Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-11-14 23:22:50

fringilla
U¿ytkownik

Duma i Uprzedzenie 2005

Oto obsada do najnowszej wersji. Jakkolwiek można mieć zastrzeżenia do młodziezy, to para grająca państwa Bennet jest wspaniała! Brenda Blethyn jest wymarzoną kandydatką do roli pani Bennet. Mielismy próbkę w filmie "Little voice", ona jest znakomita aktorką! Donald Sutherland też chyba się sprawdzi. Co do reszty, zobzcymy... No i Judy Dench, klasa! Któż inny mógłby zagrać tę Lady Katarzynę jak nie etatowa odtwórczyni ról królowych i arystokratek?

Keira Knightley: Elizabeth Bennet
Matthew Macfadyen: Pan Darcy
Rosamund Pike: Jane Bennet
Talulah Riley: Mary Bennet
Carey Mulligan: Kitty Bennet
Judi Dench: Lady Catherine De Bourgh
Jena Malone: Lydia Bennet
Donald Sutherland (I): Pan Bennet
Brenda Blethyn: Pani Bennet
Tom Hollander: Pan Collins
Simon Woods: Charles Bingley


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#2 2004-11-15 09:03:57

Kazik
(Admin)

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Przypominam że oprócz forum na stronie są także inne działy i prosiłbym bardzo aby tego typu informacje przysyłać także w formie artykułów (pozycja w menu "Zamieść artykuł"). Pięknie jest że tak wspaniale rozwija się forum, ale chętnie widziałbym Wasz udział także w rozwoju całej strony.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#3 2004-11-15 11:11:17

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Oj stanowczo nie mam weny, żeby produkować artykuły. Artykuł to większe wyzwanie niż post, post jet mniej zobowiązujący ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#4 2004-11-15 11:13:03

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ale uroczyśnie oświadczam, że jak tylko pozbieram się intelektualnie do kupy zaleją szanownego Administratora stekiem naukowych rozważań na temat mojej ukochanej J.A.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#5 2004-11-15 13:16:01

Kazik
(Admin)

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Czekam smile
I trzymam za słowo wink


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#6 2004-12-27 05:34:22

Marianna
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Zapraszam do obejrzenia migawki z BBC dotyczÄ…cej nowej ekranizacji : http://www.keiraweb.com/

Offline

 

#7 2004-12-27 05:39:09

Marianna
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

P.S. Post z:December 6-th,jakby ktoś nie mógł znaleźć wink

Offline

 

#8 2005-01-21 21:19:12

1nelson
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Czy ktoś zna już może jakąś datę premiery/emisji najnowszej Dumy?

Offline

 

#9 2005-01-21 22:25:34

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jak zwykle błysnęłam refleksem i dopiero teraz obejrzałam sobie ten filmik z nowej Dumy, niesamowicie wręcz długi big_smile Nadal mi się nie podoba ta cała Keira. Zwisała mi do tej pory, a w Piratach z Karaibów miała fajną rolę, ale odkąd gra jedną z moich ulubionych postaci literackich... przemilczę to.
Co do daty polskiej premiery - frigilla chyba podawała całkiem niedawno, jest na stronie głównej - 23 września.


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#10 2005-01-21 23:59:20

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Dorotko, podzielam Twoje zdanie co do Keiry... kij od szczotki ma wetknięty nie powiem gdzie :oops:

ja nie wiem jak można dać taką rolę aktorce, która nie umie grać... :evil:

Offline

 

#11 2005-01-26 17:11:47

granatowa
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

To że ona ma kij wetknięty.... to nic :?
To że ona sama jest jak kij to też nic (można siÄ™ „wypchać” tu i ówdzie) :twisted:
Ale czy zwróciÅ‚y Drogie Panie uwagÄ™ na jej szczÄ™kÄ™ i sposób w jaki niÄ… porusza w „to wÅ‚aÅ›nie miÅ‚ość”? 8O
Ja się nadziwić nie mogę, ona właśnie wyjęła aparat na zębny czy ma ją zainstalowaną na jakichś sznureczkach?
OKROPNOŚĆ :?

Offline

 

#12 2005-01-28 10:14:26

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Granatowa, pisałyśmy w jakimś innym temacie o szczęce Keiry... faktycznie ma coś z tą szczęką, jakaś krzywa jest w ogóle i to tylko nie w szczęce smilesmilesmile hihihi

Offline

 

#13 2005-01-31 19:40:25

moniczek
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ja naprawdę nie wiem co Wy chcecie od tej biednej Keiry. Poza tym, że zagra Elizabeth to w niczym mi nie zawiniła... wink
Uważam, że jest bardzo ładna - może faktycznie coś jest nie tak z tą szczęką (chociaż ja bym raczej powiedziała, że z żuchwą wink ), ale to jej nawey dodaje uroku! Ja nie lubię idealnych lalek... Moim zdaniem jest niezła, chociaż niekoniecznie w roli Lizzy...

Offline

 

#14 2005-02-01 15:49:44

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

He he, ja do niej nie mam nic konkretnego - tylko czemu ona gra Lizzy?!
Nie można obsadzać w takiej roli aktorki tylko dlatego, że akurat jest modna, ona się po prostu nie nadaje. I nie chodzi tu już o tę jej szczękę (po kim ona ją ma, tak nawiasem mówiąc?), ale ogólnie nie pasuje mi i tyle.


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#15 2005-02-09 09:56:36

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jej największą winą jest właśnie to, że zagra Elizabeth :!: :!: :!:

Niech wraca na Wyspy Karaibskie zrywać kokosy :twisted:

Offline

 

#16 2005-02-10 09:58:13

Sylwia
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ta cała Keira i tak mi nie pasuje do tej roli, nie wiem jak Wy ale Ja uważam że Lizzy to tylko i wyłącznie Jennifer Ehle i nikt już nie zagra tego lepiej, dziewczyna urodziła się do tej roli, i tyle. wink

Offline

 

#17 2005-02-10 18:21:57

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Nie wiem czy się do tej roli urodziła, nie mnie to oceniać, ale faktycznie, po jej wersji Lizzy żadna nie jest dobra wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#18 2005-02-11 09:53:10

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

W sumie pacjentka ma trochę przesrane po tej roli, dostała etykietę i czego by teraz nie nakręciła to i tak zawsze będzie Elizabeth...

Offline

 

#19 2005-02-19 14:52:36

Maharett
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jak dla mnie to Jennifer też była stworzona do roli Lizzy i żadna Keira lub inna aktorka na topie jej nie dorówna. Poza tym... "Duma i uprzedzenie" z nią miała 6 odcinków, a tu dostaniemy krótką zmieloną papkę (ile ten film będzie trwał? 1,5h??). Myślę, że nie jest on kierowany do tych, którzy czytają Jane i są jej fanami, ale do tych, którzy mają ochotę na coś przyjemnego i krótkiego.
I mam pytanie: gdzie jeszcze można zobaczyc Jennifer?? Bo o niczym z jej udziałem nie słyszałam. Jeśli gdzieś pojawił sie już topic o tym, z góry przepraszam za nadużywanie miejsca tongue
P.S. Jestem nowa - witam

Offline

 

#20 2005-02-19 20:03:20

aire
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jako, żem też nowa, uznałam odpowiedź na twoje pytanie jako doskonałą okazję do debiutu wink
Dawno temu, to znaczy w okresie "pre-austenowskim" wink widziałam Jennifer w b.ładnym filmie o kobietach uwięzionych w obozie dla kobiet w czasie II wojny światowej (w oryginale tytuł brzmi "Paradise road",a prócz niej pojawiły sie tam takie sławy jak Glen Close i Cate Blanchett), a około roku temu zauważyłam ją w Młodym Indianie Jonesie(niestety,nie orientuje sie jak sie owo wiekopomne dziełko nazywa wink )i grała tam Cesarzową Zofię... jesli pomogłam to mi b. miło big_smile
Pozdrawiam i cieszę się, że wreszcie znajduje sie w Waszym szanownym towarzystwie :mrgreen: (nie, że się podlizuje wink )

Offline

 

#21 2005-02-19 21:03:37

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Witajcie! To znowu ja!
Widziałam Paradise Road i też zanim zaczęłam sie interesować Jane Austen. W sumie nie poznałam jej oglądając po raz pierwszy Dumę, ale mam wytłumaczenie, byłam smarkata (jeszcze bardziej niż obecnie wink )
Musze przyznać, że ja juz dawno przestałam sie orientować, w jakim temacie co powinnam pisać i dziwię się, że jeszcze za to nie oberwałam. Tak więc wy macie usprawiedliwienie, a ja nie, bo siedzę tu od samego początku big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#22 2005-02-20 15:42:23

Maharett
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Dzięki. Bardzo mi pomogłas. Teraz tylko muszę wygłówkować, gdzie te filmy znaleźć. Obawiam się, iż nie będzie to takie łatwe, ale dla Jennifer trzeba sie postarać. wink
To już mój drugi post i jestem z siebie szalenie dumna, bo w końcu zmierzam do jako takiej systematyczności. Zastanawia mnie, czy Wy też zmagacie się w pewnym problemem: tzn, czy ludzie dziwnie reagują, kiedy widzą Was z książką Jane i z pełną pogardą komentują: "Toż to powieści dla zwariaciałych romantyczek"? :evil:

Offline

 

#23 2005-02-20 16:20:34

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ja się jeszcze nie spotkałam z takim przyjęciem - ale to chyba dlatego, że i tak pochłaniam mnóstwo książek, więc ludzi nic nie zdziwi big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#24 2005-02-20 16:36:15

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Osobom, które komentują Jane Austen w ten sposób należy z wyższością odpowiadać, że to klasyka i że wykazują się ignorancją. No i oczywiście komentarz o krytykowaniu tego, czego się nie przeczytało i nie zna jest również niezbędny. Skutkuje, polecam.

O innych rolach aktorów grających w DiU z 1994 roku pisałyśmy w wątku o tej właśnie ekranizacji, jest taki. Ja gorąco polecam film Opetanie z Jennifer Ehle. Był też wątek chyba na Innych powieściach pt. Ekranizacje, wariacje na temat, gdzie starałam się zebrać filmy, w których grali aktorzy znani z ekranizacji JA.

A tak w ogóle to kopalnią tego typu wiedzy jest serwis www.filmweb.pl tam można znaleźć filmografie prawie wszystkich mniej i bardziej znanych aktorów.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#25 2005-02-20 19:25:52

angelix
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Cześć wszystkim , jestem nowa,ale jestem już po obejrzeniu kilku filmów - ekranizacji powieściopisarki Jane Eyre - ostatnim jest Duma i... (z 1995)którą zdobyłam dzięki Dorotce, za co jestem jej po stokroć wdzięczna . Mam nadzieję że będę mogła wymieniać się uwagami i filmami z pozostałymi fankami (i "fanami "). Wiem że temat dotyczy wersji z 2005 - niestety nie widziałam- ale może dzięki Wam uda mi się zdobyć jakąś wersję . Proszę o wyrozumiaość - brak mi ogłady w pisaniu
Pozdrawiam

Beata.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB