Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-02-07 22:05:52

Georginia
U┐ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

potrzeba odrobiny dystansu...film oparty na ksi─ů┼╝ce,faktach itp jest tylko i wy┼é─ůcznie filmem kt├│ry opiera si─Ö na ksi─ů┼╝ce, korzysta z niej ale i sam dodaje troche fanatzji nieksi─ů┼╝kowych,nie-faktycznych (w tym wypadku ten kto pisze scenariusz).
Jasne ,mo┼╝na si─Ö denerwowa─ç,┼╝e co┼Ť odbiega od prawdy (hi hi zastan├│wmy si─Ö nad prawd─ů absolutna;-) ale ja my┼Ťle,┼╝e trzeba to potraktowa─ç troch─Ö spokojnie...same nie mamy tyle pieni─Ödzy aby nakreci─ç w┼éasne filmy....trzeba nam korzysta─ç z dorobku innych.

#52 2006-02-07 22:11:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

no i trzeba wzi─ů┼Ť─ç te┼╝ pod uwag─Ö bardzo wa┼╝ny, jakby nie patrze─ç fakt, ┼╝e film powstaje po to, aby zarobi┼é na nim producent. Pieni─ůdz w┼éo┼╝ony w produkcj─Ö musi si─Ö zwr├│ci─ç. A wymagani rynku s─ů zwykle sta┼ée. Musi by─ç mi┼éo┼Ť─ç, odrobina przemocy, efekty i odrobina humoru

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#53 2006-02-08 23:44:13

izek
U┐ytkownik

a propos super filmow to oprocz tych wymienionych b.mi sie podobal "Pokoj z widokiem" z boska obsada (Bohnam-Carter tez). Gra tam jeden cudny blondyn :oops: , kt├│rego zazwyczaj widzialam w takich podlych=negatywnych rolach, a tu prosze amant i do tego superpozytywny.
Ksiazka zreszta tez jest fajna.

gg 5425654

#54 2006-02-09 13:20:48

Diana
U┐ytkownik

Ale czy nie myl─Ö si─Ö, i┼╝ w "Pokoju z widokiem" by┼éa taka jedna scena, jak panowie si─Ö k─ůpi─ů w jeziorku i nagle wpadaj─ů panie, i generalnie wszyscy s─ů skr─Öpowani sytuacj─ů? :oops:

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#55 2006-02-09 13:24:18

Alison
U┐ytkownik

Była, była :-) Reakcja mamusi była jazzowa big_smile
A ja jak zobaczy┼éam jak w tym filmie zagra┼é Daniel Day-Lewis a potem sobie por├│wna┼éam t─ů rol─Ö no np. z Ostatnim Mohikaninem, to uwa┼╝am, ┼╝e to jest genialny aktor, kt├│ry zagra┼éby nawet damski trzewiczek ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#56 2006-02-09 13:25:42

Alison
U┐ytkownik

Więc z Darcym też by sobie poradził, a nikt go tu chyba jeszcze nie brał pod uwagę.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#57 2006-02-09 14:37:48

izek
U┐ytkownik

ale Daniel DL to grał chyba poboczna role (narzeczonego)??

gg 5425654

#58 2006-02-09 18:23:08

Maeve
U┐ytkownik

To i tak wychodzi taniej no┼╝ w sklepach, a wydania s─ů kolekcjinerske podobno, z dodatkami. Przynajmniej "Imi─Ö r├│┼╝y" takie jest. Mo┼╝e inne te┼╝?

#59 2006-02-09 21:18:05

Diana
U┐ytkownik

Wi─Ökszo┼Ť─ç tych film├│w mo┼╝na zobaczy─ç na kanale TCM, niekt├│rzy aktorzy czasem je komentuj─ů- np. teraz zdaje si─Ö Angelika Houston ("Wied┼║my", "Morderstwo na Manhatanie"). No, tylko te dodatki mog─ů przewa┼╝y─ç szal─Ö. wink

#60 2006-02-09 22:17:15

caroline
U┐ytkownik

"Pok├│j z widokiem" rulez! Kiedy┼Ť wyhaczy┼éam w supermarkecie VCD za 15 zeta i teraz stoi na honorowym miejscu u mnie na p├│┼éeczce big_smile Genialny jest ten film. Daniel Day-Lewis jest prze┼Ťmieszny, ale w scenie zerwania zar─Öczyn, gdy stara si─Ö zachowa─ç twarz i jest prawdziwym d┼╝entelmenem dla dziewczyny, kt├│ra w┼éa┼Ťnie go porzuci┼éa - bardzo ludzki i przejmuj─ůcy.

A jeszcze duetu Merchant-Ivory: "Okruchy dnia" (ksi─ů┼╝ka te┼╝ rewelacyjna) i "Z┼éoty puchar" ("Golden Bowl" - w Polsce pokazywany pod dwoma tytu┼éami).
Nie wiem, czy kto┼Ť wspomina┼é "Wiek niewinno┼Ťci", ┼Ťwietna adaptacja. Tam jest ta s┼éynna kilkuminutowa scena nakr─Öcona w jednym uj─Öciu z kamer─ů pod─ů┼╝aj─ůc─ů za bohaterem przez sal─Ö balow─ů. Jak ogl─ůda┼éam now─ů DiU ju┼╝ od pierwszych scen nie mog┼éam oprze─ç si─Ö wra┼╝eniu, ┼╝e re┼╝yser pr├│bowa┼é dor├│wna─ç mistrzowi Scorsesemu w d┼éugich uj─Öciach, na pocz─ůtku w domu Bennet├│w i kilka razy p├│┼╝niej, tak┼╝e na balu.

#61 2006-02-09 22:35:53

Alison
U┐ytkownik

Czy "Okruchy dnia" to jest z Emma Thompson i Anthony Hopkinsem?(nie mam pami─Öci do tytu┼é├│w i filmu poznaj─Ö po obsadzie wink je┼Ťli tak, to ja kocham ten film! "Z┼éotej miski" jako┼Ť nie kupi┼éam, mimo, ┼╝e bardzo lubi─Ö Jeremiego, ale jaki┼Ť plastikowy by┼é ten film...

#62 2006-02-09 22:41:34

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez lubie "Okruchy dnia" i w ogole Anthony Hopkinsa.
Takze np. w "Cienistej dolinie".
Takie ciekawe postacie grywa i ciekawie je gra.

Co do dlugiego ujecia, ja tez mialam wrazenie, ze rezyser idzie na efekt, choc mi sie to podobalo.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#63 2006-02-09 22:44:41

Alison
U┐ytkownik

Jak s┼éysz─Ö Antosia m├│wi─ůcego, to jako┼Ť odruchowo zaczynam my┼Ťle─ç po angielsku ;-)

#64 2006-02-09 22:46:16

Gosia
U┐ytkownik

W koncu to "Sir Anthony Hopkins: big_smile

Z Południa na Północ:

#65 2006-02-09 22:49:15

Caitriona
U┐ytkownik

Bardzo, ale to bardzo lubi─Ö Hopkinsa. Ale dla mnie ju┼╝ na zawsze pozostanie chyba Hannibalem Lecterem. wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#66 2006-02-09 22:54:07

Gosia
U┐ytkownik

Dla mnie tez, choc na rowni z majordomusem Stevensem i pisarzem Lewisem.

Czytalam jego biografie, to trudny ale interesujacy czlowiek.

Z Południa na Północ:

#67 2006-02-09 23:01:13

Alison
U┐ytkownik

A w "Wichrach nami─Ötno┼Ťci?" By┼é wspania┼éy jako ojciec. A jako wujaszek Wania? A ju┼╝ jako Picasso to bez komentarza jeno czysty zachwyt.
Po prostu "Sir, let me tell you how much I admire and love you", ┼╝e sobie pozwol─Ö zacytowa─ç Maestr─Ö JA. wink

#68 2006-02-09 23:03:53

Gosia
U┐ytkownik

Hehe, wink

Dwoch ostatnich wymienionych przez Ciebie filmow nie widzialam, ale wierze na slowo, ze byl swietny.

Z Południa na Północ:

#69 2006-02-09 23:21:47

Diana
U┐ytkownik

A ogl─ůda┼éy┼Ťcie "Cz┼éowieka-s┼éonia"? Tam Anthony Hopkins te┼╝ zagra┼é ciekaw─ů rol─Ö, mimo ┼╝e nie tytu┼éow─ů.

#70 2006-02-10 11:49:21

Gosia
U┐ytkownik

"Tam Anthony Hopkins te┼╝ zagra┼é ciekaw─ů rol─Ö, mimo ┼╝e nie tytu┼éow─ů."

Na szczescie nie big_smile

Pamietam, film czarno-biały. To jedna z jego sztandardowych rol.

Z Południa na Północ:

#71 2006-02-10 12:35:01

Alison
U┐ytkownik

A ogl─ůda┼éy┼Ťcie "Cz┼éowieka-s┼éonia"? Tam Anthony Hopkins te┼╝ zagra┼é ciekaw─ů rol─Ö, mimo ┼╝e nie tytu┼éow─ů.

Jasne! nawet mog┼éabym go zaliczy─ç do kategorii 'wyciskaczy ┼éez" niestety, tak to ju┼╝ ze mn─ů jest. Och ju┼╝ zacz─Ö┼éam rymowa─ç ;-)

#72 2006-02-17 16:39:38

Gitka
U┐ytkownik

22 lutego o godzinie 23,50 na kanale BBC PRIME b─Ödzie film
Muskaj─ůc welwet
Kiedy Nan, m┼éoda, wiejska dziewczyna, po raz pierwszy w ┼╝yciu odwiedza teatr muzyczny, ulega fascynacji jednej z wyst─Öpuj─ůcych tam aktorek - Kitty.

Naiwna i niewinna, cho─ç powstrzymywana swoim prowincjonalnym ┼╝yciem, Nan postanawia uciec z Kitty do Londynu, kobiety tworz─ů sceniczny duet, a┼╝ wreszcie wdaj─ů si─Ö w lesbijski zwi─ůzek. Tak zaczynaj─ů si─Ö mi┼éosne przygody Nan, kt├│re poprowadz─ů j─ů od ba┼éamutnej kochanki do przebieraj─ůcej si─Ö w damskie fata┼éaszki m─Öskiej prostytutki oraz od niewolnika seksu z wy┼╝szych sfer w ramiona warto┼Ťciowego, kochaj─ůcego partnera.

Dokonana przez Andrew Daviesa (autora scenariuszy do film├│w "Dziennik Bridget Jonem", "Duma i uprzedzenie", "Domek z kart") adaptacja powie┼Ťci Sarah Waters rozgrywaj─ůca si─Ö na pocz─ůtku dwudziestego wieku to prawdziwa rewelacja - inteligentny, wzruszaj─ůcy i dynamicznie przedstawiony obraz.

W rolach głównych Rachael Stirling jako Nan oraz Keeley Hawes jako Kitty.

źródło
http://www.cyfraplus.com.pl/cgi-bin/cyf … c%20welwet

#73 2006-02-17 22:44:21

Diana
U┐ytkownik

Ja ju┼╝ ogl─ůda┼éam ten serial, a golizny w nim by┼éo, ┼╝e hej! Poza tym, jak g┼é├│wna bohaterka waha┼éa si─Ö, kt├│r─ů partnerk─Ö wybra─ç, to my┼Ťla┼éam, ┼╝e skonam! :evil:

#74 2006-02-22 08:35:21

Gitka
U┐ytkownik

Serial "Rzym" na HBO
Chciałoby się mieć ten kanał w domu.
Uwielbiałam serial "Ja, Klaudiusz", popatrzyłabym znów na powtórki.
http://film.interia.pl/news?inf=720713

#75 2006-02-22 08:46:55

Gitka
U┐ytkownik

http://film.wp.pl/p/foto.html?id=25580,33727
zdj─Öcia z serialu
Gra tam aktor Ciarán Hinds znany nam z "Perswazji" "Jane Eyre "
"Mayor of Casterbridge"

Stopka forum