Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#2076 2006-04-21 19:04:25

caroline
Użytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dopisz? jak tylko upewni? si?, ?e to ta. Nie kopiujcie s?oneczka, jak b?dzie ca?y rozdzia? roze?l? mailem.

#2077 2006-04-21 19:05:17

Gosia
Użytkownik

Dzieki Caroline big_smile
Wstep do zamieszek jest super. Nie moge sie doczekac c.d.
Potem bedzie coraz ciekawiej big_smile
Kiedy bedzie nastepny odcinek? wink

Ja tylko jeszcze w kwestii formalnej: to rozdzia? XXII (p. 204), , a nie XXI chyba ze mam jakies dziwne wydanie big_smile

#2078 2006-04-21 19:08:21

Kika
Użytkownik

Dopisz? jak tylko upewni? si?, ?e to ta. Nie kopiujcie s?oneczka, jak b?dzie ca?y rozdzia? roze?l? mailem.

dzi?kuj? ... big_smile

gg 2775021

#2079 2006-04-21 19:08:56

Gosia
Użytkownik

Rozpuszczone towarzycho!

Oj tak. Alison to nas bardzo rozpieszczala big_smile
Ona jest taka kochana! big_smile wink

#2080 2006-04-21 19:10:21

caroline
Użytkownik

Masz racj? Gosiu, chyba nadesz?a pora na zakup orygina?u i pozbycie si? tego zbindowanego ebooka, okropne wydanie wink Nawet obesz?am wczoraj ksi?garnie, ale nigdzie nie by?o Gaskell, za to w Empiku jest fajny czteropak sióstr Bronte za nieca?e 2 dychy.

#2081 2006-04-21 19:12:15

Gosia
Użytkownik

Ale w oryginale te siostry?

#2082 2006-04-21 19:17:50

caroline
Użytkownik

Tak, w wydaniu "pingwinowym".

#2083 2006-04-21 19:40:24

Gosia
Użytkownik

Dzieki big_smile

Wiecie, swoja droga, nigdy nie myslalam, ze kiedykolwiek kupie ksiazke w oryginale. Okazuje sie, ze jednak: Nigdy nie mow "nigdy".
I nie sadzilam, ze to bedzie wlasnie ksiazka Elisabeth Gaskell, predzej bym stawiala na Jane Austen, ale jej powiesci sa tlumaczone, wiec jestem usprawiedliwiona big_smile
Nie sadzilam, ze kiedykolwiek czytanie ksiazki po angielsku sprawi mi przyjemnosc... to dziwne...
To fakt, ze nie wszystko rozumiem, mowiac delikatnie, ale to nie pozbawia mnie wcale przyjemnosci ...

A wasze t?umaczenia to prawdziwa rozkosz dla oka i ducha big_smile

#2084 2006-04-21 19:45:48

Narya
Użytkownik

Ja te? ju? mam moj? w?asn? North and South big_smile big_smile
I wcale nie musia?am jej zamawia? w necie, tylko w ksi?garni j?zykowej. Przywie?li po 3dniach. I tylko10z? big_smile Od razu kupi?am sobie Pride and prejudice - tak do pary wink
No a teraz ostro czytam in english 8)

#2085 2006-04-21 19:56:19

Gosia
Użytkownik

Narya, ladny avatarek.
Lubie Margaret w tym ujeciu big_smile

#2086 2006-04-21 19:59:57

Alison
Użytkownik

Charlesiku, NIGDY Ci? nie wydziedzicz?. W?osy mi si? na g?owie je?y?y z emocji jak to czyta?am. Czeka?abym i do pó?nocy!! Na taki kawa?ek sztuki by?oby warto nosem w klawiatur? ze zm?czenia waln??, ale doczeka?. A mnie sztudenty juz opu?ci?y i mog?am poobcowa? z Twoim talentem jak "kur de moll" (za przeproszeniem) :oops:

A poza tym chcia?am tu wspomnie?, ?e kiedysi pisa?am, ?e nie podoba?o mi si? w filmie, ?e Thornton tak nerwowo pomyka? do domu jak robotnicy mu si? dobijali do bramy. I widzicie wysz?o na moje! W oryginale szed? tak, ?e a? si? zrobi? bardziej przystojny, i jeszcze sie u?miechn?? do niewiast dodaj?c otuchy. Spaprali mi go w tej scenie filmowej! Heej!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#2087 2006-04-21 20:01:39

Gosia
Użytkownik

No faktycznie, masz racje.
Nie jest wcale spanikowany w ksiazce, tylko nawet Margaret patrzac na niego jakby poczula sie bezpieczniej?
A w filmie przemyka sie pod scianami, jakby zrobil cos zlego..

#2088 2006-04-21 20:05:08

Alison
Użytkownik

Facet to musi by? facet, nawet jak mu t?um od ty?u kapot? z grzbietu zdziera. A ten nasz Rysiek to buty gubi?, wpad? do domu zdygany, jeszcze nerwowo Margerytk? pociesza?, ?e zaraz wojsko zrobi swoje, dopiero ona mu przypomnia?a kto w tym duecie ma te tzw. pisanki wielkanocne tudzie? chromosom Y. :evil: Ja to bym poprawi?a t? scen? w filmie, bo kobity tu bardziej m?skie niz m??czyzna (sk?din?d nasz ukochany uwielbieniec)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#2089 2006-04-21 20:06:27

Gosia
Użytkownik

Ja mu wszystko wybaczam, w koncu tak mu napisano, ze ma biec to i co mial zrobic? big_smile

#2090 2006-04-21 20:07:16

Alison
Użytkownik

Ja mu wszystko wybaczam, w koncu tak mu napisano, ze ma biec to i co mial zrobic? big_smile

Ja te? mu wybaczam, ale scen? bym przekr?ci?a de novo

#2091 2006-04-21 20:08:43

Alison
Użytkownik

No nic. Mi?o mi by?o, ale pora do domu. Dzieci i psy p?acz? za przewodnikiem stada, czyli za mna we w?asnej osobie.
Pa, pa.

#2092 2006-04-21 20:09:03

Gosia
Użytkownik

Trzeba napisac do rezysera i scenarzystki, ze to koniecznie trzeba przerobic i ta scene co on kopie Stevensa tez i dopiero taka wersje puscic na DVD w Polsce big_smile

Ale z domku wejdziesz?
Zobacz jakiego ladnego Armitage`a zrobilam big_smile

[URL=http://imageshack.us]http://img385.imageshack.us/img385/8002/armitagesign9ri.jpg[/URL]

#2093 2006-04-21 20:11:34

Alison
Użytkownik

Trzeba napisac do rezysera i scenarzystki, ze to koniecznie trzeba przerobic i ta scene co on kopie Stevensa tez i dopiero taka wersje puscic na DVD w Polsce big_smile

Ale z domku wejdziesz?
Zobacz jakiego ladnego Armitage`a zrobilam big_smile

[URL=http://imageshack.us]http://img385.imageshack.us/img385/8002/armitagesign9ri.jpg[/URL]

Jak nie padn? - wejd?.
Ach to czóleczko zmarszczone intelektualnie i bezradnie ;-)

#2094 2006-04-21 20:13:06

GosiaJ
Użytkownik

Od razu kupi?am sobie Pride and prejudice - tak do pary wink
No a teraz ostro czytam in english 8)

Narya, czy mog? Ci? zapyta?, ile zap?aci?a? za pingwinowe wydanie "P&P"? Bo w Merlinie stoi po 23 z?ote i nie wiem, czy wsz?dzie tak drogo, w ko?cu pingwiny takie drogie nie s?.

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#2095 2006-04-21 20:13:07

Gosia
Użytkownik

W tym wierszyku, to chyba o tym czolku bylo, no nie? wink

#2096 2006-04-21 20:17:42

GosiaJ
Użytkownik

Dla zainteresowanych - tu mieszka Armitage - South Easth London:
(...)
Samobojca! Sam podal, ale na szczescie dla siebie nie wymienil nazwy ulicy! big_smile

Spoko, obstawi si? poci?gi, a jak?e :-)

#2097 2006-04-21 20:24:16

GosiaJ
Użytkownik

dla mnie to te? nic ciekawego... zniewie?cia?y Rysiek....a feeee

No dajcie spokój, co za brzydki fake!
A tak w ogóle witam wszystkich w pi?tkowy wieczór z Bondem w tle - polecam, tym razem jako wredniak mój ulubieniec Robert Carlyle :-)
Acha, jeszcze mi nie przesz?o, nadal choruj? :-)
Gosiu, ?adne t?umaczenie tekstu. Akurat wczoraj znalaz?am w sieci orygina?, zacz??am czyta? i po jakim? czasie domy?li?am si?, ?e to ten, który Ty rozpracowujesz :-)

#2098 2006-04-21 20:26:23

Narya
Użytkownik

Narya, ladny avatarek.
Lubie Margaret w tym ujeciu big_smile

D?emkuj? bardzo big_smile Mnie te? si? podoba big_smile

#2099 2006-04-21 20:29:36

ewa7
Użytkownik

Macie racje , ?e Facet to musi by? facet, ale ............
Musieli chyba spot?gowa? t? atmosfer? grozy i strachu. Mieli?my si? ba?.
Gdyby tak szed? spokojnie i si? u?miecha? to czy filmowcy osi?gn?liby taki sam efekt??
W filmie wa?ny jest obraz- nie wiem,mo?e si? myl?

Ale faceta to z niego te? zrobili - w pierwszej ods?onie

big_smile big_smile

#2100 2006-04-21 20:30:57

Narya
Użytkownik

Narya, czy mog? Ci? zapyta?, ile zap?aci?a? za pingwinowe wydanie "P&P"? Bo w Merlinie stoi po 23 z?ote i nie wiem, czy wsz?dzie tak drogo, w ko?cu pingwiny takie drogie nie s?.

Co tak drogo? 8O Ja zap?aci?am ca?e 10z?.
Widzia?am te? w Empiku w tej samej cenie tj. 10z?.

Stopka forum