Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#326 2006-03-06 18:28:27

GosiaJ
Użytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

GosiuJ kochana, obiecuj?, ?e Ciebie NIGDY nie pykn?, i to bynajmniej nie za to ostatnie zdanie ;-) ale za to co napisa?a? o Colinie :-)
Dzi?ki!

Czuj? si? bezpiecznie :-)
No ja w ko?cu do Colina bardzo bardzo bardzo pozytywnie nastawiona jestem :-) Mo?e nie wyra?am tego tak g?o?no jak najwierniejsze jego wielbicielki na grupie, ale te? bym mu nic z?ego zrobi? nie da?a ;-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#327 2006-03-06 18:32:24

AineNiRigani
Użytkownik

Rozumiem, ?e zaniemówi?a? z wra?enia ;-)
Te? bym si? przestraszy?a na Twoim miejscu wink

Hmm. Pewnie cenzura nie dopu?ci?a big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#328 2006-03-06 18:33:46

AineNiRigani
Użytkownik

Ech dziewczyny, jak ja sprezentuje naszej Matce te materia?y które mam, to wszystko mi wybaczy:D
W ko?cu mi?o?? Ci wszystko wybaczy ...

#329 2006-03-06 18:59:18

Alison
Użytkownik

N
Alison, Te kapeczki wywiadziku sa takie rozkoszne big_smile

Mo?e i s? rozkoszne, ale teraz wysy?am to juz z drobnymi poprawkami jako artyku?, wi?c teraz b?dziecie sobie ju? mog?y "da? po oczach tym wywiadem", tak ?eby by?o jak z Neapolem...przeczyta? wywiad z Colinem i...umrze? ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#330 2006-03-06 19:01:10

Gosia
Użytkownik

Czy to znaczy ze wywiad sie skonczyl? :cry: :cry: :cry:

#331 2006-03-06 19:08:04

Alison
Użytkownik

Taaak [szloch] :cry: :cry: :cry:
Teraz znowu wszyyy [szloch] stko zale?y od Cieeee...bie :cry: :cry:
Czyli tego co znowu wyszperasz ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#332 2006-03-06 19:14:29

Gosia
Użytkownik

A co z zakonczeniem calej historii? Czyli ostatnimi scenami i drugimi oswiadczynami? Nie pociagnela tego tematu? :cry:
A ja tak liczylam, ze pieknie sie na ten temat wypowie, ze bedziemy mogly jeszcze popodziwiac jego wrazliwosc i w ogole ...

Tak pieeeeeknegooooo [szloch] wyyyyywiaduuuu czyyyyy artykuuuulu, to jaaaaaa juz nieeeeee znajdeeeeee [lzy ciekna ciurkiem na klawiature] :cry:

Zycie juz nie ma sensu..... :cry: :cry: :cry:

#333 2006-03-06 19:40:37

AineNiRigani
Użytkownik

?eby by?o jak z Neapolem...przeczyta? wywiad z Colinem i...umrze? ;-)

"Stara gwardia nie umiera i si? nie poddaje" big_smile

#334 2006-03-06 20:18:09

Alison
Użytkownik

Gosiaku, nie martwiaj si?. Com ja sobie artyku?ów nakopiowa? z tej stronki co? mi do niej linka przys?a?a, to g?owa boli. Ju? na pewno mnie z roboty wywal?, ale licz?, ?e w razie czego "?ciepniecie" si? na kromk? chleba dla Matki Przed?u?onej, jak Wam je obiecam przet?umaczy? ;-)

#335 2006-03-06 20:25:05

Gosia
Użytkownik

To troche mi razniej
Wiesz jak mnie pocieszyc. big_smile
Oczywiscie wdziecznosc nasza posiadasz juz teraz, ale moze sie ona jeszcze znacznie powiekszyc wink .

A propos tej stronki, co to wiesz, to znalazlam tam zabawny artykul w stylu Bridget Jones, o ile zdolalam zrozumiec, gdzie autor czy autorka raczej , ....zachwyca sie co chwila Colinem:
http://www.firth.com/articles/05engstyle_apr.html
Pewnie podobnie bym taki wywiad komentowala wink

#336 2006-03-06 21:09:07

Kaziuta
Użytkownik

GosiuJ kochana, obiecuj?, ?e Ciebie NIGDY nie pykn?, i to bynajmniej nie za to ostatnie zdanie ;-) ale za to co napisa?a? o Colinie :-)
Dzi?ki!

Czuj? si? bezpiecznie :-)
No ja w ko?cu do Colina bardzo bardzo bardzo pozytywnie nastawiona jestem :-) Mo?e nie wyra?am tego tak g?o?no jak najwierniejsze jego wielbicielki na grupie, ale te? bym mu nic z?ego zrobi? nie da?a ;-)

Ale lizusostwo fe!
Niby sie miodem nie polewaja, ale ulepek sie z tego zrobi?.
Ja wiem, ?e to nasza matka przed?u?ona, ale ?eby tak sie podlizywa? to nie w porz?dku jest.
Veto mo?ci Panie! Veto!

#337 2006-03-06 21:59:19

Alison
Użytkownik

Matka to si? z du?ej litery pisze prosz? Kaziuty. Przed?u?ona mo?e ju? by? z ma?ej. A Kaziucie nikt si? nie ka?e podlizywa? skoro si? Kaziuta 'pykni??" nie boi, ;-) a nie wszystkie tu jak si? okazuje jeste?my takie odwa?ne ;-)

#338 2006-03-07 00:07:05

GosiaJ
Użytkownik

A propos tej stronki, co to wiesz, to znalazlam tam zabawny artykul w stylu Bridget Jones, o ile zdolalam zrozumiec, gdzie autor czy autorka raczej , ....zachwyca sie co chwila Colinem:
http://www.firth.com/articles/05engstyle_apr.html
Pewnie podobnie bym taki wywiad komentowala wink

Czyta?am :-) Zastanawia?am si? chwilami, czy jest autentyczny - to w?a?nie jeden z tych "w stylu Bridget" ;-) Zastanawiam si?, czy on nie ma do?? tego typu wywiadów - w sumie poziom pyta? nie jest wybitny...

#339 2006-03-07 00:08:59

GosiaJ
Użytkownik

Ale lizusostwo fe!
Niby sie miodem nie polewaja, ale ulepek sie z tego zrobi?.
Ja wiem, ?e to nasza matka przed?u?ona, ale ?eby tak sie podlizywa? to nie w porz?dku jest.
Veto mo?ci Panie! Veto!

Chyba czego? nie rozumiem :-) To pewnie przez t? por? - pó? nocy zarwanej na Oscary, teraz znów po pó?nocy - dobranoc :-)

#340 2006-03-07 00:49:15

Trzykrotka
Użytkownik

Alison, padam na twarz przed Toba, o pani za to t?umaczenie. Chyba juz dzisiaj nie zasn? (olaboga, która godzina...), ale musia?am napisa?, ?e Ci? kocham prawie jak Colina samego za to t?umaczenie. big_smile
P.S on chyba jecza? w meskiej ubikacji, a nie mi?dzy d?entelmenami, ale to naprawd? piku?.

#341 2006-03-07 08:38:23

Alison
Użytkownik

No wi?c te? nad tym d?ugo my?lalam, bo "gents", to jest ubikacja dla panów, ale te? potoczny zwrot okre?laj?cy gentelmanów. W ko?cu dosz?am do wniosku, ?e nikt w oficjalnym wywiadzie i to w wersji ksi??kowej nie wspomina?by o tak intymnej sprawie jak poj?kiwanie w klopiku i zdecydowa?am si?, ?e to jednak chodzilo o grup? panów siedz?cych obok siebie na próbie czytanej, gdzie Colin by? taki wyobcowany i st?kusia? z nerwów, ale Bóg raczy wiedzie? jak by?o naprawd? ;-)

#342 2006-03-07 08:56:03

Trzykrotka
Użytkownik

Te? prawda, mog?o chodzi? o d?entelmenów. Ale Colin t?uk?cy g?ow? w ?cian? w kabince tez móg?by by? prawdopodobny lol Jakie? m?ki znosi? ten pan Darcy dla sprawy!
Powa?nie - dzi?ki, ?e sobie zada?a? tyle trudu z t?umaczeniem. ja mia?am kawa?ek tego artyku?u po angielsku, ksi??k? o robieniu DiU chce sobie dopiero kupi?, a rzecz jest bezcenna, po prostu bezcenna. Ten Colin to per?a.

#343 2006-03-07 11:53:27

Caitriona
Użytkownik

Alison - stokrotne dzi?ki za t?umaczenie tego wywiadu! Cudnie si? go czyta big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#344 2006-03-07 12:13:44

Alison
Użytkownik

Dziewczynki tak mi mi?o, ?e a? nie imaginujecie sobie :oops: :oops: :oops:

#345 2006-03-07 18:20:29

Gosia
Użytkownik

No wi?c te? nad tym d?ugo my?lalam, bo "gents", to jest ubikacja dla panów, ale te? potoczny zwrot okre?laj?cy gentelmanów. W ko?cu dosz?am do wniosku, ?e nikt w oficjalnym wywiadzie i to w wersji ksi??kowej nie wspomina?by o tak intymnej sprawie jak poj?kiwanie w klopiku i zdecydowa?am si?, ?e to jednak chodzilo o grup? panów siedz?cych obok siebie na próbie czytanej, gdzie Colin by? taki wyobcowany i st?kusia? z nerwów, ale Bóg raczy wiedzie? jak by?o naprawd?

Hehehehe big_smile big_smile No nie, boki zrywac big_smile

#346 2006-03-07 21:01:25

izek
Użytkownik

Alison, za czas jaki? b?dziesz sobie mog?a napisa? pami?tniki na temat t?umacze? Colinkowo-Dumowych albo mo?e jaki? wywiad dasz której? z nas wink
z tego co piszesz Twoje dylematy uczyni? z tego bardzo intryguj?ce dzie?o big_smile

gg 5425654

#347 2006-03-07 21:06:42

Alison
Użytkownik

Oj Dziewczyny nie imaginujecie sobie ile to si? trzeba nazastanawia? nad odcieniami znacze? pojedynczych s?ów, ?eby zachowa? ogóln? my?l autora, albo przynajmniej domy?le? si? z zawi?o?ci jego t?umacze? co móg? mie? na my?li tak kr???c werbalnie wokó? tematu ;-)
Ale te? nie wiecie jak bardzo jest to wci?gaj?ce :-) zaczynam rozwija? w sobie now? pasj? i to dzi?ki Wam ;-)

#348 2006-03-07 22:09:50

Gosia
Użytkownik

Jak jeszcze kilka wywiadzikow przetlumaczysz, to bedziesz znac Colina na wskros i jedno jego slowo wystarczy, by wiedziec co chcial powiedziec. wink
Jeszcze raz przeczytalam caly wywiad. Czytajac go w calosci znalazlam nowe szczegoly, ktore wczesniej mi umknely. Caly dyskurs ciekawie poprowadzony, analiza g?eboka, przemyslenia interesujace.
Musze powiedziec, ze piekniscie tlumaczysz jego slowa big_smile Colin by sie z pewnoscia nie powstydzil, jestem o tym przekonana.
Slowem perelka big_smile

P.S. Znalazlam dwie czy trzy malutkie rzeczy (stylistyczne jedynie), ktore mozna by poprawic, ale to szczegoliki bez wielkiego znaczenia...

P.S. Jak przestudiowalam ten fragment dotyczacy frustracji i oslawionego kibelka, to stwierdzilam ze jest to prawdopodobne. W koncu mowa jest o Crispinie Bonham-Carterze, ktory faktycznie mogl wejsc do meskiej lazienki i zobaczyc roztrzesionego Colina, ktory przezywa swoja role.
Ale i tak nie dowiemy sie jak bylo.

#349 2006-03-08 10:25:03

Alison
Użytkownik

P.S. Jak przestudiowalam ten fragment dotyczacy frustracji i oslawionego kibelka, to stwierdzilam ze jest to prawdopodobne. W koncu mowa jest o Crispinie Bonham-Carterze, ktory faktycznie mogl wejsc do meskiej lazienki i zobaczyc roztrzesionego Colina, ktory przezywa swoja role.
Ale i tak nie dowiemy sie jak bylo.

Mo?e i macie racj?, ale o "pewnych sprawach" si? na salonach nie rozmawia i ja si? tego b?d? trzyma? :-)

#350 2006-03-08 13:26:00

Mag
Użytkownik

Dziewczyny! najwa?niejsze,?e Colinek mia? rozterki i dylematy!
A czy w?tpliwo?ci miota?y nim po kibelku( :oops: ), czy nie pozwa?a?y usiedziec na krze?le, mi?dzy gentelmenami to ju? piku? lol
Grunt,?e ch?opina wra?liwy jest!

GG 6318358

Stopka forum