Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-13 21:56:44

Georginia
U┐ytkownik

Darcy

tym razem wybaczcie banalnosc tematu...ale do rzeczy,podczas pewnego czatu w kt├│rym udzia┼éa bra┼éy:Caitriona Aine i poniek─ůd ja:-) pojawi┼é si─Ö w─ůtek osobisto┼Ťci Darcy'ego...┼╝e niby taki idea┼é, a tak serio, to kt├│ra z was chcia┼éaby mie─ç pod swoim dachem takiego introwertyka ze sk┼éonno┼Ťciami do zak┼éopotania, rozwianym charakterem,od zadufanego w sobie pudla przez czule patrzacego spaniela?:-)
He he tak serio,mo┼╝e nakreslimy jaki┼Ť sp├│jny portret psychologiczny Darcy'ego?Ale ju┼╝ bez spanieli;-)

#2 2006-02-13 22:45:45

Alison
U┐ytkownik

Re: Darcy

Problem tylko w tym, o kt├│rym Darcym b─Ödziemy rozmawia─ç. Bo ten ksi─ů┼╝kowy zdecydowanie odbiega od „nowego” filmowego. Ten filmowy to dla mnie taka troch─Ö ciapa, nie przepadam za takimi typami. Ksi─ů┼╝kowy, moim zdaniem nie ma „rozwianego charakteru”, jest wynios┼éy, ale jak ju┼╝ kiedy┼Ť tu m├│wi┼éy┼Ťmy tak zosta┼é wychowany. Introwertyk – to troch─Ö by mi przeszkadza┼éo, lubi─Ö ludzi otwartych, ┼éatwo nawi─ůzuj─ůcych kontakt, ale przy tym wszystkim by┼é inteligentny, oczytany, zr├│wnowa┼╝ony, odpowiedzialny, dyskretny, lojalny, pozornie bezkompromisowy (cho─ç w ko┼äcu poszed┼é na jaki┼Ť tam kompromis wobec samego siebie) i co dla mnie BARDZO wa┼╝ne, mia┼é poczucie humoru. No po prostu 100% faceta w facecie. Do tego zdolny do czu┼éej mi┼éo┼Ťci, dla kt├│rej potrafi┼é schowa─ç do kieszeni dum─Ö (sprawa Wickhama), prze┼ékn─ů─ç niezno┼Ťne koneksje (te┼Ťciowa i szwagierki), ola─ç cioci─Ö z jej epokowymi pomys┼éami (Lady CdB), poza tym dobry brat (opieka nad Giorgian─ů) wi─Öc mo┼╝na si─Ö spodziewa─ç, ┼╝e w przysz┼éo┼Ťci i ojciec, i kurcze blade last but not least przystojny jak diabli. Czego jeszcze chcie─ç?!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#3 2006-02-14 00:06:06

Kaziuta
U┐ytkownik

Faktycznie problem polega na tym, kt├│rego z nich omawiamy. Je┼╝eli filmowego 2005 to troch─Ö si─Ö nie zgadzam z Alison, ┼╝e to taka ciapa. Mo┼╝e ciapa, ale tylko z wygl─ůdu, przecie┼╝ wszystkie cechy ksi─ů┼╝kowego Darcyego nie sa do ko┼äca obce filmowemu. Bo czy┼╝ Darcy 2005 nie jest inteligentny, oczytany, zr├│wnowazony itd, itd Zak┼éopotanie w sprawach uczuciowych mi nie przeszkadza, je┼╝eli realizowane jest z konsekwencj─ů i po pierwszych niepowodzeniach trwa dalej w swoim uczuciu i potrafi o nie walczy─ç. A Darcy potrafi┼é. Czy┼╝ my kobiety nie lubimy by─ç zdobywane.

#4 2006-02-14 00:48:50

niya
U┐ytkownik

Pan Darcy nas przyci─ůga, byc moze dlatego, ze marzymy aby mocny, wyniosly, dumny mezczyzna pokochal wlasnie nas... Czyz to nie jest urocze? Wbrew pozorom, kobiety potrzebuja prawdziwego mezczyzny z zasadami, ktory nas okie┼ézna. Marzymy, ze byc moze i my, okielznamy jego...
Musiałbysmy przeprowadzic studium przypadku Pana Darcego... mam w glowie taki natlok mysli, ze nie chce wypisac wiekszej ilosci bzdur.
Jedno jest pewne, ten naburmuszony typ pociaga i intryguje, chociaz watpie czy ktoras z nas wytrzymalaby z nim dluzej... Mysle, ze Pan Darcy jest slodki, a nawet seksowny, lecz w poczatkowej fazie zwiazku, gdy jeszcze czlowieka fascynuja zupelnie absurdalne cechy charakteru.
Przemysle to i moze jutro wykombinuje cos madrzejszego.

Dobranoc smile

A co si─Ö staje to si─Ö staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#5 2006-02-14 07:13:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie zawsze bardziej poci─ůga┼é taki typ Wickhama-Bingleya. Ma┼éo skomplikowany weso┼éy typ, z kt├│rym mozna po┼╝artowa─ç, zabawi─ç si─Ö itp.
Tyle, że się sparzyłam. Tak więc automatycznie Darcy wyszedł na pierwszy plan big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#6 2006-02-14 08:25:39

Gosia
U┐ytkownik

Kobitki, przeciez to facet jak marzenie. Nie dosc ze przystojny, to jeszcze bogaty big_smile Czego chciec wiecej? wink

A tak na serio, mnie pociaga u niego nawet nie to, ze jest bogaty, choc to nie tak malo istotny szczegol wink ale to ze ten facet ceni kobiety niezalezne i z charakterem. I jest na tyle meski, ze potrafi taka zone zaakceptowac. Nie kazdemu, by sie to udalo. Widac ze Lizzy go pociaga nie dlatego, ze jest ladna (choc to z pewnoscia jest dla niego wazne, w koncu facet), ale dlatego, ze ma cos do powiedzenia, ze jest oczytana, ze ma w sobie nie tylko wdziek, ale i jest inteligentna.
On akceptuje kobiete, ktora mu dorownuje, a nie tylko tak─ů, ktor─ů sam przerasta.
Zreszta facet jest odpowiedzialny (ta troska o siostre), umie dbac o swoich poddanych i majatek (slowa gospodyni). No i (ktos juz to podkreslil) nie jest zadufany w sobie, bo umie sie przyznac do bledu i potrafi zniesc to, ze ktos mu ten blad wytknie.

Poza tym, kto by sie nie kochal w Colinie wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#7 2006-02-14 08:36:33

Georginia
U┐ytkownik

he he Gosiu...widze tu niemal┼╝e otwart─ů walk─Ö na b├│stwa!:-)

A je┼Ťli mowa o cechach....dla mnie najwa┼╝niejsze jest w┼éa┼Ťnie to,┼╝e akceptuje t─ů niezale┼╝nosc Lizzy...wiecie,generalnie jest tak,┼╝e wi─Ökszos─ç facet├│w szuka inteligentnych kobiet,jak ju┼╝ jak─ů┼Ť znajd─ů to za wszelk─ů cen─Ö starj─ů im si─Ö udowodni─ç,┼╝e s─ů g┼éupsz od nich...ot ca┼éa filozofia!
Przyznajcie,┼╝e m─Ö┼╝czy┼║ni najzwyczajniej nie lubi─ů wyzwa┼ä:-) w przeciwienstwie do nas nieszcz─Ö┼Ťnic kt├│re jak ─çmy do ┼Ťwiat┼éa ci─ůgn─ů do najtrudniejszych charakter├│w....z bojowym has┼éem na ustach...kocham Cie!a jak Ci─Ö kocham to Ci─Ö zmienie!!! :-)
szczerze m├│wi─ůc czas si─Ö tego oduczy─ç,Darcy jest idealny ale introwertyzm chyba przewa┼╝yl szal─Ö goryczy....to mo┼╝e interesuj─ůca cecha...ale na d┼éu┼╝sz─ů mete chyba bym nie wytrzyma┼éa...reszta bez zarzutu;-)

#8 2006-02-14 08:48:20

Alison
U┐ytkownik

Co do tej nie lubianej przez nas introwertyczno┼Ťci, to powiem Wam, ze w┼éa┼Ťnie na d┼éu┼╝szy zwi─ůzek, ona wcale nie jest taka z┼éa. Przynajmniej ch┼éop si─Ö jak op─Ötany za laskami nie ugania tylko siedzi w domu, bo mu samemu ze soba dobrze, a jak ju┼╝ musi, to nie robi tego tak oficjalnie, co np. na jakich┼Ť imprezach jest znacznie ┼éatwiejsze dla os├│b towarzysz─ůcych ni┼╝ ekstrawertyczny lew salonowy i bawidamek.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#9 2006-02-14 08:55:40

Gosia
U┐ytkownik

Przynajmniej chłop się jak opętany za laskami nie ugania tylko siedzi w domu,

No to jest argument big_smile

Introwertyk jest ok, byle sie calkowicie nie zamykal w sobie.
Ale przy zywej inteligencji kobiecej, to by sie nie stalo.
Wierze, ze taka kobieta jak Elzbieta sprawilaby, zeby sie bardziej otworzyl.

Z Południa na Północ:

#10 2006-02-14 09:10:26

Alison
U┐ytkownik

Z introwertykami tak jest, ┼╝e oni oswojeni s─ů ca┼ékiem, ca┼ékiem. Tylko na zewn─ůtrz, w towarzystwie trudno im si─Ö objawi─ç ze swoim prawdziwym ja, w zwi─ůzku z tym maj─ů te┼╝ du┼╝o bujniejsze ┼╝ycie wewn─Ötrzne i g┼é─Öbsze przemy┼Ťlenia, bo si─Ö z ka┼╝d─ů iskierk─ů nie pchaj─ů by obwie┼Ťci─ç j─ů ca┼éemu swiatu i tak jak Gosia powiedzia┼éa, kobieta o ┼╝ywym umy┼Ťle z introwertyka zrobi "gwia┼║dzisty dyjament" ;-)

#11 2006-02-14 09:42:13

niya
U┐ytkownik

Przez Was ciagle mysle o Panu Darcym tongue
Moj umysl moze nie wytrzymac tak doglebnej analizy, bo juz zaczynam domniewywac, co by bylo gdyby...

Ciekawe czy on naprawde lubil kobiety o ┼Ťwiatlych umyslach, bo gdy Lizzy zacznie sie madrzyc w przyszlosci, to nie wiem czy Pan Darcy to zniesie... Jesli jednak kocha, to na pewno, a po drugie ma siostre, ktora tak bardzo szanuje, wiec moze dzieki niej ma wpojone takie, a nie inne podejscie do kobiet.

Mowicie, ze nie bedzie sie uganial za laskami - a moze bedzie cichym zdrajca, ktory w swoim umysle snuje wyjatkowe przedsiewziecia big_smile

Och, On chyba jednak jest idealny i nie sposob mowic o Nim zle, bo doslownie mam wyrzuty ;-)

#12 2006-02-14 11:19:21

Kaziuta
U┐ytkownik

A ja mam nadzieje (cho─ç zdaje sobie spraw─Ö, ┼╝e to raczej niemo┼╝liwe), ┼╝e Dracy pozostanie Darcym zawsze. B─Ödzie czu┼éy, kochaj─ůcy i wpatrzony w LIzzy (marzenia ┼Ťci─Ötej g┼éowy co?)
Moim zdaniem jego nie┼Ťmia┼éo┼Ť─ç jest tylko zewn─Ötrzna, tylko w obcych sobie miejscach i w┼Ťr├│d obcych ludzi (czym si─Ö t┼éumaczy┼é Lizzy) nie umia┼é si─Ö znale┼╝─ç, ale ju┼╝ prywatnie by┼é weso┼éym nie pozbawionym poczucia humory facetem (spotkanie w Pemberly na obiedzie).
Jak go nie kocha─ç?

#13 2006-02-14 12:22:01

Mag
U┐ytkownik

Po pierwsze- BOGATY -10 tysi─Öcy rocznie! 8O
Po drugie inteligentny, oczytany,cierpliwy(znosił zaloty Karoliny ze stoickim spokojem)
My┼Ťl─Ö,┼╝e by┼é dobry szczeg├│lnie dla os├│b, na kt├│rych mu zale┼╝a┼éo.
Opinie tworzy┼é przemy┼Ťlane wi─Öc k┼é├│tnie z fruwaj─ůc─ů porcelan─ů nie wchodz─ů w gr─Ö tongue
I na pewno zyskiwał przy bliższym poznaniu.... aż chciałoby się być Lizzy :oops:

GG 6318358

#14 2006-02-14 12:37:36

Alison
U┐ytkownik

Czyli wszystko jasne, dlaczego si─Ö w nim tak bez pami─Öci kochamy od 200 lat ;-) Biedni ci nasi faceci, ┼╝eby si─Ö skichali to mu nie dor├│wnaj─ů, ale jakby p─Ötali si─Ö po babskich forach, to by wiedzieli czego od nich oczekujemy, a tak...wol─ů oglada─ç samochody i nie powiem co jeszcze...

#15 2006-02-14 13:08:48

Mag
U┐ytkownik

A┼╝ chcia┼éoby si─Ö za┼Ťpiewa─ç z Danusi─ů Rinn:
"GDZIE CI M─ś┼╗CZY┼╣NI...." lol

GG 6318358

#16 2006-02-14 13:37:13

Gosia
U┐ytkownik

Ja tak sobie mysle, ze oni nie sa w stanie w zadnym razie dorownac takiemu Darcy`emu, bo to za trudne i im sie nie chce...

Z Południa na Północ:

#17 2006-02-14 14:07:37

Kaziuta
U┐ytkownik

Czyli wszystko jasne, dlaczego si─Ö w nim tak bez pami─Öci kochamy od 200 lat ;-) Biedni ci nasi faceci, ┼╝eby si─Ö skichali to mu nie dor├│wnaj─ů, ale jakby p─Ötali si─Ö po babskich forach, to by wiedzieli czego od nich oczekujemy, a tak...wol─ů oglada─ç samochody i nie powiem co jeszcze...

Mo┼╝e jeden dor├│wna, przecie┼╝ rz─ůdzi nami Kazik. No chyba, ┼╝e to Kazimiera

#18 2006-02-14 15:33:48

Georginia
U┐ytkownik

A propos,przypomniała mi się ,pamiętacie taka scene kiedy to Lady CdB pyta Lizzy czy ta jest zaręczona z Darcym ta odpowiada: no I am not...he he nie jest sama biedaczka;-)
rzecz jasna wiemy,┼╝e tylko dwie kobiety maj─ů to szcz─Öscie....co jest idealnym przyk┼éadem na to,┼╝e chcie─ç to m├│c.
To tak na pocieszenie tym kt├│re szukaj─ů nadal swojego Darcy'ego!!!
Sciskam w dniu Wani─Ötym:-) i do zobaczenia za tydzien(urlopik:-) big_smile
pewnie jak wr├│c─Ö to b─Öde mia┼éa do czytania cal─ů epopeje!nie szalejcie zbytnio!

#19 2006-02-14 15:41:57

Gosia
U┐ytkownik

Badz pewna ze poszalejemy big_smile lol

Pozdrawiam big_smile

Z Południa na Północ:

#20 2006-02-14 15:53:32

niya
U┐ytkownik

Dobrego odpoczynku Georginia smile

Och... tak przeniesc sie z Panem Darcym... na chwileczke zapomnienia ;-)

#21 2006-02-14 16:05:38

Alison
U┐ytkownik

Mo┼╝e jeden dor├│wna, przecie┼╝ rz─ůdzi nami Kazik. No chyba, ┼╝e to Kazimiera

Niejakiego Kazika to mi czasem ┼╝al, jak sobie tak czytam co my tu wypisujemy ;-)

#22 2006-02-14 16:07:39

Alison
U┐ytkownik

Georginia miłego urlopu! big_smile
Niekt├│rym to dobrze... Nie ma sprawiedliwo┼Ťci dziejowej i cze┼Ť─ç ;-(

#23 2006-02-14 16:09:53

niya
U┐ytkownik

A moze Kazik pisze prace dotyczaca psychiki kobiet - och mialby ogrom wszelkich waidomosci. I co za chore wnioski czasem... Nieprzystosowane do zycia w rzeczywistosci, oddajace sie marzeniom i nieistniejacej milosci z wymyslonym Panem Darcym...
smile

#24 2006-02-14 16:11:58

Alison
U┐ytkownik

Masz rację z tego naszego szemrania tutaj to by ze dwie habilitacje wustrugał ;-)

#25 2006-02-14 16:12:12

Georginia
U┐ytkownik

hi hi dlaczego zaraz wymy┼Ťlony? :twisted: dobra ju┼╝ uciekam tzn ju┼╝ si─Ö pakuj─Ö
ps.to forum uzale┼╝nia...Kazik mo┼╝e sobie z tego habilitacj─Ö zrobic:-)

Mi to przypomina XIX wieczn─ů polsk─ů wie┼Ť...kobitki si─Ö w chatach zbiera┼éy dar┼éy pierze i takie tam,przy okazji,┼Ťpiwaly i plotkowa┼éy na ca┼éeko....to forum to taka wirtualna chata z darciem pierza;-)

Stopka forum