Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-07 10:07:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Perswazje - zupełnie z innej beczki

Ciekawe streszczenie znalazłam:

Bohaterk─ů powie┼Ťci jest Anna Elliot, niezale┼╝na i szlachetna m┼éoda panna. Poznajemy losy i charakter postaci; przede wszystkim b─Ödziemy ┼Ťwiadkami rozwoju uczu─ç bohaterki, kt├│ra osi─ůga dojrza┼éo┼Ť─ç i szcz─Ö┼Ťcie dzi─Öki przyja┼║ni z dwiema niezwyk┼éymi kobietami, udowadniaj─ůc wszystkim, ┼╝e kobiety i m─Ö┼╝czy┼║ni s─ů sobie r├│wni.

I jak wam si─Ö podoba? :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#2 2006-02-07 10:17:47

Alison
U┐ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

kt├│ra osi─ůga dojrza┼éo┼Ť─ç i szcz─Ö┼Ťcie dzi─Öki przyja┼║ni z dwiema niezwyk┼éymi kobietami, udowadniaj─ůc wszystkim, ┼╝e kobiety i m─Ö┼╝czy┼║ni s─ů sobie r├│wni.

Niezwykle intryguj─ůce zdanie, jak "nietuzinkowo" mo┼╝na odczyta─ç tre┼Ť─ç "Perswazji" wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#3 2006-02-07 10:47:18

Diana
U┐ytkownik

Jakby nie wymienili imienia g┼é├│wnej bohaterki, to mog┼éabym mie─ç trudno┼Ťci z rozpoznaniem, ┼╝e to ksi─ů┼╝ka Jane. I te 2 kobiety! Ludzie, one tam mia┼éy oczywi┼Ťcie wa┼╝n─ů funkcj─Ö do odegrania, ale ┼╝eby a┼╝ tak! 8O

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#4 2006-02-07 18:10:12

Bonduelle
U┐ytkownik

To z tyłu okładki wydania Prószyńskiego, I suppose wink

#5 2006-02-07 18:26:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

To z tyłu okładki wydania Prószyńskiego, I suppose wink

Bardzo dobrze supposujesz big_smile

Mnie r├│wnie┼╝ zaintrygowa┼éo ostatnie zdanie o r├│wno┼Ťci kobiet i m─Ö┼╝czyzn za czas├│w JA :twisted: :twisted:

#6 2006-02-07 19:30:02

Alison
U┐ytkownik

Na kt├│rym┼Ť wydaniu "Pod s┼éo┼äcem Toskanii" jaki┼Ť wybitny recenzent stre┼Ťci┼é film my┼Ťl─ůc, ┼╝e streszcza ksi─ů┼╝k─Ö, kt├│ry to film si─Ö ma do ksi─ů┼╝ki jak pasta kawiorowa do pasty do z─Öb├│w. Obydwie s─ů w tubce. Obie historie dziej─ů si─Ö przy okazji kupowania domu w Toskanii... i to by by┼éo na tyle.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#7 2006-02-09 19:06:44

Gosia
U┐ytkownik

Nie wiem czy ktos juz podawal, ale wyszla ksiazka "Perswazje" - z cyklu Najpiekniejsze powiesci dla kobiet, w tlumaczeniu Przedpelskiej-Trzeciakowskiej. Wydawnictwo Hachette.
Wlasnie nabylam. Cena 19,90,-
Ale okazuje sie ze z tego cyklu wyszly takze inne ksiazki JA, w tym DiU, RiR, Opactwo Northanger, Mansfield Park. Przegapilam sad

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#8 2006-02-09 23:17:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

Polecam KKK jest chyba ca┼éo┼Ťc, albo i du┼╝a cz─Ö┼Ť─ç JA w przyst─Öpnych cenach (ok. 11 z┼é)

#9 2006-07-17 16:27:13

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oj ja si─Ö te┼╝ z┼éapalam na to zdanie o r├│wno┼Ťci ale nie jestem bardzo rozczarowana. podoba┼éo mi si─Ö a ten list to mnie ju┼╝ zniszczy┼é(pozytywnie)

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#10 2006-07-17 16:42:43

megg
U┐ytkownik

Rozczarowana?? czytaj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö PO przeczytaniu tego zdania to mo┼╝na chyba by─ç tylko pozytywnie rozczarowanym?tak..moim skromnym zdaniem...C├│┼╝, je┼Ťli si─Ö zna powie┼Ťci Austen to zdanie o r├│wno┼Ťci kobiet i m─Ö┼╝czyzn w jej czasach mog┼éoby powa┼╝nie zastanowi─ç i raczej wskazywa─ç na fakt, ┼╝e autor owej nieszcz─Ösnej notki ksi─ů┼╝ki nie zna, podobnie jak to z przyja┼║ni─ů z dwiema niezwyk┼éymi kobietami...powt├│rz─Ö za moimi przedm├│wczyniami-nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby one by┼éy A┼╗ TAK wa┼╝ne;)

#11 2006-07-17 17:12:58

lady_kasiek
U┐ytkownik

TE┼╝ by tak nie powiedzia┼éa. Po prostu te notki z ty┼éu ksi─ůzki to jaka┼Ť loteria albo trafia albo nie. Ale Perswazje mi sie podoba┼éy. Ale to Anna sama dosz┼éa do tego czego chce dzi─Öki rozumowi ani jedna ani druga z tych szacownych niewiast nie mowi┼éy( a wr─Öcz przeciwnie) on jest twoim przeznaczeniem kochasz go i masz go usidli─ç

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Stopka forum