Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2005-02-24 21:25:52

moniczek
Użytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jasne wy?l? Ci. lol

#52 2005-02-24 23:36:46

moniczek
Użytkownik

Tylko podaj adres email, gdy? nie umie?ci?a? go w swoim profilu!!! (a ja opró?niam regularnie swoj? skrzynk? i tam te? go nie mam)

Przy okazji postulat: UMIESZCZAJCIE CHOCIA? MINIMUM INFORMACJI NA SWÓJ TEMAT W PROFILU - PO TO ON CHYBA JEST!!

#53 2005-02-24 23:57:50

angelix
Użytkownik

MONICZEK WYS?A?AM CI SPIS FILMóW ,A WIDZ? ?E SIEDZISZ TERAZ NA INTERNECIE, WI?C ODBIERZ SOBIE
CZEKAM NA WIE?CI I FILMY Z COLINEM - A PRO PO DZI? OBEJRZA?AM SOBIE PO RAZ (JA? NIE WIEM KTÓRY :?: :?: :?: ) BJD :!: :!: :!:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
BEATA

#54 2005-02-25 08:38:16

sister
Użytkownik

Moniczek, czy ta uwaga o profilu by?a do mnie? :oops:
ju? uzupe?niam profil smilesmilesmile

#55 2005-02-27 12:31:41

moniczek
Użytkownik

A ja ju? Ci wys?a?am moj? list? lol lol lol

#56 2005-02-27 20:56:18

dorotka
Użytkownik

No to wróci?am ze wsi, ferie mi si? ko?cz?, jutro do szko?y, co za ból.
:cry: ale wiecie co, musz? przytoczy? jeden z lepszych tekstów mojej kole?anki, chocia? to jak zwykle nie na temat. Ogl?damy "To w?a?nie mi?o??". W pewnym momencie pojawia si? Colin, a moja kole?anka zauwa?a spostrzegawczo:
"O, patrz, przystojny jest!"

Chocia? jak na ni? i jej zap?on to i tak by?o w normie wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#57 2005-02-28 18:55:02

sister
Użytkownik

Moniczko,
dzi?ki za list?, przepraszam, ze jeszcze nie odpisa?am, ale mam du?o roboty z t? prac? magistersk?....
Czy wchodzi w gr?, ?ebym zrobi?a Ci przelewik, a ty wys?a?aby? mi jakie? filmy nagrane?

#58 2005-03-02 23:57:55

moniczek
Użytkownik

Tylko napisz mi email o jakie filmy chodzi - to si? dogadamy wink

#59 2005-03-05 12:06:30

sister
Użytkownik

napisz? napewno!!! dzi?ki Moniczku!!

#60 2005-03-08 12:16:02

aga
Użytkownik

Ogl?da?am filmy z Keir? Knightley, jak "Doktor ?ywago" /niedawno by? w TVP 1/ oraz "Ksi??niczka z?odziei" /kupi?am film DVD/ , a równie? par? innych filmów - i stwierdzi?am,
?e mimo wszystko polubi?am t? aktork?. Nie 'grzeszy' by? mo?e idealnymi
rysami twarzy /ta nieszcz?sna szcz?ka!?/, ale jednak jest naturalna, co jest wa?ne, gdy tyle innych m?odych aktorek sprawia wra?enie zbyt sztywnych. S?dz?, ?e aktorstwo to jedna rzecz, a scenariusz filmu druga.
Nawet pi?kna a kiepska aktorka mo?e 'po?o?y?' rol?. Keira podoba?a mi si? w "Doktorze ?ywago', w tej nowej wersji jest wiele pi?knych scen, i zupe?nie nowe twarze. Troch? mi si? opatrzyli w kó?ko powtarzani aktorzy, nawet lubiani i cenieni. A jakiekolwiek by?y stare wersje filmów wg powie?ci JA, zawsze jestem ciekawa, jakie to w?tki b?d? uwzgl?dniane
najwi?cej w nowych obrazach, i jakie w ogóle na nie b?dzie 'spojrzenie' rezysera . Niestety nie mam wszystkich filmów wg JA i mam nadziej?, ?e
my wszyscy z tego forum mo?e dogagamy si? w tym wzgl?dzie?
Mo?e kto? ma mozliwo?? nagrania na p?ytki DVD i ich odsprzedania?

#61 2005-03-08 13:40:04

fringilla
Użytkownik

Wiecie co Keira jest jaka jest, mo?e si? podoba?, albo i nie, aktork? wielka nie jest, ale taka znowu najgorsza tez nie, mi podobala sie nawet w Piratach z Karaibów. Teraz przysz?o jej zmierzyc si? z bardza szcegolna rola, ma szanse przejsc nia do historii kina. Moze nie Historii, ale na pewno zostanie zapamietana. Oczywisce nie przebije JE, ale w sumie wszystko za nia przemawia: jest mloda, popularna, przyciagnie do kin mloda publicznosc. No zobaczymy. Mnie tam bardziej przeraza Matthew MacFadyen, który BARDZO nie przypad? mi do gustu...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#62 2005-03-08 19:40:19

demi
Użytkownik

a czy ktos wie czy gdzies jest zwiastun nowej Dumy, bo jak patrzy?am na Onecie to zamiast tegorocznej by? zwiastun do wersji hinduskiej z 2003 roku?? Bo z ch?ci? bym zobaczy?a ju? jakies fragmenty??

#63 2005-03-09 14:46:11

dorotka
Użytkownik

Chyba jeszcze nie ma trailera. Podejrzewam, ?e najwcze?niej b?dzie na www.imdb.com albo na której? stronie ze zwiastunami - w ko?cu Keira jest popularna i raczej b?dzie spore zainteresowanie filmem.

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#64 2005-03-13 22:31:13

demi
Użytkownik

hej
zastanawia?am sie ostatnio jakie w?tki nam wytn? z ksi??ki, bo przecie? niemo?liwo?ci? jest ?eby w pó?tora godzinnym, góra dwu filmie zmie?ci? tak wielow?tkow? powie?? jaka jest Duma... Przeciez nasza kochana seria ma 6 odcinków blisko godzinnych wi?c ciekawe jak to b?dzie.

#65 2005-03-14 00:38:52

karolcia
Użytkownik

na onet film powinien byc zwiastun dumy 2005, mozna bylo pobrac trzy kawa?ki.

?yj rozs?dnie, a ?ycie b?dzie pi?kniejsze.

#66 2005-03-14 11:49:16

fringilla
Użytkownik

Nie wiem, czy zrezygnuj? z pokazywania jakich? w?tków, ale na pewno b?d? musieli zrezygnowa? z "ozdobników": te wszystkie przyj?cia, kolacje, pota?cówki, spacerki. Akcja b?dzie musia?a biec du?o sszybciej ni? w serialu, si?? rzeczy.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#67 2005-03-14 15:46:45

karolcia
Użytkownik

Zrezygnuj? napewno i to z tych najfajniejszych bo zawsze tak jest i duzo robi? po swojemu,a nie jak jest w ksi?zce. Tak im ?atwiej. Nie ogl?da?am jeszcze ekranizacji która by?a by w 100% wierna ksi??ce. Dlatego moje oczekiwania co do jakiegos filmu na podstawie ksia?ki nie s? nigdy zbyt wysokie ?eby si? nie zawie?c,ale zawsze mi?o mi jest gdy jestem przyjemnie zaskoczona smile A tak tez bywa wink

#68 2005-03-14 15:53:30

demi
Użytkownik

wiem ?e nigdy film nie odzwiercied?a ksi??ki w 100%
i dlatego w?a?nie zastanawia mnie z czego zrezygnuj?, no bo jak by tak po kolei patrze? to nie mog? przecie? wyrzuci? balu w Netrfield czy wizytu u Lady Kateriny de Bourgh albo wycieczki El?biety z wójostwem i przyk?ady mozna by mno?y? bo wszystko jest wazne
macie jakies propozyjce co ewentualnie nie jest tak bardzo istatne dla akcji ksi??i i co mo?na wyci??

demi

#69 2005-03-14 16:47:29

angelix
Użytkownik

Karolcia , jak obejrzysz dum? z 1995 to stwierdzisz ?e mo?na odwzorowa? ksi??k? je?li nie w 100 to 99 procentach. Tam nawet dialogi s? momentami ?ywcem ?ci?gni?te z ksi??ki - i dlatego ta ekranizacja moim zdaniem jest najlepsza i tak? pozostanie. No i oczywi?cie mój ulubiony aktor Colin Firth (prezentuje si? w niej wspaniale) :oops: lol roll .
Prze?l? ci film to si? przekonasz
Pozdrawiam
Beata

#70 2005-03-18 11:28:39

karolcia
Użytkownik

W?a?nie zaczynam ogl?da? lol

#71 2005-03-20 19:28:08

Gabra
Użytkownik

Fajnie, ?e b?dzie nowa ekranizacja Dumy chocia? wiem, ?e nie nie przebije tej z 1995 roku. Producenci tej wersji mieli t? przewag? i? mieli o wiele wi?cej czasu do dyspozycji, film natomast b?dzie trwa? tylko oko?o dwóch godzin. Przypuszczam i? po??cz? pewne wydarzenia, zrezygnuj? z jednego z bali, by? mo?e zrezygnuj? te? z choroby Jane chocia? mam nadziej? ?e jednak nie bo bardzo chcia?abym us?ysze? "Nie zas?uguj? ani na tak? pochwa?? ani nagan?" a to, ?e kompletnie nie wyobra?am sobie Keiry mówi?cej to, to ju? inna sprawa. Ale na razie nie powiem o niej nic z?ego. Zaczn? dopiero po obejrzeniu filmu wink

#72 2005-05-08 12:21:09

caroline
Użytkownik

http://movies.about.com/gi/dynamic/offs … lbum%3D140

Na tej stronce jest obszerna galeria zdj?? "behind the scenes", przejrza?am j? sobie i mam tak? refleksj?, czy nie macie wra?enia, ?e stroje w nowej "Dumie..." s? jakie? takie grunge'owe, tzn. wymi?te, zwisaj?ce, bure, co to w?a?ciwie ma oznacza? dla filmu, powstaje jaka? nowowczesna wersja?
Nie do ko?ca to rozumiem, ju? sam wybór aktorów wydaje mi si? kontrowersyjny (oprócz B. Blethyn i D. Sutherlanda - to chyba b?dzie co?), i jeszcze te fryzury i ubrania, co jest grane?

#73 2005-05-08 12:26:04

caroline
Użytkownik

A propos Jane Eyre, któr? uwielbiam prawie tak samo jak "Dum?..", czy kto? zdradzi? si?, ?e ma wersj? z Timothy Daltonem? B?d? wdzi?czna za wszelkie info na ten temat :-)

A w ostatniej ekranizacji Rochestera gra? William Hurt, polecam zw?aszcza ze wzgl?du na rol? Charlotte Gainsbourg, by?a ?wietna.
Pozdrawiam wszystkie "romantyczne dziwaczki" hehehe

#74 2005-05-08 20:27:12

Anonymous
Gość

Fakt , stroje nie s? ?wieze, ale podejrzewam, ze taka byla rzeczywisto?? i to mnie nie razi , za to obsada bardzo. Czy w Ameryce wszyscy przystojni aktorzy byli zaj?ci w czasie dobierania obsady?

#75 2005-05-10 20:15:37

caroline
Użytkownik

Naprawd??! I wszystkie nagrane z telewizji czy kupi?a?? (wiem, ?e wersja z Hurtem by?a na kasetach i Ale Kino! j? pokazywa?o, ale reszt? znam tylko ze z?yszenia).

Stopka forum