Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-11-06 23:25:49

fringilla
U┐ytkownik

Ekranizacje - wariacje na temat

Wiadomo powszechnie, ┼╝e ekranizacja Dumy z 1995 roku jest dzie┼éem sztuki, majsterstersztykiem i w og├│le jest wspania┼éa. Ale do reszty ekranizacji przewa┼╝nie mamy zastrze┼╝enia. Czy to obsadowe, czy ┼Ťwiatopogl─ůdowe ;-) Mo┼╝e wi─Öc pobawimy si─Ö wybieraj─ůc obsad─Ö (i nie tylko) do ekranizacji naszysch marze┼ä?
/U mnie w domu kiedy┼Ť wszystkie imprezy ko┼äczy┼éy sie kompletowaniem obsady do W┼éadcy Pier┼Ťcieni, dochodzi┼éo nawet do r─Ökoczyn├│w ;-) /

Proponuj─Ö zacz─ů─ç od Mansfield Park, bo do tej wszyscy mamy najwi─Öcej zastrze┼╝e┼ä.
Ja lubi─Ö Frances O'Connor i Johnny'ego Lee Millera, ale jako para g┼é├│wnych bohater├│w austenowskich nie sprawdzili si─Ö. Moje propozycje... Sama nie wiem, nie mam na razie swoich typ├│w. Mo┼╝e Julia Stiles w roli Fanny, lubi─Ö j─ů, ma charakter, ale nie jest Brytyjk─ů niestety. Co do reszty, czekam na wasze propozycje.

Aha, strasznie chcia┼éabym znale┼╝─ç jak─ů┼Ť rol─Ö dla Ruperta Everetta, baaardzo go lubi─Ö!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#2 2004-11-08 15:42:47

dorotka
U┐ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

ja się zgadzam na Ruperta, po tym filmie "The importance of being earnest" bardzo go polubiłam, tylko w jakiej roli go obsadzimy?

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-11-10 22:28:41

fringilla
U┐ytkownik

Mo┼╝e Henry Crawford? Gdyby by┼é m┼éodszy by┼éby ┼Ťwietnym Frankiem Churchillem. Albo Reginal de Courcy z Lady Susan - bardzo to by przypomina┼éo jego zwi─ůzek z pani─ů Chevley w M─Ö┼╝u Idealnym. A Lady Susan mog┼éaby nawet zagra─ç Julianne Moore. Albo Nicole Kidman.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-11-11 13:02:19

dorotka
U┐ytkownik

Chyba powinnam przeczyta─ç Lady Susan, ┼╝eby wiedzie─ç o co chodzi wink

#5 2004-11-11 18:37:08

fringilla
U┐ytkownik

Koniecznie. Jest w PBI, nawet z naszej wspaniałaej strony jest link.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#6 2004-11-11 19:28:40

dorotka
U┐ytkownik

W takim razie zaraz tam wejd─Ö. Nie zauwa┼╝y┼éam tego wcze┼Ťniej chocia┼╝ cz─Östo odwiedzam t─Ö stron─Ö - g┼é├│wnie po to, ┼╝eby ponabija─ç si─Ö z nieudolnych kontynuacji. Niekt├│re s─ů naprawd─Ö urocze. Szczeg├│lnie jedna przypad┼éa mi do gustu - ta, w kt├│rej okazuje si─Ö, ┼╝e panna de Bourgh ma siostr─Ö bli┼║niaczk─Ö, zamkniet─ů w zak┼éadzie dla ob┼é─ůkanych, a pan Collins jest jej m─Ö┼╝em i tak naprawd─Ö s─ů par─ů oszust├│w i... jednym s┼éowem materia┼é na ┼Ťwietn─ů telenowel─Ö, po prostu majstersztyk wink

#7 2004-11-11 20:06:42

ula
U┐ytkownik

ha ha ha ha ha ten dalszy ci─ůg brzmi na prawd─Ö z┼éowieszczo!!! czy wymy┼Ťli┼é to jaki┼Ť wsp├│┼éczesny autor?? Kto┼Ť z Buenos Aires czy innej stolicy telenowel??? lol

#8 2004-11-11 20:35:21

Kazik
(Admin)

Koniecznie. Jest w PBI, nawet z naszej wspaniałaej strony jest link.

Przypominam, ┼╝e linki mo┼╝ecie zg┼éasza─ç samodzielnie. Razem mo┼╝emy zbudowa─ç niez┼é─ů baz─Ö link├│w.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#9 2004-11-11 21:56:03

dorotka
U┐ytkownik

nie mam poj─Öcia kto to pisa┼é, ale jedno jest pewne - ja sobie poprawi┼éam humor czytaj─ůc to. Ciekawe, ┼╝e takie g┼éupoty mog─ů poprawia─ç nastr├│j big_smile

#10 2004-11-14 23:35:09

fringilla
U┐ytkownik

Wiecie co, a mi zawsze brakowa┼éo roli dla Colina w Harrym Potterze. Bardzo lubi─Ö ten cykl, a i ekranizacje s─ů znakomite, w ka┼╝dym razie pojawiaj─ů si─Ö tam aktorzy z najwy┼╝szej angielskiej p├│┼éki. Podobno Voldemorta ma zagra─ç Ralph Finnes, baaardzo go lubi─Ö (cho─ç moim kandydatem by┼é David Bowie), teraz to juz naprawd─Ö tylko Colina mi tam barkuje. Tylko kogo m├│g┼éby zagra─ç? Nie macie pomys┼éu?

A tak a propos zauwa┼╝y┼éy┼Ťcie ┼╝e kotka Filcha nazywa si─Ö Pani Norris? Hehe, te┼╝ nie lubie tej postaci.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#11 2004-11-15 17:00:16

dorotka
U┐ytkownik

mo┼╝e w kt├│rej┼Ť z kolejnych cz─Ö┼Ťci pojawi si─Ö nowy nauczyciel czy kto┼Ť taki, nawet nie musi by─ç przystojny, charakteryzacja czyni cuda i mo┼╝emy mie─ç Colina w Harrym Potterze smile

#12 2004-12-06 15:22:37

fringilla
U┐ytkownik

H─Ö widz─Ö, ┼╝e temat Wam nie podszed┼é. A szkoda, mia┼éam nadziej─Ö, na jakie┼Ť ciekawe rozwi─ůzania obsadowe, a jest przecie┼╝ jeszcze do sfilmowania "Opactwo...".

Ja nie mog┼éam wczoraj spa─ç w nocy i zabawia┼éam si─Ö uk┼éadaniem listy film├│w, w kt├│rych graj─ů aktorzy, kt├│rzy wyst─ůpili w jakij┼Ť ekranizacji JA. Nie jest to trudne, gdy┼╝ czo┼é├│wka angielskich aktor├│w jest do┼Ťc intensywnie eksploatowana przez re┼╝yser├│w, ale to jednak zabawne skontatowa─ç, ┼╝e oto spotykaj─ů si─Ö... no w┼éa┼Ťnie:

"To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç" - Colin Firth, Alan Rickman, Emma Thompson i Hugh Grant, czyli Mr Darcy, Pu┼ékownik Brandon, Eleonora Dashwood i Edward Ferrars, no i jeszcze Keira Knightley, przysz┼éa Lizzy

"Op─Ötanie" - Jennifer Ehle, Jeremy Northam i Gweneth Paltrow, czyli Lizzy Bennet, Mr Knigtley i Emma Woodhause

"The Importance of Being Ernest" - Colin Firth, Frances O'Connor, Judi Dench, czyli Darcy, Fanny Price i przyszła Lady Katarzyna

"Zwi─ůzki rodzinne" - Colin Firth i Sophie Thompson, czyli Darcy i panna Bates

"Cztery wesela i pogrzeb" - Hugh Grant i Sophie Thompson, czyli Edward Ferrars i panna Bates

"Harry Potter i więzień Azkabanu" - ponownie Alan Rickman i Emma Thompson

"Był sobie chłopiec" - Hugh Grant i Toni Collette, czyli Edward Ferrars i Harriet Smith

"Carrington" - Jeremy Northam i Emma Thompson, czyli Mr Knigtley i Eleonora

"Złota" - Jeremy Northam i Kate Beckinsale, czyli Mr Knigtley i Emma II

No na razie tyle, ale jeszcze sopro by si─Ö znalaz┼éo. Mo┼╝e ktos co┼Ť dorzuci?

A tak a propos odkryłam, że w najnowszym filmie Colina gra młoda aktorka o nazwisku Eliza Bennett. Biedak, nigdy sie nie uwolni od DiU wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#13 2004-12-06 15:25:23

fringilla
U┐ytkownik

Jeszcze "Trainspotting" - Ewan McGergor i Johnny Lee Miller, czyli Frank Churchill i Edmund Bertram smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2004-12-06 15:29:57

fringilla
U┐ytkownik

No i jak mogłam zapomnieć o Bridget Jones?!
W pierwszej cz─Ö┼Ťci obok Colina i Hugh Granta pojawi┼é si─Ö Crispin Bonham Careter czyli Bingley!
A w drugiej Lucy Robinson, czyli pani Hurst.

A w "Czterech weselach" oczywi┼Ťcie Anna Chancellor czyli Kaczy Dzi├│b, ktoremu to filmowi zawdzi─Öcza to wdzi─Öczne przezwisko.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#15 2004-12-06 18:48:29

dorotka
U┐ytkownik

o bosh! A widzia┼éa┼Ť tego kolesia, kt├│ry gra┼é Bingleya w "P&P" z 2003r.? Taki s┼éodki, ┼╝e a┼╝ za bardzo wink
Coraz bardziej my┼Ťl─Ö, ┼╝e ksywa Kaczy Dzi├│b pasuje do tej aktorki. Czy ona w rzeczywisto┼Ťci jest tak wredna jak grane przez ni─ů postaci?

#16 2004-12-06 21:20:10

fringilla
U┐ytkownik

Tam wszyscy byli tacy słodcy, że aż sie mdło robiło.

A co do Kaczego Dzioba, c├│┼╝ mo┼╝e to przez ten nos obsadzaj─ů j─ů w takich rolach. W "Czego pragnie dziewczyna", gdzie znowu usi┼éuje si─Ö beskutecznie wyda─ç za Colina, troche jej si─Ö przyty┼éo, ale nos wci─ů┼╝ nadaje taki wyraz jej twarzy, ┼╝e role "wstr─Ötnej baby" pasuj─ů do niej jak ula┼é.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2005-01-01 13:37:02

fringilla
U┐ytkownik

A ja w┼éa┼Ťnie dokona┼éam odkrycia, ┼╝e Embeth Davidtz, czyli Mary Crawford z Mansfield Park w pierwszej cz─Ö┼Ťci Brodget Jones gra┼éa Natash─Ö, kt├│ra zagi─Ö┼éa parol na Marka Darcy'ego. Tym samym dopisuj─Ö j─ů do listy.

Ach i Lindsay Duncan czyli Lady Bertram grała Lady Markby w "Mężu idealnym", gdzie spotkała się panem Knightleyem czyli Jeremym Northamem.

Wygl─ůda mi te┼╝ na to, ┼╝e rekordzistk─ů je┼Ťli chodzi o ekranizacje powie┼Ťci J.A. jest Victoria Hamilton - zagra┼éa w trzech:

1999: Mansfield Park jako Maria Bertram

1995: Duma i uprzedzenie jako Pani Forster

1995: Perswazje jako Henrietta Musgrove

Pozdr. Agata
gg 5739618

#18 2005-07-10 14:01:40

demi
U┐ytkownik

a tak wogóle to obejrzałam sobie w końc Perswazje, i gra tam równiez aktorka która grała Pannę Bates w ekranizacji Emmy z GP.(nie pamiętam nazwiska).

Stopka forum