Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#401 2006-03-11 23:27:19

Gosia
U┐ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

No dobrze, to mozemy poszukac... byleby ten ideal za bardzo nie spadl z piedestalu wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#402 2006-03-11 23:33:11

Alison
U┐ytkownik

No dobrze, to mozemy poszukac... byleby ten ideal za bardzo nie spadl z piedestalu wink

To nam chyba nie grozi, ale ja bym wola┼éa podkochiwa─ç si─Ö w fajnym cz┼éowieku, a nie w jakim┼Ť wyidealizowanym cyborgu ;-) co to i pi─Ökny, i m─ůdry i dobry. Co┼Ť to wszystko razem podejrzane jest ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#403 2006-03-11 23:47:39

Gosia
U┐ytkownik

Olaboga! A gdzie on cyborg? 8O
Przeciez to facet z krwi i kosci. Nie obrazaj naszego ulubienca.
No i kto powiedzial, ze on nie jest fajny?
Szukasz dziury w calym.... wink i to w takim pieknym ciele big_smile

P.S. Obejrzalam po raz drugi "Bridget Jones 2".
ło jejejku! Wprost nie moge sie na niego napatrzec.
Minely od pierwszej czesci bodajze 3 lata, Hugh Grant taki jakis w tej dwojce "przechodzony", jakby minelo z 8, a Colin.....a Colin ... jak zawsze ... big_smile
On sie chyba nie starzeje.. wink

http://www.imdb.com/gallery/ss/0317198/ … ey=0317198 (na tym zdjeciu tak nie widac tego "przechodzenia" Hugh jak w filmie)
http://www.imdb.com/gallery/ss/0317198/5391.jpg (och)

Z Południa na Północ:

#404 2006-03-11 23:55:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mog─Ö Wam pom├│c ... :twisted: :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#405 2006-03-11 23:57:58

Gosia
U┐ytkownik

Aine, obiecalas big_smile

Z Południa na Północ:

#406 2006-03-12 00:01:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

A czy nie dotrzymuj─Ö obietnicy? big_smile

#407 2006-03-12 00:11:05

Gosia
U┐ytkownik

Dotrzymujesz i tak ma zostac! smile

A teraz cos dla fanek na noc.
http://www.imdb.com/gallery/granitz/406 … &seq=3
Nie moge sie doczekac "Ostatniego Legionu", bo tam tak Colin bedzie wygladal. lol

Z Południa na Północ:

#408 2006-03-12 00:39:13

izek
U┐ytkownik

Kiedy by┼ée┼Ť najszcz─Ö┼Ťliwszy?
Chyba nigdy. Wiesz, szcz─Ö┼Ťcie, to nie jest co┼Ť co mnie szczeg├│lnie poci─ůga. Spokojnie zamieni┼ébym to uczucie na zadowolenie.

Jaka jest g┼é├│wna cecha twojej osobowo┼Ťci?
Obsesyjna perfekcyjno┼Ť─ç.

Alison, te powy┼╝sze odp. to idealne skazy na idealnym Colinku :twisted:
Nie wie co to szcz─Ö┼Ťcie - hmmm

Obsesyjn─ů perfekcyjno┼Ť─ç podaje jako g┼é├│wn─ů cech─Ö ( to dobra cecha dla pracodawcy - by─ç mo┼╝e ale nie dla fanek), a jest to cecha bardzo utrudniaj─ůca bycie z...

Uwielbiam ludzi, kt├│rzy trwaj─ů przy swoim a┼╝ do gorzkiego ko┼äca i po┼Ťwi─Öcenia siebie.

a to brzmi dla mnie do┼Ť─ç perwersyjnie

Jest cudnym Darcym, ale do ideału to mu daleko :? :?

gg 5425654

#409 2006-03-12 08:41:22

Gosia
U┐ytkownik

Nie nazwalabym tego perwersyjnym.
Po prostu podziwia ludzi, ktorzy potrafia bronic swoich pogladow, mimo przeciwnosci i potrafia sie dla nich poswiecic. A Gandhiego z pewnoscia podziwial jego dziadek, ktory byl lekarzem w Indiach.

Z Południa na Północ:

#410 2006-03-12 08:45:50

Alison
U┐ytkownik

Izku drogi poniek─ůd masz racj─Ö. Odwo┼éuj─Ö poszukiwania wad Colina. Obsesyjna perfekcyjno┼Ť─ç to dla mnie obrzydliwa wada. Fajny cz┼éowiek powinien by─ç cho─ç troch─Ö roztrzepany i niezorganizowany jak nie przymierzaj─ůc Ja na ten przyk┼éad ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#411 2006-03-12 08:47:15

Gosia
U┐ytkownik

I ja tez. Ale to moze jednak NASZA wada wink

Z Południa na Północ:

#412 2006-03-12 08:49:49

Alison
U┐ytkownik

No mo┼╝e tak, ale jakie przy tym jeste┼Ťmy urocze ;-)
I mozna nas nieustaj─ůco poprawia─ç i naprawia─ç i nam pomaga─ç si─Ö zorganizowa─ç. jakie┼╝ to poci─ůgaj─ůce big_smile

#413 2006-03-12 08:51:22

Gosia
U┐ytkownik

Ale chwilami meczace, musze przyznac wink
Odpowiedzialny czlowiek powinien byc zorganizowany.

Z Południa na Północ:

#414 2006-03-12 08:53:46

Alison
U┐ytkownik

Ale chwilami meczace, musze przyznac wink
Odpowiedzialny czlowiek powinien byc zorganizowany.

M─Öcz─ůce ale chyba g┼éownie dla nas. Ludzie zazwyczaj si─Ö przyja┼║nie u┼Ťmiechaj─ů jak widz─ů jak si─Ö miotam, 13 razy wracaj─ůc po co┼Ť do pokoju, albo wracam tramwajem do domu, bo zapomnia┼éam, ┼╝e przyjecha┼éam samochodem :-)

#415 2006-03-12 08:57:09

Gosia
U┐ytkownik

albo wracam tramwajem do domu, bo zapomniałam, że przyjechałam samochodem

Hahaha, a to dobre! big_smile
No to moje osiagniecia sa chyba jednak mniejsze wink
Choc w moim otoczeniu np. biurku mam lekki balaganik, nagromadzenie papierkow, ktore co jakis czas na szczescie sprzatam, ale to bardziej dla innych niz dla siebie big_smile

Z Południa na Północ:

#416 2006-03-12 09:03:12

Alison
U┐ytkownik

"Bałaganik" jak uroczo....
Jak ja akurat nad czym┼Ť pracuj─Ö to mam na biurku po obu stronach oraz na pod┼éodze do wysoko┼Ťci kolan piramidy ksi─ů┼╝ek, papier├│w i r├│┼╝nych r├│┼╝no┼Ťci. Musz─Ö pisa─ç z rozstawionymi poziomo ┼éokciami, zeby mi te piramidy w kluczowym momencie tw├│rczo┼Ťci nie zagruzowa┼éy klawiatury. Strasznie (tw├│rczo) to wygl─ůda ;-)
Ale ja tez czasem to sprz─ůtam. Tyle, ┼╝e najcz─Ö┼Ťciej przed przyj┼Ťciem go┼Ťci, po ich wyj┼Ťciu w ci─ůgu 2 dni wszystko wraca do punktu wyj┼Ťcia.
I wcale nie jestem taka bałaganiara ;-)
Po prostu duzo pracuj─Ö 8)

#417 2006-03-12 09:05:46

Alison
U┐ytkownik

Moim znakiem rozpoznawczym jest paniczne poszukiwanie kluczy. Klucze do domu, do auta, do pokoju w pracy, do sali gdzie mam zajęcia. O dziwo nigdy żadnych kluczy tak naprawdę nie zgubiłam, ale zawsze wsadzam je tak, że nigdy nie wiem gdzie je wsadziłam, więc notorycznie histerycznie ich poszukuję. I jeszcze numerków do wszystkich szatni....
Kiedy jestem w teatrze, to polowa widowni jest juz w domu, kiedy ja wci─ů┼╝ jeszcze na oczach wsp├│┼éczuj─ůcych szatniarek rozpaczliwie poszukuje numerka roll

#418 2006-03-12 09:09:21

Gosia
U┐ytkownik

Hehe, no to cos jak ja (mowie o poprzednim Twoim poscie, choc z kluczami tez miewam problemy). Choc przyznam, ze z drugiej strony lubie jak mam ten chwilowy porzadek, wtedy mi sie wydaje, ze jestem taka poukladana wink
W ogole cenie ludzi zorganizowanych, podziwiam ich nawet, ale za to nie lubie pedantow.
Ale perfekcyjnosc to chyba nie pedanteria. Przynajmniej o tym by byl pedantem Colin nie pisze, wiec miejmy nadzieje, ze nie jest.
Moze bardziej o tej perfekcyjnosci mowi kiedy ma na mysli prace? A to juz na pewno nie wada, choc pewnie bardzo mu to przeszkadza, bo nigdy nie jest zadowolony z siebie.

Z Południa na Północ:

#419 2006-03-12 09:13:05

Alison
U┐ytkownik

A jaka jest r├│┼╝nica mi─Ödzy pedanteri─ů a perfekcyjno┼Ťci─ů?
Pedanteria jest chyba jak─ů┼Ť form─ů perfekcyjno┼Ťci. A┼╝ sobie to p├│jd─Ö sprawdzi─ç do slownika ;-)

#420 2006-03-12 09:18:06

Alison
U┐ytkownik

Pedanteria - drobiazgowa, przesadna dok┼éadno┼Ť─ç.
Perfekcjonizm - wszelkie d─ů┼╝enie do osi─ůgni─Öcia doskona┼éo┼Ťci w wykonywaniu czego┼Ť. W znacz. negat. - przesadna d─ů┼╝no┼Ť─ç do doskona┼éo┼Ťci utrudniaj─ůca lub uniemozliwiaj─ůca sprawne dzia┼éanie i osi─ůgni─Öcie zamierzonego celu.

Obie definicje s─ů jednak podszyte lekko pejoratywnym znaczeniem, wi─Öc jestem za tym, ┼╝e to jednak wada Colina. Zreszt─ů sam m├│wi, ┼╝e u niego graniczy to z obsesj─ů. To na pewno mo┼╝e by─ç uci─ů┼╝liwe i dla niego i dla otoczenia. Hurrra Colin ma wad─Ö! mog─Ö go kocha─ç naprawd─Ö warto┼Ťciowym afektem lol lol

#421 2006-03-12 09:48:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie moge sie doczekac "Ostatniego Legionu", bo tam tak Colin bedzie wygladal. lol

Ubior─ů go w t─ů etol─Ö?

#422 2006-03-12 13:17:32

Maryann
U┐ytkownik

jednak co┼Ť mi tu nie gra, bo z zasady do┼Ť─ç ┼éatwo m├│wimy o swoich wadach, a te jego s─ů jakie┼Ť takie lukrowane.

"Mam wiele wad, my┼Ťl─Ö jednak, ┼╝e nie s─ů to wady umys┼éu. Za moje usposobienie natomiast nie o┼Ťmieli┼ébym si─Ö r─Öczy─ç. Jest, jak przypuszczam, zbyt ma┼éo ust─Öpliwe - zbyt ma┼éo, oczywista, wed┼éug ┼Ťwiatowych wymog├│w."

I on nie chciał grać Darcy'ego...

#423 2006-03-12 14:04:13

Gosia
U┐ytkownik

Aine, Ty potworze! wink
Chodzilo mi oczywiscie o brodke, przeciez w etoli jest tam Emma. No, zarzucila co prawda ja Colinowi na szyje, ale to przeciez chyba nic zlego .. wink

Maryann, bardzo celny cytat!
Przeciez Darcy tez mial wady, a tyle pokolen czytelniczek go kochalo!

Tak, Alison ... Ma wad─Ö. Mozemy spokojnie dalej go uwielbiac big_smile

Z Południa na Północ:

#424 2006-03-12 14:09:38

izek
U┐ytkownik

Nie nazwalabym tego perwersyjnym.

w kontekscie (przyznaj─Ö, bardzo ubogim) tego wywiadu ja jednak bym nazwa┼éa. ale nic to - mamy najwyra┼║niej inn─ů definicj─Ö perwersji wink

gg 5425654

#425 2006-03-12 15:14:21

Alison
U┐ytkownik

Nie k┼éo─çta si─Ö. Troch─Ö nieaktualne, ale o tym jak Colin rzuci┼é ukochan─ů ;-)

„Darcy z┼éama┼é mi serce” (Australia, kwiecie┼ä 1996)

Jego pami─Ötna rola podbi┼éa ca┼é─ů Australi─Ö, ale dla jednej kobiety sta┼éa si─Ö smutnym wspomnieniem utraconej mi┼éo┼Ťci.
Jako telewizyjny dumny ale poci─ůgaj─ůcy pan Darcy, sprawi┼é, ┼╝e ka┼╝da kobieta marzy by wpa┼Ť─ç w jego ramiona. Lecz dla aktorki Meg Tilly, gwiazda „Dumy i uprzedzenia” Colin Firth by┼é prawdziwym ukochanym, kt├│ry wy┼Ťlizn─ů┼é jej si─Ö z r─ůk. Na 6 lat, ognisty Colin urzek┼é serce drobnej, migda┼éowookiej Meg, zamieszkali w dzikim kraju gdzie w idyllicznej atmosferze przyszed┼é na ┼Ťwiat ich ukochany syn. Wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e para b─Ödzie ┼╝y┼éa d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie, tak jak postaci klasycznej mi┼éosnej historii Jane Austen, w serialu BBC.
Lecz dzi┼Ť, 36-letnia gwiazda „The Big Chill” [„Wielki ch┼é├│d” 1983 – przyp. t┼éum.], wci─ů┼╝ z trudem opowiada o tym, jak ich b┼éogi romans rozpad┼é si─Ö 2 lata temu, pod naciskiem odmiennych plan├│w wzgl─Ödem dalszej kariery. Od czasu rozstania z ukochanym, Meg przyznaje, ┼╝e nie uda┼éo jej si─Ö znale┼║─ç ┼╝adnego m─Ö┼╝czyzny, kt├│ry z┼éagodzi┼éby b├│l po tej stracie. Zamiast tego, zaniecha┼éa randek i wycofa┼éa si─Ö z ┼╝ycia publicznego, zamieszkuj─ůc w samotnym domu w Kanadzie. Tymczasem, Colin pozosta┼é niezwi─ůzany i wyznaje przyjacio┼éom, ┼╝e wci─ů┼╝ jest mocno zraniony tym zerwaniem [w 1997 o┼╝eni┼é si─Ö z Livi─ů Guiggioli – przyp. t┼éum.].
Nominowana do Oskara Meg, siostra aktorki Jennifer Tilly, robi bojow─ů min─Ö m├│wi─ůc, ┼╝e jest „szcz─Ö┼Ťliwa mimo i┼╝ samotna” i nie jest zainteresowana randkami. „Nie odczuwam tego w ten spos├│b. Mam wielu przyjaci├│┼é w┼Ťr├│d m─Ö┼╝czyzn. I tak jest dobrze. To wszystko czego teraz chc─Ö. Z takimi rzeczami to teraz z dala ode mnie” ┼Ťmieje si─Ö nieszczerze.
Kiedy pytam o Colina, kt├│ry zyska┼é ogromn─ů s┼éaw─Ö jako Darcy w adaptacji powie┼Ťci „Duma i uprzedzemie”, Meg jest uprzejma ale pow┼Ťci─ůgliwa. „Jest jednym z moich najlepszych przyjaci├│┼é” m├│wi „Nie uda┼éoby si─Ö nam utrzyma─ç tego zwi─ůzku, on musia┼é mieszka─ç z powodu kariery w Anglii a ja tutaj. Zbyt du┼╝o roz┼é─ůki”.
Ale przyjaciele Meg, kt├│ra ma blad─ů, delikatn─ů urod─Ö prawdziwej Elizabeth Bennet, m├│wi─ů, ┼╝e zwyci─Ö┼╝czyni Z┼éotego Globu za┼éama┼éa si─Ö, kiedy Colin spokojnie powiedzia┼é, ┼╝e ich zwi─ůzek jest sko┼äczony. M├│wi─ů, ┼╝e z┼éama┼éa swoj─ů z┼éot─ů zasad─Ö, ┼╝eby nigdy nie wi─ůza─ç si─Ö z partnerami z planu filmowego, gdy uleg┼éa jego czarowi kiedy gra┼é inn─ů poci─ůgaj─ůc─ů posta─ç w filmie „Valmont”.
Dzi┼Ť, Colin jest troch─Ö „zapl─ůtanym ojcem” jak m├│wi Meg, kt├│ra pi─Ö─ç lat temu [1991 r. – przyp. t┼éum.] zosta┼éa matk─ů ich syna Willa. Colin bywa raczej rzadkim go┼Ťciem w jej odosobnionym domu w Vancouver ale ona pozwala Willowi odwiedza─ç tat─Ö w Anglii.
Meg wyznaje, ┼╝e samotne macierzy┼ästwo to wzloty i upadki. „By┼éy chwile, kiedy wszyscy byli┼Ťmy chorzy. Sprz─ůtasz wymioty, jest druga w nocy, wtedy chcia┼éaby┼Ť ┼╝eby by┼é jeszcze kto┼Ť kto by ci cho─ç troch─Ö pom├│g┼é” m├│wi. Ale na og├│┼é, Meg cieszy si─Ö z macierzy┼ästwa, ma jeszcze dwoje dzieci, 10-letni─ů Emily i 8-letniego Davida ze zwi─ůzku z Timem Zinnemannem – synem re┼╝ysera Freda Zinnemanna.
„To mi pomaga kiedy mog─Ö wys┼éa─ç dzieci do ich ojc├│w, mog─Ö wtedy promowa─ç moj─ů now─ů ksi─ů┼╝k─Ö” dodaje Meg, kt├│ra pr├│buje zapomnie─ç o b├│lu rozstania zag┼é─Öbiaj─ůc si─Ö w pisaniu poruszaj─ůcej ksi─ů┼╝ki o wykorzystywaniu dzieci. Powie┼Ť─ç Meg pt. „Singing Songs”, zosta┼éa opublikowana w zesz┼éym roku i opowiada histori─Ö o dorastaniu m┼éodej dziewczyny z pod┼éej rodziny z po┼éudniowo-zachodniego wybrze┼╝a. Ksi─ů┼╝ka mia┼éa raczej z┼é─ů pras─Ö, ale powstaje teraz jej filmowa adaptacja z Meg w roli pisarki i re┼╝yserki. „Zacz─Ö┼éam pisa─ç t─ů ksi─ů┼╝k─Ö kiedy moja c├│rka mia┼éa 5 lat. Zabra┼éo mi to prawie 4 lata.” m├│wi Meg.
Meg i Colin spotkali si─Ö w 1989 na planie filmu „Valmont”, wielce oklaskiwanej wersji „Niebezpiecznych zwi─ůzk├│w” wyre┼╝yserowanej przez Milosa Formana. Ona gra┼éa Madame De Tourval – rol─Ö Michelle Pfeiffer z poprzedniej wersji – kt├│ra zakochuje si─Ö w drapie┼╝nym Lothario hrabi de Valmont, granym przez Colina. Filmowani w romantycznym zamku we Francji, odgrywaj─ůcy kilka scen ┼é├│┼╝kowych, Colin i Meg filmow─ů nami─Ötno┼Ť─ç przenie┼Ťli r├│wnie┼╝ poza ekran.
Colin by┼é dla niej poci─ůgaj─ůcy poniewa┼╝ Meg ma t─Ö rzadk─ů dla wi─Ökszo┼Ťci aktorek cech─Ö – nie lubi m├│wi─ç o sobie i jest bardzo dobrym s┼éuchaczem. Kiedy spotka┼éa Colina, Meg by┼éa rozwiedziona z Timem Zinnemannem i dzieli┼éa sw├│j czas pomi─Ödzy dom w Brentwood a swoje wiejskie ustronie w rodzinnej Kanadzie. Colin jej towarzyszy┼é i zamieszkali razem ciesz─ůc si─Ö szcz─Ö┼Ťciem zacisza domowego.
Kiedy Will przyszed┼é na ┼Ťwiat, przyjaciele oczekiwali, ┼╝e si─Ö pobior─ů, ale Meg, kt├│ra pochodzi z licznej rodziny, ma sze┼Ťcioro rodze┼ästwa, wyja┼Ťnia smutno: „Dobre ma┼é┼╝e┼ästwo, dobry zwi─ůzek wymaga zaanga┼╝owania i ci─Ö┼╝kiej pracy. Czasem by┼éo nam wspaniale, a czasem nie bardzo. Ale by┼éo wi─Öcej dobrych chwil ni┼╝ z┼éych. W Kanadzie, jestem jedyn─ů w kr─Ögu znajomych, kt├│ra nie jest m─Ö┼╝atk─ů. W Los Angeles, jestem szcz─Ö┼Ťciar─ů. By┼éam w dw├│ch d┼éugich zwi─ůzkach. I jest OK.”.
Podczas jej gwa┼étownego romansu z Colinem, Meg ca┼ékowicie zrezygnowa┼éa z aktorstwa ┼╝eby zosta─ç mam─ů na pe┼énym etacie. Ostatnio w ko┼äcu zaryzykowa┼éa powr├│t do Hollywood. W zesz┼éym roku zagra┼éa w komedii romantycznej „Sleep with me” z Eric’iem Stoltz’em i Craig’iem Sheffer’em. „Wiem, ┼╝e ┼╝eby by─ç uznan─ů za osob─Ö, kt├│ra odnios┼éa sukces powinnam gra─ç w 2-3 filmach rocznie” wyja┼Ťnia Meg „a ja gram w jednym na p├│┼étora a nawet raz na dwa lata. Ale mam dzieci do wychowania.”
W domu Meg, w le┼Ťnej g┼éuszy w brytyjskiej Columbii, nie ma nawet telewizora. To by┼é ten skromny styl ┼╝ycia Colina, kt├│ry jest znany ze swojego przywi─ůzania do prywatno┼Ťci. „Je┼Ťli spotykasz ludzi, kt├│rzy odnie┼Ťli sukces w Hollywood albo patrzysz na ich fotografie widzisz wzrok zwierzyny ┼éownej, czujesz si─Ö jak w pu┼éapce” mawia Colin.
Jednak to jej niech─Ö─ç do opuszczania jej odleg┼éego le┼Ťnego domu, mog┼éa w ko┼äcu wyczerpa─ç Colina. Wed┼éug jednego z przyjaci├│┼é: „Bycie razem by┼éo dla nich za trudne. Colin zawsze chcia┼é mieszka─ç w Anglii. Tam czuje si─Ö jak w domu a Meg zrozumia┼éa, ┼╝e tam ma te┼╝ prac─Ö.”
Przez d┼éugi czas pracowali ci─Ö┼╝ko i rozumieli si─Ö nawzajem, ale wszystko ma swoje granice i Colin si─Ö podda┼é. Na pocz─ůtku jej kariery Meg zagra┼éa w filmie „Agnes of God” [„Tajemnica klasztoru Marii Magdaleny” 1985 – przyp. t┼éum.] z Jane Fond─ů i Anne Bancroft. „Naprawd─Ö lubi─Ö aktorstwo” m├│wi Meg „w domu nawet nie mog─Ö doko┼äczy─ç zdania, a tu mog─Ö rozkoszowa─ç si─Ö ka┼╝d─ů linijk─ů tekstu. Pewnie ka┼╝da gospodyni domowa marzy, ┼╝eby od czasu do czasu by─ç aktork─ů”.

Autor: Gerard Evans
┼╣r├│d┼éo: „Woman’s Day”
Tłum.: Alison

Stopka forum