Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-03 00:00:54

Alison
U┐ytkownik

Wyciskacze łez

No w┼éa┼Ťnie, co Was moje kochane wzrusza?
Dla mnie absolutnym pewniakiem, na kt├│rym rozsypuj─Ö si─Ö nawet w ┼Ťrodku szampa┼äskiej zabawy jest „Cienista dolina” z Anthony Hopkinsem i Debr─ů Winger, oraz r├│wnie┼╝ z ni─ů „Czu┼ée s┼é├│wka”. Kiedy ona ┼╝egna si─Ö z dzie─çmi, to nawet mi nerki ┼ékaj─ů ;-)
Regularnie posmarkuj─Ö r├│wnie┼╝ na „Po┼╝egnaniu z Afryk─ů”, „Mi┼éo┼Ťci w Nowym Yorku”, „Domu duch├│w” i wspomnianych ju┼╝ „Wichrach nami─Ötno┼Ťci” oraz „Bravehearcie”. W┼éa┼Ťciwie kr├│cej by by┼éo wymieni─ç na czym nie p┼éacz─Ö, co mo┼╝e dawa─ç z┼éudne wra┼╝enie, ┼╝e jestem zawodow─ů p┼éaczk─ů, ale wr─Öcz przeciwnie, ze ┼Ťmiechu te┼╝ p┼éacz─Ö, a wtedy wszyscy p┼éacz─ů razem ze mn─ů, bo podobnie┼╝ jestem okropnie zara┼║liwa
:?

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#2 2006-02-03 09:36:08

Gitka
U┐ytkownik

Re: Wyciskacze łez

O tak "Cienista dolina" m├│j ulubiony film!
Dodam jeszcze od siebie te┼╝ z Anthonym Hopkins'em
"Dziesi─ůty cz┼éowiek" na podstawie: powie┼Ťci Grahama Greene'a
oraz "Okruchy dnia " i "Joe Black "
A z Ralph'em Fiennes'em
"Oskar i Lucinda"
Wzruszam si─Ö te┼╝ za ka┼╝dym razem ogl─ůdaj─ůc
"Dom dla mojej c├│rki "(2001) ┼Ťwietny tam by┼é Campbell Scott (I) (uwielbiam Go)
W ogóle zauważyłam, że lubię sobie od czasu do czasu pobeczeć nad dobrym filmem.

#3 2006-02-03 10:29:04

Diana
U┐ytkownik

Alison, kto gra┼é w "Domu duch├│w", bo mo┼╝e znam ten film? Z tym wzruszaniem to u mnie te┼╝ cz─Östa dolegliwo┼Ť─ç. Np. przy "Kr├│lu lwie", "Titanicu" (w kinie, pami─Ötam, tak rycza┼éam, ┼╝e potkn─Ö┼éam si─Ö i spad┼éam ze schod├│w lol ), "W┼éadcy Pier┼Ťcieni" czy "Moim w┼éasnym wrogu". A i "Gladiator" bardzo poruszy┼é mnie nie tak dawno temu, bo zobaczy┼éam go dopiero w TV.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#4 2006-02-03 10:45:32

Georginia
U┐ytkownik

Titanic to chyba wszystkich do płaczu zmusił!!!;-)
te┼╝ p┼éaka┼éam w kinie jakby mi si─Ö ┼Ťwiat zawali┼é....
Generalnie nie wzruszam si─Ö na filmach,mo┼╝e ciut mi si─Ö oczy szkl─ů i tyle...i jako┼Ť nie mog─Ö sobie przypomnie─ç na czym ostatnio p┼éaka┼éam(pomijam ,┼╝e ┼Ťmier─ç czarnowlosego Robina op┼éakiwa┼éam chyba ze 3 lata;-)

#5 2006-02-03 13:41:01

Alison
U┐ytkownik

Alison, kto grał w "Domu duchów", bo może znam ten film?

Grali tam sami wielcy Jeremy Irons, Meryl Streep, a ponadto Winona Ryder i Antonio Banderas. Film trzeba by┼éo, ┼╝e tak powiem ogl─ůda─ç "osobnymi oczami" bo jak to zwykle bywa nie dorasta┼é do pi─Öt ksi─ů┼╝ce, ale i tak rycza┼éam jak stado krokodyli. Co dziwne Titanic jako┼Ť tak nie do ko┼äca mnie wzruszy┼é, tzn. chyba p┼éakn─Ö┼éam, ale chyba tak bardziej jak Georginia, natomiast jest jeszcze taki m├│j pewniak, kt├│rym lecz─Ö stresy (bo jak sobie cz┼éowiek pop┼éacze to zaraz jest jak nowy) tzn. "Instynkt" z Anthony Hopkinsem. To taki film, na kt├│rym ciekn─Ö od pocz─ůtku do ko┼äca z pot─Ö┼╝nym szlochem jak mu zabijaj─ů jego ma┼épi─ů rodzin─Ö. A┼╝ musz─Ö ko┼äczy─ç...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#6 2006-02-03 18:20:20

Gitka
U┐ytkownik

Dom dusz (1993) na podstawie powie┼Ťci wspania┼éej Isabele Allende "Dom Duch├│w", te┼╝ uwielbiam ten film.
link
http://www.filmweb.pl/Dom,dusz,%281993% … lm,id=5131

#7 2006-02-03 19:13:45

Bonduelle
U┐ytkownik

Hm, rzadko płaczę na filmach... po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że tylko "Król Lew" mnie doprowadza do łez wink

A po obejrzeniu "Titanica" wyg┼éosi┼éam d┼éug─ůi zjadliw─ů mow─Ö nt. kichowato┼Ťci tego┼╝, a┼╝ mama si─Ö przerazi┼éa "ale┼╝ Ty jeste┼Ť nieromantyczna" (ta. a "Dumy i uprzedzenia" czyta─ç nie chcia┼éa ;P)

#8 2006-02-03 19:56:02

caroline
U┐ytkownik

"Po┼╝egnanie z Afryk─ů".
Baaaardzo dawno temu big_smile Robert Redford, Meryl Streep i "Afryka oczami Boga".

#9 2006-02-03 21:55:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmm należę do tych płaczliwych na filmach. Nawet na kreskówce się wzruszę, czy serialu familijnym big_smile
Ostatnio rycza┼éam w niedziele ogladajac film w poludnie (TVP2) - biografie ksi─Öznej rosyjskiej Zofii Jakiej┼Ťtam.
Ale wielkie wra┼╝enie zrobi┼é na mnie r├│wnie┼╝ Dom dusz, Po┼╝egnanie z Afryk─ů, Goryle we mgle (tutaj rycz─Ö przez calutki film), Pianista, og├│lnie filmy wojenne, katastroficzne i wymielone dramaty.
W zasdzie jednocze┼Ťnie jest to kino kt├│re najmniej lubi─Ö i niecz─Östo ogl─ůdam. Chyba ┼╝e mam do czynienia z ciekawym, niebanalnym scenariuszem.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#10 2006-02-03 22:34:38

Alison
U┐ytkownik

Bo┼╝e, "Goryle we mgle".... Kiedy znajduj─ů Digita, to ja ju┼╝ mam mocno odwodniony organizm....
Jak ju┼╝ si─Ö tak ods┼éaniam, to I have to confess, ┼╝e nawet filmy przyrodnicze potrafi─ů mnie rozklei─ç, kiedy umiera ma┼éy s┼éonik, a stado doros┼éych s┼éoni stoi przy nim przez kilka dni do ko┼äca, os┼éania przed pal─ůcym s┼éo┼äcem, g┼éaszcze, a na koniec okrywa ga┼é─Öziami i odchodzi, a mama s┼éonica wraca, zeby sprawdzi─ç czy aby na pewno ju┼╝ nic si─Ö nie da zrobi─ç, to wiecie, rozumiecie ca┼éa jestem do wy┼╝─Öcia...

#11 2006-02-03 22:43:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dziewczyny taka zbie┼╝no┼Ť─ç gust├│w powoli zaczyna sie robic chyba chora, nie s─ůdzicie :twisted: :twisted: :twisted:

#12 2006-02-03 22:46:35

Alison
U┐ytkownik

Dziewczyny taka zbie┼╝no┼Ť─ç gust├│w powoli zaczyna sie robic chyba chora, nie s─ůdzicie :twisted: :twisted: :twisted:

A niby dlaczego? Ja tam do┼Ť─ç cz─Östo pow─ůtpiewam w swoj─ů normalno┼Ť─ç, wi─Öc istnienie os├│b o podobnych odchyleniach mi─Ö troch─Ö dowarto┼Ťciowuje. A co tam, te┼╝ mi si─Ö co┼Ť od ┼╝ycia nale┼╝y!!!

#13 2006-02-03 22:49:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

A niby dlaczego? Ja tam do┼Ť─ç cz─Östo pow─ůtpiewam w swoj─ů normalno┼Ť─ç, wi─Öc istnienie os├│b o podobnych odchyleniach mi─Ö troch─Ö dowarto┼Ťciowuje. A co tam, te┼╝ mi si─Ö co┼Ť od ┼╝ycia nale┼╝y!!!

No tak bratnie dusze, zawsze mi┼éo jest sobie ponienormalnie─ç w doborowym towarzystwie. Sama ┼Ťmietanka :twisted:

#14 2006-02-03 22:52:10

Alison
U┐ytkownik

A czemu ten diabelski u┼Ťmieszek? Czy┼╝by┼Ť uwa┼╝a┼éa, ┼╝e ┼Ťmietanka troch─Ö nadkis┼éa? roll

#15 2006-02-03 22:59:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ale┼╝ sk─ůd, ┼Ťmietanka ┼Ťwie┼╝ute┼äka. Diabelski u┼Ťmieszek dotyczy┼é raczej ca┼éo┼Ťci wypowiedzi.

#16 2006-02-04 22:30:38

Diana
U┐ytkownik

Uuu... w┼éa┼Ťnie obejrza┼éam "Erin Brokovich" na TVP1; to te┼╝ zaliczy┼éabym do "wyciskaczy ┼éez". Pi─Ökna historia i pi─Öknie zagrana.

#17 2006-02-04 22:37:25

Alison
U┐ytkownik

Uwielbiam Erin i jej mocne wej┼Ťcia, szczeg├│lnie w kierunku tej sztywnej, bezp┼éciowej prawniczki ;-)

#18 2006-02-04 22:44:02

Diana
U┐ytkownik

Najlepsze by┼éo na ko┼äcu, jak Erin powiedzia┼éa do tej babki, ┼╝e przekona┼éa sze┼Ť─çset ilu┼Ť ludzi robi─ůc im "numerki". I doda┼éa z u┼Ťmiechem na ustach: "Jestem zm─Öczona." lol

#19 2006-02-04 22:48:59

Alison
U┐ytkownik

Tak jeeest!! Mocna scena, podobała mi sie też finałowa, jak Ed był taki z siebie dumny, że jej przywalił tym dodatkowym milionem :-)

#20 2006-02-04 22:58:31

Diana
U┐ytkownik

A┼╝ zaniem├│wi┼éo dziewcz─Ö z wra┼╝enia! big_smile Zrobi┼é jej ┼Ťwietn─ů siurpryz─Ö. A! i jeszcze jako┼Ť zwr├│ci┼éam uwag─Ö, jak ona zgrabnie trzyma┼éa dziecko jedn─ů r─Ök─ů, a drug─ů bez ┼╝adnych problem├│w wykonywa┼éa r├│┼╝ne czynno┼Ťci domowe albo si─Ö podpisywa┼éa. Nie wiem, mo┼╝e matki tak maj─ů i dla nich nie stanowi to problemu, ale mi jako┼Ť utkwi┼éo to w pami─Öci. wink

#21 2006-02-04 23:04:43

Alison
U┐ytkownik

Matki tak chyba maj─ů, bo ja jedna r─Ök─ů prasowa┼éam, smarowa┼éam chleb a nawet robi┼éam pierogi - potrzeba jest matk─ů wynalazk├│w

#22 2006-02-04 23:07:44

Alison
U┐ytkownik

Julia jak to Julia, ale w tym filmie ona jest nieprawdopodobnie seksowna, nie uwa┼╝asz? Ci wszyscy faceci, kt├│rzy padaj─ů na jej widok jak muchy ;-)

#23 2006-02-04 23:14:26

Diana
U┐ytkownik

O tak!!! I ┼Ťwietnie j─ů tam ubrali; a bohaterka wybra┼éa w┼éa┼Ťciwego faceta- d┼éugow┼éosy, je┼║dzi┼é na motorze, ale za to jak si─Ö troszczy┼é o jej dzieci i o ni─ů sam─ů! Jak jej przez telefon oznajmi┼é, ┼╝e dzidziu┼Ť powiedzia┼é w┼éa┼Ťnie swoje pierwsze s┼éowo: "pi┼éka" i jak Erin by┼éo strasznie szkoda, ┼╝e jej przy tym nie by┼éo...

#24 2006-02-04 23:20:55

Alison
U┐ytkownik

Oczywi┼Ťcie siem fsruszy┼éam... A jak on czule tego dzidziusia nosi┼é, zauwa┼╝y┼éa┼Ť? I tak si─Ö pieknie usmiechn─ů┼é jak jej ta kobieta dziekowa┼éa. Nie przepadam za d┼éugow┼éosymi harleyowcami, ale ten by┼é chyba jaki┼Ť wyj─ůtkowy. Ale i kobieta by┼éa wyj─ůtkowa :-)

#25 2006-02-04 23:27:20

Diana
U┐ytkownik

Fajn─ů par─ů byli! Do pierwszej k┼é├│tni, oczywi┼Ťcie, musia┼éo w ko┼äcu doj┼Ť─ç (nawet nie oby┼éo si─Ö bez wyprowadzena si─Ö go┼Ťcia z domu), ale jednak chyba rzeczywi┼Ťcie to by┼é wyj─ůtkowy facet. Te┼╝ si─Ö wzruszy┼éam- to jest taki film, do kt├│rego lubi si─Ö wraca─ç, moim zdaniem. smile

Stopka forum