Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2006-03-04 09:25:44

Gosia
Użytkownik

Re: sny

Gosie?ko, nie tylko Alison jest piekna, czy nie tylko ona nie mo?e si? na siebie napatrze??

Alez oczywiscie chodzilo mi o to, ze i ja nie moge sie napatrzec na jej -Alison, wizerunek. Po prostu oczy same mi do niego leca big_smile
Co do mojego sprawa jest tez oczywista ...bo czyz nie jestem piekna? wink

#52 2006-03-04 10:49:44

Caitriona
Użytkownik

A w?a?nie, ?e ja jestem najpi?kniejsza!!! :evil:

Ekhm.. Na lewo popatrz! ?miem twierdzi?, ?e mi równie? niczego nie brakuje big_smile wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#53 2006-03-04 11:07:33

Alison
Użytkownik

Ekhm.. Na lewo popatrz! ?miem twierdzi?, ?e mi równie? niczego nie brakuje big_smile wink

Przecie? TO w?a?nie mia?am na my?li big_smile

A rozkaz brzmi "Na lewo patrz!", we wojsku nie by?a? czy co??? wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#54 2006-03-04 12:45:35

Caitriona
Użytkownik

Przecie? TO w?a?nie mia?am na my?li big_smile

A rozkaz brzmi "Na lewo patrz!", we wojsku nie by?a? czy co??? wink

Oki - to teraz wszystko jasne wink
Jakby tu powiedzie??... Nie, w wojsku nie by?am big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#55 2006-03-04 13:28:37

Gosia
Użytkownik

Caitriona, Tobie tez niczego nie brakuje big_smile

#56 2006-03-04 13:30:17

Alison
Użytkownik

Nie zna ?ycia, kto w armii nie s?u?y? ;-)
Ja studiowa?am w czasach kiedy by?o jeszcze obowi?zkowe tzw. Studium Wojskowe. Musztra, te sprawy, kursy dla saniutariuszek, jestem od tego czasu dyplomowan? siostr? PCK. Ale najukocha?szym moim ówczesnym uwielbie?cem by? niejaki kapitan Kaszuba, który nas politycznie u?wiadamia? i lecia? samymi ogólnikami (bo czasy by?y ogólnie rzecz bior?c burzliwe i nie wiadomo by?o w któr? stron? si? przechyl?), wi?c rzuca? jakie? hase?ko, a zaraz potem dodawa? swoje s?ynne "reszt? wam na innych zaj?ciach udok?adni?". Oczywi?cie tych "innych zaj??" nigdy?my nie doczekali :-) pewnie dlatego jestem po dzi? dzie? tak s?abo u?wiadomiona politycznie ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#57 2006-03-04 13:35:24

Gosia
Użytkownik

Podobno moj rocznik byl ostatnim, ktory mial obowiazkowe szkolenie wojskowe. Zreszta sie zbuntowalismy pod koniec.
Ale milo wspominam stawianie baniek (na jedynym w mojej kilkuosobowej grupie koledze), przewijanie niemowlaka i sztuczne oddychanie na manekinie. big_smile

#58 2006-03-04 13:44:24

Alison
Użytkownik

Podobno moj rocznik byl ostatnim, ktory mial obowiazkowe szkolenie wojskowe. Zreszta sie zbuntowalismy pod koniec.
Ale milo wspominam stawianie baniek (na jedynym w mojej kilkuosobowej grupie koledze), przewijanie niemowlaka i sztuczne oddychanie na manekinie. big_smile

Do sztucznego mia?am tak? par?, ?e omal fantomowi ?eber nie po?ama?am, pani instruktorka mnie pochwali?a, ?e mog?abym go?emi rencami resuscytowa? ka?dego umrzyka lol

#59 2006-03-04 14:22:08

Gosia
Użytkownik

Ojej!
A ja myslalam ze Ty taka bardziej delikatna wink

#60 2006-03-04 14:34:11

Alison
Użytkownik

Ojej!
A ja myslalam ze Ty taka bardziej delikatna wink

No co ty! Oficerska wnuczka, terenowiec... ?ycie mi nie pozwala na delikatno??. Musz? by? gotowa na ka?d? wojenno-kl?skow? okoliczno?? ;-) Ju? tak bywa?o, ze tam gdzie faceci mdleli, ja organizowa?am akcj? ratunkow?, wi?c w r?cach musz? byc silna nie tylko w g?buli ;-)

#61 2006-03-04 14:38:14

Alison
Użytkownik

A swoj? drog?, to?my si? rocznikowo dobra?y, bo po mnie ju? chyba te? nie by?o Studium Wojskowego....tzw. Nowa Polska zacz??a nastawa?...

#62 2006-03-04 14:42:30

Caitriona
Użytkownik

Caitriona, Tobie tez niczego nie brakuje big_smile

A dzi?kuj? bardzo big_smile I Twój portret przyci?ga wzrok wink big_smile

#63 2006-03-04 14:44:26

Caitriona
Użytkownik

Ja studiowa?am w czasach kiedy by?o jeszcze obowi?zkowe tzw. Studium Wojskowe. Musztra, te sprawy, kursy dla saniutariuszek, jestem od tego czasu dyplomowan? siostr? PCK.

Mnie ju? co? takiego omin??o. Mia?am tylko PO, ale nic z tych zaj?? nikt z mojej klasy nie wyniós?. Za dowciapnie by?o big_smile

#64 2006-03-04 14:47:43

Gosia
Użytkownik

Ja w sytuacjach stresowych troche panikuje.
Ale z pewnoscia zimna krew i dobra organizacja akcji ratunkowej to podstawa.
A rocznikowo pewnie faktycznie sie dobralysmy, bo mamy podobne wspomnienia. a i na szczescie gusta tez big_smile

Co do PO, to nie zapomne mojego nauczyciela tego przedmiotu.
Jego kultowy tekst:
"To co Wy macie jeszcze przed soba, ja mam juz dawno z tylu!" wink

#65 2006-03-04 15:10:38

AineNiRigani
Użytkownik

Ja ma?? szko?e przetrwania i samarytanki przesz?am na obozach harcerskich.

Kiedy? jak si? uczyli?my opatrywa? g?ow?, kolega pe?ni?cy funkcje manekina poszed? do schroniskowej kuchni bo mial dyzur. Wszyscy spoza dru?yny pytali si? co mu si? sta?o. "A, bo mnie g?owa boli"

P.S. Nawet 2 pióra zdoby?am (co przy moim gadulstwie by?o naprawd? olbrzymim osi?gni?ciem). 3 pióra to ju? wysi?ek poza moje si?y.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#66 2006-03-04 15:13:16

Alison
Użytkownik

Co do PO, to nie zapomne mojego nauczyciela tego przedmiotu.
Jego kultowy tekst:
"To co Wy macie jeszcze przed soba, ja mam juz dawno z tylu!" wink

lol lol lol lol lol
Boskie!!! Ludzie "z tej bran?y" s? nie do podrobienia. Ja ju? niestety nie pamietam wszystkich tekstów kapitana K., pamietam tylko, ?e po zaj?ciach w SW, u nas w klubie pok?adali?my si? z nich z ch?opakami ze ?miechu, ch?opaki dok?adali swoje, bo mieli zaj?cia osobno z innymi wojskowymi wyk?adowcami. A nasz peowiec, to nasz reguralnie wysy?a? na lekcjach do Pewexu, zeby mu kupi? "OldSzpajsa" :-)

#67 2006-03-04 17:35:43

Maryann
Użytkownik

Nam kiedy? w ramach SW zafundowano wyj?cie do LOK-u na lekcj? strzelania. Tak nam si? spodoba?o, ?e na nast?pnych zaj?ciach zapyta?y?my pana oficera od politycznego u?wiadamiania, kiedy znowu pódziemy sobie postrzela?. A on nam na to (ca?kiem powa?nie), ?e jest oficer pokojowy i na strzelaniu si? nie zna...

#68 2006-03-04 17:44:26

AineNiRigani
Użytkownik

A ja pami?tam jak nasza klasa pojecha?a z POwcem w góry. Wsz?dzie tabliczki o zagro?eniu przeciwlawinowym, a ten szed? dalej. Przy tabliczkach o I stopniu klasa zawróci?a sama, wbrew jego woli.
A potem przy powrocie wszyscy biegli zeby zd?zy? na poci?g. Pan PO mia? najlepsze biegi, dopad? poci?g i odjecha? big_smile A klasa czeka?a sobie sama na kolejny.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#69 2006-03-04 17:52:48

Alison
Użytkownik

"Peowcy" i "wuefmeni" to jest dla mnie jaka? w ogole inna rasa ludzi. Przepraszam, je?li komus robie? przykro??, ale takie s? moje zyciowe do?wiadczenia...

#70 2006-03-04 18:12:01

Kaziuta
Użytkownik

Do ko?ca ?ycia zapami?tam ?e karabin kbks ma szczerbink?, bo jak powiedzia?am, ?e uszczerbek to dozna?am uszczerbku na honorze czyli luf?. Zawsze nosili mnie na noszach bo by?am najmniejsza i najl?ejsza, a ja kurczowo si? ich trzyma?am co by nie spa??. Wtedy dostawa?am od Po-wca po ?apach z komentarzem, ?e "ranny jest nieprzytomny i si? nie trzyma".

#71 2006-03-04 18:13:36

Caitriona
Użytkownik

A potem przy powrocie wszyscy biegli zeby zd?zy? na poci?g. Pan PO mia? najlepsze biegi, dopad? poci?g i odjecha? big_smile

Cudowny cz?owiek lol lol lol wink

#72 2006-03-04 20:21:23

Alison
Użytkownik

kurczowo si? ich trzyma?am co by nie spa??. Wtedy dostawa?am od Po-wca po ?apach z komentarzem, ?e "ranny jest nieprzytomny i si? nie trzyma".

O Matko! Chod?cie napiszemy ksi??k? o peowcach, to b?dzie super komedia i skarbnica przecudnych kultowych powiedzonek. W try miga zarobimy kas? na ten wyjazd do Anglii ;-)

#73 2006-04-09 14:24:19

Irish
Użytkownik

Ja pami?tam jak ?ni?am, ze jestem re?yserem "Miodowych lat" i panowie ?ak z Barcisiem mieli ze mn? próby w teatrze. Panowie stale mnie roz?mieszali i wymy?lali scenariusze, jak to zak?adaj? pods?uch w firmie, dalej niestety nie pami?tam sad Tak g?o?no ?mia?am sie przez sen ?e ca?a rodzina zbeg?a sie do pokoju zobaczy? co mi sie sta?o. big_smile
A ostatnio par? razy z rz?du ?ni?o mi sie ?e wypad?y mi wszystkie z?by, by?o to tak realistyczne dla mnie , ?e rano w ?ó?ku sprawdza?am, czy rzeczywi?cie mam jeszcze z?bki big_smile

#74 2006-04-09 15:18:42

Alison
Użytkownik

A ostatnio par? razy z rz?du ?ni?o mi sie ?e wypad?y mi wszystkie z?by, by?o to tak realistyczne dla mnie , ?e rano w ?ó?ku sprawdza?am, czy rzeczywi?cie mam jeszcze z?bki big_smile

Nie chc? Ci? straszy?, ale wypadaj?ce z?by, to podobno bardzo ?le wró?y...

#75 2006-04-10 19:32:14

Irish
Użytkownik

aaaaaa!!! Nie strasz mnie, ja sie w tym roku broni? b?de :cry:

Stopka forum