Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1926 2006-04-19 22:34:30

Justyna
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

I go┼Ť─ç ma racj─Ö.

http://img456.imageshack.us/img456/8651/sunriseavatar2py9km.jpg
A jakby mu nos rozmemłać,to wypisz wymaluj,młody Depardieu.

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

#1927 2006-04-19 23:15:29

Klara
U┐ytkownik

No,no Justyno robi si─Ö ciekawie masz wi─Öcej takich obraz├│w smile

"Mi┼éo┼Ť─ç staje przed nami nie pytaj─ůc o zgod─Ö,pi─Ökna,wyzywaj─ůca...naga"
[URL=http://www.imagethrust.com][img]http://i73.imagethrust.com/i/447362/amorecapannoelisa26wn.gif[/img][/URL]

#1928 2006-04-19 23:56:36

Gitka
U┐ytkownik

nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç tego Impresjonisty (studiuj─Ö histori─Ö sztuki)...aaaaaa!!! i on m├│wi, ┼╝e troch─Ö maluje...chcia┼éabym to zabaczy─ç (sko┼äczy┼éam Liceum Plastyczne, ch─Ötnie bym si─Ö z nim wybra┼éa gdzie┼Ť w plener.....ehhh. Firth zagra┼é jednego mojego ulubionego malarza, Armitage drugiego!!!...jestem w raju!!!

Z tego co wiem Armitage będzie grać młodego Moneta (rola więc może nie być wcale tak duża)
http://www.imdb.com/title/tt0496201/
Julian Glover b─Ödzie Monetem
http://www.filmweb.pl/Person?id=7280

#1929 2006-04-20 00:29:16

Marianna
U┐ytkownik

Z tego co wiem Armitage będzie grać młodego Moneta (rola więc może nie być wcale tak duża)
http://www.imdb.com/title/tt0496201/
Julian Glover b─Ödzie Monetem
http://www.filmweb.pl/Person?id=7280

Kurcze, mam nadziej─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie a┼╝ taka ma┼éa, skoro tak ten temat wa┼ékuj─ů (gdyby Monet umar┼é m┼éodo, gra┼é by go tylko Armitage... ale co ja za okropno┼Ťci wygaduj─Ö, nie b─Öd─Ö u┼Ťmierca─ç ┼Ťwietnego malarza

#1930 2006-04-20 00:54:19

GosiaJ
U┐ytkownik

Najpi─Ökniejszy jest we fraku i w bawe┼énianym ┼Ťniegu lol
Zauwa┼╝y┼éy┼Ťcie jakie ma tu zamglone spojrzenie? :oops:
http://img484.imageshack.us/img484/3906/john7td.jpg

Ciekawe rzeczy w tym artykule obok pieknego zdj─Öcia. Zgadzam si─Ö z nim - ┼Ťwietna sprawa, ┼╝e w "N&S" wszystko jest bardzo pow┼Ťci─ůgliwe (w sensie okazywania uczu─ç) i przez to bardziej seksowne. Wsp├│┼écze┼Ťnie J. i M. od razu poszliby do ┼é├│┼╝ka, a rygorystyczne zasady wiktoria┼äskie spowodowa┼éy, ┼╝e ca┼éa "chemia" mi─Ödzy nimi kipi podsk├│rnie. O, i jeszcze m├│wi, ┼╝e straci┼é wszystkie mi─Ö┼Ťnie, kt├│re "wypracowa┼é" do poprzedniej roli, ale mu to wisi, bo jest w ubraniu ;-)
No własnie - wystarczy nam kawałek szyi ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#1931 2006-04-20 07:22:03

Kika
U┐ytkownik

Bo jego kolejn─ů rol─ů b─Ödzie Guy Gisbourne w filmie "Robin Hood"
Podobno ma by─ç czarnym charakterem

Moniko bardzo ci dzi─Ökuj─Ö za te wyja┼Ťnienia.... s┼éysza┼éam tam te┼╝ o gayu, ale zupe┼énie nie wiedzia┼éam do czego przypi─ů─ç te info.... musz─Ö szybko nauczy─ç si─Ö tego anglika.... wink
z tego co widz─Ö, to pobije drogiego Robina... wink

gg 2775021

#1932 2006-04-20 07:25:39

Alison
U┐ytkownik

Ja narazie id─Ö na urlop translatorski. Karolko zostawiam teraz Tobie ten k─ůcik czytelniczy. To do... czytania - Ali

„Margaret z Ojcem o Thortonie – po przyj─Öciu” – Chapt. XXI, p. 196, The dark night

Margaret wraca┼éa z ojcem do domu. Noc by┼éa pi─Ökna, ulice czyste, o ona w swojej pi─Öknej, bia┼éej, jedwabnej sukni jak Lizzie Lindsay w zielonej satynowej, w balladzie „sp├│dnica do kolan”, gotowa by┼éa z ojcem zata┼äczy─ç z zachwytu nad tym ch┼éodnym, ┼Ťwie┼╝ym nocnym powietrzem.
- My┼Ťl─Ö, ┼╝e Thornton wcale nie by┼é taki spokojny w zwi─ůzku z tym strajkiem. Wydawa┼é si─Ö dzi┼Ť wiecz├│r do┼Ť─ç nerwowy.
- Zdziwi┼éabym si─Ö, gdyby nie by┼é. Ale kiedy inni sugerowali mu r├│┼╝ne rzeczy, oczywi┼Ťcie rozmawia┼é z nimi z tym swoim typowym ch┼éodem, jeszcze przed naszym wyj┼Ťciem.
- Po obiedzie te┼╝. By┼éem naprawd─Ö poruszony t─ů jego beznami─Ötn─ů manier─ů wys┼éawiania si─Ö, ale uderzy┼éo mnie te┼╝ zdenerwowanie widoczne na jego twarzy.
- Gdybym by┼éa nim, te┼╝ by┼éabym zdenerwowana. Musi zdawa─ç sobie spraw─Ö z rosn─ůcej z┼éo┼Ťci i t┼éumionej nienawi┼Ťci swoich robotnik├│w, kt├│rzy widz─ů w nim, jak to Biblia nazywa „twardego cz┼éowieka” – nie tyle niesprawiedliwego, co pozbawionego uczu─ç. Prostego w os─ůdach i tak wiernego swoim zasadom, jak ┼╝aden cz┼éowiek nie zdo┼éa┼éby by─ç, wobec tego czym my i wszystkie nasze drobne zasady jeste┼Ťmy wobec Wszechmog─ůcego. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e my┼Ťlisz, ┼╝e wygl─ůda┼é na niespokojnego. Kiedy przypomn─Ö sobie na wp├│┼é oszala┼ée s┼éowa Bouchera, nie mog┼éabym znie┼Ť─ç, ┼╝e pan Thornton m├│wi o tym wszystkim tak ch┼éodno.
- Nie jestem tak jak ty przekonany, o skrajnej n─Ödzy tego cz┼éowieka, Bouchera. W tym momencie, bez w─ůtpienia zacz─ů┼é fatalnie, ale zawsze to tajemnicze sk─ůd bior─ů si─Ö pieni─ůdze w tych Zwi─ůzkach. I jak m├│wi┼éa┼Ť, ten cz┼éowiek mia┼é pe┼én─ů pasji, ekspresyjn─ů natur─Ö i wyra┼║nie zademonstrowa┼é to wszystko, co czu┼é.
- Och, papa!
- W porz─ůdku! Chcia┼ébym tylko, ┼╝eby┼Ť odda┼éa sprawiedliwo┼Ť─ç panu Thorntonowi, kt├│ry jak s─ůdz─Ö ma kompletnie odmienny charakter – i jest cz┼éowiekiem dalece zbyt dumnym by okazywa─ç uczucia. Przynajmniej za charakter, jak ju┼╝ wcze┼Ťniej s─ůdzi┼éem, powinna┼Ť go Margaret podziwia─ç.
- Skoro powinnam, to podziwiam. Ale nie wydaj─Ö si─Ö tak jak ty pewna istnienia tych uczu─ç. To cz┼éowiek o wielkiej sile charakteru, niezwyk┼éym intelekcie, bior─ůc pod uwag─Ö tych kilka zalet jakie posiada.
- No, nie tylko kilka. Wiedzie praktyczne ┼╝ycie od bardzo m┼éodego wieku. Zosta┼é zmuszony do samokontroli i s─ůdzenia, wszystko to cz─Ö┼Ťciowo rozwin─Ö┼éo jego intelekt. Na pewno potrzeba troch─Ö wiedzy o przesz┼éo┼Ťci, to daje prawdziw─ů baz─Ö dla planowania przysz┼éo┼Ťci. On wie o tej potrzebie, u┼Ťwiadamia j─ů sobie – to ju┼╝ co┼Ť. Jeste┼Ť naprawd─Ö uprzedzona do pana Thorntona, Margaret.
- On jest pierwszym okazem fabrykanta – cz┼éowieka zajmuj─ůcego si─Ö handlem – kt├│rego mam okazj─Ö studiowa─ç, papa. On jest moj─ů pierwsz─ů oliwk─ů – pozw├│l mi si─Ö skrzywi─ç kiedy j─ů ┼éykam. Wiem, ┼╝e jest dobry na sw├│j spos├│b, i ju┼╝ wkr├│tce zamierzam ten spos├│b polubi─ç. W┼éa┼Ťciwie to my┼Ťl─Ö, ┼╝e ju┼╝ zacz─Ö┼éam go lubi─ç. By┼éam bardzo zainteresowana, tym o czym rozmawiali d┼╝entelmeni, chocia┼╝ po┼éowy z tego nie rozumia┼éam. By┼éo mi naprawd─Ö przykro kiedy panna Thornton przysz┼éa zabra─ç mnie na drugi koniec pokoju, m├│wi─ůc, ┼╝e powinnam si─Ö czu─ç niezr─Öcznie jako jedyna dama w┼Ťr├│d tylu d┼╝entelmen├│w. Nigdy bym o tym tak nie pomy┼Ťla┼éa, tak by┼éam zaj─Öta s┼éuchaniem. A panie by┼éy takie nudne, papa – Bo┼╝e, jakie nudne! Poza tym my┼Ťl─Ö, ┼╝e by┼éy pomys┼éowe. Przypomnia┼éa mi si─Ö nasza stara zabawa w zbieranie rzeczownik├│w tak, by u┼éo┼╝y─ç je w zdanie.
- Co masz na my┼Ťli moje dziecko? – zapyta┼é pan Hale.
- Czemu one u┼╝ywaj─ů rzeczownik├│w, kt├│re ewidentnie dotycz─ů bogactwa – gospodyni, ogrodnik, wielko┼Ť─ç zastawy, cenne koronki, diamenty i inne takie rzeczy; a ka┼╝da tak sobie uk┼éada przemow─Ö, ┼╝eby je wszystkie w niej zmie┼Ťci─ç, w mo┼╝liwie najpi─Ökniejszy, przypadkowy spos├│b.
- Te┼╝ b─Ödziesz dumna ze swojej s┼éu┼╝─ůcej, o ile to co m├│wi o niej pani Thornton to prawda.
- Na pewno b─Öd─Ö. Czuj─Ö si─Ö dzi┼Ť jak wielka hipokrytka. Siedz─ůc tam w tej mojej jedwabnej bia┼éej sukni, z bezczynnymi r─Ökoma przed sob─ů, chocia┼╝ one dobrze pami─Ötaj─ů wszystkie prace domowe, kt├│re dzi┼Ť wykona┼éy. Jestem pewna, ┼╝e bior─ů mnie za wielk─ů dam─Ö.
- Nawet mnie zmyli┼éa┼Ť, bo my┼Ťla┼éem, ┼╝e wygl─ůdasz jak dama – powiedzia┼é pan Hale, delikatnie si─Ö u┼Ťmiechaj─ůc.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1933 2006-04-20 07:42:31

Gosia
U┐ytkownik

Alison, dzieki. big_smile
Ty nam perelki przesylasz, a nie ciasteczka big_smile
Piekna rozmowa, bo wiele mowi o samej Margaret i jej stosunku do Thorntona. Widac ze, choc jak mowi ojciec, jest uprzedzona do niego, jednak sie nim interesuje i go na swoj sposob podziwia.
Zycze milego odpoczynku, Ali.
Bez watpienia Ci sie nalezy 8)

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#1934 2006-04-20 08:27:22

Gitka
U┐ytkownik

Alison dzi─Ökuj─Ö i wypoczywaj ile si─Ö da tongue

#1935 2006-04-20 08:51:05

Kika
U┐ytkownik

Alison... b─Öd─Ö za tob─ů t─Öskni─ç... wypoczywaj... delektuj si─Ö pi─Öknym wiosennym s┼éoneczkiem i ┼Ťpiewem ptak├│w... wink
Wielkie dziękuję za wszystkie tłumaczonka... big_smile

gg 2775021

#1936 2006-04-20 10:16:41

Alison
U┐ytkownik

Noo Dziewczynki, dziekuj─Ö ale nie tak hop, hop. Ja si─Ö wcale nie udaj─Ö w stan spoczynku ;-)
Po prostu najbli┼╝szych par─Ö kawa┼ék├│w b─Ödzie wkleja┼éa Karolka, a ja w tym czasie b─Öd─Ö dla Was dopieszcza─ç "o┼Ťwiadczyny" big_smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1937 2006-04-20 10:22:18

Gosia
U┐ytkownik

Oj dopiesc dopiesc big_smile
To powinno brzmiec w naszych uszach jak muzyka big_smile
Jak fala, ktora unosi.
Chociaz Margaret jest w tej scenie taka niedobra dla Thorntona ...
Czytalam wczoraj ta scene w ksiazce i wyglada ona troche inaczej, jak zdolalam zrozumiec, oczywiscie.
Thornton nie mowi tam tych slow, co to sa moimi ulubionymi jego kwestiami typu " I spoke my feelings.., Dont wish to posses you... itd
Tak a propos jego wypowiedzi w tej scenie, to dzis brzmia mi w uszach jego slowa:
Ja wiem ze w Pani oczach nie jestem dzentelmenem .. (nie pamietam jak to jest po angielsku)
...och... czlowieku Ty masz skarb w ustach .... prawdziwy skarb...

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#1938 2006-04-20 11:02:27

Kika
U┐ytkownik

tak... jego głos to szaleństwo w czystej postaci... obezwładnia, hipnotyzuje i uzależnia....... wink

gg 2775021

#1939 2006-04-20 11:20:15

Trzykrotka
U┐ytkownik

Kole┼╝anki!!
Emocje emocjami, ale błagam, niech mi tu nie będzie 20 nowych stron w poniedziałek...
Hehe, ja zamiast si─Ö wysypia─ç przed wyjazdem ogl─ůda┼éam wczoraj do 1 w nocy. Hmmm... K├│┼éko r├│┼╝a┼äcowe mo┼╝e si─Ö schowa─ç przy nas.

#1940 2006-04-20 11:32:35

Kika
U┐ytkownik

Kole┼╝anki!!
Emocje emocjami, ale błagam, niech mi tu nie będzie 20 nowych stron w poniedziałek...
Hehe, ja zamiast si─Ö wysypia─ç przed wyjazdem ogl─ůda┼éam wczoraj do 1 w nocy. Hmmm... K├│┼éko r├│┼╝a┼äcowe mo┼╝e si─Ö schowa─ç przy nas.

Kazda z nas ma ten problem... wink ja już nie wiem kiedy się wyspałam.... poza tym jak nigdy okupuje kompka w domciu, aby nie byc za bardzo w tyle... wink
nie ma drugiego takiego kółka jak nasze.... chyba, że sekta? wink 8)

gg 2775021

#1941 2006-04-20 11:47:27

Kika
U┐ytkownik

a ja dzi┼Ť dosta┼éam ksi─ů┼╝k─Ö big_smile

Migotko, a moja gdzie┼Ť utkn─Ö┼éa w drodze... niby wys┼éali kurierem 13, a ja jeszcze nie mam.... m├│wi─Ö, ┼╝e w tej dziurze wszystko zawraca sad

gg 2775021

#1942 2006-04-20 13:06:04

Kaziuta
U┐ytkownik

Witajcie kochane, jestem chyba ostatni─ů, kt├│ra obejrza┼éa N&S.
Mia┼éam ambitne plany przeczytania wszystkich 80 stron post├│w zanim w┼é─ůcze si─Ö do dyskusji ale pad┼éam na 20 stronie. Wybaczcie!
Film zrobił na mnie ogromne wrazenie.
Po I odcinku zastanawiałam się co Wy widzicie w tym filmie, ale juz po II wlazłam pod stół i wszystlko odszczekałam.
Nie mogłam zapomnieć o Armitagu i jego diabolicznym spojrzeniu. Odcienek III i IV obejrzałam jednym ciurkiem z zapartym tchem. No i jak mówi młodzież wymiękłam. w Ostatniej scenie łzy same ciekły po policzku i jak masochistka powtarzałam ja kilka razy.
Jego u┼Ťmiech eh... Cudny,fantastyczny,boski,zniewalaj─ůcy, s┼éodki etc.etc.
Ze wszystkim sie z Wami zgadzam, pod wszystkim sie podpisuj─Ö.

PS. Wczoraj zupe┼énie przypadkowo natkn─Ö┼éam si─Ö w TV na kolejny odcinek serialu "Plebania" i wiecie co wpad┼éo mi do g┼éowy, ┼╝e gdyby tak ufarbowa─ç w┼éoski Traczowi (czarne charakter z "Plebani") ubra─ç w stylowe ubrano to ze swoim diabelskim u┼Ťmieszkiem i wzrokiem by┼éby bardzo podobny do Armitaga.

#1943 2006-04-20 13:14:55

Kika
U┐ytkownik

Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e do nas do┼é─ůczy┼éa┼Ť... do tzw. k├│┼éka r├│┼╝a┼äcowego..
jednak chyba si─Ö nie zgadzam z Tob─ů w kwestii "pana Tracza" ni jak mi on nie wygl─ůda na Thorntona... zreszt─ů teraz po Ry┼Ťku to chyba nikt ju┼╝ nie b─Ödzie dla mnie wystarczaj─ůco dobry do tej roli.... wink

gg 2775021

#1944 2006-04-20 13:14:57

Justyna
U┐ytkownik

A dla mnie to w najczystszej formie pastor.
Mógłby mówić o umartwianiu,grzmieć o ogniach piekielnych.Idealny do potępiania grzeszników.
A mo┼╝e Inkwizytor?Wielki.

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

#1945 2006-04-20 13:19:14

Alison
U┐ytkownik

Po I odcinku zastanawiałam się co Wy widzicie w tym filmie, ale juz po II wlazłam pod stół i wszystlko odszczekałam.

Kaziutka, dawno Ci─Ö nie by┼éo, ale wiedzia┼éam, "┼╝e nasz nie ┼╝osztawisz" ;-), i ┼╝e w takich sprawach mozna na Ciebie liczy─ç. Teraz sobie kochana, ogl─ůdaj, ogl─ůdaj, przewijaj, przewijaj i si─Ö ws┼éuchuj i niech Ci b─Ödzie z tym dobrze. Amen. big_smile

Z Traczem, to troch─Ö przesadzi┼éa┼Ť, ale Ci wybaczam, bo to pewnie z oszo┼éomienia ;-)

#1946 2006-04-20 13:33:13

Monika24
U┐ytkownik

Witajcie kochane, jestem chyba ostatni─ů, kt├│ra obejrza┼éa N&S.

Ze wszystkim sie z Wami zgadzam, pod wszystkim sie podpisuj─Ö.

Kaziuta, jak miło big_smile
Witaj w thorntonowskim gronie

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#1947 2006-04-20 13:35:02

Kika
U┐ytkownik

w┼éa┼Ťnie trzymam w r─Öku bardzo cenn─ů dla mnie ksi─ů┼╝k─Ö.... otrzyma┼éam po d┼éugich oczekiwaniach North and South...
teraz Alison... twoje t┼éumaczenia i innych dziewczyn znajd─ů w niej swoje miejsce....
jestem poruszona i szcz─Ö┼Ťliwa....┼╝e j─ů w ko┼äcu mam big_smile ...

gg 2775021

#1948 2006-04-20 13:40:44

Monika24
U┐ytkownik

Kiko, wiem co czujesz big_smile Ja swoj─ů ksi─ů┼╝eczk─Ö traktuj─Ö jak jaki┼Ť skarb (przypominaj─ů mi si─Ö s┼éowa Johna 'I shall treasure it') wink

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#1949 2006-04-20 13:42:57

Kaziuta
U┐ytkownik

Ja nie twierdze ┼╝e Tracz jest dobry do tej roli tylko ┼╝e istnieje jakie┼Ť podobie┼ästwo. Mo┼╝e dalekie, mo┼╝e tylko mi si─Ö tak wydaje ale chcia┼éam si─Ö tym spostrze┼╝eniem podzieli─ç.
PS. A mo┼╝e dawno temu ogl─ůda┼éy┼Ťcie "Plebanie"? Rzu─çcie okiem.

#1950 2006-04-20 13:45:09

Kika
U┐ytkownik

Moniko, a wiesz co mi jeszcze zak┼é├│ca skutecznie my┼Ťlenie w pracy....
jak nie wiesz to ci powiem... ten obrazek ruchomy, kt├│ry pokazuje si─Ö przy twoich postach... po prostu dekoncentruje mnie skutecznie... wink
w pozytywnym znaczeniu... ulegam błogiemuuuuu rozmarzeniuuuuu....

tongue

gg 2775021

Stopka forum