ( a mo┼╝e nie? 8O ). Wn─Ötrza s─ů ch┼éodne i puste...nawet ta angielska przyroda jest jaka┼Ť przyt┼éumiona i w takim dziwnym rudawym, sraczkowatym kolorze. Jesli chodzi o ca┼é─ů estetyk─Ö, kolorystyk─Ö to dla mnie zupe┼ény kontrast zP&P z 1995 roku, brak koj─ůcej bieli, sielsko┼Ťci, spokoju przydomowego ogrodu i poobiedniego haftowania.
2. Aktorzy? nowy pan Darcy-ble. por├│wnania z Colinem w og├│le nie wytrzyma, ale chcia┼éam da─ç mu szans─Ö, spojrze─ç bez uprzedze┼ä wink niestety nie widz─Ö w nim niczego ciekawego. mog─Ö narzeka─ç jak panna Bingley, ale to niczego nie zmieni, zreszt─ů pewnie mu si─Ö jeszcze dostanie na tym forum. Keira, jako┼Ť si─Ö do niej przyzwyczi┼éam i co┼Ť przeczuwam, ┼╝e to ona jeszcze najbardziej b─Ödzie si─Ö nam podoba─ç. Judi D. w roli Lady Catherine, no c├│┼╝... wygl─ůda┼éa w tym urywku jak medium z seansu spirytystycznego. Pan Collins- za ma┼éo zabawny, za ┼éadny.
3. Wierno┼Ť─ç wzgl─Ödem powie┼Ťci. Na pierwszy rzut oka wydaje mi si─Ö, ┼╝e tam b─Ödzie du┼╝o nie┼Ťcis┼éo┼Ťci. Co robi Darcy z Elizabeth w szopie, w czasie deszczu :?: prosz─Ö niech mi kto┼Ť wyja┼Ťni. Darcy si─Ö o┼Ťwiadcza, ona m├│wi swoj─ů s┼éynn─ů kwesti─Ö,a za chwil─Ö patrz─ů na siebie, jakby mieli si─Ö zacz─ů─ç dziko i nami─Ötnie ca┼éowa─ç. W og├│le ta scena w deszczu jest jako┼Ť ma┼éo przekonuj─ůca, nieprawdopodobna, sentymentalna i melodramatyczna na miar─Ö brazylijskiego tasiemca. ufffff no to sobie ponarzeka┼éam big_smile

#93 2005-06-10 11:35:32

fringilla
U┐ytkownik

Wiecie co, można się do wielu rzeczy przyczepić, ale wiele też można byłoby wybaczyć, gdyby nie ten koszmarny Darcy...
Wydaje mi si─Ö, ┼╝e ta wersja b─Ödzei znacznie bardziej uwsp├│┼écze┼Ťniona od naszej ulubionej, tak bardzo wiernej orygina┼éowi P&P z 1995... Na podstawie tych urywk├│w odnios┼éam takie wra┼╝enie. C├│┼╝, wymogi rynku...
B─Ödzie to pewnie film bardziej "inspirowany ksi─ůzk─ů" ni┼╝ ekranizacja ksi─ůzki...
Keira gra iderntycznie jak w Piratach i wszystkich innych swoich filmach, wybitna aktork─ů to ona nie jest, a w czasch regencji z tak─ů figur─ů to by chyba furory nie zrobi┼éa...

Muzyka identyczna jak w Love actually, zauwa┼╝y┼éy┼Ťcie?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#94 2005-06-10 14:41:21

dorotka
U┐ytkownik

Ja się z wami zgadzam, nawet nie mam siły bardziej tyrać tego nowego Darcy'ego, no koszmar po prostu.
Co do muzyki, to taka sama lecia┼éa te┼╝ na trailerze do "Aviatora", mo┼╝e to po prostu jaka┼Ť uniwersalna, obiegowa melodia wink

#95 2005-06-10 21:35:16

Ismena
U┐ytkownik

je┼Ťli chcia┼éabym obejrze─ç wsp├│┼éczesn─ů wersj─Ö to wybra┼éabym t─Ö z 2003, dr┼╝─Ö na my┼Ťl, ┼╝e zaserwuj─ů nam knot, kt├│ry nie przystaje zupe┼énie do rzeczywiso┼Ťci epoki regencji.
A Matthew MacFadyen m├│g┼éby zbiera─ç ziemniaki na polu, wygl─ůda raczej jak parobek ni┼╝ pan na Pemberley.

#96 2005-06-10 21:42:17

demi
U┐ytkownik

wiecie, tak sobie my┼Ťle, ┼╝e ┼╝e oni po prostu chc─ů zarobic bo wiedz─ů ┼╝e wierni fani Jane i P&P i tak p├│jd─ů do kina ┼╝eby zobaczy─ç co to z tego wysz┼éo bez wzgl─Ödu kto tam gra a mo┼╝e w┼éasnie dlatego zeby znowy por├│wnywa─ç do niedo┼Ťcignionej wersji z 1995
no bo nie obra┼╝aj─ůc nas samych(siebie te┼╝) kogo jak nie fan├│w skusi ekranizacja ksi─ů┼╝ki jane
jesli kto┼Ť kto nie interesuje sie tym gatunkiem literackim mimo i┼╝ to jest klasyka nie ma poj─Öcia kto to jest Jane Austen
ja i tak p├│jde i dam im zarobi─ç ale po obejrzeniu tego zwiastunu ju┼╝ nie czekam tak niecierpliwie na koniec wrze┼Ťnia kiedy film b─Ödzie w kinach

#97 2005-06-10 22:11:39

Ismena
U┐ytkownik

P&P to taka ksi─ů┼╝ka, kt├│r─ů filmuje si─Ö co kilkana┼Ťcie lat, w ci─ůgu naszego ┼╝ycia zd─ů┼╝ymy jeszcze dobrych kilka razy obejrze─ç Darcyego w nowym wcieleniu. Osobi┼Ťcie jestem ciekawa kogo zaproponowa┼éyby┼Ťcie do tej roli- poza Colinem oczywi┼Ťcie. :?:

#98 2005-06-11 07:51:49

sister
U┐ytkownik

Bardzo ciekawe pytanie smile

Ja bym widzia┼éa w tej roli... Jeremirgo Ironsa, gdyby by┼é troch─Ö m┼éodszy. Szczerze m├│wi─ůc nikt inny w tej chwili nie przychodzi mi do g┼éowy... Chyba, ┼╝e Gary Oldman, baaaardzo przystojny typek smilesmilesmile

#99 2005-06-11 20:20:17

fringilla
U┐ytkownik

Bardzo lubie Gary'ego Oldmana, ale jest zdecydowanie za niski. I za stary.
Gdazie┼Ť wcze┼Ťniej juz pisa┼éam, ┼╝e ja widzia┼éabym w tej roli Josepha Fiennesa - przystojny, wysoki, nie jest jeszcze taki stary (ma 35 lat, tyle co Colin, gdy gra┼é Darcy'ego, ale wygl─ůda na mniej). Nie podoba┼é mi sie jako Szekspir, ale w kilku innych wcieleniach, uh! Jego brat jest jeszcze przystojniejszy, ale ju┼╝ za stary.

A propos, wiecie że Voldemorta gra Ralph Finnes? Uwielbiam go, ale nie uważacie że to wielka obsadowa pomyłka? Ralph Finnes powinien grać Syriusza, a na Voldemorta zdecydowanie bardziej pasowałby Gary Oldman. Nie mam racji?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#100 2005-06-11 23:28:38

Ismena
U┐ytkownik

Pomy┼Ťa┼éam sobie o Hugh Jackmanie, moim zdaniem pasowa┼éby do tej roli, chyba ┼╝e bierzemy tylko pod uwag─Ö angielskich aktor├│w. Nie mog─Ö sobie wyobrazi─ç Darceyego bez angielskiego akcentu... Chyba b─Öd─Ö szuka─ç dalej.

Stopka forum