Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-03-16 11:57:51

Irish
U┐ytkownik

Re: Wyciskacze łez

Ja dodaj─Ö "Niebezpieczne zwi─ůzki"

#127 2006-03-16 13:25:43

Diana
U┐ytkownik

Mnie wzrusza za ka┼╝dym razem "Armageddon"; co prawda, to troch─Ö film sf z domieszk─ů komedii, ale w─ůtki ludzkie tak┼╝e bardzo mi si─Ö podobaj─ů.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#128 2006-03-20 09:39:39

Diana
U┐ytkownik

I jeszcze "Olej Lorenza" z S. Sarandon i N. Noltie. Pi─Ökny dramat obyczajowy, kto┼Ť widzia┼é?

#129 2006-03-20 10:40:54

Alison
U┐ytkownik

I jeszcze "Olej Lorenza" z S. Sarandon i N. Noltie. Pi─Ökny dramat obyczajowy, kto┼Ť widzia┼é?

Widzia┼éam 2 razy. ┼Üwietny. Zasze my┼Ťla┼éam czy gdybym znalaz┼éa si─Ö w takiej sytuacji czy mia┼éabym si┼é─Ö tak walczy─ç z ca┼éym ┼Ťwiatem o swoje dziecko. Niesamowita ta historia, tym bardziej, ┼╝e prawdziwa a nie wytw├│r czyjej┼Ť wyobra┼║ni. W tym kontek┼Ťcie niesamowicie podziwiam te┼╝ Ew─Ö B┼éaszczyk.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#130 2006-03-29 20:01:01

ewelinka
U┐ytkownik

Mnie zawsza wzrusza film " Miasto aniołów" .

#131 2006-03-29 22:01:06

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja rycza┼éam w kinie na Po┼╝egnaniu z Afryk─ů tak, ┼╝e a┼╝ si─Ö pochorowa┼éam potem. Obie z przyjaci├│┼ék─ů tak sobie p┼éaka┼éy┼Ťmy. Echch...
I jeszcze "Znachor". Jak dr Lubicz o 20 lat m┼éodszy wpad┼é do m┼éyna z szklistymi oczami, siej─ůc po drodze herbaciane r├│┼╝e i r─ůbn─ů┼é na kolana przed Dymn─ů Ann─ů te┼╝ o 20 lat m┼éodsz─ů, to - przysi─Ögam Wam - nie by┼éo suchej chusteczki w caym kinie.

#132 2006-03-29 22:01:56

ANJOLIE
U┐ytkownik

Mnie zawsza wzrusza film " Miasto aniołów" .

zgadzam sie! na tym filmie zawsze łzawie. a ze swojej strony dodaje LIST W BUTELCE z kevinem costnerem
film powstał na podstawie ksiażki nicholasa sparksa
pamietam zabawna sytuacje, pewnego dnia posz┼éam z kole┼╝ank─ů wypo┼╝yczyc ten film i facet przy kasie m├│wi do nas - a chusteczki przygotowane? a my jak na komende wyci─ůgamy je z kieszeni i zgodnym ch├│rem TAK!!! lol

#133 2006-03-29 22:06:02

Trzykrotka
U┐ytkownik

Miasto Anio┼é├│w nie do┼Ť─ç, ┼╝e mia┼éo ┼Ťwietna muzyk─Ö, to sarnie oczy Nicolasa Cage, wype┼énione smutkiem i t─Ösknot─ů po same brzegi mog┼éy roztopi─ç najtwardsze serce. Ta scena, kiedy siedzi w barze z panem Messengerem i tym samym gestem podnosz─ů r├│wnocze┼Ťnie papierosy do ust...

#134 2006-03-29 22:13:44

milosz
U┐ytkownik

I jeszcze "Znachor". Jak dr Lubicz o 20 lat m┼éodszy wpad┼é do m┼éyna z szklistymi oczami, siej─ůc po drodze herbaciane r├│┼╝e i r─ůbn─ů┼é na kolana przed Dymn─ů Ann─ů te┼╝ o 20 lat m┼éodsz─ů, to - przysi─Ögam Wam - nie by┼éo suchej chusteczki w caym kinie.

O tak jak na kolana Lubicz pad┼éa a Dymna do niego "posiwia┼ée┼Ť"
Auuuuuuu

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#135 2006-03-29 22:20:39

Trzykrotka
U┐ytkownik

A wcze┼Ťniej on tak zab├│jczo le┼╝a┼é na nied┼║wiedziej sk├│rze, gapi┼é si─Ö w sufit i wypala┼é kolejnymi petami dziury w dywanie... Olaboga, ┼╝e ja to pami─Ötam... To by┼é naprawd─Ö WYCISKACZ modelowy.

#136 2006-03-29 22:23:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja zawsze rycze jak Ania zeznaje i si─Ö przedstawia jako Maria Wilczur├│wna, a Bi┼äczycki ┼Ťciska tak mocno t─Ö por─Öcz. No i ta gra twarzy Ani. Dla mnie to jest najpiekniejsza scena, chociaz nieksi─ů┼╝kowa.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#137 2006-03-29 22:25:57

GosiaJ
U┐ytkownik

ja zawsze rycze jak Ania zeznaje i si─Ö przedstawia jako Maria Wilczur├│wna, a Bi┼äczycki ┼Ťciska tak mocno t─Ö por─Öcz. No i ta gra twarzy Ani. Dla mnie to jest najpiekniejsza scena, chociaz nieksi─ů┼╝kowa.

"Znachor" bardzo mnie porusza zawsze. Rycz─Ö prawie od pocz─ůtku, a na ko┼äcu zamieniam si─Ö w ka┼éu┼╝─Ö.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#138 2006-03-29 22:29:41

Trzykrotka
U┐ytkownik

Tam ┼Ť.p Bi┼äczycki by┼é cudowny: wielki i ciep┼éy. I ┼éadysz i Dykiel z biustem i nog─ů. I ten kawaler, co tak pi─Öknie zaci─ůga┼é lol .Uda┼é sie Hoffmanowi bardziej ni┼╝ Ogniem i mieczem

#139 2006-03-29 22:30:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

I ten kawaler, co tak pi─Öknie zaci─ůga┼é lol

Ten kawaler to sobowtór mojego taty z młodych lat (albo raczej mój tata jest jego sobowtórem big_smile)

#140 2006-03-29 23:05:27

Diana
U┐ytkownik

Och, tak! Ja te┼╝ jako┼Ť zawsze na "Znachorze" nie mog─Ö wstrzyma─ç ┼éez. :cry: Scena w s─ůdzie jest pi─Ökna- Fronczewski te┼╝ mi si─Ö tam bardzo podoba.
A┼╝ si─Ö nie chce czasem uwierzy─ç, ┼╝e ten sam go┼Ťciu napisa┼é "Karier─Ö Nikodema Dyzmy"! 8O

#141 2006-03-29 23:11:17

Trzykrotka
U┐ytkownik

A propos wyciskaczy - to - nie uwierzycie - Pr├│szy┼äski zaczyna wydawa─ç Cartlandow─ů! hihi, nie posiadam si─Ö z uciechy! Dosta┼éam dzi┼Ť katalog do domu i - prosz─Ö! Ok┼éadki nie s─ů ju┼╝ tak wielkiej pi─Ökno┼Ťci, jak bywa┼éy przedtem, za to prezentuj─ů wi─Öcej gustu. Ja kiedy┼Ť pisa┼éam o pani Cartland (chyba w w─ůtku o o┼Ťwiadczynach). W ka┼╝dym razie, w filmach robionych na ich podstawie grali i Hugh Grant i Helena Bohnam-Carter. No, b─Ödzie si─Ö dzia┼éo! lol

#142 2006-03-29 23:21:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

W każdym razie, w filmach robionych na ich podstawie grali i Hugh Grant i Helena Bohnam-Carter. No, będzie się działo! lol

Kt├│rych???!!!!!!

#143 2006-03-29 23:22:15

Ania
U┐ytkownik

Ka┼╝dy w tym filmie jest specyficzny i niesamowity - a Barci┼Ť wycinaj─ůcy cho┼éupce przed Kopiczy┼äskim i Dykiel ze swoim zaci─ůganiem, a Stokinger z tym swoim motocyklem i bryczk─ů z kwiatami, i kamerdyner w strachu co te┼╝ Pani na to powie, no i oczywi┼Ťcie Bi┼äczycki, ze swoj─ů go┼é─ůbeczk─ů i go┼é─ůbeczka sama.jednym s┼éowem duza rzecz z wielk─ů obsad─ů. Tak tak, jest to kawa┼é kina z gatunku: bez paczki chusteczek nie przyst─ůp...
wink

#144 2006-03-30 10:59:59

Trzykrotka
U┐ytkownik

Kt├│rych???!!!!!!

Aine, żebym ja to pamiętała!!
Helenka gra┼éa jak─ů┼Ť nieszcz─Ö┼Ťnic─Ö przegran─ů przez ojca w karty Foxowi (no prosz─Ö, Foxa pami─Ötam), okropnie czarnemu charakterowi. Od tego Foxa od razu wygra┼é j─ů jaki┼Ť m┼éodzian niezwykle szlachetny, kt├│ry si─Ö wzburzy┼é, ojciec pope┼éni┼é samob├│jstwo, m┼éodzian sie zakocha┼é, Fox nie rezygnowa┼é, by┼éa jeszcze jaka┼Ť mamusia-przemytniczka i w og├│le cuda.
Hugh - chyba "Dama i rozb├│jnik" o ile pami─Ötam, przebrany za muszkietera, by┼é tym rozb├│jnikiem, bo popiera┼é nie tego kandydata na kr├│la, kt├│ry zosta┼é kr├│lem, kr├│l nastawa┼é na cnot─Ö panienki, kt├│r─ů sobie upatrzy┼é Hugh, by┼éo du┼╝o walk i nie wiem, czy nie katowski top├│r. Dawali takie kwiatki przed laty przy okazji sylwestr├│w i ┼Ťwi─ůt. Czy kto┼Ť pr├│cz mnie jeszcze pami─Öta? big_smile

#145 2006-03-30 11:06:07

Monika24
U┐ytkownik

Kt├│rych???!!!!!!

Aine, żebym ja to pamiętała!!
Helenka gra┼éa jak─ů┼Ť nieszcz─Ö┼Ťnic─Ö przegran─ů przez ojca w karty Foxowi (no prosz─Ö, Foxa pami─Ötam), okropnie czarnemu charakterowi. Od tego Foxa od razu wygra┼é j─ů jaki┼Ť m┼éodzian niezwykle szlachetny, kt├│ry si─Ö wzburzy┼é, ojciec pope┼éni┼é samob├│jstwo, m┼éodzian sie zakocha┼é, Fox nie rezygnowa┼é, by┼éa jeszcze jaka┼Ť mamusia-przemytniczka i w og├│le cuda Czy kto┼Ť pr├│cz mnie jeszcze pami─Öta? big_smile

Ja pami─Ötam tongue To "Meandry mi┼éo┼Ťci" (A hazard of hearts), mam nagrane nawet big_smile To by┼é jeden z najpi─Ökniejszych film├│w jakie ogl─ůda┼éam w dzieci┼ästwie, zapad┼é mi tak g┼é─Öboko w pami─Öci, ┼╝e niemal dwadzie┼Ťci lat pami─Öta┼éam niekt├│re sceny, bardzo jak przez mg┼é─Ö, ale jednak wink A lord Vulcan - cudo :oops:

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#146 2006-03-30 11:28:06

Trzykrotka
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie! Ja te┼╝ tak to pami─Ötam, pi─Ökny film z dzieci┼ästwa, ca┼ée sceny pami─Ötam- tatu┼Ť zamkni─Öty w tajnych komnatach, poca┼éunek w ┼Ťrodek d┼éoni, porwanie....
Więć widzicie, Prószyński robi nam dobrze big_smile

#147 2006-03-30 13:16:39

Trzykrotka
U┐ytkownik

Jeszcze Znachor... ona mia┼é taki ciep┼éy, mi┼éy klimat kresowego miasteczka, ma┼éych sklepik├│w, pi─Öknej wsi, jakiej ju┼╝ nie ma. A ja przyznam si─Ö Wam do wstydliwej przyjemno┼Ťci: uwielbiam Tr─Ödowat─ů :oops:
Ona jest jak filmy z Bollywood: bezwstydnie, obrzydliwie, fantastycznie kiczowata, okropnie napisana i przez to wszystko jedyna w swoim rodzaju. Czytam ja zawsze kiedy przychodzi deprecha i za ka┼╝dym razem p─Ökam ze ┼Ťmiechu. Kupi┼éam j─ů zreszta za ostatnie pieni─ůdze w chwili depresji i s┼éu┼╝y mi wiernie do dzi┼Ť.
Zawsze ┼╝a┼éowa┼éam, ┼╝e nie zrobiono z niej filmu r├│wnie uroczego jak Znachor. Hoffman j─ů zekranizowa┼é, ale marnie, cho─ç z bardzo stylowym Teleszy┼äskim. O serialu Polsatu szkoda w og├│le m├│wi─ç, cho─ç aktorzy byli dobrze dobrani i Rybotycka ┼Ťpiewa┼éa na ko┼äcu przepi─Öknego walca.
Jeszcze jedna przyjemno┼Ť─ç: Daphne duMurier. Od "Rebeki" oczarowa┼éa mnie ca┼ékowicie. Lubi─Ö j─ů i w "Ptakach" i w takiej na przyk┼éad "Zatoce Francuza". Ona ma t─Ö bezb┼é─Ödn─ů angielsko┼Ť─ç w sobie: jest jak Colin-Darcy - nami─Ötno┼Ťci buzuj─ů, ale ukryte pod powierzchni─ů, pod sk├│r─ů. To tygrysy lubi─ů najbardziej.
"Zatoka" mia┼éa ekranizacj─Ö, ale niezbyt udan─ů: m┼éody Delon mi zupe┼énie nie pasowa┼é do roli. Tim Dutton by┼é ┼Ťwietny jako czarny charakter, ale ma┼éo go by┼éo.

#148 2006-03-30 13:27:56

Gitka
U┐ytkownik

Jak ┼╝e┼Ťcie zacz─Ö┼éy tak ciekawie ten film opisywa─ç, to i mnie co┼Ť si─Ö przypomnia┼éo.

http://gfx.filmweb.pl/f/3567/po.7060421.jpg
http://www.filmweb.pl/Film?id=3567

A ten z Grantem to si─Ö nazywa Lady and the Highwayman, The (1989)
http://gfx.filmweb.pl/f/10526/po.6945077.jpg
http://www.filmweb.pl/Lady,and,the,High … m,id=10526

Był jeszcze jeden Duch w Monte Carlo 1990
http://img85.imageshack.us/img85/2114/duch2st.jpg
http://www.filmweb.pl/Film?id=89449

#149 2006-03-30 14:04:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja pami─Ötam tongue To "Meandry mi┼éo┼Ťci" (A hazard of hearts), mam nagrane nawet big_smile

A, czytałam big_smile

#150 2006-03-30 16:33:28

Monika24
U┐ytkownik

Ja pami─Ötam tongue To "Meandry mi┼éo┼Ťci" (A hazard of hearts), mam nagrane nawet big_smile

A, czytałam big_smile

I jak Twoje wra┼╝enia, ksi─ů┼╝ka ciekawa? Ja czyta┼éam tylko jedn─ů Barbary Cartland "Znudzony pan m┼éody" tongue Ale najbardziej to podobaj─ů mi si─Ö ok┼éadki tych ksi─ů┼╝ek, s┼éodziutkie a┼╝ do przesady big_smile

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Stopka forum