Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-27 22:16:46

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: KOntynuacja filmowa:D

Śliczny cytat GosiuJ. Można wiedzieć czyj? wink
Ja te┼╝ bardzo lubi─Ö ogl─ůda─ç filmy 2, 3 czy 5 raz. Moich rodzic├│w to denerwuje, ale na szcz─Ö┼Ťcie posiadam w┼éasny telewizor w pokoju. big_smile

To s┼éowa pisarki hinduskiej Arundhati Roy - te┼╝ wydaje mi si─Ö, ┼╝e bardzo m─ůdre.
Moje ulubione filmy czy ksi─ů┼╝ki czytam w k├│┼éko, wracam do nich bardzo cz─Östo - to tak jak z ukochan─ů muzyk─ů. Sceny filmowe czy zdania w ksi─ů┼╝ce powracaj─ů jak ukochane frazy muzyczne, sola gitar, wokalizy. Mo┼╝na s┼éucha─ç (czyta─ç/ogl─ůda─ç) w ca┼éo┼Ťci lub rozkoszowa─ç si─Ö niekt├│rymi fragmentami...

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#27 2006-02-27 22:19:23

GosiaJ
U┐ytkownik

kto to powiedzia┼é, ┼╝e Ksi─ů┼╝ka kt├│rej nie warto powt├│rnie przeczyta─ç nie jest warta aby j─ů przeczyta─ç cho─ç raz. Chyba Mark Twain. Co┼Ť w tym jest, przynajmniej wym├│wka dla mnie, ┼╝e "trac─Ö czas" na to aby przeczyta─ç jak─ů┼Ť ksi─ů┼╝k─Ö czy ogl─ůdn─ů─ç film po raz kolejny big_smile

A to te┼╝ ┼éadne, zgadzam si─Ö z tym. I nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby si─Ö traci┼éo czas, po raz kolejny ogl─ůdaj─ůc film czy czytaj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö - to raczej jak kolejne etapy wtajemniczenia :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#28 2006-02-28 02:19:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

POdpisuje się wszystkimi kończynami. I nie tylko kończynami.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#29 2006-02-28 08:09:49

Alison
U┐ytkownik

To niesamowite, ┼╝e s─ů ludzie, kt├│rzy potrafi─ů ubra─ç w tak piekne s┼éowa to co dok┼éadnie czujemy. Ja te┼╝ popadam w obsesj─Ö i mam filmy kt├│re "zaogl─ůduj─Ö na ┼Ťmier─ç" i zawsze wypatrz─Ö co┼Ť nowego, czego nie zauwa┼╝y┼éam poprzednio, ksi─ů┼╝ki w kt├│rych mam ulubione fragmenty, kt├│re mog─Ö czyta─ç wci─ů┼╝ od nowa, p┼éyt te┼╝ s┼éucham tak ┼╝eby ka┼╝da nutka zapad┼éa mi serce i potem p┼éyta ju┼╝ mi niepotrzebna, bo mam j─ů stale "przy sobie" ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#30 2006-02-28 08:27:45

Trzykrotka
U┐ytkownik

Pami─Ötacie Czlowieka o Szklanych Ko┼Ťciach z Amelii? Ona malowa┼é jeden obraz raz do roku i wci─ů┼╝ nie wszystko z niego pojmowa┼é smile Tak jest z ksi─ů┼╝kami. Ja jestem szcz─Ö┼Ťliw─ů posiadaczk─ů JEDYNEGO dost─Öpu do pilota od telewizora i dvd i moge bez konca i bez koncza... O rany, musz─Ö ju┼╝ naprawd─Ö lecie─ç, ale nie mog┼éam sie powstrzyma─ç przed porannym zajrzeniem tutaj. Pozdrawiam Was, dear Ladies i - do wieczora

#31 2006-02-28 15:32:06

Sara
U┐ytkownik

Niekt├│re ksi─ůzki rzecywi┼Ťcie mo┼╝na czyta─ç i czyta─ç i zawsze odkrywamy w nich co┼Ť nowego, co┼Ť innego,ale wiecie dlaczego?? S─ůdz─Ö, ┼╝e tak si─Ö dzieje, poniewa┼╝ sami dojrzewamy, nabieramu nowych do┼Ťwiadcze┼ä i zdarzenia , o kt├│rych czytamy, ukazuj─ů nam si─Ö w innym ┼Ťwietle, dlatego wci─ů┼╝ s─ů ciekawe i poci─ůgaj─ůce:D No to tyle:D

#32 2006-02-28 16:25:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

U mnie taka ksi─ů┼╝k─ů s─ů A lasy wiecznie ┼Ťpiewaja Trygve Gulbranssena. Odk─ůd sko┼äczy┼éam 13 lat i j─ů dosta┼éam, czytam j─ů co roku. I co roku odkrywam co┼Ť nowego, corocznie co┼Ť innego przyci─ůgnie moj─ů uwag─Ö

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#33 2006-04-09 22:06:18

ewelinka
U┐ytkownik

A ja tam bym chcia┼éa zobaczy─ç ci─ůg dalszy dumy i uprzedzenia w tej obsadzie. Tylko zeby by┼éa jaka┼Ť logiczna kontynuacja.

#34 2006-04-14 00:03:27

ewelinka
U┐ytkownik

Mo┼╝e masz i racj─Ö,ale ja mam nadziej─Ö,┼╝e kiedy┼Ť us┼éyszymy o przepi─Öknej kontynuacji tej ksi─ůzki smile

#35 2006-04-18 21:11:57

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Wszystkim kontynuacjom m├│wimy NIE!!! I tym ksi─ů┼╝kowym i tym filmowym. Wystarczy przeczyta─ç np. Pemberley Emmy Tennant i wszystko jasne. Beznadzieja...

#36 2006-04-20 14:18:45

ewelinka
U┐ytkownik

niestety sad :cry:

#37 2006-04-20 22:12:55

Ania
U┐ytkownik

Wszystkim kontynuacjom m├│wimy NIE!!! I tym ksi─ů┼╝kowym i tym filmowym. Wystarczy przeczyta─ç np. Pemberley Emmy Tennant i wszystko jasne. Beznadzieja...

Ca┼éowicie sie z Tob─ů zgadzam w kwestii Pemberly - okrutna kicha!!! Koniec, kropka -szkoda s┼é├│w. Ale z kontynuacjami w og├│le - nie do ko┼äca sie z tob─ů zgodz─Ö (O kurcz─Ö, jak zdrobni─ç Tw├│j Nick?). Gdy ko┼äcz─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝k─Ö, kt├│ra ko┼äczy si─Ö "I ┼╝yli d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie..." zawsze staram sie w wyobra┼║ni pociagn─ů─ç w─ůtki tej historii. Ilekro─ç ko┼äcz─Ö P&P zaczynam kombinowa─ç na temat tego, co te┼╝ mo┼╝e oznacza─ç poj─Öcie ma┼é┼╝enskie szcz─Ö┼Ťcie pa┼ästwa Darcych. Za ka┼╝dym razem historia toczy sie inaczej. Moze to i zboczenie zawodowe, bo bardzo cz─Östo polecam moim uczniom zabaw─Ö w dopisywanie dalszego ciagu jakiej┼Ť historii, ale sama to uwielbiam. ┼╗adnej kontynuacji nie spia┼éam jeszcze, ale moze tak by┼Ťmy na forum popr├│bowa┼éy rzuci─ç kilka pomys┼é├│w na cd. P&P moze kt├│ra┼Ť kiedy┼Ť spisze to i wyjdzie nasza kontynuacja jakiej powiemy "TAK" wink

#38 2006-04-24 12:40:37

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Pewnie masz racj─Ö Aniu big_smile Swojego posta pisa┼éam pod wp┼éywem emocji bo by┼éam ┼Ťwie┼╝o po lekturze Pemberley i czu┼éam g┼é─Öboki niesmak big_smile Ale teraz ju┼╝ sie zacze┼éam rozgl─ůda─ç za "Zarozumia┼éo┼Ťci─ů", bo s┼éysza┼éam ┼╝e nie jest z┼éa. Podobnie jak "Trzecia siostra". Tyle ┼╝e nigdzie tych ksi─ů┼╝ek znale┼║─ç nie umiem. A kupowac na Allegro za 100 z┼é nie mam zamiaru big_smile

#39 2006-04-24 19:03:21

ewelinka
U┐ytkownik

[quote. P&P moze kt├│ra┼Ť kiedy┼Ť spisze to i wyjdzie nasza kontynuacja jakiej powiemy "TAK" wink

Czytasz mi w my┼Ťlach. Chcia┼éam w┼éa┼Ťnie zaproponowa─ç, aby┼Ťmy wszyscy wsp├│lnie napisali kontynuacj─Ö P&P

#40 2006-04-24 23:27:10

Ania
U┐ytkownik

No to szkoda czasu - zaczynajmy! Popr├│bujmy najpierw poustala─ç w─ůtki, kt├│re naleza┼éoby rozwin─ů─ç. G┼é├│wny: Ma┼é┼╝e┼äskie szcz─Ö┼Ťcie E i F. A propos, czy ona b─Ödzie dalej zwraca─ç si─Ö do niego przez per "Panie Darcy", czy moze Fitzwiliamie, Wiliamie, Will, a moze Billy? lol lol wink No i teraz jeszcze czy pan Darcy i Lizzy "musz─ů" by─ç szcz─Ö┼Ťliwi, czy s─ů, czy mo┼╝e...
Bo wiecie, ja jako m─Ö┼╝atka z pewnym juz sta┼╝em powtarzam z lubo┼Ťci─ů pewne powiedzonko "Niekt├│re romanse ko┼äcz─ů si─Ö dobrze, inne niestety... ma┼é┼╝e┼ästwem". Co Wy na to?

#41 2006-04-25 11:10:38

ewelinka
U┐ytkownik

Moim zdaniem to napewno musi by─ç szcz─Ö┼Ťliwe ma┼é┼╝e┼ästwo nie ma innej obcji smile Nie wiem jak si─Ö w tamtych czasach zwracali do siebie ma┼é┼╝onkowie chyba nadal na pan pani, ale dla Lizzy mo┼╝naby by┼éo zrobi─ç wyj─ůtek lol

#42 2006-04-25 21:42:13

Trzykrotka
U┐ytkownik

czy ona b─Ödzie dalej zwraca─ç si─Ö do niego przez per "Panie Darcy", czy moze Fitzwiliamie, Wiliamie, Will, a moze Billy?

Jeżeli on będzie do niej mówił "perło" oraz "divine goddess" to ona na pewno będzie nazywać go Ficek 8) Ten amerykański pocałunek + koszmarny dialog, który mu towarzyszył dawał już przedsmak tego, czym może być marna kontynuacja w rękach profanów, choćby zdolnych.

#43 2006-04-26 17:14:19

Jeanne
U┐ytkownik

A mo┼╝e Silly-Willy? lol

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#44 2006-04-26 21:10:15

Ania
U┐ytkownik

Ju┼╝ po oswiadczynach m├│wili do siebie przez per Ty, wi─Öc nie s─ůdz─Ö, zeby w nieoficjalnych sytuacjach wzorem ma┼é┼╝e┼ästwa Benet├│w przesadzali z etykiet─ů. Jednak szczerze powiedziawszy w ca┼éej powie┼Ťci nie zetkn─Ö┼éam si─Ö z ┼╝adn─ů sytuacj─ů, w kt├│rej Darcy nazwany by┼é po imieniu. Przeoczy┼éam co┼Ť?

#45 2006-04-26 21:20:35

Maryann
U┐ytkownik

Nie przeoczy┼éa┼Ť. Do Bingleya zreszt─ů te┼╝ po imieniu m├│wi┼éa tylko Karolina. Mo┼╝emy si─Ö tylko podomy┼Ťla─ç, ┼╝e Georgiana do brata te┼╝ m├│wi┼éa po imieniu - tyle, ┼╝e w ksi─ů┼╝ce ona w og├│le nic nie m├│wi.

#46 2006-04-26 22:00:27

Ania
U┐ytkownik

No w┼éa┼Ťnie!

#47 2006-04-26 22:58:40

Ania
U┐ytkownik

Jeste┼Ť, Guniu bardziej spostrzegawcza ode mnie. Ja wy┼éapalam tylko podpis. A propos Twojego nicka - znajomego nazywamy Guniem!

#48 2006-05-05 00:28:05

ewelinka
U┐ytkownik

Czyta┼éam ksi─ů┼╝k─Ö kilka razy,ale te┼╝ wy┼éapa┼éam jego imie tylko raz. :oops:

Stopka forum