Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2004-11-14 23:22:50

fringilla
Użytkownik

Duma i Uprzedzenie 2005

Oto obsada do najnowszej wersji. Jakkolwiek mo?na mie? zastrze?enia do m?odziezy, to para graj?ca pa?stwa Bennet jest wspania?a! Brenda Blethyn jest wymarzon? kandydatk? do roli pani Bennet. Mielismy próbk? w filmie "Little voice", ona jest znakomita aktork?! Donald Sutherland te? chyba si? sprawdzi. Co do reszty, zobzcymy... No i Judy Dench, klasa! Któ? inny móg?by zagra? t? Lady Katarzyn? jak nie etatowa odtwórczyni ról królowych i arystokratek?

Keira Knightley: Elizabeth Bennet
Matthew Macfadyen: Pan Darcy
Rosamund Pike: Jane Bennet
Talulah Riley: Mary Bennet
Carey Mulligan: Kitty Bennet
Judi Dench: Lady Catherine De Bourgh
Jena Malone: Lydia Bennet
Donald Sutherland (I): Pan Bennet
Brenda Blethyn: Pani Bennet
Tom Hollander: Pan Collins
Simon Woods: Charles Bingley

Pozdr. Agata
gg 5739618

#2 2004-11-15 09:03:57

Kazik
(Admin)

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Przypominam ?e oprócz forum na stronie s? tak?e inne dzia?y i prosi?bym bardzo aby tego typu informacje przysy?a? tak?e w formie artyku?ów (pozycja w menu "Zamie?? artyku?"). Pi?knie jest ?e tak wspaniale rozwija si? forum, ale ch?tnie widzia?bym Wasz udzia? tak?e w rozwoju ca?ej strony.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#3 2004-11-15 11:11:17

fringilla
Użytkownik

Oj stanowczo nie mam weny, ?eby produkowa? artyku?y. Artyku? to wi?ksze wyzwanie ni? post, post jet mniej zobowi?zuj?cy ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-11-15 11:13:03

fringilla
Użytkownik

Ale uroczy?nie o?wiadczam, ?e jak tylko pozbieram si? intelektualnie do kupy zalej? szanownego Administratora stekiem naukowych rozwa?a? na temat mojej ukochanej J.A.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#5 2004-11-15 13:16:01

Kazik
(Admin)

Czekam smile
I trzymam za s?owo wink

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#6 2004-12-27 05:34:22

Marianna
Użytkownik

Zapraszam do obejrzenia migawki z BBC dotycz?cej nowej ekranizacji : http://www.keiraweb.com/

#7 2004-12-27 05:39:09

Marianna
Użytkownik

P.S. Post z:December 6-th,jakby kto? nie móg? znale?? wink

#8 2005-01-21 21:19:12

1nelson
Użytkownik

Czy kto? zna ju? mo?e jak?? dat? premiery/emisji najnowszej Dumy?

#9 2005-01-21 22:25:34

dorotka
Użytkownik

Jak zwykle b?ysn??am refleksem i dopiero teraz obejrza?am sobie ten filmik z nowej Dumy, niesamowicie wr?cz d?ugi big_smile Nadal mi si? nie podoba ta ca?a Keira. Zwisa?a mi do tej pory, a w Piratach z Karaibów mia?a fajn? rol?, ale odk?d gra jedn? z moich ulubionych postaci literackich... przemilcz? to.
Co do daty polskiej premiery - frigilla chyba podawa?a ca?kiem niedawno, jest na stronie g?ównej - 23 wrze?nia.

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#10 2005-01-21 23:59:20

sister
Użytkownik

Dorotko, podzielam Twoje zdanie co do Keiry... kij od szczotki ma wetkni?ty nie powiem gdzie :oops:

ja nie wiem jak mo?na da? tak? rol? aktorce, która nie umie gra?... :evil:

#11 2005-01-26 17:11:47

granatowa
Użytkownik

To ?e ona ma kij wetkni?ty.... to nic :?
To ?e ona sama jest jak kij to te? nic (mo?na si? „wypcha?” tu i ówdzie) :twisted:
Ale czy zwróci?y Drogie Panie uwag? na jej szcz?k? i sposób w jaki ni? porusza w „to w?a?nie mi?o??”? 8O
Ja si? nadziwi? nie mog?, ona w?a?nie wyj??a aparat na z?bny czy ma j? zainstalowan? na jakich? sznureczkach?
OKROPNO?? :?

#12 2005-01-28 10:14:26

sister
Użytkownik

Granatowa, pisa?y?my w jakim? innym temacie o szcz?ce Keiry... faktycznie ma co? z t? szcz?k?, jaka? krzywa jest w ogóle i to tylko nie w szcz?ce smilesmilesmile hihihi

#13 2005-01-31 19:40:25

moniczek
Użytkownik

Ja naprawd? nie wiem co Wy chcecie od tej biednej Keiry. Poza tym, ?e zagra Elizabeth to w niczym mi nie zawini?a... wink
Uwa?am, ?e jest bardzo ?adna - mo?e faktycznie co? jest nie tak z t? szcz?k? (chocia? ja bym raczej powiedzia?a, ?e z ?uchw? wink ), ale to jej nawey dodaje uroku! Ja nie lubi? idealnych lalek... Moim zdaniem jest niez?a, chocia? niekoniecznie w roli Lizzy...

#14 2005-02-01 15:49:44

dorotka
Użytkownik

He he, ja do niej nie mam nic konkretnego - tylko czemu ona gra Lizzy?!
Nie mo?na obsadza? w takiej roli aktorki tylko dlatego, ?e akurat jest modna, ona si? po prostu nie nadaje. I nie chodzi tu ju? o t? jej szcz?k? (po kim ona j? ma, tak nawiasem mówi?c?), ale ogólnie nie pasuje mi i tyle.

#15 2005-02-09 09:56:36

sister
Użytkownik

Jej najwi?ksz? win? jest w?a?nie to, ?e zagra Elizabeth :!: :!: :!:

Niech wraca na Wyspy Karaibskie zrywa? kokosy :twisted:

#16 2005-02-10 09:58:13

Sylwia
Użytkownik

Ta ca?a Keira i tak mi nie pasuje do tej roli, nie wiem jak Wy ale Ja uwa?am ?e Lizzy to tylko i wy??cznie Jennifer Ehle i nikt ju? nie zagra tego lepiej, dziewczyna urodzi?a si? do tej roli, i tyle. wink

#17 2005-02-10 18:21:57

dorotka
Użytkownik

Nie wiem czy si? do tej roli urodzi?a, nie mnie to ocenia?, ale faktycznie, po jej wersji Lizzy ?adna nie jest dobra wink

#18 2005-02-11 09:53:10

sister
Użytkownik

W sumie pacjentka ma troch? przesrane po tej roli, dosta?a etykiet? i czego by teraz nie nakr?ci?a to i tak zawsze b?dzie Elizabeth...

#19 2005-02-19 14:52:36

Maharett
Użytkownik

Jak dla mnie to Jennifer te? by?a stworzona do roli Lizzy i ?adna Keira lub inna aktorka na topie jej nie dorówna. Poza tym... "Duma i uprzedzenie" z ni? mia?a 6 odcinków, a tu dostaniemy krótk? zmielon? papk? (ile ten film b?dzie trwa?? 1,5h??). My?l?, ?e nie jest on kierowany do tych, którzy czytaj? Jane i s? jej fanami, ale do tych, którzy maj? ochot? na co? przyjemnego i krótkiego.
I mam pytanie: gdzie jeszcze mo?na zobaczyc Jennifer?? Bo o niczym z jej udzia?em nie s?ysza?am. Je?li gdzie? pojawi? sie ju? topic o tym, z góry przepraszam za nadu?ywanie miejsca tongue
P.S. Jestem nowa - witam

#20 2005-02-19 20:03:20

aire
Użytkownik

Jako, ?em te? nowa, uzna?am odpowied? na twoje pytanie jako doskona?? okazj? do debiutu wink
Dawno temu, to znaczy w okresie "pre-austenowskim" wink widzia?am Jennifer w b.?adnym filmie o kobietach uwi?zionych w obozie dla kobiet w czasie II wojny ?wiatowej (w oryginale tytu? brzmi "Paradise road",a prócz niej pojawi?y sie tam takie s?awy jak Glen Close i Cate Blanchett), a oko?o roku temu zauwa?y?am j? w M?odym Indianie Jonesie(niestety,nie orientuje sie jak sie owo wiekopomne dzie?ko nazywa wink )i gra?a tam Cesarzow? Zofi?... jesli pomog?am to mi b. mi?o big_smile
Pozdrawiam i ciesz? si?, ?e wreszcie znajduje sie w Waszym szanownym towarzystwie :mrgreen: (nie, ?e si? podlizuje wink )

#21 2005-02-19 21:03:37

dorotka
Użytkownik

Witajcie! To znowu ja!
Widzia?am Paradise Road i te? zanim zacz??am sie interesowa? Jane Austen. W sumie nie pozna?am jej ogl?daj?c po raz pierwszy Dum?, ale mam wyt?umaczenie, by?am smarkata (jeszcze bardziej ni? obecnie wink )
Musze przyzna?, ?e ja juz dawno przesta?am sie orientowa?, w jakim temacie co powinnam pisa? i dziwi? si?, ?e jeszcze za to nie oberwa?am. Tak wi?c wy macie usprawiedliwienie, a ja nie, bo siedz? tu od samego pocz?tku big_smile

#22 2005-02-20 15:42:23

Maharett
Użytkownik

Dzi?ki. Bardzo mi pomog?as. Teraz tylko musz? wyg?ówkowa?, gdzie te filmy znale??. Obawiam si?, i? nie b?dzie to takie ?atwe, ale dla Jennifer trzeba sie postara?. wink
To ju? mój drugi post i jestem z siebie szalenie dumna, bo w ko?cu zmierzam do jako takiej systematyczno?ci. Zastanawia mnie, czy Wy te? zmagacie si? w pewnym problemem: tzn, czy ludzie dziwnie reaguj?, kiedy widz? Was z ksi??k? Jane i z pe?n? pogard? komentuj?: "To? to powie?ci dla zwariacia?ych romantyczek"? :evil:

#23 2005-02-20 16:20:34

dorotka
Użytkownik

Ja si? jeszcze nie spotka?am z takim przyj?ciem - ale to chyba dlatego, ?e i tak poch?aniam mnóstwo ksi??ek, wi?c ludzi nic nie zdziwi big_smile

#24 2005-02-20 16:36:15

fringilla
Użytkownik

Osobom, które komentuj? Jane Austen w ten sposób nale?y z wy?szo?ci? odpowiada?, ?e to klasyka i ?e wykazuj? si? ignorancj?. No i oczywi?cie komentarz o krytykowaniu tego, czego si? nie przeczyta?o i nie zna jest równie? niezb?dny. Skutkuje, polecam.

O innych rolach aktorów graj?cych w DiU z 1994 roku pisa?y?my w w?tku o tej w?a?nie ekranizacji, jest taki. Ja gor?co polecam film Opetanie z Jennifer Ehle. By? te? w?tek chyba na Innych powie?ciach pt. Ekranizacje, wariacje na temat, gdzie stara?am si? zebra? filmy, w których grali aktorzy znani z ekranizacji JA.

A tak w ogóle to kopalni? tego typu wiedzy jest serwis www.filmweb.pl tam mo?na znale?? filmografie prawie wszystkich mniej i bardziej znanych aktorów.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2005-02-20 19:25:52

angelix
Użytkownik

Cze?? wszystkim , jestem nowa,ale jestem ju? po obejrzeniu kilku filmów - ekranizacji powie?ciopisarki Jane Eyre - ostatnim jest Duma i... (z 1995)któr? zdoby?am dzi?ki Dorotce, za co jestem jej po stokro? wdzi?czna . Mam nadziej? ?e b?d? mog?a wymienia? si? uwagami i filmami z pozosta?ymi fankami (i "fanami "). Wiem ?e temat dotyczy wersji z 2005 - niestety nie widzia?am- ale mo?e dzi?ki Wam uda mi si? zdoby? jak?? wersj? . Prosz? o wyrozumiao?? - brak mi og?ady w pisaniu
Pozdrawiam

Beata.

Stopka forum