Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2006-02-07 22:05:52

Georginia
Użytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

potrzeba odrobiny dystansu...film oparty na ksi??ce,faktach itp jest tylko i wy??cznie filmem który opiera si? na ksi??ce, korzysta z niej ale i sam dodaje troche fanatzji nieksi??kowych,nie-faktycznych (w tym wypadku ten kto pisze scenariusz).
Jasne ,mo?na si? denerwowa?,?e co? odbiega od prawdy (hi hi zastanówmy si? nad prawd? absolutna;-) ale ja my?le,?e trzeba to potraktowa? troch? spokojnie...same nie mamy tyle pieni?dzy aby nakreci? w?asne filmy....trzeba nam korzysta? z dorobku innych.

#52 2006-02-07 22:11:37

AineNiRigani
Użytkownik

no i trzeba wzi??? te? pod uwag? bardzo wa?ny, jakby nie patrze? fakt, ?e film powstaje po to, aby zarobi? na nim producent. Pieni?dz w?o?ony w produkcj? musi si? zwróci?. A wymagani rynku s? zwykle sta?e. Musi by? mi?o??, odrobina przemocy, efekty i odrobina humoru

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#53 2006-02-08 23:44:13

izek
Użytkownik

a propos super filmow to oprocz tych wymienionych b.mi sie podobal "Pokoj z widokiem" z boska obsada (Bohnam-Carter tez). Gra tam jeden cudny blondyn :oops: , którego zazwyczaj widzialam w takich podlych=negatywnych rolach, a tu prosze amant i do tego superpozytywny.
Ksiazka zreszta tez jest fajna.

gg 5425654

#54 2006-02-09 13:20:48

Diana
Użytkownik

Ale czy nie myl? si?, i? w "Pokoju z widokiem" by?a taka jedna scena, jak panowie si? k?pi? w jeziorku i nagle wpadaj? panie, i generalnie wszyscy s? skr?powani sytuacj?? :oops:

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#55 2006-02-09 13:24:18

Alison
Użytkownik

By?a, by?a :-) Reakcja mamusi by?a jazzowa big_smile
A ja jak zobaczy?am jak w tym filmie zagra? Daniel Day-Lewis a potem sobie porówna?am t? rol? no np. z Ostatnim Mohikaninem, to uwa?am, ?e to jest genialny aktor, który zagra?by nawet damski trzewiczek ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#56 2006-02-09 13:25:42

Alison
Użytkownik

Wi?c z Darcym te? by sobie poradzi?, a nikt go tu chyba jeszcze nie bra? pod uwag?.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#57 2006-02-09 14:37:48

izek
Użytkownik

ale Daniel DL to gra? chyba poboczna role (narzeczonego)??

gg 5425654

#58 2006-02-09 18:23:08

Maeve
Użytkownik

To i tak wychodzi taniej no? w sklepach, a wydania s? kolekcjinerske podobno, z dodatkami. Przynajmniej "Imi? ró?y" takie jest. Mo?e inne te??

#59 2006-02-09 21:18:05

Diana
Użytkownik

Wi?kszo?? tych filmów mo?na zobaczy? na kanale TCM, niektórzy aktorzy czasem je komentuj?- np. teraz zdaje si? Angelika Houston ("Wied?my", "Morderstwo na Manhatanie"). No, tylko te dodatki mog? przewa?y? szal?. wink

#60 2006-02-09 22:17:15

caroline
Użytkownik

"Pokój z widokiem" rulez! Kiedy? wyhaczy?am w supermarkecie VCD za 15 zeta i teraz stoi na honorowym miejscu u mnie na pó?eczce big_smile Genialny jest ten film. Daniel Day-Lewis jest prze?mieszny, ale w scenie zerwania zar?czyn, gdy stara si? zachowa? twarz i jest prawdziwym d?entelmenem dla dziewczyny, która w?a?nie go porzuci?a - bardzo ludzki i przejmuj?cy.

A jeszcze duetu Merchant-Ivory: "Okruchy dnia" (ksi??ka te? rewelacyjna) i "Z?oty puchar" ("Golden Bowl" - w Polsce pokazywany pod dwoma tytu?ami).
Nie wiem, czy kto? wspomina? "Wiek niewinno?ci", ?wietna adaptacja. Tam jest ta s?ynna kilkuminutowa scena nakr?cona w jednym uj?ciu z kamer? pod??aj?c? za bohaterem przez sal? balow?. Jak ogl?da?am now? DiU ju? od pierwszych scen nie mog?am oprze? si? wra?eniu, ?e re?yser próbowa? dorówna? mistrzowi Scorsesemu w d?ugich uj?ciach, na pocz?tku w domu Bennetów i kilka razy pó?niej, tak?e na balu.

#61 2006-02-09 22:35:53

Alison
Użytkownik

Czy "Okruchy dnia" to jest z Emma Thompson i Anthony Hopkinsem?(nie mam pami?ci do tytu?ów i filmu poznaj? po obsadzie wink je?li tak, to ja kocham ten film! "Z?otej miski" jako? nie kupi?am, mimo, ?e bardzo lubi? Jeremiego, ale jaki? plastikowy by? ten film...

#62 2006-02-09 22:41:34

Gosia
Użytkownik

Ja tez lubie "Okruchy dnia" i w ogole Anthony Hopkinsa.
Takze np. w "Cienistej dolinie".
Takie ciekawe postacie grywa i ciekawie je gra.

Co do dlugiego ujecia, ja tez mialam wrazenie, ze rezyser idzie na efekt, choc mi sie to podobalo.

#63 2006-02-09 22:44:41

Alison
Użytkownik

Jak s?ysz? Antosia mówi?cego, to jako? odruchowo zaczynam my?le? po angielsku ;-)

#64 2006-02-09 22:46:16

Gosia
Użytkownik

W koncu to "Sir Anthony Hopkins: big_smile

#65 2006-02-09 22:49:15

Caitriona
Użytkownik

Bardzo, ale to bardzo lubi? Hopkinsa. Ale dla mnie ju? na zawsze pozostanie chyba Hannibalem Lecterem. wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#66 2006-02-09 22:54:07

Gosia
Użytkownik

Dla mnie tez, choc na rowni z majordomusem Stevensem i pisarzem Lewisem.

Czytalam jego biografie, to trudny ale interesujacy czlowiek.

#67 2006-02-09 23:01:13

Alison
Użytkownik

A w "Wichrach nami?tno?ci?" By? wspania?y jako ojciec. A jako wujaszek Wania? A ju? jako Picasso to bez komentarza jeno czysty zachwyt.
Po prostu "Sir, let me tell you how much I admire and love you", ?e sobie pozwol? zacytowa? Maestr? JA. wink

#68 2006-02-09 23:03:53

Gosia
Użytkownik

Hehe, wink

Dwoch ostatnich wymienionych przez Ciebie filmow nie widzialam, ale wierze na slowo, ze byl swietny.

#69 2006-02-09 23:21:47

Diana
Użytkownik

A ogl?da?y?cie "Cz?owieka-s?onia"? Tam Anthony Hopkins te? zagra? ciekaw? rol?, mimo ?e nie tytu?ow?.

#70 2006-02-10 11:49:21

Gosia
Użytkownik

"Tam Anthony Hopkins te? zagra? ciekaw? rol?, mimo ?e nie tytu?ow?."

Na szczescie nie big_smile

Pamietam, film czarno-bia?y. To jedna z jego sztandardowych rol.

#71 2006-02-10 12:35:01

Alison
Użytkownik

A ogl?da?y?cie "Cz?owieka-s?onia"? Tam Anthony Hopkins te? zagra? ciekaw? rol?, mimo ?e nie tytu?ow?.

Jasne! nawet mog?abym go zaliczy? do kategorii 'wyciskaczy ?ez" niestety, tak to ju? ze mn? jest. Och ju? zacz??am rymowa? ;-)

#72 2006-02-17 16:39:38

Gitka
Użytkownik

22 lutego o godzinie 23,50 na kanale BBC PRIME b?dzie film
Muskaj?c welwet
Kiedy Nan, m?oda, wiejska dziewczyna, po raz pierwszy w ?yciu odwiedza teatr muzyczny, ulega fascynacji jednej z wyst?puj?cych tam aktorek - Kitty.

Naiwna i niewinna, cho? powstrzymywana swoim prowincjonalnym ?yciem, Nan postanawia uciec z Kitty do Londynu, kobiety tworz? sceniczny duet, a? wreszcie wdaj? si? w lesbijski zwi?zek. Tak zaczynaj? si? mi?osne przygody Nan, które poprowadz? j? od ba?amutnej kochanki do przebieraj?cej si? w damskie fata?aszki m?skiej prostytutki oraz od niewolnika seksu z wy?szych sfer w ramiona warto?ciowego, kochaj?cego partnera.

Dokonana przez Andrew Daviesa (autora scenariuszy do filmów "Dziennik Bridget Jonem", "Duma i uprzedzenie", "Domek z kart") adaptacja powie?ci Sarah Waters rozgrywaj?ca si? na pocz?tku dwudziestego wieku to prawdziwa rewelacja - inteligentny, wzruszaj?cy i dynamicznie przedstawiony obraz.

W rolach g?ównych Rachael Stirling jako Nan oraz Keeley Hawes jako Kitty.

?ród?o
http://www.cyfraplus.com.pl/cgi-bin/cyf … c%20welwet

#73 2006-02-17 22:44:21

Diana
Użytkownik

Ja ju? ogl?da?am ten serial, a golizny w nim by?o, ?e hej! Poza tym, jak g?ówna bohaterka waha?a si?, któr? partnerk? wybra?, to my?la?am, ?e skonam! :evil:

#74 2006-02-22 08:35:21

Gitka
Użytkownik

Serial "Rzym" na HBO
Chcia?oby si? mie? ten kana? w domu.
Uwielbia?am serial "Ja, Klaudiusz", popatrzy?abym znów na powtórki.
http://film.interia.pl/news?inf=720713

#75 2006-02-22 08:46:55

Gitka
Użytkownik

http://film.wp.pl/p/foto.html?id=25580,33727
zdj?cia z serialu
Gra tam aktor Ciar??n Hinds znany nam z "Perswazji" "Jane Eyre "
"Mayor of Casterbridge"

Stopka forum