Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-11-14 23:22:50

fringilla
U┐ytkownik

Duma i Uprzedzenie 2005

Oto obsada do najnowszej wersji. Jakkolwiek mo┼╝na mie─ç zastrze┼╝enia do m┼éodziezy, to para graj─ůca pa┼ästwa Bennet jest wspania┼éa! Brenda Blethyn jest wymarzon─ů kandydatk─ů do roli pani Bennet. Mielismy pr├│bk─Ö w filmie "Little voice", ona jest znakomita aktork─ů! Donald Sutherland te┼╝ chyba si─Ö sprawdzi. Co do reszty, zobzcymy... No i Judy Dench, klasa! Kt├│┼╝ inny m├│g┼éby zagra─ç t─Ö Lady Katarzyn─Ö jak nie etatowa odtw├│rczyni r├│l kr├│lowych i arystokratek?

Keira Knightley: Elizabeth Bennet
Matthew Macfadyen: Pan Darcy
Rosamund Pike: Jane Bennet
Talulah Riley: Mary Bennet
Carey Mulligan: Kitty Bennet
Judi Dench: Lady Catherine De Bourgh
Jena Malone: Lydia Bennet
Donald Sutherland (I): Pan Bennet
Brenda Blethyn: Pani Bennet
Tom Hollander: Pan Collins
Simon Woods: Charles Bingley

Pozdr. Agata
gg 5739618

#2 2004-11-15 09:03:57

Kazik
(Admin)

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Przypominam ┼╝e opr├│cz forum na stronie s─ů tak┼╝e inne dzia┼éy i prosi┼ébym bardzo aby tego typu informacje przysy┼éa─ç tak┼╝e w formie artyku┼é├│w (pozycja w menu "Zamie┼Ť─ç artyku┼é"). Pi─Öknie jest ┼╝e tak wspaniale rozwija si─Ö forum, ale ch─Ötnie widzia┼ébym Wasz udzia┼é tak┼╝e w rozwoju ca┼éej strony.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#3 2004-11-15 11:11:17

fringilla
U┐ytkownik

Oj stanowczo nie mam weny, ┼╝eby produkowa─ç artyku┼éy. Artyku┼é to wi─Öksze wyzwanie ni┼╝ post, post jet mniej zobowi─ůzuj─ůcy ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-11-15 11:13:03

fringilla
U┐ytkownik

Ale uroczy┼Ťnie o┼Ťwiadczam, ┼╝e jak tylko pozbieram si─Ö intelektualnie do kupy zalej─ů szanownego Administratora stekiem naukowych rozwa┼╝a┼ä na temat mojej ukochanej J.A.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#5 2004-11-15 13:16:01

Kazik
(Admin)

Czekam smile
I trzymam za słowo wink

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#6 2004-12-27 05:34:22

Marianna
U┐ytkownik

Zapraszam do obejrzenia migawki z BBC dotycz─ůcej nowej ekranizacji : http://www.keiraweb.com/

#7 2004-12-27 05:39:09

Marianna
U┐ytkownik

P.S. Post z:December 6-th,jakby kto┼Ť nie m├│g┼é znale┼║─ç wink

#8 2005-01-21 21:19:12

1nelson
U┐ytkownik

Czy kto┼Ť zna ju┼╝ mo┼╝e jak─ů┼Ť dat─Ö premiery/emisji najnowszej Dumy?

#9 2005-01-21 22:25:34

dorotka
U┐ytkownik

Jak zwykle b┼éysn─Ö┼éam refleksem i dopiero teraz obejrza┼éam sobie ten filmik z nowej Dumy, niesamowicie wr─Öcz d┼éugi big_smile Nadal mi si─Ö nie podoba ta ca┼éa Keira. Zwisa┼éa mi do tej pory, a w Piratach z Karaib├│w mia┼éa fajn─ů rol─Ö, ale odk─ůd gra jedn─ů z moich ulubionych postaci literackich... przemilcz─Ö to.
Co do daty polskiej premiery - frigilla chyba podawa┼éa ca┼ékiem niedawno, jest na stronie g┼é├│wnej - 23 wrze┼Ťnia.

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#10 2005-01-21 23:59:20

sister
U┐ytkownik

Dorotko, podzielam Twoje zdanie co do Keiry... kij od szczotki ma wetkni─Öty nie powiem gdzie :oops:

ja nie wiem jak mo┼╝na da─ç tak─ů rol─Ö aktorce, kt├│ra nie umie gra─ç... :evil:

#11 2005-01-26 17:11:47

granatowa
U┐ytkownik

To ┼╝e ona ma kij wetkni─Öty.... to nic :?
To ┼╝e ona sama jest jak kij to te┼╝ nic (mo┼╝na si─Ö „wypcha─ç” tu i ├│wdzie) :twisted:
Ale czy zwr├│ci┼éy Drogie Panie uwag─Ö na jej szcz─Ök─Ö i spos├│b w jaki ni─ů porusza w „to w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç”? 8O
Ja si─Ö nadziwi─ç nie mog─Ö, ona w┼éa┼Ťnie wyj─Ö┼éa aparat na z─Öbny czy ma j─ů zainstalowan─ů na jakich┼Ť sznureczkach?
OKROPNO┼Ü─ć :?

#12 2005-01-28 10:14:26

sister
U┐ytkownik

Granatowa, pisa┼éy┼Ťmy w jakim┼Ť innym temacie o szcz─Öce Keiry... faktycznie ma co┼Ť z t─ů szcz─Ök─ů, jaka┼Ť krzywa jest w og├│le i to tylko nie w szcz─Öce smilesmilesmile hihihi

#13 2005-01-31 19:40:25

moniczek
U┐ytkownik

Ja naprawdę nie wiem co Wy chcecie od tej biednej Keiry. Poza tym, że zagra Elizabeth to w niczym mi nie zawiniła... wink
Uwa┼╝am, ┼╝e jest bardzo ┼éadna - mo┼╝e faktycznie co┼Ť jest nie tak z t─ů szcz─Ök─ů (chocia┼╝ ja bym raczej powiedzia┼éa, ┼╝e z ┼╝uchw─ů wink ), ale to jej nawey dodaje uroku! Ja nie lubi─Ö idealnych lalek... Moim zdaniem jest niez┼éa, chocia┼╝ niekoniecznie w roli Lizzy...

#14 2005-02-01 15:49:44

dorotka
U┐ytkownik

He he, ja do niej nie mam nic konkretnego - tylko czemu ona gra Lizzy?!
Nie mo┼╝na obsadza─ç w takiej roli aktorki tylko dlatego, ┼╝e akurat jest modna, ona si─Ö po prostu nie nadaje. I nie chodzi tu ju┼╝ o t─Ö jej szcz─Ök─Ö (po kim ona j─ů ma, tak nawiasem m├│wi─ůc?), ale og├│lnie nie pasuje mi i tyle.

#15 2005-02-09 09:56:36

sister
U┐ytkownik

Jej najwi─Öksz─ů win─ů jest w┼éa┼Ťnie to, ┼╝e zagra Elizabeth :!: :!: :!:

Niech wraca na Wyspy Karaibskie zrywa─ç kokosy :twisted:

#16 2005-02-10 09:58:13

Sylwia
U┐ytkownik

Ta ca┼éa Keira i tak mi nie pasuje do tej roli, nie wiem jak Wy ale Ja uwa┼╝am ┼╝e Lizzy to tylko i wy┼é─ůcznie Jennifer Ehle i nikt ju┼╝ nie zagra tego lepiej, dziewczyna urodzi┼éa si─Ö do tej roli, i tyle. wink

#17 2005-02-10 18:21:57

dorotka
U┐ytkownik

Nie wiem czy się do tej roli urodziła, nie mnie to oceniać, ale faktycznie, po jej wersji Lizzy żadna nie jest dobra wink

#18 2005-02-11 09:53:10

sister
U┐ytkownik

W sumie pacjentka ma trochę przesrane po tej roli, dostała etykietę i czego by teraz nie nakręciła to i tak zawsze będzie Elizabeth...

#19 2005-02-19 14:52:36

Maharett
U┐ytkownik

Jak dla mnie to Jennifer te┼╝ by┼éa stworzona do roli Lizzy i ┼╝adna Keira lub inna aktorka na topie jej nie dor├│wna. Poza tym... "Duma i uprzedzenie" z ni─ů mia┼éa 6 odcink├│w, a tu dostaniemy kr├│tk─ů zmielon─ů papk─Ö (ile ten film b─Ödzie trwa┼é? 1,5h??). My┼Ťl─Ö, ┼╝e nie jest on kierowany do tych, kt├│rzy czytaj─ů Jane i s─ů jej fanami, ale do tych, kt├│rzy maj─ů ochot─Ö na co┼Ť przyjemnego i kr├│tkiego.
I mam pytanie: gdzie jeszcze mo┼╝na zobaczyc Jennifer?? Bo o niczym z jej udzia┼éem nie s┼éysza┼éam. Je┼Ťli gdzie┼Ť pojawi┼é sie ju┼╝ topic o tym, z g├│ry przepraszam za nadu┼╝ywanie miejsca tongue
P.S. Jestem nowa - witam

#20 2005-02-19 20:03:20

aire
U┐ytkownik

Jako, ┼╝em te┼╝ nowa, uzna┼éam odpowied┼║ na twoje pytanie jako doskona┼é─ů okazj─Ö do debiutu wink
Dawno temu, to znaczy w okresie "pre-austenowskim" wink widzia┼éam Jennifer w b.┼éadnym filmie o kobietach uwi─Özionych w obozie dla kobiet w czasie II wojny ┼Ťwiatowej (w oryginale tytu┼é brzmi "Paradise road",a pr├│cz niej pojawi┼éy sie tam takie s┼éawy jak Glen Close i Cate Blanchett), a oko┼éo roku temu zauwa┼╝y┼éam j─ů w M┼éodym Indianie Jonesie(niestety,nie orientuje sie jak sie owo wiekopomne dzie┼éko nazywa wink )i gra┼éa tam Cesarzow─ů Zofi─Ö... jesli pomog┼éam to mi b. mi┼éo big_smile
Pozdrawiam i ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e wreszcie znajduje sie w Waszym szanownym towarzystwie :mrgreen: (nie, ┼╝e si─Ö podlizuje wink )

#21 2005-02-19 21:03:37

dorotka
U┐ytkownik

Witajcie! To znowu ja!
Widzia┼éam Paradise Road i te┼╝ zanim zacz─Ö┼éam sie interesowa─ç Jane Austen. W sumie nie pozna┼éam jej ogl─ůdaj─ůc po raz pierwszy Dum─Ö, ale mam wyt┼éumaczenie, by┼éam smarkata (jeszcze bardziej ni┼╝ obecnie wink )
Musze przyzna─ç, ┼╝e ja juz dawno przesta┼éam sie orientowa─ç, w jakim temacie co powinnam pisa─ç i dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e jeszcze za to nie oberwa┼éam. Tak wi─Öc wy macie usprawiedliwienie, a ja nie, bo siedz─Ö tu od samego pocz─ůtku big_smile

#22 2005-02-20 15:42:23

Maharett
U┐ytkownik

Dzięki. Bardzo mi pomogłas. Teraz tylko muszę wygłówkować, gdzie te filmy znaleźć. Obawiam się, iż nie będzie to takie łatwe, ale dla Jennifer trzeba sie postarać. wink
To ju┼╝ m├│j drugi post i jestem z siebie szalenie dumna, bo w ko┼äcu zmierzam do jako takiej systematyczno┼Ťci. Zastanawia mnie, czy Wy te┼╝ zmagacie si─Ö w pewnym problemem: tzn, czy ludzie dziwnie reaguj─ů, kiedy widz─ů Was z ksi─ů┼╝k─ů Jane i z pe┼én─ů pogard─ů komentuj─ů: "To┼╝ to powie┼Ťci dla zwariacia┼éych romantyczek"? :evil:

#23 2005-02-20 16:20:34

dorotka
U┐ytkownik

Ja si─Ö jeszcze nie spotka┼éam z takim przyj─Öciem - ale to chyba dlatego, ┼╝e i tak poch┼éaniam mn├│stwo ksi─ů┼╝ek, wi─Öc ludzi nic nie zdziwi big_smile

#24 2005-02-20 16:36:15

fringilla
U┐ytkownik

Osobom, kt├│re komentuj─ů Jane Austen w ten spos├│b nale┼╝y z wy┼╝szo┼Ťci─ů odpowiada─ç, ┼╝e to klasyka i ┼╝e wykazuj─ů si─Ö ignorancj─ů. No i oczywi┼Ťcie komentarz o krytykowaniu tego, czego si─Ö nie przeczyta┼éo i nie zna jest r├│wnie┼╝ niezb─Ödny. Skutkuje, polecam.

O innych rolach aktor├│w graj─ůcych w DiU z 1994 roku pisa┼éy┼Ťmy w w─ůtku o tej w┼éa┼Ťnie ekranizacji, jest taki. Ja gor─ůco polecam film Opetanie z Jennifer Ehle. By┼é te┼╝ w─ůtek chyba na Innych powie┼Ťciach pt. Ekranizacje, wariacje na temat, gdzie stara┼éam si─Ö zebra─ç filmy, w kt├│rych grali aktorzy znani z ekranizacji JA.

A tak w og├│le to kopalni─ů tego typu wiedzy jest serwis www.filmweb.pl tam mo┼╝na znale┼║─ç filmografie prawie wszystkich mniej i bardziej znanych aktor├│w.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2005-02-20 19:25:52

angelix
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç wszystkim , jestem nowa,ale jestem ju┼╝ po obejrzeniu kilku film├│w - ekranizacji powie┼Ťciopisarki Jane Eyre - ostatnim jest Duma i... (z 1995)kt├│r─ů zdoby┼éam dzi─Öki Dorotce, za co jestem jej po stokro─ç wdzi─Öczna . Mam nadziej─Ö ┼╝e b─Öd─Ö mog┼éa wymienia─ç si─Ö uwagami i filmami z pozosta┼éymi fankami (i "fanami "). Wiem ┼╝e temat dotyczy wersji z 2005 - niestety nie widzia┼éam- ale mo┼╝e dzi─Öki Wam uda mi si─Ö zdoby─ç jak─ů┼Ť wersj─Ö . Prosz─Ö o wyrozumiao┼Ť─ç - brak mi og┼éady w pisaniu
Pozdrawiam

Beata.

Stopka forum