Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-03-31 19:25:02

Eva
U┐ytkownik

Re: jaka scena...

Nie podoba mi si─Ö natomiast scena gdy Lizzy ca┼éuje r─Öce Darsiego, wiem ┼╝e omawiana by┼éa ju┼╝ ta sytuacja ale ja jeszcze raz, bo co to w┼éa┼Ťciwie mia┼éo by─ç? Darsi to przecie┼╝ nie ksi─ůdz. smile

#27 2006-03-31 19:47:34

Alraune
U┐ytkownik

Eva, jak Ci wskoczyło dwa razy, to jeden post usuń - krzyżyk w rogu big_smile

Scena, o kt├│rej wspominasz, to dla mnie uroczy wyraz oddania, szacunku, rado┼Ťci, mi┼éo┼Ťci, niedowierzania, zgody, ulgi, szcz─Ö┼Ťcia, wzruszenia, no po prostu wszystkich uczu─ç, jakie w danej chwili musia┼éy nawiedzi─ç biedn─ů Lizzy... Pami─Ötaj, ┼╝e oni nie mogli si─Ö poca┼éowa─ç przed ┼Ťlubem, Lizzy nie mog┼éa rzuci─ç si─Ö Darcy'emu na szyj─Ö i zakrzykn─ů─ç "no, m├│j ci on wreszcie jest!". Poca┼éunek w d┼éo┼ä to najbardziej wyrafinowany fizyczny wyraz uczucia, jaki Lizzy mog┼éa Darcy'emu w danej chwili ofiarowa─ç big_smile . Uwielbiam t─Ö scen─Ö. I zd─Öbia┼é─ů nieco min─Ö D. I to zetkni─Öcie czo┼éami. No, sama s┼éodycz!

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#28 2006-03-31 22:02:04

ewelinka
U┐ytkownik

To chyba znowu scena z nowej wersji co? musz─Ö wko┼äcu j─ů obejrze─ç tylko trzeba najpierw j─ů znale┼║─ç smile

#29 2006-07-03 23:47:52

Elizabeth
U┐ytkownik

Witam! Jestem tu nowa. "Dum─Ö i uprzedzenie" przeczyta┼éam w trakcie uczenia si─Ö do matury, czyli 2 miesi─ůce temu i teraz jestem od niej uzale┼╝niona. Nie ogl─ůda┼éam filmowych wersji 1980 i 1995, ale najnowszy film bardzo mi si─Ö podoba┼é. Ogl─ůda┼éam 4 razy i szykuje si─Ö 5. Ale wr├│─çmy do ulubionej sceny:

1. Sam pocz─ůtek, kiedy Elizabeth idzie zaczytana.
2. Przekomiczna scena, kiedy Lidia rzuca chusteczk─Ö, kt├│rej ┼╝aden z oficer├│w nie podnosi big_smile
3. Oczywi┼Ťcie s┼éynne o┼Ťwiadczyny w deszczu.
4. Spotkanie Darcy'ego z Lizzy w Pemberly i cudownie zmieniony wyraz twarzy Darcy'ego.
5. Lidia, kt├│ra wygada┼éa si─Ö przed Elizabeth o pomocy Darcy'ego(w og├│le uwa┼╝am ┼╝e aktorka graj─ůca Lidi─Ö by┼éa ┼Ťwietnie dobrana)
6. Pospieszne sprz─ůtanie przed wej┼Ťciem Bingley'a i Darcy'ego.

Obecnie czytam "Rozwa┼╝n─ů i romantyczn─ů". Podoba mi si─Ö, ale nie dor├│wnuje oczywi┼Ťcie "Dumie...".

Pozdrawiam:)

#30 2006-07-04 11:24:32

kas1a
U┐ytkownik

Jejku, jaka ta Jane jest ┼Ťliczna... Ogl─ůdaj─ůc serial z 95 by┼éam rozczarowana Jane, ale teraz... no po prostu pi─Ökna, jak z obrazka. Podoba mi si─Ö scena kiedy po wielkim sprz─ůtaniu panny i pani Bennet przyjmuj─ů pana Bingley'a i Darcy'ego. Takie s─ů jasne i pi─Ökne, ┼╝e co┼Ť we mnie w ┼Ťrodku drga i tak strasznie chc─Ö by─ç tam z nimi w tych sukienkach i tej atmosferze, ┼╝e a┼╝! Jak┼╝e to Jane obmy┼Ťli┼éa, ┼╝eby tak wzrusza─ç...

gg:5910992

Do not delay joy

#31 2006-07-04 13:45:21

mara7
U┐ytkownik

Moje ulubione sceny:
* gdy Dacy ta┼äczy z Lizzy przy tej ┼Ťlicznej muzyce "A postarcard to Henry Purcell" - jak kamera jakby wy┼é─ůcza wszystkich innych bed─ůcych na sali i sa tylko oni...
* jak Lizzy k┼é├│ci sie w deszczu z Fitzwiliamemj, widac ┼╝e chc─ů sie poca┼éowa─ç,ta scena to takie wy┼éadowanie energi bohater├│w ostateczne starcie
* wizyta Elizabeth w Pemberley, jak darce pyta sie Lizzy czy jej nie odprowadzic a ona na to ┼╝eby jej nie odprowadza┼é bo lubi spacerowa─ç o on na to robi taki ┼Ťliczny wzrok i opowiada jej: "Tak,tak wiem"

#32 2006-07-20 22:15:34

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja og├│lnie jak widze te jego miny to si─Ö rozp┼éywam smilesmilesmile. kt├│re sceny lubi─Ö dobry jest ten I bal i teksty Lizzy o tych marnych po┼éowach. Mina Lizzy jak Darcy komentuje jej wyglad ta riposta nawet je┼Ťli partnerka jest ujdzie. Bal jak oni sie na siebie patrza. O┼Ťwiadczyny i rekawiczki sa s┼éodkie. Pr├│ba o┼Ťwiadczyn Karola jest rozbrajaj─ůca. No i te odwiedziny Darcy taki zagubiony tak nie mo┼╝e patrzec na Lizzy a ona zwraca uwage na niego. No i prawdziwe o┼Ťwiadczyny Karola ak matka Jane w r─Öc─Ö caluje big_smile i jak Lizzy siedzi taka zamyslona i jak Jane si─Ö zgadza. Scena o ┼Ťwicie to mnie juz rozkleja zupe┼énie i jak darcy wychodzi z gabinetu i tak szuka wzroku Lizzy i... no ten film mnie og├│lnie k┼éadzie na kolana tongue tongue tongue tongue

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#33 2006-07-21 15:52:34

Areliee
U┐ytkownik

Buuu... ;(

Jak on taki cudny i wspaniały to czemu ja go jeszcze nie obejrzałam...?
Musz─Ö to nadrobi─ç big_smile

#34 2006-07-21 16:08:55

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oj i to jak najszybciej wink

CULTURA POPULAR...

#35 2006-07-21 17:14:37

NieVe
U┐ytkownik

powiedzcie mi kiedy te sceny wyst─Öpuj─ů w filmie bo ich wog├│le nie koajrze...
*scena z r─Ökawiczkami :cry:
*scena z mokr─ů koszul─ů Darcy'ego :cry:
a to moje naj: big_smile
*scena kiedy Lizzy wsiada do powozu a Darcy podaje jej r─Öke
*oczywi┼Ťcie scena kiedy ju┼╝ juz sie maj─ů poca┼éowa─ç (w ┼Ťrodku k┼é├│tni) a jednak nie... i wtedy Darcy m├│wi: forgive me big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile
*,,akcja ze stokrotk─ů" mysla┼éam ze padne ze ┼Ťmiechu:)
*wszystkie tańce a szczególnie przygadanie Lizzy do Darcego na balu w Meryton oraz cały bal w Nethrefield
*i jeszcze scena na wrzosowisku czy ┼é─ůczce... jak MM tak idzie i p┼éaszcz mu rozwiewa i jak sie ┼Ťlicznie j─ůka how sweet:D

jeszcze troche a wymienie wszystkie ┼Ťceny w filmie wink

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#36 2006-07-21 17:16:40

NieVe
U┐ytkownik

jeszcze o jednym zapomniałam:)
chcia┼éam zwr├│ci─ç wasz─ů uwag─Ö jak fajnie jest skonstruowany zwiastun big_smile
poprostu boski jak go ogl─ůda┼éa(ju┼╝ po obejrzeniu samego filmu) to nie mog┼éam zn├│w ze ┼Ťmiechu
jest bardzo ładnie ,,posklejany" lol

http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=9544

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#37 2006-07-21 17:27:17

lady_kasiek
U┐ytkownik

Scena z r─Ökawiczkami jest jak Luizzy jest w Rosings u Colinsow i pisze list do Jane wpada Darcy i stoi patrzy pledie g┼éupoty i tarmosi r─Ökawiczki z taka min─ů kobieto wpad┼éem Cie zobaczy─ç chc─Ö Ci powiedzie─ç ┼╝e Cie kocham a nie wiem jak

CULTURA POPULAR...

#38 2006-07-21 17:52:33

NieVe
U┐ytkownik

tarmosi r─Ökawiczki z taka min─ů kobieto wpad┼éem Cie zobaczy─ç chc─Ö Ci powiedzie─ç ┼╝e Cie kocham a nie wiem jak

aha big_smile dziekuje za wyja┼Ťnienie wog├│le nie zwr├│ci┼éam uwagi na te rekawiczki
a swoja droga jak ty to ┼éadnie uje┼éa┼Ť big_smile
no normalnie chyba se w opisie na gadu napisze :twisted: big_smile lol 8) wink

gg 6516634

#39 2006-07-21 18:02:51

lady_kasiek
U┐ytkownik

A dzi─Ökuj─Ö. big_smile

CULTURA POPULAR...

#40 2006-07-21 18:15:36

Katarzyna
U┐ytkownik

Mi bardzo podoba si─Ö scena kt├│rej nikt nie zauwa┼╝a. Pi─Öknie pokazuje jak uczucia Lizzy si─Ö znieni┼éy wzgl─Ödem Darcy'ego. Chodzi mi o t─ů scen─Ö kiedy Lizzy jest w Pemberly i "gapi si─Ö" na popirsie Darcy'ego. Opr├│cz tej sceny lubi─Ö oczywi┼Ťcie wiele innych, kt├│re zosta┼éy tutaj wymienione wi─Öc nie b─Öd─Ö tego powtarza─ç. big_smile

#41 2006-07-21 18:34:00

lady_kasiek
U┐ytkownik

A wsomina┼é kto┼Ť o tej jak Lizzy wysiada z powozu widzi chaupk─Ö Darcego i wybucha ┼Ťmiechem?

CULTURA POPULAR...

#42 2006-07-21 18:42:03

lady_kasiek
U┐ytkownik

Teraz zobaczy┼éam. Zauwazy;liscie podobie┼ästwo co do sposobu m├│wienia jak Lizzy odpowiada ┼╝e Darcy jest przystojny i jak odpowiada Bingeley ┼╝e Jane ┼éadnie wygl─ůda wygl─ůdaja jakby si─Ö mieli rozp┼éakac za chwil─Ö. cho─ç to w sumie nic takiego :oops:

CULTURA POPULAR...

#43 2006-09-11 18:11:11

Van-Rijn
U┐ytkownik

Mnie np. smieszy z lekka scena pierwszej prezentacji na balu Darcy'ego, Bingleya i jego siostry, jak dla mnie troche za pompatyczna ta scena w porownaniu z wersja z 1995 i z ksiazka ...

#44 2006-09-12 10:53:20

elbereth
U┐ytkownik

Gdzie┼Ť ju┼╝ o tym pisa┼éam, ale w DiU 2005 wszystko jest takie troch─Ö bardziej "pompatyczne" jak to w hollywoodzkich produkcjach bywa. M.in.:

* przybycie Darcyego & Bingley'├│w na bal w Meryton
* pierwsze o┼Ťwiadczyny - deszcz lej─ůcy si─Ö strumieniami i to wibruj─ůce w powietrzu napi─Öcie (seksualne wink )
* Lizzy na szczycie wzg├│rza (jak to kto┼Ť kiedy┼Ť napisa┼é: El┼╝bieta stoj─ůc na skale patrzy na wszech┼Ťwiat, a kamera to obejmuje big_smile )
* drugie o┼Ťwiadczyny i rozwiany p┼éaszcz Mateuszka
* wreszcie amerykańskie zakończenie: 100% cukru w cukrze big_smile

A jednak te sceny maj─ů sw├│j specyficzny urok, cho─ç ich klimat rzeczywi┼Ťcie odbiega od powie┼Ťci Austen i od serialu. My┼Ťl─Ö te┼╝, ┼╝e s─ů w miar─Ö zgodne z wyobra┼╝eniami, jakie ma o romantyzmie wsp├│┼éczesny cz┼éowiek: rozwiane w┼éosy i suknie, gwa┼étowna mi┼éo┼Ť─ç itd. Tyle, ┼╝e Austen to nie do ko┼äca romantyzm, a i romantyzm angielski inny jest od, dajmy na to, polskiego czy niemieckiego.

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#45 2006-09-12 12:54:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

taki z lekka styl Wichrowych Wzg├│rz - rozwiany w┼éos, powiewaj─ůce na wietrze ubrania, wiatr we w┼éosach, wiatr tam i tu.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#46 2006-09-12 13:44:23

Marija
U┐ytkownik

taki z lekka styl Wichrowych Wzg├│rz - rozwiany w┼éos, powiewaj─ůce na wietrze ubrania, wiatr we w┼éosach, wiatr tam i tu.

Ja to ju┼╝ stwierdzi┼éam w jakiej┼Ť dyskusji, ┼╝e wypisz wymaluj "Wichrowe Wzg├│rza". Co┼Ť czuj─Ö, ┼╝e si─Ögn─Ö niebawem.... roll

#47 2006-09-19 12:31:22

Dione
U┐ytkownik

Najgorsz─ů scen─ů P&P 2005 by┼éa rozmowa Bingey'a, w kt├│rej ten sympatyczny i wed┼éug JA inteligentny cz┼éowiek z absolutnym debilizmem t┼éumaczy┼é, ┼╝e: woli sp─Ödza─ç czas na zewn─ůtrz ni┼╝ czyta─ç (cho─ç czyta─ç potrafi).
A fuj... :?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#48 2006-09-20 13:21:54

elbereth
U┐ytkownik

Je┼Ťli chodzi o Bingleya, to mnie dobi┼éo TO:

[URL=http://img174.imageshack.us/my.php?image=bingleygh4.png]http://img174.imageshack.us/img174/5889/bingleygh4.th.png[/URL]

Jak to pierwszy raz zobaczy┼éam, my┼Ťla┼éam ┼╝e dostan─Ö ataku serca. Widownia w kinie te┼╝ dosta┼éa ataku. ┼Ümiechu. Na szcz─Ö┼Ťcie nastr├│j publiczno┼Ťci mi si─Ö udzieli┼é i jako┼Ť prze┼╝y┼éam big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...

#49 2006-09-20 13:32:51

Dione
U┐ytkownik

Dumie'05 mo┼╝na wybaczy─ç wiele, ale kretynizmu Bingley'a niestety nie potrafi─Ö. Nie wiem, czy to by┼é pomys┼é scenarzysty, re┼╝ysera, czy samego aktora, ale chyba kto┼Ť z nich nie czyta┼é powie┼Ťci yikes

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#50 2006-09-20 13:38:29

elbereth
U┐ytkownik

Racja, cho─ç z drugiej strony Bingleyowi 2005 nie mo┼╝na odm├│wi─ç samokrytycyzmu - o┼Ťwiadczaj─ůc si─Ö Jane przyznaje si─Ö przecie┼╝, ┼╝e by┼é durniem big_smile (cho─ç m├│g┼é mie─ç co innego na my┼Ťli big_smile )

┼╗eby jednak nie pogr─ů┼╝a─ç ch┼éopaka ca┼ékowicie, dodam ┼╝e uwielbiam pr├│b─Ö o┼Ťwiadczyn nad jeziorem. Ta scena jest po prostu wspania┼éa big_smile

Stopka forum