Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1651 2006-04-16 15:13:40

Caitriona
Użytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dzi?ki Ci migotko - wcze?niej nie wy?apa?am tej strony smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#1652 2006-04-16 15:34:14

Alison
Użytkownik

http://i35.imagethrust.com/i/407689/144.jpg

Czy?by on si? tu puka? w czo?o w zwi?zku z nasz? zbiorow? histeri?? 8O

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#1653 2006-04-16 15:44:23

GosiaJ
Użytkownik

w czo?o w zwi?zku z nasz? zbiorow? histeri?? 8O

Hihi, Alison, bardzo mo?liwe. Nawet bym mu si? nie dziwi?a :-) W jednym z wywiadów radiowych na zako?czenie dziennikarka kaza?a mu obieca?, ?e przeczyta sobie wpisy na forach na swój temat (chyba chodzi?o konkretnie o Armitage Army) - mówi?, ?e przeczyta, tak ?e chyba wie, jakie to przybra?o rozmiary :-)
Ali, przepraszam, ?e przeszkadzam w ?wi?ta, ale czy mog?abym Ci podes?a? na priva jedno zdanie do zweryfikowania (takie d?ugie...). Je?li nie masz czasu, powiedz bez ogródek, b?d? próbowa? sobie radzi? - ale wiesz, ?e po tych t?umaczeniach, które tu zamieszczasz, jeste? moj? bogini? (wazelinka ;-))

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#1654 2006-04-16 16:15:40

Alison
Użytkownik

Ali, przepraszam, ?e przeszkadzam w ?wi?ta, ale czy mog?abym Ci podes?a? na priva jedno zdanie do zweryfikowania (takie d?ugie...). Je?li nie masz czasu, powiedz bez ogródek, b?d? próbowa? sobie radzi? - ale wiesz, ?e po tych t?umaczeniach, które tu zamieszczasz, jeste? moj? bogini? (wazelinka ;-))

Ach jeszcze jak mam czas. Wszystkie rodzinne zobowi?zania mam ju? za sob?, dziecko posz?o udziela? si? towarzysko, pies ?pi najedzony, odkroplony, B?OGOSTAN. Uwielbiam by? sama w domu. W?a?nie siedz? nad scenk? z przyj?cia jak Margaret zaczyna dostrzega? ró?ne pozytywy u Johna poza tymi jego ol?niewajacymi z?bkami ;-)
Wal! Chocia?, nie ukrywam, te d?uga?ne zdania w angielskim zaraz zaczn? ?ni? mi si? po nocach, ale mo?e we dwie co? uradzim. ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#1655 2006-04-16 16:27:13

Gosia
Użytkownik

Dzieki Alison, szkoda by bylo tracic tak cenny tekst. Fajnie ze go przetlumaczylas. big_smile
Nie odbiega co prawda wiele od wersji filmowej *widac wyraznie ze starali sie trzymac powiesci), ale rozni sie w jednym zasadniczym szczegole.
Wtedy John prawdopodobnie jeszcze nie mial zamiaru ubiegac sie o Margaret, choc to zainteresowanie ni? bylo dosc podejrzane wink w filmie nie bylo to powiedziane, jedynie byla wzmianka, ze uwaza ze ona za niego nie wyjdzie.

#1656 2006-04-16 16:31:16

Alison
Użytkownik

Dzieki Alison, szkoda by bylo tracic tak cenny tekst. Fajnie ze go przetlumaczylas. big_smile
Nie odbiega co prawda wiele od wersji filmowej *widac wyraznie ze starali sie trzymac powiesci), ale rozni sie w jednym zasadniczym szczegole.
Wtedy John prawdopodobnie jeszcze nie mial zamiaru ubiegac sie o Margaret, choc to zainteresowanie ni? bylo dosc podejrzane wink w filmie nie bylo to powiedziane, jedynie byla wzmianka, ze uwaza ze ona za niego nie wyjdzie.

No tak, poza tym tu s? te wszystkie jego reakcje na wypowiedzi siostry i matki, my?li sekretne ;-), w filmie tego zazwyczaj tak "wida?".

#1657 2006-04-16 16:35:36

Gosia
Użytkownik

Bardzo lubie opisy jego uczuc big_smile

#1658 2006-04-16 16:35:53

GosiaJ
Użytkownik

Ach jeszcze jak mam czas. Wszystkie rodzinne zobowi?zania mam ju? za sob?, dziecko posz?o udziela? si? towarzysko, pies ?pi najedzony, odkroplony, B?OGOSTAN. Uwielbiam by? sama w domu. W?a?nie siedz? nad scenk? z przyj?cia jak Margaret zaczyna dostrzega? ró?ne pozytywy u Johna poza tymi jego ol?niewajacymi z?bkami ;-)
Wal! Chocia?, nie ukrywam, te d?uga?ne zdania w angielskim zaraz zaczn? ?ni? mi si? po nocach, ale mo?e we dwie co? uradzim. ;-)

Ju? si? nie mog? doczeka? nast?pnego fragmentu i tych pozytywów :-)
A co do zdania, ch?tnie waln?, tylko nie mam Twojego maila :-( Chyba ?e mi go wy?lesz na malagosiaj@o2.pl

#1659 2006-04-16 16:40:28

Gosia
Użytkownik

Ja tez nastepnym fragmentem jestem zywo zainteresowana big_smile

#1660 2006-04-16 16:41:16

Gitka
Użytkownik

Alison wielkie dzi?ki za fragment ksi??ki.
Wpad?am tu na chwil? (ja dopiero czekam na go?ci) a tu taki spory fragment.
Ci??ko by?o Thortonowi kocha? si? w Margaret, kiedy wszyscy wokó? niego opowiadali mu jaka to ona niedobra...

http://img118.imageshack.us/img118/4193/czepeczek8xq.jpg

#1661 2006-04-16 16:48:02

GosiaJ
Użytkownik

Ci??ko by?o Thortonowi kocha? si? w Margaret, kiedy wszyscy wokó? niego opowiadali mu jaka to ona niedobra...

A jeszcze gorzej, gdy ona sama niedobrze go traktowa?a. My?l?, ?e on najpierw bardzo g??boko skrywa? swoje uczucie. W tym fragmencie przet?umaczonym przez Alison mówi matce, ?e chce, by dobrze traktowa?a Margaret (zmienia mu si? g?os), ale potem sam si? ?mieje z my?li, ?e móg?by si? z ni? o?eni?. Biedny Thorntonik... ;-)
Gosiu, ja te? lubi? opisy jego uczu?. Dzi?ki Alison mamy wgl?d w jego psychik? :-)

#1662 2006-04-16 16:49:18

Gitka
Użytkownik

Dziewczynki zobaczcie tutaj jest o ksi??ce na tym forum co go Migotka poda?a
http://com5.runboard.com/belisadirivomb … t4#Scene_1
http://img118.imageshack.us/img118/9230/polnoc8bd.jpg

#1663 2006-04-16 16:51:14

Alison
Użytkownik

No ale z drugiej strony Dziewczynki, có? by to by?a za mi?o?? jakby si? tak bez przeszkód od razu w sobie zakochali. Co? co si? zdobywa w takim trudzie, bardziej si? ceni. Tak jak moje t?umaczenia, co mi ida jak po grudzie ;-) Jeszcze pare rozdzia?ów i b?d? chyba najcenniejsz? rzecz? w moim domu lol

#1664 2006-04-16 16:53:06

Gosia
Użytkownik

My je sobie bardzo wysoko cenimy big_smile

#1665 2006-04-16 16:55:00

Gitka
Użytkownik

Jakie to pi?kne
http://img118.imageshack.us/img118/3189/zobaczylam8qz.jpg

#1666 2006-04-16 16:55:45

Alison
Użytkownik

My je sobie bardzo wysoko cenimy big_smile

Ale nie tak jak ja, bo si? nad nimi nie pocicie. Za to dajecie mi ?wietna motywacj? czekaj?c na ci?g dalszy :-)

#1667 2006-04-16 16:59:31

Alison
Użytkownik

Ojej, to powsta? audiobook z N&S? Szkoda, ?e go Rysiek w ca?o?ci nie czyta. Ale tego to bym juz chyba nie prze?y?a. Za s?abe mam serce na a? tyle wra?e? :?

#1668 2006-04-16 17:03:47

Gosia
Użytkownik

Ale nie tak jak ja, bo si? nad nimi nie pocicie.

A skad wiesz? wink Wlasnie, ze sie pocimy ... z emocji .... big_smile

Tez zwrocilam uwage na ten Audiobook sad Szkoda....

#1669 2006-04-16 17:05:48

Gosia
Użytkownik

Widze ze na tamtym forum udziela sie i Monika 24 i Eva7 .
Dobrze, ze trafily tez na nasze big_smile
Dzieki temu wiemy o N&S.

Te przesuwajace sie obrazki na gorze na tamtym forum bardzo sa denerwujace. Kiedys zajrzalam na to forum Elisy, ale szybko ucieklam, bo mnie to odstarszylo.
Na zagranicznym forum Elisy jest to samo. Zupelnie bez sensu.
Wczytuje sie dlugo i jest niewygodne.

#1670 2006-04-16 17:09:08

Alison
Użytkownik

Widze ze na tamtym forum udziela sie i Monika 24 i Eva7 .
Dobrze, ze trafily tez na nasz big_smile
Dzieki temu wiemy o N&S.

Ale czy nasze zycie nie by?oby troszke prostsze i mniej skomplikowane gdybysmy nadal ?y?y w b?ogiej nie?wiadomosci?

#1671 2006-04-16 17:09:27

Gitka
Użytkownik

To prawda Gosiu, dobrze ?e do Nas trafi?y lol
Jakby jeszcze Caitrionka Nam zrobi?a z tych sk?adanek co ?adniejszych -tapetki wink

#1672 2006-04-16 17:12:25

Gosia
Użytkownik

Cos Ty!
Tych emocji i nawet tego foolish passion nie oddalabym za zadne skarby swiata big_smile

#1673 2006-04-16 17:13:24

Alison
Użytkownik

No to Dzieweczki, opuszczam was. Wracam na przyj?cie do Thorntonów ;-)

#1674 2006-04-16 17:14:21

ewa7
Użytkownik

Ale czy nasze zycie nie by?oby troszke prostsze i mniej skomplikowane gdybysmy nadal ?y?y w b?ogiej nie?wiadomosci?

Alison ........... big_smile

#1675 2006-04-16 17:15:11

Gosia
Użytkownik

A Gaskell faktycznie wyglada poczciwie. Taka starsza pani.
Czytam ta Mary Barton i choc na poczatku mi sie podobala, w polowie cos siadlo i juz podoba mi sie sredniawo.
Chyba N&S to jej najlepsza ksiazka, choc jeszcze nie znam "Pan z Cranford", a i napisala tych powiesci troche.

Stopka forum