Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#526 2006-04-05 18:09:44

ewa7
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ewuniu napisz do mnie, jestem zawalona kopiowaniem do ch─Ötnych ale Tobie s─ůsiadce to musz─Ö wys┼éa─ç bez dw├│ch zda┼ä.

Dzięki wielkie Gitko za tak szybka reakcję ale Moniczka dała mi znać ( też szybko) , że ja juz powinnam sobie odebrac ten film na poczcie bo tam leży big_smile

Ale mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť Ci─Ö "wykorzystam" big_smile

#527 2006-04-05 18:15:49

Gitka
U┐ytkownik

A Ty narzekasz, ┼╝e nikt o Tobie nie pami─Öta, a tu ze wszystkich stron lecimy do Ciebie z pomoc─ů.
Takie to masz powodzenie big_smile no, no...

#528 2006-04-05 18:15:54

caroline
U┐ytkownik

Ranking Darcy'ego, wymi─Ökam big_smile big_smile
Co do t┼éumacze┼ä: ksi─ů┼╝ka jest chyba do┼Ť─ç trudna w przek┼éadzie, by┼éa trudna w czytaniu. Najwi─Ökszy k┼éopot sprawi┼éy mi kwestie Higginsa i Bessy, w ┼╝yciu nie widzia┼éam tylu apostrof├│w wink

Ju┼╝ kiedy Admete wspomnia┼éa pierwszy raz o N&S nosi┼éam si─Ö z zamiarem napisania do Pr├│szy┼äskiego &Co. ale jak wesz┼éam na ich stronk─Ö, to znalaz┼éam informacj─Ö, ┼╝e cykl Klasyka Powie┼Ťci jest zamkni─Öty sad Mam nadziej─Ö, ┼╝e to jaka┼Ť pomy┼éka.

Popieram jednak ide─Ö napisania takiego listu i rozes┼éania do kilku wydawnictw, w ko┼äcu Zielona Sowa te┼╝ zrobi┼éa nowe wydnaie DiU, wi─Öc mo┼╝e si─Ö skusz─ů.
Co do pomocy w t┼éumaczeniach tu na forum, to ja mog─Ö spr├│bowa─ç przet┼éumaczy─ç jaki┼Ť artyku┼é, do kt├│rego link pojawi┼é si─Ö kilka stronic wcze┼Ťniej.

#529 2006-04-05 18:21:14

Gitka
U┐ytkownik

Caroline jak najbardziej przetlumacz ten artykulik.
Dziewczyny kt├│re wklejaj─ů te angielskie teksty, to musz─ů sobie zdawa─ç spraw─Ö, ┼╝e ja tu siedz─Ö zagryzam r─Öce w rozpaczy i szlocham :cry:

#530 2006-04-05 18:30:00

Monika24
U┐ytkownik

Giteczko, cóż ja widzę, jaki piękny avatarek ... och ten Davenport. Ja sobie wkleiłam ten z czasów "The moth" - tam to dopiero był piękny lol

W "Mary Bryant" by┼éo mi go ┼╝al, szczeg├│lnie w ostatniej scenie. Siedzia┼é na sali s─ůdowej zrezygnowany i pokonany. No ale Mary straci┼éa jeszcze wi─Öcej. Mimo wszystko przykro mi by┼éo z jego powodu :cry: Biedak, kocha┼é j─ů

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#531 2006-04-05 18:45:17

Alison
U┐ytkownik

Czy mozna to przetłumaczyć
Wiem , ┼╝e oczekuj─Ö zbyt wiele ale Wasze umiej─Ötno┼Ťci tak mnie roochoci┼éy , ┼╝e robie sie bezczelna

„Kiedy pan Thornton opu┼Ťci┼é dom tego ranka by┼é niemal o┼Ťlepiony swoj─ů daremn─ů nami─Ötno┼Ťci─ů. By┼é ca┼ékowicie oszo┼éomiony tak jak gdyby Margaret zamiast wygl─ůda─ç, m├│wi─ç i porusza─ç si─Ö jak delikatna, pe┼éna wdzieku kobieta, by┼éa stanowcz─ů handlark─ů ryb, kt├│ra s┼éownie przy┼éo┼╝y┼éa mu pi─Ö┼Ťci─ů. Cierpia┼é niemal fizycznie, dokucza┼é mu przejmuj─ůcy b├│l g┼éowy i silnie pulsuj─ůce t─Ötno. Nie m├│g┼é znie┼Ť─ç ha┼éasu, o┼Ťlepiaj─ůcych ┼Ťwiate┼é, dudni─ůcego ruchu ulicznego. Mia┼é si─Ö za g┼éupca, z powodu tego cierpienia; a w dodatku w tym momencie nawet nie m├│g┼é sobie w pe┼éni u┼Ťwiadomi─ç jego przyczyny, i tego czy by┼éo stosowne do skutk├│w jakie wywo┼éa┼éo. Przynios┼éoby mu ulg─Ö, gdyby usiad┼é na schodkach przed drzwiami i zap┼éaka┼é ┼╝arliwie, jak ma┼ée skrzyczane dziecko, op┼éakuj─ůce niesprawiedliwo┼Ť─ç, kt├│rej dozna┼éo. Wmawia┼é sobie, ┼╝e nienawidzi Margaret, ale dzikie i silne uczucie mi┼éo┼Ťci rozcina┼éo to pos─Öpne, burzliwe doznanie jak b┼éyskawica, zanim zdo┼éa┼é nazwa─ç je nienawi┼Ťci─ů. Jego najwi─Ökszym pocieszeniem by┼éo rozpami─Ötywanie tych m─Öczarni; przypominanie sobie jak jej naprawd─Ö powiedzia┼é, ┼╝e chocia┼╝ nim pogardza, traktuje z dumn─ů i wynios┼é─ů oboj─Ötno┼Ťci─ů, niczego by nie zmieni┼é. Kocha j─ů i b─Ödzie kocha┼é; i przetrzyma j─ů i t─Ö ┼╝a┼éosn─ů fizyczn─ů udr─Ök─Ö”

I kolejne fragmenty:

„Wni├│s┼é j─ů do jadalni i u┼éo┼╝y┼é na sofie; K┼éad─ůc j─ů delikatnie, patrzy┼é na jej czyst─ů bledziutk─ů twarz i nagle uczucie ile ona dla niego znaczy, przeszy┼éo go tak gwa┼étownie, ┼╝e w b├│lu wyszepta┼é: „Och moja Margaret, moja Margaret! Nikt nie jest w stanie wyrazi─ç kim dla mnie jeste┼Ť! Le┼╝─ůc tu jak nie┼╝ywa dla mnie jeste┼Ť wy┼é─ůcznie kobiet─ů, kt├│r─ů zawsze kocha┼éem! Och, Margaret, Margaret!”
Kl─Öcz─ůc obok niej, m├│wi┼é niewyra┼║nie, raczej j─Öcz─ůc ni┼╝ wymawiaj─ůc s┼éowa, a┼╝ zawstydzi┼é si─Ö, kiedy wesz┼éa jego matka. Nie zauwa┼╝y┼éa nic ponad to, ┼╝e syn by┼é nieco bledszy i surowszy ni┼╝ zwykle.”

Kurcze (to ju┼╝ moje) ja to go chyba wol─Ö z filmu. Taki facet co to chce na schodkach p┼éaka─ç jak dziecko to niech wpadnie na plan Tr─Ödowatej, ale ksi─ů┼╝k─Ö to i tak chcia┼éabym przeczyta─ç w ca┼éo┼Ťci. Ju┼╝ nie pamietam kiedy czyta┼éam o takim ┼╝arliwym uczuciu. Pod┼éa jestem i chyba mi si─Ö podoba jak facet tak cierpi z mi┼éo┼Ťci ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#532 2006-04-05 18:50:23

ewa7
U┐ytkownik

A to na DOBRY WIECZÓR
http://img459.imageshack.us/img459/718/bscap00742zi.jpg
http://img440.imageshack.us/img440/4172/bscap00754dj.jpg

#533 2006-04-05 18:52:33

Monika24
U┐ytkownik

Alison, jeste┼Ť Boska tongue
Pr├│szy┼äski niech si─Ö schowa ze swoimi t┼éumaczeniami, wiem, ┼╝e daremna nadzieja na wi─Öcej, ale Twoje t┼éumaczenie czyta si─Ö jak ksi─ů┼╝k─Ö. Z wypiekami na policzkach :oops:

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#534 2006-04-05 18:53:43

Alison
U┐ytkownik

Ewka, przestań go już rozbierać! Niech lepiej zostanie w tej białej koszuli z postawionym kołnierzem i czarnej kamizelce, z lekka nieogolony, bo takiego go kocham najbardziej wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#535 2006-04-05 19:00:51

ewa7
U┐ytkownik

Alison jeste┼Ť CUDOWNA tak dobrze widzisz CUDOWNA

Masz racje najlepiej wyglada w stroju Thortona big_smile

#536 2006-04-05 19:01:05

Alison
U┐ytkownik

Alison, jeste┼Ť Boska tongue
Pr├│szy┼äski niech si─Ö schowa ze swoimi t┼éumaczeniami, wiem, ┼╝e daremna nadzieja na wi─Öcej, ale Twoje t┼éumaczenie czyta si─Ö jak ksi─ů┼╝k─Ö. Z wypiekami na policzkach :oops:

Ju┼╝ mnie tak nie bierzcie pod w┼éos, bo jak siem zdenerwujem, to rzuc─Ö t─Ö moj─ů pracow─ů robot─Ö i przez wakacje zajmnem si─Ö pisaniem tej ksi─ů┼╝ki po polskiemu tak jak zawsze marzy┼éam ;-). M├│j Tata zawsze m├│wi┼é, ┼╝e ┼╝ycie jest za kr├│tkie, ┼╝eby to co sprawia przyjemno┼Ť─ç zawsze stawia─ç w drugim rz─Ödzie za obowi─ůzkiem...
Mo┼╝e go pos┼éucham, jak zawsze zreszt─ů :-)

#537 2006-04-05 19:02:59

ewa7
U┐ytkownik

Mam taka koleżankę która publicznie lubi mówić do męża ( swoja droga bardzo dobrego człowieka)

- I tak ci─Ö zostawi─Ö z t─ů czw├│rk─ů dzieci.....
I on wtedy prawie płacze
Okropny widok taki upokorzony i p┼éacz─ůcy facet
Facet ma by─ç rycerzem , my┼Ťliwym, wojownikiem itp , a nie beks─ů

#538 2006-04-05 20:03:42

Monika24
U┐ytkownik

http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/manandfruit.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/whatwouldwewantwithbasket.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/shawlshedidntwear.jpg

:?
http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/piggyheads.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/havingachat.jpg

Daniela na scenie
http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/broandsis.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/hales.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v470/serialbather/fakeandbake.jpg

#539 2006-04-05 20:17:30

Monika24
U┐ytkownik

#540 2006-04-05 20:21:22

Alison
U┐ytkownik

A szpatułka jest chyba płaska??- tak mi się zawsze wydawało big_smile

Dobrze Ci si─Ö wydawa┼éo, a co? Przecie┼╝ Rysiek nie ma noska okr─ůg┼éego jeno d┼éugi i p┼éa┼Ťciutki ot dok┼éadnie jak szpatu┼éeczka do oz┼éacania dziewczynek co si─Ö bed─ů ze mn─ů dzieli─ç bogactwem angielskich kostiumowych seriali ;-)

#541 2006-04-05 20:32:10

ewa7
U┐ytkownik

Alison napisa│:

A szpatułka jest chyba płaska??- tak mi się zawsze wydawało big_smile

A nasz pupil ma nos szpiczasty- czy┼╝ nie???

#542 2006-04-05 20:33:10

Narya
U┐ytkownik

Nie Moniczko - to si─Ö stanowczo nie staje nudne. I my┼Ťl─Ö, ┼╝e jeszcze d┼éugo nie b─Ödzie si─Ö stawa─ç wink

A ta pierwsza tapetka ładnie się prezentuje na moim monitorku big_smile Wprowadza w taki łomantyczny nastrój.. Ech......

#543 2006-04-05 20:41:08

ewa7
U┐ytkownik

Cudne s─ů te zdjecia Thortona- te jego zamy┼Ťlenia............

#544 2006-04-05 20:42:23

Monika24
U┐ytkownik

http://i3.photobucket.com/albums/y95/deansay49/JTintheMill.jpg

#545 2006-04-05 21:16:31

Kika
U┐ytkownik

To jest specjalnie dla Ciebie Ewciu....:*
WIELKIE DZI─śKI DZI─śKI DZI─śKI big_smile
obejrza┼éam N&S w orginale, bo nie umiem sama za┼é─ůczy─ç tych napis├│w, ale wra┼╝enia mam nieziemskie...... smile (bardzo s┼éabiutko u mnie z angielskim)
scen─Ö peronow─ů ogl─ůdn─Ö┼éam ... uffff ... sama nie wiem ile razy....
tyle napi─Öcia i takie emocje, s─ů ukazane w tym filmie... dawno ju┼╝ czego┼Ť takiego nie ogl─ůda┼éam... teraz rozumiem i w pe┼éni popieram wasz zachwyt.....

Teraz do Alison
Na prawd─Ö jeste┼Ť rewelacyjna w tych t┼éumaczeniach...smile je┼╝eli przet┼éumaczysz t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö, to ustawi─Ö si─Ö po ni─ů pierwsza w kolejce....
:*

gg 2775021

#546 2006-04-05 21:34:54

Admete
U┐ytkownik

Je┼Ťli u Pr├│szy┼äskiego rzeczywi┼Ťcie nie ma szans, to moze napisac taki list do Zielonej Sowy? Oni wydaj─ů du┼╝o klasyki, cz─Östo nowe t┼éumaczenia. W wolnej chwili mog┼éabym co┼Ť takiego skleci─ç. Co do t┼éumaczenia amatorskiego...By─ç mo┼╝e wiecie, ┼╝e niejaka Armia ┼Üwistaka przet┼éumaczy┼éa VI tom Pottera jeszcze przed oficjalnym t┼éumaczeniem Polkowskiego ;-). Ja sie raczej t┼éumaczenia bym nie podj─Ö┼éa, ale mog┼éabym zosta─ç potem redaktork─ů i poprawiac stylistycznie t┼éumaczenie. By┼éby tylko jeden warunek - mog┼éabym to robi─ç dopiero w wakacje, bo teraz mam mn├│stwo spraw zawodowych na g┼éowie.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#547 2006-04-05 21:40:16

Caitriona
U┐ytkownik

Moniko, ┼Ťliczne s─ů te tapetki. Takie rozmarzone. Dzi─Öki!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#548 2006-04-05 21:55:07

ewa7
U┐ytkownik

Kiko ciesze sie , że płytka doszła
Ale martwi─ů mnie te napisy
Wysłałam je mailem- czy doszły?
To wielka strata oglada─ç ten film bez napis├│w Alison

#549 2006-04-05 21:58:54

Caitriona
U┐ytkownik

Je┼Ťli u Pr├│szy┼äskiego rzeczywi┼Ťcie nie ma szans, to moze napisac taki list do Zielonej Sowy? Oni wydaj─ů du┼╝o klasyki, cz─Östo nowe t┼éumaczenia. W wolnej chwili mog┼éabym co┼Ť takiego skleci─ç.

Mo┼╝e faktycznie warto spr├│bowa─ç napisac taki list. A n├│┼╝-widelec cos z tego wyjdzie...

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#550 2006-04-05 22:05:58

ewa7
U┐ytkownik

Je┼Ťli u Pr├│szy┼äskiego rzeczywi┼Ťcie nie ma szans, to moze napisac taki list do Zielonej Sowy? Oni wydaj─ů du┼╝o klasyki, cz─Östo nowe t┼éumaczenia. W wolnej chwili mog┼éabym co┼Ť takiego skleci─ç.

Mo┼╝e faktycznie warto spr├│bowa─ç napisac taki list. A n├│┼╝-widelec cos z tego wyjdzie...

Gdyby ten film lecia┼é w telewizji to ksi─ů┼╝ka natychmiast by sie pokaza┼éa

Stopka forum