Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-02-15 21:01:50

arydno
Użytkownik

Najpiekniejsza lub najprzytulniejsza rezydencja filmowa

Temacik moze naciagany, ale przyznam szczerze ze jako milosniczka antykow mnostwo czasu spedzilam na wertowaniu albumow o urzadzaniu wnetrz w stylu empire...

Czy nie zgodzicie sie ze mna ze piekne byly te klasyczne pokoje, pomieszczenia utrzymane w jednej tonacji ale o roznych deseniach? Sliczne inspirowane antykiem dziela sztuki, jednoczesnie proste i ekspresyjne?

Co do najwspanialszej rezydencji, to glosuje na rezydencje Palmerow z R&R (w filmie Lee byly takie fantastyczne ogrody francuskie) a co do najprzytulniejszego domku - oczywiscie Barton Cottage, oczywiscie "z waskimi schodami i dymiacym piecem", poza tym cudna byla okolica domku, oczywiscie w filmie Anga Lee. Ladnie bylo tez w domku Collinsow, natomiast skreslam filmowy Mansfield Park, ktory wygladal jak scenografia teatralna (pewnie tak mial wygladac)

A co Wy na to?

#2 2006-02-15 23:22:32

Diana
Użytkownik

Re: Najpiekniejsza lub najprzytulniejsza rezydencja filmowa

Mansfield Park rzeczywi?cie nie odznacza? si? przytulno?ci? ani jak?? szczegón? cech? wystroju wn?trza. Zgadzam si? tak?e co do domku pa? Dashwood- chodzi mi mianowicie o okolice. Kiedy Marianna skr?ci?a sobie kostk? na tym wzgórzu i nadci?gn?? jej wybawiciel, ta scena wygl?da?a naprawd? malowniczo- tak?e ze wzgl?du na przyrod?.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#3 2007-01-02 21:34:22

peri
Użytkownik

Dla mnie najpi?kni?jsza rezydencja to Pemberley z wersji z 2005 roku, któr? gra?o Chatsworth. Co? za wspania?e ogrody smile Chcia?abym cho?by to pozwiedza? ;(
A najprzytulniejsza... hmmmmm... niestety chyba najbardziej podoba?o mi si? Longbourn te? z wersji z 2005 roku. Tylko uporz?dkowa?abym podwórze, zdj??a susz?ce si? pranie, wygoni?a kaczki i kury i troch? wszystko posprz?ta?a smile

"... strze? si? tak odda? serce pon?tom wy?nionym: któ? by? odblaskiem wody napojony, albo czy? kiedy kto b?dzie?"
Haffiz "Gazele"

#4 2007-01-03 10:10:04

pak4
Użytkownik

Bardzo mi si? podoba Pemberly z roku 1995. Ale, ale, taka pro?ba -- mo?ecie pisa?, o które realizacje filmowe chodzi?? Na przyk?ad w serialach BBC (tych starszych) domy s? skromniejsze (i brzydsze), ni? w pó?niejszych wersjach filmowych.

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#5 2007-01-03 16:18:12

AineNiRigani
Użytkownik

a to chodzi o wystrój w filmach wogole, czy ekranizacjach JA?
Bo ja nie lubi? wnetrz w stylu Empire. Jest napuszony, muzealny, zimny i niemieszkalny.
Wole juz Biedermeier...

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#6 2007-01-18 10:06:57

Dione
Użytkownik

A ja si? przyznam, ?e Pemberley z 2005 by?o dla mnie troch? za muzealne. Te rze?by (g?owa Darcy'ego ciut przera?aj?ca...)....

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#7 2007-01-18 10:13:40

Marija
Użytkownik

Jak oni mogli mieszka? w tych wn?trzach, je?li nie mieli ODKURZACZY? Brrr....

#8 2007-01-18 10:31:29

Dione
Użytkownik

Po to im tyle s?u?by by?o potrzeba...

#9 2007-01-18 13:00:59

AineNiRigani
Użytkownik

mieli miote?ki ...

#10 2007-01-18 13:15:50

Marija
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

mieli miote?ki ...

, rzek?a Miote?ka big_smile

#11 2007-01-18 19:09:18

Natalia
Użytkownik

Podoba? mi si? dom pa?stwa Bennet (1995) mia? swój urok, by? przytulny i ciep?y. Nawet ten niewielki ogród pasowa? do ca?o?ci. I te nocne pogaduchy Lizzy i Jane! Ch?tnie bym si? przy??czy?a!!! O siedzibie Darcego nie wspomn? -cudowne po?o?enie(P&P1995)

#12 2007-01-23 13:59:15

peri
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

a to chodzi o wystrój w filmach wogole, czy ekranizacjach JA?
Bo ja nie lubi? wnetrz w stylu Empire. Jest napuszony, muzealny, zimny i niemieszkalny.
Wole juz Biedermeier...

Jak to odró?ni?.... ;(
Za du?o tych stylów....

Ja najbardzie lubi? styl roma?ski.... hehhehee... tylko niestety wyst?puje chyba tylko w architekturze smile

"... strze? si? tak odda? serce pon?tom wy?nionym: któ? by? odblaskiem wody napojony, albo czy? kiedy kto b?dzie?"
Haffiz "Gazele"

#13 2007-01-23 19:27:31

pak4
Użytkownik

Na pewno jeszcze w rze?bie smile Malarstwa pewien nie jestem. W?ród miniatur (w kodeksach) chyba nie stosuje si? takiego wyró?nienia.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#14 2007-01-24 13:43:25

peri
Użytkownik

pak4 napisał:

Na pewno jeszcze w rze?bie smile Malarstwa pewien nie jestem. W?ród miniatur (w kodeksach) chyba nie stosuje si? takiego wyró?nienia.

Pogrzeba??m troch? i okazuje si?, ?e w malarstwie te?: g?ownie ?ciennym ale tak?e w miniaturach i zdaje si?, ?e Anglia w?asnie w takim malarstwie miniatur przodowa?a...

Nie jestem wielkim znawc?, ale ko?cio?ki, które wida? w P&P z 1995 s? moim zdaniem roma?skie. Ciosany kamie?, surowo?? i masywno?? bry?y, pojedyncza niska wie?a, ma?e okna...

Ostatnio edytowany przez peri (2007-01-24 18:46:01)

Haffiz "Gazele"

#15 2007-01-25 11:06:34

Dione
Użytkownik

O ile si? ori?tuj?, to wi?kszo?? niewielkich ko?ció?ków w Angli tak wygl?da. Tylko te katedry i bazyliki w miastach s? budowane w akurat w danym okresie modnym stylu. Ma?e wiejskie ko?ció?ki mia?y raczej s?u?y? modlitwie ni? zachwyca? architektur?.

#16 2007-01-25 19:47:32

pak4
Użytkownik

Akurat w Anglii style zmienia?y si? inaczej. Tam gotyk p?ynnie przeszed? w neogotyk -- tylko nieliczne budowle sakralne by?y budowane w innym stylu. To by?o raczej odci?cie si? od przemian architektonicznych na Kontynencie, ni? brak zachwytów nad architektur?.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#17 2007-01-29 16:02:27

AineNiRigani
Użytkownik

Ja Wam powiem, ?e ?adna rezydencja mi sie nie podoba?a tak naprawde. Te wystroje sa dla mnie zupe?nie niemieszkalnie, nieprzytulne. Takie muzealne, zimne. W Pemberley takim jakim jest w serialu czy w filmie po prostu nie potrafilabym mieszka?. Brrr, az dreszcze am na sama mysl!

#18 2007-01-29 16:05:12

AineNiRigani
Użytkownik

Marija napisał:

AineNiRigani napisał:

mieli miote?ki ...

, rzek?a Miote?ka big_smile

PIerwsza - zapomnia?a? doda? big_smile

#19 2007-01-30 19:58:54

Natalia
Użytkownik

AineNiRigani napisa?a:
"Ja Wam powiem, ?e ?adna rezydencja mi sie nie podoba?a tak naprawde. Te wystroje sa dla mnie zupe?nie niemieszkalnie, nieprzytulne. Takie muzealne, zimne. W Pemberley takim jakim jest w serialu czy w filmie po prostu nie potrafilabym mieszka?. Brrr, az dreszcze am na sama mysl!"

Ale otoczenie jak?e pi?kne! Tyle cudownej przestrzeni.
Uwa?am zreszt? ,?e mo?e mniej wa?ne jest gdzie si? mieszka od tego z kim si? mieszka
My?l? ,?e Lizzy potrafi?a "ociepli?" Pemberley

#20 2007-01-31 15:12:52

AineNiRigani
Użytkownik

A ja nie s?dze aby Lizzy co? tutaj zdzia?a?a. Po prostu ten styl mi nie pasi, nic wiecej.
A ogród, czy ja pisa?am o ogrodzie? big_smile Ogród angielski jest najgenialniejsz? rzecz? stworzona przez cz?owieka... Ja w ogóle kocham przyrode i dzia?a na mnie mocniej ni? rzeczy nieo?ywione. No mo?e poza budynkami wcze?niejszych epok - zamków, ko?cio?ow roma?skich i gotyckich. W tych kamieniach czuje si? ... magicznie.

#21 2007-04-29 22:52:28

Rosenblaetter
Użytkownik

Jak dla mnie, Pemberley '05 (a w rzeczywisto?ci Chatsworth) by?o pi?kne...wn?trza przytulniejsze ni? hol, który jest ewidentnie imponuj?cy ale i muzealnie zimny... No, mo?e cz?owiek ba?by si? tam nakruszy? wink

Pi?kny widok z zewn?trz (nie na darmo wizytuj?cym opad?y szcz?ki).
Mnie, wielbicielk? rze?by neoklasycystycznej, ostatecznie zwyci??y?a sala z ca?ym zestawem rze?b Canovy, na które mog?abym patrzy? codziennie (aaah)...plus to http://img111.imageshack.us/img111/3658/veiledvestalwe1.jpg
cudo, autorstwa Montiego.

A swoj? drog? z Panem Darcy'm mo?na mieszka? i w lepiance... big_smile

But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

#22 2007-08-06 13:15:41

magda381
Użytkownik

Ja zauwa?y?am ?e wielu ludziom nie podoba?o sie Longbourn z P&P z '05. ?e niby brzydkie, obora, ludzie na poziomie rodziny Bennet nie mieszkali w takich domach itp, itd. Ja wam powiem szczerze ?e mi Longbourn si? podoba?o. Jako? te wszystkie pa?ace wydaj? mi si? takie zimne i idealne a siedziba Bennetów z '05 mia?a jaki? taki w sobie urok i ciep?o. Jako? mnie to tak uj??o.

Ostatnio edytowany przez magda381 (2007-08-06 13:27:36)

#23 2007-09-07 12:18:21

fanturia
Użytkownik

Mi Longbourn '05 wydawa?o sie raczej niechlujne niz przytulne. O ile mroczne wn?trza nie przeszkadzaj? mi, to w tamtym domu nie czu?abym sie dobrze. Co innego Longbourn '95 lub plebania Collinsów '95 smile . Domek wiejski z R&R '95 ?adnie wygl?da z zewn?trz, jest pieknie po?o?ony ale wn?trze... jako? mi nie pasuje. W Pemberley '05 sala z rze?bami troche mnie zszokowa?a. Zawsze wydawa?o mi sie, ?e dzie?a sztuki eksponowano w bardziej naturalny sposób, w ró?nych pomieszczeniach a nie w monotematycznych "salach muzealnych".

#24 2007-10-10 13:26:30

snowdrop
Użytkownik

Ja to si? w ogóle zastanawiam jak oni ?yli w tych zimnych zamczyskach i dworach. Brrrrrr.

#25 2007-10-10 13:37:46

fanturia
Użytkownik

W zimnie i przeci?gach wink

Stopka forum