Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-23 18:00:07

Gosia
U┐ytkownik

Duma i Uprzedzenie 2005: analiza

Dla fanow DiU 2005 polecam artykul w jezyku angielskim:
"Pride and Prejudice Revisited: Keira Knightley Meets her Match"
Wiecie, w tej wersji nie gra co prawda Colin wink..., ale jesli ktos lubi Matthew, Keire i angielski to moze sobie poczytac.
http://www.premiere.com/article.asp?sec … le_id=2404
A jakby ktos przeczytal, to chyba ni zlego by sie nie stalo, jakby strescil w kilku slowach big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#2 2006-02-23 22:15:39

Kazik
(Admin)

Re: Duma i Uprzedzenie 2005: analiza

Gosia, please - do link├│w zg┼éo┼Ť.... smile

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#3 2006-02-23 22:21:25

Gosia
U┐ytkownik

Jak mam dac do linkow, jak to tylko jeden artykul. Goly tekst.
I to w dodatku po angielsku.

Z Południa na Północ:

#4 2006-02-24 17:08:32

Gitka
U┐ytkownik

No w┼éa┼Ťnie jakby jaka┼Ť mi┼éa duszka przet┼éumaczy┼éa, prosz─Ö...

#5 2006-02-24 17:18:32

Alison
U┐ytkownik

Jak mam dac do linkow, jak to tylko jeden artykul. Goly tekst.
I to w dodatku po angielsku.

Ja tutaj musz─Ö si─Ö wypowiedzie─ç. Nie ┼╝eby Gosiowego broni─ç, cho─ç broni─ç go bendem do upad┼éego, mimo, ┼╝e pierw┼Ť mam skromnego rozmiaru ;-) ale chodzi o to Drogi Adminie, ┼╝e jak nam akurat co┼Ť do rozmowy pasuje jaki┼Ť portrecik, albo tapecik, albo tek┼Ťcik to nijak nam go po linkach szuka─ç, bo nam ci jest potrzebny tu i teraz. A w linkach owszem jakby tak kto┼Ť chcia┼é sobie d┼éu┼╝sz─ů chwile poogl─ůda─ç r├│┼╝noty to posegregowane tematycznie linki bardzo popieram, ale nie wyrzucaj nam link├│w z post├│w bo one szybko┼Ťci dialogu s┼éu┼╝─ů...
Czy nad─ů┼╝asz za strumieniem mojej ┼Ťwiadomo┼Ťci? ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#6 2006-02-25 09:58:55

Kazik
(Admin)

Nad─ů┼╝am, prze┼Ťcigam, cofam si─Ö i zn├│w prze┼Ťcigam, i za du┼╝o sensu nie znajduj─Ö. Nie chc─Ö usuwa─ç link├│w podawanych na forum (zrobiu┼éem to kiedy┼Ť?), chc─Ö tylko ┼╝eby┼Ťcie opr├│cz (ewentualnej) publikacji na forum zg┼éasza┼éy tak┼╝e do link├│w. Tutaj link jest dobrze widoczny tylko dop├│ki toczy si─Ö dyskusja, a w linkach "┼Ťlad jej d┼éuta wiecznotrwa┼éy".
Czy nad─ů┼╝acie za moimi procesami m├│zgowymi? wink

P.S. Gosiu - dzi─Öki smile

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#7 2006-02-25 16:33:16

Alison
U┐ytkownik

OK. To i ja ju┼╝ nad─ů┼╝am (a to ci niespodzianka ;-) ), Twoja uwaga sugerowa┼éa, ┼╝eby ten link znikn─ů┼é z posta a znalaz┼é si─Ö w dziale linki. Co┼Ť tam te┼╝ w regulaminie by┼éo o nadmiarze link├│w w postach dlatego si─Ö postanowi┼éam wtr─ůci─ç i broni─ç ich miejsca, ale jak tak to podaj─Ö ty┼éy ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#8 2006-02-26 09:11:01

Gosia
U┐ytkownik

Ja tutaj musz─Ö si─Ö wypowiedzie─ç. Nie ┼╝eby Gosiowego broni─ç, cho─ç broni─ç go bendem do upad┼éego, mimo, ┼╝e pierw┼Ť mam skromnego rozmiaru ;-)

Oj, jak mi milo! big_smile
Dziekuje serdecznie za tak zarliw─ů obrone mojej osoby.
Tu zgadzam sie ┼╝e te linki, ktore zapodajemy w czasie dyskusji nijak do linkow jako takich nie pasuja a jakos dyskusje rozwijaja wink
Kiedy czuje ze link moze jednak zaistniec na trwale w historii strony powyzszej, wtedy go natychmiast zglosze, co zreszta bylam juz nie raz uczynilam.
Ale w tym wypadku, to tylko jeden artykulik i to w jezyku angielskim, wiec dlaego go tu dalam, jako cos w rodzaju sugestii dla tych, ktorzy lubia wyzwanie.. i chca sie podjac pracy tlumacza wink

Z Południa na Północ:

#9 2006-02-26 10:37:11

Alison
U┐ytkownik

Ale w tym wypadku, to tylko jeden artykulik i to w jezyku angielskim, wiec dlaego go tu dalam, jako cos w rodzaju sugestii dla tych, ktorzy lubia wyzwanie.. i chca sie podjac pracy tlumacza wink

Gosiu, wys┼é─ů┼éam ju┼╝ t┼éumaczenie por├│wnania ekranizacji Emmy. Napisa┼éam o tym w stosownym linku ale on co┼Ť szwnakuje, bo pisze, ┼╝e w tym temacie nie ma ┼╝adnych post├│w.

#10 2006-02-26 11:38:28

Gosia
U┐ytkownik

A no wlasnie, ja tez zauwazylam ten blad, trzeba by Kazikowi dac znac, coby go poprawil.

Z Południa na Północ:

#11 2006-02-26 11:56:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dziewczyny wszystko jest, wystarczy wej┼Ť─ç na przedostatni─ů stron─Ö big_smile To zawsze z ostatni─ů sa b┼éedy.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#12 2006-02-26 12:25:37

Gosia
U┐ytkownik

A artykuliku nie ma sad
Kaaaaziku! Kaaaaaziku! Gdzie jestes?
Dawaj go na strone zaraz, bo juz nie moge sie go doczekac! smile

Z Południa na Północ:

#13 2006-02-26 16:59:50

Kazik
(Admin)

"Articulus zamieszczonus czyli cierpliwo┼Ť─ç nagrodzona", powie┼Ť─ç autorstwa bywalczy┼ä Salonu Jane Austen smile

#14 2006-02-26 17:44:49

Gosia
U┐ytkownik

Dzieki Kaziku smile
Ile to sie czlowiek musi naczekac, zeby swoje zadze zaspokoic wink
A zem niecierpliwa, to chyba widac smile

Z Południa na Północ:

#15 2006-02-28 08:25:09

Alison
U┐ytkownik

Gosiu t┼éumaczenie wysy┼éam jako artyku┼é, ale te dialogi... mam u Ciebie lody na jakim┼Ť najbli┼╝szym sabacie ;-)

#16 2006-02-28 08:55:52

Gosia
U┐ytkownik

Dla Ciebie wszystko. I lody, i kawke i ciacho. Wszystko, co Ci przyjdzie do glowy. big_smile Oczywiscie wierze tu w Twoj rozsadek wink
Na swoje usprawiedliwienie powiem, ze nie znajac dobrze angielskiego, nie wiem z gory jaki jest styl artykulu. Dlatego przepraszam za dyskomfort obcowania z niewdziecznym materialem publicystycznym. :oops:

Z Południa na Północ:

#17 2006-02-28 09:08:11

Alison
U┐ytkownik

Dla Ciebie wszystko. I lody, i kawke i ciacho. Wszystko, co Ci przyjdzie do glowy. big_smile Oczywiscie wierze tu w Twoj rozsadek wink

Nie martw si─Ö. Ga┼éka sorbetu wystarczy. W moim wieku tyje si─Ö ju┼╝ na sam─ů my┼Ťl o listku sa┼éaty sad

#18 2006-02-28 14:05:31

Diana
U┐ytkownik

Opr├│cz sorbetu pyszne s─ů tak┼╝e te o smaku zabajone i straciatella. Tiramisu ju┼╝ s─ů troch─Ö zbyt s┼éodkie. wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#19 2006-02-28 15:12:54

Alison
U┐ytkownik

Opr├│cz sorbetu pyszne s─ů tak┼╝e te o smaku zabajone i straciatella. Tiramisu ju┼╝ s─ů troch─Ö zbyt s┼éodkie. wink

Gosia mam j─ů waln─ů─ç czy tylko "kopn─ů─ç pod sto┼éem"? ;-)

#20 2006-02-28 15:22:19

Diana
U┐ytkownik

Alison, ja tak┼╝e wierz─Ö w Tw├│j rozs─ůdek- i co do ┼éakoci, i co do kopania... wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#21 2006-02-28 15:49:14

Alison
U┐ytkownik

Alison, ja tak┼╝e wierz─Ö w Tw├│j rozs─ůdek- i co do ┼éakoci, i co do kopania... wink

:oops: :oops: :oops: :oops:

#22 2006-02-28 22:25:40

Gosia
U┐ytkownik

Alison, przeciez powiedzialam: wszystko co zechcesz big_smile

Z Południa na Północ:

#23 2006-02-28 22:38:18

Kazik
(Admin)

"Offtopicus maximus"

#24 2006-02-28 23:07:41

Gosia
U┐ytkownik

No wiec: "Ad rem" wink
DiU Revisited

Ciekawy artykul, musze przyznac. Oczywiscie mozna go przeczytac dzieki niezastapionej Alison, ktorej powinnismy bic nieustajace poklony. big_smile
Jestem pelna podziwu dla Twoich umiejetnosci translatorskich. Oczywiscie nie moge porownac z oryginalem, ale przeciez widze jakich uzywasz slow, a to podstawa.

Nie dziwie sie ze Matthew wolal nie ogladac Colina, bo by mogl sobie nie poradzic z rola Darcy`ego.
Natomiast jestem zaskoczona ze Keira bardzo cenila Ehle, gdyz wcale tego w filmie nie widac. Nieco mnie smiesza okreslenia typu: "mieli┼Ťmy zaj─Öcia z historykami, bralismy lekcje etykiety", bo zachowanie Keiry z etykieta i tamtymi czasami nie ma tak wiele wspolnego.
Tu lepiej troche wypada Matthew, ktory jak widac zrozumial swoja role. Mowi o tym chocby ten fragment:
"Wyobra┼╝am sobie, ┼╝e Darcy by┼é m┼éodym cz┼éowiekiem, kt├│ry wci─ů┼╝ nad sob─ů pracowa┼é, nad tym z kim chcia┼éby by─ç, cierpi─ůc ci─ůgle po stracie rodzic├│w".

A ten fragment:
"W ca┼éym filmie nie ma ┼╝adnego nawet mu┼Ťni─Öcia si─Ö wargami"
A kto calowal dlon Darcy`ego w ostatniej scenie?

Z Południa na Północ:

#25 2006-03-01 08:25:23

Alison
U┐ytkownik

No wiec: "Ad rem" wink
Nie dziwie sie ze Matthew wolal nie ogladac Colina, bo by mogl sobie nie poradzic z rola Darcy`ego.

Te┼╝ tak sobie pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e si─Ö przestraszy┼é. Kudy mu tam do Colinka. A takie tam fiku miku, ┼╝e ┼╝ona w ci─ů┼╝y...a co ma piernik do wiatraka, co to j─ů trzeba by┼éo 24h/dob─Ö za r─Ök─Ö trzyma─ç? Zreszt─ů i wtedy mo┼╝na sobie tV poogl─ůda─ç, nawet jest przyjemniej. Mo┼╝e si─Ö bali, ┼╝e zacznie rodzi─ç przedwcze┼Ťnie, od nadmiaru wra┼╝e┼ä ;-)

Natomiast jestem zaskoczona ze Keira bardzo cenila Ehle, gdyz wcale tego w filmie nie widac. Nieco mnie smiesza okreslenia typu: "mieli┼Ťmy zaj─Öcia z historykami, bralismy lekcje etykiety", bo zachowanie Keiry z etykieta i tamtymi czasami nie ma tak wiele wspolnego..

Gosiu, nie przeczyta┼éa┼Ť starannie ;-) Ona w┼éa┼Ťnie m├│wi, ┼╝e bardzo nie chcia┼éa jej kopiowa─ç, wi─Öc pewnie postanowi┼éa robi─ç wszystko na odwr├│t, i tak jej wysz┼éo jak wida─ç na ekranie. A o lekcjach etykiety te┼╝ powiedzia┼éa, ┼╝e fajnie by┼éo pozna─ç zasady po to, ┼╝eby wiedzie─ç jak je ┼éama─ç, czyli ca┼ée to latanie z go┼é─ů g┼éow─ů, pyskowanie rodzicom i g┼éupie miny, to chyba by┼éo ┼Ťwiadome i zamierzone.

A ten fragment:
"W ca┼éym filmie nie ma ┼╝adnego nawet mu┼Ťni─Öcia si─Ö wargami"
A kto calowal dlon Darcy`ego w ostatniej scenie?

:? No wi─Öc w tek┼Ťcie by┼éo wyra┼╝enie lip-locking tzn. jakby to powiedzie─ç... to jest taki zlepek wyrazowy znacz─ůcy zetkni─Öcie si─Ö warg czyli pro┼Ťciej m├│wi─ůc poca┼éunek, ale to mu┼Ťni─Öcie tak mi jako┼Ť ┼éadniej zabrzmialo sad Zapomnia┼éam, ┼╝e b─Öd─ů to czyta─ç takie wnikliwe obserwatorki. Na drugi raz siem poprawiem :cry: M├│wi┼éam, ┼╝e jestem do bani translator :cry:

Stopka forum