Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-03-06 12:52:03

milosz
U┐ytkownik

Re: Wyciskacze łez

Wzruszam sie na "Casablance", "Bezsenno┼Ťci w Seatle", "W┼éadcy pier┼Ťcieni", na "Ani z Zielonego Wzg├│rza" ( by┼éa taka kanadyjska bodaj ekranizacja) a wog├│le w zalezno┼Ťci od okoliczno┼Ťci.
Jednym z nielicznych filmów, na którym sie nie wzruszyłam był "Titanic" - bleeeeeeeeeeeeeeeee wink
Ale wzrusza┼éam sie na "ojcu chrzestnym" jak Pacino zamkn─ů┼é przed nosem drzwi Diane Keaton;)

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#102 2006-03-06 14:06:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja si─Ö wzruszam na Disneyu, filmach familijnych, wymielonych dramatach. W dodatku wkurza mnie, ┼╝e tak g┼éupio si─Ö wzruszam. Dlatego ┼╝adnego filmu z tego gatunku nie ogl─ůdam big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2006-03-06 14:23:05

Alison
U┐ytkownik

Nie ma si─Ö co wkurza─ç. To bardzo dobrze na zdrowie psychiczne robi. Ja jak mam depreszk─Ö, to puszczam sobie "Instynkt" albo "Czu┼ée s┼é├│wka" albo "Cienist─ů dolin─Ö" i zaraz mi lepiej na tym ┼éez padole ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#104 2006-03-06 15:12:04

Mag
U┐ytkownik

Moja dwuletnia c├│ra, wczoraj zacz─Ö┼éa p┼éaka─ç w g┼éos na "Prosiaczku i przyjacio┼éach", bo przy 5 emisji zrozumia┼éa, ┼╝e Kr├│lik i Tygrys zgubili Prosiakowi pami─Ötnik! lol My┼Ťleli┼Ťmy, ┼╝e co┼Ť si─Ö sta┼éo- ona prawie nie p┼éacze -a nam po prostu dziecko zacz─Ö┼éo dostrzegac szczeg├│┼éy.
To dopiero powód do płaczu!
A swoj─ů drog─ů to Kr├│lik mnie wkurza, Puchatek te┼╝ -za to Tygrys to m├│j faworyt- te┼╝ lubi─Ö bryka─ç lol
ps podobno w zgodzie z poprawno┼Ťci─ů polityczn─ů w nast─Öpnych przygodach Kubusia pojawi si─Ö DZIEWCZYNKA- to ju┼╝ chore- tylko nie wiem czy zamiast KRZYsia, czy tylko do towarzystwa yikes

GG 6318358

#105 2006-03-06 17:57:35

Gosia
U┐ytkownik

Ja si─Ö wzruszam na ....wymielonych dramatach.

Aine, a jakie to sa, bo nic mi jakos nie przychodzi do glowy wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#106 2006-03-06 18:30:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Gosiu, wszystko co się źle kończy big_smile

#107 2006-03-11 00:20:24

niya
U┐ytkownik

O tak Tygrysek, to tez moj faworyt, chociaz Klapouchy to taka biedna ciapa i Prosiaczek tez tak cipciu┼Ť wink

A wczoraj sie i smialam troche i wzruszylam przede wszystkim na bardzo dziwnym filmie - "Junebug" - komedio dramat. Tyle refleksji...

A co si─Ö staje to si─Ö staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#108 2006-03-11 11:58:04

Gosia
U┐ytkownik

jak mam depreszk─Ö, to puszczam sobie "Instynkt" albo "Czu┼ée s┼é├│wka" albo "Cienist─ů dolin─Ö" i zaraz mi lepiej na tym ┼éez padole ;-)

Alison, "Cienist─ů doline?" Nigdy bym nie sadzila, ze to film na depreche, raczej wrecz przeciwnie, chyba moze bardziej zdolowac, jak mi sie zdaje ...

Z Południa na Północ:

#109 2006-03-11 13:03:57

Alison
U┐ytkownik

Alison, "Cienist─ů doline?" Nigdy bym nie sadzila, ze to film na depreche, raczej wrecz przeciwnie, chyba moze bardziej zdolowac, jak mi sie zdaje ...

„Chyba┼Ťmy” si─Ö nie zrozumia┼éy... Jak ja mam deprech─Ö, to potrzebuj─Ö bezbrze┼╝nie si─Ö wyp┼éaka─ç, a jako, ┼╝e do┼Ť─ç s┼éabo mi wychodzi p┼éakanie nad w┼éasnym losem, to z zasady wspomagam si─Ö filmami do p┼éaczu. Te kt├│re wymieni┼éam to absolutne pewniaki, ┼╝e sko┼äcz─Ö ogl─ůda─ç biedniejsza o paczk─Ö chusteczek za to tak odwodniona, ┼╝e o ┼╝adnym dalszym ci─ůgu depreszki nie mo┼╝e by─ç mowy J Jak mam do┼éa totalnego, to komedie mnie nie ┼Ťmiesz─ů, musz─Ö si─Ö skropli─ç ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#110 2006-03-11 18:08:32

Diana
U┐ytkownik

Jak ja mam deprech─Ö, to ┼╝aden film mi nie pomo┼╝e; wtedy si─Ögam po ksi─ů┼╝k─Ö i staram si─Ö wnikn─ů─ç w tre┼Ť─ç powie┼Ťci- w ten spos├│b jako┼Ť szybciej zapominam i po jakim┼Ť czasie jest mi l┼╝ej. Zazwyczaj.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#111 2006-03-11 18:19:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

U mnie na depresj─Ö jedynie film. Ksi─ů┼╝ka zbyt ma┼éo mnie zaanga┼╝uje. Czasem ┼é─ůpi─Ö si─Ö na tym, ┼╝e to ju┼╝ 5 kartka bezmy┼Ťlnie przerzucona i wodzona wzrokiem, ale ┼╝adna lietka nie z┼éo┼╝y┼éa si─Ö w wyraz czy zdanie. Po prostu nie dochodzi do mnie.

#112 2006-03-11 19:05:14

Nastazja
U┐ytkownik

Jest mniej wi─Öcej 10 film├│w,kt├│re powoduj─ů,┼╝e rozklejam si─Ö natychmiast.
Oto one:
"The shop around the corner","Okruchy dnia","Howards end","Podw├│jne ┼╝ycie Weroniki","Trzy kolory:Czerwony",""Kr├│lewna ┼Ünie┼╝ka","Kr├│l Lew","Bambi","Pi─Ökna i bestia" oraz (co barrrrdzo dziwne) "North and south" - zalewam si─Ö ┼ézami podczas ┼Ťmierci Bessy,reakcji ┼╝ony Bouchera na jego ┼Ťmier─ç,rozmowy Johna z matk─ů- "Don't be afraid John. She (Margaret) admitted it (love) to the world." :cry: i scen ko┼äcowych na stacji kolejowej.

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#113 2006-03-11 21:20:32

Jeanne
U┐ytkownik

Filmy jako┼Ť mnie nie rozczulaj─ů, ale ksi─ů┼╝ki owszem. Zawsze p┼éaka┼éam na Ani z Zielonego Wz├│rza gdy umiera┼é Mateusz. Do film├│w mam dystans i nie pami─Ötam bym kiedykolwiek p┼éaka┼éa w kinie. Chyba raz na Karolu-cz┼éowieku, kt├│ry zosta┼é papie┼╝em. wink

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#114 2006-03-11 21:27:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja po raz pierwszy ropzkleiłam się chyba na Jane Gray.

#115 2006-03-11 22:54:03

Diana
U┐ytkownik

Ja chyba pop┼éaka┼éam si─Ö na animowanej wersji "Ma┼éej ksi─Ö┼╝niczki", by┼é kiedy┼Ť taki serial. Troch─Ö przyd┼éugi, ale wzruszaj─ůcy.
W og├│le "Opowie┼Ťci z Avonley" s─ů bardzo familijne, ┼╝e si─Ö tak wyra┼╝─Ö, a "Ania" w szczeg├│lno┼Ťci.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#116 2006-03-11 23:07:27

Gosia
U┐ytkownik

Alison napisa│:

„Chyba┼Ťmy” si─Ö nie zrozumia┼éy... Jak ja mam deprech─Ö, to potrzebuj─Ö bezbrze┼╝nie si─Ö wyp┼éaka─ç,

Aaaaaaaa, to sorki.
Ja tez lubie troche smutniejsze wtedy, ale nie az tak jak "Cienista dolina".
Cos raczej na pograniczu komedii i dramatu, albo komedie romantyczne, z dramatycznymi momentami, ale takie ktore sie dobrze koncza. smile

Pamietam, ze splakalam sie na "Niedzwiadku" Jean Jacquesa Annoud. Bardzo lubie ten film, a zwlaszcza jest tam taki dramatyczny, ale piekny moment, kiedy niedzwiadek spotyka pume. Ten maluch odwaznie probuje stanac do przegranej z gory walki.
A puma ucieka, bo za nim staje nagle ... duzy niedzwied┼╝.
Zawsze mam wtedy w oczach lzy...

Z Południa na Północ:

#117 2006-03-11 23:11:37

Alison
U┐ytkownik

Gosia napisa│:

Pamietam, ze splakalam se na "Niedzwiadku" Jean Jacquesa Annoud. Bardzo lubie ten film, a zwlaszcza jest tam taki dramatyczny, ale piekny moment, kiedy niedzwiadek spotyka pume. Ten maluch odwaznie probuje stanac do przegranej z gory walki.
A puma ucieka, bo za nim staje nagle ... duzy niedzwied┼╝.
Zawsze mam tedy w oczach lzy...

Ja to płaczę jak on siedzi przy tej zabitej mamie :cry:

#118 2006-03-11 23:16:00

Ania
U┐ytkownik

M├│j syn, gdy p┼éaka┼é i nie m├│g┼é si─Ö uspokoi─ç m├│wi┼é sam do siebie: "No, do┼Ť─ç ju┼╝ tego p┼éakania... No, co to jest p┼éakalnia?". To okre┼Ťlenie (trzyletniego mo┼╝e wtedy bambra) tak si─Ö przyj─Ö┼éo w mojej familijce, ┼╝e przywo┼éujemy je sobie przy ka┼╝dej sprzyjaj─ůcej okazji. Nasun─Ö┼éo mi si─Ö dzi┼Ť, gdy zobaczylam, ┼╝e temat jest kontynuowany, bo gdy moi s┼éysz─ů, ┼╝e poci─ůgam nosem podczas filmy jeden przez drugiego krzycz─ů:"Co to jest p┼éakalnia?" A ta p┼éakalnia to zdarza mi si─Ö jak ju┼╝ pisa┼éam wcze┼Ťniej bardzo cz─Östo. Ostatnio przy Mie┼Ťcie nadziei w ┼Ťrod─Ö. Ogl─ůda┼éy┼Ťcie. Niby nie ma tam przy czym p┼éaka─ç, a jednak. W parku, przy spotkaniu z Colinem, gdy podaje sie za kuzyna i wr─Öcza jej motylkowy pier┼Ťcionek... :oops: :oops: :oops:

#119 2006-03-11 23:26:40

Ania
U┐ytkownik

Z takich p┼éakalniowych pewniak├│w przypomina mi si─Ö "Pi─Ökny umys┼é" - kilka scen z fina┼éow─ů na czele, gdy Crowe dostaje Nobla :cry: :cry: i "Erin Brokovitsch", gdy Roberts przyje┼╝dza oznajmi─ç jednej z podopiecznych, ┼╝e jej rodzina dosta┼éa par─Ö milion├│w odszkodowania :cry: :cry:

#120 2006-03-11 23:28:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja to płaczę jak on siedzi przy tej zabitej mamie :cry:

Niedzwiadek jest chyba nakr─Öcony na podstawie opowiadania. Albo te┼╝ motyw jest oklepany. Ja straszliwie rycza┼éam przy czytaniu o U'abie, Dzielnym rogaczu, czy Dominiku - wszystko bohaterskie zwierz─ůtka, kt├│re wcze┼Ťnie trac─ů mamy i walcz─ů o przetrwanie. Oj, ale to jest dopiero p┼éakalnia!!!

#121 2006-03-11 23:34:44

Gosia
U┐ytkownik

Bo "Niedzwiadek" to cos w stylu "Włoczęgów północy" Curwooda.

Z Południa na Północ:

#122 2006-03-11 23:39:04

Alison
U┐ytkownik

Ja i bez podkładów literackich płaczę na filmach przyrodniczych. Niby uczę, że wszystko co naturalne jest najlepsze, ale czasem trudno mi się pogodzić, że natura potrafi być taka okrutna...

#123 2006-03-11 23:54:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Filmy przyrodnicze przesta┼éam ogl─ůda─ç po filmie o hienach. Realizatorzy maj─ů zasad─Ö nie ingerowania w ┼╝ycie zwierz─ůt, chyba, ┼╝e jest to naprawd─Ö niezb─Ödne.

#124 2006-03-11 23:56:20

izek
U┐ytkownik

tu jest o filmach, ale mi si─Ö chyba ┼éatwiej wzruszy─ç przy ksi─ů┼╝ce. Bo na przyk┼éad jak si─Ö wybiera┼éam do kina na Przemin─Ö┼éo z wiatrem, to wzi─Ö┼éam paczk─Ö chusteczek, a tylko ┼éza mi si─Ö w oku zakr─Öci┼éa jak Bonnie spad┼éa z kucyka i umiera┼éa... (cho─ç teraz pewnie bym od razu pomy┼Ťla┼éa o moim syneczku i spazmy murowane) natomiast przy ksi─ů┼╝ce cz─Östo si─Ö wzrusza┼éam.
Moje pierwsze zapami─Ötane wzruszenie ksi─ů┼╝kowe to ┼Ťmier─ç Nszo-czi, siostry Winnetou. Mia┼éam wtedy 8 lat i to by┼éa moja pierwsza powa┼╝na ksi─ů┼╝ka. P┼éaka┼éam w poduszk─Ö tak, ┼╝e mama przysz┼éa zobaczy─ç co si─Ö dzieje.
A potem naj┼ézawiej pami─Ötam chyba Hrabiego Monte Christo - bo tam to i z ┼╝alu i ze szcz─Ö┼Ťcia.

Ale przypomnia┼éam sobie na jakim filmie p┼éaka┼éam - na Titanicu! Siedzia┼éy┼Ťmy z siostr─ů przed video i p┼éaka┼éy┼Ťmy jak g┼éupie, ┼╝e tylu ludzi tak niesprawiedliwie potraktowanych, bez szans na ratunek, a tu niekt├│rzy wszystkie baga┼╝e ratowali. I te dzieci :cry: :cry: :cry: :cry:

gg 5425654

#125 2006-03-12 00:07:16

Ania
U┐ytkownik

Zdecydowanie filmy dla dzieci powinny wzrusza─ç i robia to na szcz─Ö┼Ťcie nie tylko z dzie─çmi. Oczywi┼Ťcie, ze p┼éacz─Ö na prawie wszystkich Disneyach, na czele z Piekn─ů i Besti─ů. Ale z powa┼╝niejszego repertuaru dorzucilabym jeszcze troche staroci. Nie wiem czy ogl─ůda┼éy┼Ťcie Ben Hura z Ch. Hestonem. Placz─Ö za ka┼╝dym razem, ilekro─ç robi─Ö sobie powt├│rk─Ö z rozrywki z tym filmem. Zamieniam si─Ö w fontann─Ö (jak Timon i Pumba) w tylu scenach, ze bez rolki higieniny nie mam co siada─ç. Podobnie zreszt─Ö jest z ameryka┼äsk─ů wersj─ů Qvo vadis?. (Nie myli─ç z "arcydzie┼éem" kina polskiego ostatnich lat... sad sad )

Stopka forum