Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#726 2008-09-20 15:05:07

in_ka
U┐ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Chyba mamy do┼Ť─ç podobne przemy┼Ťlenia AineNiRigani. Pozdrawiam! smile

#727 2008-09-20 16:35:16

Akaterine
Administrator

A mnie się zawsze zdawało, że Aine nie lubi Colina... wink

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#728 2008-09-21 08:32:27

in_ka
U┐ytkownik

Czy to prawda AineNiRigani? Je┼Ťli tak, to pi─ůtki nie przybijam! wink

#729 2008-09-22 01:24:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja przede wszystkim lubie Darsika, a Darsik wyglada dla mnie wlasnie tak, jak w wersji serialowej. Ryzawy Colin jest dla mnie kims zupelnie innym niz ciemnowlosy Darcy z blyskiem w oku. Stad oddzielam postac ktora zagral Colin od niego samego.
A czy go lubie? W zasadzie lubie, ale nie jest dla mnie atrakcyjny jako facet - na widok Marka Darcy'ego, Jamie'go, raczej sie usmiecham. To takie ciucmy i wolki zbozowe (aczkolwiek zawsze mowilam, ze jak widze usmiechnietego Valmonta, majtki leca przez głowe).

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#730 2008-09-22 09:32:58

in_ka
U┐ytkownik

Fakt, te┼╝ mi si─Ö wydaje, ┼╝e Colin Firth najlepiej wygl─ůda┼é w DiU. Ale nie przysz┼éo mi do g┼éowy, ┼╝e to kwestia tego, ┼╝e jest ry┼╝awy smile
Moim zdaniem jest ca┼ékiem atrakcyjny, ale nie tak bardzo jak w serialu. Mo┼╝e to stylizacja, albo si┼éa postaci, kt├│r─ů gra. W ka┼╝dym razie Darcy w jego wydaniu to mistrzostwo. Ale rzeczywi┼Ťcie Firtha najcz─Ö┼Ťciej mo┼╝na zobaczy─ç w rolach angielskich safandu┼é (Valmonta widzia┼éam tylko trailer, wi─Öc nie wiem, co si─Ö dzieje z bielizn─ů podczas ogl─ůdania filmu smile ).

No, to jednak pi─ůtk─Ö przybijam. Akaterine nam tu jakie┼Ť zamieszanie wprowadza! wink

#731 2008-09-22 10:00:48

Akaterine
Administrator

Bo sama chcia┼éam wiedzie─ç, co Aine w ko┼äcu my┼Ťli o Colinie, bo do tej pory czyta┼éam wy┼é─ůcznie, ┼╝e Colin to, zacytuj─Ö, ciu─çma i wo┼éek, i gra jak kawa┼éek drewna (to ju┼╝ nie jest cytat wink), a gdy ja tak m├│wi─Ö o aktorze, to raczej nie dlatego, ┼╝e go lubi─Ö big_smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#732 2008-09-24 12:49:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aine tak czesto i duzo sie wypowiedziala na temat Colina, ze czasami zapomina, ze to przy innej ekipie forumowej bylo...

#733 2008-09-24 21:03:49

czytelniczka
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Ja przede wszystkim lubie Darsika, a Darsik wyglada dla mnie wlasnie tak, jak w wersji serialowej. Ryzawy Colin jest dla mnie kims zupelnie innym niz ciemnowlosy Darcy z blyskiem w oku. Stad oddzielam postac ktora zagral Colin od niego samego.
A czy go lubie? W zasadzie lubie, ale nie jest dla mnie atrakcyjny jako facet - na widok Marka Darcy'ego, Jamie'go, raczej sie usmiecham. To takie ciucmy i wolki zbozowe (aczkolwiek zawsze mowilam, ze jak widze usmiechnietego Valmonta, majtki leca przez głowe).

Zgadzam się ze wszystkim poza tym ,że jest ryżawy-dla mnie odcień blond i juz

#734 2008-09-24 21:35:19

Akaterine
Administrator

Ja og├│lnie si─Ö nie podniecam aktorami (z jednym wyj─ůtkiem), je┼╝eli ju┼╝ co┼Ť mnie kr─Öci, to aktor odtwarzaj─ůcy dan─ů posta─ç, a je┼╝eli jakiego┼Ť aktora uwielbiam, to za to, ┼╝e ┼Ťwietnie gra, a nie dlatego, ┼╝e na jego widok, niewa┼╝ne, kogo gra, majtki przez g┼éow─Ö wink. W sumie chyba pisa┼éam o tym tyle razy, co Aine, ┼╝e Colin j─ů nie kr─Öci, ale po prostu nie rozumiem podej┼Ťcia wi─Ökszo┼Ťci kobiet obecnie, ┼╝e aktor ma by─ç zawsze boski, a najlepiej ┼╝eby gra┼é samych superfacet├│w, ┼╝eby si─Ö nim ekscytowa─ç, a gdy gra nudziarza, faceta w ┼Ťrednim wieku z tr├│jk─ů dzieci lub drania, kt├│rego nie da si─Ö lubi─ç, to jest be, bo nie mo┼╝na si─Ö zachwyca─ç tak, jak wtedy, gdyby gra┼é amanta. Chyba musz─Ö si─Ö wreszcie pogodzi─ç, ┼╝e w kwestii aktor├│w rozumiem si─Ö tylko z moj─ů mam─ů wink. Postaram si─Ö ju┼╝ o tym nie pisa─ç wink.

#735 2008-09-25 01:03:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Osobiscie dziele sobie aktorow na kilka grup:
1. Bardzo lubie aktora z powodow roznych (czasem bieliznianych, czasem ze wzgledu na role), ale mam niezbyt wysokie zdanie na temat kunsztu aktorskiego (tutaj np. Colin, Rysiek, Upior i Orlando Bloom. Colin swietnie zagral Darsika, ale w zasadzie obejrzec jedna role to obejrzec wszystkie - poza Valmontem. Ale tutaj to chyba zadzialal geniusz Formana)
2. Nie lubie aktora, chociaz wiem ze ma olbrzymi talent i gra w swietnych produkcjach (np. Ralf Fiennes, Tom Cruise)
3. Nie lubie aktora i uwazam, ze jest kiepski (Sylwester Stallonne, Chuck Norris - na ten przyklad. Innych nie pamietam, bo filmow z nimi nie ogladam i tyle)
4. Moja ukochana grupa ┼Ťwietnych, zdolnych aktorow, ktorych lubie - rowniez z powodow roznych. A za co lubie aktora? nie zawsze ze wzgledu na wyglad. Bardzo lubie Dereka Jacobiego, Paula Bettany'ego czy Meeryl Streep a o ich walorach zewnetrznych raczej nie ma co mowic, nie? wink Tutaj znajduje sie spora grupka brytyjskich i polskich aktorow. O Amerykanach mam niezbyt wysokie mniemanie (poza niektorymi wyjatkami).

NIGDY nie utozsamiam aktora z postacia ktora gra i nie mam problemow z rozdzieleniem. Moze dlatego w ramach fetyszyzmu kolekcjonuje sobie filmy ulubienca bez zadnych schiz. I jesli lubie swojego aktora, kompletnie mi wszystko jedno, czy gra cudnego Artura Goringa, czy grabarza niespełna rozumu, czy nawet liska.

#736 2008-09-25 10:35:14

in_ka
U┐ytkownik

Akaterine, nie tylko mama Ci─Ö w tej kwestii rozumie. Ca┼ékowicie podzielam twoje zdanie. Przecie┼╝ o tym czy aktor jest dobry czy z┼éy ┼Ťwiadczy to, ┼╝e umie si─Ö wciela─ç w r├│┼╝ne role. Je┼Ťli umie gra─ç tylko amant├│w, to co to za aktor!

I tutaj dochodzimy do Firtha, kt├│ry gra cz─Östo takie same role. Jednak stworzy┼é dla wielu niezapomnian─ů rol─Ö Pana Darcy'ego. Ka┼╝dy nast─Öpny, kt├│ry b─Ödzie gra┼é t─Ö posta─ç, b─Ödzie por├│wnywany z nim, a nie z wcze┼Ťniejszymi odtw├│rcami tej roli. Chocia┼╝ nawet jako Pan Darcy momentami by┼é strasznie przes┼éodzony (najbardziej w scenie gdy patrzy na Lizzy stoj─ůc─ů przy fortepianie, na kt├│rym gra Georgiana). Ale w sumie amant to amant. Bez w─ůtpienia Firth zostanie zapami─Ötany ze wzgl─Ödu na t─Ö rol─Ö. I mo┼╝e tylko i wy┼é─ůcznie z tego wzgl─Ödu. A jego uroda czy te┼╝ jej brak, to ju┼╝ kwestia gustu.

Nie mam tak przemy┼Ťlanej hierarchii aktor├│w jak AineNiRigani. Ale te┼╝ si─Ö nie emocjonuj─Ö aktorami. Uto┼╝samianie aktora z postaci─ů wydaje mi si─Ö troch─Ö niedorzeczne. Mo┼╝na si─Ö pogubi─ç jak kto┼Ť du┼╝o gra smile

A Mamma mia warto obejrze─ç g┼é├│wnie ze wzgl─Ödu na Meryl Streep. Rola Colina Firtha te┼╝ jest ok, ale nie jest to pow├│d, ┼╝eby i┼Ť─ç na ten film.

#737 2008-09-25 12:38:04

Akaterine
Administrator

W sumie nie pisa┼éam tego w zwi─ůzku z Aine czy og├│lnie dyskusj─ů, ale musia┼éam z siebie to wyrzuci─ç, mam nadziej─Ö, ┼╝e ostatni raz wink. No i mo┼╝e chc─Ö zrozumie─ç, sk─ůd takie podej┼Ťcie. Np. tutaj pisano w zwi─ůzku z Mamma mia "jak mo┼╝na to by┼éo zrobi─ç Colinowi" (filmu nie widzia┼éam, ale czyta┼éam, co mu "zrobiono" wink) - i to jest dla mnie jak jakie┼Ť g┼éupie wymaganie, by Colin gra┼é samych amant├│w, bo gdy ich nie gra, to nie jest boski i nie kr─Öci tak, jak gdyby gra┼é Darcy'ego. To si─Ö tyczy oczywi┼Ťcie nie tylko Colina i nie tylko tego forum.

Ja te┼╝ nie mam takiej hierarchii, cho─ç mo┼╝e staram czasami si─Ö jako┼Ť u┼éo┼╝y─ç aktor├│w. Og├│lnie dziel─Ö ich na tych, kt├│rych uwielbiam (i w┼Ťr├│d nich s─ů zar├│wno tacy, kt├│rych uwa┼╝am za przystojnych i kt├│rzy grali boskich bohater├│w w filmach kostiumowych, jak i tacy aktorzy jak Hugh Bonneville czy Michael Gambon), lubi─Ö, s─ů mi oboj─Ötni i w kt├│rych nic a nic nie widz─Ö. A tak poza tym to dzi─Öki tej hierarchii rozumiem stosunek Aine do Colina wink. Wychodzi, ┼╝e jest taki, jak mam r├│wnie┼╝ do Armitege'a.

Co do Colina, to mia┼é on na pewno kilka przeci─Ötnych, podobnych r├│l (i na og├│┼é wtedy by┼é tylko ozdob─ů w filmie), no ale ma te┼╝ niezapomniane, i dla mnie to nie tylko Darcy, ale i Valmont, i Vermeer, a i ma takie, w kt├│rych jest po prostu bardzo, bardzo fajny. Ca┼éo┼Ťciowo go uwielbiam wink.

I jeszcze mam pytanie do Aine w zwi─ůzku z Colinem, kiedy┼Ť przy okazji "Innego kraju" napisa┼éa┼Ť co┼Ť w stylu, ┼╝e Colin zagra┼é tam bardzo sztywno i nie ma co si─Ö mierzy─ç z Rupertem Everettem. Ale obejrza┼éam film i nie rozumiem, dlaczego Colin by┼é tam a┼╝ tak z┼éy. Gra┼é posta─ç troch─Ö sztywnego, spokojnego ch┼éopaka, wi─Öc chyba trudno wymaga─ç, by by┼é jak Rupert, kt├│ry wcieli┼é si─Ö w tak barwn─ů posta─ç. Mam wra┼╝enie, ┼╝e je┼Ťli ju┼╝, to powinno si─Ö raczej krytykowa─ç posta─ç, ni┼╝ aktora (cho─ç to jest r├│wnie bez sensu).

#738 2008-09-25 20:42:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tu nie chodzi o to jaka postacia byl Tom, ale jak zostal zagrany. Dla mnie to po prostu powielenie schematu. Przeciez osobowosc aktora wpływa na grana postac - tutaj Colin zagral Toma bardzo bezbarwnie, ta postac byla nieciekawa i nudna i nie wierze, ze to tylko w fazie scenariusza. Fakt, ze postac Ruperta była nie tylko pierwszoplanowa, ale tez duzo ciekawsza, ale przypuszczam, ze tutaj pikanterii dodaje osobowosc Ruperta. Widzialam kiedys wloski film, w ktorym Rupert gra postac piecioplanowa z małymi mozliwosciami, a i tak zdominowal calosc filmu (to wlasnie wtedy zwrocilam na niego baczniejsza uwage). Glowny bohater i jego koledzy wyszli przy nim niezwykle bezbarwnie.
Tak sie zastanawiam - moze wlasnie dlatego Colin wyszedl tak bezbarwnie? jego osobowosc nie moze sie przebic przez osobowosc Ruperta.

a co do mojej analizy - nie zapominajcie, ze ja od 4 lat jestem i tu i na rozowym i niejeden temat zostal obgadany z wszystkich stron. O aktorach - niejeden raz. Trudno sobie nie poukladac tego wszystkiego big_smile

#739 2008-09-25 20:59:58

Akaterine
Administrator

A widzia┼éa┼Ť mo┼╝e serial "Cambrdige Spies"? Opowiada o czw├│rce szpieg├│w, jednym jest Guy Burgees, a "Inny kraj" jest na podstawie bodaj┼╝e sztuki, kt├│ra opiera si─Ö na wczesnych latach ┼╝ycia Burgeesa. I jest tam te┼╝ bohater, odpowiednik owego Toma (cho─ç nie pami─Ötam, czy mia┼é tak samo na imi─Ö) granego przez Colina. I jest r├│wnie nieciekawy i nudny moim zdaniem, i w sumie gdyby nie "Inny kraj", w og├│le bym nie pamieta┼éa tej postaci. A mo┼╝e te┼╝ zblad┼é przy Tomie Hollanderze (kt├│ry IMO posta─ç Burgeesa zagra┼é lepiej ni┼╝ Rupert big_smile).

#740 2008-09-25 21:07:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie, nie widzialam tego - a szkoda. tom Hollander to tez jeden z ulubionych aktorow (w zasadzie genialny pan Collins pobił Davida Bambera totalnie. a poprzeczke mial postawiona wysoko)

#741 2008-09-25 23:24:35

Akaterine
Administrator

Akurat jego Collins a┼╝ tak mi si─Ö nie podoba┼é. I w og├│le mia┼éam wra┼╝enie, ┼╝e Hollander na┼Ťladuje, przynajmniej w sposobie m├│wienia, Bambera.
A Cambridge Spies baaardzo polecam. Poza genialnym Hollanderem s─ů ┼Ťwietne role Toby'ego Stephensa i Samuela Westa. Czwarty szpieg, Rupert Penry Jones, po prostu le┼╝y.

#742 2008-09-25 23:36:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

Oj Tom i Toby+Sam = musze to obejrzec!!!
A mnie tam Tomowy Collins bardzo lezal - wersje P&P 05 ogladam tylko we fragmentach z Tomem - wszystko inne niestrawne. Nie zauwazylam wiekszej roznicy pomiedzy sposobem mowienia w P&P a W&D na ten przyklad.

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-09-25 23:38:48)

#743 2008-11-11 11:56:37

Akaterine
Administrator

Obejrza┼éam wreszcie "Mamma mia" i musz─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e to bardzo sympatyczny musical, ale ┼Ťpiew ┼╝adnego pana mnie nie powali┼é na kolana i wola┼éam go nie s┼éucha─ç ni┼╝ s┼éucha─ç wink. G┼éos Colina ju┼╝ mi si─Ö nie podoba┼é w "Importance of being Earnest", i tu mnie w ┼╝aden spos├│b nie zaskoczy┼é wink, Brosnan brzmia┼é, jakby si─Ö szalenie m─Öczy┼é, a tego trzeciego nawet nie pami─Ötam. Dominic Cooper chyba wypad┼é najlepiej, ale te┼╝ nie zachwyci┼é. Ze strony ┼Ťpiewu w filmie panie zdecydowanie rz─ůdz─ů smile.
Nie licz─ůc ┼Ťpiewu, Colin mi si─Ö w filmie podoba┼é i nie mam pretensji, ┼╝e tak go potraktowano big_smile. Lubi─Ö go w takich rolach.

#744 2008-11-12 18:52:56

MartuSSka
U┐ytkownik

A moim zdaniem panowie nie wypadli a┼╝ tak ┼║le. Colin jak to Colin(musicie jednak przyzna─ç, ┼╝e jedyna piosenka, w kt├│rej ┼Ťpiewa┼é- "Our last summer" by┼éa ┼Ťliczna smile ) , ale Brosnan ma g┼éos kompletnie nie pasuj─ůcy do musicali... Bo og├│lnie, to jego ┼Ťpiew nawet przypad┼é mi do gustu.

Film przyjemnie si─Ö ogl─ůda, idealny na pi─ůtkowy wiecz├│r wink
No i znowu ta mokra koszula, ech ;P

#745 2008-11-24 13:05:45

Ignis
U┐ytkownik

a tutaj jest wywiad colinem firthem przeprowadzony przez bridget jones:
http://pl.youtube.com/watch?v=BhfOBupJckg
<miny i zdenerwowanie kapitalne>

Da┼éem mu moj─ů zgod─Ö. To tego rodzaju cz┼éowiek, ┼╝e nie o┼Ťmieli┼ébym si─Ö odm├│wi─ç mu czego┼Ť, o co ┼éaskawie zechcia┼é poprosi─ç.

#746 2010-10-09 12:53:01

armalkolit
U┐ytkownik

Czy kto┼Ť ogl─ůda┼é mo┼╝e film "Dorian Gray "? Gra w nim Colin i zastanawiam si─Ö czy p├│j┼Ť─ç...

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#747 2010-10-09 19:58:20

Vasco
Administrator

#748 2010-10-30 22:09:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

podzielam zdanie Vasco - ani ksiaze Kaspian, ani nawet Colin nie staneli na wysokosci zadania. Film jest mdly i zupelnie bez wyrazu.

#749 2011-03-31 10:03:50

andrzekawa
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

podzielam zdanie Vasco - ani ksiaze Kaspian, ani nawet Colin nie staneli na wysokosci zadania. Film jest mdly i zupelnie bez wyrazu.

Ja mam zupełnie inne zdanie
Film jest spoko:)
Pozdrawiam ;p

#750 2011-03-31 14:13:37

Loana
U┐ytkownik

O, jak to nie staneli na wysokosci zadania. Colin byl wspaniale cyniczny, a Dorian wspaniale paskudny tongue Osobiscie uwazam, ze rola pasowala Colinowi smile

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Stopka forum