Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-11-03 22:32:02

fringilla
U┐ytkownik

Czy naprawd─Ö zbyt wiele razy...

... wiziałam Dumę i Uprzedzenie?

┼╗e bardzo wiele - to nie ma w─ůtpliwo┼Ťci, ale zbyt wiele to chyba nie. Zawsze poprawia mi humor i potrafi wyci─ůgn─ůc z najgorszej chandry wi─Öc to chyba zdrowe ;-)
Ale kole┼╝anki ┼Ťmiej─ů ┼╝e mog┼éabym cytowa─ç dialogi, znam ka┼╝de uj─Öcie i mog─Ö na wyrywki por├│wnywa─ç z literackim orygina┼éem. Przyjaci├│┼éka ma na pulpicie Darcy'ego, a ja wiem nie tylko z kt├│rego odcinka pochodzi to zdj─Öcie, ale dok┼éadnie z kt├│rego momentu.

A tak w og├│le to ogl─ůdam sobie w┼éasnie Dum─Ö (odcinek 5) i jak zwykle zachwycam si─Ö jak wiele rzeczy jest tam powiedziane bez s┼é├│w, gestem, mimik─ů, wyrazem oczu. Moje ulubione momenty:
- oczywi┼Ťcie spotkanie Darcy'ego i Lizzy w Pemberley
- ich rozmowa na plebanii: Pan Collins wydaje się zadowolony z wyboru małżonki...
- gdy s┼éu┼╝─ůca oznajmia ┼╝e Darcy i Georgiana czekaj─ů na Lizzy w gospodzie, jej twarz rozja┼Ťnia lekki u┼Ťmiech
- Georgiana: Chciałabym mieć siostrę
- Bingley: Czy wszystkie siostry pani s─ů w Longbourne?
- i scena wyznania mi┼éo┼Ťci: Moje uczucia zmieni┼éy si─Ö... Wszystkie pieni─ůdze za reakcj─Ö Darcy'ego

A, czy zauwa┼╝yli┼Ťcie, ┼╝e jedyna czulsza scena mi─Ödzy Darcy'm a Lizzy to wtedy, kiedy dosta┼éa wiadomo┼Ťci o Lidii? NAWET dotkn─ů┼é jej r─Öki!!!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#2 2004-11-04 16:07:09

dorotka
U┐ytkownik

Re: Czy naprawd─Ö zbyt wiele razy...

Najczulsz─ů scen─ů to by┼é raczej poca┼éunek na ko┼äcu smile
Ja nie widziałam aż tak wiele razy, żeby cytować dialogi, ale też zawsze poprawiam sobie humor tym filmem

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-11-04 20:02:33

fringilla
U┐ytkownik

No oczywi┼Ťcie poza poca┼éunkiem na ko┼äcu. To ju┼╝ inna kategoria.
Ale nawet wyznanie mi┼éosne by┼éo super pow┼Ťci─ůgliwe, nawet w ta┼äcu Darcy by┼é strasznie sztywny. Dopiero w Pemberly jego zachowanie ulega zmianie, zaczyna si─Ö cz─Ö┼Ťciej u┼Ťmiecha─ç itd.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-11-04 21:01:23

dorotka
U┐ytkownik

Oj u┼Ťmiech ma rozbrajaj─ůcy, zw┼éaszcza te do┼éeczki

#5 2004-11-04 21:47:38

fringilla
U┐ytkownik

No ma, nie da si─Ö ukry─ç. Ale ja jestem niereformowalna, mi najbardziej podoba si─Ö wynios┼éy, zdystansowany i z tym pogardliwym grymasem... Zw┼éaszcza na ┼Ťlubie Lidii, gdy wstaje za Wickhamem... Ech...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#6 2004-11-04 22:20:58

Anonymous
GoŠ

Oh, to jak Pan Darcy dotyka Lizzy reki jest takie kochane. Albo gdy Lizzy gra na klawikordzie i tak na siebie oboje patrza w Pemberley...Nie, ja z pewno┼Ťci─ů ogl─ůda┼éam Dum─Ö prawie za du┼╝o razy!

#7 2004-11-04 22:39:15

fringilla
U┐ytkownik

A jak patrz─ů na siebie w Longbourne podczas wizyt Bingleya!!!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#8 2004-11-04 23:51:23

demi
U┐ytkownik

Czy nie macie wra┼╝enia ┼╝e dzisiejsi faceci nie potrafia tak patrze─ç? przeciez w tych spojrzeniach jest zawarte wszystko, absolutnie wszystko.

A tak wsoja drog─ů to chyba musze sobie odswiezyc pami─Ö─ç i obejrzec film, bo dawno tego nie robi┼éam.

#9 2004-11-05 10:05:16

ula
U┐ytkownik

Jest jeszcze jeden moment kt├│ry bardzo lubi─Ö, jak Darcy wywraca oczami gdy Lady Katherine przerywa mu konwersacj─Ö z Lizzy w Rossings Park smile

#10 2004-11-05 10:23:44

ula
U┐ytkownik

aaa jeszcze co do momentu trzymania za r─Ök─Ö w zaje┼║dzie.
Nie macie takiego wra┼╝enia ┼╝e kiedy Lizzy ko┼äczy zdanie p┼éacz─ůc to Darcy ch─Ötnie poderwa┼é by si─Ö z krzese┼éka i j─ů przytuli┼é??!!

#11 2004-11-05 11:55:30

demi
U┐ytkownik

masz racje ula, to w┼éa┼Ťnie dok┼éadnie tak wygl─ůda, pi─Ökna scena big_smile

#12 2004-11-05 12:06:29

ula
U┐ytkownik

i chyba między innymi za to tak lubię ten film, pozostawia wiele momentów - niedopowiedzeń w których zaczyna działać wyobraźnia big_smile

#13 2004-11-05 13:11:15

fringilla
U┐ytkownik

Ja jeszcze bardzo lubi─Ö moment, w kt├│rym Kaczy Dzi├│b krytykuje Lizzy, a Darcy s┼éucha, s┼éucha, a┼╝ w ko┼äcu odpala jej: Tak, to by┼éo na pocz─ůtku naszej zanajomo┼Ťci...
I uwielbiam biednego Bingleya, kt├│ry nie mo┼╝e doj┼Ť─ç do g┼éosu przez swoje siostry w tej scenie i w Netherfield. Bingley te┼╝ bardzo wiele wyra┼╝a spojrzeniami, u┼Ťmiechami, w┼éa┼Ťciwie wi─Öcej gra mimik─ů ni┼╝ ma do powieddzenia.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2004-11-05 13:33:52

ula
U┐ytkownik

buahahahahahahahahaha Kaczy Dziób!!! to jest złota czcionka!!
Brawo Fringilla lol

#15 2004-11-05 19:10:01

fringilla
U┐ytkownik

Niestety to nie moje. To z filmu " Cztery wesela i pogrzeb".

Pozdr. Agata
gg 5739618

#16 2004-11-06 01:14:45

Kaziuta
U┐ytkownik

A ja troch─Ö z innej beczki. Czy zauwa┼╝yli┼Ťcie Bingleya tzn. Crispina Bonham-Cartera w┼Ťr├│d t┼éumu go┼Ťci na promocji ksi─ůzki "Motocykl Kafki" w "Dzienniku Briget Jones". Znowu pojawili sie razem Colin i Crispin chocia┼╝ na ekranie nie zamienili ani s┼éowa.

#17 2004-11-06 11:23:53

fringilla
U┐ytkownik

Wiesz co, ja wyczyta┼éam gdzie┼Ť, ┼╝e on gra┼é w tym filmie, ale nie mog┼éam go wypatrze─ç. Dzi─Öki za podpowied┼║.
A w og├│le to w angielskich filmach zawsze tak jest, ┼╝e ktos si─Ö z kim┼Ť spotka. A to Lizzy z panem Knigtleyem (Opetanie), a to Eleonora Dashwood z pu┼ékownikiem Brandonem i nie tylko (To w┼éasnie mi┼éo┼Ť─ç), a to Edward Ferrars z panem Darcy'm (Bridget Jones). Przyk┼éady mo┼╝na mno┼╝y─ç. Tylko zaraz, zaraz, czy to nie jest aby postrzeganie aktor├│w poprzez pryzmat jedenj roli? ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#18 2004-11-06 14:53:50

dorotka
U┐ytkownik

Chyba trudno jest unikn─ů─ç postrzegania aktor├│w przez taki pryzmat je┼Ťli ich rola by┼éa fantastyczna. Cz─Östo ┼éapi─Ö si─Ö na tym, ┼╝e m├│wi─Ö na Colina Firtha Pan Darcy i potem przypomina mi si─Ö, jak bardzo wkurza go uto┼╝samianie jego osoby z t─ů rol─ů. Nawet na jego autoryzowanej stronie nie ma nic o Dumie smile

#19 2004-11-06 14:58:57

demi
U┐ytkownik

to chyba dlatego ┼╝e on bardzo niech─Ötnie zgodzi┼é sie zagrac ta role i dlatego nie lubi o niej m├│wi─ç.Podobno nawet nie zna┼é ksi─ů┼╝ki zanim nie dosta┼é scenariusza.

#20 2004-11-06 15:00:37

dorotka
U┐ytkownik

dok┼éadnie, powiedzia┼é, ┼╝e to jakie┼Ť, cytuj─Ö "bzdury dla dziewczyn" - no i chyba dzi─Öki tej arogancji zagra┼é ┼Ťwietnie smile

#21 2004-11-06 22:48:08

fringilla
U┐ytkownik

Nawet widzia┼éam wywiad w Gali czy Vivie zatytu┼éowany: Tylko nie m├│w do mnie Darcy. A jego stosunek do tej roli doskonale oddaje wywiad jaki mia┼éa z nim przeprowadzi─ç Bridget Jones. Wywiad jest fikcyjny, ale nawet podobno jego mama da┼éa si─Ö nabra─ç. Czyta┼éam gdzie┼Ť jak on sam go komentuje, strasznie si─Ö u┼Ťmia┼éam.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#22 2004-11-08 15:38:42

dorotka
U┐ytkownik

ja s┼éysza┼éam, ┼╝e on ten wywiad pisa┼é razem z Helen Fielding i dopiero po wydaniu ksi─ů┼╝ki zacz─ů┼é si─Ö zastanawia─ç, czy to na pewno by┼é dobry pomys┼é smile

#23 2004-11-13 23:41:12

Ismena
U┐ytkownik

A ja widzia┼éam ten film tylko dwa razy w ┼╝yciu, bo nie mam go jeszcze na p┼éytce sad i nie moge namietnie ogl─ůda─ç, ale wszysko dobrze pami─Ötam. Bardzo podoba┼éa mi si─Ö scena ta┼äca, nie wiem dlaczego... Mo┼╝e dlatego, ┼╝e byli tak blisko siebie, a tak daleko. Elizabeth zachowywa┼éa dystans, a Darcy by┼é jak zwykle 100% angielskim gentalmenem, czu┼é,┼╝e Elizabeth go interesuje, ale jescze nie zdawa┼é sobie sprawy jak bardzo... Czy oni si─Ö w og├│le dotkn─Öli podczas ta┼äca??? Kr─ů┼╝yli wok├│┼é siebie, patrzyli sobie w oczy jak wynika z ksi─ů┼╝ki chyba godzin─Ö albo p├│┼é. Swoj─ů drog─ů ta┼äce z tamtej epoki maj─ů du┼╝y urok wink

#24 2004-11-14 10:43:27

dorotka
U┐ytkownik

Nie no raz j─ů dotkn─ů┼é - na samym pocz─ůtku trzymali si─Ö za r─Ök─Ö, ale to i tak chyba by┼éo cz─Ö┼Ťci─ů ta┼äca big_smile Jestem ┼Ťwietnie poinformowana, bo wczoraj mia┼éam maraton filmowy i do 3 nad ranem ogl─ůda┼éam Dum─Ö. Teraz jestem p├│┼éprzytomna, ale warto by┼éo

#25 2004-11-14 18:58:58

sania
U┐ytkownik

hej kochani, ja tutaj w┼éasnie raczkuje, i musze sie troszeczke nad sob─ů pouzalac, wiem doskolnale, ze zrozumienie m├│j b├│l, akonkretnie: pozyczylam Dume od kolezanki na vhs,NIESTETY okazalo sie, ze urywa sie w po┼éowie 5 czesci!! widzialam j─ů jak na razie 3 razy (+ulubione sceny)a ciagle "nie wiem" jak sie skonczy.. uhh.. na szczescie juz jutro od kumpla dostane ca┼éosc! smile

I like it very well indeed smile

smile

Stopka forum