Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1201 2006-04-11 12:18:58

Alison
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No i jeszcze, zeby to nie byly takie identyczne gotowce, zeby bylo wiarygodnie. Kazda sama musi od " samej samo┼Ťci" serducha napisa─ç, ┼╝e jej po perostu rozw├│j intelektualny bez tej ksi─ů┼╝ki b─Ödzie niemo┼╝liwym i polskie spo┼éecze┼ästwo tudzie┼╝ kultura poniesie niepowetowan─ů strat─Ö ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1202 2006-04-11 12:25:25

Kika
U┐ytkownik

No ma się rozumieć, że każda sama samiusieńka napisze jak bardzo chce.... ale obstaję że wysyłka powinna nastapić w tym samym czasie i w te same miejsca wink

gg 2775021

#1203 2006-04-11 12:42:58

Alison
U┐ytkownik

Nawet nie wiesz jak bardzo...

Chyba si─Ö domy┼Ťlam....;-)

Co do mojego wygladu, to musze Cie niestety rozczarowac, mam co prawda ciemne wlosy, ale brak mi warkocza sad
Czy mam go sobie na spotkanie doczepic? wink...

Czy ja wiem...chyba jako┼Ť prze┼╝yj─Ö, ┼╝e nie masz warkocza jak Lizzy. Tw├│j nieodparty urok osobisty, pozwoli mi to prze┼ékn─ů─ç bezbole┼Ťnie, I suppose ;-)

Co prawda Ali przyslala mi jakies swoje zdjecie z psem , ale jej na nim prawie wcale nie widac sad
Wiec nie moge skorygowac tej malej chichotki wink

Czy┼╝by┼Ť sk┼éada┼éa zam├│wienie na jakie┼Ť konkrety? ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1204 2006-04-11 12:53:24

Gosia
U┐ytkownik

Jak by Ci tu powiedziec.... wink No konkrety sa mile widziane big_smile
Ale nie wiem jak sie zdolam odwdzieczyc, bo nie lubie siebie na zdjeciach.
Po prostu koszmarna jestem. Tak jak w rzeczywistosci. Quasimodo ucieka wink

"nieodparty urok osobisty" ... no nie wiem...
Mogłabym odpowiedziec tak jak Margaret inspektorowi: " Chcialabym byc przystojna" .....i miec nieodparty urok osobisty. wink

Ja jeszcze dodam do tego zdjecia, co to go wczesniej zamiescilam i tej sceny z krawatem..
Dla mnie moglby wciaz zdejmowac ten krawat i zostawac z tym rozlozonym bialym kolnierzykiem . I ten profil...
W tej scenie jest niewiarygodnie dla mnie pociagajacy....

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#1205 2006-04-11 13:00:39

Alison
U┐ytkownik

Jak by Ci tu powiedziec.... wink No konkrety sa mile widziane big_smile
Po prostu koszmarna jestem. Tak jak w rzeczywistosci. Quasimodo ucieka wink....

No masz, teraz trzeba szybko zaprzeczy─ç, a co to w og├│lre za takie samokrytyki sk┼éadanie? Wszystkie jeste┼Ťmy "psepienkne" i tego si─Ö trzymajmy a najwa┼╝niejsze to nie mie─ç kompleks├│w.

I ten profil...
W tej scenie jest niewiarygodnie dla mnie pociagajacy....

No już wiemy, Gosiu, wiemy. Żadna z nas nie dorasta Ci pod względem głębi uwielbienia dla Rysieczka ;-)

P.S. Posy┼éam Ci jedyny przypadek kiedy sylwetka ma jest eteryczn─ů ;-)

#1206 2006-04-11 14:40:08

Gosia
U┐ytkownik

Dzieki Alison, rozumiem ze dostalam fotke przekazem ... big_smile
Odbiore poczte w domu, bo w pracy mam blokade na skrzynki pocztowe na popularnych portalach, tak sie u mnie wycwanili sad

No już wiemy, Gosiu, wiemy. Żadna z nas nie dorasta Ci pod względem głębi uwielbienia dla Rysieczka

Nie dla Rysieczka, tylko dla Thorntona, ale ... co tam!..... niech bedzie, ze dla Rysieczka, bo to on w koncu stworzyl te postac, w ktorej sie zabujalam na amen wink .

Nie mam kompleksow, tylko mam niska samoocene. Ot, takie ludzkie uczucie ... boc czlowiekiem jestem i nic co ludzkie .....i tak dalej ...wink
A ze milosc jest tez ludzkim uczuciem, wiec mam jej wiele w sobie, a skoro nadarzyl sie teraz Rysiek, wiec jemu teraz tej milosci nieco udzielam, no bo wart jest tego... no i grzechu tez jest wart... wink i w ogole ......wiosna jest big_smile

Z Południa na Północ:

#1207 2006-04-11 16:26:18

Caitriona
U┐ytkownik

[URL=http://img218.imageshack.us/my.php?image=cravatgone0bq7rk.jpg]http://img218.imageshack.us/img218/8808/cravatgone0bq7rk.th.jpg[/URL]

Podobnie jak wy uwielbiam to uj─Öcie Thorntona, tzn. Richarda. Jest cudowne...

Alison - dzi─Öki za kolejne t┼éumaczenie powie┼Ťci i... czekam niecierpliwie na nast─Öpne wink

Po prostu koszmarna jestem. Tak jak w rzeczywistosci. Quasimodo ucieka

Gosia, ładnie to tak kłamać? Ja Cię widziałam 'na żywca' i wiem co mówię! Proszę nawet tak żartować.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#1208 2006-04-11 17:24:47

GosiaJ
U┐ytkownik

GosiJ Ty powinna┼Ť profesjonalne recenzje pisa─ç big_smile A mo┼╝e ju┼╝ piszesz? Wyrazy uznania.
I ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e teraz w pe┼éni do┼é─ůczy┼éa┼Ť w do "k├│┼éka r├│┼╝a┼äcowego" big_smile Im nas wi─Öcej - tym lepiej big_smile

A┼╝ si─Ö zarumieni┼éam :oops: Pisz─Ö sobie czasem recenzje na w┼éasny u┼╝ytek, bo lubi─Ö, kiedy┼Ť pisa┼éam na grup─Ö dyskusyjn─ů o filmie - ┼╝adna ze mnie profesjonalistka.
A okre┼Ťlenie "k├│┼éko r├│┼╝a┼äcowe" bardzo mi si─Ö podoba :-) Jest lepsze ni┼╝ Armitage Army ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#1209 2006-04-11 17:27:00

Caitriona
U┐ytkownik

A fakt, zapomniałam (za dużo masła) powiedzieć jak dobrze mi się czytało Twoje wrażenia po obejrzeniu "N&S" GosiuJ.
big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#1210 2006-04-11 17:29:45

GosiaJ
U┐ytkownik

GosiaJ ale┼╝ pi─Öknie napisa┼éa┼Ť o N&S.
Czy mog┼éaby┼Ť swoj─ů recenzj─Ö wys┼éa┼éa─ç do FilmWeb?
Tam jest tak ma┼éo wiadmo┼Ť─çi o tym filmie, a Twoja recenzja bardzo by j─ů wzbogaci┼éa.
Mam jeszcze pro┼Ťb─Ö do dziewczyn, ┼╝eby odda┼éy sw├│j g┼éos (jest tam skala od 1 do 10) mamy na razie tylko 5 g┼éos├│w, a to wstyd, ┼╝e tak ma┼éo.
http://www.filmweb.pl/North,and,South,% … ,id=184043

Hmmm, nigdy nie wysy┼éa┼éam tam swoich recenzji - co trzeba zrobi─ç, ┼╝eby j─ů umieszczono? Zreszt─ů zaraz sama sprawdz─Ö. I przy okazji zag┼éosuj─Ö :-)
Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée s┼éowa - jak wida─ç po godzinie, o kt├│rej post wys┼éa┼éam, mia┼éam nocn─ů wen─Ö ;-)
A tak mi się skojarzyło - czy do naszego działu artykułów można dodawać własne recenzje, czy tylko takie profesjonalne?

#1211 2006-04-11 17:32:08

GosiaJ
U┐ytkownik

GosiuJ, bardzo piekna recenzja.
Ciesze sie, ze Ty tez uleglas magii tego filmu.

Ano uległam - i siedzę tu, a zupa cebulowa zaraz mi się przypali ;-)

#1212 2006-04-11 18:12:37

GosiaJ
U┐ytkownik

GosiuJ - witamy w k├│┼éku r├│┼╝a┼äcowym big_smile . Ca┼ékowicie zgadzam si─Ö z ka┼╝dym twoim zdaniem. Najbardziej ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e docenila┼Ť posta─ç Higginsa, do kt├│rej ja od razu zapa┼éa┼éam wielk─ů sympati─ů i matki Thorntona, kt├│r─ů szczerze podziwiam za jej niez┼éomno┼Ť─ç.

To wspania┼ée postacie, trudno ich nie doceni─ç. Dzi┼Ť ogl─ůda┼éam pierwszy odcinek, pierwsze sceny z Higginsem, kiedy pomaga Margaret i odprowadza j─ů do powozu. W jego zachowaniu, g┼éosie jest niesamowita duma, szlachetno┼Ť─ç. Uwielbiam tego bohatera :-)

#1213 2006-04-11 18:27:11

GosiaJ
U┐ytkownik

A kto zastan├│wmy sie m├│g┼éby sprosta─ç roli Thorntona. Tylko niech nikt mi tu z jakim┼Ť Del─ůgiem nie wyskoczy!!!

Del─ůg to mo┼╝e co najwy┼╝ej framug─Ö drzwi gra─ç, taki drewniany! A w tej chwili w roli Thorntona nie widz─Ö nikogo poza Armitage'em - jaka┼Ť taka ograniczona jestem ;-) Chyba ┼╝e ten... no... Ma┼éaszy┼äski chyba czy jak mu tam, ale w akcji go nie widzia┼éam, wi─Öc nie wiem, czy gra─ç poradzi.

#1214 2006-04-11 18:30:48

Alison
U┐ytkownik

A okre┼Ťlenie "k├│┼éko r├│┼╝a┼äcowe" bardzo mi si─Ö podoba :-) Jest lepsze ni┼╝ Armitage Army ;-)

Pierwszy raz u┼╝ylam tego okre┼Ťlenia piszac do Gosi po pierwszym obejrzeniu, w tym w─ůtku "modlily" sie wtedy tylko 3 kobitki - Monika, Gitka i Nastazja chyba. Jak sobie ciurkiem 4 odcinki obejrzalam to napisalam do Gosi, ze o ile znam jej gust i swoje aktualne wrazenia, to zdaje sie, ze obie nieuchronnie wyladujemy w tym k├│┼éku r├│┼╝ancowym, co to si─Ö tak modli do Thorntona. No i tak sie stalo, cho─ç Gosiowy zapa┼é przekroczy┼é moje o nim wyobrazenia. A ju┼╝, ┼╝e tyle nas si─Ö tak szybko zrobi, to ju┼╝ calkiem nie przypuszcza┼éam ;-)

#1215 2006-04-11 18:34:07

Alison
U┐ytkownik

Del─ůg to mo┼╝e co najwy┼╝ej framug─Ö drzwi gra─ç, taki drewniany! A w tej chwili w roli Thorntona nie widz─Ö nikogo poza Armitage'em - jaka┼Ť taka ograniczona jestem ;-) Chyba ┼╝e ten... no... Ma┼éaszy┼äski chyba czy jak mu tam, ale w akcji go nie widzia┼éam, wi─Öc nie wiem, czy gra─ç poradzi.

Ma┼éaszy┼äski sempatyczny jest, ale za mi─Ötki. Nie nada sie. Musia┼éby to byc kto┼Ť taki z zab├│jczym spojrzeniem, twardziel nieopisany, ale jakby si─Ö rozanieli┼é, to by┼Ťmy jak kisiel miek┼éy w nogach. mamy my takiego aktora w tym naszym polskim kocio┼éeczku? narazie nikt mi nie przychodzi do m├│zgowia...

#1216 2006-04-11 18:36:37

GosiaJ
U┐ytkownik

GosiuJ, witaj w gronie oszalałych fanek JT big_smile

Hehe, "oszala┼ée fanki", to dobre okre┼Ťlenie, zwa┼╝aj─ůc na "powa┼╝ny", dawno nie-nastolatkowy wiek wi─Ökszo┼Ťci z nas ;-)
Ale nie tylko nam odbi┼éo - na stronie www.foolishpassion.com s─ů nawet utwory poetyckie na temat :-) Zreszt─ů polecam t─Ö stronk─Ö, nie wiem, czy kto┼Ť o niej pisa┼é. Fajne s─ů np. m─ůdro┼Ťci ┼╝yciowe, kt├│re mo┼╝na naby─ç na podstawie serialu ( w dziale: humor) - kilka z nich przet┼éumaczy┼éam :-)

- Czasami zwyk┼éy u┼Ťcisk d┼éoni mo┼╝e by─ç r├│wnie ekscytuj─ůcy jak przytulenie.
- Nigdy nie sp─Ödzaj popo┼éudnia prasuj─ůc, kiedy tego samego wieczoru oczekujesz go┼Ťci.
- Gulasz to bardzo niedoceniana potrawa.
- Kiedy tw├│j poci─ůg zatrzyma si─Ö na stacji, wysi─ůd┼║ – na wszelki wypadek!
- Kiedy m─Ö┼╝czyzna, kt├│rego poci─ůgasz, pyta: „Jest pani chora?” i patrzy na ciebie w TAKI spos├│b, powiedz tylko „Tak” i omdlej w jego ramionach.
- Strze┼╝ si─Ö nienawi┼Ťci do m─Ö┼╝czyzny od pierwszego wejrzenia – w ko┼äcu si─Ö w nim zakochasz.
- Strze┼╝ si─Ö przebywania w obecno┼Ťci przystojnego m─Ö┼╝czyzny, kt├│ry zdejmuje „krawat” – twoje ┼╝ycie ju┼╝ nigdy nie b─Ödzie takie same.
- Je┼Ťli zdecydujesz si─Ö stan─ů─ç oko w oko z rozw┼Ťcieczonym t┼éumem, upewnij si─Ö, ┼╝e WMPWF (Wysoki Mroczny Przystojny W┼éa┼Ťciciel Fabryki) jest w pobli┼╝u, by zapewni─ç ci bezpiecze┼ästwo.

I z tej samej strony - taka informacja :-)
Spo┼Ťr├│d pi─Öciu „ulubionych scen w telewizji (brytyjskiej oczywi┼Ťcie) roku 2004” trzy pochodz─ů z „N&S”: scena o┼Ťwiadczyn (5 miejsce), „Look back at me” (2)) i fina┼éowa scena na stacji (na miejscu pierwszym).

Jest tam jeszcze taki zabawny tekst o zawodach pomi─Ödzy JT i Mr. Darcy - w stylu relacji sportowej - zabra┼éam si─Ö za t┼éumaczenie, mo┼╝e mi si─Ö uda, to pode┼Ťl─Ö Wam do przeczytania.

#1217 2006-04-11 18:40:02

GosiaJ
U┐ytkownik

A to specjalnie dla GosiJ, kt├│rej jak przeczyta┼éam bardzo spodoba┼é si─Ö spos├│b w jaki Thornton obna┼╝a┼é sw─ů szyj─Ö big_smile

C├│┼╝ mog─Ö powiedzie─ç - DZI─śKUJ─ś lol Bo przecie┼╝ robi to niesamowicie. Notabene, jak nazywa si─Ö to, co on nosi na szyi, bo przecie┼╝ nie apaszka!

#1218 2006-04-11 18:41:04

Alison
U┐ytkownik

- Kiedy m─Ö┼╝czyzna, kt├│rego poci─ůgasz, pyta: „Jest pani chora?” i patrzy na ciebie w TAKI spos├│b, powiedz tylko „Tak” i omdlej w jego ramionach.
- Strze┼╝ si─Ö nienawi┼Ťci do m─Ö┼╝czyzny od pierwszego wejrzenia – w ko┼äcu si─Ö w nim zakochasz. .

DOBRE!!!

- Strze┼╝ si─Ö przebywania w obecno┼Ťci przystojnego m─Ö┼╝czyzny, kt├│ry zdejmuje „krawat” – twoje ┼╝ycie ju┼╝ nigdy nie b─Ödzie takie same..

To dla Gosi. Ona regularnie omdlewa przy tej scenie wink

#1219 2006-04-11 18:43:28

Alison
U┐ytkownik

[Notabene, jak nazywa si─Ö to, co on nosi na szyi, bo przecie┼╝ nie apaszka!

No w┼éa┼Ťnie, bo ani to krawat, ani typowy halsztuk. Wi─ů┼╝e to przecie┼╝ jak much─Ö. Czasem nawet okropeczn─ů, jak ta ┼╝├│┼éta na przyj─Öciu, co to mu chcia┼éa brod─Ö za wszelk─ů cen─Ö urwa─ç.

#1220 2006-04-11 18:54:21

GosiaJ
U┐ytkownik

A już, że tyle nas się tak szybko zrobi, to już calkiem nie przypuszczałam ;-)

Musimy sobie sprawi─ç jakie┼Ť stosowne znaki rozpoznawcze naszego k├│┼éka. Moherowe bereciki? ;-) A tak serio - takim fajnym znakiem by┼éyby np. koszulki z napisem "Look Back At Me" - naprawd─Ö czytelne tylko dla wtajemniczonych :-)

#1221 2006-04-11 19:02:31

Gosia
U┐ytkownik

- Czasami zwyk┼éy u┼Ťcisk d┼éoni mo┼╝e by─ç r├│wnie ekscytuj─ůcy jak przytulenie.
- Nigdy nie sp─Ödzaj popo┼éudnia prasuj─ůc, kiedy tego samego wieczoru oczekujesz go┼Ťci.
- Gulasz to bardzo niedoceniana potrawa.
- Strze┼╝ si─Ö nienawi┼Ťci do m─Ö┼╝czyzny od pierwszego wejrzenia – w ko┼äcu si─Ö w nim zakochasz.
- Strze┼╝ si─Ö przebywania w obecno┼Ťci przystojnego m─Ö┼╝czyzny, kt├│ry zdejmuje „krawat” – twoje ┼╝ycie ju┼╝ nigdy nie b─Ödzie takie same.
- Je┼Ťli zdecydujesz si─Ö stan─ů─ç oko w oko z rozw┼Ťcieczonym t┼éumem, upewnij si─Ö, ┼╝e WMPWF (Wysoki Mroczny Przystojny W┼éa┼Ťciciel Fabryki) jest w pobli┼╝u, by zapewni─ç ci bezpiecze┼ästwo.

Hehe, smialam sie przez dobra minute smile

Najbardziej podoba mi sie:
- Kiedy m─Ö┼╝czyzna, kt├│rego poci─ůgasz, pyta: „Jest pani chora?” i patrzy na ciebie w TAKI spos├│b, powiedz tylko „Tak” i omdlej w jego ramionach

Ten krawat to mnie rozklada na czynniki pierwsze big_smile erotycznie, off course ...

Gosia, ładnie to tak kłamać? Ja Cię widziałam 'na żywca' i wiem co mówię!

Wiem Caitie, ze starasz sie byc mila wink

Ano uległam - i siedzę tu, a zupa cebulowa zaraz mi się przypali

GosiuJ, Thornton jest wart co najmniej stu zup cebulowych.

napisalam do Gosi, ze o ile znam jej gust i swoje aktualne wrazenia, to zdaje sie, ze obie nieuchronnie wyladujemy w tym kółku różancowym, co to się tak modli do Thorntona. No i tak sie stalo, choć Gosiowy zapał przekroczył moje o nim wyobrazenia.

Moj tez big_smile
Nigdy nie przypuszczalam, ze tak bedzie. Zwykle nie ulegam tak szybko wink

koszulki z napisem "Look Back At Me" - naprawd─Ö czytelne tylko dla wtajemniczonych

Hehe, dobre, jestem za. Choc w tym filmie kilka takich tekstow mozna byloby jeszcze znalezc big_smile
Np. ostatni, jak to tam bylo: You're coming home with me?
Ewentualnie: You have to look hard.

Z Południa na Północ:

#1222 2006-04-11 19:51:18

Alison
U┐ytkownik

„Pani Thornton o Margaret”

Pani Thornton us┼éysza┼éa, podobne do swoich, zdecydowane kroki mijaj─ůce drzwi jadalni.
- John! To ty?
Jej syn otworzył drzwi i pojawił się w pokoju.
- Co ci─Ö sprowadza do domu tak wcze┼Ťnie? My┼Ťla┼éam, ┼╝e wybiera┼ée┼Ť si─Ö na herbat─Ö do tego przyjaciela pana Bella, tego Hale’a.
- Owszem, mamo; przyszedłem się przebrać.
- Przebra─ç si─Ö! Te┼╝ co┼Ť! Kiedy ja by┼éam dziewczyn─ů, m┼éodych m─Ö┼╝czyzn satysfakcjonowa┼éo ubranie si─Ö raz dziennie. Dlaczego musisz si─Ö przebiera─ç, ┼╝eby i┼Ť─ç i po prostu wypi─ç herbat─Ö z jakim┼Ť starym pastorem?
- Pan Hale jest d┼╝entelmenem, a jego ┼╝ona i c├│rka s─ů damami.
- ┼╗ona i c├│rka! One te┼╝ ucz─ů? Co one w┼éa┼Ťciwie robi─ů? Nigdy o tym nie wspomina┼ée┼Ť.
- Nie, mamo, dlatego, że nigdy nie widziałem pani Hale; widziałem tylko pannę Hale, przez pół godziny.
- Uwa┼╝aj ┼╝eby┼Ť nie da┼é si─Ö z┼éapa─ç jakiej┼Ť dziewczynie bez grosza, John.
- Nie tak ┼éatwo mnie z┼éapa─ç, mamo, i ty o tym wiesz. Nie chcia┼ébym te┼╝, ┼╝eby┼Ť wyra┼╝a┼éa si─Ö w taki spos├│b o pannie Hale, bo to mnie razi. Nie wydaje mi si─Ö, ┼╝eby jakakolwiek m┼éoda dama, pr├│bowa┼éa mnie z┼éapa─ç, ani te┼╝ ┼╝eby kt├│ra┼Ť robi┼éa sobie taki bezu┼╝yteczny k┼éopot.
Pani Thornton zdecydowała nie ustępować synowi; ponadto generalnie była dumna ze swojej płci.
- Dobrze, m├│wi─Ö ci tylko, uwa┼╝aj. By─ç mo┼╝e nasze dziewcz─Öta w Milton maj─ů zbyt dobry charakter, ┼╝eby ugania─ç si─Ö za m─Ö┼╝em; ale ta panna Hale pochodzi z arystokratycznych okolic, gdzie, jak m├│wi─ů, bogaci m─Ö┼╝owie s─ů w cenie.
Pan Thornton ┼Ťci─ůgn─ů┼é brwi i podszed┼é bli┼╝ej.
- Mamo (z kr├│tkim pogardliwym ┼Ťmiechem) uwierz mi. Jedyny raz kiedy widzia┼éem pann─Ö Hale, traktowa┼éa mnie z wynios┼é─ů grzeczno┼Ťci─ů, kt├│ra nosi┼éa wszelkie znamiona lekcewa┼╝enia. Trzyma┼éa mnie na dystans jak gdyby by┼éa kr├│low─ů, a ja jej pokornym, niedomytym poddanym. B─ůd┼║ spokojna mamo.
- Nie! Nie jestem ani spokojna, ani zadowolona. Z jakiej racji ona zadziera przed tob─ů nosa, c├│rka jakiego┼Ť pastora renegata? Gdybym by┼éa tob─ů, nie przebra┼éabym si─Ö dla nikogo z nich, impertynent├│w!
Kiedy wychodził z pokoju powiedział:
- Pan Hale jest dobry, mi┼éy i wykszta┼écony. Nie jest impertynentem. Co do pani Hale, to powiem ci jaka jest dzi┼Ť wieczorem, o ile zechcesz mnie wys┼éucha─ç.
Zamkn─ů┼é drzwi i wyszed┼é.
- Gardzi─ç moim synem! Traktowa─ç go jak podda┼äca, no te┼╝ co┼Ť! Ciekawa jestem gdzie ona znalaz┼éaby drugiego takiego! Ch┼éopiec i m─Ö┼╝czyzna, ale ma serce szlachetniejsze i dzielniejsze ni┼╝ ktokolwiek. I to nie dlatego, ┼╝e jestem jego matk─ů. Nie jestem ┼Ťlepa i widz─Ö co trzeba. Wiem jaka jest Fanny i wiem jaki jest John. Gardzi─ç nim! Nienawidz─Ö jej!

#1223 2006-04-11 19:54:03

Narya
U┐ytkownik

GosiuJ te "m─ůdro┼Ťci ┼╝yciowe" s─ů genialne big_smile
Teraz to je tylko trzeba na karteczk─Ö spisa─ç, zawsze mie─ç przy sobie i w wolnych chwilach powtarza─ç - co by z g┼éowy nie wylecia┼éy wink W ko┼äcu nigdy nie wiadomo kiedy si─Ö w ┼╝yciu przydadz─ů - lepiej by─ç gotow─ů big_smile
Kto wie...mo┼╝e stosju─ůc je te┼╝ znajdziemy TAKIEGO Thorntona...cho─ç drugiego takiego raczej nie ma...
Ale mo┼╝na pr├│bowa─ç - chyba zaczn─Ö cz─Ö┼Ťciej wybiera─ç kolej wink

#1224 2006-04-11 20:30:49

Gosia
U┐ytkownik

Ali, serdecznie dziekuje za kolejny smakowity kaseczek.
Odnosze wrazenie, ze scenariusz filmu jest dosc wierny oryginalowi.
Widac, ze dialogi sa z ksiazki zaczerpniete, jedynie co naturalne zreszta sa skrocone.

Z Południa na Północ:

#1225 2006-04-11 20:40:38

Alison
U┐ytkownik

„John oczami Margaret” – wcze┼Ťniej by┼éa scena z herbat─ů t┼éumaczona ju┼╝ przez Caroline.

Teraz na twarzy pana Thorntona proste brwi os┼éania┼éy jasne, g┼é─Öboko osadzone, powa┼╝ne oczy, kt├│re pozbawione nieprzyjemnej ostro┼Ťci, wydawa┼éy si─Ö mie─ç zamiar zajrze─ç w g┼é─ůb serca, a tak┼╝e dojrze─ç rdze┼ä ka┼╝dej rzeczy jakiej si─Ö przypatrywa┼éy. Zmarszczki na twarzy by┼éy nieliczne, ale wyra┼║nie zarysowane, jakby wyrze┼║bione w marmurze, okala┼éy szczeg├│lnie usta, kt├│re nieznacznie ┼Ťci─ůgni─Öte os┼éania┼éy nieskazitelnie pi─Ökne z─Öby, daj─ůce nag┼éy efekt rozb┼éysku s┼éo┼äca w rzadkich chwilach jasnego u┼Ťmiechu, jednocze┼Ťnie rozja┼Ťniaj─ůcego oczy, zmieniaj─ůcego ca┼éy wygl─ůd tego surowego i stanowczego cz┼éowieka, gotowego na wszystko, w ┼╝ywio┼éow─ů, szczer─ů rado┼Ť─ç chwili, ufn─ů i gwa┼étown─ů, w┼éa┼Ťciw─ů jedynie dzieciom. Margaret lubi┼éa ten u┼Ťmiech; by┼éa to pierwsza rzecz jak─ů podziwia┼éa u nowego przyjaciela swego ojca, a kontrast pomi─Ödzy charakterem a tymi wszystkimi zauwa┼╝onymi przez ni─ů szczeg├│┼éami zdawa┼é si─Ö t┼éumaczy─ç to, ewidentne przyci─ůganie ich ku sobie.

Ochocho, Giteczko, chyba się zaczęło! wink

Stopka forum