Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-03-30 17:46:00

Gosia
U┐ytkownik

Re: Pierwszy raz z "D&U"

Tez lubie scene przy fortepianie.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#52 2006-03-30 19:13:59

Diana
U┐ytkownik

Kurcze, mi si─Ö podobaj─ů w sumie wszystkie fragmenty DiU. Przyjemnie jest sobie przeczyta─ç po rozdziale, kiedy nie ma si─Ö zbyt du┼╝o czasu na d┼éu┼╝sz─ů lektur─Ö.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#53 2006-03-30 21:26:57

ewelinka
U┐ytkownik

ja r├│wnie┼╝ lubi─Ö wizyt─Ö w pemberley no i oczywi┼Ťcie zako┼äczenie.Kiedy powracam do ksi─ů┼╝ki to zaczynam od zako┼äczenia a p├│┼║niej dopiero zaczynam czyta─ç ca┼éo┼Ť─ç wink a pierwszy raz spotak┼éam si─Ö z dum─ů podczas odl─ůdania jej w telewizji ( wersja z 1995 ) a potem kupi┼éam sobie ksi─ů┼╝k─Ö i tak si─Ö zacze┼éo smile

#54 2006-03-30 21:36:35

Ania
U┐ytkownik

Gosiu, Caiti, oczywi┼Ťcie macie na my┼Ťli scen─Ö filmow─ů z P&P95. Te┼╝ j─ů uwielbiam i je┼Ťli kocham Colina to w┼éa┼Ťnie za t─Ö scen─Ö i jeszcze za "hmm - to wszystko, czego mog─Ö si─Ö spodziewa─ç... tak mnie szacujesz...?" po stanowczej odmowie Lizzy (oj, te motylki...)

#55 2006-03-30 21:45:12

Maryann
U┐ytkownik

TA scena w TYM wykonaniu to jest poezja. Zawsze gdy to ogl─ůdam i widz─Ö, jak patrzy na ni─ů tym rozanielonym wzrokiem, to mam wra┼╝enie, ┼╝e w┼éa┼Ťnie w tym momencie skapitulowa┼é.

#56 2006-03-30 22:16:59

Admete
U┐ytkownik

D&U przeczyta┼éam po raz pierwszy w liceum - odoba┼éa mi si─Ö wtedy, ale nie doceni┼éam jej nale┼╝ycie. Nie mia┼éam zreszt─ů poj─Öcia co w┼éa┼Ťciwie przeczyta┼éam, to znaczy nic o JA nie wiedzia┼éam w tamtych ciel─Öcych czasach. Potem obejrza┼éam serial z 1995 roku i Rozwa┼╝n─ů i romantyczn─ů ( mo┼╝e zreszt─ů film Anga Lee zobaczy┼éam wcze┼Ťniej ). Podczas pierwszej emisji serialu z CF wszystkie korytarze akademika pustosza┼éy, bo studentki r├│┼╝nych kierunk├│w oblega┼éy sal─Ö telewizyjn─ů lub nieliczne prywatne odbiorniki telewizyjne. :-) To by┼éo prze┼╝ycie pokoleniowe ;-D

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#57 2006-03-30 23:01:08

Caitriona
U┐ytkownik

Gosiu, Caiti, oczywi┼Ťcie macie na my┼Ťli scen─Ö filmow─ů z P&P95. Te┼╝ j─ů uwielbiam(...)

Ja t─ů scen─Ö lubi─Ö i w ksi─ů┼╝ce, i w serialu i w filmie. Po prostu jedna z moich ulubionych. smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#58 2006-03-30 23:45:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

TA scena w TYM wykonaniu to jest poezja.

Nigdy nie my┼Ťla┼éam ┼╝e to napisz─Ö.
GOSIEŃKO UWAGA!!!!!

PO wnikliwej analizie P&P 2005 na dzie┼ä dzisiejszy stwierdzam ze stanowczo┼Ťci─ů:
Colin jest JEDYNYM Darcym. Ten wzrok jak patrzy na Lizzy, to bezgraniczne uwielbienie w oczach. Nie musi nic m├│wi─ç, my ju┼╝ wiemy, ┼╝e on j─ů kocha. Ma to w oczach wyklepane i wyryte.
A Mateusz? Cóż, gdyby nie słynna ręka ...

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#59 2006-03-31 08:03:57

Kika
U┐ytkownik

Boski Colin nie mia┼é bardzo rozbudowanej roli je┼╝eli chodzi o tekst, ale tyle uczu─ç, kt├│re wyra┼╝a┼é samym sob─ů postawi┼éo go w moich oczach na piedestale.... Ta burza uczu─ç, kt├│ra w Darcym zachodzi┼éa jest tak rewelacyjnie pokazana przez CF, ┼╝e mi zawsze dech zapiera.... big_smile
Aine ca┼ékowicie si─Ö z Tob─ů zgadzam....

a Mateusz, mo┼╝e dlatego ┼╝e nie zapozna┼é si─Ö nale┼╝ycie z postaci─ů Darcego nie potrafi┼é tak do ko┼äca przekaza─ç uczu─ç jakie nim targa┼éy.... chocia┼╝ jego wersja, tez mi si─Ö podoba.... czy nie uwa┼╝acie, ┼╝e troszk─Ö uzupe┼énia t─Ö posta─ç z serialu...

gg 2775021

#60 2006-03-31 12:46:08

ewelinka
U┐ytkownik

Dla mnie zawsze Colin pozostanie JEDYNYM Darcym. wink

#61 2006-03-31 12:59:53

Gosia
U┐ytkownik

[Colin jest JEDYNYM Darcym. Ten wzrok jak patrzy na Lizzy, to bezgraniczne uwielbienie w oczach. Nie musi nic m├│wi─ç, my ju┼╝ wiemy, ┼╝e on j─ů kocha. Ma to w oczach wyklepane i wyryte.

No Aine. Nigdy nie sadzilam, ze ten tekst z Twojej klawiatury wyplynie wink
Jestem pod wrazeniem....

Z Południa na Północ:

#62 2006-03-31 18:26:49

Ania
U┐ytkownik

Gosiu, Caiti, oczywi┼Ťcie macie na my┼Ťli scen─Ö filmow─ů z P&P95. Te┼╝ j─ů uwielbiam(...)

Ja t─ů scen─Ö lubi─Ö i w ksi─ů┼╝ce, i w serialu i w filmie. Po prostu jedna z moich ulubionych. smile

Caiti, wczoraj specjalnie wr├│ci┼éam do ksi─ů┼╝ki i przecie┼╝ nie ma tam sceny przy fortepianie! roll To wyobra┼╝nia filmowc├│w i chwa┼éa im za to ┼╝e j─ů stworzyki, a Colinowi, ze tak j─ů zagra┼é. Dlatego uwa┼╝am , ze przydomek "boski" za t─Ö scen─ů w pe┼éni mu sie nale┼╝y wink

#63 2006-03-31 18:28:52

Ania
U┐ytkownik

Gosiu! zn├│w wr├│ci┼éa┼Ť do swojego starego avatarka. My┼Ťl─Ö, ze on najlepiej do Ciebie pasuje!wink

#64 2006-03-31 18:32:30

Gosia
U┐ytkownik

Ze co prosze? Czy to do mnie aby?
Ja od poczatku mam ten sam avatar smile
A scena przy fotepianie chyba jest, czyzbym juz traktowala ja jak integralna czesc ksiazki???

Z Południa na Północ:

#65 2006-03-31 18:34:26

Alison
U┐ytkownik

A ja uwielbiam w ksi─ů┼╝ce scen─Ö w Netherfield, jak Darcy prosi Lizzy do ta┼äca (reela), a ona udaje, ┼╝e go nie s┼éyszy, on musi powt├│rzy─ç zaproszenie, wtedy ona z ┼éobuzerskim wdzi─Ökiem t┼éumaczy mu, ┼╝e s┼éysza┼éa ale mu nie odpowiedzia┼éa, ┼╝eby nie dawa─ç mu okazji do ur─ůgania nad jej plebejskim gustem, a nie chcia┼éa mu odmawia─ç. Zatem teraz musi mu odm├│wi─ç, ale teraz ju┼╝ nie mo┼╝e jej krytykowa─ç. On wtedy odpowiada g┼é─Öbokim g┼éosem - "Nigdy bym nie ┼Ťmia┼é pani krytykowa─ç". Oczywi┼Ťcie cytuj─Ö z pami─Öci i wyobra┼║ni, a ┼╝e mam j─ů bujn─ů to mo┼╝e w detalach jest nieco inaczej...ale ta scena jest dla mnie tak g┼é─Öboko filmowa i tyle m├│wi─ůca, o charakterze Lizzy i o post─Öpuj─ůcym uczuciu Darcy'ego, ┼╝e nigdy nie pojm─Ö dlaczego nie znalaz┼éa si─Ö w ┼╝adnej ekranizacji.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#66 2006-03-31 18:39:31

Gosia
U┐ytkownik

I na zakonczenie stwierdzenie JA: ze on nie moze sie na nia obrazic, bo jej zachowanie to wdzieczne polaczenie slodyczy i lobuzerstwa.

Z Południa na Północ:

#67 2006-03-31 18:51:52

Ania
U┐ytkownik

Wybacz mi Gosiu! Jest jeszcze Gosia J., kt├│ra zmienia cz─Ö┼Ťciej avatary i musia┼éam j─ů z ob─ů pomyli─ç :oops: Bardzo mi wstyd. Natomiast w ksi─ů┼╝ce sprawd┼║ - mo┼╝e nie o t─Ö sam─ů scen─Ö nam chodzi. Ta, o kt├│r─ů mi chodzi┼éo to fortepian w Pemberly, a przy nim Lizz i Georgiana. Najpierw gra Lizzy a potem odchodzi, a panna Bingley wyg┼éasza tekst o pu┼éku w Meryton i stracie dla rodziny Bennet. Georgiana sie myli, a Lizz p─Ödzi do fortepianu, zeby przewraca─ç jej nuty. I wtedy BC u┼Ťmiecha sie :oops: , a ona do niego. W ksi─ů┼╝ce natomiast jedynym wsp├│lnym spotkaniem, poza pierwszym spacerem jest rewizyta u Georgiany, gdzie w┼éa┼Ťnie padaj─ů wspomniane wyzej s┼éowa - ale nie ma tam fortepianu, a Lizzy i Georgiana (mocno speszona ca┼é─ů sytuacj─ů przyjmowania go┼Ťci, siedz─ů daleko od siebie...

#68 2006-03-31 18:53:55

Gosia
U┐ytkownik

Aaaaaaa, to ja myslalam ze mowa jest o scenie przy pianoforte w Rosing Park.

Z Południa na Północ:

#69 2006-03-31 19:07:23

Ania
U┐ytkownik

Ta też była cudowna! Ten dialog pomiędzi Lizz i Darcym, gdzie ona tak fantastycznie go kokietuje, a on pozwale się tak uroczo wodzić, całkowicie się poddaje0. Ale gdy popatrzylam na różne poprzednie wypowiedzi, stwierdziłam, ze nie tylko ja mówiłam o scenie w Pemberly.

#70 2006-03-31 19:12:52

GosiaJ
U┐ytkownik

Wybacz mi Gosiu! Jest jeszcze Gosia J., kt├│ra zmienia cz─Ö┼Ťciej avatary i musia┼éam j─ů z ob─ů pomyli─ç :oops: Bardzo mi wstyd.

:oops: Je┼Ťli to, ┼╝e mamy prawie takie same nicki, wprowadza zamieszanie, to ja zmieni─Ö, nie ma sprawy, Gosiu. Co prawda jestem przywi─ůzana do swego imienia, ale mo┼╝e jaki┼Ť nick fajny sobie wymy┼Ťl─Ö :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#71 2006-03-31 20:32:40

Maryann
U┐ytkownik

Ale gdy popatrzylam na różne poprzednie wypowiedzi, stwierdziłam, ze nie tylko ja mówiłam o scenie w Pemberly.

Ja na pewno m├│wi┼éam o scenie w Rosings i o mojej ulubionej kwestii "Moje palce nie poruszaj─ů si─Ö po tej klawiaturze tak mistrzowsko, jak palce wielu kobiet (...) Nie przypuszczam jednak, by moje palce by┼éy gorsze od palc├│w innych dam, kt├│re graj─ů znacznie lepiej ni┼╝ ja."
I o minie Colina z wypisanym w oczach zachwytem. No, i o tym grymasie, kiedy lady Katarzyna si─Ö wtr─ůca z pytaniem "O czym tam rozmawiacie?".

#72 2006-03-31 20:41:53

Ania
U┐ytkownik

Je┼Ťli to, ┼╝e mamy prawie takie same nicki, wprowadza zamieszanie, to ja zmieni─Ö, nie ma sprawy, Gosiu. Co prawda jestem przywi─ůzana do swego imienia, ale mo┼╝e jaki┼Ť nick fajny sobie wymy┼Ťl─Ö :-)

Sorry, sorry, sorry ja wprowadzilam to zamieszanie, ale s─ůdz─Ö ┼╝e drugi raz takiej gafy nie strzel─Ö. My┼Ťl─Ö, ze skoro tylko ja tak paln─Ö┼éam, nie ma powodu, zeby┼Ť si─Ö pozbywa┼éa przyjemno┼Ťci podpisywania swoim imieniem - jak widzisz doskonale to rozumiem (wide m├│j nick)

#73 2006-03-31 20:48:39

Gosia
U┐ytkownik

GosiuJ
Ale mi to wcale nie przeszkadza.
Dla odroznienia moge w ogole nie zmieniac avatarka (a przeciez nie zmienialam), bo swoj lubie smile A Ty mozesz szalec wink

Z Południa na Północ:

#74 2006-03-31 20:56:36

Ania
U┐ytkownik

Ja na pewno m├│wi┼éam o scenie w Rosings i o mojej ulubionej kwestii "Moje palce nie poruszaj─ů si─Ö po tej klawiaturze tak mistrzowsko, jak palce wielu kobiet (...) Nie przypuszczam jednak, by moje palce by┼éy gorsze od palc├│w innych dam, kt├│re graj─ů znacznie lepiej ni┼╝ ja."
I o minie Colina z wypisanym w oczach zachwytem. No, i o tym grymasie, kiedy lady Katarzyna si─Ö wtr─ůca z pytaniem "O czym tam rozmawiacie?".

Ja ca┼éy czas my┼Ťla┼éam o Pemberly - nie wiem, dlaczego umkn─Ö┼éa mi ta inna scena fortepianowa i zafiksowa┼éam si─Ö przy filmowym uj─Öciu. Tam graj─ů tylko spojrzenia, p├│┼éu┼Ťmiechy. Rosings to rzeczywi┼Ťcie ta lepsza scena z instrunentem. Niechybnie to znak, ze czas na nowo wzi─ů─ç si─Ö za lektur─Ö i ksi─ů┼╝ki, roll i filmu roll :oops:

#75 2006-03-31 21:33:18

Diana
U┐ytkownik

Pami─Ötam, ┼╝e jak pierwszy raz obejrza┼éam DiU w tv (nie wiedz─ůc nic o ksi─ů┼╝ce), to potem na lekcjach z kole┼╝ankami podziwia┼éy┼Ťmy, ┼╝e wreszcie pu┼Ťcili przyzwoity serial bez rozbierania si─Ö w trzeciej minucie filmu do roso┼éu, scen ┼é├│┼╝kowych itp. Za to pokazana by┼éa mi┼éo┼Ť─ç szlachetna i pi─Ökna! B─Öd─ůc kiedy┼Ť w Toruniu, zauwa┼╝y┼éam na p├│┼éce w ksi─Ögarni sam─ů powie┼Ť─ç i skusi┼éo mnie, by j─ů sobie kupi─ç. Nie ┼╝a┼éuj─Ö tej decyzji.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

Stopka forum