Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2004-11-06 23:25:49

fringilla
Użytkownik

Ekranizacje - wariacje na temat

Wiadomo powszechnie, ?e ekranizacja Dumy z 1995 roku jest dzie?em sztuki, majsterstersztykiem i w ogóle jest wspania?a. Ale do reszty ekranizacji przewa?nie mamy zastrze?enia. Czy to obsadowe, czy ?wiatopogl?dowe ;-) Mo?e wi?c pobawimy si? wybieraj?c obsad? (i nie tylko) do ekranizacji naszysch marze??
/U mnie w domu kiedy? wszystkie imprezy ko?czy?y sie kompletowaniem obsady do W?adcy Pier?cieni, dochodzi?o nawet do r?koczynów ;-) /

Proponuj? zacz?? od Mansfield Park, bo do tej wszyscy mamy najwi?cej zastrze?e?.
Ja lubi? Frances O'Connor i Johnny'ego Lee Millera, ale jako para g?ównych bohaterów austenowskich nie sprawdzili si?. Moje propozycje... Sama nie wiem, nie mam na razie swoich typów. Mo?e Julia Stiles w roli Fanny, lubi? j?, ma charakter, ale nie jest Brytyjk? niestety. Co do reszty, czekam na wasze propozycje.

Aha, strasznie chcia?abym znale?? jak?? rol? dla Ruperta Everetta, baaardzo go lubi?!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#2 2004-11-08 15:42:47

dorotka
Użytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

ja si? zgadzam na Ruperta, po tym filmie "The importance of being earnest" bardzo go polubi?am, tylko w jakiej roli go obsadzimy?

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-11-10 22:28:41

fringilla
Użytkownik

Mo?e Henry Crawford? Gdyby by? m?odszy by?by ?wietnym Frankiem Churchillem. Albo Reginal de Courcy z Lady Susan - bardzo to by przypomina?o jego zwi?zek z pani? Chevley w M??u Idealnym. A Lady Susan mog?aby nawet zagra? Julianne Moore. Albo Nicole Kidman.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-11-11 13:02:19

dorotka
Użytkownik

Chyba powinnam przeczyta? Lady Susan, ?eby wiedzie? o co chodzi wink

#5 2004-11-11 18:37:08

fringilla
Użytkownik

Koniecznie. Jest w PBI, nawet z naszej wspania?aej strony jest link.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#6 2004-11-11 19:28:40

dorotka
Użytkownik

W takim razie zaraz tam wejd?. Nie zauwa?y?am tego wcze?niej chocia? cz?sto odwiedzam t? stron? - g?ównie po to, ?eby ponabija? si? z nieudolnych kontynuacji. Niektóre s? naprawd? urocze. Szczególnie jedna przypad?a mi do gustu - ta, w której okazuje si?, ?e panna de Bourgh ma siostr? bli?niaczk?, zamkniet? w zak?adzie dla ob??kanych, a pan Collins jest jej m??em i tak naprawd? s? par? oszustów i... jednym s?owem materia? na ?wietn? telenowel?, po prostu majstersztyk wink

#7 2004-11-11 20:06:42

ula
Użytkownik

ha ha ha ha ha ten dalszy ci?g brzmi na prawd? z?owieszczo!!! czy wymy?li? to jaki? wspó?czesny autor?? Kto? z Buenos Aires czy innej stolicy telenowel??? lol

#8 2004-11-11 20:35:21

Kazik
(Admin)

Koniecznie. Jest w PBI, nawet z naszej wspania?aej strony jest link.

Przypominam, ?e linki mo?ecie zg?asza? samodzielnie. Razem mo?emy zbudowa? niez?? baz? linków.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#9 2004-11-11 21:56:03

dorotka
Użytkownik

nie mam poj?cia kto to pisa?, ale jedno jest pewne - ja sobie poprawi?am humor czytaj?c to. Ciekawe, ?e takie g?upoty mog? poprawia? nastrój big_smile

#10 2004-11-14 23:35:09

fringilla
Użytkownik

Wiecie co, a mi zawsze brakowa?o roli dla Colina w Harrym Potterze. Bardzo lubi? ten cykl, a i ekranizacje s? znakomite, w ka?dym razie pojawiaj? si? tam aktorzy z najwy?szej angielskiej pó?ki. Podobno Voldemorta ma zagra? Ralph Finnes, baaardzo go lubi? (cho? moim kandydatem by? David Bowie), teraz to juz naprawd? tylko Colina mi tam barkuje. Tylko kogo móg?by zagra?? Nie macie pomys?u?

A tak a propos zauwa?y?y?cie ?e kotka Filcha nazywa si? Pani Norris? Hehe, te? nie lubie tej postaci.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#11 2004-11-15 17:00:16

dorotka
Użytkownik

mo?e w której? z kolejnych cz??ci pojawi si? nowy nauczyciel czy kto? taki, nawet nie musi by? przystojny, charakteryzacja czyni cuda i mo?emy mie? Colina w Harrym Potterze smile

#12 2004-12-06 15:22:37

fringilla
Użytkownik

H? widz?, ?e temat Wam nie podszed?. A szkoda, mia?am nadziej?, na jakie? ciekawe rozwi?zania obsadowe, a jest przecie? jeszcze do sfilmowania "Opactwo...".

Ja nie mog?am wczoraj spa? w nocy i zabawia?am si? uk?adaniem listy filmów, w których graj? aktorzy, którzy wyst?pili w jakij? ekranizacji JA. Nie jest to trudne, gdy? czo?ówka angielskich aktorów jest do?c intensywnie eksploatowana przez re?yserów, ale to jednak zabawne skontatowa?, ?e oto spotykaj? si?... no w?a?nie:

"To w?a?nie mi?o??" - Colin Firth, Alan Rickman, Emma Thompson i Hugh Grant, czyli Mr Darcy, Pu?kownik Brandon, Eleonora Dashwood i Edward Ferrars, no i jeszcze Keira Knightley, przysz?a Lizzy

"Op?tanie" - Jennifer Ehle, Jeremy Northam i Gweneth Paltrow, czyli Lizzy Bennet, Mr Knigtley i Emma Woodhause

"The Importance of Being Ernest" - Colin Firth, Frances O'Connor, Judi Dench, czyli Darcy, Fanny Price i przysz?a Lady Katarzyna

"Zwi?zki rodzinne" - Colin Firth i Sophie Thompson, czyli Darcy i panna Bates

"Cztery wesela i pogrzeb" - Hugh Grant i Sophie Thompson, czyli Edward Ferrars i panna Bates

"Harry Potter i wi?zie? Azkabanu" - ponownie Alan Rickman i Emma Thompson

"By? sobie ch?opiec" - Hugh Grant i Toni Collette, czyli Edward Ferrars i Harriet Smith

"Carrington" - Jeremy Northam i Emma Thompson, czyli Mr Knigtley i Eleonora

"Z?ota" - Jeremy Northam i Kate Beckinsale, czyli Mr Knigtley i Emma II

No na razie tyle, ale jeszcze sopro by si? znalaz?o. Mo?e ktos co? dorzuci?

A tak a propos odkry?am, ?e w najnowszym filmie Colina gra m?oda aktorka o nazwisku Eliza Bennett. Biedak, nigdy sie nie uwolni od DiU wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#13 2004-12-06 15:25:23

fringilla
Użytkownik

Jeszcze "Trainspotting" - Ewan McGergor i Johnny Lee Miller, czyli Frank Churchill i Edmund Bertram smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2004-12-06 15:29:57

fringilla
Użytkownik

No i jak mog?am zapomnie? o Bridget Jones?!
W pierwszej cz??ci obok Colina i Hugh Granta pojawi? si? Crispin Bonham Careter czyli Bingley!
A w drugiej Lucy Robinson, czyli pani Hurst.

A w "Czterech weselach" oczywi?cie Anna Chancellor czyli Kaczy Dziób, ktoremu to filmowi zawdzi?cza to wdzi?czne przezwisko.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#15 2004-12-06 18:48:29

dorotka
Użytkownik

o bosh! A widzia?a? tego kolesia, który gra? Bingleya w "P&P" z 2003r.? Taki s?odki, ?e a? za bardzo wink
Coraz bardziej my?l?, ?e ksywa Kaczy Dziób pasuje do tej aktorki. Czy ona w rzeczywisto?ci jest tak wredna jak grane przez ni? postaci?

#16 2004-12-06 21:20:10

fringilla
Użytkownik

Tam wszyscy byli tacy s?odcy, ?e a? sie md?o robi?o.

A co do Kaczego Dzioba, có? mo?e to przez ten nos obsadzaj? j? w takich rolach. W "Czego pragnie dziewczyna", gdzie znowu usi?uje si? beskutecznie wyda? za Colina, troche jej si? przyty?o, ale nos wci?? nadaje taki wyraz jej twarzy, ?e role "wstr?tnej baby" pasuj? do niej jak ula?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2005-01-01 13:37:02

fringilla
Użytkownik

A ja w?a?nie dokona?am odkrycia, ?e Embeth Davidtz, czyli Mary Crawford z Mansfield Park w pierwszej cz??ci Brodget Jones gra?a Natash?, która zagi??a parol na Marka Darcy'ego. Tym samym dopisuj? j? do listy.

Ach i Lindsay Duncan czyli Lady Bertram gra?a Lady Markby w "M??u idealnym", gdzie spotka?a si? panem Knightleyem czyli Jeremym Northamem.

Wygl?da mi te? na to, ?e rekordzistk? je?li chodzi o ekranizacje powie?ci J.A. jest Victoria Hamilton - zagra?a w trzech:

1999: Mansfield Park jako Maria Bertram

1995: Duma i uprzedzenie jako Pani Forster

1995: Perswazje jako Henrietta Musgrove

Pozdr. Agata
gg 5739618

#18 2005-07-10 14:01:40

demi
Użytkownik

a tak wogóle to obejrza?am sobie w ko?c Perswazje, i gra tam równiez aktorka która gra?a Pann? Bates w ekranizacji Emmy z GP.(nie pami?tam nazwiska).

Stopka forum