Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-03-31 23:08:36

GosiaJ
Użytkownik

Re: Pierwszy raz z "D&U"

GosiuJ
Ale mi to wcale nie przeszkadza.
Dla odroznienia moge w ogole nie zmieniac avatarka (a przeciez nie zmienialam), bo swoj lubie smile A Ty mozesz szalec wink

Ok, to zostaje przy swoim nicku :-) Z avatarkami pewnie poszalej?, niesta?a jestem. Ty te? mo?esz oczywi?cie - chocia? Twój jest bardzo pi?kny :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#77 2006-04-01 00:45:15

Caitriona
Użytkownik

Ale gdy popatrzylam na ró?ne poprzednie wypowiedzi, stwierdzi?am, ze nie tylko ja mówi?am o scenie w Pemberly.

Ja na pewno mówi?am o scenie w Rosings i o mojej ulubionej kwestii "Moje palce nie poruszaj? si? po tej klawiaturze tak mistrzowsko, jak palce wielu kobiet (...) Nie przypuszczam jednak, by moje palce by?y gorsze od palców innych dam, które graj? znacznie lepiej ni? ja."
I o minie Colina z wypisanym w oczach zachwytem. No, i o tym grymasie, kiedy lady Katarzyna si? wtr?ca z pytaniem "O czym tam rozmawiacie?".

Aniu, ja równie?, tak jak Maryann, mia?am na my?li fragment powie?ci z fortepianem, który traktuje o Rosings. wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#78 2006-04-02 00:12:14

Ania
Użytkownik

No có?, poddaj? si?. Wczoraj wróci?am znów do ksi??ki i zacz??am od sceny w Rosings. Ona przypomnia?a mi dok?adniej t? sam? scen? w filmie. Tak zdecydowanie jest to scena, gdzie padaj? tamy i zapory. Filmowa scena w Pemberly to ju? kropka nad "i". Coprawda wzrok Colina i jego u?miech s? takie rozbrajaj?ce, ale austenowski smaczek i kawa? dobrej roboty Colina ma zdecydowanie fortepian w Rosings.

#79 2006-04-07 23:07:51

ewelinka
Użytkownik

Zupe?ana racja ja te? uwielbiam t? scen? w Pembrely

#80 2006-04-07 23:11:49

AineNiRigani
Użytkownik

Aniu, osobi?cie uwa?am ?e masz racj?. W Rosings on jeszcze walczy?, a raczej podrygiwa?. W Pemberley wywiesi? bia?? flag? i rozkoszowa? si? tym big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#81 2006-04-07 23:14:17

ewelinka
Użytkownik

A jakie to by?o s?odkie kiedy chcia? pokaza? Lizzy swoj? przemian? roll

#82 2006-04-08 06:54:25

Kika
Użytkownik

A Lizzy nie by?a zachwycaj?ca, gdy t? przemian? dostrzeg?a?? wink
ta nadzieja, która w nim si? obudzi?a , a w niej szczere zauroczenie Darcym....
i potem List od Jane i wszystkie marzenia posz?y w niwecz.... :cry:

gg 2775021

#83 2006-04-08 22:59:11

Ania
Użytkownik

Te nasze pogaduchy sk?oni?y mnie do si?gni?cia po ksi??k? kolejny raz. I to w???ciwy moment. Wytrzyma?am chyba z pó?tora roku i cho? wi?kszo?? dialogów, zamiast czyta?, mog? recytowa? z pami?ci, i tak mnie bierze ta lektura. Bardzo spodoba?y mi sie gierki z Netterfield, kiedy dla Darcy'ego zaczyna by? ju? niebezpiecznie, a Lizzy ?wietnie sie bawi, nie?wiadomym jeszcze, owijaniem go sobie wokó? palca. I do tego zaloty panny Bingley. Cudo!!!

#84 2006-04-09 23:18:42

ewelinka
Użytkownik

A Lizzy nie by?a zachwycaj?ca, gdy t? przemian? dostrzeg?a?? wink
ta nadzieja, która w nim si? obudzi?a , a w niej szczere zauroczenie Darcym....
i potem List od Jane i wszystkie marzenia posz?y w niwecz.... :cry:

Naszcz??cie wszystko dobrze si? sko?czy?o big_smile

#85 2006-04-20 21:05:10

bezpaznokcianka
Użytkownik

Pami?tam, ?e jak pierwszy raz obejrza?am DiU w tv (nie wiedz?c nic o ksi??ce), to potem na lekcjach z kole?ankami podziwia?y?my, ?e wreszcie pu?cili przyzwoity serial bez rozbierania si? w trzeciej minucie filmu do roso?u, scen ?ó?kowych itp. Za to pokazana by?a mi?o?? szlachetna i pi?kna! B?d?c kiedy? w Toruniu, zauwa?y?am na pó?ce w ksi?garni sam? powie?? i skusi?o mnie, by j? sobie kupi?. Nie ?a?uj? tej decyzji.

ze mna bylo calkiem podobnie. Tyle ze ja wypatrzylam te ksiazke w ksiegarni wysylkowej. Wydawnictwo Proszynski&Ska z takim dzbanem na okladce (teraz ksiazka prawie sie rozsypuje z nadmiernej eksploatacji) i cos mi sie skojarzylo z czolowka serialu z 95. bo jestem wzrokowcem (nazwiska bohaterow nic mi nie mowily, bo minelo pare lat kiedy ogladalam serial a kiedy kupilam ksiazke). Ja tez nie zaluje. Tylko niestety jest to jedna z tych niebezpiecznych ksiazkek, ktora kiedy ja otowrze nie moge sie oderwac. Nawet jak otworze ja ot tak sobie... a potem siedze zaczytana.

#86 2006-04-20 22:49:42

Diana
Użytkownik

Ja te? mam egzemplarz z dzbankiem, który troch? przypomina czajnik. No i to samo wydawnictwo. Moja ksi??ka jest z kolei oblana kakao. :evil:

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#87 2006-04-20 23:00:10

Narya
Użytkownik

Ja mam t? sam? big_smile I jeszcze dwie inne: w orginale i z serii Najpi?kniejsze powie?ci... Ale ta od Pruszy?skiego jest moja pierwsz? i najulubie?sz? smile Ca?y czas mam j? w szafce nocnej - co by ?atwo w ka?dej chwili z ?ó?eczka po ni? si?gn??. A si?gam cz?sto 8)

#88 2006-04-20 23:44:28

otherwaymistercollins
Użytkownik

A ja ju? nie mam polskiego wydania "Dumy". Po?yczy?am kiedy? kole?ance i... ju? nie odda?a big_smile Musia?a jej si? spodoba? big_smile A ja sie teraz z angielszczyzn? musz? m?czy?...big_smile

#89 2006-04-21 15:59:47

AineNiRigani
Użytkownik

A ja ostatnio szarpn??am si? na zestaw Jane. Wszystkie dostepne u Pruszy?skiego wydania w wersji polskiej i od razu do kompletu w oryginale.

#90 2006-04-21 16:36:55

otherwaymistercollins
Użytkownik

A ja ostatnio szarpn??am si? na zestaw Jane. Wszystkie dostepne u Prószy?skiego wydania w wersji polskiej i od razu do kompletu w oryginale.

Chyba zrobie to samo...big_smile

#91 2006-04-21 17:37:34

AineNiRigani
Użytkownik

warto. Powyzej 100 zl przesylka gratis (a tutaj i tak sie uzbiera). Ja dorzucilam sobie do tego Wichrowymi Wzgorzami, Jane Eyre i 2 Emmami na DVD za 5 zetow (ktore rozdalam).

#92 2006-04-22 18:15:20

bezpaznokcianka
Użytkownik

A ja ju? nie mam polskiego wydania "Dumy". Po?yczy?am kiedy? kole?ance i... ju? nie odda?a big_smile Musia?a jej si? spodoba? big_smile A ja sie teraz z angielszczyzn? musz? m?czy?...big_smile

Meczyc? co ty gadasz... angielszczyzna JA to sama przyjemnosc (nawet jesli zdanie zawiera kilka dziwnych i dlugich na 6 sylab wyrazow! - zwlaszcza kwestie wypowiadane przez Mary Bennet i pana Collinsa sa ich pelne). Ale pomysl ile sie nauczysz big_smile sama przeciez ogladasz P&P z angielskimi napisami, chociaz masz polskie wink

#93 2006-04-22 19:49:14

otherwaymistercollins
Użytkownik

Oczywi?cie ?artowa?am big_smile Uwielbiam j?zyk angielski, szczególnie w wydaniu Jane Austen. A tak btw teraz sie wzie?am wreszcie za 'The Importance of being earnest' Wilde'a i nawet rozumiem....dziwne big_smile

#94 2006-06-23 00:35:09

angelo
Użytkownik

Ja rozpoczelam podobnie, najpierw zobaczylam film RiR ktory bardzo mi sie spodobal wiec po drugim ogladaniu juz go sobie nagralam na kasetke big_smile wiec jak zobaczylam ze bedzie emisja DiU serialu z 95r tak zapobiegawczo sobie nagralam 1 czesc bo moze bedzie fajny, teraz dziekuje wrecz kwicze z zadowolenia ze wpadlam na taki pomysl bo mam wszystkie czesci - po 3 odcinku przebieglam wszystkie biblioteki w poszukiwaniu ksiazki bez skutku po 4 odcinku oblecialam wszystkie ksiegarnie w okolicy lol az w koncu udalo mi sie kupic ostatnia sztuke (obecnie jestem w posiadaniu 2 egz tak na wszelki wypadek) Od tego momentu oszalalam na punkcie DiU jak bylam w pracy a miala sie nagrac ostatnia czesc to dzwonilam do domu sprawdzic czy przypadkiem jakas awaria nie nastapila w pracy siedzialam jak na kolcach i stwierdzilam ze to musi byc choroba big_smile big_smile big_smile tylko jakos sie nie wyleczylam do dnia dzisiejszego lol
Nagralam film Masz Wiadomosc bo bohaterka kochala DiU przeczytalam Pamietniki Bridget Jones itd
lol lol

Teraz biegalam za Przyjaciolka bo bylo wydanie DiU na vcd i juz robie sobie mily martatonik potem ksiazeczka....

A do tego dlugiego wystapienia na temat mojej Wielkiej Milosci do DiU
dodam ze dla mnie jedynym Panem Darcym jest Colin i utwierdzilam sie w tym po obejrzeniu DiU z 2005 smile
big_smile

#95 2006-06-23 00:40:31

angelo
Użytkownik

UFF nareszczie moglam sie wypowiedziec na ten temat ... bo w domu juz mnie uwazaja za .... wariatke roll

#96 2006-06-23 15:49:27

Katarzyna
Użytkownik

Nie martw si? Angelo minie te? w domu uwa?aja za wariatke. Tata tylko ci?gle si? pyta "hej Kasia a ty jeste? duma czy uprzedzenie" i ?mieje si?.
Ale wracaj?c do tematu. Pewnego dnia zobaczy?am film "Masz wiadomo??" a tam g?owna bohaterka powiedzia?a ?e przeczyta?a Dume i uprzedzenie" 11 razy. Poniewa? pami?ta?am, ?e gdy by?am ma?a co? takiego lecia?o w telewizji, stwierdzi?am ?e warto si?gn?c po ksi??ke i warto by?o!

#97 2006-06-23 19:07:30

caroline
Użytkownik

angelo, w?tek choroby austenowej i colinowej, a tak?e niezrozumienie w?ród najbli?szych to powtarzaj?cy si? tutaj motyw big_smile
Pami?taj, nie licz na odwyk, nie w tym towarzystwie smile

#98 2006-06-23 23:53:39

angelo
Użytkownik

absolutnie na odwyk nie licze lol wrecz ciesze sie ze zarazonych jest az tyle osob big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

#99 2006-07-03 11:50:46

elbereth
Użytkownik

Có?, ja te? z powodu "Dumy..." jestem uwa?ana za wariatk? :-) W domu mam wydanie Prószy?skiego (to z czajnikiem) oraz angielski orygina? ?ci?gni?ty z internetu i wydrukowany.

Dialogi te? znam na pami??... Zw?aszcza fragment: "You must allow me to tell you how ardently I admire and love you..." etc. J?zyk angielski jest pi?kny! :-)

Inne powie?ci Austen mam niestety tylko w wersji polskiej (zabrak?o mi tuszu w drukarce na reszt? :-) )

PS. Znalaz?am tu artyku? "Oznaki, ?e zbyt wiele razy widzia?a? serial <Duma i uprzedzenie> ". My?l?, ?e spo?ród wymienionych 25 oznak mam jakie? 10. :-)

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#100 2006-07-03 12:55:46

Dione
Użytkownik

absolutnie na odwyk nie licze lol wrecz ciesze sie ze zarazonych jest az tyle osob big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

Ojej, ja te? si? musz? przyzna?, ?e DiU jest dla mnie jak najlepszy narkotyk. Mam w domciu dwa wydania polskie i jedno w oryginale angielskim. A przez ostatnie dwa tygodnie, odk?t pojawi? si? serial na VCD w "Przyjació?ce" widzia?am go ju? chyba z dwadzie?cia razy, w ca?o?ci i wybrane fragmenty. :oops:

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

Stopka forum