Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1826 2006-04-18 17:12:15

Gosia
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Przelozylam na polski artykulik, ktory sie ukazal w listopadzie 2004 r., a wiec jeszcze przed emisja N&S w BBC:

"Mills & Swoon (tytulu nie przetlumaczylam)
Daniela Denby-Ashe przenios┼éa si─Ö z sitkomu "EastEnders", aby sta─ç si─Ö nad─Öt─ů i ostr─ů Janey w sitkomie “My Family”. Teraz jest upart─ů bohaterk─ů - Margaret w adaptacji BBC powie┼Ťci “North & South”.
Cofni─Öcie si─Ö do XIX wieku nie by┼éo pozbawione problem├│w dla aktorki EastEnders - Danieli Denby-Ashe. Cztery lata w Albert Square gdzie gra┼éa Sarah Hills nie przygotowa┼éy jej do realizacji adaptacji powie┼Ťci Elisabeth Gaskell.
Akcja toczy si─Ö wok├│┼é w┼éa┼Ťciciela prz─Ödzalni bawe┼ény z P├│┼énocy Johna Thorntona i pochodz─ůcej z uprzywilejowanego Po┼éudnia Margaret Hale. Dwa ┼Ťwiaty zderzaj─ů si─Ö, kiedy rodzina Hales├│w przenosi si─Ö z Hampshire do Manchesteru (powie┼Ťciowy Milton).
Odtworzenie pracy w prz─Ödzalni nie by┼éo ┼éatwe. Aktorzy i ekipa zainstalowali si─Ö w muzeum w Helmshaw, Lancashire, kt├│re mie┼Ťci dzia┼éaj─ůc─ů prz─Ödzalni─Ö. Sceny pokazuj─ů, jak ci─Ö┼╝ka i niezdrowa by┼éa praca robotnik├│w w tym czasie. Nie tylko panowa┼é tam og┼éuszaj─ůcy ha┼éas, ale i wsz─Ödzie lata┼éy k┼éaczki bawe┼ény. W adaptacji to wyglada tak jakby wewn─ůtrz fabryki wci─ů┼╝ pada┼é ┼Ťnieg.
By┼éo wiele uruchomionych maszyn i nie by┼éo stra┼╝nik├│w, tak wi─Öc to by┼éo nieprawdopodobnie niebezpieczne. - mowi 26-letnia Denby-Ashe – i nic nie by┼éo s┼éycha─ç poza maszynami. Wszystkie s┼éowa – akcja, ciecie – by┼éy pisane na tabliczkach. Tam by┼é moment, kiedy krzycza┼éam: “Powt├│rzmy!”, ale nikt nic nie us┼éysza┼é. Nie u┼╝yli┼Ťmy prawdziwej lataj─ůcej bawelny, ona naprawde jest ┼éatwopalna. U┼╝yli┼Ťmy po┼é─ůczenia pal─ůcego si─Ö papieru i ┼Ťwiecy. Zak┼éadali┼Ťmy maski w przerwach mi─Ödzy zdj─Öciami. Papier wpada┼é do gard┼éa i przylepia┼é si─Ö, to nie by┼éo przyjemne dla ekipy. I by┼éo ekstremalnie gor─ůco w tym pomieszczeniu.
Mimo tych warunków pracy, Daniela rozkoszowała się każdym momentem pracy przy tym projekcie i sama studiowała temat.
Tyle by┼éo do uj─Öcia w ca┼éo┼Ť─ç – dekoracje, gor─ůco, efekty i kostiumy. Czytanie powie┼Ťci pomog┼éo, gdy┼╝ zosta┼éa napisana z punktu widzenia Margaret. W powie┼Ťci by┼éo wi─Öcej o manierach i etykiecie, nie ┼╝eby Margaret rzeczywiscie przestrzega┼éa tych regu┼é. Wszystkie one wylecia┼éy przez okno. Margaret jest ca┼ékiem nowoczesna jak na tamte czasy. Ma w┼éasne zdanie i nie poddaje si─Ö. Ona naprawd─Ö wierzy w to co m├│wi, podczas gdy kobiety w jej czasach generalnie siedzia┼éy cicho i robi┼éy to co im m├│wiono.
Aktorka musiała nosić gorsety 10 godzin dziennie przez 3 i pół miesiaca. Zdaje sobie sprawę, ze wiele aktorek uważa to za naprawdę niewygodne, ale ona to lubiła.
Ubrania sprawiaj─ů, ┼╝e inaczej si─Ö poruszamy -wyja┼Ťnia.
Jej w┼éosy zosta┼éy przefarbowane na ciemny br─ůz dla tej roli i spodoba┼éo jej si─Ö tak bardzo, ┼╝e postanowi┼éa tak je pozostawi─ç .
Czuj─Ö si─Ö naprawde z tym wygodnie – dodaje aktorka.
Dramat w tak ogromnej skali był całkowicie różny od opery mydlanej lub sitkomu.
Nie my┼Ťla┼éam o rozmiarze tego projektu. Postawi┼éam wszystko na jedn─ů kart─Ö i po prostu zrobi┼éam to– m├│wi Daniela. Kiedy opu┼Ťci┼éam "EastEnders" [1999 rok – dopisek tlumacza] nie wiedzia┼éam, co b─Ödzie za rogiem. To ja zdecydowalam si─Ö odej┼Ť─ç. My┼Ťla┼éam, ┼╝e to by┼éby b┼é─ůd, gdyby nic z tego nie wysz┼éo. Najpierw kiedy odesz┼éam, mia┼éam ┼Ťwiadomo┼Ť─ç tego co to jest by─ç kim┼Ť z etykietk─ů. Wiedzia┼éam, ze nie b─Ödzie ┼éatwo wej┼Ť─ç tam, gdzie nikt nie b─Ödzie wiedzia┼é co robi┼éam wcze┼Ťniej – ludzie maj─ů z g├│ry ustalone pomys┼éy na to jaka mia┼éabym by─ç. To by┼éo trudne na sw├│j spos├│b, ale my┼Ťl─Ö ze "My Family" [sitcom -od 2000 r.]] mi pomog┼éo. Ludzie wiedzieli, ┼╝e mog─Ö zrobic co┼Ť ca┼ékiem innego. Mam nadziej─Ö, ┼╝e N&S dowiedzie tego. To by┼éo jak spe┼énienie marze┼ä. Mam nadziej─Ö, ┼╝e opowie┼Ť─ç i postaci s─ů na tyle realistyczne dla widz├│w, ┼╝e nie b─Öd─ů mysle─ç o mnie jako o postaci z "EastEnders" albo z "My Family", i ┼╝e mog─Ö wiernie sportretowa─ç posta─ç.
W otwierajacym epizodzie (w scenie pocz─ůtkowej) jest jasne, ┼╝e istnieje przyciaganie mi─Ödzy Margaret i Johnem, ale r├│┼╝nice miedzy nimi przygniataj─ů ka┼╝d─ů intencj─Ö mi┼éosn─ů. Przez 4 odcinki, poma┼éu, wzrasta ┼Ťwiadomo┼Ť─ç ich uczu─ç.
To bardzo istotna sprawa w relacjach pomi─Ödzy Margaret i Thorntonem. Ona oczywi┼Ťcie my┼Ťli, ze on jest atrakcyjny, ale jego post─Öpowanie sprawia, ┼╝e zaczyna o nim my┼Ťle─ç w spos├│b erotyczny (seksualny). Przez d┼éugi czas ca┼ékowicie zaprzecza tym swoim uczuciom. W ko┼äcu akceptuj─ů to, ┼╝e s─ů r├│┼╝ni i robi─ů ogromny kompromis, aby by─ç razem. Nie mo┼╝esz nic poradzi─ç, ┼╝e tak to odczuwasz, nie ma znaczenia jakie s─ů okolicznosci.
Daniela w ko┼äcu polubi┼éa t─ů posta─ç i jej podr├│┼╝.
Z 19-letniej naiwnej dziewczyny Margaret staje si─Ö otwart─ů m┼éod─ů kobiet─ů. – m├│wi Daniela".

Entertainment North Easth
www.thisisthenortheast.co.uk

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#1827 2006-04-18 17:36:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Proponuj─Ö zosta─ç przy starym obyczaju, a kto b─Ödzie mia┼é ochot─Ö na ca┼éo┼Ť─ç t┼éumacze┼ä rozkolportujemy e-mailem.

Ja mam ochote i tez ustawiam sie w kolejce. Czy kartki trzeba przyniesc?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#1828 2006-04-18 17:50:22

ewa7
U┐ytkownik

Przelozylam na polski artykulik, ktory sie ukazal w listopadzie 2004 r., a wiec jeszcze przed emisja N&S w BBC:

W otwierajacym epizodzie (w scenie pocz─ůtkowej) jest jasne, ┼╝e istnieje przyciaganie mi─Ödzy Margaret i Johnem, ale r├│┼╝nice miedzy nimi przygniataj─ů ka┼╝d─ů intencj─Ö mi┼éosn─ů. Przez 4 odcinki, poma┼éu, wzrasta ┼Ťwiadomo┼Ť─ç ich uczu─ç.
To bardzo istotna sprawa w relacjach pomi─Ödzy Margaret i Thorntonem. Ona oczywi┼Ťcie my┼Ťli, ze on jest atrakcyjny, ale jego post─Öpowanie sprawia, ┼╝e zaczyna o nim my┼Ťle─ç w spos├│b erotyczny (seksualny). Przez d┼éugi czas ca┼ékowicie zaprzecza tym swoim uczuciom. W ko┼äcu akceptuj─ů to, ┼╝e s─ů r├│┼╝ni i robi─ů ogromny kompromis, aby by─ç razem. Nie mo┼╝esz nic poradzi─ç, ┼╝e tak to odczuwasz, nie ma znaczenia jakie s─ů okolicznosci.
Daniela w ko┼äcu polubi┼éa t─ů posta─ç i jej podr├│┼╝.
Z 19-letniej naiwnej dziewczyny Margaret staje si─Ö otwart─ů m┼éod─ů kobiet─ů. – m├│wi Daniela".

Entertainment North Easth
www.thisisthenortheast.co.uk

JESTEŚCIE CUDOWNE DZIEWCZYNY

I pomysleć , że czeka NAs tyle jeszcze wrażeń
A ja musze cos tu jeszcze napisa─ç
Ostatnio nawi─ůza┼éam tu tyle znajomo┼Ťci przez dostarczanie naszego ulubionego serialu . Ale nie wiem czy ja z czym┼Ť nie nawali┼éam i czy wszystkim Wam podzi─Ökowa┼éam za mi┼ée niespodzianki. Je┼╝eli jestem zapominalska to przepraszam i bardzo teraz dzi─Ökuj─Ö
Ci─ůgle myl─Ö Wasze pseudonimy z prawdziwymi nazwiskami i to jest chyba pow├│d.
Jeszcze raz dziekuj─Ö

#1829 2006-04-18 18:28:35

Monika24
U┐ytkownik

Proponuj─Ö zosta─ç przy starym obyczaju, a kto b─Ödzie mia┼é ochot─Ö na ca┼éo┼Ť─ç t┼éumacze┼ä rozkolportujemy e-mailem.

Ja mam ochote i tez ustawiam sie w kolejce. Czy kartki trzeba przyniesc?

ja te┼╝ ju┼╝ zajmuje kolejk─Ö
jak nie kartki to mo┼╝e numerki???

To ja kolejna w kolejce tongue Tu┼╝ za Tob─ů Migotko big_smile

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#1830 2006-04-18 18:42:22

Monika24
U┐ytkownik

Jutro Richard b─Ödzie udziela┼é wywiadu dla Radia5, mi─Ödzy 2.30 i 3.15 pm (po po┼éudniu) i b─Ödzie m├│wi┼é o swoim nowym filmie produkcji bbc "Impresjoni┼Ťci". B─Ödzie mo┼╝na pos┼éucha─ç jego g┼éosu na tej stronie:
http://www.bbc.co.uk/fivelive/programmes/mayo.shtml.

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#1831 2006-04-18 18:53:02

Kika
U┐ytkownik

Kika, nie chc─Ö si─Ö wtr─ůca─ç za bardzo, ale....Twoja c├│rka ma usta Thorntona 8O
lol lol lol
Chyba nie wyzdradzi┼éam jakiej┼Ť tajemnicy? ;-)
Ojeju zwiewam, bo mnie jeszcze zastrzelisz....

Ali no dobra... rozszyfrowa┼éa┼Ť mnie.... powiem ci jeszcze jedno... u nas w rodzinie s─ů szpatu┼ékowate nosy... i co ty na to... (sama taki posiadam tongue )
je┼╝eli chodzi o te dublowane uj─Öcia, to chyba czepia┼éam si─Ö za bardzo, bo mi one wog├│le nie przeszkadzaj─ů, odnotowa┼éam je jeko ciekawostk─Ö (budynek jest budynkiem ale otoczenie wok├│┼é niego tzn. koniki i te rzeczy... oczywi┼Ťci bingo... to m├│g┼é byc post├│j powoz├│w wink )

gg 2775021

#1832 2006-04-18 18:59:44

Kika
U┐ytkownik

dopisuj─Ö si─Ö do tej kolejki... jestem za monik─ů24

gg 2775021

#1833 2006-04-18 20:20:37

Gosia
U┐ytkownik

Przetlumaczylam fragmencik artykulu na temat N&S
Love in a cold climate:

Oryginal:
Back in Keighley, Denby-Ashe prepares for her next scene with Thornton, played by the little-known Richard Armitage. The chemistry between the two will be key to the drama's success, but the young actors appear unfazed by the challenge. "As soon as I saw Richard, I knew he was Thornton," Denby-Ashe says. "Just in the way he holds himself, he has a real presence."
Armitage feels equally confident of the pair's compatibility, "Something great happened when I read with Daniela. Something clicked. There are only four scenes in the whole drama when Margaret and John are actually alone together, and that heightens the tension between them. It's a wonderfully antagonistic relationship, and a real meeting of minds as well."

Tlumaczenie:
„Chemia mi─Ödzy nimi (Margaret i Thorntonem) b─Ödzie kluczem sukcesu filmu, ale mlodzi aktorzy wydaja sie sprostac wyzwaniu.
„Jak tylko ujrza┼éam Ryszarda, wiedzialam ze on to Thornton”. – mowi Daniela - "spos├│b w jaki si─Ö poruszal (trzymal), on mia┼é osobowosc".
Armitage jest rownie ufny we wzajemne relacje tej pary.
„Cos wielkiego si─Ö stalo, kiedy czyta┼éem z Daniela. Cos zaskoczy┼éo. Tam sa tylko 4 sceny w calym filmie, kiedy Margaret i John sa razem sami i cisnienie miedzy nimi wzrasta. To wspanialy antagonistyczny zwiazek i prawdziwe spotkanie umyslow”.
calosc:
http://enjoyment.independent.co.uk/film … le4111.ece

Z Południa na Północ:

#1834 2006-04-18 20:28:54

Kika
U┐ytkownik

„Cos wielkiego si─Ö stalo, kiedy czyta┼éem z Daniela. Cos zaskoczy┼éo. Tam sa tylko 4 sceny w calym filmie, kiedy Margaret i John sa razem sami i cisnienie miedzy nimi wzrasta. To wspanialy antagonistyczny zwiazek i prawdziwe spotkanie umyslow”.

i tutaj jest kolejny dowód na to, że aktorzy byli bezbłędnie dobrani...

bardzo podoba mi si─Ö ta wypowied┼║ Rysia... i daje sporo do my┼Ťlenia... wink pewnie on sam pos─ůdzi┼éby mnie o b┼é─Ödn─ů interpretacj─Ö... wink

gg 2775021

#1835 2006-04-18 20:43:51

caroline
U┐ytkownik

Dzi─Öki Gosiu, fajny jest ten artykulik :-)
Co do spraw porz─ůdkowych, (jak ja tego nie lubi─Ö):
- migotko, Marianno, k┼éaniam si─Ö w pas i uderzam z─Öbami w kolana DZI─śKI
- lista społeczna powstaje (mam na niej w tej chwili: Gitkę, Kikę, Mariannę, Aine, Migotkę, Monikę24, Gosię (?), siebie wink )
- aby nie zwi─Öksza─ç liczby w─ůtk├│w, t┼éumaczenia, przynajmniej na razie, b─Öd─ů pojawia─ç si─Ö tutaj, "lista spo┼éeczna" b─Ödzie je te┼╝ dostawa─ç spod lady na maila
- osobny w─ůtek dla t┼éumacze┼ä wydaje mi si─Ö sensowny, tak┼╝e ze wzgl─Ödu na nowe fanki, ale postanowi┼éy┼Ťmy nie zwi─Öksza─ç liczby w─ůtk├│w N&S wi─Öc tego nie r├│bmy, przynajmniej do czasu, gdy poznamy jasne stanowisko Kazika w tej sprawie
- proponuj─Ö, aby w w─ůtku Sandy Welch zamieszcza─ç t┼éumaczenia artyku┼é├│w (i zmieni─ç mu tytu┼é) co na to szanowna a┼étorka?
- powsta┼é jaki┼Ť czas temu osobny w─ůtek pt. "N&S cd" czy jako┼Ť tak, mo┼╝e cz─Ö┼Ť─ç dyskusji przeniesie si─Ö tam, spr├│bujmy, biedactwo ma zaledwie dwie strony :twisted:

Alison, t┼éumaczko niezmordowana, mog─Ö si─Ö zaj─ů─ç kolporta┼╝em, aby Ci─Ö odci─ů┼╝y─ç

#1836 2006-04-18 20:43:52

Gosia
U┐ytkownik

Inny wywiad
In a Taxi with…….RICHARD ARMITAGE :

Oryginal:
"Daniela Denby-Ashe had already been offered the part of the heroine, Margaret, and it was their ‘instant chemistry’ at the audition that got him the job. ‘It wasn’t difficult do smoulder in scenes with Daniela, because she’s so incredibly beautiful,’ he says. ‘You look at her face and you just want to kiss her.’
No surprise that he and Daniela are still in touch, although he claims there was no off screen romance. ‘I think Daniela will be a good friend. We went out socially and got on so brilliantly,’ says Richard."

Tlumaczenie:
Danieli Denby-Ashe zaproponowano rolę Margaret, i to była "natychmiastowa chemia" w czasie przesluchania, które miala z nim (Armitagem) w czasie pracy nad filmem.
"Nie by┼éo trudno gra─ç (smoulder?) w scenach z Daniel─ů, poniewa┼╝ ona jest nieprawdopodobnie piekna" - mowi (Richard) - "Patrzysz na jej twarz i po prostu chcesz ja calowac".
Nie jest wiec zaskoczeniem, ze on i Daniela wci─ů┼╝ sa w kontakcie, chociaz dementuja, ze mieli romans poza ekranem. "Mysle ze Daniela jest dobrym przyjacielem. Wychodzimy towarzysko i jest ┼Ťwietnie" – mowi Richard.

Mail on Sunday, You magazine, April 2005

Z Południa na Północ:

#1837 2006-04-18 20:49:31

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

My dear ladies!!! I beg you, most fervently, to relieve my suffering...M├│wi─ůc wprost: mog┼éaby mi kt├│ra┼Ť z Was udost─Öpni─ç NORTH&SOUTH? Du┼╝o s┼éysza┼éam o tym serialu i baaardzo chcia┼éabym go zobaczy─ç. W rzeczy samej aktor odtwarzaj─ůcy rol─Ö Thortona jest elektryzuj─ůcy. A┼╝ mnie pokopa┼éo. Usi┼éowa┼éam sama ul┼╝y─ç swym cierpieniom ale ┼╝adnym sposobem nie mog┼éam tego ┼Ťci─ůgn─ů─ç. Na DVD mnie nie sta─ç bo mam tylko 50 funt├│w rocznego dochodu, a niestety w s─ůsiedztwie nie pojawi┼é si─Ö ┼╝aden kawaler z 5.000. Wi─Öc chyba same rozumiecie w jakim jestem po┼éo┼╝eniu. Please end my agony!
polonaise@poczta.fm

#1838 2006-04-18 20:49:36

Kika
U┐ytkownik

wida─ç w filmie t─Ö chemi─Ö pomi─Ödzy nimi... wygl─ůdaj─ů bardzo realistycznie i jak prawdziwi zakochani... chyba nie mo┼╝na tak wszystkiego zagra─ç.... wink

nie wiem jak ci─Ö tytu┼éowa─ç...colins? mo┼╝e jaki┼Ť skr├│t.... jestem ch─Ötna... reszta na maila wink

witam w┼Ťr├│d nas

gg 2775021

#1839 2006-04-18 20:53:47

Gosia
U┐ytkownik

Dzi─Öki Gosiu, fajny jest ten artykulik :-)

Dzieki big_smile Tez probuje z moim nieudolnym angielskim troche Was odciazyc, ale za literature sie nie biore, bo boje sie zepsuc. Tu trzeba mistrza, a nie poczatkujacego ucznia wink

- lista społeczna powstaje

Mozna mnie do listy dorzucic, choc na razie mam chyba calosc, i chyba uporzadkowana.

proponuj─Ö, aby w w─ůtku Sandy Welch zamieszcza─ç t┼éumaczenia artyku┼é├│w (i zmieni─ç mu tytu┼é) co na to szanowna a┼étorka?

Szanowna "ałtorka" nie ma nic przeciwko temu big_smile

Z Południa na Północ:

#1840 2006-04-18 20:57:57

Kika
U┐ytkownik

jak lista spo┼éeczna si─Ö powi─Ökszy to mog─Ö odci─ů┼╝y─ç Caroline wink

gg 2775021

#1841 2006-04-18 21:23:59

Alison
U┐ytkownik

Alison, t┼éumaczko niezmordowana, mog─Ö si─Ö zaj─ů─ç kolporta┼╝em, aby Ci─Ö odci─ů┼╝y─ç

Och by┼éoby cudnie. Mog─Ö Ci za to publicznie wyzna─ç mi┼éo┼Ť─ç Karolu ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1842 2006-04-18 22:12:47

caroline
U┐ytkownik

Alison, wybacz nie lubi─Ö brodatych, k┼éuj─ů wink
Zerknij w mailika

#1843 2006-04-18 22:22:35

ewa7
U┐ytkownik

Eeee tam k┼éuj─ů
Widocznie ten by┼é niew┼éa┼Ťciwy i k┼éu┼é

#1844 2006-04-18 22:24:06

Alison
U┐ytkownik

Alison, wybacz nie lubi─Ö brodatych, k┼éuj─ů wink
Zerknij w mailika

Ale czy ja Cię chcę całować?!
Chc─Ö Ci tylko powiedzie─ç how urgently I admire and love you, ot i wszystko. Za to, ┼╝e mnie tak zaopiekowa┼éa┼Ť i mnie tak pi─Öknie odci─ů┼╝asz i w og├│le okazujesz zrozumienie, dla moich fju b┼╝dziu i innych za┼éamek psychicznych. W czym tu zarost przeszkadza? 8O

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1845 2006-04-18 22:40:18

Gosia
U┐ytkownik

Ja chcialam tylko w ramach dygresji, ze daje tekst oryginalny do tych artykulow, bo moze jak jakas glupote palne, to mnie poprawicie ..

Ps. Mecze sie wlasnie nad nowym , ale ciezki jest. Chyba sie zwroce do Ali po pomoc sad ale mam skrupuly moralne , bo Ali chyba juz ledwie dycha ...

Z Południa na Północ:

#1846 2006-04-18 22:46:09

ewa7
U┐ytkownik

Inny wywiad
(Armitagem) w czasie pracy nad filmem.
"Nie by┼éo trudno gra─ç (smoulder?) w scenach z Daniel─ů, poniewa┼╝ ona jest nieprawdopodobnie piekna" - mowi (Richard) - "Patrzysz na jej twarz i po prostu chcesz ja calowac".

To musi by─ç niez┼éy Czaru┼Ť
Ju┼╝ to kiedy┼Ť pisa┼éam
Te półusmiechy i to zmarszczone zatroskane czółko..........

#1847 2006-04-18 22:49:05

ewa7
U┐ytkownik

http://img508.imageshack.us/img508/3647/sk322adankajohn62sb.jpg

#1848 2006-04-18 22:57:44

Alison
U┐ytkownik

Inny wywiad

Ju┼╝ to kiedy┼Ť pisa┼éam

HA, ale chcia┼éaby┼Ť, ┼╝eby kto┼Ť tak o Tobie powiedzia┼é.
Ja to bym kciała..... :oops:

#1849 2006-04-18 23:04:34

ewa7
U┐ytkownik

Inny wywiad

Ju┼╝ to kiedy┼Ť pisa┼éam

HA, ale chcia┼éaby┼Ť, ┼╝eby kto┼Ť tak o Tobie powiedzia┼é.
Ja to bym kciała..... :oops:

A kto by nie chciał
Chocia┼╝ mam swiadomo┼Ťc , ┼╝e mnie to si─Ö juz nie przydarzy :cry:
Bo co mi po komplementach jak to m├│wi stary dziad

#1850 2006-04-18 23:15:14

Alison
U┐ytkownik

A kto by nie chciał
Chocia┼╝ mam swiadomo┼Ťc , ┼╝e mnie to si─Ö juz nie przydarzy :cry:
Bo co mi po komplementach jak to m├│wi stary dziad

No niby tak, ale pomarzy─ç to zawsze "pienknie" jest...

Stopka forum