Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-04 12:41:41

Georginia
U┐ytkownik

Re: Dobre wychowanie

zgadzam si─Ö w zupe┼éno┼Ťci....r├│wno┼Ť─ç r├│wno┼Ťci─ů....ale nie oznacza to dla mnie,┼╝e m─Ö┼╝czyzni zostali zwolnieni z szacunku wobec kobiet....
Niestety takich m─Ö┼╝czyzn -dobrze wychowanych -w kazdym calu,znam niewieli.Ale tych kilku podtrzymuje moj─ů wiar─Ö,┼╝e w tych czasach...by─ç kobiet─ů to CO┼Ü!:-)

#27 2006-02-04 20:52:28

Bonduelle
U┐ytkownik

I si─Ö z Tob─ů zgadzam, Migotko smile

#28 2006-02-04 21:47:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

a feminizm w swych skrajno┼Ťciach doprowadza do sza┼éu,"

Moja przyjaciółka zawsze twierdziła że feminizm to głupota i skrajny kretynizm.
Na sw├│j spos├│b podzielam jej zdanie, chocia┼╝ jednak uzasadnienie mam ciut inne big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#29 2006-02-04 22:06:59

caroline
U┐ytkownik

Nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby to feminizm wymi├│t┼é d┼╝entelme┼äskie zachowania.
Chociaż takie akcje jak całowanie facetów w rękę nie sprzyja poprawieniu wizerunku feministek big_smile

#30 2006-02-04 22:27:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby to feminizm wymi├│t┼é d┼╝entelme┼äskie zachowania.

W poważnym stopniu się do tego przyczynił.
W USA kobieta mo┼╝e oskar┼╝y─ç me┼╝czyzne o molestowanie je┼Ťli on na powitanie poca┼éuje j─ů w r─Ök─Ö. I nie tylko9 w teorii. W praktyce wygra┼éy ju┼╝ kilka rozpraw.
Walka sufra┼╝ystek, a walka feministek to dwie r├│┼╝ne walki. Pierwsze walczy┼éy o r├│wno┼Ť─ç, drugie walcz─ů o dominacj─Ö.

#31 2006-02-04 22:31:54

Alison
U┐ytkownik

To chyba podzia┼éa┼éo jak samonap─Ödzaj─ůca si─Ö machina. Kobiety chcia┼éy troch─Ö odetchn─ů─ç od wszechobecnego patriarchatu i zacz─Ö┼éy feminizowa─ç, a facetom w to graj, bo z natury nie lubi─ů si─Ö przem─Öcza─ç i jedni zacz─Öli niewie┼Ťcie─ç i sie nami wys┼éugiwa─ç, a inni nas olewa─ç. Tylko ci prawdziwi bez wzgl─Ödu na okoliczno┼Ťci traktuj─ů nas jak damy, tylko na mi┼éo┼Ť─ç bosk─ů czemu s─ů takim wymieraj─ůcym gatunkiem?! Nied┼éugo trzeba b─Ödzie ich pozamyka─ç w rezerwatach ┼╝eby w og├│le przetrwali wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#32 2006-02-04 22:37:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tylko ci prawdziwi bez wzgl─Ödu na okoliczno┼Ťci traktuj─ů nas jak damy wink

Jeszcze takiego nie spotka┼éam. Zw┼éaszcza je┼Ťli chodzi o nacisk na "bez wzgl─Ödu na okoliczno┼Ťci" :evil: :evil:

#33 2006-02-04 22:41:48

Alison
U┐ytkownik

A ja tak, tyle, ┼╝e wszyscy hm jakby tu powiedzie─ç byli ju┼╝ w wieku troch─Ö "zabytkowym". Po prostu pewne warto┼Ťci wynie┼Ťli z dom├│w, a takich dom├│w ju┼╝ dzi┼Ť jak na lekarstwo...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#34 2006-02-04 22:49:59

Diana
U┐ytkownik

Te┼╝ musia┼éabym ostro cofn─ů─ç si─Ö w czasie, ┼╝eby przyponie─ç sobie, kiedy ostatnio spotka┼ém si─Ö z naprwd─Ö d┼╝entelme┼äskim zachowaniem ze strony jakiego┼Ť pana. Wielu na pewno jest mi┼éych, ale to jakby nie wszystko...

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#35 2006-02-05 09:42:54

Georginia
U┐ytkownik

A ja tak, tyle, ┼╝e wszyscy hm jakby tu powiedzie─ç byli ju┼╝ w wieku troch─Ö "zabytkowym". Po prostu pewne warto┼Ťci wynie┼Ťli z dom├│w, a takich dom├│w ju┼╝ dzi┼Ť jak na lekarstwo...

hmmm moze nie w wieku zabytkowym,najm┼éodszy jakiego znam ma 26,najstarszy 39 wi─Öc wida─ç pomi─Ödzy co┼Ť musi by─ç:-)
A swoj─ů drog─ů,to trzeba sie takich typ├│w osobowo┼Ťci trzyma─ç i tworzy─ç kolejne 'domy' kt├│re wychowaj─ů kolejnych porz─ůdnych m─Ö┼╝czyzn:-)

#36 2006-02-05 13:19:58

Kazik
(Admin)

Czytaj─ůc Wasze wypowiedzi przypomnia┼é mi si─Ö tekst z jakiego┼Ť dowcipu o t┼éoku w autobusie: "D┼╝entelmeni s─ů, tylko miejsc nie ma"...

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#37 2006-02-05 13:54:35

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Ja bym to zinterpretowa┼éa zupe┼énie odwrotnie... Miejsca s─ů, a jak┼╝e... d┼╝entelmen├│w nie ma. wink
Żartowałam.
Nie chcia┼éabym urodzi─ç si─Ö w┼éa┼Ťnie wtedy... Kochamy nasze powie┼Ťci i filmy, ale one powsta┼éy w┼éa┼Ťnie po to, aby przekolorowa─ç rzeczywisto┼Ť─ç. Jestem wi─Öcej ni┼╝ pewna, ┼╝e te cud maniery i harmonia to cz─Ö┼Ťciowa u┼éuda dla os┼éodzenia realii. Mo┼╝na sobie wyobrazi─ç jak czu┼éy si─Ö kobiety, kt├│re nie wysz┼éy za m─ů┼╝, nie mia┼éy wielkiego posagu, jak czu┼éy si─Ö panny, gdy m┼éodsza z si├│str wysz┼éa za m─ůz, cho─ç by┼éa g┼éupia, a mo┼╝e i tylko ┼éadna, a wiod┼éa prym przed starsz─ů i m─ůdrzejsz─ů tylko dlatego, i┼╝ by┼éa bogata.
Kochamy stroje, szcz─Ö┼Ťliwe zako┼äczenia i to, co ka┼╝dy tu lubi, bo w ko┼äcu tu jest. Nie trzeba tak┼╝e wspomina─ç o warunkach sanitarnych, prawach ka┼╝dego cz┼éowieka... Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e ludziom odpowiedniego pokolenia to nie robi┼éo r├│┼╝nicy, tak samo jak nam dzisiejsze czasy. Ale ja bym nie chcia┼éa. Nie... roll

Cho─ç sercem rz─ůdz─ů nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w wi─Ökszej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

#38 2006-02-05 15:21:45

Alison
U┐ytkownik

Czytaj─ůc Wasze wypowiedzi przypomnia┼é mi si─Ö tekst z jakiego┼Ť dowcipu o t┼éoku w autobusie: "D┼╝entelmeni s─ů, tylko miejsc nie ma"...

Co┼Ť w tym jest, ┼╝e prawdziwi d┼╝entelmeni s─ů, cho─ç mo┼╝e zeszli do podziemia, ale ┼╝ycie (czyt. my kobiety) nie stwarzamy im za bardzo warunk├│w i okazji do okazywania nam tych wzgl─Öd├│w... bo jeste┼Ťmy takie dzielne, ┼╝e sobie z otwieraniem drzwi, ubieraniem p┼éaszcza, noszeniem siat tudzie┼╝ staniem w autobusie wink doskonale same dajemy rad─Ö... smile

#39 2006-02-05 15:40:55

Georginia
U┐ytkownik

Nie ma nic prostszego!zacznijmy si─Ö zachowywa─ç jako te ┼Ťwi─Öte krowy,skutkuje;-)
Przykre jest tylko to,┼╝e jak chcesz da─ç szanse wykazania si─Ö m─Ö┼╝czy┼║nie,to bywaj─ů tacy ktorzy w og├│le nie wiedz─ů o co chodzi i jeszcze chamsko wpychaj─ů si─Ö pierwsi do drzwi tratuj─ůc przy tym wszystko co po drodze

#40 2006-02-05 15:47:59

Alison
U┐ytkownik

Wtedy w┼éa┼Ťnie trzeba reagowa─ç. Np. "czy szanowna mamusia nie wspomina┼éa, ┼╝e panie przodem?". Wi─Ökszo┼Ťci zrobi si─Ö g┼éupio i go┼Ť─ç si─Ö cofnie, wtedy trzeba koniecznie podzi─Ökowa─ç z czaruj─ůcym u┼Ťmiechem big_smile .
Cham zbuntowany mo┼╝e rzeczywi┼Ťcie si─Ö postawi─ç i np. powiedzie─ç, ┼╝e nie ma mamusi wink ale zawsze mo┼╝na mu okaza─ç g┼é─Öbokie wsp├│┼éczucie i si─Ö ch┼éopak wzruszy, i Ci─Ö na r─Ökach przez te drzwi przeniesie.
Ach marzenia.... 8)

#41 2006-02-05 16:17:46

caroline
U┐ytkownik

Świetne big_smile

Mrs Darcy ┼Ťliczny avatarek smile

Strasznie je┼║dzimy po facetach, ale czy my baby te┼╝ mamy jakie┼Ť kurtuazyjne obowi─ůzki?

#42 2006-02-05 17:20:52

Alison
U┐ytkownik

Chwali─ç, podziwia─ç i u┼Ťwiadamia─ç, ┼╝e bez nich by┼Ťmy zgin─Ö┼éy. Podobno jest im to bezustannie potrzebne do szcz─Ö┼Ťcia, a podobno prawie ju┼╝ w og├│le tego nie robimy. Jak to w sumie niewiele trzeba ┼╝eby oni byli grzeczni, a my uszcz─Ö┼Ťliwone wink

#43 2006-02-05 17:33:41

Diana
U┐ytkownik

Sztuka ca┼éowania damy w r─Ök─Ö powoli zamiera, bo tak w sumie to przypominam sobie, i┼╝ tylko m├│j kuzyn kiedy┼Ť takie mia┼é zwyczaje (nie wiem, jak jest z tym u niego teraz, bo dawno go nie widzia┼éam wink ); a i jeszcze 1 pan hydraulik ostatnio r├│wnie┼╝ si─Ö tym popisa┼é. Jako┼Ť zawsze rumieni┼éam si─Ö, jak kto┼Ť ca┼éowa┼é mnie po ┼éapkach, ale to by┼éo mi┼ée. :oops:
A cudowne sytuacje z autobus├│w mo┼╝na mno┼╝y─ç i mno┼╝y─ç...

#44 2006-02-05 18:56:35

Alison
U┐ytkownik

Parokrotnie widzia┼éam na Zachodzie jak panie, aczkolwiek zaskoczone, wygl─ůda┼éy na prawdziwie uszcz─Ö┼Ťliwione po poca┼éowaniu w r─Ök─Ö przez Polaka. Tylko, ┼╝e w r─Ök─Ö te┼╝ trzeba umie─ç elegancko poca┼éowa─ç. Nie cierpi─Ö jak mi kto┼Ť zadziera r─Ök─Ö do wysoko┼Ťci swoich ust, ca┼éuje i jeszcze zab├│jczo patrz─ůc w oczy sprawdza czy aby za chwil─Ö nie zemdlej─Ö z rozkoszy. M─Ö┼╝czyzna powinien si─Ö pochyli─ç ca┼éuj─ůc kobiet─Ö w r─Ök─Ö, spuszczaj─ůc automatycznie wzrok, no i ca┼éowa─ç w ┼Ťrodek d┼éoni a nie gdzie┼Ť za nadgarstkiem, bo i takie oble┼Ťniaki si─Ö zdarzaj─ů, no i oczywi┼Ťcie "na sucho" nie "na mokro". To powinno by─ç delikatne mu┼Ťni─Öcie ustami a nie taki siarczysty cmok, kt├│ry s┼éycha─ç w s─ůsiednim pomieszczeniu. Ja niestety cz─Östo bywam wystawiona na takie oficjalne sytuacje i mog┼éabym napisa─ç rozpraw─Ö pt. "Cmok-nonsens"

#45 2006-02-05 19:05:29

Alison
U┐ytkownik

No niestety czasem trzeba, cho─ç przyznam, ┼╝e nie przepadam za podawaniem d┼éoni komu┼Ť ca┼ékowicie obcemu. Niestety jako kobieta musz─Ö si─Ö czasem tak przywita─ç. Moja niech─Ö─ç wynika z tego, ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç ludzi daje ci do potrzymania tak─ů wilgotn─ů, ch┼éodn─ů meduz─Ö bleee :x
zamiast normalnie lekko u┼Ťcisn─ů─ç d┼éo┼ä. Bo s─ů te┼╝ i pakerzy co mia┼╝d┼╝─ů cz┼éowiekowi d┼éo┼ä jakby zapomnieli, ┼╝e ju┼╝ wyszli z si┼éowni, ┼╝e nie wspomn─Ö o tzw. potrz─ůsaczach, co wytrz─ůsaj─ů ci rami─Ö ze stawu barkowego, p├│┼é godziny prawi─ůc jak si─Ö ciesz─ů, ┼╝e ci─Ö poznali. Oj rodzaju ludzki, ile w tobie rozmaito┼Ťci ;-)

#46 2006-02-05 19:27:12

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Hihihi...
Ca┼éowanie w r─Ök─Ö to sympatyczna sprawa, ale jak wspomniano wcze┼Ťniej... trzeba umie─ç to robi─ç. Znam ch┼éopaka, kt├│ry by chcia┼é, ale... wstydzi si─Ö... tongue

złoto i drogie kamienie,

#47 2006-02-05 19:35:17

Diana
U┐ytkownik

Alison, pewnie wiele z nas do┼Ťwiadczy┼éo tych r├│┼╝nych odmian u┼Ťci┼Ťnie┼ä d┼éoni; ja niecierpi─Ö jeszcze, jak mi kto┼Ť podaje r─Ök─Ö tak od niechcenia, ┼╝e czuj─Ö, i┼╝ najch─Ötniej wcale by tego nie robi┼é. A wzrok przy tym ma skierowany w zupe┼énie innym kierunku. Powtarzam sobie wtedy w duchu nienajprzyjemniejsze zwroty w kierunku tych┼╝e os├│b. :twisted:

#48 2006-02-05 19:52:23

Alison
U┐ytkownik

No tak...ze sposobu powitania mo┼╝na baaardzo wiele odczyta─ç i jeszcze wi─Öcej przekaza─ç wink

#49 2006-02-05 19:56:39

Bonduelle
U┐ytkownik

Huh, jeden dzie┼ä mnie nie ma i tyle zaleg┼éo┼Ťci wink

Po pierwsze - znam stuprocentowego d┼╝entelmena w wieku lat siedemnastu.
Po drugie - wielu znajomych "wytresowa┼éam" do podstaw dobrego wychowania - przepuszczaj─ů w drzwiach roll
Po trzecie - mnie w rękę całuja tylko podstarzali donżuani, więc mam uraz wink
Po czwarte - najbardziej wkurza mnie, gdy dziewczyny wieszaj─ů si─Ö na powitanie na facetach nie b─Öd─ůcych ich partnerami :evil:

#50 2006-02-05 20:03:23

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Huh, jeden dzie┼ä mnie nie ma i tyle zaleg┼éo┼Ťci wink

Po pierwsze - znam stuprocentowego d┼╝entelmena w wieku lat siedemnastu.

Nie znam. Buuu...

Po drugie - wielu znajomych "wytresowa┼éam" do podstaw dobrego wychowania - przepuszczaj─ů w drzwiach roll

Mnie to te┼╝ si─Ö uda┼éo w paru przypadkach. M├│j brat niestety to okropny wyj─ůtek. :?

Po trzecie - mnie w rękę całuja tylko podstarzali donżuani, więc mam uraz wink

Całowali mnie starsi, ale nie starzy, co wprowadza w miłe zambarasowanie... lol Uwielbiam to.

Po czwarte - najbardziej wkurza mnie, gdy dziewczyny wieszaj─ů si─Ö na powitanie na facetach nie b─Öd─ůcych ich partnerami :evil:

Mnie tak┼╝e. :?

złoto i drogie kamienie,

Stopka forum