Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-03-04 09:25:44

Gosia
U┐ytkownik

Re: sny

Gosieńko, nie tylko Alison jest piekna, czy nie tylko ona nie może się na siebie napatrzeć?

Alez oczywiscie chodzilo mi o to, ze i ja nie moge sie napatrzec na jej -Alison, wizerunek. Po prostu oczy same mi do niego leca big_smile
Co do mojego sprawa jest tez oczywista ...bo czyz nie jestem piekna? wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#52 2006-03-04 10:49:44

Caitriona
U┐ytkownik

A w┼éa┼Ťnie, ┼╝e ja jestem najpi─Ökniejsza!!! :evil:

Ekhm.. Na lewo popatrz! Śmiem twierdzić, że mi również niczego nie brakuje big_smile wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#53 2006-03-04 11:07:33

Alison
U┐ytkownik

Ekhm.. Na lewo popatrz! Śmiem twierdzić, że mi również niczego nie brakuje big_smile wink

Przecie┼╝ TO w┼éa┼Ťnie mia┼éam na my┼Ťli big_smile

A rozkaz brzmi "Na lewo patrz!", we wojsku nie by┼éa┼Ť czy co??? wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#54 2006-03-04 12:45:35

Caitriona
U┐ytkownik

Przecie┼╝ TO w┼éa┼Ťnie mia┼éam na my┼Ťli big_smile

A rozkaz brzmi "Na lewo patrz!", we wojsku nie by┼éa┼Ť czy co??? wink

Oki - to teraz wszystko jasne wink
Jakby tu powiedzieć?... Nie, w wojsku nie byłam big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#55 2006-03-04 13:28:37

Gosia
U┐ytkownik

Caitriona, Tobie tez niczego nie brakuje big_smile

Z Południa na Północ:

#56 2006-03-04 13:30:17

Alison
U┐ytkownik

Nie zna życia, kto w armii nie służył ;-)
Ja studiowa┼éam w czasach kiedy by┼éo jeszcze obowi─ůzkowe tzw. Studium Wojskowe. Musztra, te sprawy, kursy dla saniutariuszek, jestem od tego czasu dyplomowan─ů siostr─ů PCK. Ale najukocha┼äszym moim ├│wczesnym uwielbie┼äcem by┼é niejaki kapitan Kaszuba, kt├│ry nas politycznie u┼Ťwiadamia┼é i lecia┼é samymi og├│lnikami (bo czasy by┼éy og├│lnie rzecz bior─ůc burzliwe i nie wiadomo by┼éo w kt├│r─ů stron─Ö si─Ö przechyl─ů), wi─Öc rzuca┼é jakie┼Ť hase┼éko, a zaraz potem dodawa┼é swoje s┼éynne "reszt─Ö wam na innych zaj─Öciach udok┼éadni─Ö". Oczywi┼Ťcie tych "innych zaj─Ö─ç" nigdy┼Ťmy nie doczekali :-) pewnie dlatego jestem po dzi┼Ť dzie┼ä tak s┼éabo u┼Ťwiadomiona politycznie ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#57 2006-03-04 13:35:24

Gosia
U┐ytkownik

Podobno moj rocznik byl ostatnim, ktory mial obowiazkowe szkolenie wojskowe. Zreszta sie zbuntowalismy pod koniec.
Ale milo wspominam stawianie baniek (na jedynym w mojej kilkuosobowej grupie koledze), przewijanie niemowlaka i sztuczne oddychanie na manekinie. big_smile

Z Południa na Północ:

#58 2006-03-04 13:44:24

Alison
U┐ytkownik

Podobno moj rocznik byl ostatnim, ktory mial obowiazkowe szkolenie wojskowe. Zreszta sie zbuntowalismy pod koniec.
Ale milo wspominam stawianie baniek (na jedynym w mojej kilkuosobowej grupie koledze), przewijanie niemowlaka i sztuczne oddychanie na manekinie. big_smile

Do sztucznego mia┼éam tak─ů par─Ö, ┼╝e omal fantomowi ┼╝eber nie po┼éama┼éam, pani instruktorka mnie pochwali┼éa, ┼╝e mog┼éabym go┼éemi rencami resuscytowa─ç ka┼╝dego umrzyka lol

#59 2006-03-04 14:22:08

Gosia
U┐ytkownik

Ojej!
A ja myslalam ze Ty taka bardziej delikatna wink

Z Południa na Północ:

#60 2006-03-04 14:34:11

Alison
U┐ytkownik

Ojej!
A ja myslalam ze Ty taka bardziej delikatna wink

No co ty! Oficerska wnuczka, terenowiec... ┼╝ycie mi nie pozwala na delikatno┼Ť─ç. Musz─Ö by─ç gotowa na ka┼╝d─ů wojenno-kl─Öskow─ů okoliczno┼Ť─ç ;-) Ju┼╝ tak bywa┼éo, ze tam gdzie faceci mdleli, ja organizowa┼éam akcj─Ö ratunkow─ů, wi─Öc w r─Öcach musz─Ö byc silna nie tylko w g─Öbuli ;-)

#61 2006-03-04 14:38:14

Alison
U┐ytkownik

A swoj─ů drog─ů, to┼Ťmy si─Ö rocznikowo dobra┼éy, bo po mnie ju┼╝ chyba te┼╝ nie by┼éo Studium Wojskowego....tzw. Nowa Polska zacz─Ö┼éa nastawa─ç...

#62 2006-03-04 14:42:30

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona, Tobie tez niczego nie brakuje big_smile

A dzi─Ökuj─Ö bardzo big_smile I Tw├│j portret przyci─ůga wzrok wink big_smile

#63 2006-03-04 14:44:26

Caitriona
U┐ytkownik

Ja studiowa┼éam w czasach kiedy by┼éo jeszcze obowi─ůzkowe tzw. Studium Wojskowe. Musztra, te sprawy, kursy dla saniutariuszek, jestem od tego czasu dyplomowan─ů siostr─ů PCK.

Mnie ju┼╝ co┼Ť takiego omin─Ö┼éo. Mia┼éam tylko PO, ale nic z tych zaj─Ö─ç nikt z mojej klasy nie wyni├│s┼é. Za dowciapnie by┼éo big_smile

#64 2006-03-04 14:47:43

Gosia
U┐ytkownik

Ja w sytuacjach stresowych troche panikuje.
Ale z pewnoscia zimna krew i dobra organizacja akcji ratunkowej to podstawa.
A rocznikowo pewnie faktycznie sie dobralysmy, bo mamy podobne wspomnienia. a i na szczescie gusta tez big_smile

Co do PO, to nie zapomne mojego nauczyciela tego przedmiotu.
Jego kultowy tekst:
"To co Wy macie jeszcze przed soba, ja mam juz dawno z tylu!" wink

Z Południa na Północ:

#65 2006-03-04 15:10:38

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja ma┼é─ů szko┼ée przetrwania i samarytanki przesz┼éam na obozach harcerskich.

Kiedy┼Ť jak si─Ö uczyli┼Ťmy opatrywa─ç g┼éow─Ö, kolega pe┼éni─ůcy funkcje manekina poszed┼é do schroniskowej kuchni bo mial dyzur. Wszyscy spoza dru┼╝yny pytali si─Ö co mu si─Ö sta┼éo. "A, bo mnie g┼éowa boli"

P.S. Nawet 2 pi├│ra zdoby┼éam (co przy moim gadulstwie by┼éo naprawd─Ö olbrzymim osi─ůgni─Öciem). 3 pi├│ra to ju┼╝ wysi┼éek poza moje si┼éy.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#66 2006-03-04 15:13:16

Alison
U┐ytkownik

Co do PO, to nie zapomne mojego nauczyciela tego przedmiotu.
Jego kultowy tekst:
"To co Wy macie jeszcze przed soba, ja mam juz dawno z tylu!" wink

lol lol lol lol lol
Boskie!!! Ludzie "z tej bran┼╝y" s─ů nie do podrobienia. Ja ju┼╝ niestety nie pamietam wszystkich tekst├│w kapitana K., pamietam tylko, ┼╝e po zaj─Öciach w SW, u nas w klubie pok┼éadali┼Ťmy si─Ö z nich z ch┼éopakami ze ┼Ťmiechu, ch┼éopaki dok┼éadali swoje, bo mieli zaj─Öcia osobno z innymi wojskowymi wyk┼éadowcami. A nasz peowiec, to nasz reguralnie wysy┼éa┼é na lekcjach do Pewexu, zeby mu kupi─ç "OldSzpajsa" :-)

#67 2006-03-04 17:35:43

Maryann
U┐ytkownik

Nam kiedy┼Ť w ramach SW zafundowano wyj┼Ťcie do LOK-u na lekcj─Ö strzelania. Tak nam si─Ö spodoba┼éo, ┼╝e na nast─Öpnych zaj─Öciach zapyta┼éy┼Ťmy pana oficera od politycznego u┼Ťwiadamiania, kiedy znowu p├│dziemy sobie postrzela─ç. A on nam na to (ca┼ékiem powa┼╝nie), ┼╝e jest oficer pokojowy i na strzelaniu si─Ö nie zna...

#68 2006-03-04 17:44:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja pamiętam jak nasza klasa pojechała z POwcem w góry. Wszędzie tabliczki o zagrożeniu przeciwlawinowym, a ten szedł dalej. Przy tabliczkach o I stopniu klasa zawróciła sama, wbrew jego woli.
A potem przy powrocie wszyscy biegli zeby zd─ůzy─ç na poci─ůg. Pan PO mia┼é najlepsze biegi, dopad┼é poci─ůg i odjecha┼é big_smile A klasa czeka┼éa sobie sama na kolejny.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#69 2006-03-04 17:52:48

Alison
U┐ytkownik

"Peowcy" i "wuefmeni" to jest dla mnie jaka┼Ť w ogole inna rasa ludzi. Przepraszam, je┼Ťli komus robie─Ö przykro┼Ť─ç, ale takie s─ů moje zyciowe do┼Ťwiadczenia...

#70 2006-03-04 18:12:01

Kaziuta
U┐ytkownik

Do ko┼äca ┼╝ycia zapami─Ötam ┼╝e karabin kbks ma szczerbink─Ö, bo jak powiedzia┼éam, ┼╝e uszczerbek to dozna┼éam uszczerbku na honorze czyli luf─Ö. Zawsze nosili mnie na noszach bo by┼éam najmniejsza i najl┼╝ejsza, a ja kurczowo si─Ö ich trzyma┼éam co by nie spa┼Ť─ç. Wtedy dostawa┼éam od Po-wca po ┼éapach z komentarzem, ┼╝e "ranny jest nieprzytomny i si─Ö nie trzyma".

#71 2006-03-04 18:13:36

Caitriona
U┐ytkownik

A potem przy powrocie wszyscy biegli zeby zd─ůzy─ç na poci─ůg. Pan PO mia┼é najlepsze biegi, dopad┼é poci─ůg i odjecha┼é big_smile

Cudowny człowiek lol lol lol wink

#72 2006-03-04 20:21:23

Alison
U┐ytkownik

kurczowo si─Ö ich trzyma┼éam co by nie spa┼Ť─ç. Wtedy dostawa┼éam od Po-wca po ┼éapach z komentarzem, ┼╝e "ranny jest nieprzytomny i si─Ö nie trzyma".

O Matko! Chod┼║cie napiszemy ksi─ů┼╝k─Ö o peowcach, to b─Ödzie super komedia i skarbnica przecudnych kultowych powiedzonek. W try miga zarobimy kas─Ö na ten wyjazd do Anglii ;-)

#73 2006-04-09 14:24:19

Irish
U┐ytkownik

Ja pami─Ötam jak ┼Ťni┼éam, ze jestem re┼╝yserem "Miodowych lat" i panowie ┼╗ak z Barcisiem mieli ze mn─ů pr├│by w teatrze. Panowie stale mnie roz┼Ťmieszali i wymy┼Ťlali scenariusze, jak to zak┼éadaj─ů pods┼éuch w firmie, dalej niestety nie pami─Ötam sad Tak g┼éo┼Ťno ┼Ťmia┼éam sie przez sen ┼╝e ca┼éa rodzina zbeg┼éa sie do pokoju zobaczy─ç co mi sie sta┼éo. big_smile
A ostatnio par─Ö razy z rz─Ödu ┼Ťni┼éo mi sie ┼╝e wypad┼éy mi wszystkie z─Öby, by┼éo to tak realistyczne dla mnie , ┼╝e rano w ┼é├│┼╝ku sprawdza┼éam, czy rzeczywi┼Ťcie mam jeszcze z─ůbki big_smile

#74 2006-04-09 15:18:42

Alison
U┐ytkownik

A ostatnio par─Ö razy z rz─Ödu ┼Ťni┼éo mi sie ┼╝e wypad┼éy mi wszystkie z─Öby, by┼éo to tak realistyczne dla mnie , ┼╝e rano w ┼é├│┼╝ku sprawdza┼éam, czy rzeczywi┼Ťcie mam jeszcze z─ůbki big_smile

Nie chc─Ö Ci─Ö straszy─ç, ale wypadaj─ůce z─Öby, to podobno bardzo ┼║le wr├│┼╝y...

#75 2006-04-10 19:32:14

Irish
U┐ytkownik

aaaaaa!!! Nie strasz mnie, ja sie w tym roku broni─ç b─Öde :cry:

Stopka forum