Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-18 16:04:04

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Pierwszy raz z "D&U"

Wyniosły to jest, ale piękny to niestety nie za bardzo :?

Ale za to bardzo angielski. Tak jak i panie.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2006-02-18 17:15:07

Gosia
U┐ytkownik

Gitka, co do tego plakatu to dotyczy filmu z 1980 r. Mialam go przyjemnosc ogladac w tv.
Pisalam juz o tej wersji, tylko chyba w innym temacie temacie, ze Darcy byl tam caly czas jakis nabzdyczony i chodzil tak jakby kij od szczotki polknal big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#28 2006-02-18 18:27:07

Alison
U┐ytkownik

Gitka, co do tego plakatu to dotyczy filmu z 1980 r. Mialam go przyjemnosc ogladac w tv.
Pisalam juz o tej wersji, tylko chyba w innym temacie temacie, ze Darcy byl tam caly czas jakis nabzdyczony i chodzil tak jakby kij od szczotki polknal big_smile

No i tak te┼╝ wygl─ůda, do tego rysy ma jakie┼Ť takie bardziej neandertalskie. Za przeproszeniem.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#29 2006-02-18 20:06:29

Maryann
U┐ytkownik

chyba obejrzalam najpierw wersje DiU z 1980 (leciala w tv), a pozniej zaczelam czytac ksiazki smile

U mnie te┼╝ si─Ö zacz─Ö┼éo od tego serialu. Wtedy tak mi si─Ö spodoba┼é, ┼╝e zacz─Ö┼éam szuka─ç ksi─ů┼╝ki. I tak mi ju┼╝ zosta┼éo.
Niekt├│rzy twierdz─ů, ┼╝e tamta wersja by┼éa nawet lepsza od tej z 1995. O weryfikacj─Ö tej opinii trudno, bo - niestety - serial jest prawie nieosi─ůgalny. Owszem, mo┼╝na go sobie kupi─ç na Amazonie, ale za nieprawdopodobne pieni─ůdze.
A mo┼╝e tak pojawi si─Ö w tym obiecanym sze┼Ťciopaku???

#30 2006-02-18 20:39:05

Kazik
(Admin)

Wstyd przyzna─ç ale ja "Dum─Ö" przeczyta┼éem nie tylko po obejrzeniu wersji z Jennifer (┼╝eby by┼é jaki┼Ť pluralizm nie b─Öd─Ö zachwala┼é Colina wink) ale tak naprawd─Ö to dopiero rok lub dwa po zrobieniu pierwszej wersji tej strony (powsta┼éa w 2000 roku i by┼éa pod adresem www.rsi.com.pl/~kmatan, potem www.kazik.iig.pl/austen). Dopiero wtedy dotar┼éo do mnie ┼╝e mo┼╝e warto przeczyta─ç ksi─ů┼╝k─Ö. Potem posz┼éy nast─Öpne. Do dzisiaj nie przebrn─ů┼éem jednak przez "Emm─Ö", cho─ç obie ekranizacje lubi─Ö.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#31 2006-02-18 20:44:59

Gosia
U┐ytkownik

Wstyd przyzna─ç ale ja "Dum─Ö" przeczyta┼éem nie tylko po obejrzeniu wersji z Jennifer (┼╝eby by┼é jaki┼Ť pluralizm nie b─Öd─Ö zachwala┼é Colina wink) ale tak naprawd─Ö to dopiero rok lub dwa po zrobieniu pierwszej wersji tej strony (.

Nie wiem czy powinienes sie do tego przyznawac wink

Z Południa na Północ:

#32 2006-02-18 20:49:04

Maryann
U┐ytkownik

Wstyd przyzna─ç ale ja "Dum─Ö" przeczyta┼éem nie tylko po obejrzeniu wersji z Jennifer (┼╝eby by┼é jaki┼Ť pluralizm nie b─Öd─Ö zachwala┼é Colina wink) ale tak naprawd─Ö to dopiero rok lub dwa po zrobieniu pierwszej wersji tej strony Dopiero wtedy dotar┼éo do mnie ┼╝e mo┼╝e warto przeczyta─ç ksi─ů┼╝k─Ö. Potem posz┼éy nast─Öpne.

To sk─ůd w og├│le wzi─ů┼é si─Ö pomys┼é strony, je┼Ťli nie po lekturze ksi─ů┼╝ek JA?

#33 2006-02-18 21:16:49

Kazik
(Admin)

Wstyd przyzna─ç ale ja "Dum─Ö" przeczyta┼éem nie tylko po obejrzeniu wersji z Jennifer (┼╝eby by┼é jaki┼Ť pluralizm nie b─Öd─Ö zachwala┼é Colina wink) ale tak naprawd─Ö to dopiero rok lub dwa po zrobieniu pierwszej wersji tej strony Dopiero wtedy dotar┼éo do mnie ┼╝e mo┼╝e warto przeczyta─ç ksi─ů┼╝k─Ö. Potem posz┼éy nast─Öpne.

To sk─ůd w og├│le wzi─ů┼é si─Ö pomys┼é strony, je┼Ťli nie po lekturze ksi─ů┼╝ek JA?

No to jak si─Ö przyznam to zaraz mnie zlinczujecie. Ale trudno, prawda boli wink.
By┼éem wtedy na studiach podyplomowych i na zaliczenie z webmasterstwa trzeba by┼éo zrobi─ç jak─ů┼Ť stron─Ö. Brakowa┼éo mi tematu, a poniewa┼╝ akurat by┼éem po kilkukrotnym obejrzeniu filmu wi─Öc pad┼éo na ekranizacje powie┼Ťci Jane (taki by┼é chyba tytu┼é pierwszej wersji strony). A potem samo posz┼éo. Skoro robi─Ö to do tej pory to chyba troch─Ö mnie wci─ůgn─Ö┼éo.

P.S. Nie bijcie za mocno bo grypa mnie bierze i mog─Ö nie prze┼╝y─ç sad

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#34 2006-02-18 21:19:15

Maryann
U┐ytkownik

Nie b─Ödziemy. Bo "wci─ůgn─Ö┼éo".

#35 2006-02-18 21:31:38

Gosia
U┐ytkownik

Prawda bywa brutalna i malo romantyczna.
Ale z drugiej strony, skoro byles po kilkukrotnym obejrzeniu filmu, to odpuszczamy wink
Ja tez sie przyznalam, ze nie mam w domu wszystkich ksiazek JA big_smile
a nawet ze mam tylko dwie, choc prawie wszystkie przeczytalam, razem z jej biografia.
Kazdy ma jakies grzeszki na sumieniu wink
Ale brawo za szczerosc! big_smile

Z Południa na Północ:

#36 2006-02-18 21:39:36

Kazik
(Admin)

W sumie to obejrza┼éem jakie┼Ť 20 razy, wi─Öc tym bardziej nie powinny┼Ťcie bi─çwink. A ksi─ů┼╝ki akurat mam wszystkie, niekt├│re te┼╝ w oryginale.

#37 2006-02-18 21:48:27

Gosia
U┐ytkownik

Chorego bic? A fe!
Chyba zeby Cie to mialo troche rozgrzac, a wiesz, w chorobie to wazne wink

No niestety, ja az tak mocna w angielskim nie jestem, zeby czytac w oryginale sad

Z Południa na Północ:

#38 2006-02-18 22:10:51

AineNiRigani
U┐ytkownik

P.S. Nie bijcie za mocno bo grypa mnie bierze i mog─Ö nie prze┼╝y─ç sad

Ech, kochany, ja mam w nosie czy do stworzenia tej strony sk┼éoni┼éa Ci─Ö mi┼éo┼Ť─ç do JA, czy te┼╝ zaliczenie pracy. Dla mnie liczy si─Ö to, ┼╝e zrobi┼ée┼Ť fajn─ů stronk─Ö, kt├│ra sprawia, ┼╝e moge si─Ö rozerwa─ç na forum, kt├│ra sk┼éania mnie do szperania i szukania. A przede wszystkim mog─Ö sie dowiedzie─ç czego┼Ť nowego o JA, by─ç na bie┼╝─ůco w newsach filmowo-ksi─ů┼╝kowych. ┼╗e o spotkaniu innych "nienormalnych" (pod r├│znymi wzgl─Ödami) nie wspomn─Ö big_smile
I ja chciałam za to bardzo serdecznie podziękować big_smile

#39 2006-02-18 22:14:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja tez sie przyznalam, ze nie mam w domu wszystkich ksiazek JA big_smilea nawet ze mam tylko dwie, choc prawie wszystkie przeczytalam, razem z jej biografia.
Kazdy ma jakies grzeszki na sumieniu wink
Ale brawo za szczerosc! big_smile

A ja nie wszystkie przeczytałam... :oops: :oops:
Ten skandaliczny, poniek─ůd, fakt usprawiedliwi─ç mo┼╝e jedynie to, ┼╝e moja mi┼éo┼Ť─ç do JA jest stosunkowo ┼Ťwie┼╝a i nieskalana. Ale za to silna i bardzo intensywna, czekaj─ůca jedynie na odrobink─Ö czasu (bo w busach nie mog─Ö ju┼╝ czyta─ç - choroba lokomocyjna mnie dopada) big_smile

#40 2006-02-18 23:12:16

Alison
U┐ytkownik

Maksiu (znaczy Kazimierzu) TO DZIAłA!!! ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#41 2006-02-18 23:15:30

Alison
U┐ytkownik

A ja chcia┼éam powiedzie─ç, ┼╝e przeczyta┼éam wszystko poza Lady Susan i Sadinton, nad czym bardzo bolej─Ö, ale nie mog─Ö tego dosta─ç, a ostatnio kto┼Ť mnie podkupi┼é na Allegro :-(
A reszt─Ö mam ca┼éo┼Ť─ç w obu j─Özykach i wszystko przeczyta┼éam. I to nie raz i nie dwa. Nie ┼╝ebym si─Ö kfali┼éa, ale jak ju┼╝ siem spowiadamy to i ja te┼╝ ;-)

#42 2006-02-19 12:14:51

Gosia
U┐ytkownik

przeczytałam wszystko poza Lady Susan i Sanditon

Tych dwoch ja tez nie czytalam.

Z Południa na Północ:

#43 2006-02-20 11:17:00

Mag
U┐ytkownik

za mało...
ze wstydem stwierdzam,┼╝e znam tylko D&U'95
czy kto┼Ť m├│g┼éby mnie o┼Ťwieci─ç i po┼╝yczy─ç,sprzeda─ç skopiowa─ç te innne?

GG 6318358

#44 2006-02-22 23:52:04

Deska
U┐ytkownik

Ja przeczyta┼éam P&P po raz pierwszy jaki┼Ť miesi─ůc temu. 3 dni ┼Ťlepi┼éam si─Ö w komuter ( bo chcia┼éam w oryginale, a Warszawskie biblioteki to jaka┼Ť groteska :? ), ekran lata┼é, mryga┼é itp..Ale nic nie mog┼éo mnie powstrzyma─ç. Do s┼éowniczka si─Ö troch─Ö zagl─ůda┼éo, ale mam ┼Ťwietny: staroangielski po staropolsku big_smile Takie jazdy*, ┼╝e hej....

*po wieczorze z JA taki elomłodzieżowy może zabić big_smile

#45 2006-03-29 22:36:59

ANJOLIE
U┐ytkownik

W sumie to obejrza┼éem jakie┼Ť 20 razy, wi─Öc tym bardziej nie powinny┼Ťcie bi─çwink. A ksi─ů┼╝ki akurat mam wszystkie, niekt├│re te┼╝ w oryginale.

ja te┼╝ ja te┼╝!!! mam wszystkie ksia┼╝ki JA i ci─ůgle do nich wracam
moje zauroczenie JA trwa długie lata( gdy obejrzałam serial z 95 totalnie wpadłam) i bedzie trwac wiecznie :!: :!: :!: :!: :!:

#46 2006-03-29 23:53:27

Ania
U┐ytkownik

obejrzalam najpierw wersje DiU z 1980 (leciala w tv), a pozniej zaczelam czytac ksiazki smile

U mnie by┼éo ca┼ékiem podobnie. Najpierw obejrzalam film w tej wersji. Zapisa┼éam gdzie┼Ť (w notatkach maturalnych z niemieckiego) nazwisko Austen, ale mieszkalam wtedy w takiej mie┼Ťcinie, w kt├│rej to nazwisko w bibliotekach zupe┼énie nie by┼éo znane. Gdy zacz─Ö┼éam studia w Krakowie wr├│ci┼éam do notatek z niemieckiego i tam znalaz┼éam has┼éo JA. Na szcz─Ö┼Ťcie tu nie by┼éo problemu w bibliotece z wypo┼╝yczeniem P&P. No i wpad┼éam na d┼éugie lata. Odt─ůd wracam do tej ksi─ů┼╝ki w ca┼éo┼Ťci przynajmniej raz w roku, a we fragmentach znacznie cz─Ö┼Ťciej!

#47 2006-03-30 00:04:46

Ania
U┐ytkownik

A propos lubicie wraca─ç do ksi─ů┼╝ki tylko we fragmentach? Ja to uwielbiam. Czytam sobie np. tylko list Darcy'ego i to kilka razy pod rz─ůd, a potem wizyt─Ö w Pemberly. Kt├│re fragmenty Wy lubicie najbardziej?

#48 2006-03-30 00:45:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Bal w Netherfield
Pemberley,
zakonczenie

Og├│lnie wszystkie w kt├│rych jane ods┼éania nam my┼Ťli Darcy'ego.

#49 2006-03-30 01:24:08

Caitriona
U┐ytkownik

A propos lubicie wraca─ç do ksi─ů┼╝ki tylko we fragmentach? Ja to uwielbiam. Czytam sobie np. tylko list Darcy'ego i to kilka razy pod rz─ůd, a potem wizyt─Ö w Pemberly. Kt├│re fragmenty Wy lubicie najbardziej?

Uwielbiam wraca─ç do "Dumy..." w┼éa┼Ťnie w taki spos├│b. Otwieram ksi─ů┼╝k─Ö i czytam ten kawa┼éeczek, potem nast─Öpny itd. Tak troch─Ö na chybi┼é trafi┼é. A moje ulubione to spotkanie w Pemberley i scena przy fortepianie wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#50 2006-03-30 07:56:53

frycia
U┐ytkownik

Prezent na 18stke big_smile

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

Stopka forum