Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#151 2006-03-30 16:43:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Wyciskacze łez

Ja czyta┼éam tylko jedn─ů Barbary Cartland "Znudzony pan m┼éody" tongue

I wystarczy. Przeczyta┼éa┼Ť jedn─ů, przeczyta┼éa┼Ť wszystkie big_smile
Tre┼Ť─ç odpowiada ok┼éadkom. Przes┼éodzone, przelukrowane, ca┼ékowicie pozbawione g┼é─Öbi psychologicznej, poczucia humoru, polotu i wszystkiego co mo┼╝e si─Ö podoba─ç komu┼Ť, kto zasmakowa┼é w Jane.
Taki style dla XIX-wiecznych niedo┼Ťwiadczonych pensjonariuszek. Og├│lnie - kicha.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#152 2006-03-30 17:14:23

Trzykrotka
U┐ytkownik

Dok-ład-nie.
Bohaterka ma zawsze male┼äk─ů twarz w kszta┼écie serca oraz ogromne oczy, bohater szerokie bary i w─ůsk─ů tali─Ö, styl pisania schematyczny i md┼éy, niekt├│re chwyty powtarane do obrzydzenie. Wyznanie mi┼éo┼Ťci musi zawsze by─ç powt├│rzone trzy razy - kocham ci─Ö, kocham ci─Ö, Bo┼╝e - jak ja cie kocham (czy to Wam czego┼Ť nie przypomina?), tak jakby od jednego kopa nie by┼éo to juz jasne. Pani Barbara ma ma┼éo talentu jako┼Ť─ç przechodzi u niej w ilo┼Ť─ç -ma tych ksi─ů┼╝ek na koncie setki, wszystkie jednakowe.

#153 2006-03-30 17:18:18

milosz
U┐ytkownik

O moje panie to wam wkleje liste największych wyciskaczy łez wg tygodnika amerykańskiego "Entrtainment Weelley":
Oto pierwsza dziesi─ůtka:

1. "Wariatki"
2. "Kolor Purpury"
3. "Lista Schindlera"
4. "Forrest Gump"
5. "My Life"
6. "Przeminęło z wiatrem"
7. "M├│j przyjaciel Skip"
8. "Co się wydarzyło w Madison County"
9. "Moja dziewczyna"
10. "Somewhere in Time"

Amerykanie maja inaczej smile (choć lista pochodzi z 2004 może tera byłaby ciutke inna)

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#154 2006-03-30 19:19:19

GosiaJ
U┐ytkownik

Hugh - chyba "Dama i rozb├│jnik" o ile pami─Ötam, przebrany za muszkietera, by┼é tym rozb├│jnikiem, bo popiera┼é nie tego kandydata na kr├│la, kt├│ry zosta┼é kr├│lem, kr├│l nastawa┼é na cnot─Ö panienki, kt├│r─ů sobie upatrzy┼é Hugh, by┼éo du┼╝o walk i nie wiem, czy nie katowski top├│r. Dawali takie kwiatki przed laty przy okazji sylwestr├│w i ┼Ťwi─ůt. Czy kto┼Ť pr├│cz mnie jeszcze pami─Öta? big_smile

Tak, widzia┼éam! Hugh mia┼é takie lekko przyd┼éugawe w┼éosy i bardzo mi si─Ö w tym filmie podoba┼é. Oczywi┼Ťcie nie mia┼éam poj─Öcia, ┼╝e potem zostanie "s┼éynnym Hugh" ;-) Jeszcze gra┼é w takim serialu "Szampa┼äski Charlie" o rodzinie w┼éa┼Ťcicieli winnicy z Prowansji i w innym - "P├│ki si─Ö zn├│w nie spotkamy" m.in. z Courtney Cox - tam by┼é wyj─ůtkowym wredot─ů. A potem znikn─ů┼é z mojej ┼Ťwiadomo┼Ťci i pojawi┼é si─Ö w "Czterech weselach..." ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#155 2006-04-15 11:51:29

milosz
U┐ytkownik

A mnie sie jeszcze taki wyciskacz przypomnia┼é - "Po┼╝egnanie z Afryk─ů" - oglada┼éam go ze sto razy i wzrusza mnie niezmiennie . A Robert Redford, Meryl Streep , Klaus Brandauer, Afryka i lwy w tle, stanowi─ů wzruszj─ůc─ů mi─Ösznk─Ö ( gdzie┼Ť w tygodniu maj─ů to wy┼Ťwietla─ç)

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#156 2006-04-15 14:56:21

Maryann
U┐ytkownik

A mnie sie jeszcze taki wyciskacz przypomnia┼é - "Po┼╝egnanie z Afryk─ů" - oglada┼éam go ze sto razy i wzrusza mnie niezmiennie . A Robert Redford, Meryl Streep , Klaus Brandauer, Afryka i lwy w tle, stanowi─ů wzruszj─ůc─ů mi─Ösznk─Ö ( gdzie┼Ť w tygodniu maj─ů to wy┼Ťwietla─ç)

Nie wiem, co w tym filmie takiego jest, ale wystarczy, że usłyszę "Miałam farmę w Afryce..." i już nie mogę oderwać się od telewizora.

#157 2006-04-15 15:19:35

caroline
U┐ytkownik

"Po┼╝egnanie z Afryk─ů" b─Ödzie w poniedzia┼éek na kanale Europa, dla tych, kt├│rzy go maj─ů sad

#158 2006-04-15 15:33:31

monika_29_09
U┐ytkownik

"Po┼╝egnanie z Afryk─ů" bardzo lubi─Ö.

Je┼Ťli chodzi o Redforda, jest do┼Ť─ç stary film, kt├│ry uwielbiam: "Tacy byli┼Ťmy" z Barbr─ů Streisand. Ale┼╝ oni si─Ö tam kochaj─ů, ech...

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#159 2006-04-15 16:00:57

Alison
U┐ytkownik

"Po┼╝egnanie z Afryk─ů" bardzo lubi─Ö.

Je┼Ťli chodzi o Redforda, jest do┼Ť─ç stary film, kt├│ry uwielbiam: "Tacy byli┼Ťmy" z Barbr─ů Streisand. Ale┼╝ oni si─Ö tam kochaj─ů, ech...
m.

Aaach i ta muzyka, w finałowej scenie na ulicy. Usmarkam się zawsze po pachy.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#160 2006-04-15 22:11:51

frycia
U┐ytkownik

ja nale┼╝─Ö do tych p┼éaczliwych, wi─Öc nie b─Öde piac bo zad┼éugo by wymienia─ç ale powiem tylko ┼╝e nie ogl─ůdam kr├│la lwa, ┼╝eby sie zbytnio rozklei─ç :oops:

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#161 2006-04-30 22:05:09

Alison
U┐ytkownik

Chyba mam nowy film na li┼Ťcie wyciskaczy ┼éez. W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam „Marzyciela” z Johnnym Deppem. Usmarka┼éam si─Ö po pachy. Wyciek┼éam jak stary nieszczelny b├│br skrzy┼╝owany z krokodylem. Pi─Ökny ten film. Co┼Ť mi przypomina, ale jeszcze nie wiem co, bo na razie szukam nowej paczki chusteczek...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#162 2006-04-30 22:31:52

megg
U┐ytkownik

oj ja na Marzycielu te┼╝ wy┼éam...jak zrobili Sylvii przedstawienie w ogrodzie i ona sobie wesz┼éa w tej koszulinie do "Nibylandii"....rany....a tak poza tym to te┼╝ "Dom dusz" i "Okruchy dnia", na "Wichrowych wzg├│rzach"( ale tych z Ralphem nie z MM, bo ten z MM mi si─Ö mniej podoba┼é, nie bijcie...), na "Rozwa┼╝nej" jak wychodz─ů z ko┼Ťcio┼éa (to troch─Ö nienormalne, ale c├│┼╝), a tak poza tym to ZAWSZE na "Cyruliku syberyjskim".....film si─Ö ko┼äczy a ja zazwyczaj dalej koncert na chusteczkach zasuwam......ech.......widzia┼éy┼Ťcie ten film?

#163 2006-04-30 22:43:10

Maryann
U┐ytkownik

na "Wichrowych wzgórzach"( ale tych z Ralphem nie z MM, bo ten z MM mi się mniej podobał, nie bijcie...)

Mnie te┼╝. Jak by co, to b─Ödziemy si─Ö broni─ç razem.

#164 2006-04-30 22:46:23

Kika
U┐ytkownik

Chyba mam nowy film na li┼Ťcie wyciskaczy ┼éez. W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam „Marzyciela” z Johnnym Deppem. Usmarka┼éam si─Ö po pachy. Wyciek┼éam jak stary nieszczelny b├│br skrzy┼╝owany z krokodylem. Pi─Ökny ten film. Co┼Ť mi przypomina, ale jeszcze nie wiem co, bo na razie szukam nowej paczki chusteczek...

Alison w┼éa┼Ťnie chcia┼éam ci ten film poleci─ç... dla mnie przepi─Öknie jest tam przedstawiony problem ┼Ťmierci... ja te┼╝ ju┼╝ dawno tak nie rycz┼éam....

poza tym te por├│wnania.... krokodyl z zegarem co tyka por├│wnany do uciekaj─ůcego czasu....
albo to, aby nie k┼éa┼Ť─ç ch┼éopc├│w spa─ç bo za szybko dorosn─ů....

gg 2775021

#165 2006-04-30 22:51:22

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

ja nale┼╝─Ö do tych p┼éaczliwych, wi─Öc nie b─Öde piac bo zad┼éugo by wymienia─ç ale powiem tylko ┼╝e nie ogl─ůdam kr├│la lwa, ┼╝eby sie zbytnio rozklei─ç :oops:

Kr├│l lew taaak... becz─Ö za ka┼╝dym razem... ju┼╝ nie m├│wi─Ö, ┼╝e na Dumbo mam to samo.
Poza tym na "Uwierz w ducha" ryczałam jak głupia.

#166 2006-04-30 22:59:57

ewa7
U┐ytkownik

A mnie Wichrowe wzg├│rza nie wzruszaj─ů
Pamietam jak po przeczytaniu tej historii strasznie sie ba┼éam ciemno┼Ťci, wyj─ůcego wiatru czy burzy.
Ksia┼╝ka ta niew─ůtpliwie podzia┼éa┼éa na moj─ů wyobra┼║ni─Ö, ale tak ┼╝e d┼éugo potem po ni─ů nie si─Öga┼éam i za filmem tez nie t─Öskni─Ö
Mo┼╝e by┼éam zbyt ma┼éa , ┼╝eby siega─ç po tak─ů literatur─Ö- dla mnie wtedy by┼é to horror, Teraz mam do tej historii wiekszy dystans

#167 2006-04-30 23:46:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

na "Wichrowych wzgórzach"( ale tych z Ralphem nie z MM, bo ten z MM mi się mniej podobał, nie bijcie...)

Hmmm. Jak nie lubi─Ö Fiennesa i jak nie podoba┼éa mi si─Ö ta wersja, ostatnio ogl─ůdn─Ö┼éam obie pod rz─ůd. jednak Ta wcze┼Ťniejsza bije t─ů druga.

#168 2006-05-01 07:20:13

Alison
U┐ytkownik

oj ja na Marzycielu te┼╝ wy┼éam...jak zrobili Sylvii przedstawienie w ogrodzie i ona sobie wesz┼éa w tej koszulinie do "Nibylandii"....rany....a tak poza tym to te┼╝ "Dom dusz" i "Okruchy dnia", na "Wichrowych wzg├│rzach"( ale tych z Ralphem nie z MM, bo ten z MM mi si─Ö mniej podoba┼é, nie bijcie...), na "Rozwa┼╝nej" jak wychodz─ů z ko┼Ťcio┼éa (to troch─Ö nienormalne, ale c├│┼╝), a tak poza tym to ZAWSZE na "Cyruliku syberyjskim".....film si─Ö ko┼äczy a ja zazwyczaj dalej koncert na chusteczkach zasuwam......ech.......widzia┼éy┼Ťcie ten film?

Cyrulik syberyjski - czy to to z Juli─ů Ormond w re┼╝yserii Micha┼ékowa? Je┼Ťli tak, to ja si─Ö tam okropnie wyp┼éakuj─Ö, kiedy ona do niego przyje┼╝d┼╝a i rozmijaj─ů si─Ö na tej Syberii. Och matko ile to film├│w jest pi─Öknych, na kt├│rych sobie mozna zdrowo pop┼éaka─ç. Na szcz─Ö┼Ťcie... wink

#169 2006-05-01 07:29:11

Alison
U┐ytkownik

Hmmm. Jak nie lubi─Ö Fiennesa i jak nie podoba┼éa mi si─Ö ta wersja, ostatnio ogl─ůdn─Ö┼éam obie pod rz─ůd. jednak Ta wcze┼Ťniejsza bije t─ů druga.

Ja dwa dni temu obejrza┼éam Wichrowe Wzg├│rza z Timothy Daltonem. Widzia┼éam ju┼╝ 3 wersje tego filmu, w ka┼╝dej obsadzie co┼Ť mi si─Ö podoba┼éo i odwrotnie, ale musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e generalnie ca┼éej historii nie lubi─Ö. Nie jest to dla mnie wz├│r i idea┼é mi┼éo┼Ťci. To takie z gruntu toksyczne uczucie. Jako┼Ť m─Öcz─ů mnie pr├│by zrozumienia motywacji g┼é├│wnych bohater├│w, dlaczego si─Ö tak rani─ů, a Cathy jest dla mnie przyk┼éadem niezr├│wnowa┼╝onej psychicznie schizofreniczki. Bliskie mi jest wy┼é─ůcznie jej poczucie niezale┼╝no┼Ťci i potrzeba swobody i wolno┼Ťci. Co do reszty w og├│le za ni─ů nie nad─ů┼╝am.
Ju┼╝ bardziej rozumiem motywacje Heathcliffa, chocia┼╝ z kolei obca jest mi taka potrzeba odwetu i zemsty. Mroczno┼Ť─ç tej historii jest dla mnie odstr─Öczaj─ůca, chocia┼╝ jednak do niej wracam tak jak do ksi─ů┼╝ki, bo mimo wszystko, jest fascynuj─ůca.

#170 2006-05-01 07:37:09

ewa7
U┐ytkownik

Nie jest to dla mnie wz├│r i idea┼é mi┼éo┼Ťci. To takie z gruntu toksyczne uczucie. Jako┼Ť m─Öcz─ů mnie pr├│by zrozumienia motywacji g┼é├│wnych bohater├│w, dlaczego si─Ö tak rani─ů, a Cathy jest dla mnie przyk┼éadem niezr├│wnowa┼╝onej psychicznie schizofreniczki. Bliskie mi jest wy┼é─ůcznie jej poczucie niezale┼╝no┼Ťci i potrzeba swobody i wolno┼Ťci. Co do reszty w og├│le za ni─ů nie nad─ů┼╝am.
Ju┼╝ bardziej rozumiem motywacje Heathcliffa, chocia┼╝ z kolei obca jest mi taka potrzeba odwetu i zemsty. Mroczno┼Ť─ç tej historii jest dla mnie odstr─Öczaj─ůca .

A tego juz nie napisałam , ale zrobiła to za mnie pięknie Alison big_smile
Do filmu wracam je┼Ťli jest mozliwo┼Ť─ç, nawet ostatnio obejrza┼éam wersj─Ö z aktorem kt├│ry gra┼é nowego pana Darcy

#171 2006-05-01 09:24:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Alison jak zawsze ujmujesz wszystko tak, ┼╝e nie mam ic wi─Öcej do dodania

#172 2006-05-01 10:01:09

Admete
U┐ytkownik

A wracajac do film├│w na kt├│rych si─Ö p┼éacze, to ja ma┼é─ům oczy na mokrym miejscu podczas fina┼éu Gladiatora i Ta┼äcz─ůcego z wilkami. Film├│w o mi┼éo┼Ťci, na kt├│rych mia┼éabym p┼éaka─ç nie pami─Ötam ;-) O i jeszcze prawie szlocha┼éam podczas ogladania Stowarzyszenia umar┼éych poet├│w.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#173 2006-05-01 10:22:46

ewa7
U┐ytkownik

i jeszcze prawie szlochałam podczas ogladania Stowarzyszenia umarłych poetów.

Cudowna kreacja Robina Williamsa
Film kt├│ry powinni zobaczy─ç na pocz─ůtku ka┼╝dego roku szkolnego wszyscy nauczyciele- obowiazkowo

#174 2006-05-01 10:29:16

Gosia
U┐ytkownik

Alison, mam podobne wrazenia co do Wichrowych Wzgorz.
Fascynujaca historia ale mroczna i przerazajaca.
Ta zadza odwetu i wzajemne ranienie sie....
Milosc ktora zywi sie cierpieniem, ktora jest cierpieniem, ktora nie moze istniec bez cierpienia.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#175 2006-05-01 10:58:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

Milosc ktora zywi sie cierpieniem, ktora jest cierpieniem, ktora nie moze istniec bez cierpienia.

To jest chora mi┼éo┼Ť─ç. A chora mi┼éo┼Ť─ç nigdy nie b─Ödzie mie─ç zdrowego fina┼éu

Stopka forum