Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-03-30 23:56:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Ile mamy lat?

A ja jeszcze przez 4 minuty swietuje big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#102 2006-03-31 00:46:19

GosiaJ
U┐ytkownik

A ja jeszcze przez 4 minuty swietuje big_smile

Wszystkiego naj! :-) Dobrych ludzi na szlakach ┼╝ycia, du┼╝o mi┼éo┼Ťci, wspania┼éych film├│w i ksi─ů┼╝ek, wiele czasu na pasje, dobrej i pewnej pracy :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#103 2006-03-31 22:05:40

Kazik
(Admin)

Nie wiem, dlaczego tak si─Ö namysla┼ée┼Ť - w ko┼äcu dla m─Ö┼╝czyzna w wieku pu┼ékownika (no prawie) tylko dla romantycznej Maryann jest ma┼éopoci─ůgaj─ůcy.

Bo - jak powiedział Wolter - "sekret bycia nudnym polega na tym, by powiedziec wszystko". smile

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#104 2006-03-31 22:38:29

Ania
U┐ytkownik

Bo - jak powiedział Wolter - "sekret bycia nudnym polega na tym, by powiedziec wszystko". smile

No tak, tej strony medalu nie wzi─Ö┼éam pod uwag─Ö, ale O. Wilde powiedzia┼é, ┼╝e "Idealny m─Ö┼╝czyzna powinien zawsze m├│wi─ç wi─Öcej ni┼╝ my┼Ťli i zawsze wi─Öcej my┼Ťle─ç, ni┼╝ m├│wi" wink big_smile

#105 2006-04-01 23:04:02

beju
U┐ytkownik

no coz... ja mam 18 lat i wlasnie jestem przed matura...
a na ustna z polskiego na prezentacje wybralam "Portret kobiety w powiesciach JA" tak zeby nie bylo ze jestem nowa i nic o sobie nie mowie smile

#106 2006-04-01 23:50:25

GosiaJ
U┐ytkownik

no coz... ja mam 18 lat i wlasnie jestem przed matura...
a na ustna z polskiego na prezentacje wybralam "Portret kobiety w powiesciach JA" tak zeby nie bylo ze jestem nowa i nic o sobie nie mowie smile

Świetny temat, gratuluję :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#107 2006-04-01 23:54:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Satysfakcjonuj─ůcy temat to po┼éowa sukcesu.
Pami─Ötam jak pisa┼éam prac─Ö magistersk─ů. Kole┼╝anki z seminarium cz─Östo l─ůdowa┼éy na "rozmowie umoralniaj─ůcej", a ja gorliwie i z przyjemno┼Ťci─ů wg┼éebia┼éam si─Ö w coraz to nowe pami─Ötniki i diariusze big_smile

#108 2006-04-02 19:16:02

Jeanne
U┐ytkownik

A jaki mia┼éa┼Ť temat pracy Aine? big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#109 2006-04-02 19:20:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

Trzeba przyzna─ç, ze naprawd─Ö fajny:
""Szlachcic przy karabeli". Biała broń sieczna jako wyznacznik prestiżu społęcznego w Rzeczpospolitej Szlacheckiej."

#110 2006-04-02 19:37:30

Jeanne
U┐ytkownik

Rzeczywi┼Ťcie do┼Ť─ç ciekawy.... wink Ach beju boski temat-rzeka!!! Mam nadziej─Ö, ┼╝e w moim LO te┼╝ trafi si─Ö co┼Ť ciekawego, ale do tego jeszcze mam 2 lata.... big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#111 2006-04-02 19:52:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

No taki do pisania i poprawiania przez całe życie big_smile

#112 2006-04-02 21:48:26

beju
U┐ytkownik

Jeanne ten temat ja sobie sama wymyslilam. Wystarczyło do lutego w 2 klasie podac go wychowawcy a on zalatwia wszystkie formalnosci i masz autorski temat!
Wprawdzie troche informacji uzbieralam i mam baaardzo wstepny plan mojej prezentacji to chetnie poslucham jesli macie jakies wskazowki. Na co zworocic uwage i tym podobne. Zastanawiam sie ile bohaterek opisac w mojej pracy, wydaje mi sie jednak ze 15 minut wystarczy na charakterystyke 3 gora 4 bohaterek. Na razie moimi pewniakami sa glowne bohaterki "Perswazji" oraz "Dumy i uprzedzenia" (w zasadzie powinnac dac odwrotna kolejnosc). Ci─ůgle jednak zastanawiam sie ktora z bohaterek nadaje sie na ta trzecia. Czy ma to byc Fanny, Emma? A moze dobrac zupelnie inna, niekoniecznie glowna bohaterke? W mailu od Kazika zostal podsuniety pomysl zeby opisac Lucy Steele z "Rozwaznej i romantycznej", w koncu nie wszystkie bohaterki byly "pozytywne".
Ale ja sie rozpisalam...

#113 2006-04-02 22:13:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

i Kazik ma rację. Ja bym opisała 4 skrajnie rózne typy kobiet. Niestety Jane stworzyła swoje szablony.
Mnie zawsze najbardziej interesowa┼éa r├│┼╝norodno┼Ť─ç przyk┼éad├│w, wiec pewnie najwi─Öcej satysfakcji da┼éoby mi czytanie pracy gdzie by┼éaby posta─ç dobra, z┼éa, egoistyczna i g┼éupia

#114 2006-04-03 12:48:12

Diana
U┐ytkownik

Moim zdaniem, Lucy Steel to jedna z najpaskudniejszych postaci kobiecych u Jane. Normalnie aż mnie skręca, jak czytam, co ona wygaduje! Więc to chyba dobry pomysł.
A mo┼╝eby tak Lady Susan? To w dodatku jest powie┼Ť─ç epistolarna, a sama bohaterka ma niema┼éo tupetu.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#115 2006-04-18 22:34:15

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

I am not one and twenty. Czyli jak Elizabeth Bennet.

#116 2006-04-18 22:36:30

Alison
U┐ytkownik

I am not one and twenty. Czyli jak Elizabeth Bennet.

Sorry, but Elizabeth WAS one and twenty. So?

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#117 2006-04-18 23:01:21

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Elizabeth nie sko┼äczy┼éa 21 lat big_smile Tak swoj─ů drog─ů to kwestia Elizabeth "┼╝ywcem" wyj─Öta z serialu z 1995 roku, odcinek 3

#118 2006-04-19 03:43:51

Marianna
U┐ytkownik

Ja posiadam czynne i bierne prawo wyborcze, ale prezydentem jeszcze nie mog┼éabym by─ç ( z reszt─ů ktoby tam chcia┼é!!!) Ju┼╝ nied┼éugo zaczn─Ö przerasta─ç g┼é├│wne bohaterki JA. Jeszcze kilka miesi─Öcy i zostan─Ö 23-letni─ů star─ů pann─ů (wed┼éug kryteri├│w dziewi─Ötnastowiecznych ) sad

#119 2006-04-19 09:54:30

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

otherwaymistercollins... zgadzam si─Ö z tob─ů!!! Jak mo┼╝na mie─ç jakiekolwiek w─ůtpliwo┼Ťci co do wieku Lizzy w DiU??? big_smile zw┼éaszcza, ┼╝e wczoraj razem z oterwaymistercollins szuka┼éam tej kwestii w angloj─Özycznych napisach hehe... To by┼éo wtedy, gdy Lady C pyta┼éa si─Ö ile┼╝ to Elizabeth ma lat... bo g┼éosi bardzo odwa┼╝ne opinie jak na sw├│j wiek big_smile 32 minuta 9 sekunda odcinek 3.
BTW - u mienia to┼╝e dwatcat adin god big_smile 21 lat (te┼╝ nieskoczone)

#120 2006-04-19 10:51:09

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Ta kwestia pojawia si─Ö w ksi─ů┼╝ce te┼╝...dopiero teraz sprawdzi┼éam, bo nie by┼éam pewna.

#121 2006-05-12 12:07:45

milosz
U┐ytkownik

C├│┼╝ wobec tak wysoko postawionej lini wieku wstyd mi przyzna─ç ile mam lat...czuje si─Ö troche nieswojo wypowiadaj─ůc si─Ö przed tak dojrza┼éym gronem...c├│┼╝ wi─Öc pozostaje mi przyzna─ç si─Ö tylko do mojej siedemnastki

Oj, m┼éoda damo, tym to sie chyba co poniekt├│rym narazi┼éa┼Ť wink

8O 8O 8O oj to nie wiem czy si─Ö przyznawa─ç...dobra mam 16 :oops:

I co Snjana porabia?
Gimnazjum kończy i di lyceum idzie?
Czy juz w ┼Ťredniej szkole jakiej pokutujesz:)?

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#122 2006-05-12 12:15:30

Kika
U┐ytkownik

Sanjano.... pobyt na tym forum to mo┼╝e by─ç dla ciebie niez┼éa szko┼éa...... :twisted: przeto tu ogromna ilo┼Ť─ç belfr├│w buszuje..... wink

gg 2775021

#123 2006-05-12 12:17:34

monika_29_09
U┐ytkownik

wczoraj dostałam kartkę:

"Wiek ┼Ťredni poznajemy po tym, ┼╝e w─ůska talia i szeroki umys┼é zamieniaj─ů si─Ö miejscami".

A ja lubi─Ö siebie z takim umys┼éem, jak teraz smile Nie czuj─Ö, ┼╝eby si─Ö zaw─Özi┼é smile( Z tali─ů mog┼éoby by─ç lepiej (kiedy┼Ť 62 cm).

Matur─Ö zdawa┼éam w okolicach pocz─ůtk├│w III RP. Tak wi─Öc cz─Ö┼Ť─ç z Was mog┼éaby pewnie by─ç moj─ů c├│rk─ů smile Ale nie czuj─Ö tego wieku kompletnie. Czuj─Ö si─Ö stale jak 30-tka (najwy┼╝ej).
C├│rka jest prawie mojego wzrostu, syn j─ů dogania, ale odm┼éadza mnie 2,5-latek biegaj─ůcy po domu.

pozdr.
m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#124 2006-05-12 12:23:04

Kika
U┐ytkownik

wczoraj dostałam kartkę:

"Wiek ┼Ťredni poznajemy po tym, ┼╝e w─ůska talia i szeroki umys┼é zamieniaj─ů si─Ö miejscami".

bardzo zabawne lol

ja zaczyna┼éam liceum jeszcze przed okr─ůg┼éym sto┼éem... a matur─Ö pisa┼éam na pocz─ůtku lat 90-tych... tak┼╝e gramy w jednej dru┼╝ynie Moniko.... wink

gg 2775021

#125 2006-05-12 12:27:33

aragonte
U┐ytkownik

C├│┼╝ wobec tak wysoko postawionej lini wieku wstyd mi przyzna─ç ile mam lat...czuje si─Ö troche nieswojo wypowiadaj─ůc si─Ö przed tak dojrza┼éym gronem...c├│┼╝ wi─Öc pozostaje mi przyzna─ç si─Ö tylko do mojej siedemnastki

Oj, m┼éoda damo, tym to sie chyba co poniekt├│rym narazi┼éa┼Ť wink

8O 8O 8O oj to nie wiem czy si─Ö przyznawa─ç...dobra mam 16 :oops:

Nie w przyznawaniu się do lat szczenięcych był tu problem wink

Przeczyta┼éam ten w─ůtek i powiem jak Lizzie: nie jest ┼éatwo si─Ö przyzna─ç do wieku, je┼Ťli ma si─Ö tyle m┼éodszych si├│str bywaj─ůcych ju┼╝ na tych salonach lol

Stopka forum