Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-09-20 13:41:46

Dione
U┐ytkownik

Re: jaka scena...

Pr├│ba o┼Ťwiadczyn odrobin─Ö go rehabilituje.
Ci─ůgle jednak Bingey'a wol─Ö z serialu. Bardzo podoba mi si─Ö moment wyjazdu Darcy'ego z Netherfield tu┼╝ przed o┼Ťwiadczynami Bingley'a Jane. Pro┼Ťba o b┼éogos┼éawie┼ästwo jest wprost urocza wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#52 2006-09-20 13:44:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

W P&P 2005 kto┼Ť si─Ö zabawi┼é tw├│rczo┼Ťci─ů JA i mu nie bardzo to wysz┼éo.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#53 2006-09-20 13:47:35

Dione
U┐ytkownik

W P&P 2005 kto┼Ť si─Ö zabawi┼é tw├│rczo┼Ťci─ů JA i mu nie bardzo to wysz┼éo.

JA to to nie jest roll
Ale w sumie do┼Ť─ç przyjemne 8)

#54 2006-09-20 13:53:24

elbereth
U┐ytkownik

Mo┼╝e by─ç nawet bardzo przyjemnie, je┼Ťli odrzuci si─Ö uprzedzenia wynikaj─ůce ze znajomo┼Ťci ksi─ů┼╝ki i epoki big_smile

A pro┼Ťb─Ö o b┼éogos┼éawie┼ästwo te┼╝ uwielbiam big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#55 2006-09-20 13:57:41

Dione
U┐ytkownik

big_smile

P&P 2005 powinno nazwa─ç si─Ö opart─ů na JA, a nie jej ekranizacj─ů. Bollywood by┼éo jednak bardziej uczciwe, bo chocia┼╝ przerobi┼éo tytu┼é.

#56 2006-09-20 14:16:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

big_smile

P&P 2005 powinno nazwa─ç si─Ö opart─ů na JA, a nie jej ekranizacj─ů. Bollywood by┼éo jednak bardziej uczciwe, bo chocia┼╝ przerobi┼éo tytu┼é.

Bolly zaadaptowa┼éo JA na w┼éasne realia. Zmieniaj─ůc ca┼ékowicie otoczk─Ö kulturow─ů, nie zmieniaj─ůc tre┼Ťci, zachowali szczero┼Ť─ç. Dlatego tak nam si─Ö podoba. Tam nic nie zgrzypi. Przy P&P 05 zgrzypi─ů g┼é├│wnie zeby fanek Jane ogl─ůdaj─ůcych ten film. Czu─ç fa┼ész, przeinaczenia, k┼éamstwa historyczne na ka┼╝dym kroku. St─ůd ten d┼║wi─Ök.

P.S. Jak pisa┼éam - uwielbiam zabawy histori─ů, literatur─ů, sztuk─ů, ale pod warunkiem, ┼╝e konwencja jest rozrywkowo-humorystyczna. P&P zrobili na powa┼╝n─ů mod┼é─Ö i ten

#57 2006-09-20 14:27:26

Dione
U┐ytkownik

Wyra┼║nie ten, kto odpowiada┼é za realia ksi─ů┼╝ki nie czyta┼é. O epoce te┼╝ ma┼éo wie.

#58 2006-09-20 19:16:25

NieVe
U┐ytkownik

┼╗eby jednak nie pogr─ů┼╝a─ç ch┼éopaka ca┼ékowicie, dodam ┼╝e uwielbiam pr├│b─Ö o┼Ťwiadczyn nad jeziorem. Ta scena jest po prostu wspania┼éa big_smile

Popieram big_smile

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#59 2006-09-20 19:34:00

pak4
U┐ytkownik

Pytanie ile reali├│w potrzeba w filmie. Przypomina mi si─Ö anegdotka z Nadolskiego, jak to filmowcy dzwoni─ů do miejscowego muzeum, bo potrzebuj─ů "armat z XIV wieku", na co im historyk z muzuem odpowiada, ┼╝e wtedy armat jeszcze nie by┼éo, a tylko balisty, i ┼╝e maj─ů jedynie ich ryciny, ale z r─Ökopisie z XII w. Na to filmowcy: Nie szkodzi, mo┼╝e by─ç!

Ja bardzo lubi─Ö w historii t─Ö swoist─ů egzotyk─ů przesz┼éo┼Ťci, kt├│ra jest inna od wszystkiego co istnieje dziesiaj i jest nie do odtworzenia. I lubi─Ö to w filmach, ┼╝e ich tw├│rcy maj─ů pieni─ůdze, by w tak─ů niemo┼╝liw─ů rekonstrukcj─Ö si─Ö zabawi─ç smile Mam nadziej─Ö, ┼╝e ich to bawi nie mniej ni┼╝ mnie smile W ka┼╝dym razie, je┼Ťli kto┼Ť tego nie zrobi, je┼Ťli uzna, ┼╝e Sztuka przez du┼╝e 'Sz', to co┼Ť innego, to przecie┼╝ si─Ö na niego nie obra┼╝─Ö... Troch─Ö mnie to pouwiera i tyle...

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#60 2006-09-20 21:16:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

Pytanie ile reali├│w potrzeba w filmie. Przypomina mi si─Ö anegdotka z Nadolskiego, jak to filmowcy dzwoni─ů do miejscowego muzeum, bo potrzebuj─ů "armat z XIV wieku", na co im historyk z muzuem odpowiada, ┼╝e wtedy armat jeszcze nie by┼éo, a tylko balisty, i ┼╝e maj─ů jedynie ich ryciny, ale z r─Ökopisie z XII w. Na to filmowcy: Nie szkodzi, mo┼╝e by─ç!

Polecam film z Alanem Ald─ů I Michelle Pfeiffer S┼éodka wolno┼Ť─ç Tam jest dopiero pokazane kr─Öcenie film├│w historycznych po ameryka┼äsku.
Nasi filmowcy nie s─ů lepsi.
Nasz profesor opowiada┼é jak jego kolega mia┼é by─ç konsultantem naukowym filmu Kazimierz Wielki. Niby wszystko ok. ale tam mia┼éa by─ç jaka┼Ť retrospekcja dotycz─ůca ┼Ťw. Stanis┼éawa i na o┼étarzu re┼╝yser sobie uwidzia┼é przepi─Öknie haftowany obrus - dzie┼éo lokalnej hafciarki - podobno ┼Ťliczne i pi─Öknie si─Ö prezentowa┼éo w kadrze. Tymczasem w XI w. o┼étarze by┼éy bez obrus├│w - b┼é─ůd rzeczowy. Re┼╝yser si─Ö upar┼é, profesor si─Ö upar┼é (bra─ç profesorska by go wy┼Ťmia┼éa big_smile). Sko┼äczy┼éo si─Ö tym, ┼╝e za┼╝─ůda┼é, aby nigdzie nie umieszcza─ç jego nazwiska w czo┼é├│wce (jako konsultanta), powiedzia┼é re┼╝yserowi, ┼╝e on jest mu niepotrzebny, bo tylko scierle k┼éody tw├│rcom i ich wizji, zabra┼é manatki i pojecha┼é do domu.

#61 2006-09-20 21:25:25

sfinks
U┐ytkownik

Chyba najbrdziej ta w deszczu oczywi┼Ťcie. A szczeg├│lnie moment kiedy Darcy wyra┼║nie ma ochote poca┼éowac Lizzy...
Mysla┼éam, ┼╝e j─ů poca┼éuje...sad Troszke brakowa┼éo mi tego poca┼éunku w tym filmie...sad

-Przyby┼éem do Rosings jedynie po to,by pani─ů zobaczy─ç...Wbrew zdrowemu rozs─ůdkowi,
oczekiwaniom mojej rodziny,pani niskiemu urodzeniu i ub├│stwu.
O wszystkim tym jestem skłonny zapomnieć,
i prosi─ç pani─ů, by zako┼äczy┼éa m─ů agoni─Ö.

#62 2006-09-20 21:40:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Troszke brakowało mi tego pocałunku w tym filmie...sad

Mnie nie.

#63 2006-09-21 09:43:30

Dione
U┐ytkownik

Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e ten poca┼éunek rozgrzeszy┼é by dla mnie tw├│rc├│w filmu. Skoro robili w stylu hollywoodzkim, czyli "jak nam si─Ö podoba, byle nowocze┼Ťnie", to poca┼éunek w deszczu pasowa┼éby jak ula┼é.

#64 2006-09-21 12:23:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dla mnie ta scena, sprawia, ┼╝e mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e jest chocia┼╝ jedna dobra, niehollywoodzka i niekomercyjna scena. Za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e jej autork─ů by┼éa Emma Thompson big_smile

#65 2006-09-25 14:40:01

Dione
U┐ytkownik

Czekaj, czekaj, bo chyba co┼Ť mi umkn─Ö┼éo...
To Emma Thompson mia┼éa co┼Ť wsp├│lnego z tym filmem?

#66 2006-09-25 14:46:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

Emma macza┼éa jedynie paluszki. Podobno w og├│le poproszono j─ů pocz─ůtkowo, ┼╝eby napisa┼éa scenariusz, ale si─Ö nie zgodzi┼éa (zobowi─ůzania zawodowe bodaj┼╝e), ale wsp├│┼épracowa┼éa przy niekt├│rych scenach. Podobno te njabardziej udane, s─ů w┼éasnie jej.

#67 2006-09-25 14:53:04

Dione
U┐ytkownik

Szkoda, ze ona nie pisała scenariusza.
Może oszczędziłoby to nam widoku tłustych włosów Lidii i Kitty... :?

#68 2006-09-25 15:16:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

i knur├│w w domu
i paruj─ůcego wrzosowiska ( big_smile )
i pyskatej Lizzy obra┼╝aj─ůcej matk─Ö

i wielu wielu innych rzeczy.
Emma ma klas─Ö.

#69 2006-09-25 16:21:40

MissDubish
U┐ytkownik

Widz─Ö ┼╝e s─ů tu tylko komentarze do najnowszej DiU ja mimo wszystko pragn─Ö wroci─ç do miniserialu bo mi w nim jedna scena zapadla w my┼Ťlach ... tak ┼╝e jak zamkn─Öoczy widz─Ö j─ů dok┼éadnie kiedy Mr. Darcy po kompieli podchodzi do okna i sposrtrzega El┼╝biet─Ö bawi─ůc─ů si─Ö z psem to sporzenie .. ahhh m├│wi samo za siebie i nie powiem wygl─ůdal tam cudnie ....te mokre loki ... a je┼Ťli chodzi o nowe DiU to nie bede si─Ö powtatrza─ç co do scen ktorej ju┼╝ wcze┼Ťniej zostaly wymienione ... podoba mi si─Ö ten pomys┼é kiedy to Darcy z el┼╝biet─ů ta┼äcz─ů niby sami na sali ... ciekawy pomys┼é ... a w┼éa┼Ťnie co do muzyki doskona┼éa ... nigdy nie przepada┼éam za muzyka klasyczn─ů ... ale ten soundtrack jest bardzo przyjemny ... doskonale si─Ö przy tym rozma┼╝am zamiast odrabia─ç lekcji ;p

nie ma brzydkich kobiet s─ů tylko niedocenione

#70 2006-09-25 17:02:48

NieVe
U┐ytkownik

Szkoda, ze ona nie pisała scenariusza.
Może oszczędziłoby to nam widoku tłustych włosów Lidii i Kitty... :?

hmmm... jako┼Ť tego nie zauwazy┼éam mo┼╝e jestem ma┼éo spostrzegawcza... :?

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#71 2006-09-26 15:44:57

Jeanne
U┐ytkownik

Ja chyba też. :? Ale knura nie da się przeoczyć....zwłaszcza pani Bennett bystro się w niego wpatruje..... lol

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#72 2006-09-28 09:17:28

Dione
U┐ytkownik

Nowej Dumie... brakuje klasy. Serial by┼é wychuchany w ka┼╝dym szczeg├│le (no przynajmniej w wi─Ökszo┼Ťci - w niekt├│rych scenach Lizzy wygl─ůda┼éa troszk─Ö zbyt pulchnie i powiem szczerze: Jej g┼éos nie nale┼╝y do najlepszych). Jednak nie mo┼╝na zaprzeczy─ç, ┼╝e serial jest nagrany z wielkim smakiem.

#73 2006-09-28 09:49:08

Marija
U┐ytkownik

Lu-dzie, lu-dzie!!!! 8O ┼Üwinie im po domu ┼éazi┼éy? :twisted: I pan Darcy tam gania┼é, ┼╝eby si─Ö w ukochan─ů wpatrywa─ç? Chyba jednak nie zobacz─Ö tej pseudoekranizacji :?

#74 2006-09-28 10:16:58

Dione
U┐ytkownik

Oj, nie jest a┼╝ taka z┼éa. Po prostu nie ma zbyt wiele wsp├│lnego z JA i epok─ů. Jednak nie mo┼╝na zaprzeczy─ç, ┼╝e jako historia o mi┼éo┼Ťci jest ca┼ékiem przyjemna. Muzyka i widoki s─ů super. Kilka scen ma tak─ů przyci─ůgaj─ůc─ů magi─Ö. Zw┼éaszcza ten taniec w Netherfield i o┼Ťwiadczyny w deszczu. Przy pierwszym razie, gdy to widzia┼éam, najbardziej przeszkadza┼é mi biust Keiry. Moja przyjaci├│┼éka stwierdzi┼é─ů (w pe┼éni si─Ö z ni─ů zgadzam), ┼╝e Keira ma biust dwunastoletniego ch┼éopca. Mo┼╝e troszk─Ö jestem dziwna i mam nadziej─Ö, ┼╝e nikogo nie ura┼╝─Ö, ale s─ůdz─Ö ┼╝e kobieta powinna mie─ç "czym oddycha─ç".

#75 2006-09-28 13:40:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

zdj─Öcia s─ů ┼Ťliczne i jest to jeden z atut├│w filmu. Je┼Ťli si─Ö nastawisz na kieps─ů ekranizacj─Ö, mo┼╝esz wyj┼Ť─ç nawet mile zaskoczona big_smile Ale wszystko zalezy od nastawienia big_smile

Stopka forum