Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#201 2006-05-04 22:19:38

Alison
Użytkownik

Re: Wyciskacze ?ez

Ach Spaleni s?o?cem - SUPER. Zawsze mnie tylko razi? ten Stalin na ko?cu - takie to grubymi ni?mi zacerowane. Natomiast ca?o?? niesamowita i ta atmosfera rosyjskiego letniska a'la Czechow. Strasznie mi si? podoba?a ta córcia Micha?kowa w tym filmie.
Ta scena jak bucz? obydwoje ?eby sprawdzi? komu na d?u?ej wystarczy powietrza jest wstrz?saj?ca...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#202 2006-05-04 22:21:00

Trzykrotka
Użytkownik

Aine, ja ci? b?agam i zaklinam, nie odpuszczaj. Pisz nawet o ?limakach, ale nie daj si?! Twoje komentarze s? jak szczypta pieprzu cayenne w zalewie s?odyczy.
Mnie te? jako? za s?odko na forum si? zrobi?o i obmy?lam, w które mrowisko wetkn?? kij. W N&S si? boj?, cho? mnie korci.

#203 2006-05-04 22:28:29

GosiaJ
Użytkownik

Aine, ja ci? b?agam i zaklinam, nie odpuszczaj. Pisz nawet o ?limakach, ale nie daj si?! Twoje komentarze s? jak szczypta pieprzu cayenne w zalewie s?odyczy.
Mnie te? jako? za s?odko na forum si? zrobi?o i obmy?lam, w które mrowisko wetkn?? kij. W N&S si? boj?, cho? mnie korci.

Eeee, no co Ty, przecie? do nas i tak ?adne rozs?dne argumenty nie docieraj? ;-)
Zgadzam si? z Wami w kwestii "Spalonych s?o?cem", podoba mi si? bardzo. Dawno nie widzia?am, mo?e kiedy? do jakiej? gazetki dorzuc?. Tam Oleg Mienszykow gra?, a to fajny Rosjanin :-)
Trzykrotko, ogl?dasz "Kal Hoo..."? Zazdroszcz? Ci, chcia?am i?? do kina, ale oczywi?cie w Katowicach nie ma :-( I nie wiem, czy w ogóle b?dzie. Ja wiem, ?e dzi? jest premiera dvd, ale chcia?am do kina!

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#204 2006-05-04 22:31:37

Trzykrotka
Użytkownik

Oj to prawda, Alison! To by? film, który trzyma? za gard?o od pocz?tku do ko?ca. Sielanka, bia?e stroje, pi?ka po obiedzie, samowar i "Ostatnia niedziela" a tu raptem niespodziewany go??, ?wi?to Radzieckich Szybowców - czy co? podobnego i wujaszek Stalin na niebie.
Szkoda, ?e Micha?kow tak rzadko kr?ci.

#205 2006-05-04 22:34:42

milosz
Użytkownik

Trzykrotka napisał:

Uch! Pami?tam, ?e na AI plakalam, ale ze szcz??cia, ?e si? na to nie wybra?am do kina.

.

Ja mia?am podobne odczucia na "Titanicu" - obrzydliwe, tyle ?e do kina na to posz?am. Ale do dzi? mnie mgli i p?aka? mog? jedynie z rozpaczy, ?e toto nakr?cili sad

Apropos Mienszykow - b?dzie z nim film 12.05 na 1 "G?ówny podejrzany Ostatni ?wiadek"

"Spalonych s?o?cem" ty? lubi?................

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#206 2006-05-04 22:42:52

Trzykrotka
Użytkownik

O, dzi?ki za namiar na Mienszykowa!
Spaleni byli kiedy? w Vivie,ze dwa lata temu.
A Kal Hooo z emula by?o, wi?c na ma?ym ekranie, ale i tak si? ponapawa?am do syta.

#207 2006-05-05 08:38:54

monika_29_09
Użytkownik

po wieczornym s?uchania ukochanej "Pod Bud?", wklejam adekwatny tek?cik:

?ZY TO NIE WSTYD

S?owa i muzyka: Andrzej Sikorowski

Jutro o siódmej pod kinem Rex
Je?li si? spó?ni? - wybacz ten grzech
Z wiatrem we w?osach przysz?am na ?wiat
Pi?kna i bosa, w d?ugach od lat

Zaraz wpadniemy w foteli plusz
Frunie z nad ziemi srebrzysty kurz
G?owa przy g?owie oddechy dwa
Sp?ynie spod powiek male?ka ?za

Zachowajmy j? na szcz??cie
Niech ja?nieje nam jak ?wit
?zy to znak ?e bije serce
A to przecie? ?aden wstyd

Przejdziemy potem z noc? na ty
Ksi??yc nam z?otej po?yczy mg?y
Znowu do bramy zgubi?am klucz
Wi?c rozespany otworzy stró?

Przyjmie w podzi?ce grosik lub dwa
Grosik na szcz??cie grosik jak ?za
Która dzi? w kinie o nazwie Rex
Pewnej dziewczynie sp?yn??a z rz?s

Zachowajmy j? na szcz??cie
Niech ja?nieje niby ?wit
?zy to znak ?e bije serce
A to przecie? ?aden wstyd

-----
mi?ego dnia smile

m.

czy istnieje pi?kniejszy u?miech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#208 2006-05-05 10:13:15

Trzykrotka
Użytkownik

A propos: lubicie p?aka? w kinie? Ja uwielbiam. No, mo?e nie w kinie, bo mi g?upio, ale przed w?asnym ekranem uwielbiam. Dok?adnie jak w piosence: kiedy si? wzruszam, wiem, ?e jeszcze ?yj? i czuj?.

#209 2006-05-05 10:18:36

monika_29_09
Użytkownik

A propos: lubicie p?aka? w kinie? Ja uwielbiam. No, mo?e nie w kinie, bo mi g?upio, ale przed w?asnym ekranem uwielbiam. Dok?adnie jak w piosence: kiedy si? wzruszam, wiem, ?e jeszcze ?yj? i czuj?.

ja lubi?, cho? przyznam, ?e moje serce chyba z wiekiem robi si? coraz twardsze. Ale jak ju? p?acz?, to bardzo i wtedy troch? g?upio wyj?? na ulic? bo sko?czonym filmie. I nie potrafi? wtedy szybko przestawi? si? na tory szarej rzeczywisto?ci.

ps. Pami?tam m.in., jak w maturalnej klasie, w czasie wagarów p?aka?am na ET (w ukochanym, cho? nieistniej?cym ju? warszawskim kinie Skarpa).

m.

czy istnieje pi?kniejszy u?miech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#210 2006-05-05 10:28:24

Trzykrotka
Użytkownik

A my z Mi?oszem tak p?aka?y?my na Po?egnaniu z Afryk?, ?e wygl?da?y?my jak nieboskie stworzenia po seansie. W ?yciu si? tak nie wzruszy?am w kinie jak wtedy.
I w?a?nie tego nie lubi? w up?ywaj?cym czasie: ?e st?pia wra?liwo??. Ju? za du?o si? widzia?o, za du?o prze?y?o, juz niewiele jest w stanie poruszy?. Te? to u siebie zauwa?am, Moniczko.

#211 2006-05-05 11:11:11

Alison
Użytkownik

A ja p?acz? zawsze w tych samych miejscach, na tych samych filmach. Zaczynaj? mi si? oczy poci? ju? jak jest niedaleko do danej sceny. Chyba si? pod tym wzgl?dem zatrzyma?am w rozwoju. Pod innym zreszta te?, zauwa?y?am ostatnio, ?e nie mam ochoty czyta? jakich? nowych ksi??ek tylko wracam do starych dawno przeczytanych i filmy jako? ch?tniej te? ogl?dam te, które znam i lubi? ni? jakie? nowo?ci (chocia? akurat z filmami to najmniej jestem zapo?niona ;-) ) Chyba ju? jako? nie lubi? si? zaskakiwa?, to chyba te? objaw staro?ci, ale serce mam "mi?tkie" jak dawniej, chyba nawet za mi?tkie, ale trudno. :-)
A na Po?egnaniu z Afryk? rycz? zawsze jak ranny ?o? w boru i nigdy si? nie wstydz?, a niby czego, ?wiat dooko?a taki wredny, kto? musi by? wzruszliwy. Pad?o na mnie ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#212 2006-05-05 11:29:07

Diana
Użytkownik

P?acz? niezale?nie od miejsca, gdzie ogl?dam jaki? wzruszaj?cy film- oboj?tnie: w kinie w Lublinie czy gdziekolwiek. Ju? gdzie? pisa?am, ?e po obejrzeniu "Titanica" spierdzieli?am si? ze schodów w kinie, tak mi oczy zasz?y ?zami.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#213 2006-05-05 11:33:59

Trzykrotka
Użytkownik

zauwa?y?am ostatnio, ?e nie mam ochoty czyta? jakich? nowych ksi??ek tylko wracam do starych dawno przeczytanych i filmy jako? ch?tniej te? ogl?dam te, które znam i lubi? ni? jakie? nowo?ci

Tez tak mam. Du?o nowych filmów czeka na obejrzenie, a ja ci?gle i tak zapuszczam te, których rowki ju? si? ?cieraj?. Syndrom in?yniera Mamonia, czy co?...

#214 2006-05-05 11:34:00

Margarett
Użytkownik

P?acz? niezale?nie od miejsca, gdzie ogl?dam jaki? wzruszaj?cy film- oboj?tnie: w kinie w Lublinie czy gdziekolwiek. Ju? gdzie? pisa?am, ?e po obejrzeniu "Titanica" spierdzieli?am si? ze schodów w kinie, tak mi oczy zasz?y ?zami.

Chcia?abym to zobaczy?(wybacz okrutny ?art wink )

Marzenia prze?ywane pod wp?ywem chwili trac? ca?y urok przy ich roztrz?saniu

#215 2006-05-05 11:37:02

Diana
Użytkownik

O, Margarett, zapewniam Ci?, ?e by?o co ogl?da?. Bardzo d?ugo zbiera?am si? z pod?ogi, taka zap?akana i usmarkana. lol

#216 2006-05-05 11:41:37

Alison
Użytkownik

Trzykrotka napisał:

zauwa?y?am ostatnio, ?e nie mam ochoty czyta? jakich? nowych ksi??ek tylko wracam do starych dawno przeczytanych i filmy jako? ch?tniej te? ogl?dam te, które znam i lubi? ni? jakie? nowo?ci

Tez tak mam. Du?o nowych filmów czeka na obejrzenie, a ja ci?gle i tak zapuszczam te, których rowki ju? si? ?cieraj?. Syndrom in?yniera Mamonia, czy co?...

No tak panie, bo jak taki polski aktor rozumisz pan gra to jakby nic, a taki zagraniczny to patrz pan, zapali papierosa i OOOOOO 8) od razu cos si? dzieje wink

#217 2006-05-05 20:09:27

GosiaJ
Użytkownik

A ja p?acz? zawsze w tych samych miejscach, na tych samych filmach. Zaczynaj? mi si? oczy poci? ju? jak jest niedaleko do danej sceny. Chyba si? pod tym wzgl?dem zatrzyma?am w rozwoju. Pod innym zreszta te?, zauwa?y?am ostatnio, ?e nie mam ochoty czyta? jakich? nowych ksi??ek tylko wracam do starych dawno przeczytanych i filmy jako? ch?tniej te? ogl?dam te, które znam i lubi? ni? jakie? nowo?ci (chocia? akurat z filmami to najmniej jestem zapo?niona ;-) ) Chyba ju? jako? nie lubi? si? zaskakiwa?, to chyba te? objaw staro?ci, ale serce mam "mi?tkie" jak dawniej, chyba nawet za mi?tkie, ale trudno. :-)
A na Po?egnaniu z Afryk? rycz? zawsze jak ranny ?o? w boru i nigdy si? nie wstydz?, a niby czego, ?wiat dooko?a taki wredny, kto? musi by? wzruszliwy. Pad?o na mnie ;-)

Te? tak co? mam - staro?? to aboco? ;-) Lubi? wraca? do tych samych filmów i ksi??ek, delektowa? si? scenami i zdaniami.
Co do p?aczliwo?ci - mog? p?aka? prawie na wszystkim, np. na "Terminatorze II", jak Arnie w tej kadzi z azotem si? zanurza, to rycz? ;-) Serio! I tez mam tak, ?e ju? jak si? scena zbli?a, to zaczynam!
Lubi? si? wzrusza? w kinie, a nawet jak bym nie lubi?a, to inaczej nie umiem, wi?c nie mam wyj?cia. P?acz? na wszystkich bollywoodach, ostatnio okropnie becza?am na zako?czenie "Brokeback Mountain". Oczywi?cie becz? z Jasiem, kiedy go Margosia odrzuca, a on przychodzi do mamy, a potem na scenie peronowej to ju? okrutnie.
P?acz? na "Co si? wydarzy?o w Madison County" tak mniej wi?cej od po?owy, a na ko?cu to, jak pami?tam, w kinie szlocha?am bez ogródek, na szcz??cie prawie ca?e kino te? :-) Albo na ko?cu "Leona". ?e ju? nie wspomn? o "Titanicu" - pami?tam, ?e najgorzej by?o, jak posz?am drugi raz z kole?ank?, za pierwszym razem jeszcze jako? by?o, ale po raz drugi - to chyba jaka? empatia, kole?anka zacz??a, jak si? statek zacz?? topi?, ja chwil? pó?niej, a od ostatniego kawa?ka orkiestry to ju? prawie ekranu nie widzia?am...
Jestem ci??ki przypadek, jak wida? :-)

#218 2006-05-05 20:17:03

izek
Użytkownik

P?acz? na "Co si? wydarzy?o w Madison County" tak mniej wi?cej od po?owy, a na ko?cu to, jak pami?tam, w kinie szlocha?am bez ogródek, na szcz??cie prawie ca?e kino te? :-) Albo na ko?cu "Leona". ?e ju? nie wspomn? o "Titanicu" - pami?tam, ?e najgorzej by?o, jak posz?am drugi raz z kole?ank?, za pierwszym razem jeszcze jako? by?o, ale po raz drugi - to chyba jaka? empatia, kole?anka zacz??a, jak si? statek zacz?? topi?, ja chwil? pó?niej, a od ostatniego kawa?ka orkiestry to ju? prawie ekranu nie widzia?am...
Jestem ci??ki przypadek, jak wida? :-)

Wszystkie te filmy ogl?da?am z podobnymi do?wiadczeniami...
bo ?ycie to czasem takie niesprawiedliwe potrafi by? sad
a w Titanicu to mi tak Leosia nie by?o szkoda (cho? ?ezk? uroni?am, nie powiem) jak tych ludzi wszystkich zamkini?tych etc.etc.

gg 5425654

#219 2006-05-05 20:37:09

GosiaJ
Użytkownik

Wszystkie te filmy ogl?da?am z podobnymi do?wiadczeniami...
bo ?ycie to czasem takie niesprawiedliwe potrafi by? sad
a w Titanicu to mi tak Leosia nie by?o szkoda (cho? ?ezk? uroni?am, nie powiem) jak tych ludzi wszystkich zamkini?tych etc.etc.

Mi tych ludzi te? - tych staruszków, matki z dzie?ki, kapitana, ale Leosia nie?ywego te?, i Rose ?piewaj?c?... :-)

#220 2006-05-05 21:33:05

Admete
Użytkownik

Podobnie jak kilka osób powy?ej stwierdzi?am ostanio, ?e wol? po raz 34 czyta? Tolkiena i Austen ni? co? nowego. Co prawda i tak czytam nowo?ci, ale tak naprawd? niewiele rzeczy mi si? podoba. A filmy mog? ogl?da? tylko kostiumowe lub fantastyczne, wszystkie inne mnie irytuj?. Im bardziej wspó?czesny film, tym mnie irytuje bardziej.
Co do ?ez w kinie. Jest taki wiersz Bara?czaka:

?zy w kinie

?zy w kinie p?yn? ?atwiej.
?atwiej ni? w ?yciu ( pomoc:
zgaszenie na sali ?wiate? )
ale i ?atwiej ni? w domu,
przed w?asnym telewizorem:
za wydatek na bilet
pragnie si? miec wieczorem
co? uchwytnego: chwil?
?miechu lub - zw?aszcza - ?ez
( od ?miechu widz czuje si? lepiej,
od p?aczu lepszym ni? jest ).
Kinowa ?za nie o?lepia
oka; przeciwnie, przemywa
i k?pielami s?onymi
sprawia, ?e oko prze?ywa
to, co samochód w myjni
lub dusza w trakcie spowiedzi.
Kratk? i ciemnym okienkiem -
ekran, przed którym sie siedzi
( w kinie, jesli kto kleknie,
s? to przypadki nieliczne ),
lecz przed tym panoramicznie
rozroslym konfesjona?em
otarciem ?zy wyznajemy
swój grzech ?miertelny, tajemny,
nie ujmuj?cy - ujemny
znak, minus, który jest pi?tnem:
"Cho? si? naprawd? stara?em,
cho? próbowa?em usilnie,
od ostatniego seansu
znów nie zdo?a?em ?y? w pi?knie,
w krainie Sensu i Glansu,
w sposób tak ?ywy, cz?owieczy,
pe?ny, prawdziwy, bezsprzeczny
jak ?yj? aktorzy w filmie".

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#221 2006-05-05 21:44:27

izek
Użytkownik

podoba mi si? ten Bara?czak...

i prawda o tym prze?ywaniu...

gg 5425654

#222 2006-05-05 22:05:14

GosiaJ
Użytkownik

Podobnie jak kilka osób powy?ej stwierdzi?am osttanio, ze wol? po raz 34 czyta? Tolkiena i Austen ni? co? nowego. Co prawda i tak czytam nowo??i, ale tak naprawd? nieiwle rzeczy mi si? podoba. A filmy moge ogl?da? tylko kostiumowe lub fantastyczne, wszystkie inne mnie irytuj?. Im bardziej wspó?czesny film, tym mnie irytuje bardziej.
Co do ?ez w kinie. Jest taki wiersz Bara?czaka: (...)

?wietny wiersz :-)
Przypomnia?o mi to, ?e na "W?adcy Pier?cieni" te? rycz? okropnie - w scenie ?mierci Boromira, kiedy elfy odp?ywaj?, kiedy Aragorn wreszcie spotyka Arwen?... i w ogóle jeszcze w wielu scenach.

#223 2006-05-05 22:12:53

Admete
Użytkownik

Ja na WP zawsze p?acz?, gdy ogl?dam scen? ?mierci Boromira, w ko?cu nale?? do Kompanii Boromira, wi?c to nic dziwnego ;-). I oczywi?cie za pierwszym razem prawie szlocha?am podczas scen w Szarej Przystani. W trakcie lektury raz straszliwie si? wzruszy?am w momencie, gdy Galadriela odrzuca Pier?cie?. W filmie ta scena mi si? nie podoba?a.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#224 2006-05-05 22:39:28

Trzykrotka
Użytkownik

Kinowa ?za nie o?lepia
oka; przeciwnie, przemywa
i k?pielami s?onymi
sprawia, ?e oko prze?ywa
to, co samochód w myjni
lub dusza w trakcie spowiedzi.

W?a?nie tak!
Na W?adcy zawsze zanosz? si? p?aczem przy Szarej Przystani (kiedy czyta?am ten fragment, to zwyczajnie zachorowa?am z ?alu) - i potem, kiedy zaczynaj? si? napisy ko?cowe, p?ynie Into the West
Sleep now
Dream--of the ones who came before
They are calling
From across a distant shore

pokazuj? si? jeszce raz wszyscy bohaterowie i juz wiadomo, ?e to KONIEC, prawdziwy, s?odko-gorzki koniec:
Across the sea
A pale moon rises
The ships have come
To carry you home

#225 2006-05-05 23:37:46

Diana
Użytkownik

Dok?adnie! Zupe?nie zapomnia?am o tych rysunkach aktorów. W "Powrocie króla" to tak od po?owy filmu ca?? twarz mam mokr?. A te rysunki s? takie pi?kne, i ta muzyka w tle! Pe?en zachwyt. smile
Ju? kiedy? natkn??am s? na ten wiersz Bara?czaka i go zapami?ta?am, a to si? u mnie niecz?sto zdarza. :!:

Stopka forum