Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#876 2006-04-08 08:39:31

ewa7
Użytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caroline i Alison co ja robi?!!!???
Nie mog? si? oderwa?
Z domu mnie wyrzuc?
Taki poranek , taki poranek big_smile big_smile
Dzi?kuj? bardzo
Co to za towarzystwo big_smile big_smile???
Wystarczy?o wczoraj wypowiedzie? ?yczenie a dzisiaj rano juz jest spe?nione
To mi si? jeszcze nie zda?y?o jak mam?? lat( pami?tam Bambino big_smile )

#877 2006-04-08 09:17:50

Gitka
Użytkownik

Dziewczyny jeste?cie c u d o w n e
Tak jak Ewa b?d? musia?a zrobi? sobie katalog z Waszymi t?umaczeniami.
Ale pi?kny poranek, dzi?ki Wam.
Caitriona Twoja tapetka jest pi?kna i ju? na moim pulpicie, prosz? o wi?cej lol
Wiecie co jako? trudno polubi? ksi??kow? Margaret, ona tu robi za Darcego.
A ten urywek "Mia? ochot? poprosi? j?, by zrobi?a dla niego to, co zmuszona by?a zrobi? dla swojego ojca, który uj?? jej ma?y palec i kciuk w swoj? m?sk? d?o? i u?y? ich jak szczypczyków do cukru. Pan Thornton dostrzeg? jej pi?kne oczy wzniesione na ojca, pe?ne blasku, u?miechu i mi?o?ci, gdy, jak im si? zdawa?o, niezauwa?eni przez nikogo odgrywali t? krótk? pantomim?" jest pi?kny.
Ewa mnie chyba te? z domu wyrzyc?, mam tyle pracy, a siedz? na kompie (te? zamiast sprz?ta? dom to go ustroj? jak Ty- dobry pomys?)

http://img95.imageshack.us/img95/1610/oczy4qm7bc0ok.jpg

#878 2006-04-08 09:27:41

Gosia
Użytkownik

?o jejku, jestem naprawde wzruszona. Tyle szczescia naraz.
Az lzy mi sie w oczach pojawily, naprawde....
Dziewczynki, nie mam slow dla Waszej wielkiej dobroci ...
Naprawde jestescie wspanialymi istotami smile I Alison i Caroline.
Nie sadzilam, ze na tym forum przezyje tyle wzruszen.
Pieknie tlumaczycie, po prostu trudno sie oderwac od lektury, pochlanialam te zdania wzrokiem, zachlannie, czekajac na kolejne, nie mialam ich dosc...
Macie talent naprawde, swietnie sie Wasze slowa czyta...

Wszystkie Wasze tlumaczenia skrupulatnie zapisuje i bede sobie czytac smile

Gitko, masz racje, ksiazkowa Margaret jest chlodna i wyniosla, biedny ten Thornton. Sliczne sceny, t? z ojcem wykorzystali w filmie, ale miedzy Johnem i Margaret. W czasie pierwszego spotkania to ona robi zle wrazenie, moim zdaniem. Jak mozna bylo ja pokochac? Ale moze ta wyniosloscia podbila wlasnie Thorntona? Byla inna od kobiet, ktore znal.
Ach, te piekne oczy.... Gitko, znowu wodzisz mnie na pokuszenie...

Caitie, piekna tapetka, zapamietam ja sobie. Jak Ty robisz tla?

Kolejny banereK (posredni - to kolejna proba z wczoraj):
[URL=http://imageshack.us]http://img82.imageshack.us/img82/3926/margottesign24zy.jpg[/URL]

#879 2006-04-08 09:44:42

Gitka
Użytkownik

Dziewczyny, a widzia?y?cie ile jest postów na naszym temacie, ja zw?tpi?am normalnie...
http://img95.imageshack.us/img95/8593/kartka24xb.jpg

#880 2006-04-08 09:53:03

Gosia
Użytkownik

Widac, jak przezywamy ten film big_smile
Fascynacja po prostu ....
A wszystko przez Monike24... Co Ty z nami zrobilas?
I co z nami zrobil John Thornton?!

[URL=http://imageshack.us]http://img464.imageshack.us/img464/2667/cravat21gy.jpg[/URL]

#881 2006-04-08 11:41:30

Narya
Użytkownik

Tak sobie my?la?am, ?e brakuje mi w filmie sceny balowej. Oczywi?cie na pocz?tku jest wesele, ale Margaret nie ta?czy. No i przede wszystkim nie ma na nim Thorntona wink
Szkoda, ?e u Thorntonów by?o tylko "dinner perty". Co za zmarnowana okazja sad Wyobra?cie sobie: Margaret ta?czy z Thorntonem..... hmmmmm..... Rozmarzy?am si?....
Tylko nie jestem pewna czy by?my to znios?y...taka dawka wra?e?.... Ale mimo wszystko producenci mogli zaryzykowa?.

#882 2006-04-08 12:28:03

Caitriona
Użytkownik

Caroline i Alison - jeste?cie cudowne. Gor?co Wam dzi?kuj? za te fragmenty. Swietnie si? je czyta!

Alison, Gosia, Gitka - ciesz? si? ?e moje 'dzie?o' Wam si? spodobalo big_smile
Jak co? jeszcze zrobi? to wklej? wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#883 2006-04-08 14:35:08

caroline
Użytkownik

Cait, ?wietne s? te trzy w?skie obrazki w lewym dolnym rogu, pi?kne kolory i swietnie skadrowane.
Tak sobie my?l?, ?e gdyby nie to forum, to (je?li w ogóle obejrza?abym N&S), oczywi?cie pozachwyca?abym si? troch?, potem pomarudzi?a, ?e nie mam z kim pogada?, ?eby nie wyj?? na nawiedzon? maniaczk?, dosz?abym do wniosku, ?e Richard A. jest ciekawym aktorem i ju?! A tak, siedz?, ogl?dam, s?ucham, wa?kuj? angielski, szperam w necie. Nie?le! Fajnie, ?e jeste?cie.

#884 2006-04-08 14:41:59

caroline
Użytkownik

big_smile big_smile big_smile W?a?nie przeslucha?am jeden z wywiadów radiowych z RA, do których jaka? dobra dusza zamie?ci?a tu link. Na ko?cu pojawia si? seria krótkich pyta? i odpowiedzi.
1. Ulubiony program tv
"Sze?? stóp pod ziemi?"
2. Ulubiony temat do dyskusji w m?skim gronie
polityka (ale to odpowied? nie do ko?ca wiarygodna) wink
3. Ulubiony alkohol (shot, fiko?ek, czy jak to si? tam nazywa)
Wódka
4.Ulubione miejsce
Rzym
5. Ulubiony brzydki nawyk
UWAGA: D?UBANIE W NOSIE!!!

#885 2006-04-08 15:36:34

Gosia
Użytkownik

Caroline, Ty niedobra!
Jak mozesz nam takie rzeczy serwowac po tych wszystkich porannych rozkoszach roll
Moze te wywiady z RA zostawic w spokoju wink

#886 2006-04-08 15:43:49

Caitriona
Użytkownik

Cait, ?wietne s? te trzy w?skie obrazki w lewym dolnym rogu, pi?kne kolory i swietnie skadrowane.

Dzi?kuj? bardzo za te wszystkie pochwa?y big_smile

Tak sobie my?l?, ?e gdyby nie to forum, to (je?li w ogóle obejrza?abym N&S), oczywi?cie pozachwyca?abym si? troch?, potem pomarudzi?a, ?e nie mam z kim pogada?, ?eby nie wyj?? na nawiedzon? maniaczk?, dosz?abym do wniosku, ?e Richard A. jest ciekawym aktorem i ju?! A tak, siedz?, ogl?dam, s?ucham, wa?kuj? angielski, szperam w necie. Nie?le! Fajnie, ?e jeste?cie.

Hihi, to tak jak ja. No mo?e poza tym angielskim... Ale bardzo si? ciesz?, ?e tutrafi?am! big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#887 2006-04-08 15:53:20

Caitriona
Użytkownik

Caitie, piekna tapetka, zapamietam ja sobie. Jak Ty robisz tla?

Wieczorkiem napisz? do ciebie Gosiu maila i wszystko powiem wink

#888 2006-04-08 16:06:16

Gitka
Użytkownik

W?a?nie chcia?am napisa? Caitriono, ?e t?o jest ?wietne (jak u impresojnistów).
A ja bym bez Was, a przede wszystkim bez Moniki w ogóle nie wiedzia?a, ?e jest taki wspania?y serial (o ksi??ce nie wspomn?).
I ile by nas wtedy omin??o...

http://img97.imageshack.us/img97/6026/kapelusz7zg.jpg

#889 2006-04-08 16:11:17

Caitriona
Użytkownik

W?a?nie chcia?am napisa? Caitriono, ?e t?o jest ?wietne (jak u impresojnistów)

big_smile Gitka, zajrzyj tu:
http://www.janeausten.pl/modules.php?na … p;start=50[/url]

#890 2006-04-08 16:28:27

Gitka
Użytkownik

A Ty cwana bestyjka jeste? wink
Ale uzdolniona i m?dra ...
A ja to sobie zrobi?am teraz katalog z tymi t?umaczeniami ksi??ki i artyku?ów i do ka?dego do??czy?am kto t?umaczy? (?eby nie by?o).
Fajnie tak rano z kawusi? poczyta? jak on do niej wzdycha, a ona taka dumna (jak Darcy)
http://img102.imageshack.us/img102/3627/pocaunek1vc.jpg

#891 2006-04-08 17:18:57

Alison
Użytkownik

Gitka, a Twój nowy avatarek to tak w ramach przed?wi?tecznych porz?dków? ?e niby ch?opy do pracy, a my do kin zakochiwa? si? wci?? od nowa? ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#892 2006-04-08 17:29:39

Gitka
Użytkownik

Tak Alison z ust mi to wyje?a? (a mo?e w duchu troch? mi wstyd, ?e tyle siedz? na kompie i to jest wyrzut sumienia?)
Alison z innej beczki, czy wys?a?a? swoje zrobione napisy z Dumy 1940 i N&S do NAPISOW?
Chodzi mi o to, ?e wysy?am ró?nym ludziom t? Twoj? bardzo ci??k? prac?, zaznaczam zawsze, ?e Ty jeste? autork? ( nie wiem czy mog?)
Ale wida?, ?e jest wielkie zapotrzebowanie na te napisy.
Co o tym myslisz?
http://img102.imageshack.us/img102/581/ccavatar140mm.jpg

#893 2006-04-08 17:44:09

Alison
Użytkownik

To wytlumacz mi dok?adnie co, gdzie i jak, to jasne, ?e mog? wys?a?. Jak ju? si? tyle nad tym nasiedzia?am, to niech naród co? z tego ma ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#894 2006-04-08 17:56:15

Gitka
Użytkownik

Mo?e dziewczyny b?d? wiedzie? jak to zg?asza?.
Ja dam linki do napisów
http://napisy.info/
http://www.napistrefa.px.pl/subs?l=4
http://napisy.info/Quick.php
Te? tak my?la?am ?eby? to zg?osi?a, bo ludzie na pewno spoza naszego forum te? szukaj? napisów do N&S i Dumy 1940, a nie mog? znale??.
http://img97.imageshack.us/img97/4428/oczy6ym.jpg

#895 2006-04-08 17:57:50

Justyna
Użytkownik

Widz?,?e przyda? Ci si? ogród ró?any wklejony przeze mnie.Musz? co? jeszcze poszuka?,mo?e wykorzystasz.

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

#896 2006-04-08 19:14:20

caroline
Użytkownik

Dzi? mia?am troch? wolnego czasu i co wa?niejsze wolny komputer, mog?am wi?c nadrobi? zaleg?o?ci i pomi?dli? kilka scenek, w tygodniu nie mam niestety takich mo?liwo?ci, poza tym padam na dziób, mówi?c obrazowo. Troch? niepokoi mnie cie? niech?ci do Margaret przemykaj?cy przez to forum, b?d? broni? biedaczki, bo to ?wietna posta?! Ale o tym pó?niej.
Póki co, Mr. Thornton jej oczami. Na pocz?tek scenka ze s?ynnej herbatki, jedno z pierwszych spotka?.
(s?owem wyja?nienia: kilometrowe zdania Gaskell s? po prostu mordercze, je?li kto? zauwa?y jakiekolwiek b??dy stylistyczne, gramatyczne, inne, prosz? si? nie kr?powa? i woli? prosto mi?dzy oczy)

"Linie na tej twarzy by?y nieliczne, ale mocne, jakby wyci?te w marmurze, uk?ada?y si? g?ównie wokó? ust, lekko zaci?ni?tych i skrywaj?cych nieskazitelne z?by, które rozja?nia?y twarz w rzadkim promiennym u?miechu, pojawiaj?cym si? na chwil? i b?yszcz?cym w oczach. Ten u?miech zmienia? ca?y jego wygl?d, z surowego i pe?nego determinacji, typowego dla ludzi gotowych dokona? i wa?y? si? na wszystko, w ?ywy i radosny, pokazywany tak rzadko, bez strachu i tylko przez chwil?, tak jak zdarza si? to jedynie dzieciom.
Margaret lubi?a ten u?miech, by? pierwsz? rzecz?, która spodoba?a jej si? u nowego przyjaciela ojca."

#897 2006-04-08 19:16:33

caroline
Użytkownik

A tu spotkanie z jednego z ostatnich rozdzia?ów. W ksi??ce Thornton przyje?d?a do Londynu, aby omówi? sprawy zwi?zany ze zrzeczeniem si? dzier?awy i przyjmuje zaproszenie na kolacj?.

"Min?? ponad rok odk?d go widzia?a. Ostatnie wydarzenia odcisn??y swoje pi?tno i bardzo go zmieni?y, mimo to wspania?a sylwetka wci?? wyró?nia?a go na tle m??czyzn przeci?tnego wzrostu i podkre?la?a naturaln? dla niego swobod? ruchów. Jednak twarz mia? wym?czon? troskami, cho? widniej?cy na niej szlachetny spokój robi? wra?enie wrodzonej godno?ci i si?y, szczególnie na tych, którzy s?yszeli o jego zmienionej pozycji ?yciowej.
By? ?wiadom jej obecno?ci od momentu, gdy jednym spojrzeniem ogarn?? ca?y pokój, dostrzeg? skupienie z jakim s?ucha?a pana Lennoxa. Zbli?y? si? do niej ze zwyk??, nienagann? grzeczno?ci? starego znajomego. Przy pierwszych spokojnych s?owach ?ywe rumie?ce wyp?yn??y na jej policzki i ju? ich nie opu?ci?y przez reszt? wieczoru. Nie mia?a mu wiele do powiedzenia. By? rozczarowany cichym sposobem w jaki zadawa?a pytania, co wyda?o mu si? jedynie obowi?zkiem spe?nionym przez szacunek dla starych znajomych z Milton. Weszli inni i pan Thornton usun?? si? w cie?, nawi?zuj?c od czasu do czasu rozmow? z panem Lennoxem.
“Panna Hale wygl?da pi?knie, nieprawda??” – spyta? pan Lennox. „Miton jej nie s?u?y?o, kiedy pojawi?a si? w Londynie, pomy?la?em, ?e jeszcze nigdy nie widzia?em kogo? tak zmienionego. Dzi? wygl?da promiennie, ale jest te? znacznie silniejsza. Poprzedniej jesieni by?a zbyt zm?czona by odby? kilkumilowy spacer, a w ostatni pi?tek wieczorem poszli?my do Hampstead i z powrotem, mimo to w sobot? wygl?da?a równie pi?knie jak dzi?.”
„Poszli?my?” Kto? Tych dwoje, sami? "

(...)

"Margaret wygl?da?a pi?knie z w?osami przybranymi kwiatami granatu i cho? rzadko wychyla?a si? ze swojego miejsca i mówi?a niewiele, Edith nie mia?a jej tego za z?e, bo rozmowa przy stole toczy?a si? g?adko bez jej udzia?u. Margaret obserwowa?a pana Thorntona. Nigdy nie spogl?da? na ni?, wi?c mog?a to robi? niezauwa?enie i dostrzec zmiany, jakie ten krótki okres czasu na nim wyry?. Tylko na jak?? niespodziewan? uwag? pana Lennoxa jego twarz rozb?ys?a dawn? intensywn? rado?ci?, weso?y blask powróci? do oczu a usta rozchyli?y si? zapowiadaj?c ol?niewaj?cy u?miech z dawnych dni, na chwil?, instynktownie, jego spojrzenie pod??y?o w stron? Margaret, poszukuj?c jej wzroku i porozumienia. Jednak, gdy ich spojrzenia spotka?y si?, powróci?o poprzednie oblicze, by? znów ponury i niespokojny, i z determinacj? unika? ponownego spojrzenia w jej stron? w trakcie kolacji."
smile tongue

#898 2006-04-08 19:37:56

Margarett
Użytkownik

Moje uwielbienie do Ciebie nie zna granic Caroline

Marzenia prze?ywane pod wp?ywem chwili trac? ca?y urok przy ich roztrz?saniu

#899 2006-04-08 19:47:42

ewa7
Użytkownik

Dziewczyny czy na tym forum mo?na rozdawa? Oskary??
OSKAR dla Alison Caroliny za t?umaczenie i ...Oskar dla Caitriony za efekty graficzne
Jednym s?owem ok?adke w?asnej produkcji juz mamy a wnetrze te? si? uzupe?nia
BRAWO

#900 2006-04-08 19:54:41

ewa7
Użytkownik

I co dalej...........
Ale te jego u?mieszki tez s? przyjemne w filmie big_smile

Stopka forum