Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#126 2006-03-16 11:57:51

Irish
Użytkownik

Re: Wyciskacze ?ez

Ja dodaj? "Niebezpieczne zwi?zki"

#127 2006-03-16 13:25:43

Diana
Użytkownik

Mnie wzrusza za ka?dym razem "Armageddon"; co prawda, to troch? film sf z domieszk? komedii, ale w?tki ludzkie tak?e bardzo mi si? podobaj?.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#128 2006-03-20 09:39:39

Diana
Użytkownik

I jeszcze "Olej Lorenza" z S. Sarandon i N. Noltie. Pi?kny dramat obyczajowy, kto? widzia??

#129 2006-03-20 10:40:54

Alison
Użytkownik

I jeszcze "Olej Lorenza" z S. Sarandon i N. Noltie. Pi?kny dramat obyczajowy, kto? widzia??

Widzia?am 2 razy. ?wietny. Zasze my?la?am czy gdybym znalaz?a si? w takiej sytuacji czy mia?abym si?? tak walczy? z ca?ym ?wiatem o swoje dziecko. Niesamowita ta historia, tym bardziej, ?e prawdziwa a nie wytwór czyjej? wyobra?ni. W tym kontek?cie niesamowicie podziwiam te? Ew? B?aszczyk.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#130 2006-03-29 20:01:01

ewelinka
Użytkownik

Mnie zawsza wzrusza film " Miasto anio?ów" .

#131 2006-03-29 22:01:06

Trzykrotka
Użytkownik

Ja rycza?am w kinie na Po?egnaniu z Afryk? tak, ?e a? si? pochorowa?am potem. Obie z przyjació?k? tak sobie p?aka?y?my. Echch...
I jeszcze "Znachor". Jak dr Lubicz o 20 lat m?odszy wpad? do m?yna z szklistymi oczami, siej?c po drodze herbaciane ró?e i r?bn?? na kolana przed Dymn? Ann? te? o 20 lat m?odsz?, to - przysi?gam Wam - nie by?o suchej chusteczki w caym kinie.

#132 2006-03-29 22:01:56

ANJOLIE
Użytkownik

Mnie zawsza wzrusza film " Miasto anio?ów" .

zgadzam sie! na tym filmie zawsze ?zawie. a ze swojej strony dodaje LIST W BUTELCE z kevinem costnerem
film powsta? na podstawie ksia?ki nicholasa sparksa
pamietam zabawna sytuacje, pewnego dnia posz?am z kole?ank? wypo?yczyc ten film i facet przy kasie mówi do nas - a chusteczki przygotowane? a my jak na komende wyci?gamy je z kieszeni i zgodnym chórem TAK!!! lol

#133 2006-03-29 22:06:02

Trzykrotka
Użytkownik

Miasto Anio?ów nie do??, ?e mia?o ?wietna muzyk?, to sarnie oczy Nicolasa Cage, wype?nione smutkiem i t?sknot? po same brzegi mog?y roztopi? najtwardsze serce. Ta scena, kiedy siedzi w barze z panem Messengerem i tym samym gestem podnosz? równocze?nie papierosy do ust...

#134 2006-03-29 22:13:44

milosz
Użytkownik

I jeszcze "Znachor". Jak dr Lubicz o 20 lat m?odszy wpad? do m?yna z szklistymi oczami, siej?c po drodze herbaciane ró?e i r?bn?? na kolana przed Dymn? Ann? te? o 20 lat m?odsz?, to - przysi?gam Wam - nie by?o suchej chusteczki w caym kinie.

O tak jak na kolana Lubicz pad?a a Dymna do niego "posiwia?e?"
Auuuuuuu

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#135 2006-03-29 22:20:39

Trzykrotka
Użytkownik

A wcze?niej on tak zabójczo le?a? na nied?wiedziej skórze, gapi? si? w sufit i wypala? kolejnymi petami dziury w dywanie... Olaboga, ?e ja to pami?tam... To by? naprawd? WYCISKACZ modelowy.

#136 2006-03-29 22:23:37

AineNiRigani
Użytkownik

ja zawsze rycze jak Ania zeznaje i si? przedstawia jako Maria Wilczurówna, a Bi?czycki ?ciska tak mocno t? por?cz. No i ta gra twarzy Ani. Dla mnie to jest najpiekniejsza scena, chociaz nieksi??kowa.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#137 2006-03-29 22:25:57

GosiaJ
Użytkownik

ja zawsze rycze jak Ania zeznaje i si? przedstawia jako Maria Wilczurówna, a Bi?czycki ?ciska tak mocno t? por?cz. No i ta gra twarzy Ani. Dla mnie to jest najpiekniejsza scena, chociaz nieksi??kowa.

"Znachor" bardzo mnie porusza zawsze. Rycz? prawie od pocz?tku, a na ko?cu zamieniam si? w ka?u??.

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#138 2006-03-29 22:29:41

Trzykrotka
Użytkownik

Tam ?.p Bi?czycki by? cudowny: wielki i ciep?y. I ?adysz i Dykiel z biustem i nog?. I ten kawaler, co tak pi?knie zaci?ga? lol .Uda? sie Hoffmanowi bardziej ni? Ogniem i mieczem

#139 2006-03-29 22:30:59

AineNiRigani
Użytkownik

I ten kawaler, co tak pi?knie zaci?ga? lol

Ten kawaler to sobowtór mojego taty z m?odych lat (albo raczej mój tata jest jego sobowtórem big_smile)

#140 2006-03-29 23:05:27

Diana
Użytkownik

Och, tak! Ja te? jako? zawsze na "Znachorze" nie mog? wstrzyma? ?ez. :cry: Scena w s?dzie jest pi?kna- Fronczewski te? mi si? tam bardzo podoba.
A? si? nie chce czasem uwierzy?, ?e ten sam go?ciu napisa? "Karier? Nikodema Dyzmy"! 8O

#141 2006-03-29 23:11:17

Trzykrotka
Użytkownik

A propos wyciskaczy - to - nie uwierzycie - Prószy?ski zaczyna wydawa? Cartlandow?! hihi, nie posiadam si? z uciechy! Dosta?am dzi? katalog do domu i - prosz?! Ok?adki nie s? ju? tak wielkiej pi?kno?ci, jak bywa?y przedtem, za to prezentuj? wi?cej gustu. Ja kiedy? pisa?am o pani Cartland (chyba w w?tku o o?wiadczynach). W ka?dym razie, w filmach robionych na ich podstawie grali i Hugh Grant i Helena Bohnam-Carter. No, b?dzie si? dzia?o! lol

#142 2006-03-29 23:21:11

AineNiRigani
Użytkownik

W ka?dym razie, w filmach robionych na ich podstawie grali i Hugh Grant i Helena Bohnam-Carter. No, b?dzie si? dzia?o! lol

Których???!!!!!!

#143 2006-03-29 23:22:15

Ania
Użytkownik

Ka?dy w tym filmie jest specyficzny i niesamowity - a Barci? wycinaj?cy cho?upce przed Kopiczy?skim i Dykiel ze swoim zaci?ganiem, a Stokinger z tym swoim motocyklem i bryczk? z kwiatami, i kamerdyner w strachu co te? Pani na to powie, no i oczywi?cie Bi?czycki, ze swoj? go??beczk? i go??beczka sama.jednym s?owem duza rzecz z wielk? obsad?. Tak tak, jest to kawa? kina z gatunku: bez paczki chusteczek nie przyst?p...
wink

#144 2006-03-30 10:59:59

Trzykrotka
Użytkownik

Których???!!!!!!

Aine, ?ebym ja to pami?ta?a!!
Helenka gra?a jak?? nieszcz??nic? przegran? przez ojca w karty Foxowi (no prosz?, Foxa pami?tam), okropnie czarnemu charakterowi. Od tego Foxa od razu wygra? j? jaki? m?odzian niezwykle szlachetny, który si? wzburzy?, ojciec pope?ni? samobójstwo, m?odzian sie zakocha?, Fox nie rezygnowa?, by?a jeszcze jaka? mamusia-przemytniczka i w ogóle cuda.
Hugh - chyba "Dama i rozbójnik" o ile pami?tam, przebrany za muszkietera, by? tym rozbójnikiem, bo popiera? nie tego kandydata na króla, który zosta? królem, król nastawa? na cnot? panienki, któr? sobie upatrzy? Hugh, by?o du?o walk i nie wiem, czy nie katowski topór. Dawali takie kwiatki przed laty przy okazji sylwestrów i ?wi?t. Czy kto? prócz mnie jeszcze pami?ta? big_smile

#145 2006-03-30 11:06:07

Monika24
Użytkownik

Których???!!!!!!

Aine, ?ebym ja to pami?ta?a!!
Helenka gra?a jak?? nieszcz??nic? przegran? przez ojca w karty Foxowi (no prosz?, Foxa pami?tam), okropnie czarnemu charakterowi. Od tego Foxa od razu wygra? j? jaki? m?odzian niezwykle szlachetny, który si? wzburzy?, ojciec pope?ni? samobójstwo, m?odzian sie zakocha?, Fox nie rezygnowa?, by?a jeszcze jaka? mamusia-przemytniczka i w ogóle cuda Czy kto? prócz mnie jeszcze pami?ta? big_smile

Ja pami?tam tongue To "Meandry mi?o?ci" (A hazard of hearts), mam nagrane nawet big_smile To by? jeden z najpi?kniejszych filmów jakie ogl?da?am w dzieci?stwie, zapad? mi tak g??boko w pami?ci, ?e niemal dwadzie?ci lat pami?ta?am niektóre sceny, bardzo jak przez mg??, ale jednak wink A lord Vulcan - cudo :oops:

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#146 2006-03-30 11:28:06

Trzykrotka
Użytkownik

W?a?nie! Ja te? tak to pami?tam, pi?kny film z dzieci?stwa, ca?e sceny pami?tam- tatu? zamkni?ty w tajnych komnatach, poca?unek w ?rodek d?oni, porwanie....
Wi?? widzicie, Prószy?ski robi nam dobrze big_smile

#147 2006-03-30 13:16:39

Trzykrotka
Użytkownik

Jeszcze Znachor... ona mia? taki ciep?y, mi?y klimat kresowego miasteczka, ma?ych sklepików, pi?knej wsi, jakiej ju? nie ma. A ja przyznam si? Wam do wstydliwej przyjemno?ci: uwielbiam Tr?dowat? :oops:
Ona jest jak filmy z Bollywood: bezwstydnie, obrzydliwie, fantastycznie kiczowata, okropnie napisana i przez to wszystko jedyna w swoim rodzaju. Czytam ja zawsze kiedy przychodzi deprecha i za ka?dym razem p?kam ze ?miechu. Kupi?am j? zreszta za ostatnie pieni?dze w chwili depresji i s?u?y mi wiernie do dzi?.
Zawsze ?a?owa?am, ?e nie zrobiono z niej filmu równie uroczego jak Znachor. Hoffman j? zekranizowa?, ale marnie, cho? z bardzo stylowym Teleszy?skim. O serialu Polsatu szkoda w ogóle mówi?, cho? aktorzy byli dobrze dobrani i Rybotycka ?piewa?a na ko?cu przepi?knego walca.
Jeszcze jedna przyjemno??: Daphne duMurier. Od "Rebeki" oczarowa?a mnie ca?kowicie. Lubi? j? i w "Ptakach" i w takiej na przyk?ad "Zatoce Francuza". Ona ma t? bezb??dn? angielsko?? w sobie: jest jak Colin-Darcy - nami?tno?ci buzuj?, ale ukryte pod powierzchni?, pod skór?. To tygrysy lubi? najbardziej.
"Zatoka" mia?a ekranizacj?, ale niezbyt udan?: m?ody Delon mi zupe?nie nie pasowa? do roli. Tim Dutton by? ?wietny jako czarny charakter, ale ma?o go by?o.

#148 2006-03-30 13:27:56

Gitka
Użytkownik

Jak ?e?cie zacz??y tak ciekawie ten film opisywa?, to i mnie co? si? przypomnia?o.

http://gfx.filmweb.pl/f/3567/po.7060421.jpg
http://www.filmweb.pl/Film?id=3567

A ten z Grantem to si? nazywa Lady and the Highwayman, The (1989)
http://gfx.filmweb.pl/f/10526/po.6945077.jpg
http://www.filmweb.pl/Lady,and,the,High … m,id=10526

By? jeszcze jeden Duch w Monte Carlo 1990
http://img85.imageshack.us/img85/2114/duch2st.jpg
http://www.filmweb.pl/Film?id=89449

#149 2006-03-30 14:04:35

AineNiRigani
Użytkownik

Ja pami?tam tongue To "Meandry mi?o?ci" (A hazard of hearts), mam nagrane nawet big_smile

A, czyta?am big_smile

#150 2006-03-30 16:33:28

Monika24
Użytkownik

Ja pami?tam tongue To "Meandry mi?o?ci" (A hazard of hearts), mam nagrane nawet big_smile

A, czyta?am big_smile

I jak Twoje wra?enia, ksi??ka ciekawa? Ja czyta?am tylko jedn? Barbary Cartland "Znudzony pan m?ody" tongue Ale najbardziej to podobaj? mi si? ok?adki tych ksi??ek, s?odziutkie a? do przesady big_smile

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

Stopka forum