Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#326 2006-03-29 18:44:36

ewa7
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Alison.........co mo┼╝na w takiej chwili napisa─ç.................
Wszystko byłoby banalne, ale trzymaj się............

#327 2006-03-29 18:45:21

Gitka
U┐ytkownik

Alison - trzymaj si─Ö, jeste┼Ťmy z TOB─ä
http://www.janeausten.pl/modules.php?na … 2225#12225

#328 2006-03-29 18:49:11

Monika24
U┐ytkownik

Alison, wszelkie s┼éowa pociechy by┼éyby pewnie nie na miejscu, wi─Öc poprostu jeste┼Ťmy duchem z Tob─ů

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#329 2006-03-29 19:00:13

caroline
U┐ytkownik

Alison my┼Ťlimy o Tobie i Twoim Tacie.
Jeste┼Ťmy z Tob─ů.
----<--@

#330 2006-03-29 19:02:11

Narya
U┐ytkownik

Alison, szczerze współczuję.......

#331 2006-03-29 19:31:22

Alison
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö Wam za to, ┼╝e jeste┼Ťcie...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#332 2006-03-29 21:23:24

Caitriona
U┐ytkownik

Alison, nie wiem co napisa─ç w takiej chwili - po prostu jestem z Tob─ů!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#333 2006-03-29 21:53:58

GosiaJ
U┐ytkownik

Alison, modl─Ö si─Ö za Twojego Tat─Ö... Trzymaj si─Ö...

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#334 2006-03-29 22:15:43

Trzykrotka
U┐ytkownik

O Bo┼╝e, Alison....
Serce mnie boli z ┼╝alu. Wsp├│┼éczuj─Ö Ci bardzo. Pamietaj, ┼╝e b─Ödziemy my┼Ťle─ç o Tobie i Twoim Tacie.
Trzymaj si─Ö i wracaj do nas

#335 2006-03-29 22:22:11

milosz
U┐ytkownik

Moje Dziewczynki,
Chcia┼éabym Wam tylko donie┼Ť─ç, ┼╝e wczoraj zgin─ů┼é w wypadku samochodowym m├│j Tata. M├│j wspania┼éy Tata, kt├│remu tyle zawdzi─Öczam, kt├│ry by┼é zawsze, dzi─Öki kt├│remu jestem jaka jestem. Jest mi tak ┼║le, ┼╝e nie potrafi─Ö tego wyrazi─ç. Nie zd─ů┼╝y┼éam mu powiedzie─ç tylu rzeczy, tylu rzeczy, kt├│re planowali┼Ťmy, ju┼╝ nie zrobimy. Ostatnio namawia┼é mnie niemal codziennie na wsp├│lny wyjazd na narty, a ja go odk┼éada┼éam i odk┼éada┼éam, bo ci─ůgle by┼éo co┼Ť do roboty. My┼Ťla┼éam, ┼╝e p├│┼║niej to odrobi─Ö, a tu nagle okaza┼éo si─Ö, ┼╝e nie ma ┼╝adnego p├│┼║niej...
Nie odkładajcie ważnych rozmów na kiedy indziej i spieszcie się kochać swoich najbliższych, bo nigdy nie wiecie, czy nie widzicie ich po raz ostatni...
Wezm─Ö si─Ö za te napisy do filmu, jak tylko troch─Ö oprzytomniej─Ö, bo to chyba jedyna robota, kt├│ra teraz pozwoli mi nie oszale─ç z ┼╝alu. Odezw─Ö si─Ö wkr├│tce...

Bardzo ci wspólczuje - i tak cichutko potrzymam za łapę.............

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#336 2006-03-29 22:47:51

Gosia
U┐ytkownik

Jestesmy z Toba, po prostu...

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#337 2006-03-30 00:56:22

AineNiRigani
U┐ytkownik

Po prostu. Nic wi─Öcej chyba nie trzeba m├│wic. Po prostu jeste┼Ťmy. Zawsze.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#338 2006-03-30 12:08:42

Gosia
U┐ytkownik

Miałam napisać to wczoraj.....
Pisze jednak dzis, zgodnie z obietnica, ze podziele si─Ö wrazeniami..
Jestem po emisji dwoch odcinkow „North & South”.
Chcialam w tym miejscu serdecznie podziekowac wszystkim tym, kt├│rzy przyczynili si─Ö do tego, ze ten film obejrzalam. Przede wszystkim Caitrionie, dzieki ktorej ten film mog─Ö ogladac, Alison za zachecenie mnie do jego obejrzenia i za piekne tlumaczenie, oraz wszystkim tym, kt├│rzy na tym forum wspomnieli o tym serialu i swoimi wypowiedziami sprawili, ze zapragnelam go obejrzec.
Film bardzo mi si─Ö spodobal, do tego stopnia ze obejrzalam te dwa odcinki juz trzy razy, a niekt├│re sceny chyba z dziesiec. Od dwoch dni muzyka z tego filmu chodzi za mna, podobnie jak mam przed oczami niekt├│re ladniejsze sceny. Bardzo podoba mi si─Ö spos├│b realizacji tego filmu, muzyka i zdjecia. Muzyka wspolgra z obrazem, a ujecia sa naprawde interesujace, nawet te krecone w fabryce (te unoszace si─Ö klaczki bawelny, choc zabojcze sprawiaja piekne wrazenie).
Glowna bohaterka mo┼╝e jest troche zbyt okraglutka, co nie byloby wcale wada, gdyby nie to, ze czasem nieprzyjemnie krzywi twarz i w tych momentach nie wyglada jak piekna heroina, (a urode glownej postaci podkreslaja niekt├│re wypowiedzi w tym filmie typu: ladna buzia, najpiekniejsza kobieta na sali itd.).
Co do Richarda Armitage to spodobal mi si─Ö do tego stopnia, ze zajmuje obecnie w moim skromnym rankingu (nie wiem na jak dlugo. ale zawsze...) zaszczytne drugie miejsce zaraz po Colinie, a wiec na jakis czas przeslonil nawet postac George`a Clooneya. Armitage ma piekny gleboki glos, kt├│ry w polaczeniu ze spojrzeniami mo┼╝e tworzyc mieszanke piorunujaca.....
Ogladalam go wczoraj w odcinku „Sparkhouse” (Dom na wrzosowisku) na BBC Prime i tam ju┼╝ nie wyglada tak dobrze, jest tu znacznie potezniej zbudowany, ma dosc grube uda, z czego wynika fakt, ze musial do roli w N&S znacznie schudnac, co mu wyszlo na zdrowie i dzieki temu zyskal na urodzie.
To ze mi się spodobal on jak i caly film, to zaleta drugiego odcinka, bo w pierwszym wyszedl troche na nieuprzejmego i nieczulego gbura, choc i tam miał ladne wejscia.
Podoba mi si─Ö spos├│b, w jaki spoglada na Margarett, zwlaszcza w tej scenie, kiedy ona nalewa mu herbate, a tak┼╝e kiedy lekko nachyla si─Ö do niej, gdy rozmawiaja na podworzu fabryki w 2 odcinku.
Bardzo piekne sa sceny rozmow matki z synem, a zwlaszcza rozmowa przed oswiadczynami, oboje tu pieknie graja i scena jest naprawde wzruszajaca. Wracalam do niej wielokrotnie.
Oczywi┼Ťcie lubie wszystkie sytuacje, kt├│re si─Ö wydarzaja miedzy Johnem i Margarett, rozmowy, spojrzenia no i oswiadczyny, ciekawa scena rozruchow w fabryce, z tym emocjonujacym finalem.
Troche mnie zdziwilo (po pierwszym odcinku czyli zaraz po tym jak wypedzil tego robotnika na koncu 1 odcinka) zainteresowanie nim Margarett w odcinku 2, wygladalo to tak, (mowie o pozniejszych rozmowach i scenie na przyjeciu) jakby była nim naprawde zainteresowana (ogladala się za nim), wydawalo mi się to pewna niekonsekwencja, w swietle tego jak zareagowala pozniej na jego oswiadczyny (powiedziala przeciez, ze go nie lubi i nigdy nie lubila).
Oczywi┼Ťcie nasuwaja si─Ö tu porownania z „Duma i Uprzedzeniem”, mowie oczywiscie o scenie konczacej drugi odcinek.
Swietna postac stanowi matka Johna, aktorka przykuwa uwage. Wydaje mi si─Ö, ze ju┼╝ w jakims filmie ja widzialam, to musiala by─ç chyba „Kraina Wod” lub „Ukryte pragnienia”.
Aktora grajacego Higginsa znam z serialu „W strone gor” o ratownikach gorskich, kt├│ry by┼é emitowany dwukrotnie w AXN.
Strasznie jestem ciekawa co b─Ödzie pozniej i wolalabym tego nie wiedziec, poki nie obejrze pozostalych odcinkow, oczywi┼Ťcie kusi mnie ┼╝eby do nich zajrzec, ale panuje nad soba, bo wiem ze ogladanie tego filmu bez polskiego tlumaczenia odebraloby mi polowe, a mo┼╝e nawet wiecej przyjemnosci.
Film pozostawia po sobie bardzo mile wrazenie, a nawet do czego si─Ö przyznam.... no trudno niech b─Ödzie ....czuje si─Ö sciskanie w dolku i motyle w brzuchu .....

Z Południa na Północ:

#339 2006-03-30 12:40:22

Kika
U┐ytkownik

Czytaj─ůc wcze┼Ťniejsze wasze wypowiedzi oraz twoj─ů Ma┼égosiu mam ogromn─ů ch─Ö─ç na zobaczenie tego filmu. Czy mog─Ö liczy─ç na wasz─ů przychylno┼Ť─ç w uzyskaniu N&S...??

gg 2775021

#340 2006-03-30 14:51:54

ewa7
U┐ytkownik

Ma┼égosiu z wielk─ů przyjemno┼Ťci─ů przeczyta┼éam to co napisa┼éa┼Ť o N&S

Ja zwariowa┼ém na punkcie tego filmu no i oczywi┼Ťcie g┼é├│wnego bohatera
Ale ta fascynacja przychodziła stopniowo . W pierwszym odcinku była jeszcze niewielka , ale w ostatnim......brak słów!!!
Thorton jest C U D O W N Y
I niestety w moim przypadku pokona┼é Darcy'ego z kt├│rym "┼Ťpi─Ö od ponad dwudziestu ju┼╝ lat" ( poprostu ksiazka le┼╝y na mojej szafce nocnej lub budz─Ö si─Ö z ni─ů rano) big_smile
Co do Margaret to te┼╝ mam w─ůtpliwo┼Ťci co do jej urody
Czasami wyglada jak dama z portretu ( w kapeluszu) a czasami jej buzia jest bardzo pospolita
Mo┼╝e ja to wszystko nadinterpretuje , ale uwa┼╝am , ┼╝e Margaret by┼éa Johnem zafascynowana od pierwszego spojrzenia ( a Ciebie nie zaitrygowa┼é w tym bia┼éym puchu ubrany w czarny surdut- wej┼Ťcie mia┼é niez┼ée).
Ale p├│zniejszy splot r├│znych sytuacji spowodowa┼é , ┼╝e byc mo┼╝e nie by┼éa pewnw czy powinna si─Ö z niem wi─ůza─ç
W ca┼éym pierwszym odcinku ON ci─ůgle traci┼é w jej oczach- tak sie akurat sk┼éada┼éo.
Po scenie z o┼Ťwiadczynami John pozostawi┼é r─Ökawiczki na stole w domu Margaret - zobacz w jaki spos├│b ona je wzi─Ö┼éa w swoje d┼éonie
Czy tak się zachowa kobieta która nie lubi własciciela tych rekawiczek???
A scena gdy przysz┼éa do fabryki po adres doktora te┼╝ by┼éa okazja do " ┼Ťledzenia" Johna
Nawet Pani Thorton zauwa┼╝y┼éa ┼╝e adres ten mog┼éa poda─ç przez s┼éu┼╝─ůc─ů. Matczyne serce te┼╝ wiedzia┼éo , ┼╝e Margaret ┼╝ywi do Johna uczucia- moim zdaniem si─Ö nie pomyli┼éa
My┼Ťl─Ö , ┼╝e to by┼éa mi┼éo┼Ť─ç od samego pocz─ůtku , ale nie┼éatwa

#341 2006-03-30 14:52:46

ewa7
U┐ytkownik

A ja dzi─Ökuje jeszcze raz Monice i ALison za ten cudowny film big_smile

#342 2006-03-30 14:53:56

ewa7
U┐ytkownik

Jeszcze raz powr├│ce na forum
Tym razem z pro┼Ťb─ů czy zapytaniem
Czy kt├│ra┼Ť z Was ma mo┼╝e 1 odcinek Domu na wrzosowiskach???

#343 2006-03-30 14:55:58

ewa7
U┐ytkownik

Kiko to m├│j numer gg 1311651- podaj adres

#344 2006-03-30 19:13:20

GosiaJ
U┐ytkownik

Jeszcze raz powr├│ce na forum
Tym razem z pro┼Ťb─ů czy zapytaniem
Czy kt├│ra┼Ť z Was ma mo┼╝e 1 odcinek Domu na wrzosowiskach???

Niestety, wczoraj wyrzuciłam, żeby zrobić miejsce na ostatni :-( Mam tylko wczorajszy (raczej dzisiejszy).

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#345 2006-03-31 15:30:11

Alison
U┐ytkownik

Dziewczynki, napisy do III odcinka gotowe. Musz─Ö je jeszcze przejrze─ç dzi┼Ť wieczorem, po powrocie z pracy, o ile jeszcze w og├│le b─Öd─Ö na chodzie, bo tak jako┼Ť marnie z tym ostatnio, ale si─Ö postaram.
Wi─Öc wszystko wskazuje na to, ┼╝e jutro b─Ödziecie sobie mog┼éy ten III odcinek spokojnie obejrze─ç o ile Giteczka si─Ö znowu po┼Ťwi─Öci jako dystrybutor.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#346 2006-03-31 15:33:17

Caitriona
U┐ytkownik

Alison, jeste┼Ť naprawd─Ö CUDOWNA.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#347 2006-03-31 15:36:52

Gosia
U┐ytkownik

Alison, znowu nie mam slow ... jestes tak dobra, ze jeszcze myslisz o nas.
Jestem wzruszona i wierz mi, ze mysle wciaz o Tobie....

Z Południa na Północ:

#348 2006-03-31 15:41:51

Alison
U┐ytkownik

Dziekuj─Ö Dziewczynki, my┼Ťl─Ö o Was, ale te┼╝ nie ukrywam, ┼╝e ta robota nie pozwala mi rozpami─Ötywa─ç i si─Ö, ju┼╝ przecie┼╝ bez sensu, rozkleja─ç.
Dosta┼éam przez ostatnie dni tyle wsparcia duchowego od ludzi bliskich dalszych i ca┼ékiem obcych, ┼╝e nigdy nie przypuszcza┼éam jak bardzo du┼╝o to mo┼╝e znaczy─ç w takiej chwili. Te wszystkie s┼éowa wsp├│┼éczucia od was, kt├│re b┼éyskawicznie jak litania pojawi┼éy si─Ö na forum by┼éy, s─ů i b─Öd─ů dla mnie strasznie wa┼╝ne. Tak trudno prze┼╝ywa─ç rozpacz w samotno┼Ťci, to ┼╝e cho─ç przez u┼éamek sekundy by┼éy┼Ťcie my┼Ťlami ze mn─ů znaczy dla mnie BARDZO wiele.
Jeszcze raz dziekuj─Ö.

#349 2006-03-31 15:51:02

Gosia
U┐ytkownik

Nie masz nam za co dziekowac.
To my dziekujemy, ze jestes tu z nami.
I chcemy zebys czula, jak bardzo jestesmy teraz z Toba.

Z Południa na Północ:

#350 2006-03-31 18:30:30

Gitka
U┐ytkownik

Wi─Öc wszystko wskazuje na to, ┼╝e jutro b─Ödziecie sobie mog┼éy ten III odcinek spokojnie obejrze─ç o ile Giteczka si─Ö znowu po┼Ťwi─Öci jako dystrybutor.

Obiecuj─Ö solennie, wy┼Ťl─Ö ka┼╝demu kto poda sw├│j e-mail i poprosi.
W razie czego podaj─Ö jeszcze raz sw├│j
gitka.sz@wp.pl

Alison tak mi Ciebie brakowało na forum :cry:

Stopka forum