Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#101 2006-05-08 21:54:27

Reghina
Użytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Mam takie nie?mia?e pytanie... Mog?abym stan?? w kolejce po "Kroniki braciszka Cadfaela"? :oops:

#102 2006-05-08 21:59:48

aragonte
Użytkownik

Mam takie nie?mia?e pytanie... Mog?abym stan?? w kolejce po "Kroniki braciszka Cadfaela"? :oops:

Ty, Kole?anko, jeste? poza konkurencj?, dawaj adres na maila big_smile

Admete, daj mi swój adres na maila, co?
aragonte@autograf.pl

Ale b?dzie fajnie powymienia? si? ró?no?ciami big_smile

#103 2006-05-08 22:02:45

Reghina
Użytkownik

Aragonte, dzi?kuj?!! Odpisa?am na maila, poda?am te? nr gg, ?eby mo?e w razie czego szybciej si? kontaktowa?... B?d? bardzo wdzi?czna!

#104 2006-05-08 22:06:28

aragonte
Użytkownik

To zabieram si? za przegrywanie big_smile

Ale, Dziewczyny, z tydzie? to mi mo?e z tym zej??, prze?yjecie? wink

#105 2006-05-08 22:11:24

Reghina
Użytkownik

Oczywi?cie big_smile Kiedy tylko b?dziesz mia?a czas, mnie si? nie ?pieszy, i tak robisz mi przys?ug? smile

#106 2006-05-08 22:18:41

Admete
Użytkownik

Nawet dwa, poczekam :-) Mam wszystkie cz??ci przygód Cadfaela, jakie wydano w Polsce i czekam na kolejny tom. A moja przyjació?ka chyba mnie oz?oci, jak zdob?d? ten serial. :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#107 2006-05-08 22:22:10

aragonte
Użytkownik

Ale pami?tajcie, ?e polskich napisów nie wykopa?am w sieci sad
Jesli Wy je jako? znajdziecie, to ja Was oz?oc?.
Dobrze, ?e czyta?am wszystkie Cadfaelki, bo inaczej nie wiedzia?abym, o co chodzi :twisted: wink

#108 2006-05-08 22:29:17

Reghina
Użytkownik

To w Polsce wydano jakie? ksi??ki??? 8O 8O 8O

#109 2006-05-08 22:30:19

Reghina
Użytkownik

Admete, prosz?, napisz cos wi?cej o tym! Jakie wydawnictwo i kiedy?
PS ?liczny awatar smile

#110 2006-05-08 22:40:18

Admete
Użytkownik

Seri? przygód braciszka Cadfaela wydaje Zysk i ska:

http://www.zysk.com.pl/catalog/default.php?cPath=666_12

Nied?ugo wyjdize kolejny tom, prawdopodobnie juz w maju. Chyba, ze zmieni? termin, czasem im si? to zdarza. Internetowa ksi?garnia Zysku dizala bardzo sprawnie, warto z niej korzystac. Zawsze maj? co? ciekawego w okazjach.
Spróbuj poszka? w tanich ksi?garniach, ja mnóstwo tych ksi??ek kupi?am w Krakowie w ksi?garni Tania Ksi??ka na Brackiej. W tej na Grodzkiej tez mo?esz spróbowa?.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#111 2006-05-08 22:43:58

Reghina
Użytkownik

Dzi?kuj?... Nie daruj? sobie ?e wcze?niej nic o tym nie wiedzia?am, a pami?tam ?e serial mi si? tak strasznie podoba?. Jak tylko b?d? w centrum to tam zajrz?, i mam jeszcze pytanie, ile tomików dotychczas wysz?o?

#112 2006-05-08 22:45:11

aragonte
Użytkownik

Admete, prosz?, napisz cos wi?cej o tym! Jakie wydawnictwo i kiedy?
PS ?liczny awatar smile

Cadfaelki? Zysk i Ska przecie? big_smile

#113 2006-05-09 14:24:04

Admete
Użytkownik

Do tej pory ukaza?o si? 13 tomów, nied?ugo b?dzie 14.

#114 2006-05-15 21:55:02

Admete
Użytkownik

To ja tylko dodam, ?e obejrza?am niedawno trzy odcinki serialu Rzym - no, no postarali si?. Tu macie stron? serialu:
http://www.hbo.com/rome/

#115 2006-05-15 22:22:40

Gitka
Użytkownik

Admete ja obejrza?am na razie 2 odcinki.
Ale jestem troch? z?a, bo moje córki (szczególnie jedna) te? chcia?y patrze?. Ja spojrza?am tylko o której godzinie ten serial jest nadawany na HBO czyli o 21,00 i pozwoli?am.
Ale ju? pod koniec pierwszego powiedzia?am, ?e ten serial to jednak tylko dla doros?ych i zabroni?am.

#116 2006-05-15 23:24:55

AineNiRigani
Użytkownik

Zdecydowanie pokazuje ówczesne realia bez upi?kszania i niedomówie?. A od tego raczej naszych ma?oletnich raczej nale?a?oby jeszcze na jaki? czas odseparowac.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#117 2006-05-16 15:03:43

Admete
Użytkownik

To rzeczywi?cie jest serial tylko dla doros?ych. HBO chyba za wcze?nie go emitowa?o.
Musze jednak przyzna?, ?e podona mi si? sposób w jaki potraktowano temat.

#118 2006-05-16 22:51:30

aragonte
Użytkownik

Mam przegrany jeden komplecik Cadafaelków, jeszcze tylko przegrywam drugi... i w drog? big_smile

Reghina, masz du?ego buziaka za Robina, w?a?nie doszed?i! big_smile big_smile big_smile big_smile

A na Rzym te? si? czaj? 8) zw?aszcza ?e niezmiennie zachwycam si? Saylorem (cho? nie wszystkie tomy tej serii s? równe, ma si? rozumie?)

#119 2006-05-16 23:17:54

AineNiRigani
Użytkownik

Ja tez bym kcia?a Cadfaela wink

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#120 2006-10-11 09:56:10

lizzzi
Użytkownik

Uwielbiam filmy kostiumowe, ale nie bardzo te historyczne, cho? przyzna? musz?, ?e kilka mnie doprawdy zainteresowa?o. Bardzo podoba? mi si? film, a w?a?ciwie by? to serial "6 ?on Henryka VIII" i serial o Królowej El?biecie. "Ja Klaudiusz" tez by? dobry, ale to stare dzieje. Ostatnio takich pere?ek brak. Nasza rodzima produkcja te? zawodzi, cho? "Pan Wo?odyjowski" i "Potop" to pozycje do których ciagle wracam (wieczne powtórki w telewizorni, ale to mo?e by?). Szalenie lubi? "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland. Zawsze wzruszam si? do ?ez, a scena kiedy Morris wyje?d?a, a Catherine biegnie za powozem, rozk?ada mnie. Tu musz? przyzna?, ?e filmy tej re?yserki ( wg mnie) zawsze maj? specyficzny klimat, bez wzgl?du na to czy to film wspó?czesny czy nie. Nie przepuszczam ?adnego jej filmu. Po obejrzeniu "Kobiety samotnej" by?am wstrz??ni?ta rol? m?odego wtedy Lindy; zapowiada? si? na ?wietnego aktora. Wiemy co potem sie sta?o, pojawi? si? mi??niak i zabijaka, ale to nie na temat.

#121 2007-02-04 23:26:58

mara7
Użytkownik

Ja bardzo lubi?am film "Anna tysi?ca dni"z Richardem Burtonem w roli Henryka VIII
http://images-eu.amazon.com/images/P/B000CCZ38K.08.LZZZZZZZ.jpg

A ostanio slysza?am ?e ma by? kolejny serial o Henrykuu VIII "The Tudors" z Jonathanem Rhys Meyersem(Znamy go g?.z Mission Impossible" i z "Wszystko gra") w roli tytu?owej.B?dzie puszczany w USA (dok?adnie nie wiem hmm ) Tutaj zwiastun :

http://www.youtube.com/watch?v=rL7HHtg-PHU

A tu Jonathan:
http://images.usatoday.com/life/_photos/2006/06/30/comingatt-meyers.jpg

http://swisscharts.com/actorimages/jonathan_rhys-meyers.jpg

#122 2007-09-06 23:24:58

sfinks
Użytkownik

Dwano mnie nie by?osad

Uwielbiam "Gladiatora"...Oczywi?cie "P&P"..."Attyl?", z powodu Gerarda Bulera...i mnóstwo innych...

Ten gatunek filmu jest moim ulubionym!! Mój tata si? smieje i krzywi kiedy zmuszam go ogl?dania takich filmów, mówi wtedy z kwa?n? min? "Znowu tych brudsów ogl?dasz"wink

-Przyby?em do Rosings jedynie po to,by pani? zobaczy?...Wbrew zdrowemu rozs?dkowi,
oczekiwaniom mojej rodziny,pani niskiemu urodzeniu i ubóstwu.
O wszystkim tym jestem sk?onny zapomnie?,
i prosi? pani?, by zako?czy?a m? agoni?.

Stopka forum