Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-16 17:57:54

Sara
U┐ytkownik

KOntynuacja filmowa:D

Hej!
Nie s─ůdzicie, ┼╝e by┼éoby fajnie gdyby nakr─Öcili drug─ů cz─Ö┼Ť─ç "Dumy i uprzedzenia" z t─ů w┼é─ů┼Ťnie obsad─ů. Tylko, gdyby jaki┼Ť logiczny i odpowiedni scenariusz by si─Ö znalaz┼é....big_smile Co o tym s─ůdzicie?

#2 2006-02-16 18:18:45

Kaziuta
U┐ytkownik

Re: KOntynuacja filmowa:D

No mo┼╝e nie wszystkie, ale w tym wypadku te┼╝ wol─Ö NIE!

#3 2006-02-16 18:19:41

Sara
U┐ytkownik

Ja osobi┼Ťci─Ö ch─Ötnie bym obejrza┼éa tak─ů kontynuacj─Ö, aczkolwiek nie zgadzam si─Ö z Tob─ů by zaraz mi┼é byc to SZAJS. Co┼Ť ┼éagodnego, pe┼énego├│wczesnych konwenas├│w, lecz z drugiej strony bardziej spontanicznego i pogodnego.

#4 2006-02-16 21:11:05

Sara
U┐ytkownik

Nie rozumiem, czemu nie. Ja s─ůdz─Ö, ┼╝e to niez┼éy pomys┼é. I z ch─Ödzi─ů obejrza┼éabym dalsze losy Lizzy i Darcy'ego!!

#5 2006-02-16 22:56:35

niya
U┐ytkownik

Widac Austen uznala, ze lepiej skonczyc historie Lizzy i Darcy'ego, wiec nie pisala wiecej... i chyba warto to uszanowac, bo spojrz jak nam wyobraznia lata - co by bylo, gdyby... smile

Kontynuacja moglaby zburzyc caly obraz

Sa jednak tacy, ktorzy lubia, ja nie bardzo ;-)

A co si─Ö staje to si─Ö staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#6 2006-02-17 14:09:52

Gitka
U┐ytkownik

Przecie┼╝ zosta┼éy jeszcze 2 siostry niezam─Ö┼╝ne, mo┼╝na by o nich zrobi─ç filmik. A zauwa┼╝yli┼Ťcie, ┼╝e Mary w Dumie 2005 jest ┼éadna, i kiedy ojciec przerywa jej wysi┼éki gry na fortepianie, a potem j─ů przytula, a ona m├│wi tak bardzo ─çwiczy┼éam, nienawidz─Ö bal├│w. Ojciec j─ů przytula, ┼╝e ja tez mam ochot─Ö j─ů pocieszy─ç w og├│le fajna jest w tej nowej wersji...

#7 2006-02-17 14:29:46

niya
U┐ytkownik

O tak, o Mary to by mogli zrobic historie...

A co si─Ö staje to si─Ö staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#8 2006-02-17 15:13:11

Diana
U┐ytkownik

No tak, a Lizzy i Jane wyst─Öpowa┼éyby jako postaci poboczne. Mary w filmie rzeczywi┼Ťcie jest niebrzydka, natomiast Charlotta- szkoda gada─ç! Zw┼éaszcza jak u Lady Katarzyny wyst─ůpi┼éa z tym pi├│rem na g┼éowie. :twisted:

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#9 2006-02-17 17:20:51

Gosia
U┐ytkownik

Tak, wolalam Charlotte w poprzedniej wersji.
Natomiast faktycznie Mary jest tym razem ladniejsza.

Uwazam ze Mary pasowalaby jak ulal do pana Collinsa. Ale widac JA nie lubi latwych rozwiazan big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#10 2006-02-17 19:28:36

Sara
U┐ytkownik

Osobi┼Ťcie wola┼éabym by w rolach g┼é├│nych pozosawali Lizzy i Darcy, ale owszem motyw pozosta┼éych siostr brzmi nie┼║le:P!

#11 2006-02-17 21:15:50

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Kazdy ubolawa biedy ksiazka/film dobiega konca. Ale zgadzam sie z Niy─ů , powinno si─Ö uszanowa─ç koniec opowie┼Ťci taki, jaki nada┼éa mu autorka. A dalsze perypetie pozostawic wyobrazni, ktorej (jak ufam) tutejszym forumowiczkom nie brakuje smile

You have bewitched me body and soul.

#12 2006-02-18 11:39:53

Gitka
U┐ytkownik

Oj, a wyobra┼╝ni─Ö to My mamy...

#13 2006-02-20 23:30:13

arydno
U┐ytkownik

Tak, wolalam Charlotte w poprzedniej wersji.
Natomiast faktycznie Mary jest tym razem ladniejsza.

Uwazam ze Mary pasowalaby jak ulal do pana Collinsa. Ale widac JA nie lubi latwych rozwiazan big_smile

Gosiu, masz racje, to samo mowi moj maz: trzeba bylo w odpowiednim czasie wepchnac Mary w ramiona Collinsowi, byliby oboje szczesliwi!

A co do kontynuacji - tak, ale scenariusz musialby dorownywac elokwencja oryginalowi (co chyba jest niemozliwe niestety...)...

Mysle ze sie doczekamy kontynuacji - teraz do wszystkiego sie dorabia sequele...

#14 2006-02-20 23:32:46

Alison
U┐ytkownik

A zwr├│ci┼éy┼Ťcie uwag─Ö w serialu jak Mary wdzi─Öczy┼éa si─Ö do Collinsa, jak sie do niego umizgiwa┼éa, jak go kokietowa┼éa w domu i na balu w Netherfield? To sie wszystko dzieje w tle za g┼éowna akcj─ů, wypatrzy┼éam to dopiero za kt├│rym┼Ť ogl─ůdaniem jakie ona pocieszne minki do niego stroi.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#15 2006-02-20 23:39:28

Caitriona
U┐ytkownik

Tak, jest co┼Ť takiego. Pami─Ötam scen─Ö gdy mowa o balu w Netherfield - Mary ewidentnie ma nadzieje, ┼╝e to w┼éa┼Ťnie j─ů Collins poprosi o pierwsze ta┼äce. Gdy zwraca si─Ö z t─ů propozycj─ů do Lizzy, biedna Mary jest niemal┼╝e w┼Ťciek┼éa.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#16 2006-02-20 23:44:08

Gosia
U┐ytkownik

I jak to mogla JA unieszczesliwic te biedna dziewczyne ... wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#17 2006-02-21 10:53:12

Georginia
U┐ytkownik

Mary to mia┼éa gust nie ma co....w ka┼╝dym razie je┼Ťli chodzi o to jak j─ů Austen potraktowa┼éa to hmmm...zdecydowanie jestem przeciw poprawno┼Ťci politycznej i jak to Eco pisa┼é....jeszcze troch─Ö ,a przestanie si─Ö wystawia─ç sztuki w teatrach i opowiada─ç bajki...no bo kt├│┼╝ w tym idealnym ┼Ťwiecie poprawno┼Ťci ma by─ç z┼éym charakterem?

#18 2006-02-21 16:03:20

Gitka
U┐ytkownik

A ja to bym chcia┼éa, ┼╝eby kto┼Ť si─Ö zakocha┼é w Mary, chyba dlatego ┼╝e kiedy┼Ť dawno temy czyta┼éam kontynuacj─Ö Dumy napisan─ů przez Emm─Ö Tennant, kt├│ra u┼Ťmierci┼éa Mary. Nie pami─Ötam du┼╝o z tej ksi─ůzki wiem tylko, ┼╝e by┼éam mocno wkurzona i niepodoba┼éa mi si─Ö. Aha jeszcze sobie przypominam, ┼╝e panstwo Darcy d┼éugo nie mogli mie─ç dzieci.

#19 2006-02-21 17:08:42

Alison
U┐ytkownik

No ale jak im si─Ö ju┼╝ urodzi┼éy, to synu┼Ť by┼é wyj─ůtkowo paskudny i charakterem podobny do utracjusza Wickhama (sic!).

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#20 2006-02-27 16:28:44

GosiaJ
U┐ytkownik

No ale jak im si─Ö ju┼╝ urodzi┼éy, to synu┼Ť by┼é wyj─ůtkowo paskudny i charakterem podobny do utracjusza Wickhama (sic!).

Uroczy┼Ťcie obiecuj─Ö, ze nigdy nie tkn─Ö gniota w postaci tej kontynuacji :-) Wielkie historie powinno si─Ö zostawi─ç w spokoju. Najsensowniej robi┼é Shakespeare - u┼Ťmierca┼é swoich bohater├│w tragedii i nie musi si─Ö teraz w grobie przewraca─ç, czytaj─ůc sequele swych dzie┼é ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#21 2006-02-27 17:40:26

Georginia
U┐ytkownik

No co ty???A wstać z grobu przecież mogły :-)
A co si─Ö tyczy kontynuacji...ca┼éy urok polega na tym,┼╝e nie wiemy co jest dalej...i to chyba prawda ┼╝yciowa....w ko┼äcu ┼╝ycie jest tak pasjonuj─ůce mo┼╝e dlatego,┼╝e nie wiemy co jest jest dalej...

#22 2006-02-27 18:03:43

GosiaJ
U┐ytkownik

No co ty???A wstać z grobu przecież mogły :-)
A co si─Ö tyczy kontynuacji...ca┼éy urok polega na tym,┼╝e nie wiemy co jest dalej...i to chyba prawda ┼╝yciowa....w ko┼äcu ┼╝ycie jest tak pasjonuj─ůce mo┼╝e dlatego,┼╝e nie wiemy co jest jest dalej...

Co racja to racja :-)
A co do literatury - czyta si─Ö ci─ůgle t─Ö sam─ů histori─Ö, mimo ┼╝e si─Ö j─ů zna doskonale.
"Wielkie Opowie┼Ťci to te, kt├│re ju┼╝ s┼éysza┼ée┼Ť i chcesz us┼éysze─ç ponownie. Wiesz, jak si─Ö ko┼äcz─ů, lecz s┼éuchasz, jakby┼Ť nie wiedzia┼é. Wiadomo, kto prze┼╝yje, kto umrze, kto znajdzie mi┼éo┼Ť─ç, kto nie znajdzie. A jednak chcesz si─Ö dowiedzie─ç jeszcze raz".
W┼éa┼Ťnie :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#23 2006-02-27 18:10:19

Georginia
U┐ytkownik

No w┼é─ůsnie,a na mnnie dziwnie ludzie patrz─ů,┼╝e id─Ö 5 raz do kina na dum─Ö 2005....przecie┼╝ jak siadam na fotelu i robi si─Ö ciemno,i pierwsze dzwieki slysze,to mam wra┼╝enie ,┼╝e widz─Ö ten film pierwszy raz w ┼╝yciu:-)

#24 2006-02-27 18:53:45

Jeanne
U┐ytkownik

"Wielkie Opowie┼Ťci to te, kt├│re ju┼╝ s┼éysza┼ée┼Ť i chcesz us┼éysze─ç ponownie. Wiesz, jak si─Ö ko┼äcz─ů, lecz s┼éuchasz, jakby┼Ť nie wiedzia┼é. Wiadomo, kto prze┼╝yje, kto umrze, kto znajdzie mi┼éo┼Ť─ç, kto nie znajdzie. A jednak chcesz si─Ö dowiedzie─ç jeszcze raz".
W┼éa┼Ťnie :-)

Śliczny cytat GosiuJ. Można wiedzieć czyj? wink
Ja te┼╝ bardzo lubi─Ö ogl─ůda─ç filmy 2, 3 czy 5 raz. Moich rodzic├│w to denerwuje, ale na szcz─Ö┼Ťcie posiadam w┼éasny telewizor w pokoju. big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#25 2006-02-27 18:54:37

izek
U┐ytkownik

kto to powiedzia┼é, ┼╝e Ksi─ů┼╝ka kt├│rej nie warto powt├│rnie przeczyta─ç nie jest warta aby j─ů przeczyta─ç cho─ç raz. Chyba Mark Twain. Co┼Ť w tym jest, przynajmniej wym├│wka dla mnie, ┼╝e "trac─Ö czas" na to aby przeczyta─ç jak─ů┼Ť ksi─ů┼╝k─Ö czy ogl─ůdn─ů─ç film po raz kolejny big_smile

gg 5425654

Stopka forum