Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#326 2006-03-06 18:28:27

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

GosiuJ kochana, obiecuj─Ö, ┼╝e Ciebie NIGDY nie pykn─Ö, i to bynajmniej nie za to ostatnie zdanie ;-) ale za to co napisa┼éa┼Ť o Colinie :-)
Dzi─Öki!

Czuj─Ö si─Ö bezpiecznie :-)
No ja w ko┼äcu do Colina bardzo bardzo bardzo pozytywnie nastawiona jestem :-) Mo┼╝e nie wyra┼╝am tego tak g┼éo┼Ťno jak najwierniejsze jego wielbicielki na grupie, ale te┼╝ bym mu nic z┼éego zrobi─ç nie da┼éa ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#327 2006-03-06 18:32:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Rozumiem, ┼╝e zaniem├│wi┼éa┼Ť z wra┼╝enia ;-)
Też bym się przestraszyła na Twoim miejscu wink

Hmm. Pewnie cenzura nie dopu┼Ťci┼éa big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#328 2006-03-06 18:33:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech dziewczyny, jak ja sprezentuje naszej Matce te materiały które mam, to wszystko mi wybaczy:D
W ko┼äcu mi┼éo┼Ť─ç Ci wszystko wybaczy ...

#329 2006-03-06 18:59:18

Alison
U┐ytkownik

N
Alison, Te kapeczki wywiadziku sa takie rozkoszne big_smile

Mo┼╝e i s─ů rozkoszne, ale teraz wysy┼éam to juz z drobnymi poprawkami jako artyku┼é, wi─Öc teraz b─Ödziecie sobie ju┼╝ mog┼éy "da─ç po oczach tym wywiadem", tak ┼╝eby by┼éo jak z Neapolem...przeczyta─ç wywiad z Colinem i...umrze─ç ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#330 2006-03-06 19:01:10

Gosia
U┐ytkownik

Czy to znaczy ze wywiad sie skonczyl? :cry: :cry: :cry:

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#331 2006-03-06 19:08:04

Alison
U┐ytkownik

Taaak [szloch] :cry: :cry: :cry:
Teraz znowu wszyyy [szloch] stko zale┼╝y od Cieeee...bie :cry: :cry:
Czyli tego co znowu wyszperasz ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#332 2006-03-06 19:14:29

Gosia
U┐ytkownik

A co z zakonczeniem calej historii? Czyli ostatnimi scenami i drugimi oswiadczynami? Nie pociagnela tego tematu? :cry:
A ja tak liczylam, ze pieknie sie na ten temat wypowie, ze bedziemy mogly jeszcze popodziwiac jego wrazliwosc i w ogole ...

Tak pieeeeeknegooooo [szloch] wyyyyywiaduuuu czyyyyy artykuuuulu, to jaaaaaa juz nieeeeee znajdeeeeee [lzy ciekna ciurkiem na klawiature] :cry:

Zycie juz nie ma sensu..... :cry: :cry: :cry:

Z Południa na Północ:

#333 2006-03-06 19:40:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

żeby było jak z Neapolem...przeczytać wywiad z Colinem i...umrzeć ;-)

"Stara gwardia nie umiera i si─Ö nie poddaje" big_smile

#334 2006-03-06 20:18:09

Alison
U┐ytkownik

Gosiaku, nie martwiaj si─Ö. Com ja sobie artyku┼é├│w nakopiowa┼é z tej stronki co┼Ť mi do niej linka przys┼éa┼éa, to g┼éowa boli. Ju┼╝ na pewno mnie z roboty wywal─ů, ale licz─Ö, ┼╝e w razie czego "┼Ťciepniecie" si─Ö na kromk─Ö chleba dla Matki Przed┼éu┼╝onej, jak Wam je obiecam przet┼éumaczy─ç ;-)

#335 2006-03-06 20:25:05

Gosia
U┐ytkownik

To troche mi razniej
Wiesz jak mnie pocieszyc. big_smile
Oczywiscie wdziecznosc nasza posiadasz juz teraz, ale moze sie ona jeszcze znacznie powiekszyc wink .

A propos tej stronki, co to wiesz, to znalazlam tam zabawny artykul w stylu Bridget Jones, o ile zdolalam zrozumiec, gdzie autor czy autorka raczej , ....zachwyca sie co chwila Colinem:
http://www.firth.com/articles/05engstyle_apr.html
Pewnie podobnie bym taki wywiad komentowala wink

Z Południa na Północ:

#336 2006-03-06 21:09:07

Kaziuta
U┐ytkownik

GosiuJ kochana, obiecuj─Ö, ┼╝e Ciebie NIGDY nie pykn─Ö, i to bynajmniej nie za to ostatnie zdanie ;-) ale za to co napisa┼éa┼Ť o Colinie :-)
Dzi─Öki!

Czuj─Ö si─Ö bezpiecznie :-)
No ja w ko┼äcu do Colina bardzo bardzo bardzo pozytywnie nastawiona jestem :-) Mo┼╝e nie wyra┼╝am tego tak g┼éo┼Ťno jak najwierniejsze jego wielbicielki na grupie, ale te┼╝ bym mu nic z┼éego zrobi─ç nie da┼éa ;-)

Ale lizusostwo fe!
Niby sie miodem nie polewaja, ale ulepek sie z tego zrobił.
Ja wiem, ┼╝e to nasza matka przed┼éu┼╝ona, ale ┼╝eby tak sie podlizywa─ç to nie w porz─ůdku jest.
Veto mo┼Ťci Panie! Veto!

#337 2006-03-06 21:59:19

Alison
U┐ytkownik

Matka to si─Ö z du┼╝ej litery pisze prosz─Ö Kaziuty. Przed┼éu┼╝ona mo┼╝e ju┼╝ by─ç z ma┼éej. A Kaziucie nikt si─Ö nie ka┼╝e podlizywa─ç skoro si─Ö Kaziuta 'pykni─Ö─ç" nie boi, ;-) a nie wszystkie tu jak si─Ö okazuje jeste┼Ťmy takie odwa┼╝ne ;-)

#338 2006-03-07 00:07:05

GosiaJ
U┐ytkownik

A propos tej stronki, co to wiesz, to znalazlam tam zabawny artykul w stylu Bridget Jones, o ile zdolalam zrozumiec, gdzie autor czy autorka raczej , ....zachwyca sie co chwila Colinem:
http://www.firth.com/articles/05engstyle_apr.html
Pewnie podobnie bym taki wywiad komentowala wink

Czyta┼éam :-) Zastanawia┼éam si─Ö chwilami, czy jest autentyczny - to w┼éa┼Ťnie jeden z tych "w stylu Bridget" ;-) Zastanawiam si─Ö, czy on nie ma do┼Ť─ç tego typu wywiad├│w - w sumie poziom pyta┼ä nie jest wybitny...

#339 2006-03-07 00:08:59

GosiaJ
U┐ytkownik

Ale lizusostwo fe!
Niby sie miodem nie polewaja, ale ulepek sie z tego zrobił.
Ja wiem, ┼╝e to nasza matka przed┼éu┼╝ona, ale ┼╝eby tak sie podlizywa─ç to nie w porz─ůdku jest.
Veto mo┼Ťci Panie! Veto!

Chyba czego┼Ť nie rozumiem :-) To pewnie przez t─Ö por─Ö - p├│┼é nocy zarwanej na Oscary, teraz zn├│w po p├│┼énocy - dobranoc :-)

#340 2006-03-07 00:49:15

Trzykrotka
U┐ytkownik

Alison, padam na twarz przed Toba, o pani za to tłumaczenie. Chyba juz dzisiaj nie zasnę (olaboga, która godzina...), ale musiałam napisać, że Cię kocham prawie jak Colina samego za to tłumaczenie. big_smile
P.S on chyba jecza┼é w meskiej ubikacji, a nie mi─Ödzy d┼╝entelmenami, ale to naprawd─Ö piku┼Ť.

#341 2006-03-07 08:38:23

Alison
U┐ytkownik

No wi─Öc te┼╝ nad tym d┼éugo my┼Ťlalam, bo "gents", to jest ubikacja dla pan├│w, ale te┼╝ potoczny zwrot okre┼Ťlaj─ůcy gentelman├│w. W ko┼äcu dosz┼éam do wniosku, ┼╝e nikt w oficjalnym wywiadzie i to w wersji ksi─ů┼╝kowej nie wspomina┼éby o tak intymnej sprawie jak poj─Ökiwanie w klopiku i zdecydowa┼éam si─Ö, ┼╝e to jednak chodzilo o grup─Ö pan├│w siedz─ůcych obok siebie na pr├│bie czytanej, gdzie Colin by┼é taki wyobcowany i st─Ökusia┼é z nerw├│w, ale B├│g raczy wiedzie─ç jak by┼éo naprawd─Ö ;-)

#342 2006-03-07 08:56:03

Trzykrotka
U┐ytkownik

Te┼╝ prawda, mog┼éo chodzi─ç o d┼╝entelmen├│w. Ale Colin t┼éuk─ůcy g┼éow─ů w ┼Ťcian─Ö w kabince tez m├│g┼éby by─ç prawdopodobny lol Jakie┼╝ m─Öki znosi┼é ten pan Darcy dla sprawy!
Powa┼╝nie - dzi─Öki, ┼╝e sobie zada┼éa┼Ť tyle trudu z t┼éumaczeniem. ja mia┼éam kawa┼éek tego artyku┼éu po angielsku, ksi─ů┼╝k─Ö o robieniu DiU chce sobie dopiero kupi─ç, a rzecz jest bezcenna, po prostu bezcenna. Ten Colin to per┼éa.

#343 2006-03-07 11:53:27

Caitriona
U┐ytkownik

Alison - stokrotne dzięki za tłumaczenie tego wywiadu! Cudnie się go czyta big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#344 2006-03-07 12:13:44

Alison
U┐ytkownik

Dziewczynki tak mi miło, że aż nie imaginujecie sobie :oops: :oops: :oops:

#345 2006-03-07 18:20:29

Gosia
U┐ytkownik

No wi─Öc te┼╝ nad tym d┼éugo my┼Ťlalam, bo "gents", to jest ubikacja dla pan├│w, ale te┼╝ potoczny zwrot okre┼Ťlaj─ůcy gentelman├│w. W ko┼äcu dosz┼éam do wniosku, ┼╝e nikt w oficjalnym wywiadzie i to w wersji ksi─ů┼╝kowej nie wspomina┼éby o tak intymnej sprawie jak poj─Ökiwanie w klopiku i zdecydowa┼éam si─Ö, ┼╝e to jednak chodzilo o grup─Ö pan├│w siedz─ůcych obok siebie na pr├│bie czytanej, gdzie Colin by┼é taki wyobcowany i st─Ökusia┼é z nerw├│w, ale B├│g raczy wiedzie─ç jak by┼éo naprawd─Ö

Hehehehe big_smile big_smile No nie, boki zrywac big_smile

Z Południa na Północ:

#346 2006-03-07 21:01:25

izek
U┐ytkownik

Alison, za czas jaki┼Ť b─Ödziesz sobie mog┼éa napisa─ç pami─Ötniki na temat t┼éumacze┼ä Colinkowo-Dumowych albo mo┼╝e jaki┼Ť wywiad dasz kt├│rej┼Ť z nas wink
z tego co piszesz Twoje dylematy uczyni─ů z tego bardzo intryguj─ůce dzie┼éo big_smile

gg 5425654

#347 2006-03-07 21:06:42

Alison
U┐ytkownik

Oj Dziewczyny nie imaginujecie sobie ile to si─Ö trzeba nazastanawia─ç nad odcieniami znacze┼ä pojedynczych s┼é├│w, ┼╝eby zachowa─ç og├│ln─ů my┼Ťl autora, albo przynajmniej domy┼Ťle─ç si─Ö z zawi┼éo┼Ťci jego t┼éumacze┼ä co m├│g┼é mie─ç na my┼Ťli tak kr─ů┼╝─ůc werbalnie wok├│┼é tematu ;-)
Ale te┼╝ nie wiecie jak bardzo jest to wci─ůgaj─ůce :-) zaczynam rozwija─ç w sobie now─ů pasj─Ö i to dzi─Öki Wam ;-)

#348 2006-03-07 22:09:50

Gosia
U┐ytkownik

Jak jeszcze kilka wywiadzikow przetlumaczysz, to bedziesz znac Colina na wskros i jedno jego slowo wystarczy, by wiedziec co chcial powiedziec. wink
Jeszcze raz przeczytalam caly wywiad. Czytajac go w calosci znalazlam nowe szczegoly, ktore wczesniej mi umknely. Caly dyskurs ciekawie poprowadzony, analiza głeboka, przemyslenia interesujace.
Musze powiedziec, ze piekniscie tlumaczysz jego slowa big_smile Colin by sie z pewnoscia nie powstydzil, jestem o tym przekonana.
Slowem perelka big_smile

P.S. Znalazlam dwie czy trzy malutkie rzeczy (stylistyczne jedynie), ktore mozna by poprawic, ale to szczegoliki bez wielkiego znaczenia...

P.S. Jak przestudiowalam ten fragment dotyczacy frustracji i oslawionego kibelka, to stwierdzilam ze jest to prawdopodobne. W koncu mowa jest o Crispinie Bonham-Carterze, ktory faktycznie mogl wejsc do meskiej lazienki i zobaczyc roztrzesionego Colina, ktory przezywa swoja role.
Ale i tak nie dowiemy sie jak bylo.

Z Południa na Północ:

#349 2006-03-08 10:25:03

Alison
U┐ytkownik

P.S. Jak przestudiowalam ten fragment dotyczacy frustracji i oslawionego kibelka, to stwierdzilam ze jest to prawdopodobne. W koncu mowa jest o Crispinie Bonham-Carterze, ktory faktycznie mogl wejsc do meskiej lazienki i zobaczyc roztrzesionego Colina, ktory przezywa swoja role.
Ale i tak nie dowiemy sie jak bylo.

Mo┼╝e i macie racj─Ö, ale o "pewnych sprawach" si─Ö na salonach nie rozmawia i ja si─Ö tego b─Öd─Ö trzyma─ç :-)

#350 2006-03-08 13:26:00

Mag
U┐ytkownik

Dziewczyny! najważniejsze,że Colinek miał rozterki i dylematy!
A czy w─ůtpliwo┼Ťci miota┼éy nim po kibelku( :oops: ), czy nie pozwa┼éa┼éy usiedziec na krze┼Ťle, mi─Ödzy gentelmenami to ju┼╝ piku┼Ť lol
Grunt,że chłopina wrażliwy jest!

GG 6318358

Stopka forum