Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-08 21:01:55

Ammit
U┐ytkownik

Ma┼é┼╝e┼ästwo z rozs─ůdku?

Czasami rozs─ůdek potrafi by─ç bardzo silnym bod┼║cem... Powiedzmy sobie szczerze - w dzisiejszych czasach kobieta ma marne szanse, zeby sama sie utrzymac, i ta druga osoba na prawd─Ö pomaga - ┼╝ycie z drugim czlowiekiem jest duzo latwiejsze...

~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz ┼Ťwiat jest w sercach tych, kt├│rzy nas kochaj─ů...

#2 2006-02-08 21:13:52

Alison
U┐ytkownik

Re: Ma┼é┼╝e┼ästwo z rozs─ůdku?

Czasami rozs─ůdek potrafi by─ç bardzo silnym bod┼║cem... Powiedzmy sobie szczerze - w dzisiejszych czasach kobieta ma marne szanse, zeby sama sie utrzymac, i ta druga osoba na prawd─Ö pomaga - ┼╝ycie z drugim czlowiekiem jest duzo latwiejsze...

Oj tu to ja si─Ö ca┼ékiem nie zgadzam. Po pierwsze w dzisiejszych czasach kobiety niejednokrotnie zarabiaj─ů wi─Öcej od m─Ö┼╝czyzn i cz─Östo w┼éa┼Ťciwie jeszcze ich utrzymuj─ů. A co do ┼éatwo┼Ťci ┼╝ycia z drugim cz┼éowiekiem to ja bym polemizowa┼éa. ┼╗ycie z drugim cz┼éowiekiem to nieustaj─ůcy kompromis, a jednym to przychodzi ┼éatwo, innym trudniej, a jeszcze innym wcale to nie wychodzi ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#3 2006-02-08 21:18:46

Ammit
U┐ytkownik

Fakt, ale to s─ů pojedyncze przypadki... Ja te┼╝ mog┼éabym dobrze zarabia─ç - mia┼éam propozycje, ale... Mam jeszcze niestety, a moze i stety sumienie i moralno┼Ť─ç... Wi─Öc siedz─Ö w mojej firmie za marne 700 z┼é

~Ammit~
---------------

#4 2006-02-08 21:21:21

Alison
U┐ytkownik

Wiesz, s─ů prace znacznie lepiej p┼éatne i niekoniecznie pozostaj─ůce w niezgodzie z moralno┼Ťci─ů, mo┼╝e trzeba si─Ö lepiej rozejrze─ç...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#5 2006-02-09 09:44:11

Anonymous
GoŠ

Wista wio - łatwo powiedzieć

#6 2006-02-09 14:22:15

Alison
U┐ytkownik

Powiedzie─ç owszem ┼éatwo, ┼╝y─ç znacznie trudniej. Czasem wy─ç mi si─Ö chce do ksi─Ö┼╝yca ze zm─Öczenia, ale nikt mi nie obiecywa┼é, ┼╝e b─Ödzie mi w ┼╝yciu ┼éatwo, wi─Öc nie mam pretensji, nie czekam na czyj─ů┼Ť ┼éask─Ö tylko czo┼égam si─Ö i ciesz─Ö z tego co mam, bo wiem ilu wok├│┼é mnie ma jeszcze gorzej.
Ale mimo to podtrzymuj─Ö zdanie, ┼╝e w dzisiejszych czasach kobieta mo┼╝e si─Ö spokojnie sama utrzyma─ç, cho─ç lekko faktycznie nie jest, ale m─Ö┼╝czy┼║nie r├│wnie ci─Ö┼╝ko dzi┼Ť utrzyma─ç si─Ö na powierzchni, nawet je┼Ťli nie ma na g┼éowie rodziny... Takie casy..

#7 2006-02-09 14:45:50

izek
U┐ytkownik

zgadzam sie ze kazdemu dzisiaj ciezko, ale zwroc uwage ze to jednak w wiekszosci kobiety pracuja w najgorzej oplacanych zawodach, zwl w budzetowce, a nawet jak pracuja w dobrej firmie i zarabiaja duzo to i tak facet na ich miejscu zarobilby wiecej :evil: :evil: :evil:
co jednak nie znaczy ze sie mamy zalamywac z tego wzgledu
a za maz to chyba najlepiej jednak z milosci :oops:

gg 5425654

#8 2006-02-09 18:26:13

Mrs_Darcy
U┐ytkownik

Pod względem pracy i podziału warstwy społeczeństwa to nic się nie zmieniło. Niestety. :x

Cho─ç sercem rz─ůdz─ů nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w wi─Ökszej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

#9 2006-02-09 19:19:47

Alison
U┐ytkownik

Nie mam wielkich do┼Ťwiadcze┼ä zawodowych (w sensie zaliczonych wielu miejsc pracy), ale u mnie jest po prostu siatka p┼éac w zale┼╝no┼Ťci od stanowiska, kt├│re si─Ö zajmuje i nikt nikomu nie patrzy w chromosomy bo wszyscy na takim samym stanowisku i z takim samym sta┼╝em pracy maj─ů identyczn─ů pensj─Ö bez wzgl─Ödu na p┼ée─ç. Pracuj─Ö w pa┼ästwowej firmie i chyba tak jest wsz─Ödzie, mo┼╝e w prywatnych jest dyskryminacja... chocia┼╝ z prywatnymi firmami wsp├│┼épracuj─Ö czasem na umow─Ö zlecenie i te┼╝ wiem, ┼╝e dostaj─Ö za jako┼Ť─ç pracy tyle ile facet dostaje za analogiczna prac─Ö w swojej specjalno┼Ťci... hmmm wida─ç w r├│┼╝nych cz─Ö┼Ťciach Polski jest r├│┼╝nie :?

#10 2006-02-09 19:23:18

Alison
U┐ytkownik

Migotko "r─Öcami i nogami" podpisuje si─Ö pod tym co napisa┼éa┼Ť ;-)

#11 2006-02-09 19:26:03

Gosia
U┐ytkownik

I w tym problem.
Bo jesli w zwiazku ma sie cierpiec, to lepiej nie byc w zwiazku ....

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#12 2006-02-09 19:36:07

Alison
U┐ytkownik

Migotko na pewno jaki┼Ť fajny "pogibaniec" czeka gdzie┼Ť za rogiem i Ci─Ö wypatruje z ut─Ösknieniem... musicie tylko by─ç na tym samym rogu w tym samym czasie :-)

#13 2006-02-09 19:44:20

Alison
U┐ytkownik

No to ┼╝ycz─Ö Ci, ┼╝eby to by┼é jaki┼Ť "pogibany" Darcy :-)

#14 2006-02-09 20:20:58

Diana
U┐ytkownik

Alison, podoba mi si─Ö Twoje w┼éasne podej┼Ťcie do ┼╝ycia. Tak czytam Wasze wywody i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e masz w sobie chyba wiele optymizmu w stylu JA. smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#15 2006-02-09 22:18:15

Alison
U┐ytkownik

Lata pracy, morze wylanych ┼éez, m├│zg ugotowany na twardo od przemy┼Ťle┼ä na temat sw├│j i otaczaj─ůcego ┼Ťwiata. W ko┼äcu dosz┼éam do tego, ┼╝e ┼╝ycie jest jedno i w dodatku stosunkowo kr├│tkie, a tyle ju┼╝ mi go przelecia┼éo na bezsensowne szarpanie si─Ö, ┼╝e postanowi┼éam si─Ö cieszy─ç ka┼╝dym dniem, bez wzgl─Ödu na to co mi niesie. Ale to mi┼ée co napisa┼éa┼Ť, a w┼éa┼Ťciwie traktuj─Ö to jak komplement, wi─Öc bardzo Ci za niego dzi─Ökuj─Ö smile

#16 2006-02-09 22:24:05

Ammit
U┐ytkownik

No OK. Ale wyobra┼║cie sobie tak─ů sytuacje - hipotetyczn─ů. Dziewczyna nie dogaduje si─Ö z rodzicami, kt├│rzy wyra┼║nie chc─ů si─Ö jej pozby─ç z domu... Pracuje, ale zarabia 700 z┼é, ko┼äczy studia magisterskie... I co ma zrobi─ç??
NIe maj─ůc perspektyw przeprowadzi─ç si─Ö pod most?? W Gdyni np. ┼╝ycie nie nale┼╝y do najta┼äszych...

~Ammit~
---------------

#17 2006-02-09 22:46:08

izek
U┐ytkownik

jakbym by┼éa t─ů hipotetyczn─ů dziewczyn─ů to bym ruszy┼éa w ┼Ťwiat - i to dos┼éownie. pojecha┼éabym do Szkocji albo Irlandii albo Francji (cho─ç tam chyba trudniej sie zaczepi─ç) i szuka┼éabym swojego miejsca
czasem brak zobowi─ůza┼ä daje swobod─Ö ┼╝e hej big_smile

gg 5425654

#18 2006-02-09 22:52:15

Alison
U┐ytkownik

To nie s─ů ┼éatwe sprawy. Mam za sob─ů fatalne do┼Ťwiadczenia ┼╝yciowe, ale wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e co ci─Ö nie zabije to ci─Ö wzmocni i zgadzam si─Ö z szanown─ů przedm├│wczyni─ů (jak Ci─Ö odmienia─ç z izkiem, izekiem? ;-)), ┼╝e nie mo┼╝na si─Ö zatrzymywa─ç w miejscu i u┼╝ala─ç si─Ö nad sob─ů ,tylko bra─ç wszystkie sznurki w ┼éapki i zacz─ů─ç je poci─ůga─ç. Spod kt├│rego┼Ť w ko┼äcu wypadnie ten w┼éa┼Ťciwy numerek, jak w Szansie na sukces ;-)

#19 2006-02-09 23:07:02

izek
U┐ytkownik

Alison masz racje big_smile trzymam kciuki za szcz─Ö┼Ťliwy numerek big_smile big_smile
a has┼éo jakie poda┼éa┼Ť mi te┼╝ przy┼Ťwieca (oby nie za cz─Östo trzeba je by┼éo sprawdza─ç :!: )

gg 5425654

#20 2006-02-09 23:44:39

Ammit
U┐ytkownik

ALe nie ka┼╝dy ma takie mo┼╝liwo┼Ťci... I tyle odwagi... S─ů r├│┼╝ni ludzie i nie ka┼╝dy potrafi postawi─ç wszystko na jedn─ů kart─Ö

~Ammit~
---------------

#21 2006-02-10 12:29:11

Alison
U┐ytkownik

No i dlatego ┼Ťwiat dzieli si─Ö na nieszcz─Ö┼Ťliwych, czasami szcz─Ö┼Ťliwych i i permanentnie uszcz─Ö┼Ťliwionych. I stany te wcale nie s─ů wprost proporcjonalne do zasobno┼Ťci portfela. Jasne, ┼╝e trudno m├│wi─ç o szcz─Ö┼Ťciu je┼Ťli komu┼Ť dzieci wyj─ů z g┼éodu, na stole le┼╝y nakaz eksmisji i szklanka z zamarzni─Öt─ů wod─ů, ale naprawd─Ö wok├│┼é nas jest tyle mo┼╝liwo┼Ťci, kt├│rych nie dostrzegamy. Mamy tyle umiej─Ötno┼Ťci, kt├│rych nie potrafimy "sprzeda─ç", a na kt├│re jest popyt i mogliby┼Ťmy sobie troch─Ö poprawi─ç stan kaski, a nie robimy tego, bo mniej zachodu wymaga narzekanie, ┼╝e powinni nam wi─Öcej p┼éaci─ç. Ale nie p┼éac─ů i nie b─Öd─ů p┼éaci─ç, bo w takim durnym kraju ┼╝yjemy, ┼╝e ludzie wykszta┼éceni klepia bied─Ö, a bandziory rozbijaj─ů si─Ö drogimi samochodami. Im za to niedost─Öpne s─ů te wszystkie uniesienia, kt├│re my prze┼╝ywamy przy czytaniu "Dumy..." na przyk┼éad i to ju┼╝ jest pow├│d do rado┼Ťci ;-) Oczywi┼Ťcie sp┼éycam to wszystko, sama nie jestem osob─ů, kt├│ra spali za sob─ů wszystkie mosty i wszystko postawi na jedn─ů kart─Ö, ale nigdy nie pozwalam sobie na tak─ů degrengolad─Ö. Czasem nawet trzeba uton─ů─ç i dotkn─ů─ç dna, ┼╝eby mie─ç si─Ö od czego odbi─ç i zn├│w wyp┼éyn─ů─ç na powierzchni─Ö do s┼éo┼äca. Trzeba walczy─ç o siebie. Tak jak Lizzy ;-) (to w ramach powrotu do zasadniczego tematu..)

#22 2006-02-14 13:01:14

Mag
U┐ytkownik

Wiemy, ┼╝e bywa ci─Ö┼╝ko, ale jak m├│wi inna bliska mi posta─ç:
"POMYŚLE O TYM JUTRO!!!"
Dziewczyny na prawd─Ö jutro b─Ödzie lepiej. tongue
Grunt,┼╝e mamy gdzie pogada─ç nie tylko o uniesieniach LB&FD wink

GG 6318358

#23 2006-02-14 13:40:04

Gosia
U┐ytkownik

Ja jestem minimalistka, ciesze sie tym co mam, bo zawsze mogloby byc gorzej. I nie ┼╝─ůdam wiecej, niz moglabym otrzymac.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#24 2006-02-14 16:04:52

niya
U┐ytkownik

Widze watek o pensjach, to niestety kobiety zarabiaja zdecydowanie mniej niz mezczyzni. Wiadomo, ze w roznych firmach pensje rozkladaja sie inaczej, ale ogolne badania potwierdzaja zalozenie o nizszych pensjach kobiet.
Na tym samym stanowisku kobieta ma nizsza pensje, niz mezczyzna i tak np. (1) przeci─Ötne miesi─Öczne ca┼ékowite wynagrodzenie brutto kobiet wynosi 1 900 z┼é, za┼Ť m─Ö┼╝czyzn – 2 400. 10% kobiet zarabia powy┼╝ej
4 500 z┼é, za┼Ť 10% m─Ö┼╝czyzn otrzymuje wynagrodzenie wy┼╝sze ni┼╝ 6 300 z┼é miesi─Öcznie; (2) r├│┼╝nice widoczne s─ů r├│wnie┼╝ w premiowaniu pracownik├│w, gdy┼╝ przeci─Ötna premia miesi─Öczna kobiet wynosi 100 z┼é, za┼Ť m─Ö┼╝czyzn – 200 z┼é brutto; (3) je┼Ťli chodzi o wynagrodzenie na poszczegolnych stanowiskach, to jako pracownik szeregowy kobieta zarabia ┼Ťrednio 1 540 z┼é brutto, natomiast m─Ö┼╝czyzna
1 650 z┼é brutto. Bior─ůc pod uwag─Ö stanowiska dyrektorskie, r├│┼╝nica jest ju┼╝ wi─Öksza, bowiem kobiety zarabiaj─ů przeci─Ötnie 4 258 z┼é brutto, natomiast m─Ö┼╝czy┼║ni 6 200 z┼é.
Takie tam ciekawostki, chociaz odrobine nie na temat, ale w koncu zagadnienie zostalo podjete, wiec czuje sie usprawiedliwiona ;-)

ps: wybieram Szkocje na nowy dom, no ewentualnie Irlandie czy Angli─Ö na zadupiu jakims wink

A co si─Ö staje to si─Ö staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#25 2006-02-14 16:34:28

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Nie ty jedna kochasz Wyspy Brytyjskie big_smile Wspaniałe miejsce, gdzie kiedys (daj boze) chcialabym studiować.
P.S. Zauwazylam u Ciebie pewne podobienstwo to brytyjczykow, mianowicie - zamilowanie do statystyk ktore zanalizowalas big_smile
Wyniki tych statystyk sa dla nas bardzo ciekawe i tylko dowodza ze dyskryminacja wciaz istnieje. I jakim sposobem mamy sie domagac sprawiedliwosci?

You have bewitched me body and soul.

Stopka forum