Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-05-07 22:30:35

megg
U┐ytkownik

Re: Emma Thompson

ja te┼╝ co┼Ť takiego czyta┼éam.....poza tym w filmie kilka os├│b, m.in. brat obu si├│str, m├│wi o tym, ┼╝e Eleonor jest star─ů pann─ů (np. kiedy Marienne zbrzyd┼éa troch─Ö po "akcjach" z Willoughby'm-wtedy m├│wi, ┼╝e stanie si─Ö pewnie star─ů pann─ů tak jak Eleonor)....tak┼╝e s─ůdz─Ö, ┼╝e w ekranizacji bohaterce dodano lat:)

#27 2006-05-08 11:49:13

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja strasznie ┼╝a┼éuj─Ö rozstania Kennetha i Emmy w ┼╝yciu - bo rozstali si─Ö tez artystycznie, a ona chyba nigdy nie gra┼éa lepiej ni┼╝ pod jego kochaj─ůc─ů rezyseri─ů. Szekspiry tego najlepszym dowodem.

#28 2006-07-06 12:47:56

pak4
U┐ytkownik

Emma nie wygl─ůda tak m┼éodo jak Elinor powinna (btw. znacie wydania ilustrowane JA?), ale za to ┼Ťwietnie gra. Zawsze wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e teatr, czy film, to sztuka bardzo umowna; a w┼éa┼Ťciwie sztuk─ů staje si─Ö wtedy, gdy takie drobiazgi jak wiek aktora, str├│j, czy scenografia trac─ů jakiekolwiek znaczenie dla widza. Elinor Emmy si─Ö po prostu lubi, by nie powiedzie─ç wi─Öcej smile

A co do wygl─ůdu g┼é├│wnych bohaterek u JA -- ona w pe┼éni korzysta z mo┼╝liwo┼Ťci, kt├│re oferuje literatura. Ta g┼é├│wna bohaterka niby nie ma by─ç najpi─Ökniejsza (por. por├│wnanie Lizzy i Jane; bo ju┼╝ Elinor i Marianna to r├│wniejsza para), ale w┼éa┼Ťciwie to powtarza si─Ö schemat Kopciuszka (wybaczcie nawi─ůzanie do Nabokova) -- uroda nie jest literacko podkre┼Ťlona w przeciwie┼ästwie do innych postaci, jednak anga┼╝uj─ůc si─Ö emocjonalnie po stronie bohaterki, z czasem coraz bardziej si─Ö upewniamy, ┼╝e jest pi─Ökno┼Ťci─ů.

Zreszt─ů ksi─ů┼╝kowa Elinor ma wysokie zdanie o swojej urodzie (por. por├│wnanie z Lucy Steele).[/url]

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#29 2009-04-26 18:38:07

Tyna
U┐ytkownik

Bardzo podoba┼éa mi si─Ö jej kreacja w RiR. Jej wiek mi absolutnie nie przeszkadza┼é, poniewa┼╝ ┼Ťwietnie zagra┼éa swoj─ů rol─Ö i czu┼éo si─Ö t─ů r├│┼╝nic─Ö mi─Ödzy dojrza┼é─ů, spokojn─ů Eleonor─ů a m┼éodziutk─ů, "rz─ůdn─ů wra┼╝e┼ä" Mariann─ů. smile

Stopka forum