Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#276 2006-03-26 09:20:56

ewa7
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Cudny dzień się zaczyna
Takie wie┼Ť─ç - mo┼╝e ju┼╝ dzi┼Ť b─Öd─ů napisy do 2 odcinka?
Ju┼╝ nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç
Obejrza┼éam te zdj─Öcia z ekranizacji z 1980 roku - wydaje mi si─Ö jednak , ┼╝e ja w pami─Öci mam jeszcze wcze┼Ťniejsza wersj─Ö

#277 2006-03-26 10:32:09

Alison
U┐ytkownik

Dziewczyny widzia┼éy┼Ťcie te zdj─Öcia z Dumy serialu 1980, Monika takie ┼Ťwietne stronki znajduje.
http://www.jrinla.com/BBC-Masterpiece-r … hotos.html

Matko! Panna Bingley?? 8O
A Lady Catherine?? Taka młoda?
Kto tam robił casting? Darcy taki neandertalski bardziej...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#278 2006-03-26 12:25:14

ewa7
U┐ytkownik

Obawiam się , że Darcy jakby nie wygladał to i tak się podobał big_smile to juz taki typ którego kochaja wszystkie kobiety big_smile
Rzeczywicie ci aktorzy wygladaja dziwnie , ale też te produkcje były inne od tych obecnych
Zdecydowanie wol─Ö dzisiejsze

#279 2006-03-26 12:45:42

Maryann
U┐ytkownik

Mimo wszystkich jej wad darz─Ö t─Ö wersj─Ö szczeg├│lnym sentymentem, bo to od niej wszystko si─Ö zacz─Ö┼éo - to by┼é m├│j pierwszy kontakt z Jane Austen. ┼╗a┼éuj─Ö tylko niezmiennie, ┼╝e jest praktycznie nieosi─ůgalna - BBC je┼Ťli powtarza, to wersj─Ö z 1995, a cena kasety jest zaporowa.

#280 2006-03-26 15:41:12

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez mimo wszystko darze ta wersje sentymentem, dzieki za link big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#281 2006-03-26 17:07:40

Alison
U┐ytkownik

Dziewcz─Öta "poslusznie hlasim", ┼╝e drugi odcinek sko┼äczony. Jeszcze go tylko obejrz─Ö z napisami, ┼╝eby ju┼╝ nie by┼éo takich wpadek jak ostatnio, wi─Öc za jak─ů┼Ť godzink─Ö posy┼éam napisy Gitce, kt├│r─ů z g├│ry prosz─Ö o dalsz─ů dystrybucj─Ö.
Ja niestety teraz musz─Ö wraca─ç do rzeczywisto┼Ťci i zaj─ů─ç si─Ö czytaniem prac licencjackich, tudzie┼╝ ko┼äczeniem artyku┼éu. Za III odcinek zabior─Ö si─Ö tak wedle ┼Ťrody, wi─Öc mo┼╝e na przysz┼éy weekend b─Ödzie gotowy.
Pozdrawiam was - Wasza Matka Przedłuzona - Alisonem zwana wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#282 2006-03-26 17:22:18

Gosia
U┐ytkownik

Oki, Al, ja tez czekam na napisy big_smile
No to teraz powiedz, co to za artykul wink

Z Południa na Północ:

#283 2006-03-26 19:35:53

Caitriona
U┐ytkownik

Alison - dzi─Öki!!! big_smile

W podzi─Ökowaniu:
http://images.google.pl/images?q=tbn:eDTBtWx8DIHafM:republika.pl/garden-of-serenity/ekartki/czekoladkidlaciebie/czekoladki.jpg

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#284 2006-03-26 19:55:41

Admete
U┐ytkownik

Obejrzalam te stronke, na kt├│rej s─ů zdj─Öcia ze starej wersji D&U i stwierdzam, ┼╝e wcale nie jest tak ┼║le. Jako fanatyczka tw├│rczo┼Ťci Jane Austen ch─Ötnie obejrza┼éabym r├│wnie┼╝ t─Ö wersj─Ö :-) Pami─Ötam, ┼╝e m├│j pierwszy kontakt z powie┼Ťciami JA mia┼é miejsce gdzie┼Ť w po┼éowie lat 80. Ogl─ůda┼éam jako dziecko serial na podstawie Mansfield Park. Najbardziej utkwi┼éy mi w pami─Öci dwa fragmenty - sceny z wyprawy do maj─ůtku pana Rushwortha i ciotka Norris wysy┼éaj─ůca Fanny w upa┼é po r├│┼╝e. Wtedy jeczcze nie wiedzialam, jak bardzo pokocham te ksi─ů┼╝ki. :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#285 2006-03-26 22:23:37

ewa7
U┐ytkownik

Moje miłe koleżanki przepraszam , ze Was zamęczam o tak póżnej porze tym pytaniem
Czy mo┼╝e juz cos wiecie na temat napis├│w do drugiego odcinka N&S???

#286 2006-03-26 22:35:51

Gitka
U┐ytkownik

Oki, Al, ja tez czekam na napisy big_smile
No to teraz powiedz, co to za artykul wink

Gosia podaj swój e-mail chcę Ci wysłać napisy.
Monika, Eva, Caitriona Wam już wysłałam.
Dziewczyny podawajcie swoje e-maile!!!
Robicie mi trudno┼Ťci.
Nie wiem kto jeszcze chce napisy do drugiego odcinka.
M├│j e-mail
gitka.sz@wp.pl

#287 2006-03-26 22:44:21

Gosia
U┐ytkownik

Gitka, dziekuje. Juz mam od Alison smile

Z Południa na Północ:

#288 2006-03-26 22:45:43

Gitka
U┐ytkownik

Caroline Tobie też wysłałam.

#289 2006-03-26 22:56:30

ewa7
U┐ytkownik

M├│j mail
ewa@netcom.serwery.pl
Z g├│ry dziekuj─Ö big_smile

#290 2006-03-26 22:59:39

Narya
U┐ytkownik

A ja b─Öd─Ö si─Ö u┼Ťmiecha─ç ┼éadnie o napisy do obu cz─Ö┼Ťci big_smile big_smile Jestem troch─Ö do ty┼éu :oops:

naryaa@interia.pl

#291 2006-03-27 00:51:37

Gitka
U┐ytkownik

Dziewczyny wysłałam.
Jak jeszcze kt├│ra┼Ť chce, to pisa─ç.

http://www.livejournal.com/userpic/42314116/7496040

#292 2006-03-27 12:18:29

Alison
U┐ytkownik

Wiecie co? Z powodu tych t┼éumacze┼ä wyogl─ůda┼éam ten serial ju┼╝ prawie na ┼Ťmier─ç i teraz ju┼╝ chyba mog─Ö si─Ö podzieli─ç swoimi refleksjami, o ile Was one interesuj─ů ;-)
1. BARDZO mi si─Ö podoba to, w jaki spos├│b zosta┼éy pokazane wzajemne relacje Johna i jego matki. Obydwoje s─ů ca┼éy czas tak zaci─Öci, wygl─ůdaj─ů jakby byli zrobieni ze stali, a kiedy tylko si─Ö do siebie zbli┼╝aj─ů mi─Ökn─ů jak wosk. Bardzo mnie wzruszaj─ů te sceny kiedy ona k┼éadzie mu d┼éo┼ä na twarzy, a on jak ma┼ée dziecko przechyla g┼éow─Ö wtulaj─ůc si─Ö w t─ů d┼éo┼ä. Kiedy m├│wi jej: nikt mnie nie kocha, poza tob─ů, to mi po prostu serce p─Öka, tak jak jej, co si─Ö wyra┼║nie wyczuwa.
2. Pewnie dlatego te┼╝ takie wra┼╝enie robi─ů te sceny kiedy zaci─Öta twarz Johna rozja┼Ťnia si─Ö na u┼éamki sekund prawie, w chwilach kiedy spogl─ůda na Margaret, na Matk─Ö, na tego ma┼éego Bouchera, kt├│rego adoptowa┼é Higins, wtedy przelatuj─ů mu przez twarz takie cienie zab┼é─ůkanego u┼Ťmiechu. No i pewnie te┼╝ dlatego kompletnie rozk┼éada mnie fina┼éowa scena, kiedy on jest ju┼╝ tak totalnie rozanielony. Nie wiem jak Wy, ale rycz─Ö jak nap┼éaczliwszy z bobr├│w, i sama si─Ö sobie dziwi─Ö, bo w┼éa┼Ťciwie nie jest to scena do p┼éaczu jeno do szerokich u┼Ťmiech├│w usatysfakcjonowanej widzki ;-) Jak j─ů ju┼╝ zaczn─Ö t┼éumaczy─ç, to albo j─ů oswoj─Ö albo zrobi─Ö tymi potokami ┼éez jakie┼Ť zwarcie w klawiaturze ;-)
3. Uwielbiam posta─ç Higinsa. Mo┼╝e to dziwne, ale jest takim typem cz┼éowieka przed jakim padam na pysk. Uczciwy, szlachetny, pe┼éen godno┼Ťci osobistej, opieku┼äczy, odpowiedzialny. Bo┼╝e gdyby taki mi si─Ö o┼Ťwiadczy┼é, to (jakbym go troch─Ö odchudzi┼éa) posz┼éabym za nim na kraj ┼Ťwiata. John te┼╝ jest uczciwy, ale potrafi by─ç bezwzgl─Ödny, nie mam do takich ludzi zaufania, a nie b─Ödzie ca┼ée ┼╝ycie taki urokliwie pi─Ökny ;-)
Nie podoba┼é mi si─Ö w tej scenie kiedy wyszed┼é do robotnik├│w w trakcie strajku, stan─ů┼é na tym balkonie z za┼éo┼╝onymi r─Ökoma, ca┼é─ů postaw─ů m├│wi─ůc, jestem kim┼Ť osobnym, nic ode mnie nie dostaniecie, wasz los nic mnie nie obchodzi, i w dodatku kiedy wrzeszczy zza ramienia Margaret NIGDY! to juz go zdecydowanie nie lubi─Ö - taki zaperzony dupek. Ale w og├│le to mog┼éabym go na okr─ůg┼éo ogl─ůda─ç spaceruj─ůcego po Helstone i na peronie ;-)

#293 2006-03-27 13:47:22

ewa7
U┐ytkownik

Te kwiaty to oczywi┼Ťcie Alison dla Ciebie

Nawet nie wiesz jaka sprawi┼éa┼Ť mi przyjemno┼Ť─ç tymi napisami

Z wielk─ů przyjemno┼Ťci─ů przeczyta┼éam Twoje uwagi na temat filmy
Rzeczywi┼Ťcie mi┼éo┼Ť─ç matki i syna jest tutaj WIELKA
Szczerze m├│wi─ůc teraz gdy pojawi┼éy sie napisy otar┼éam ┼éezk─Ö w scenie z inicja┼éami na obusie
Ale nie zgadzam si─Ö co do Johna. My┼Ťl─Ö, ┼╝e jest to w┼éa┼Ťnie m─Ö┼╝czyzna na kt├│rym nie mo┼╝na si─Ö zawie┼Ť─ç idea┼é partnera i m─Ö┼╝a. Mam na my┼Ťli oczywi┼Ťcie cechy charakteru, Jesli bywa bezwzgl─Ödny to jest to uzasadnione
http://img131.imageshack.us/img131/2264/107nh.jpg

http://img83.imageshack.us/img83/2019/0189gs.jpg

#294 2006-03-27 13:55:15

ewa7
U┐ytkownik

....i w scenie gdy stan─ů┼é przed robotnikami by┼é w┼éasnie kim┼Ť innym. Cz┼éowiekiem z inna pozycj─ů - tak by┼éo cho─ç my nie musimy sie z tym zgadza─ç.
Stan─ů┼é odwa┼╝nie przed oszala┼éym t┼éumem, nie kr─Öci┼é i nie kluczy┼é tylko wrzasn─ů┼é to co mysla┼é. Kocham Johna Thortona
http://img66.imageshack.us/img66/5717/walentynki33kw.jpg

#295 2006-03-27 14:02:05

Gosia
U┐ytkownik

Caitriona.
Jesli chodzi o mnie, to spotkanie nasze dzis aktualne.
W wiadomym miejscu i o wiadomej porze (17.00-17.15).

Z Południa na Północ:

#296 2006-03-27 14:07:45

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona.
Jesli chodzi o mnie, to spotkanie nasze dzis aktualne.
W wiadomym miejscu i o wiadomej porze (17.00-17.15).

Świetnie! Bardzo się cieszę Gosiu i będę na 100%.
[dla ułatwienia: będę w czerwono-czarnej kurtce wink ]

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#297 2006-03-27 14:10:34

Alison
U┐ytkownik

No ja chyba też. Trochę. (kocham Johna) Więcej nie mogę powiedzieć, bo jeszcze Colin usłyszy :oops:

Ale nie zgadzam si─Ö z Wami dziewczyny. Nie zachowa┼é si─Ö w tej scenie strajku jak trzeba. Ju┼╝ mi si─Ö rzuci┼éo w oczy jak tak bieg┼é do domu, nie biegl jak facet, tylko si─Ö tak jako┼Ť przemyka┼é ogl─ůdaj─ůc si─Ö za siebie, stoj─ůc w oknie z Margaret te┼╝ az dygota┼é wewn─Ötrznie ze zdenerwowania, sp├│jrzcie jak─ů on ma zaskoczon─ů min─Ö kiedy Margaret mu m├│wi, ┼╝e ma zej┼Ť─ç do nich i zachowa─ç si─Ö jak m─Ö┼╝czyzna. Ma tak─ů min─Ö, kt├│ra dowodzi, ┼╝e nawet mu to wcze┼Ťniej przez my┼Ťl nie przesz┼éo spr├│bowa─ç si─Ö z tymi lud┼║mi dogada─ç. Jego postawa nie dowodzi┼éa wcale - jestem panem, mam wy┼╝sz─ů od was pozycj─Ö spo┼éeczn─ů, zas┼éoni┼é si─Ö tymi z┼éo┼╝onymi r─Ökami tak jakby sobie t─ů postaw─ů dodawa┼é odwagi i raczej maskowa┼é strach. To typowy j─Özyk cia┼éa kto┼Ť kto chce rozmawiac, ma roz┼éo┼╝one na zewn─ůtrz r─Öce - otwiera si─Ö, (sp├│jrzcie jak stoi Margaret), a on by┼é ca┼éy odizolowany i zdecydowanie przestraszony. Ten krzyk, to te┼╝ tak bardzo "zza plec" dziewczyny, tak w┼éa┼Ťnie zachowuj─ů si─Ö boja┼║liwe psy, kt├│re owszem oszczekuj─ů napastnika, ale k─ůtem oka ┼éypi─ů na w┼éa┼Ťciciela i zawsze mimo warczenia i wyszczerzonych z─Öb├│w s─ů tak p├│┼é kroku za swoim panem. Jak kto┼Ť si─Ö nie zna, to my┼Ťli, ┼╝e to s─ů takie agresory, a w rzeczywisto┼Ťci wi─Ökszo┼Ť─ç agresji bierze si─Ö ze strachu. Nie gniewajcie si─Ö, bo bardzo przepadam za Johnem, ale w tej scenie to on mi si─Ö nie widzi, szacunek do niego odzyskuj─Ö dopiero jak przychodzi do domu Higinsa z propozycj─ů przyj─Öcia do pracy. Higins nie ma takich wpadek, no ale kudy my do takiego amanta ;-)

#298 2006-03-27 14:32:00

ewa7
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile
Alison ja nie chc─Ö polemizowa─ç
My┼Ťl─Ö , ┼╝e jedni bed─ů to tak interpretowa─ç inni zupe┼énie inaczej big_smile big_smile
I dobrze przynajmniej jest z kim porozmawia─ç big_smile
Ale John zył w troche innych czasach niż my
I był jednak panem ,a robotnicy byli nikim
Mysl─Ö , ┼╝e nie kry┼é si─Ö za plecami Margaret by┼é jej wyst─ůpieniem zaskoczony , bo czy tak zachowywa┼éy si─Ö wtedy kobiety? Wystarczy popatrzec na jego siostr─Ö. Mysl─Ö , ┼╝e by┼éa typow─ů przedstawicielk─ů swojej klasy
Czy John był rozdygotany??
Z pewno┼Ťci─ů .Przecie┼╝ by┼éby g┼éupcem gdyby nie zdawa┼é sobie sprawy z si┼éy t┼éumu- odpowiada┼é za ┼╝ycie Irlandczyk├│w nawet jesli byli to zwykli robotnicy.
By┼é m─ůdrym, przewidujacym cz┼éowiekiem. Przypomnij sobie scen─Ö z filtrami jak uzasadnia┼é ich instalacj─Ö.
A Higgins jest wspaniały . Ale też ma swoje słabosci . Topi robaka za ostatnie pensy które mu zostały big_smile

#299 2006-03-27 14:41:58

Alison
U┐ytkownik

:A Higgins jest wspaniały . Ale też ma swoje słabosci . Topi robaka za ostatnie pensy które mu zostały big_smile

Ale tylko po┼éow─ů kwaterki go zatapia! ;-)

No fakt, ┼╝e wtedy ludzie z gminu byli tylko si┼é─ů robocz─ů i mi─Ösem armatnim, on gdzie┼Ť tam mi─Ödzy wierszami pokazuje jak─ů┼Ť bardziej ludzk─ů twarz, a jednak... Zreszt─ů wiesz, czasy w ci─ůgu paru tygodni zbyt diametralnie si─Ö nie zmieni┼éy, a jednak John pomimo tego, ┼╝e wci─ů┼╝ by┼é panem i w┼éa┼Ťcicielem, potrafi┼é zacz─ů─ç schodzi─ç do sto┼é├│wki i je┼Ť─ç razem z robotnikami, wi─Öc wcze┼Ťniej by┼éa to tylko kwestia jego nastawienia i charakteru, zreszt─ů niezbyt fajnego, bo przecie┼╝ sam wiedzia┼é dobrze co to jest bieda i jak cenna jest praca, b─Öd─ůca jedynym ┼║r├│d┼éem utrzymania. To taka klasyczna postawa pt. nie pami─Öta w├│┼é jak ciel─Öciem by┼é, co niezbyt dobrze o nim ┼Ťwiadczy. To Margaret t─ů swoj─ů przyja┼║ni─ů z Higinsami u┼Ťwiadomi┼éa mu, ┼╝e to wszystko te┼╝ s─ů ludzie, w dodatku niejednokrotnie godni szacunku i podziwu.
Higins na prezydenta!!! lol

#300 2006-03-27 14:48:29

Alison
U┐ytkownik

Te kwiaty to oczywi┼Ťcie Alison dla Ciebie
http://img100.imageshack.us/img100/4531/108sl.jpg

O matko, jak mog┼éam ich nie zauwa┼╝y─ç!!! Tzn. ┼╝e s─ů ca┼ée dla mnie!! 8O
DZIEKUJ─ś!!!
Takich pięknych róż to ja już do końca życia nie zobaczę, ani sobie już na takie niczym nie zasłużę ;-)

Stopka forum