Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-02-02 15:13:19

Monika24
U¿ytkownik

Napisy do "North and south"

Cześć big_smile
Może któraś z Was mogłaby mi pomóc, czy znacie jakąś stronkę z której mogłabym pobrać napisy do serialu BBC "North and south" z 2004 roku? Właśnie obejrzałam pierwszy odcinek i jestem pod wielkim urokiem tego 4-odcinkowego serialu lol Muszę przyznać że produkcje BBC są niesamowicie fascynujące, choćby "Pride and prejudice", czy "Daniel Deronda", perfekcyjnie zrobione, zdjęcia, muzyka, no i aktorzy zawsze wspaniale dobrani, pozdrawiam smile


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#2 2006-02-03 23:57:10

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Moniko,mogę zapytać jak zdobyłaś "N&S". Szukam tej produkcji bez rezultatu. :cry:


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#3 2006-02-04 01:14:06

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Cześć Nastazjo, obejrzałam dopiero pierwszy odcinek, a pozostałe trzy ściągam dalej na osiołku, niestety chyba marne szanse żeby w naszych sklepach był do sprzedania :?


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#4 2006-02-04 21:17:42

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Niestety. :?
Dziękuję za odpowiedzi.


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#5 2006-03-03 20:46:23

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

MONIKO!!!

Rodzina przysłała mi nowiutkie dwupłytowe wydanie "North and South".
Muszę przyznać,że język używany przez bohaterów jest równie przystępny jak książkowy.

Mogę sporządzić dla Ciebie "polską_listę_dialogową",ale.. dopiero w lipcu.
Do tego czasu jestem bardzo zajęta studiami i kilkoma innymi sprawami.
Pozdrawiam.


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#6 2006-03-03 23:03:26

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Cześć Nastazjo big_smile
Co do dialogów to rozumiem wszystko, no może oprócz jednego zdania które wypowiedział John - gdybyś mogła to przetłumaczyć wink
Chodzi mi o drugi odcinek, dinner party u Thorntonów - John na koniec rozmowy z Margaret przy stole zwraca się do pana Bella (coś w stylu: Not all the masters are the same mister Bell. You do is unjustice to always think we all up to someone hand skim order - nie rozumiem tej ostatniej części) i z czarującym uśmiechem odwrócił się w stronę Ann Latimer (to chyba była ona), kilka razy puszczałam tą scenę i nie mogę złapać sensu jego wypowiedzi.
I jak podobał Ci się cały serial? Bo ja do tej pory jestem pod wielkim wrażeniem. A finałowa scena na stacji kolejowej przerosła moje wyobrażenie (tak po cichu przyznam że pocałunek jaki Lizzy złożyła na dłoni Darcego jest niczym w porównaniu z tym jak wyglądało to w N&S smile ) Pozdrawiam big_smile

PS/ A scena z "Look back ... look back at me" to dopiero majstersztyk aktorstwa, dosłownie zamarłam w wyczekiwaniu razem z Thorntonem lol


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#7 2006-03-04 10:48:43

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Jaki masz piękny awatar *mdleję*.

ObejrzÄ™ odcinek drugi i zaraz odpowiem na Twoje pytanie.
Serial jest fenomenalny!!!


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#8 2006-03-04 10:51:21

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Jej!! Monika - Twój avatarek się rusza! big_smile Super!! Cudeńko wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#9 2006-03-04 10:58:01

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Hej dziewczyny big_smile
No, przyznam, że ja też uwielbiam ten avatarek-gif lol
Dzięki Nastazjo wink
A ja teraz "choruję" na oryginalne płytki, może za kilka tygodni też będę miała swoje własne nowiutkie wydanie N&S, jak dobrze że istnieją dobre koleżanki koleżanek itd ... 8) Jednak oryginał to oryginał roll


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#10 2006-03-04 11:10:07

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

John mówi o tym,że niektórzy fabrykanci biorą odpowiedzialność za swoje czyny i nie szukają "ludzi do czarnej roboty". Sami podejmują trudne decyzje. lol

Moniko,pytanie retoryczne: Zakochałaś się w Richardzie?
(Zaraz mnie powieszą,ale John w jego interpretacji jest bardziej elektryzujący niż Darcy w wykonaniu Firtha i MM razem wziętych). tongue


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#11 2006-03-04 11:16:52

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nastazjo ślicznie dziękuję, rozjaśniłaś świetnie kwestię Johna w mojej główce lol
A to pytanie to faktycznie retoryczne smile No powiedz sama, jak można nie zakochać się w takim mężczyźnie, w jego głosie, spojrzeniu.
A ten jego uśmiech - Boże ... niemal zwalił mnie z nóg :oops:
Oglądałam kilka muzycznych filmików z jego udziałem i jestem wniebowzięta roll Przyznaję uczciwie że straciłam dla niego głowę, wszyscy pozostali mężczyźni mogą dla mnie nie istnieć, hi hi lol


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#12 2006-03-04 11:25:37

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nic dodać, nic ująć. big_smile

Poza wątkiem miłosnym,podoba mi się "przyjaźń" Johna z Nickiem w ostatnim odcinku.

Pocałunek na stacji był tak intensywny. :oops: John patrzy w taki sposób na Margaret,ŻE...
Scena :"Look back..look back at me" jest cudowna..
Prawie krzyknęłam: "Spójrz na niego,sieroto"! lol


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#13 2006-03-04 11:43:46

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nie mogłam zrozumieć jak ona może go tak odpychać :cry: Takiego mężczyznę :oops:
Wiesz, zastanawiałam się też nad tym co John mówi (na stacji) do Margaret po tym jak ona powiedziała, że była w Milton. Armitage bardzo niewyraźnie tam odpowiedział. Na brytyjskim forum N&S dowiedziałam się, że nie tylko ja miałam takie problemy i pewna dziewczyna stamtąd wzięła sprawy w swoje ręce wink i napisała do samego Richarda pytając o to zdanie. I on odpowiedział na jej maila big_smile Boski facet :oops: (okazało się w końcu, że mówi: "You'll not quess where I've been).

PS/ Bardzo podobała mi się również scena w fabryce, gdy Higgins z niewinną minką pyta się Johna o Margaret, że myślał że może jest w Hiszpanii lol I ten szept Thorntona "To był jej brat", aż mnie ciarki przejęły :oops:


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#14 2006-03-04 11:54:20

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nick robi wtedy cudowną minę pod tytułem: "Brachu,już jesteś w ogródku,już witasz się z gąską.." lol

Poza tym Sinead Cusack (żona Jeremy'ego Ironsa) jako Hannah Thornton była świetna. big_smile

Muszę przyznać,że to pierwszy przypadek,gdy serial podoba mi się bardziej niż książka.
Hmmm..


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#15 2006-03-04 12:56:08

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Wszystkie sceny między Johnem a jego matką są bardzo piękne i wzruszające. Choćby ta kiedy Thornton przychodzi do domu po oświadczynach, a matka dotyka delikatnie jego twarzy i mówi mu, że miłość matki jest wieczna, zaś miłość dziewczyny jest niczym kłęb dymu, zmienna na każdy podmuch wiatru.
Książkę też czytałam, ale jednak częściej wracam do filmu lol A przede wszystkim do Johna w wykonaniu Armitage'a :oops:


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#16 2006-03-05 08:45:40

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Richard Armitage bardzo fajna stronka (ikony, plakaty), może jeszcze jej nie znacie.
Filmu nie widziałam ale tak fajnie o nim piszecie, że aż Wam zazdroszczę
(ach ten pocałunek).
http://thearmitagearmy.co.uk/index.html

Offline

 

#17 2006-03-05 10:18:36

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dzięki Gitka big_smile Widziałam już tą stronkę, jest świetna, ja natomiast znalazłam stronę z muzycznymi filmikami, nie tylko z N&S, ale również z Dumy, naprawdę ładnie dobrana muzyka i sceny wink

PS/ Bardzo podoba mi się też filmik z Armitagem i piosenką Jameli lol Szczególnie to jego "Ok ladies, let's get started" :oops:
http://www.yorkshirewench.co.uk/videos.htm


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#18 2006-03-05 10:25:36

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Wow, stokrotne dzięki.
Åšwietna stronka, jest tam nawet do mojego ulubionego Hornblowera.
Mój osiołek ściąga Nort and South, ale strasznie powoli jak to osioł.

Offline

 

#19 2006-03-05 10:27:56

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dziękujemy Ci,Gitka!

Oczami wyobraźni widzę, jak zakładamy temat :"From Poland with love". wink


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#20 2006-03-05 10:42:46

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Wiecie co, normalnie jestem pod w i e l k i m wrażeniem Richard Armitage. Ten jego uśmieszek, z wąsikiem, w długich włosach i czapeczce w ubraniu roboczym. Normalnie coś w nim jest.
Jednak okazuje się, że mamy dużo miejsca w tych naszych serduszkach.

Offline

 

#21 2006-03-05 11:03:51

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Mam tylko jedno pytanie czy ten film się dobrze kończy?
Książki nie czytałam (jest polskie tłumaczenie)?
Oglądam właśnie te urywki z Twojej stronki. Ileż mozna wyrazić oczami ale jest też motyw dłoni tak jak w Dumie.
Chyba zaraz zmienię tapetę na swoim kompie z krokusów na Richarda...

Offline

 

#22 2006-03-05 11:11:05

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Możemy podpisać Pakt_Stabilizacyjny. tongue Trójeczka to magiczna liczba. :twisted:

Wracając do serialu.Po raz kolejny realizatorzy mają za nic realia połowy XIX w. To niemożliwe,żeby młodzi ludzie całowali się w miejscach publicznych - w tym przypadku na stacji kolejowej,a potem obejmowali się i całowali w przedziale. roll

Nic to, przymykam oko.

Zapomniałam dodać,że uwielbiam scenę z "Business proposition". tongue
Wzrok Johna mówi: "Ach,tak to się teraz nazywa..." lol


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#23 2006-03-05 11:19:50

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Tak "trójeczka" to dobra liczba.
Co do tych całusów, to jest ich w serialu North chyba sporo ale też jak on całuje. Nic mi tu nie wycinać (Amerykanie chcieli to mieli).
Jakże ja się nie mogę doczekać obejrzenia tego serialu (będę chyba ściągać cały dzień i całą noc). Widziałam w urywkach z tej stronki spojrzenie Richarda, gdy Margaret obejmuje brata. Wow, mógły zabić...
Czyżbym miała wypieki? (a to tylko urywki filmu).

Offline

 

#24 2006-03-05 11:32:45

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Książka kończy się mniej widowiskowo - Thornton przyjeżdża do Londynu,wyznają sobie miłość.
*Nastazja roni Å‚ezkÄ™.*

W serialu spotykają się na stacji kolejowej,w połowie drogi między Milton (północ) i Helstone(południe). Margaret nie wraca do Londynu z Lennoxem (jak ja go nie lubię). Wybiera powrót do Milton z naszym JT. big_smile Oprawa muzyczna wywołuje dreszcze na moich plecach.
*Nastazja głośno szlocha*.

Naprawdę pod koniec rozpłakałam się,co na filmach zdarza mi się nie często. :cry:


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#25 2006-03-05 11:49:10

Monika24
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Gitko, gdybyś miała jakieś problemy ze ściągnięciem to mogę Ci wysłać te 4 odcinki, to żaden problem smile
Pamiętam jak ściągałam ostatni odcinek, szedł jak burza, więc nie miałam serca wyłączać komputera, a później do 4 nad ranem oglądałam go lol Czyste szaleństwo, ale co tam, dobrze mi z tym wink
A co do Richarda to tych spojrzeń było pełno :oops: Niesamowity aktor, jednym spojrzeniem potrafi wyrazić tyle uczuć.
Nastazjo, a pamiętasz tą scenę w której Nicholas zaprasza Johna na lunch do tawerny pracowników? JT z podwiniętymi rękawami koszuli wyglądał bardzo męsko :oops:
Jedne z najpiękniejszych z serialu ujęć jest w finałowej scenie - zbliżenie kamery na twarz Margaret - każde drgnienie jej ust, spojrzenia, jej zdumienie, niedowierzanie, radość. Powoli szła do niego jak w transie, a wiatr delikatnie unosił kosmyki jej włosów


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB