Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-05-08 21:54:27

Reghina
U┐ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Mam takie nie┼Ťmia┼ée pytanie... Mog┼éabym stan─ů─ç w kolejce po "Kroniki braciszka Cadfaela"? :oops:

#102 2006-05-08 21:59:48

aragonte
U┐ytkownik

Mam takie nie┼Ťmia┼ée pytanie... Mog┼éabym stan─ů─ç w kolejce po "Kroniki braciszka Cadfaela"? :oops:

Ty, Kole┼╝anko, jeste┼Ť poza konkurencj─ů, dawaj adres na maila big_smile

Admete, daj mi sw├│j adres na maila, co?
aragonte@autograf.pl

Ale b─Ödzie fajnie powymienia─ç si─Ö r├│┼╝no┼Ťciami big_smile

#103 2006-05-08 22:02:45

Reghina
U┐ytkownik

Aragonte, dziękuję!! Odpisałam na maila, podałam też nr gg, żeby może w razie czego szybciej się kontaktować... Będę bardzo wdzięczna!

#104 2006-05-08 22:06:28

aragonte
U┐ytkownik

To zabieram si─Ö za przegrywanie big_smile

Ale, Dziewczyny, z tydzie┼ä to mi mo┼╝e z tym zej┼Ť─ç, prze┼╝yjecie? wink

#105 2006-05-08 22:11:24

Reghina
U┐ytkownik

Oczywi┼Ťcie big_smile Kiedy tylko b─Ödziesz mia┼éa czas, mnie si─Ö nie ┼Ťpieszy, i tak robisz mi przys┼éug─Ö smile

#106 2006-05-08 22:18:41

Admete
U┐ytkownik

Nawet dwa, poczekam :-) Mam wszystkie cz─Ö┼Ťci przyg├│d Cadfaela, jakie wydano w Polsce i czekam na kolejny tom. A moja przyjaci├│┼éka chyba mnie oz┼éoci, jak zdob─Öd─Ö ten serial. :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#107 2006-05-08 22:22:10

aragonte
U┐ytkownik

Ale pamiętajcie, że polskich napisów nie wykopałam w sieci sad
Jesli Wy je jako┼Ť znajdziecie, to ja Was oz┼éoc─Ö.
Dobrze, że czytałam wszystkie Cadfaelki, bo inaczej nie wiedziałabym, o co chodzi :twisted: wink

#108 2006-05-08 22:29:17

Reghina
U┐ytkownik

To w Polsce wydano jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki??? 8O 8O 8O

#109 2006-05-08 22:30:19

Reghina
U┐ytkownik

Admete, prosz─Ö, napisz cos wi─Öcej o tym! Jakie wydawnictwo i kiedy?
PS Śliczny awatar smile

#110 2006-05-08 22:40:18

Admete
U┐ytkownik

Seri─Ö przyg├│d braciszka Cadfaela wydaje Zysk i ska:

http://www.zysk.com.pl/catalog/default.php?cPath=666_12

Nied┼éugo wyjdize kolejny tom, prawdopodobnie juz w maju. Chyba, ze zmieni─ů termin, czasem im si─Ö to zdarza. Internetowa ksi─Ögarnia Zysku dizala bardzo sprawnie, warto z niej korzystac. Zawsze maj─ů co┼Ť ciekawego w okazjach.
Spr├│buj poszka─ç w tanich ksi─Ögarniach, ja mn├│stwo tych ksi─ů┼╝ek kupi┼éam w Krakowie w ksi─Ögarni Tania Ksi─ů┼╝ka na Brackiej. W tej na Grodzkiej tez mo┼╝esz spr├│bowa─ç.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#111 2006-05-08 22:43:58

Reghina
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö... Nie daruj─Ö sobie ┼╝e wcze┼Ťniej nic o tym nie wiedzia┼éam, a pami─Ötam ┼╝e serial mi si─Ö tak strasznie podoba┼é. Jak tylko b─Öd─Ö w centrum to tam zajrz─Ö, i mam jeszcze pytanie, ile tomik├│w dotychczas wysz┼éo?

#112 2006-05-08 22:45:11

aragonte
U┐ytkownik

Admete, prosz─Ö, napisz cos wi─Öcej o tym! Jakie wydawnictwo i kiedy?
PS Śliczny awatar smile

Cadfaelki? Zysk i Ska przecie┼╝ big_smile

#113 2006-05-09 14:24:04

Admete
U┐ytkownik

Do tej pory ukazało się 13 tomów, niedługo będzie 14.

#114 2006-05-15 21:55:02

Admete
U┐ytkownik

To ja tylko dodam, że obejrzałam niedawno trzy odcinki serialu Rzym - no, no postarali się. Tu macie stronę serialu:
http://www.hbo.com/rome/

#115 2006-05-15 22:22:40

Gitka
U┐ytkownik

Admete ja obejrzałam na razie 2 odcinki.
Ale jestem trochę zła, bo moje córki (szczególnie jedna) też chciały patrzeć. Ja spojrzałam tylko o której godzinie ten serial jest nadawany na HBO czyli o 21,00 i pozwoliłam.
Ale już pod koniec pierwszego powiedziałam, że ten serial to jednak tylko dla dorosłych i zabroniłam.

#116 2006-05-15 23:24:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zdecydowanie pokazuje ├│wczesne realia bez upi─Ökszania i niedom├│wie┼ä. A od tego raczej naszych ma┼éoletnich raczej nale┼╝a┼éoby jeszcze na jaki┼Ť czas odseparowac.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#117 2006-05-16 15:03:43

Admete
U┐ytkownik

To rzeczywi┼Ťcie jest serial tylko dla doros┼éych. HBO chyba za wcze┼Ťnie go emitowa┼éo.
Musze jednak przyzna─ç, ┼╝e podona mi si─Ö spos├│b w jaki potraktowano temat.

#118 2006-05-16 22:51:30

aragonte
U┐ytkownik

Mam przegrany jeden komplecik Cadafaelk├│w, jeszcze tylko przegrywam drugi... i w drog─Ö big_smile

Reghina, masz du┼╝ego buziaka za Robina, w┼éa┼Ťnie doszed┼éi! big_smile big_smile big_smile big_smile

A na Rzym te┼╝ si─Ö czaj─Ö 8) zw┼éaszcza ┼╝e niezmiennie zachwycam si─Ö Saylorem (cho─ç nie wszystkie tomy tej serii s─ů r├│wne, ma si─Ö rozumie─ç)

#119 2006-05-16 23:17:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja tez bym kciała Cadfaela wink

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#120 2006-10-11 09:56:10

lizzzi
U┐ytkownik

Uwielbiam filmy kostiumowe, ale nie bardzo te historyczne, cho─ç przyzna─ç musz─Ö, ┼╝e kilka mnie doprawdy zainteresowa┼éo. Bardzo podoba┼é mi si─Ö film, a w┼éa┼Ťciwie by┼é to serial "6 ┼╝on Henryka VIII" i serial o Kr├│lowej El┼╝biecie. "Ja Klaudiusz" tez by┼é dobry, ale to stare dzieje. Ostatnio takich pere┼éek brak. Nasza rodzima produkcja te┼╝ zawodzi, cho─ç "Pan Wo┼éodyjowski" i "Potop" to pozycje do kt├│rych ciagle wracam (wieczne powt├│rki w telewizorni, ale to mo┼╝e by─ç). Szalenie lubi─Ö "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland. Zawsze wzruszam si─Ö do ┼éez, a scena kiedy Morris wyje┼╝d┼╝a, a Catherine biegnie za powozem, rozk┼éada mnie. Tu musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e filmy tej re┼╝yserki ( wg mnie) zawsze maj─ů specyficzny klimat, bez wzgl─Ödu na to czy to film wsp├│┼éczesny czy nie. Nie przepuszczam ┼╝adnego jej filmu. Po obejrzeniu "Kobiety samotnej" by┼éam wstrz─ů┼Ťni─Öta rol─ů m┼éodego wtedy Lindy; zapowiada┼é si─Ö na ┼Ťwietnego aktora. Wiemy co potem sie sta┼éo, pojawi┼é si─Ö mi─Ö┼Ťniak i zabijaka, ale to nie na temat.

#121 2007-02-04 23:26:58

mara7
U┐ytkownik

Ja bardzo lubi┼éam film "Anna tysi─ůca dni"z Richardem Burtonem w roli Henryka VIII
http://images-eu.amazon.com/images/P/B000CCZ38K.08.LZZZZZZZ.jpg

A ostanio slyszałam że ma być kolejny serial o Henrykuu VIII "The Tudors" z Jonathanem Rhys Meyersem(Znamy go gł.z Mission Impossible" i z "Wszystko gra") w roli tytułowej.Będzie puszczany w USA (dokładnie nie wiem hmm ) Tutaj zwiastun :

http://www.youtube.com/watch?v=rL7HHtg-PHU

A tu Jonathan:
http://images.usatoday.com/life/_photos/2006/06/30/comingatt-meyers.jpg

http://swisscharts.com/actorimages/jonathan_rhys-meyers.jpg

#122 2007-09-06 23:24:58

sfinks
U┐ytkownik

Dwano mnie nie byłosad

Uwielbiam "Gladiatora"...Oczywi┼Ťcie "P&P"..."Attyl─Ö", z powodu Gerarda Bulera...i mn├│stwo innych...

Ten gatunek filmu jest moim ulubionym!! M├│j tata si─Ö smieje i krzywi kiedy zmuszam go ogl─ůdania takich film├│w, m├│wi wtedy z kwa┼Ťn─ů min─ů "Znowu tych bruds├│w ogl─ůdasz"wink

-Przyby┼éem do Rosings jedynie po to,by pani─ů zobaczy─ç...Wbrew zdrowemu rozs─ůdkowi,
oczekiwaniom mojej rodziny,pani niskiemu urodzeniu i ub├│stwu.
O wszystkim tym jestem skłonny zapomnieć,
i prosi─ç pani─ů, by zako┼äczy┼éa m─ů agoni─Ö.

Stopka forum