Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-27 22:49:22

caroline
U┐ytkownik

Emma Thompson

Na onecie jest wywiad i galeria zdj─Ö─ç Emmy Thompson:
http://gala.onet.pl/6,26218,1,1,emma_th … leria.html
Wywiad jest oczywi┼Ťcie w stylu "Gala/Viva/Tw├│jStyl", ale dla wielbicielek tej aktorki to zawsze gratka.

Emma dostała Oscara, Złotego Globa i masę innych nagród za scenariusz do "Rozważnej i romantycznej". Współpracowała przy scenariuszu nowej "DiU". Ma więc spore zasługi na poletku JA.

Trudno uwierzy─ç, ┼╝e ta sama osoba gra┼éa w "Harrym Portierze", "Howards End" i "Wit", ten ostatni to jeden z najbardziej szokuj─ůcych i poruszaj─ůcych film├│w, jakie widzia┼éam.

Co o niej s─ůdzicie?

#2 2006-02-27 23:00:16

Gosia
U┐ytkownik

Re: Emma Thompson

Bardzo ja lubie w Okruchach dnia.
Uwazam, ze to swietna aktorka.
Jednak co do RiR wiekowo mi tu troche nie pasowala.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#3 2006-02-28 02:02:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zdecydowanie.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#4 2006-02-28 08:41:50

Alison
U┐ytkownik

Emmie Thompson wystawi┼éam w moim sercu pomnik za rol─Ö w filmie ...chyba "Pytanie", nie pami─Ötam tytu┼éu. Gra┼éa tam pe┼én─ů ┼╝ycia inteligentn─ů osob─Ö, bodaj nauczycielke akademick─ů, kt├│ra dowiaduje si─Ö, ┼╝e ma raka. Ten film to by┼éo takie studium umierania, walki z chorob─ů i o tym co strach i cierpienie mog─ů zrobi─ç z cz┼éowiekiem. Pierwsze chemie przyjmowa┼éa jak kowboj, cierpia┼éa, ale jeszcze trzyma┼éy jej si─Ö ┼╝arty, dowcipkowa┼éa z lekarzami i piel─Ögniarkami, potem choroba wyjad┼éa jej ca┼é─ů osobowo┼Ť─ç, umar┼éa wycie┼äczona, skulona jak embrion, spragniona czu┼éo┼Ťci i wsp├│┼éczucia. Pod wieloma wzgl─Ödami ja i bohaterka by┼éy┼Ťmy do siebie podobne. Niesamowicie prze┼╝y┼éam ten film. Po prostu umiera┼éam razem z ni─ů...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#5 2006-02-28 08:46:44

Alison
U┐ytkownik

I uwielbiam jej role szekspirowskie. W "Jak się Wam podoba" była taka wdzięczna. Nigdy nie darowałam Kennethowi, że się z nia rozwiódł. Chociaż z drugiej strony go trochę rozumiem, bo Helena B-C też kawał aktorki nie tylko...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#6 2006-02-28 10:03:02

Gitka
U┐ytkownik

Emmie Thompson wystawi┼éam w moim sercu pomnik za rol─Ö w filmie ...chyba "Pytanie", nie pami─Ötam tytu┼éu. Gra┼éa tam pe┼én─ů ┼╝ycia inteligentn─ů osob─Ö, bodaj nauczycielke akademick─ů, kt├│ra dowiaduje si─Ö, ┼╝e ma raka. Ten film to by┼éo takie studium umierania, walki z chorob─ů i o tym co strach i cierpienie mog─ů zrobi─ç z cz┼éowiekiem. Pierwsze chemie przyjmowa┼éa jak kowboj, cierpia┼éa, ale jeszcze trzyma┼éy jej si─Ö ┼╝arty, dowcipkowa┼éa z lekarzami i piel─Ögniarkami, potem choroba wyjad┼éa jej ca┼é─ů osobowo┼Ť─ç, umar┼éa wycie┼äczona, skulona jak embrion, spragniona czu┼éo┼Ťci i wsp├│┼éczucia. Pod wieloma wzgl─Ödami ja i bohaterka by┼éy┼Ťmy do siebie podobne. Niesamowicie prze┼╝y┼éam ten film. Po prostu umiera┼éam razem z ni─ů...

Ona do tego filmu te┼╝ napisa┼éa scenarusz, naprawd─Ö poruszaj─ůcy i m─ůdry
http://www.filmweb.pl/Dowcip,%282001%29 … m,id=11731

#7 2006-02-28 18:50:13

caroline
U┐ytkownik

Emmie Thompson wystawi┼éam w moim sercu pomnik za rol─Ö w filmie ...chyba "Pytanie", nie pami─Ötam tytu┼éu. Gra┼éa tam pe┼én─ů ┼╝ycia inteligentn─ů osob─Ö, bodaj nauczycielke akademick─ů, kt├│ra dowiaduje si─Ö, ┼╝e ma raka. ...

To w┼éa┼Ťnie "Wit"! Nie pami─Öta┼éam polskiego tytu┼éu ("Dowcip"), by┼é kiedy┼Ť w Kocham Kino.

#8 2006-02-28 22:52:08

Gosia
U┐ytkownik

Tak, tytuł tego filmu to "Dowcip" - znalazlam w necie. Samego filmu jednak nie widzialam, ale jestem w stanie sobie wyobrazic, ze potrafila to dobrze zagrac, choc to bardzo bardzo trudny temat.

Z Południa na Północ:

#9 2006-03-21 22:13:42

arydno
U┐ytkownik

Widzia┼éam Emm─Ö w Niani - ale z niej cude┼äko by┼éo, z tym┼╝e rola jej by┼éa jaka┼Ť taka zbyt moralistyczna. Z kolei niedawno. tzn, kilka ms. temu czyta┼éam z ni─ů wywiad w Gali chyba, w kt├│rym okaza┼éa si─Ö by─ç tak pragmatyczn─ů, trze┼║wo my┼Ťl─ůc─ů kobiet─ů...

Nies┼éychana jest, ot co. I uwa┼╝am j─ů za r├│wnie zdoln─ů aktork─Ö jak i re┼╝yserk─Ö. big_smile

#10 2006-03-27 23:37:49

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ona ma ten niezwyk┼éy b┼éysk w oku: nie do┼Ť─ç - kobieta wszechstronnie utalentowana, to jeszcze niebanalnie pi─Ökna i bardzo inteligentna. Pami─Ötam, kiedy zobaczy┼éam j─ů po raz pierwszy w ┼╝yciu w "Henryku V", oczu nie mog┼éam od niej oderwa─ç. W "Wiele ha┼éasu o nic" mia┼éa tyle uroku, ┼╝e przy─çmi┼éa wszystkie gwiazdy! Szkoda, ┼╝e rozsta┼éa si─Ö z Kennethem - on j─ů rezyserowa┼é z prawdziw─ů mi┼éo┼Ťci─ů. Ile jeszcze mog┼éa zagra─ç kobiet Szekspira!
A jest ┼Ťwietna nie tylko w takim repertuarze, ale w "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç" na przyk┼éad te┼╝ - jej w─ůtek by┼é strasznie smutny - jak ona i Alan Rickman to zagrali... mmmmmmmm

#11 2006-03-28 09:31:16

milosz
U┐ytkownik

Uwielbiam w─ůtek Emmy i Alana w "Love actually" - strasznie smutny i co tu gada─ç - taki p r a w d z i w y ....
no a Emma w "Niani McPhee"? wink

http://img370.imageshack.us/img370/3593/niania8ed.jpg

perełka wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#12 2006-03-28 14:52:03

Diana
U┐ytkownik

Przecudny kinol! :twisted:

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#13 2006-03-28 14:58:05

Caitriona
U┐ytkownik

Jej!! Ledwo j─ů mo┼╝na rozpozna─ç. Niez┼ée :twisted:

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#14 2006-03-28 16:50:22

Gosia
U┐ytkownik

O jej! Koszmarna 8O

Z Południa na Północ:

#15 2006-05-06 16:47:20

caroline
U┐ytkownik

Czy Wy wiedzia┼éy┼Ťcie, ┼╝e Emma Thompson, filmowa Eleonora jest ┼╝on─ů Willoughby'ego (Greg Wise) 8O 8O 8O
[URL=http://imageshack.us]http://img345.imageshack.us/img345/4799/posegregwise1yi.jpg[/URL]
Bo ja si─Ö w┼éa┼Ťnie w tej kwestii o┼Ťwieci┼éam.

#16 2006-05-06 17:31:07

megg
U┐ytkownik

ja wiedzia┼éam:)troch─Ö od niej m┼éodszy....i maj─ů c├│reczke o bardzo ┼éadnym imieniu-Gaia:)a wcze┼Ťniej te┼╝ mia┼éa fajnego m─Ö┼╝a, tylko troch─Ö zakr─Öconego-Kennetha Branagha.

#17 2006-05-06 18:25:55

Diana
U┐ytkownik

Niesamowite! Ale┼╝ potrafi─ů si─Ö ┼é─ůczy─ç w pary na tych planach filmowych. 8O
Te┼╝ jestem w szoku.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#18 2006-05-06 19:38:52

Caitriona
U┐ytkownik

Ja nie wiedziałam; ciekawa z nich para smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#19 2006-05-06 19:47:48

Maryann
U┐ytkownik

Poznali si─Ö na planie R&R, wywi─ůza┼é si─Ö romans, pocz─ůtkowo niezobowi─ůzuj─ůcy, ale Branagh nie zdzier┼╝y┼é i tak rozpad┼éo si─Ö ma┼é┼╝e┼ästwo.

#20 2006-05-06 20:10:48

Caitriona
U┐ytkownik

Nie ma jak pozna─ç si─Ö na planie wink Biedny Kenneth...

#21 2006-05-06 22:32:04

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Poznali si─Ö na planie R&R, wywi─ůza┼é si─Ö romans, pocz─ůtkowo niezobowi─ůzuj─ůcy, ale Branagh nie zdzier┼╝y┼é i tak rozpad┼éo si─Ö ma┼é┼╝e┼ästwo.

Ja słyszałam że to Emma nie zdzierżyła bo Branagh miał romans z Bonham-Carter na planie Frankensteina big_smile

#22 2006-05-07 14:48:54

Admete
U┐ytkownik

Uwielbiam Beatrycze z "Wiele ha┼éasu o nc" w wykonaniu Emmy Thompson! Stworzy┼éa tam ze swoim by┼éym m─Ö┼╝em wspania┼é─ů par─Ö. W og├│le ne obchodzi┼éy mne losy m┼éodszych zakochanych - Benedykt i Beatrycze usun─Öli ich w cie┼ä. A w R&R nie przeszkadza┼éo mi, ┼╝e jest starsza od ksi─ů┼╝kowego pierwowzoru - zreszta w wywiadzie z ni─ů czyta┼éam, ┼╝e jej Eleonora jest osob─ů dwudziestokilkuletni─ů. To mi nawet odpowiada┼éo.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#23 2006-05-07 14:50:48

Maryann
U┐ytkownik

Uwielbiam Beatrycze z "Wiele ha┼éasu o nc" w wykonaniu Emmy Thompson! Stworzy┼éa tam ze swoim by┼éym m─Ö┼╝em wspania┼é─ů par─Ö.

Podobnie jak w "Henryku V".

#24 2006-05-07 14:53:33

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

A w R&R nie przeszkadza┼éo mi, ┼╝e jest starsza od ksi─ů┼╝kowego pierwowzoru - zreszta w wywiadzie z ni─ů czyta┼éam, ┼╝e jej Eleonora jest osob─ů dwudziestokilkuletni─ů. To mi nawet odpowiada┼éo.

"Eleonora, najstarsza, (...) obdarzona by┼éa zdolno┼Ťci─ů spokojnego rozumowania i ch┼éodnego os─ůdu, cho─ç mia┼éa zaledwie dziewi─Ötna┼Ťcie lat..."
Jane Austen "Rozważna i romantyczna" koniec rozdziału pierwszego. Chyba Jane Austen wiedziała lepiej ile Eleonora ma lat 8O

#25 2006-05-07 22:05:04

Admete
U┐ytkownik

Oczywi┼Ťcie, ze Thompson wiedzia┼éa ile Eleonora ma w powie┼Ťci lat - po prostu w swoim scenariuszu przyj─Ö┼éa, Eleonora filmowa jest starsza. Przeczyta┼é─ům to wieki temu, jeszcze w latach 90 - jaki┼Ť artyku┼é promuj─ůcy film.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Stopka forum