Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#751 2006-04-07 13:31:57

Kika
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Wiecie co? Teraz przysz┼éo mi do g┼éowy, ┼╝e jakbym by┼éa takim aktorem co to mia┼é szcz─Ö┼Ťcie w nieszcz─Ö┼Ťciu zagra─ç tak─ů rol─Ö ┼╝ycia i natkn─Ö┼éabym si─Ö na tak─ů stron─Ö jak ta nasza i te wszystkie ochy i achy, to bym si─Ö chyba ba┼éa z domu wychodzi─ç
Troche by mnie to przerażało....

Alison.. my┼Ťlisz, ┼╝e by┼éby rozczarowany? wink
Takie bezgraniczne uwielbienie chyba jest miłe...

gg 2775021

#752 2006-04-07 13:35:15

Alison
U┐ytkownik

HA! Ja te┼╝ juz mam na pulpicie te cudnie demoniczne oczy. Bo┼╝e bed─Ö monitor czarn─ů chustka zakrywa─ç, bo jak mnie m├│j potomek nakryje z now─ů tapeta od wczoraj zamknie mnie do psychuszki....
Kupi┼éam...O Jezu ┼╝ebym ja pamieta┼éa te tytu┼éy - North and South oczywi┼Ťcie, Mary Basket (czy Mary jaka┼Ťtam) i Cranford (kt├│rego s─ů 4 cz─Ö┼Ťci ale ni mom teli pini─Ödzy). Nie masz mi czego Gitko zazdro┼Ťci─ç, bo m├│j angielski naprawd─Ö nie jest taki, ┼╝ebym sobie siad┼éa i przeczyta┼éa ksi─ů┼╝k─Ö ot tak jak po polsku. Jednak troch─Ö si─Ö przy tym m─Öcz─Ö, ale to przecie┼╝ doskona┼ée ─çwiczenie.
Dobra Gosiu, wieczorkiem posprawdzam co tam jest i na ile to jest zgodne z tym co on m├│wi (och jak sobie przypomn─Ö jak on czyta, to dreszcz, dreszcz jak wiosenny deszcz po plecach...) i pode┼Ťl─Ö wieczorkiem. Czekajta kochane a┼╝ c├│┼Ť wypoc─Ö...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#753 2006-04-07 13:37:01

Alison
U┐ytkownik

Alison.. my┼Ťlisz, ┼╝e by┼éby rozczarowany? wink
Takie bezgraniczne uwielbienie chyba jest miłe...

Oj nie jestem pewna. Mnie troche przera┼╝a co my tu wyprawiamy. A najgorsze, ┼╝e ┼╝adna z nas tu chyba juz nie ma 13 lat....od do┼Ť─ç dawna..

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#754 2006-04-07 13:39:10

Monika24
U┐ytkownik

O, widzę że Kika zmieniła avatarek tongue Tak trzymać big_smile
Alison, nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç tych Twoich "wypocin" - s─ů lekarstwem na moje sko┼éatane serce. Bo chocia┼╝ mam ksi─ů┼╝k─Ö, to jednak w polskiej wersji czyta si─Ö to zupe┼énie inaczej, inny urok maj─ů odczucia Thorntona, jego zmagania z uczuciem do Margaret, ta mi┼éo┼Ť─ç pe┼éna pasji inaczej brzmi w naszym ojczystym j─Özyku

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#755 2006-04-07 13:41:06

Alison
U┐ytkownik

Alison, nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç tych Twoich "wypocin" - s─ů lekarstwem na moje sko┼éatane serce. Bo chocia┼╝ mam ksi─ů┼╝k─Ö, to jednak w polskiej wersji czyta si─Ö to zupe┼énie inaczej, inny urok maj─ů odczucia Thorntona, jego zmagania z uczuciem do Margaret, ta mi┼éo┼Ť─ç pe┼éna pasji inaczej brzmi w naszym ojczystym j─Özyku

Ty mi ju┼╝ tak lepiej nie pisz, bo czuj─Ö na plecach taki ci─Ö┼╝ar odpowiedzialno┼Ťci, ┼╝e wprost nie wiem czy go ud┼║wign─Ö ;-)

#756 2006-04-07 13:43:47

Monika24
U┐ytkownik

Ale┼╝ Alison, ja poczekam, poczekam tyle ile trzeba, Ty si─Ö nic nie ┼Ťpiesz, spokojnie t┼éumacz.
Masz tyle czasu ile tylko zapragniesz. Ja przecie┼╝ Ci─Ö nie goni─Ö big_smile
Ale Bogiem a prawd─ů, masz prawdziwy talent do tej roboty i wcale Ci tu nie kadz─Ö big_smile

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#757 2006-04-07 13:46:02

Kika
U┐ytkownik

w ko┼äcu doros┼éam do zmiany avatarka, bo si─Ö tu troszk─Ö zagnie┼║dzi┼éam... big_smile moja wilga odfrun─Ö┼éa w sin─ů dal....

poza tym avatar zgodny z moim imieniem wink

gg 2775021

#758 2006-04-07 13:48:01

Gitka
U┐ytkownik

To ju┼╝ wiem jakie ksi─ů┼╝ki kupi┼éa┼Ť i o czym.
http://www.lideria.pl/sklep/szukaj_aut? … %20Gaskell
A w┼éa┼Ťnie, ┼╝e mamy po 13 lat!
Monika to prawda, avatarek Kiki cudowny...

http://img130.imageshack.us/img130/469/zmniejszoneoczy0mg.jpg

#759 2006-04-07 13:48:40

Gosia
U┐ytkownik

Ja sie wczoraj polozylam do lozka i wciaz slyszalam jego glos w ciemnosci.... raj to glos Thorntona...nie moze byc inaczej....

Ali, nie wiem jak Ty, ale ja wlasnie skonczylam 15 lat wink wink ... kurcze, tej wersji chyba bede sie trzymac... wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#760 2006-04-07 13:50:28

Kika
U┐ytkownik

Ale Bogiem a prawd─ů, masz prawdziwy talent do tej roboty i wcale Ci tu nie kadz─Ö

podpisuj─Ö si─Ö pod stwierdzeniem Moniki z ca┼é─ů odpowiedzialno┼Ťci─ů.. big_smile

Alison, wszystkie tak s─ůdzimy... nie ma to jak twoje t┼éumaczenia... to jak balsam na sko┼éatane serce... tak trzymaj..

gg 2775021

#761 2006-04-07 13:51:02

Gosia
U┐ytkownik

Ali, Ty tak piekniscie tlumaczysz, ze nawet slow nie mam big_smile
Przeciez dobrze wiesz, ze Thornton w filmie mowi Twoimi slowami i my sie tak tymi Twoimi slowami zachwycamy big_smile

Z Południa na Północ:

#762 2006-04-07 13:59:32

Monika24
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie na forum N&S odpowiedziano na moje zapytanie o audiobook i niestety z przykro┼Ťci─ů dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e nie ma niczego takiego. A ta scenka z o┼Ťwiadczyn to by┼éa tylko demo, wstawiona przez jego agenta

#763 2006-04-07 14:11:34

Narya
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie na forum N&S odpowiedziano na moje zapytanie o audiobook

Moniczko a gdzie jest to forum? Bo ja nie wiem :oops:

#764 2006-04-07 14:15:00

Monika24
U┐ytkownik

http://c19.proboards53.com/index.cgi?
Prawdziwa studnia wiedzy o N&S

#765 2006-04-07 14:16:54

Narya
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö bardzo big_smile Ju┼╝ tam id─Ö...

#766 2006-04-07 14:26:51

Gosia
U┐ytkownik

No jak tak mozna? Nie nagrac tak pieknego audiobooka?! sad
Zaloze sie, ze pelno fanek by go kupilo. Ja bym kupila.
I zyskalby nowe.
Choc pewnie ma ich ostatnio i tak pod dostatkiem.
Ale coz szkodziloby miec wiecej, n`est pas Mr Thornton?
TAKI audiobook do poduchy... chyba bym nie zasnela... tylko sluchala i sluchala... i sluchala...

Z Południa na Północ:

#767 2006-04-07 16:00:23

ewa7
U┐ytkownik

tak widziałam Justynko tę scenę i też zwróciłam uwagę na ten szczegół... ufff
paznokcie faktycznie nie zachwycały, no ale cóż.... nikt nie jest doskonały wink

Też na to zwróciłam uwagę , ale jak się macza pióro w kałamarzu......... w końcu On cały dzień siedział w tym swoim kantorku

Ja też uważam , że Armitage ma bardzo ładne dłonie - takie lubię. Już to powiedziałam swojemu mężowi więc będzie musiał sobie amputować ręce big_smile

#768 2006-04-07 16:02:07

ewa7
U┐ytkownik

A widzia┼éy┼Ťcie scen─Ö ,gdy na hali poda┼é Higginsowi r─Ök─Ö?
M├│g┼éby j─ů (r─Ök─Ö)chocia┼╝ umy─ç i brud zza paznokci wyd┼éuba─ç.

Pardon myslałam o tym fragmencie big_smile

#769 2006-04-07 16:36:26

ewa7
U┐ytkownik

Wracajac do fryzur - to mnie się zdaje , że te panie nie czesały się codziennie
Ciekawe jak często myły włosy???

bed─Ö teraz obrzydliwa lol -jak widz─Ö suknie bez rekaw├│w to mysl─Ö o tych wiewi├│rach pod pachami-brrrr okropne

#770 2006-04-07 16:54:17

ewa7
U┐ytkownik

Ale Armitage ma jednak pewn─ů jedyna rzecz kt├│ra mi sie nie podoba
Ale tylko jedn─ů (zaraz mi sie oberwie) - a mianowicie USZY

#771 2006-04-07 17:03:25

izek
U┐ytkownik

wy nie ┼╝artujecie?
nie ma Gaskell po polsku??
czy te┼╝ gdzie┼Ť kiedy┼Ť jakie┼Ť t┼éumaczonko w g┼é─Öbokich latach 50-tych

dajcie troch─Ö nadziei...

gg 5425654

#772 2006-04-07 17:06:43

Kika
U┐ytkownik

no tak Ewciu... uszy to bardzo powa┼╝ny defekt u Thortona lol

gg 2775021

#773 2006-04-07 17:20:45

Gosia
U┐ytkownik

Co Wy mowicie za herezje! Uszy przeciez tez ma piekne big_smile

Z Południa na Północ:

#774 2006-04-07 17:35:30

Kika
U┐ytkownik

co ja robi─Ö??? ┼╝artuj─Ö sobie Ma┼égosiu... uszka s─ů oczywi┼Ťcie the best tongue

gg 2775021

#775 2006-04-07 18:10:09

Monika24
U┐ytkownik

Co Wy mowicie za herezje! Uszy przeciez tez ma piekne big_smile

Nie no, Gosie┼äka jest prawdziwie nawr├│cona tongue Kto by si─Ö spodziewa┼é, a zreszt─ů ja te┼╝ nie zauwa┼╝y┼éam ┼╝eby Thornton mia┼é jakiekolwiek wady. Wszystko idealnie w sam raz i uszy i nos i usta i nie wiem co jeszcze ... big_smile Widzia┼éy┼Ťcie zdj─Öcia z "Between the Sheets"? Nasze cude┼äko pokaza┼éo tam wszystko :oops:

Stopka forum