Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#101 2006-03-06 12:52:03

milosz
Użytkownik

Re: Wyciskacze ?ez

Wzruszam sie na "Casablance", "Bezsenno?ci w Seatle", "W?adcy pier?cieni", na "Ani z Zielonego Wzgórza" ( by?a taka kanadyjska bodaj ekranizacja) a wogóle w zalezno?ci od okoliczno?ci.
Jednym z nielicznych filmów, na którym sie nie wzruszy?am by? "Titanic" - bleeeeeeeeeeeeeeeee wink
Ale wzrusza?am sie na "ojcu chrzestnym" jak Pacino zamkn?? przed nosem drzwi Diane Keaton;)

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#102 2006-03-06 14:06:50

AineNiRigani
Użytkownik

Ja si? wzruszam na Disneyu, filmach familijnych, wymielonych dramatach. W dodatku wkurza mnie, ?e tak g?upio si? wzruszam. Dlatego ?adnego filmu z tego gatunku nie ogl?dam big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2006-03-06 14:23:05

Alison
Użytkownik

Nie ma si? co wkurza?. To bardzo dobrze na zdrowie psychiczne robi. Ja jak mam depreszk?, to puszczam sobie "Instynkt" albo "Czu?e s?ówka" albo "Cienist? dolin?" i zaraz mi lepiej na tym ?ez padole ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#104 2006-03-06 15:12:04

Mag
Użytkownik

Moja dwuletnia córa, wczoraj zacz??a p?aka? w g?os na "Prosiaczku i przyjacio?ach", bo przy 5 emisji zrozumia?a, ?e Królik i Tygrys zgubili Prosiakowi pami?tnik! lol My?leli?my, ?e co? si? sta?o- ona prawie nie p?acze -a nam po prostu dziecko zacz??o dostrzegac szczegó?y.
To dopiero powód do p?aczu!
A swoj? drog? to Królik mnie wkurza, Puchatek te? -za to Tygrys to mój faworyt- te? lubi? bryka? lol
ps podobno w zgodzie z poprawno?ci? polityczn? w nast?pnych przygodach Kubusia pojawi si? DZIEWCZYNKA- to ju? chore- tylko nie wiem czy zamiast KRZYsia, czy tylko do towarzystwa yikes

GG 6318358

#105 2006-03-06 17:57:35

Gosia
Użytkownik

Ja si? wzruszam na ....wymielonych dramatach.

Aine, a jakie to sa, bo nic mi jakos nie przychodzi do glowy wink

#106 2006-03-06 18:30:47

AineNiRigani
Użytkownik

Gosiu, wszystko co si? ?le ko?czy big_smile

#107 2006-03-11 00:20:24

niya
Użytkownik

O tak Tygrysek, to tez moj faworyt, chociaz Klapouchy to taka biedna ciapa i Prosiaczek tez tak cipciu? wink

A wczoraj sie i smialam troche i wzruszylam przede wszystkim na bardzo dziwnym filmie - "Junebug" - komedio dramat. Tyle refleksji...

A co si? staje to si? staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

#108 2006-03-11 11:58:04

Gosia
Użytkownik

jak mam depreszk?, to puszczam sobie "Instynkt" albo "Czu?e s?ówka" albo "Cienist? dolin?" i zaraz mi lepiej na tym ?ez padole ;-)

Alison, "Cienist? doline?" Nigdy bym nie sadzila, ze to film na depreche, raczej wrecz przeciwnie, chyba moze bardziej zdolowac, jak mi sie zdaje ...

#109 2006-03-11 13:03:57

Alison
Użytkownik

Alison, "Cienist? doline?" Nigdy bym nie sadzila, ze to film na depreche, raczej wrecz przeciwnie, chyba moze bardziej zdolowac, jak mi sie zdaje ...

„Chyba?my” si? nie zrozumia?y... Jak ja mam deprech?, to potrzebuj? bezbrze?nie si? wyp?aka?, a jako, ?e do?? s?abo mi wychodzi p?akanie nad w?asnym losem, to z zasady wspomagam si? filmami do p?aczu. Te które wymieni?am to absolutne pewniaki, ?e sko?cz? ogl?da? biedniejsza o paczk? chusteczek za to tak odwodniona, ?e o ?adnym dalszym ci?gu depreszki nie mo?e by? mowy J Jak mam do?a totalnego, to komedie mnie nie ?miesz?, musz? si? skropli? ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#110 2006-03-11 18:08:32

Diana
Użytkownik

Jak ja mam deprech?, to ?aden film mi nie pomo?e; wtedy si?gam po ksi??k? i staram si? wnikn?? w tre?? powie?ci- w ten sposób jako? szybciej zapominam i po jakim? czasie jest mi l?ej. Zazwyczaj.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#111 2006-03-11 18:19:29

AineNiRigani
Użytkownik

U mnie na depresj? jedynie film. Ksi??ka zbyt ma?o mnie zaanga?uje. Czasem ??pi? si? na tym, ?e to ju? 5 kartka bezmy?lnie przerzucona i wodzona wzrokiem, ale ?adna lietka nie z?o?y?a si? w wyraz czy zdanie. Po prostu nie dochodzi do mnie.

#112 2006-03-11 19:05:14

Nastazja
Użytkownik

Jest mniej wi?cej 10 filmów,które powoduj?,?e rozklejam si? natychmiast.
Oto one:
"The shop around the corner","Okruchy dnia","Howards end","Podwójne ?ycie Weroniki","Trzy kolory:Czerwony",""Królewna ?nie?ka","Król Lew","Bambi","Pi?kna i bestia" oraz (co barrrrdzo dziwne) "North and south" - zalewam si? ?zami podczas ?mierci Bessy,reakcji ?ony Bouchera na jego ?mier?,rozmowy Johna z matk?- "Don't be afraid John. She (Margaret) admitted it (love) to the world." :cry: i scen ko?cowych na stacji kolejowej.

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#113 2006-03-11 21:20:32

Jeanne
Użytkownik

Filmy jako? mnie nie rozczulaj?, ale ksi??ki owszem. Zawsze p?aka?am na Ani z Zielonego Wzórza gdy umiera? Mateusz. Do filmów mam dystans i nie pami?tam bym kiedykolwiek p?aka?a w kinie. Chyba raz na Karolu-cz?owieku, który zosta? papie?em. wink

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#114 2006-03-11 21:27:09

AineNiRigani
Użytkownik

Ja po raz pierwszy ropzklei?am si? chyba na Jane Gray.

#115 2006-03-11 22:54:03

Diana
Użytkownik

Ja chyba pop?aka?am si? na animowanej wersji "Ma?ej ksi??niczki", by? kiedy? taki serial. Troch? przyd?ugi, ale wzruszaj?cy.
W ogóle "Opowie?ci z Avonley" s? bardzo familijne, ?e si? tak wyra??, a "Ania" w szczególno?ci.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#116 2006-03-11 23:07:27

Gosia
Użytkownik

Alison napisał:

„Chyba?my” si? nie zrozumia?y... Jak ja mam deprech?, to potrzebuj? bezbrze?nie si? wyp?aka?,

Aaaaaaaa, to sorki.
Ja tez lubie troche smutniejsze wtedy, ale nie az tak jak "Cienista dolina".
Cos raczej na pograniczu komedii i dramatu, albo komedie romantyczne, z dramatycznymi momentami, ale takie ktore sie dobrze koncza. smile

Pamietam, ze splakalam sie na "Niedzwiadku" Jean Jacquesa Annoud. Bardzo lubie ten film, a zwlaszcza jest tam taki dramatyczny, ale piekny moment, kiedy niedzwiadek spotyka pume. Ten maluch odwaznie probuje stanac do przegranej z gory walki.
A puma ucieka, bo za nim staje nagle ... duzy niedzwied?.
Zawsze mam wtedy w oczach lzy...

#117 2006-03-11 23:11:37

Alison
Użytkownik

Gosia napisał:

Pamietam, ze splakalam se na "Niedzwiadku" Jean Jacquesa Annoud. Bardzo lubie ten film, a zwlaszcza jest tam taki dramatyczny, ale piekny moment, kiedy niedzwiadek spotyka pume. Ten maluch odwaznie probuje stanac do przegranej z gory walki.
A puma ucieka, bo za nim staje nagle ... duzy niedzwied?.
Zawsze mam tedy w oczach lzy...

Ja to p?acz? jak on siedzi przy tej zabitej mamie :cry:

#118 2006-03-11 23:16:00

Ania
Użytkownik

Mój syn, gdy p?aka? i nie móg? si? uspokoi? mówi? sam do siebie: "No, do?? ju? tego p?akania... No, co to jest p?akalnia?". To okre?lenie (trzyletniego mo?e wtedy bambra) tak si? przyj??o w mojej familijce, ?e przywo?ujemy je sobie przy ka?dej sprzyjaj?cej okazji. Nasun??o mi si? dzi?, gdy zobaczylam, ?e temat jest kontynuowany, bo gdy moi s?ysz?, ?e poci?gam nosem podczas filmy jeden przez drugiego krzycz?:"Co to jest p?akalnia?" A ta p?akalnia to zdarza mi si? jak ju? pisa?am wcze?niej bardzo cz?sto. Ostatnio przy Mie?cie nadziei w ?rod?. Ogl?da?y?cie. Niby nie ma tam przy czym p?aka?, a jednak. W parku, przy spotkaniu z Colinem, gdy podaje sie za kuzyna i wr?cza jej motylkowy pier?cionek... :oops: :oops: :oops:

#119 2006-03-11 23:26:40

Ania
Użytkownik

Z takich p?akalniowych pewniaków przypomina mi si? "Pi?kny umys?" - kilka scen z fina?ow? na czele, gdy Crowe dostaje Nobla :cry: :cry: i "Erin Brokovitsch", gdy Roberts przyje?dza oznajmi? jednej z podopiecznych, ?e jej rodzina dosta?a par? milionów odszkodowania :cry: :cry:

#120 2006-03-11 23:28:31

AineNiRigani
Użytkownik

Ja to p?acz? jak on siedzi przy tej zabitej mamie :cry:

Niedzwiadek jest chyba nakr?cony na podstawie opowiadania. Albo te? motyw jest oklepany. Ja straszliwie rycza?am przy czytaniu o U'abie, Dzielnym rogaczu, czy Dominiku - wszystko bohaterskie zwierz?tka, które wcze?nie trac? mamy i walcz? o przetrwanie. Oj, ale to jest dopiero p?akalnia!!!

#121 2006-03-11 23:34:44

Gosia
Użytkownik

Bo "Niedzwiadek" to cos w stylu "W?ocz?gów pó?nocy" Curwooda.

#122 2006-03-11 23:39:04

Alison
Użytkownik

Ja i bez podk?adów literackich p?acz? na filmach przyrodniczych. Niby ucz?, ?e wszystko co naturalne jest najlepsze, ale czasem trudno mi si? pogodzi?, ?e natura potrafi by? taka okrutna...

#123 2006-03-11 23:54:33

AineNiRigani
Użytkownik

Filmy przyrodnicze przesta?am ogl?da? po filmie o hienach. Realizatorzy maj? zasad? nie ingerowania w ?ycie zwierz?t, chyba, ?e jest to naprawd? niezb?dne.

#124 2006-03-11 23:56:20

izek
Użytkownik

tu jest o filmach, ale mi si? chyba ?atwiej wzruszy? przy ksi??ce. Bo na przyk?ad jak si? wybiera?am do kina na Przemin??o z wiatrem, to wzi??am paczk? chusteczek, a tylko ?za mi si? w oku zakr?ci?a jak Bonnie spad?a z kucyka i umiera?a... (cho? teraz pewnie bym od razu pomy?la?a o moim syneczku i spazmy murowane) natomiast przy ksi??ce cz?sto si? wzrusza?am.
Moje pierwsze zapami?tane wzruszenie ksi??kowe to ?mier? Nszo-czi, siostry Winnetou. Mia?am wtedy 8 lat i to by?a moja pierwsza powa?na ksi??ka. P?aka?am w poduszk? tak, ?e mama przysz?a zobaczy? co si? dzieje.
A potem naj?zawiej pami?tam chyba Hrabiego Monte Christo - bo tam to i z ?alu i ze szcz??cia.

Ale przypomnia?am sobie na jakim filmie p?aka?am - na Titanicu! Siedzia?y?my z siostr? przed video i p?aka?y?my jak g?upie, ?e tylu ludzi tak niesprawiedliwie potraktowanych, bez szans na ratunek, a tu niektórzy wszystkie baga?e ratowali. I te dzieci :cry: :cry: :cry: :cry:

gg 5425654

#125 2006-03-12 00:07:16

Ania
Użytkownik

Zdecydowanie filmy dla dzieci powinny wzrusza? i robia to na szcz??cie nie tylko z dzie?mi. Oczywi?cie, ze p?acz? na prawie wszystkich Disneyach, na czele z Piekn? i Besti?. Ale z powa?niejszego repertuaru dorzucilabym jeszcze troche staroci. Nie wiem czy ogl?da?y?cie Ben Hura z Ch. Hestonem. Placz? za ka?dym razem, ilekro? robi? sobie powtórk? z rozrywki z tym filmem. Zamieniam si? w fontann? (jak Timon i Pumba) w tylu scenach, ze bez rolki higieniny nie mam co siada?. Podobnie zreszt? jest z ameryka?sk? wersj? Qvo vadis?. (Nie myli? z "arcydzie?em" kina polskiego ostatnich lat... sad sad )

Stopka forum