Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-03-05 11:58:52

Nastazja
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Pami─Ötam jak ┼Ťci─ůga┼éam ostatni odcinek, szed┼é jak burza, wi─Öc nie mia┼éam serca wy┼é─ůcza─ç komputera, a p├│┼║niej do 4 nad ranem ogl─ůda┼éam go lol Czyste szale┼ästwo, ale co tam, dobrze mi z tym wink

Nastazjo, a pami─Ötasz t─ů scen─Ö w kt├│rej Nicholas zaprasza Johna na lunch do tawerny pracownik├│w? JT z podwini─Ötymi r─Ökawami koszuli wygl─ůda┼é bardzo m─Ösko :oops:

:oops:

Odebra┼éam przesy┼ék─Ö z Londynu o 19,do domu wr├│ci┼éam o 21.Zjad┼éam co┼Ť, po czym rozpocz─Ö┼éam ogl─ůda─ç (ka┼╝dy odcinek po 2 razy). W rezultacie po┼éo┼╝y┼éam si─Ö o 6,ale nie mog┼éam zasn─ů─ç. :oops:

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#27 2006-03-05 12:12:24

Monika24
U┐ytkownik

Jak si─Ögn─Ö pami─Öci─ů nigdy mi jeszcze tak nie odbi┼éo na punkcie filmu lol
Słyszałam, że na dvd oprócz filmu jest również wywiad z Richardem, to prawda?
A tu inny filmik, po┼é─ůczenie Dumy i N&S, ┼Ťliczne :oops:
http://www.savefile.com/files/7713312

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#28 2006-03-05 14:01:20

Alison
U┐ytkownik

Filmik bardzo fajny. Podoba┼é mi si─Ö ten monta┼╝ z dotykaj─ůcymi si─Ö d┼éo┼ämi, ale panna z tego S&N to taki ksi─Ö┼╝yc w pe┼éni, on rzeczywi┼Ťcie m─Öski, ale nos troch─Ö spiczasty, rzecz gustu zreszt─ů.
Nie s─ůdzi┼éam tylko, ┼╝e dozyj─Ö czas├│w, ┼╝e teraz to zakochane kobiety b─Öd─ů m─Ö┼╝czyzn po r─Ökach ca┼éowa─ç. Za moich czas├│w by┼éo odwrotnie. C├│┼╝, chyba pora si─Ö powoli zbiera─ç....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#29 2006-03-05 15:10:23

Gosia
U┐ytkownik

Filmik bardzo fajny. Podoba┼é mi si─Ö ten monta┼╝ z dotykaj─ůcymi si─Ö d┼éo┼ämi, ale panna z tego S&N to taki ksi─Ö┼╝yc w pe┼éni, on rzeczywi┼Ťcie m─Öski, ale nos troch─Ö spiczasty, rzecz gustu zreszt─ů.

Tez obejrzalam. Montaz ciekawy, filmy wydaja sie podobne wink
Mam podobne uwagi co Alison. Z tych bohaterek wole Keire, bo ta druga jakos malo romantyczna z wygladu wink
No i ku swojemu zdumieniu stwierdzilam, ze lepiej w moich oczach wypada Matthew, choc chwilami jest zabawny, a nie o to chodzilo przeciez ...
Ten z NS fryzure ma taka malo twarzowa, przylizana i ten nos ... ale wierze ze film moze byc ciekawy a i glowny bohater zyskiwac na wygladzie w samym filmie w miare rozwoju akcji. wink

Co do calowania meskiej reki, to tez mi sie to nie podoba.
Co te kobiety, takie desperatki? wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#30 2006-03-05 16:21:40

Nastazja
U┐ytkownik

Tak.Sprawia wra┼╝enie uczuciowego intelektualisty,jednocze┼Ťnie odpowiedzialnego i zdecydowanego.Uwielbiam takich m─Ö┼╝czyzn. :oops:

#31 2006-03-05 16:24:06

Monika24
U┐ytkownik

Przyznam, ┼╝e w Dumie ca┼éowanie d┼éoni nie przekona┼éo mnie wcale, patrzy┼éam si─Ö na t─ů scen─Ö i nic mnie nie ruszy┼éo, nie wzruszy┼éo, pomy┼Ťla┼éam sobie, po jakie licho ona ca┼éuje jego d┼éo┼ä. Ale ju┼╝ w N&S to by┼éo to co┼Ť, jedno z najpi─Ökniejszych wyzna┼ä mi┼éo┼Ťci, no i ten pe┼éen zachwytu wzrok Thorntona :oops:
Mi osobi┼Ťcie Thorton nie spodoba┼é si─Ö od samego pocz─ůtku, musia┼éam ws┼éucha─ç si─Ö w jego g┼éos, pozna─ç go bli┼╝ej i scena po scenie coraz bardziej robi┼é si─Ö fascynuj─ůcy, m─Öski, prawdziwy idea┼é.
Aktorka graj─ůca Margaret wygl─ůda troch─Ö jak pyza, ale nie mog─Ö sobie wyobrazi─ç na jej miejscu takiej chudzinki jak Keira.
A propo Danieli Denby Ashe (Margaret) to jej rodzice pochodz─ů z Polski, a ona sama m├│wi p┼éynnie po polsku wink

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#32 2006-03-05 16:30:11

Monika24
U┐ytkownik

Tak.Sprawia wra┼╝enie uczuciowego intelektualisty,jednocze┼Ťnie odpowiedzialnego i zdecydowanego.Uwielbiam takich m─Ö┼╝czyzn. :oops:

Co tu dużo mówić. Prawdziwy ideał :oops: W dodatku czytałam że jest wolny lol

#33 2006-03-05 16:31:48

Nastazja
U┐ytkownik

Przykaza┼éam moim krewnym,aby zrobili sobie zdj─Öcie z Richardem i poprosili go o autograf z dedykacj─ů dla mnie,je┼Ťli tylko zobacz─ů go na ulicy,w metrze,teatrze,kinie. big_smile

Daniela robi bardzo sympatyczne wra┼╝enie,zdecydowanie pasuje do roli Margaret.

#34 2006-03-05 16:48:45

Monika24
U┐ytkownik

Nastazjo, no to masz na co czeka─ç lol Zazdroszcz─Ö Ci, dla mnie jedynym rozwi─ůzaniem by┼éaby przeprowadzka do Londynu wink Pewnie zemdla┼éabym z wra┼╝enia widz─ůc Armitage'a na ulicy :oops:
Margaret ┼Ťlicznie wygl─ůda w kapeluszach, musz─Ö przyznac ┼╝e pomimo okr─ůg┼éej twarzyczki ma w sobie co┼Ť ciep┼éego, uroczego, poza tym ma bardzo ┼éadnie wykrojone usta wink

A to Margaret i John wsp├│┼écze┼Ťnie big_smile
http://img105.imageshack.us/img105/7549/fanart019pm.jpg

#35 2006-03-05 17:10:47

Nastazja
U┐ytkownik

O rety,to zdj─Öcie jest ┼Ťwietne!! Kiedy by┼éo robione? lol

#36 2006-03-05 17:25:11

Monika24
U┐ytkownik

To tylko fotomonta┼╝, w maju zesz┼éego roku jaka┼Ť fanka "zrobi┼éa" to zdj─Öcie, ┼Ťwietnie jej to wysz┼éo, bo przyznam ┼╝e gdybym nie przeczyta┼éa ┼╝e to spreparowane zdj─Öcie, nigdy bym na to nie wpad┼éa 8O

#37 2006-03-05 18:05:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mnie sie nic nie otwiera

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#38 2006-03-05 18:40:04

GosiaJ
U┐ytkownik

Szczerze m├│wi─ůc, zupe┼énie nie jestem w temacie, o jakim serialu dyskutujecie. Co wi─Öcej, na pocz─ůtku, s─ůdz─ůc po tytule, my┼Ťla┼éam, ┼╝e fascynujecie si─Ö starym serialem o wojnie secesyjnej z P. Swayze ;-) No tak, chyba tylko ja jestem tak stara, ┼╝eby to pami─Öta─ç ;-)
Czy kto┼Ť mo┼╝e mi przybli┼╝y─ç, co to za serial, o kt├│rym rozmawiacie i dlaczego tyle "och├│w" wzbudza? :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#39 2006-03-05 18:51:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Gosie┼äko ja te┼╝ my┼Ťla┼éam ┼╝e to o tamten serial chodzi┼éo. Ale co┼Ť mi si─Ö nie zgadza┼éo, wi─Öc sie nie odzywa┼éam - lol lol

#40 2006-03-05 19:00:51

GosiaJ
U┐ytkownik

Gosie┼äko ja te┼╝ my┼Ťla┼éam ┼╝e to o tamten serial chodzi┼éo. Ale co┼Ť mi si─Ö nie zgadza┼éo, wi─Öc sie nie odzywa┼éam - lol lol

Hehe, tamten serial te┼╝ wzbudza┼é moje ochy ;-) W czasach podstaw├│wki mniej wi─Öcej - szczeg├│lnie losy tej jednej, co to by┼éa ┼╝on─ů takiego okrutnika, a kocha┼éa si─Ö w Patricku S. A to by┼éy czasy, kiedy S. ┼Ťwi─Öci┼é triumfy w "Dirty Dancing", wi─Öc mia┼é mnogo wielbicielek :-)

#41 2006-03-05 19:08:59

Gosia
U┐ytkownik

W pierwszym momencie myslalam, ze to nowa adaptacja tamtego starego filmu z P. Swayzem (lata 80-te chyba), ktory zreszta mi sie nie podobal (to znaczy i Swayze i sam film), ale obejrzalam teledysk z tym nowym filmem NS (2004) i strone tego filmu i wyglada na to, ze to zupelnie co innego, bo tam nic o wojnie nie ma.

Z Południa na Północ:

#42 2006-03-05 19:14:34

Nastazja
U┐ytkownik

Mia┼éam dwa lub trzy lata,kiedy serial z Patrickiem S. by┼é po raz pierwszy nadawany w Polsce. smile Siedzia┼éam na kolanach mojej ┼Ťp. babci i ogl─ůda┼éam z zapartym tchem.

Ma┼égosiu,serial o kt├│rym m├│wimy powsta┼é na podstawie powie┼Ťci angielskiej pisarki Elizabeth Gaskell.
G┼éownymi tematami s─ů mi┼éo┼Ť─ç i stosunki ekomoniczno - spo┼éeczne w XIX w. Anglii.
Pierwszoplanow─ů bohaterk─ů jest Margaret Hale,c├│rka by┼éego pastora z po┼éudnia kraju (dok┼éadnie Helstone),kt├│ry rezygnuje z nauczania i przybywa z rodzin─ů do "industrialnego" Milton na p├│┼énocy.Tu m┼éoda kobieta poznaje elektryzuj─ůcego,charyzmatycznego,pozornie bezwzgl─Ödnego fabrykanta Johna Thorntona. M─Ö┼╝czyzna od razu obdarza j─ů gor─ůcym uczuciem.Ona z pocz─ůtku nie odwzajemnia mi┼éo┼Ťci. Up┼éyw czasu i wiele innych okoliczno┼Ťci sprawiaj─ů,┼╝e Margaret patrzy na Johna coraz przychylniej a┼╝ wreszcie...

lol

#43 2006-03-05 19:16:55

Gosia
U┐ytkownik

No, moze to i dobre jest wink
Sadzac po tematyce, jak dla mnie, moze byc ciekawszy niz ten stary film ze Swayzem.

Z Południa na Północ:

#44 2006-03-05 20:26:43

GosiaJ
U┐ytkownik

Ma┼égosiu,serial o kt├│rym m├│wimy powsta┼é na podstawie powie┼Ťci angielskiej pisarki Elizabeth Gaskell.
G┼éownymi tematami s─ů mi┼éo┼Ť─ç i stosunki ekomoniczno - spo┼éeczne w XIX w. Anglii.
Pierwszoplanow─ů bohaterk─ů jest Margaret Hale,c├│rka by┼éego pastora z po┼éudnia kraju (dok┼éadnie Helstone),kt├│ry rezygnuje z nauczania i przybywa z rodzin─ů do "industrialnego" Milton na p├│┼énocy.Tu m┼éoda kobieta poznaje elektryzuj─ůcego,charyzmatycznego,pozornie bezwzgl─Ödnego fabrykanta Johna Thorntona. M─Ö┼╝czyzna od razu obdarza j─ů gor─ůcym uczuciem.Ona z pocz─ůtku nie odwzajemnia mi┼éo┼Ťci. Up┼éyw czasu i wiele innych okoliczno┼Ťci sprawiaj─ů,┼╝e Margaret patrzy na Johna coraz przychylniej a┼╝ wreszcie...
lol

Ooo, to tak czuj─Ö, ┼╝e mog┼éabym ogl─ůda─ç z zapartym tchem... M├│wisz, ┼╝e na osio┼éku dost─Öpne, tak? A ile odcink├│w powsta┼éo, ┼╝ebym wiedzia┼éa, czego konkretnie szuka─ç?

#45 2006-03-05 20:29:17

Nastazja
U┐ytkownik

Powstały 4 odcinki,serial wyprodukowano w 2004. big_smile

#46 2006-03-05 20:39:46

GosiaJ
U┐ytkownik

Powstały 4 odcinki,serial wyprodukowano w 2004. big_smile

Dziekuj─Ö, id─Ö szuka─ç :-) A przy okazji - s─ů jakie┼Ť polskie napisy czy b─Öd─Ö musia┼éa ambitnie pr├│bowa─ç zrozumiec po angielsku?

#47 2006-03-05 20:53:08

Monika24
U┐ytkownik

Gosiu, niestety nie ma napis├│w, ale dialogi nie s─ů trudne do zrozumienia. W ca┼éym serialu mia┼éam mo┼╝e dwa takie teksty kt├│re sprawi┼éy mi trudno┼Ť─ç, a nie znam perfect j─Özyka angielskiego wink

#48 2006-03-05 22:09:38

Nastazja
U┐ytkownik

W "N&S" 2004 podoba mi si─Ö,┼╝e scenarzysta/re┼╝yser znalaz┼é ┼Ťwietny spos├│b,aby pokaza─ç zar├│wno intelektualn─ů jak i fizyczn─ů stron─Ö mi┼éo┼Ťci. Johna poci─ůga przede wszystkim umys┼é Margaret.Jednocze┼Ťnie, kilka (sic!) razy jego oczy mia┼éy taki wyraz,jakby za chwil─Ö mia┼é si─Ö rzuci─ç na ni─ů (nie to po,┼╝eby bi─ç). :twisted:

#49 2006-03-05 22:23:46

Kaziuta
U┐ytkownik

To tylko fotomonta┼╝, w maju zesz┼éego roku jaka┼Ť fanka "zrobi┼éa" to zdj─Öcie, ┼Ťwietnie jej to wysz┼éo, bo przyznam ┼╝e gdybym nie przeczyta┼éa ┼╝e to spreparowane zdj─Öcie, nigdy bym na to nie wpad┼éa 8O

Filmik obejrzałam. Fajny.
Ale na tym zdj─Öciu to sa jakies dwa szparagi w niczym nie przypominaj─ůce tych kluseczek z filmu.

#50 2006-03-05 22:37:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja zadnego filmiku nie moge otworzyc sad

Stopka forum