Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1801 2006-04-18 11:08:00

Kika
Użytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Jestem przekonana, ze tworcy filmu nigdy nie przypuszczali, ze odbior bedzie taki jaki jest. Uwazali ze film bedzie ogladany, ale nie az tak. To jak jest odbierany, jak analizowany, jak skupiamy sie na kazdym szczegole -to wszystko przekroczylo ich najsmielsze wyobrazenia.

z pewno?ci? nie zawiod?y?my twórców jako wierni widzowie ich dzie?a... pytanie czy oni s? doko?ca ?wiadomi co z nami uczynili.... jaki zam?t wprowadzili w nasze ?ycie... ile marze? powsta?o na kanwie tego serialu.... etc.etc.

gg 2775021

#1802 2006-04-18 11:17:02

AineNiRigani
Użytkownik

Aine, chyba pierwszy raz odzywasz si? w tym w?tku!!! :-)
My?la?am, ?e nas bojkotujesz Ty skrytoczytaczu!!! lol

Ja i bojkot??? big_smilebig_smilebig_smile
Tak naprawde N&S ogladnelam dopiero tuz przed swietami. Powiedzialam sobie ze przyjemnosci odloze na bok, najpierw zobowiazania. I dopoki nie zgralam filmow dla dziewczat, dopoty nie ogladalam big_smile Giteczka i Caitri dostaly filmy, wiec i dla mnie nastapil czas N&Sodowy

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#1803 2006-04-18 11:27:09

GosiaJ
Użytkownik

Ja te? ich nie dostrzeg?am za pierwszym razem...
ale niew?tpilwie nale?? do grona szcz??liwców co wa?kuj? ten film na okr?g?o..... do granic mo?liwo?ci si? nakr?caj?.... i z czasem zaczynaja wy?awia? takie pere?ki....

Ja te? w kó?ko wa?kuj?, a je?li nie ogl?dam (przynajmniej pojedynczych scen), to przegl?dam jakie? strony albo czytam w?tek tutaj albo gapi? si? w wygaszacz albo próbuj? co? t?umaczy?... Zboczenie i tyle :-)

PS. Kiko, widzia?am Twoje zdj?cie w galerii, z córeczk? chyba - ?liczne :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#1804 2006-04-18 11:28:43

Kika
Użytkownik

tak z córeczk?.... dzi?kuj?.... doda?am je jeszcze przed ?wi?tami, ale Kazik chyba dopiero teraz je zamie?ci?.... lepiej pó?no ni? wcale.... wink

gg 2775021

#1805 2006-04-18 12:03:13

Gosia
Użytkownik

Tak naprawde N&S ogladnelam dopiero tuz przed swietami [...] i dla mnie nastapil czas N&Sodowy

i jak? wink

#1806 2006-04-18 12:05:24

Gosia
Użytkownik

tak z córeczk?...

Ja tez zajrzalam. Bardzo ladne zdjecie big_smile

#1807 2006-04-18 12:15:19

AineNiRigani
Użytkownik

Nooooo... Fajny film big_smile
A tak z wiekszym entuzjazmem: bardzo fajny film
A odzwierciedlajac rzeczywiste uczucia - jeden z najlepszych seriali jakie widzia?am big_smile big_smile big_smile big_smile

#1808 2006-04-18 12:24:16

Kika
Użytkownik

Nooooo... Fajny film big_smile
A tak z wiekszym entuzjazmem: bardzo fajny film
A odzwierciedlajac rzeczywiste uczucia - jeden z najlepszych seriali jakie widzia?am big_smile big_smile big_smile big_smile

no Aine... nie?le budujesz napi?cie....
wink
Oczywi?cie, ?e to jeden z niewielu wy?mienitych seriali... big_smile big_smile

gg 2775021

#1809 2006-04-18 12:27:41

Gosia
Użytkownik

No, no! Jestem pod wrazeniem big_smile
Az tak wiele nie oczekiwalam. Widac i Ty uleglas tej magii...

#1810 2006-04-18 13:07:14

AineNiRigani
Użytkownik

No, no! Jestem pod wrazeniem big_smile
Az tak wiele nie oczekiwalam. Widac i Ty uleglas tej magii...

Uwielbiamn produkcje BBC. Czy dokumentalne, czy przyrodnicze, czy te? historyczne, fabularne i obyczajowe.
Jak widze ze film pochodzi ze stadniny BBC juz z góry daje mu kredyt zaufania big_smile

#1811 2006-04-18 13:13:11

Kika
Użytkownik

Uwielbiamn produkcje BBC. Czy dokumentalne, czy przyrodnicze, czy te? historyczne, fabularne i obyczajowe.
Jak widze ze film pochodzi ze stadniny BBC juz z góry daje mu kredyt zaufania

tak mam to samo.... ?a?uj? tylko, ?e w tej zapad?ej dziurze gdzie mieszkam nie mam BBC Premier.... oj bardzo bardzo ?a?uj?...

gg 2775021

#1812 2006-04-18 13:29:16

AineNiRigani
Użytkownik

ja równie? :cry:

#1813 2006-04-18 13:38:36

GosiaJ
Użytkownik

Musz? si? z Wami podzieli? moja rado?ci? - w?asnie przysz?a przesy?ka z Merlina, a w niej - "North & South" by E. Gaskell, a jak?e lol lol lol

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#1814 2006-04-18 13:52:03

Kika
Użytkownik

a ja otrzyma?am info, ?e do mnie przesy?kaju? zosta?a wys?ana smile

gg 2775021

#1815 2006-04-18 14:01:30

Gosia
Użytkownik

A ja juz mam big_smile
Bylam w tej lepszej sytuacji, ze nie musialam czekac na przesylke, bo odebralam osobiscie po 3 dniach od zamowienia big_smile

#1816 2006-04-18 14:17:34

Kika
Użytkownik

szcz??ciaro.... ciesz si?, ?e nie mieszkasz tam gdzie wrony zawracaj?..... wink (i firmy kurierskie równie?)

gg 2775021

#1817 2006-04-18 14:59:02

Kika
Użytkownik

A ja ciebie Migotko nie widz? niestety..... big_smile

gg 2775021

#1818 2006-04-18 15:21:10

Gosia
Użytkownik

Ja te? w kó?ko wa?kuj?, a je?li nie ogl?dam (przynajmniej pojedynczych scen), to przegl?dam jakie? strony albo czytam w?tek tutaj albo gapi? si? w wygaszacz albo próbuj? co? t?umaczy?... Zboczenie i tyle

Skad ja to znam, skad ja to znam... wink
I to sie wcale nie konczy ... i nie slabnie...

#1819 2006-04-18 15:26:48

Marianna
Użytkownik

Skasowa?am (prawie) mojego przyd?ugawego posta, ale dziewczyny, apeluj? do Was, ?eby?ci za?o?y?y oddzielny temat, gdzie b?dzie mo?na zamieszcza? tylko i wy??cznie t?umaczenia N&S. W tym temacie bardzo trudno znale?? te fragmenty, zw?aszcza osobom, które wpadaj? tu raz na kilka dni. Nie ka?dy mo?e na bierz?co ?ledzi? rozwój wypadków, a wertowanie wielu stron i ?owienie t?umacze? w g?szczu innych postów jest czasoch?onne. Gdyby t?umaczenia by?y dodawane w odr?bnym temacie ?atwo by?oby sprawdza? co nowego. Przesy?anie mailem w sytuacji, kiedy praca wci?? jest w toku mog?oby sprawi? pogubienie fragmentów. Mo?e na razie dodawajmy je tutaj na forum, ale w oddzielnym temacie, PROOOOOOSZ???????????!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

#1820 2006-04-18 15:38:43

Alison
Użytkownik

pierwszy: dwa razy jest to samo uj?cie budynku, wszystkie detale w tym (a mo?e mia?am zwidy wink ) s? takie same.)

No ale budynek jest czym? sta?ym, czemu co? mia?oby sie zmienia? w detalach. ja tego nie zauwa?y?am

drugie: schody - scena w której Margaret zosta?a zaczepiona przez robotników.... i uratowana przez Higginsa... na ko?cu tych schodów jest ulica na której stoi powóz, którym potem odje?d?a Margaret po ca?ym incydencie....
i w scenie kiedy robotnicy zbiegaj? po schodach do Thorntona (w czasie strajku)... ten powóz dalej tam stoi....

A mo?e tam jest po prostu przystanek 'powozowy' taki ichniejszy postój taxi ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#1821 2006-04-18 15:45:39

Alison
Użytkownik

tak z córeczk?.... dzi?kuj?.... doda?am je jeszcze przed ?wi?tami, ale Kazik chyba dopiero teraz je zamie?ci?.... lepiej pó?no ni? wcale.... wink

Kika, nie chc? si? wtr?ca? za bardzo, ale....Twoja córka ma usta Thorntona 8O
lol lol lol
Chyba nie wyzdradzi?am jakiej? tajemnicy? ;-)
Ojeju zwiewam, bo mnie jeszcze zastrzelisz....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#1822 2006-04-18 15:52:12

Alison
Użytkownik

Mo?e na razie dodawajmy je tutaj na forum, ale w oddzielnym temacie, PROOOOOOSZ???????????!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Dziewczyny nie dra?nijmy Kazika, nie ?ebym go mia?a za jakiego? brutala, ale jednak robi nam uprzejmo??, ?e znosi to zbiorowe szale?stwo nie do ko?ca "na temat". Proponuj? zosta? przy starym obyczaju, a kto b?dzie mia? ochot? na ca?o?? t?umacze? rozkolportujemy e-mailem. Przecie? w ko?cu nam si? ta ksi??ka sko?czy, a ?e z pomoc? przysz?a mi Caroline zwana Charles'em (nie wiedzie? dlaczego ;-)), wi?c koniec nastapi szybciej niz Wam si? zdaje, bo postanowi?y?my podzieli? sie robota i bedziemy t?umaczy? rozdzia?y po kolei, na przemian, jedna po drugiej, to nam przyspieszy robot?, odci??y czasowo, bo rozdzia?y podzieli sie na strawne dla forum kawa?ki i mysl?, ?e wszyscy b?d? zadowoleni, a na ca?o?? troszke poczekajcie. Przeciez jest co? takiego jak cykl wydawniczy, i to troche trwa ;-)

#1823 2006-04-18 16:05:06

Marianna
Użytkownik

wi?c ja si? ustawiam w kolejce- tzn uprzejmie prosz?, je?li b?dziecie rozsy?a? dodajcie tak?e mnie do swojej listy. Czekam z niecierpliwo?cia na ka?dy najmniejszy kawa?ek

#1824 2006-04-18 16:06:20

Alison
Użytkownik

wi?c ja si? ustawiam w kolejce- tzn uprzejmie prosz?, je?li b?dziecie rozsy?a? dodajcie tak?e mnie do swojej listy. Czekam z niecierpliwo?cia na ka?dy najmniejszy kawa?ek

With great pleasure Miss Marianna :-)

#1825 2006-04-18 16:56:26

Gosia
Użytkownik

A na kiedy szykujecie kolejna porcje rozkoszy? wink

Stopka forum