Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2005-02-24 21:25:52

moniczek
U┐ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jasne wy┼Ťl─Ö Ci. lol

#52 2005-02-24 23:36:46

moniczek
U┐ytkownik

Tylko podaj adres email, gdy┼╝ nie umie┼Ťci┼éa┼Ť go w swoim profilu!!! (a ja opr├│┼╝niam regularnie swoj─ů skrzynk─Ö i tam te┼╝ go nie mam)

Przy okazji postulat: UMIESZCZAJCIE CHOCIAŻ MINIMUM INFORMACJI NA SWÓJ TEMAT W PROFILU - PO TO ON CHYBA JEST!!

#53 2005-02-24 23:57:50

angelix
U┐ytkownik

MONICZEK WYS┼éA┼éAM CI SPIS FILM├│W ,A WIDZ─ś ┼╗E SIEDZISZ TERAZ NA INTERNECIE, WI─śC ODBIERZ SOBIE
CZEKAM NA WIEŚCI I FILMY Z COLINEM - A PRO PO DZIŚ OBEJRZAłAM SOBIE PO RAZ (JAŻ NIE WIEM KTÓRY :?: :?: :?: ) BJD :!: :!: :!:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
BEATA

#54 2005-02-25 08:38:16

sister
U┐ytkownik

Moniczek, czy ta uwaga o profilu była do mnie? :oops:
już uzupełniam profil smilesmilesmile

#55 2005-02-27 12:31:41

moniczek
U┐ytkownik

A ja ju┼╝ Ci wys┼éa┼éam moj─ů list─Ö lol lol lol

#56 2005-02-27 20:56:18

dorotka
U┐ytkownik

No to wr├│ci┼éam ze wsi, ferie mi si─Ö ko┼äcz─ů, jutro do szko┼éy, co za b├│l.
:cry: ale wiecie co, musz─Ö przytoczy─ç jeden z lepszych tekst├│w mojej kole┼╝anki, chocia┼╝ to jak zwykle nie na temat. Ogl─ůdamy "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç". W pewnym momencie pojawia si─Ö Colin, a moja kole┼╝anka zauwa┼╝a spostrzegawczo:
"O, patrz, przystojny jest!"

Chocia┼╝ jak na ni─ů i jej zap┼éon to i tak by┼éo w normie wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#57 2005-02-28 18:55:02

sister
U┐ytkownik

Moniczko,
dzi─Öki za list─Ö, przepraszam, ze jeszcze nie odpisa┼éam, ale mam du┼╝o roboty z t─ů prac─ů magistersk─ů....
Czy wchodzi w gr─Ö, ┼╝ebym zrobi┼éa Ci przelewik, a ty wys┼éa┼éaby┼Ť mi jakie┼Ť filmy nagrane?

#58 2005-03-02 23:57:55

moniczek
U┐ytkownik

Tylko napisz mi email o jakie filmy chodzi - to si─Ö dogadamy wink

#59 2005-03-05 12:06:30

sister
U┐ytkownik

napisz─Ö napewno!!! dzi─Öki Moniczku!!

#60 2005-03-08 12:16:02

aga
U┐ytkownik

Ogl─ůda┼éam filmy z Keir─ů Knightley, jak "Doktor ┼╗ywago" /niedawno by┼é w TVP 1/ oraz "Ksi─Ö┼╝niczka z┼éodziei" /kupi┼éam film DVD/ , a r├│wnie┼╝ par─Ö innych film├│w - i stwierdzi┼éam,
że mimo wszystko polubiłam tę aktorkę. Nie 'grzeszy' być może idealnymi
rysami twarzy /ta nieszcz─Ösna szcz─Öka!?/, ale jednak jest naturalna, co jest wa┼╝ne, gdy tyle innych m┼éodych aktorek sprawia wra┼╝enie zbyt sztywnych. S─ůdz─Ö, ┼╝e aktorstwo to jedna rzecz, a scenariusz filmu druga.
Nawet pi─Ökna a kiepska aktorka mo┼╝e 'po┼éo┼╝y─ç' rol─Ö. Keira podoba┼éa mi si─Ö w "Doktorze ┼╗ywago', w tej nowej wersji jest wiele pi─Öknych scen, i zupe┼énie nowe twarze. Troch─Ö mi si─Ö opatrzyli w k├│┼éko powtarzani aktorzy, nawet lubiani i cenieni. A jakiekolwiek by┼éy stare wersje film├│w wg powie┼Ťci JA, zawsze jestem ciekawa, jakie to w─ůtki b─Öd─ů uwzgl─Ödniane
najwi─Öcej w nowych obrazach, i jakie w og├│le na nie b─Ödzie 'spojrzenie' rezysera . Niestety nie mam wszystkich film├│w wg JA i mam nadziej─Ö, ┼╝e
my wszyscy z tego forum mo┼╝e dogagamy si─Ö w tym wzgl─Ödzie?
Mo┼╝e kto┼Ť ma mozliwo┼Ť─ç nagrania na p┼éytki DVD i ich odsprzedania?

#61 2005-03-08 13:40:04

fringilla
U┐ytkownik

Wiecie co Keira jest jaka jest, mo┼╝e si─Ö podoba─ç, albo i nie, aktork─ů wielka nie jest, ale taka znowu najgorsza tez nie, mi podobala sie nawet w Piratach z Karaib├│w. Teraz przysz┼éo jej zmierzyc si─Ö z bardza szcegolna rola, ma szanse przejsc nia do historii kina. Moze nie Historii, ale na pewno zostanie zapamietana. Oczywisce nie przebije JE, ale w sumie wszystko za nia przemawia: jest mloda, popularna, przyciagnie do kin mloda publicznosc. No zobaczymy. Mnie tam bardziej przeraza Matthew MacFadyen, kt├│ry BARDZO nie przypad┼é mi do gustu...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#62 2005-03-08 19:40:19

demi
U┐ytkownik

a czy ktos wie czy gdzies jest zwiastun nowej Dumy, bo jak patrzy┼éam na Onecie to zamiast tegorocznej by┼é zwiastun do wersji hinduskiej z 2003 roku?? Bo z ch─Öci─ů bym zobaczy┼éa ju┼╝ jakies fragmenty??

#63 2005-03-09 14:46:11

dorotka
U┐ytkownik

Chyba jeszcze nie ma trailera. Podejrzewam, ┼╝e najwcze┼Ťniej b─Ödzie na www.imdb.com albo na kt├│rej┼Ť stronie ze zwiastunami - w ko┼äcu Keira jest popularna i raczej b─Ödzie spore zainteresowanie filmem.

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#64 2005-03-13 22:31:13

demi
U┐ytkownik

hej
zastanawia┼éam sie ostatnio jakie w─ůtki nam wytn─ů z ksi─ů┼╝ki, bo przecie┼╝ niemo┼╝liwo┼Ťci─ů jest ┼╝eby w p├│┼étora godzinnym, g├│ra dwu filmie zmie┼Ťci─ç tak wielow─ůtkow─ů powie┼Ť─ç jaka jest Duma... Przeciez nasza kochana seria ma 6 odcink├│w blisko godzinnych wi─Öc ciekawe jak to b─Ödzie.

#65 2005-03-14 00:38:52

karolcia
U┐ytkownik

na onet film powinien byc zwiastun dumy 2005, mozna bylo pobrac trzy kawałki.

┼╗yj rozs─ůdnie, a ┼╝ycie b─Ödzie pi─Ökniejsze.

#66 2005-03-14 11:49:16

fringilla
U┐ytkownik

Nie wiem, czy zrezygnuj─ů z pokazywania jakich┼Ť w─ůtk├│w, ale na pewno b─Öd─ů musieli zrezygnowa─ç z "ozdobnik├│w": te wszystkie przyj─Öcia, kolacje, pota┼äc├│wki, spacerki. Akcja b─Ödzie musia┼éa biec du┼╝o sszybciej ni┼╝ w serialu, si┼é─ů rzeczy.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#67 2005-03-14 15:46:45

karolcia
U┐ytkownik

Zrezygnuj─ů napewno i to z tych najfajniejszych bo zawsze tak jest i duzo robi─ů po swojemu,a nie jak jest w ksi─ůzce. Tak im ┼éatwiej. Nie ogl─ůda┼éam jeszcze ekranizacji kt├│ra by┼éa by w 100% wierna ksi─ů┼╝ce. Dlatego moje oczekiwania co do jakiegos filmu na podstawie ksia┼╝ki nie s─ů nigdy zbyt wysokie ┼╝eby si─Ö nie zawie┼Ťc,ale zawsze mi┼éo mi jest gdy jestem przyjemnie zaskoczona smile A tak tez bywa wink

#68 2005-03-14 15:53:30

demi
U┐ytkownik

wiem ┼╝e nigdy film nie odzwiercied┼éa ksi─ů┼╝ki w 100%
i dlatego w┼éa┼Ťnie zastanawia mnie z czego zrezygnuj─ů, no bo jak by tak po kolei patrze─ç to nie mog─ů przecie┼╝ wyrzuci─ç balu w Netrfield czy wizytu u Lady Kateriny de Bourgh albo wycieczki El┼╝biety z w├│jostwem i przyk┼éady mozna by mno┼╝y─ç bo wszystko jest wazne
macie jakies propozyjce co ewentualnie nie jest tak bardzo istatne dla akcji ksi─ů┼╝i i co mo┼╝na wyci─ů─ç

demi

#69 2005-03-14 16:47:29

angelix
U┐ytkownik

Karolcia , jak obejrzysz dum─Ö z 1995 to stwierdzisz ┼╝e mo┼╝na odwzorowa─ç ksi─ů┼╝k─Ö je┼Ťli nie w 100 to 99 procentach. Tam nawet dialogi s─ů momentami ┼╝ywcem ┼Ťci─ůgni─Öte z ksi─ů┼╝ki - i dlatego ta ekranizacja moim zdaniem jest najlepsza i tak─ů pozostanie. No i oczywi┼Ťcie m├│j ulubiony aktor Colin Firth (prezentuje si─Ö w niej wspaniale) :oops: lol roll .
Prze┼Ťl─Ö ci film to si─Ö przekonasz
Pozdrawiam
Beata

#70 2005-03-18 11:28:39

karolcia
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie zaczynam ogl─ůda─ç lol

#71 2005-03-20 19:28:08

Gabra
U┐ytkownik

Fajnie, ┼╝e b─Ödzie nowa ekranizacja Dumy chocia┼╝ wiem, ┼╝e nie nie przebije tej z 1995 roku. Producenci tej wersji mieli t─Ö przewag─Ö i┼╝ mieli o wiele wi─Öcej czasu do dyspozycji, film natomast b─Ödzie trwa┼é tylko oko┼éo dw├│ch godzin. Przypuszczam i┼╝ po┼é─ůcz─ů pewne wydarzenia, zrezygnuj─ů z jednego z bali, by─ç mo┼╝e zrezygnuj─ů te┼╝ z choroby Jane chocia┼╝ mam nadziej─Ö ┼╝e jednak nie bo bardzo chcia┼éabym us┼éysze─ç "Nie zas┼éuguj─Ö ani na tak─ů pochwa┼é─Ö ani nagan─Ö" a to, ┼╝e kompletnie nie wyobra┼╝am sobie Keiry m├│wi─ůcej to, to ju┼╝ inna sprawa. Ale na razie nie powiem o niej nic z┼éego. Zaczn─Ö dopiero po obejrzeniu filmu wink

#72 2005-05-08 12:21:09

caroline
U┐ytkownik

http://movies.about.com/gi/dynamic/offs … lbum%3D140

Na tej stronce jest obszerna galeria zdj─Ö─ç "behind the scenes", przejrza┼éam j─ů sobie i mam tak─ů refleksj─Ö, czy nie macie wra┼╝enia, ┼╝e stroje w nowej "Dumie..." s─ů jakie┼Ť takie grunge'owe, tzn. wymi─Öte, zwisaj─ůce, bure, co to w┼éa┼Ťciwie ma oznacza─ç dla filmu, powstaje jaka┼Ť nowowczesna wersja?
Nie do ko┼äca to rozumiem, ju┼╝ sam wyb├│r aktor├│w wydaje mi si─Ö kontrowersyjny (opr├│cz B. Blethyn i D. Sutherlanda - to chyba b─Ödzie co┼Ť), i jeszcze te fryzury i ubrania, co jest grane?

#73 2005-05-08 12:26:04

caroline
U┐ytkownik

A propos Jane Eyre, kt├│r─ů uwielbiam prawie tak samo jak "Dum─Ö..", czy kto┼Ť zdradzi┼é si─Ö, ┼╝e ma wersj─Ö z Timothy Daltonem? B─Öd─Ö wdzi─Öczna za wszelkie info na ten temat :-)

A w ostatniej ekranizacji Rochestera gra┼é William Hurt, polecam zw┼éaszcza ze wzgl─Ödu na rol─Ö Charlotte Gainsbourg, by┼éa ┼Ťwietna.
Pozdrawiam wszystkie "romantyczne dziwaczki" hehehe

#74 2005-05-08 20:27:12

Anonymous
GoŠ

Fakt , stroje nie s─ů ┼Ťwieze, ale podejrzewam, ze taka byla rzeczywisto┼Ť─ç i to mnie nie razi , za to obsada bardzo. Czy w Ameryce wszyscy przystojni aktorzy byli zaj─Öci w czasie dobierania obsady?

#75 2005-05-10 20:15:37

caroline
U┐ytkownik

Naprawd─Ö?! I wszystkie nagrane z telewizji czy kupi┼éa┼Ť? (wiem, ┼╝e wersja z Hurtem by┼éa na kasetach i Ale Kino! j─ů pokazywa┼éo, ale reszt─Ö znam tylko ze z┼éyszenia).

Stopka forum