Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-02-14 16:19:54

Alison
U┐ytkownik

Re: Darcy

I o to chodzi w┼éa┼Ťnie. Bo gdzie tu drze─ç pierze, a nawet koty czasem, jak na nic nie ma czasu, a tu tylko cyk, cyk i ju┼╝ se cz┼éowiek poplotkowa┼é z takimi jak on sam zakretaskami ;-)
Jakież to refreshing, prawie jak spacer wokół salonu nieprawdaż my ladies? ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#27 2006-02-14 16:21:02

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Nie chce nikogo krytykowac, ale wydaje mi sie ze Georgina pokrzywdzila (pierwszy post tego watku) Darcy'ego.
Jest mezczyzna ponad wszystko intrygujacym, zmyslowym, inteligetnym, bystrym, trzezwo myslacym, z wdziekiem, obeznanym w swiecie, pewnym siebie, a takze milosnikiem literatury i sztuki.
Chciałabym poznać (i mieć ;P) takiego mężczyznę jak pan Darcy.

You have bewitched me body and soul.

#28 2006-02-14 16:33:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

A tak na serio, mnie pociaga u niego (...) to ze ten facet ceni kobiety niezalezne i z charakterem. I jest na tyle meski, ze potrafi taka zone zaakceptowac.

Hmm. To za co nas najpierw kochaj─ů, zwykle jest koronnym argumentem rozwodowym big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#29 2006-02-14 16:35:06

Georginia
U┐ytkownik

Spokojnie,ja na wszelk─ů krytyk─Ö otwarta jestem....a to co napisa┼éa nie jest rzecz jasna moim zdaniem tak do konca,chcia┼éam troch─Ö sprowokowa─ç dyskusj─Ö,mo┼╝e znale┼║─ç jak─ůs rys─Ö w Darcym...mo┼╝e zastanowi─ç si─Ö nad tym ,┼╝e jest on swego rodzaju 'forma' w kt├│r─ů ka┼╝da z nas w┼éo┼╝y to co lubi...bo a┼╝ mi si─Ö wierzyc nie chce,┼╝e wszystkim nam podoba si─Ö jeden cz┼éowiek...Ka┼╝da z nas ma chyba ciut inny charakter:-)
A co do Darcych w rzeczywisto┼Ťci to wierzcie mi istneij─ů....tylko jak my natrafiamy na same Wickhamy tak i oni trafiaj─ů na wredne baby....zycie ,prawda?

#30 2006-02-14 16:36:33

Georginia
U┐ytkownik

A tak na serio, mnie pociaga u niego (...) to ze ten facet ceni kobiety niezalezne i z charakterem. I jest na tyle meski, ze potrafi taka zone zaakceptowac.

Hmm. To za co nas najpierw kochaj─ů, zwykle jest koronnym argumentem rozwodowym big_smile

Aine potwierdzasz moj─ů teorie:-)

#31 2006-02-14 16:38:33

Alison
U┐ytkownik

Georginia ty nie m─Ödrkuj tylko si─Ö pakuj bo Ci urlop przeleci ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#32 2006-02-14 16:44:12

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Georgina, dobry pomsyl z prowokacja smile udalo Ci sie, bo temat tetni zyciem big_smile
Skaza w Darcym? Jest ich wiele. Gdyby nie one, napewno zadna kobieta nie zauwazylaby w nim niczego ciekawego.
Kobiety lubia wyzwania. To co przychodzi zbyt latwo nie moze byc interesujace - satysfakcja to zbyt wazny bodziec, ktorego brak przyczynia sie do nieszczecia.
Duma pana Darcy'ego. To zaszczyt moc ja zlamac wzbudzonym w nim uczuciem.

Fakt... ciagle wpadamy na wickhamow - powinni dla nich utworzyc odmienna grupe spoleczna i znaczyc na czole jakims symbolem tonguebig_smile

#33 2006-02-14 16:48:23

Georginia
U┐ytkownik

a czyta┼éy┼Ťcie Szkar┼éatn─ů Litere?A propos znakowania ludzi ;-)

Jejku co ja zrobię bez was ten tydzień...... :cry:

#34 2006-02-14 16:49:55

Alison
U┐ytkownik

Film Szkarłatna Litera z Demi M., dla mnie bomba.

#35 2006-02-14 16:51:37

Georginia
U┐ytkownik

faktycznie film by┼é swietny,widzia┼éam kilka razy....a teraz dorwa┼éam ksi─ů┼╝ke...ale jeszcze nie znalaz┼éam chwili zeby przeczytac...

#36 2006-02-14 17:05:56

niya
U┐ytkownik

Georginia sa kafejki internetowe big_smile

Dobrego wypoczynku, przygotuj jakies blyskotliwe przemyslenie (moze, co by tu zrobic, ze na naszym forum pojawil sie Pan Darcy i porwal w swiat fantazji ktoras z nas), zeby po poworcie zaskoczyc nas wszystkie. Wiele przeciez nie wymagam big_smile

A co si─Ö staje to si─Ö staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#37 2006-02-14 17:08:55

Alison
U┐ytkownik

A niechby porwał i wszystkie! Źle by mu było?
Nie. Zamordowa┼éyby┼Ťmy go tym uwielbieniem. To niech porywa jedn─ů. Tylk─ů kt├│r─ů?!

#38 2006-02-14 17:10:15

Alison
U┐ytkownik

aJejku co ja zrobię bez was ten tydzień...... :cry:

To mo┼╝e nie jed┼║... Znajdziesz czas i na ksi─ů┼╝k─Ö i na pogaduchy ;-)

#39 2006-02-14 17:12:04

niya
U┐ytkownik

a wszystko jedno! niech nas wymienia co tydzien! wink

a moze tak sklonowac Pana Darcyego?? I kazda z nas bylaby jego ukochana, cudowna, jedyn─ů wink
albo juz pojde na uklad - moze mnie porwac w swiat fantazji inny czlek idealny, ktory nie musi nazywac sie Darcy. Coz za poswiecenie, nieprawdaz? tongue

#40 2006-02-14 17:21:33

Alison
U┐ytkownik

To opowiadaj szybko jaki jest ten TWÓJ pan Darcy :-)

#41 2006-02-14 17:22:27

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Georgina, czy jestes absolutnie pewna ze chcesz zrezygnowac z herbatki i pogaduch przy monitorze big_smile?? Zapewne twoim znajomym z forum bedzie smutno bez Ciebie smile

#42 2006-02-14 17:27:45

Georginia
U┐ytkownik

absolutnie nie jestem pewna niczego:-)

Co za┼Ť si─Ö tyczy Darcych to faktycznie,ka┼╝da z nas widzi w drugim cz┼éowieku co┼Ť innego.To ┼╝e wszystkie jeste┼Ťmy maksymalnie zaurocozne Darcym w wersji C lub M ,jak kto lubi:-) to nie znaczy,┼╝e wszystkie wpad┼éyby┼Ťmy w ramiona temu samemu me┼╝czy┼║nie....
Wiecie co mnie w ┼╝yciu dobija?To,┼╝e nawet nie zdajemy sobie sprawy z iloma wersjami darcy'ego si─Ö min─Ö┼éy┼Ťmy bez s┼éowa...rzucaj─ůc tym samym pon─Ötne spojrzenia w stron─Ö Wickham├│w.....jak to si─Ö ko┼äczy ka┼╝dy wie z obdukcji,je┼Ťli nie to si─Ö dowie pr─Ödzej czy p├│┼║niej....

Miało mnie nie być....ale muszę dosłownie skorzystać z ostatniej okazji podarcia pierza w chacie:)

#43 2006-02-14 17:29:03

Alison
U┐ytkownik

albo juz pojde na uklad - moze mnie porwac w swiat fantazji inny czlek idealny, ktory nie musi nazywac sie Darcy. Coz za poswiecenie, nieprawdaz? tongue

Prawda┼╝, prawda┼╝. Ty lepiej nie rezygnuj z marze┼ä, tym bardziej, ┼╝e pochodzisz z adekwatnej krainy, tylko czekaj na sw├│j idea┼é, bo cz┼éowiek jak raz odpu┼Ťci, to potem ju┼╝ musi poprzesta─ç na byle czym i jeszcze cieszy─ç si─Ö z tego co, a ma to co Bozia mu da. A nie zawsze si─Ö ta Bozia na prezenty wysila...

#44 2006-02-14 17:40:22

niya
U┐ytkownik

Alison jestem w tej cudownej sytuacji, ze odnalazlam swojego Pana Darcy'ego... Szukalam, szukalam, modly do Bozi wznosilam, postanowilam zostac stara panna, az w koncu sie pojawil...
Wlasnie zdaje sobie sprawe, ze moj Ukochany jest faktycznie podobny do Darcy'ego, bo i drzwi otwiera i charakter bywa wladczy i samodyscyplina i introwertyk i nie wybral innej, a mnie... To moze ja na marne marze o Darcym?
Tak, ja marze o milosnych uniesieniach z czestotliwoscia ogromna, ktorej chyba zaden mezczyzna nie umialby podolac. Marze o nowosciach i smaczku milosci, chyba zaczne pracowac nad wlasnym zwiazkiem wink
Co za oswiecenie mojego umyslu... i gadam jak postrzelona, bo zyje od paru dni w innej epoce.

#45 2006-02-14 17:41:06

Georginia
U┐ytkownik

nie chce by─ç patetyczna, ale....mi┼éo┼Ť─ç si─Ö nie zdarza....to ci─Ö┼╝ka robota kogo┼Ť kocha─ç....zaczyna si─Ö niby niewinnie, pierwsze spojrzenie,pierwsza z┼éo┼Ťliwo┼Ť─ç....i tak zawsze si─Ö okazuje,┼╝e co┼Ť jest nie tak jak by─ç powinno...mi┼éo┼Ťc to drugi etat ( o ile ma si─Ö pierwszy).....wszystko b─Ödzie dobrze dop├│ki jednoz dwojga nie zrobi sobie wolnego...
G┼éowa do g├│ry....┼Ťwiat staje si─Ö globaln─ů wiosk─ů,wszystko jest tak blisko.
trzeba si─Ö tylko odpowiednio ceni─ç i nie dawa─ç si─Ö pierwszym lepszym W. (┼╝eby ju┼╝ z┼éo┼Ťliwie nie przywo┼éywa─ç tego bohatera)

#46 2006-02-14 17:46:59

Alison
U┐ytkownik

niya napisa│:

Alison jestem w tej cudownej sytuacji, ze odnalazlam swojego Pana Darcy'ego...

No wiesz co!? To ja Cie tu wspieram jako ta Matka Prze┼éo┼╝ona, kciuki za Twoje marzenia zaciskam, a ta tu z takim wyznaniem wyje┼╝d┼╝a! To chapn─Ö┼éa chytruska jednego Darcy'ego i o nastepnym marzy! ┼╗eby j─ů porywa┼é co tydzie┼ä! Id┼║ Ty babo, pazerno┼Ť─ç ludzka nie zna granic ;-)

#47 2006-02-14 17:55:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jejku co ja zrobię bez was ten tydzień...... :cry:

Nie martw si─Ö, zgodnie z obietnic─ů stan─Ö na stra┼╝y hmmm... cnoty? (he he :twisted: ) Boskiego Mateusza. W┼éasn─ů pierwsi─ů b─Öd─Ö broni─ç. Ale jedynie przez tydzie┼ä. Baw si─Ö dobrze, odpoczywaj, szybko wracaj big_smile

#48 2006-02-14 17:58:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

nie chce by─ç patetyczna, ale....mi┼éo┼Ť─ç si─Ö nie zdarza....to ci─Ö┼╝ka robota kogo┼Ť kocha─ç....zaczyna si─Ö niby niewinnie, pierwsze spojrzenie,pierwsza z┼éo┼Ťliwo┼Ť─ç....i tak zawsze si─Ö okazuje,┼╝e co┼Ť jest nie tak jak by─ç powinno...mi┼éo┼Ťc to drugi etat ( o ile ma si─Ö pierwszy).....wszystko b─Ödzie dobrze dop├│ki jednoz dwojga nie zrobi sobie wolnego...
G┼éowa do g├│ry....┼Ťwiat staje si─Ö globaln─ů wiosk─ů,wszystko jest tak blisko.
trzeba si─Ö tylko odpowiednio ceni─ç i nie dawa─ç si─Ö pierwszym lepszym W. (┼╝eby ju┼╝ z┼éo┼Ťliwie nie przywo┼éywa─ç tego bohatera)

Twoje słowa zrobiły na mnie wrażenie big_smile Aż sobie wynotowałam.

#49 2006-02-14 18:13:20

niya
U┐ytkownik

Mam nadzieje, ┼╝e moj zwiazek to wlasnie milosc - na to wyglada... ale to dopiero ponad 4 lata, a gdzie tu mowic o 36.

Wiecie co dziewczyny, coraz bardziej zastanawiam sie dlaczego psychika kobiet az tak zasadniczo rozni sie od meskiego umyslu. Dlaczego marzymy, dlaczego pragniemy uniesien, cudowonosci, nawet slow uzywamy innych...

I powiem Wam cos jeszcze, zylam sobie dotad w swiecie rzeczywistym oraz w swiecie ksiazek i po znalezieniu tego forum, widze, ze nie jestem jedyna... to takie mile, namacalne, ze tak powiem.

Tak sobie mysle tez, ze moze kobiety, lacznie ze mna oczywiscie, maja zbyt duze oczekiwania i marza o rzeczach, ktore nie istnieja? moze stad tyle zaburzen emocjonalnych wlasnie wsrod kobiet.

#50 2006-02-14 18:20:14

Kaziuta
U┐ytkownik

A mi si─Ö wydaje, ┼╝e cz─Östo to my kobiety jeste┼Ťmy temu winne, ┼╝e mamy takich m─Ö┼╝czyzn jak mamy. Przecie┼╝ tych facet├│w wychowywa┼éy kobiety (matki, wychowawczynie, nauczycielki)! Dlaczego nie wymagaj─ů od nich tego czego same oczekuj─ů, a wr─Öcz przeciwnie niejedokrotnie s─ů w nich tak ┼Ťlepo zapatrzone swoj─ů matczyn─ů mi┼éo┼Ťci─ů, ┼╝e nie zwracaj─ů uwagi na to jak zachowuje si─Ö ich synek w stosunku do kobiet. A wystarczy naprawd─Ö niewiele: u┼Ťmiech, przepuszczenie w drzwiach, ma┼éy kompelemncik itd, itp

Stopka forum