Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-02-02 15:13:19

Monika24
U┐ytkownik

Napisy do "North and south"

Cze┼Ť─ç big_smile
Mo┼╝e kt├│ra┼Ť z Was mog┼éaby mi pom├│c, czy znacie jak─ů┼Ť stronk─Ö z kt├│rej mog┼éabym pobra─ç napisy do serialu BBC "North and south" z 2004 roku? W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam pierwszy odcinek i jestem pod wielkim urokiem tego 4-odcinkowego serialu lol Musz─Ö przyzna─ç ┼╝e produkcje BBC s─ů niesamowicie fascynuj─ůce, cho─çby "Pride and prejudice", czy "Daniel Deronda", perfekcyjnie zrobione, zdj─Öcia, muzyka, no i aktorzy zawsze wspaniale dobrani, pozdrawiam smile

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#2 2006-02-03 23:57:10

Nastazja
U┐ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Moniko,mog─Ö zapyta─ç jak zdoby┼éa┼Ť "N&S". Szukam tej produkcji bez rezultatu. :cry:

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#3 2006-02-04 01:14:06

Monika24
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç Nastazjo, obejrza┼éam dopiero pierwszy odcinek, a pozosta┼ée trzy ┼Ťci─ůgam dalej na osio┼éku, niestety chyba marne szanse ┼╝eby w naszych sklepach by┼é do sprzedania :?

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#4 2006-02-04 21:17:42

Nastazja
U┐ytkownik

Niestety. :?
Dzi─Ökuj─Ö za odpowiedzi.

#5 2006-03-03 20:46:23

Nastazja
U┐ytkownik

MONIKO!!!

Rodzina przysłała mi nowiutkie dwupłytowe wydanie "North and South".
Musz─Ö przyzna─ç,┼╝e j─Özyk u┼╝ywany przez bohater├│w jest r├│wnie przyst─Öpny jak ksi─ů┼╝kowy.

Mog─Ö sporz─ůdzi─ç dla Ciebie "polsk─ů_list─Ö_dialogow─ů",ale.. dopiero w lipcu.
Do tego czasu jestem bardzo zaj─Öta studiami i kilkoma innymi sprawami.
Pozdrawiam.

#6 2006-03-03 23:03:26

Monika24
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç Nastazjo big_smile
Co do dialog├│w to rozumiem wszystko, no mo┼╝e opr├│cz jednego zdania kt├│re wypowiedzia┼é John - gdyby┼Ť mog┼éa to przet┼éumaczy─ç wink
Chodzi mi o drugi odcinek, dinner party u Thornton├│w - John na koniec rozmowy z Margaret przy stole zwraca si─Ö do pana Bella (co┼Ť w stylu: Not all the masters are the same mister Bell. You do is unjustice to always think we all up to someone hand skim order - nie rozumiem tej ostatniej cz─Ö┼Ťci) i z czaruj─ůcym u┼Ťmiechem odwr├│ci┼é si─Ö w stron─Ö Ann Latimer (to chyba by┼éa ona), kilka razy puszcza┼éam t─ů scen─Ö i nie mog─Ö z┼éapa─ç sensu jego wypowiedzi.
I jak podoba┼é Ci si─Ö ca┼éy serial? Bo ja do tej pory jestem pod wielkim wra┼╝eniem. A fina┼éowa scena na stacji kolejowej przeros┼éa moje wyobra┼╝enie (tak po cichu przyznam ┼╝e poca┼éunek jaki Lizzy z┼éo┼╝y┼éa na d┼éoni Darcego jest niczym w por├│wnaniu z tym jak wygl─ůda┼éo to w N&S smile ) Pozdrawiam big_smile

PS/ A scena z "Look back ... look back at me" to dopiero majstersztyk aktorstwa, dosłownie zamarłam w wyczekiwaniu razem z Thorntonem lol

#7 2006-03-04 10:48:43

Nastazja
U┐ytkownik

Jaki masz pi─Ökny awatar *mdlej─Ö*.

Obejrz─Ö odcinek drugi i zaraz odpowiem na Twoje pytanie.
Serial jest fenomenalny!!!

#8 2006-03-04 10:51:21

Caitriona
U┐ytkownik

Jej!! Monika - Twój avatarek się rusza! big_smile Super!! Cudeńko wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#9 2006-03-04 10:58:01

Monika24
U┐ytkownik

Hej dziewczyny big_smile
No, przyznam, ┼╝e ja te┼╝ uwielbiam ten avatarek-gif lol
Dzi─Öki Nastazjo wink
A ja teraz "choruj─Ö" na oryginalne p┼éytki, mo┼╝e za kilka tygodni te┼╝ b─Öd─Ö mia┼éa swoje w┼éasne nowiutkie wydanie N&S, jak dobrze ┼╝e istniej─ů dobre kole┼╝anki kole┼╝anek itd ... 8) Jednak orygina┼é to orygina┼é roll

#10 2006-03-04 11:10:07

Nastazja
U┐ytkownik

John m├│wi o tym,┼╝e niekt├│rzy fabrykanci bior─ů odpowiedzialno┼Ť─ç za swoje czyny i nie szukaj─ů "ludzi do czarnej roboty". Sami podejmuj─ů trudne decyzje. lol

Moniko,pytanie retoryczne: Zakocha┼éa┼Ť si─Ö w Richardzie?
(Zaraz mnie powiesz─ů,ale John w jego interpretacji jest bardziej elektryzuj─ůcy ni┼╝ Darcy w wykonaniu Firtha i MM razem wzi─Ötych). tongue

#11 2006-03-04 11:16:52

Monika24
U┐ytkownik

Nastazjo ┼Ťlicznie dzi─Ökuj─Ö, rozja┼Ťni┼éa┼Ť ┼Ťwietnie kwesti─Ö Johna w mojej g┼é├│wce lol
A to pytanie to faktycznie retoryczne smile No powiedz sama, jak można nie zakochać się w takim mężczyźnie, w jego głosie, spojrzeniu.
A ten jego u┼Ťmiech - Bo┼╝e ... niemal zwali┼é mnie z n├│g :oops:
Ogl─ůda┼éam kilka muzycznych filmik├│w z jego udzia┼éem i jestem wniebowzi─Öta roll Przyznaj─Ö uczciwie ┼╝e straci┼éam dla niego g┼éow─Ö, wszyscy pozostali m─Ö┼╝czy┼║ni mog─ů dla mnie nie istnie─ç, hi hi lol

#12 2006-03-04 11:25:37

Nastazja
U┐ytkownik

Nic doda─ç, nic uj─ů─ç. big_smile

Poza w─ůtkiem mi┼éosnym,podoba mi si─Ö "przyja┼║┼ä" Johna z Nickiem w ostatnim odcinku.

Pocałunek na stacji był tak intensywny. :oops: John patrzy w taki sposób na Margaret,ŻE...
Scena :"Look back..look back at me" jest cudowna..
Prawie krzyknęłam: "Spójrz na niego,sieroto"! lol

#13 2006-03-04 11:43:46

Monika24
U┐ytkownik

Nie mogłam zrozumieć jak ona może go tak odpychać :cry: Takiego mężczyznę :oops:
Wiesz, zastanawia┼éam si─Ö te┼╝ nad tym co John m├│wi (na stacji) do Margaret po tym jak ona powiedzia┼éa, ┼╝e by┼éa w Milton. Armitage bardzo niewyra┼║nie tam odpowiedzia┼é. Na brytyjskim forum N&S dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e nie tylko ja mia┼éam takie problemy i pewna dziewczyna stamt─ůd wzi─Ö┼éa sprawy w swoje r─Öce wink i napisa┼éa do samego Richarda pytaj─ůc o to zdanie. I on odpowiedzia┼é na jej maila big_smile Boski facet :oops: (okaza┼éo si─Ö w ko┼äcu, ┼╝e m├│wi: "You'll not quess where I've been).

PS/ Bardzo podoba┼éa mi si─Ö r├│wnie┼╝ scena w fabryce, gdy Higgins z niewinn─ů mink─ů pyta si─Ö Johna o Margaret, ┼╝e my┼Ťla┼é ┼╝e mo┼╝e jest w Hiszpanii lol I ten szept Thorntona "To by┼é jej brat", a┼╝ mnie ciarki przej─Ö┼éy :oops:

#14 2006-03-04 11:54:20

Nastazja
U┐ytkownik

Nick robi wtedy cudown─ů min─Ö pod tytu┼éem: "Brachu,ju┼╝ jeste┼Ť w ogr├│dku,ju┼╝ witasz si─Ö z g─ůsk─ů.." lol

Poza tym Sinead Cusack (┼╝ona Jeremy'ego Ironsa) jako Hannah Thornton by┼éa ┼Ťwietna. big_smile

Musz─Ö przyzna─ç,┼╝e to pierwszy przypadek,gdy serial podoba mi si─Ö bardziej ni┼╝ ksi─ů┼╝ka.
Hmmm..

#15 2006-03-04 12:56:08

Monika24
U┐ytkownik

Wszystkie sceny mi─Ödzy Johnem a jego matk─ů s─ů bardzo pi─Ökne i wzruszaj─ůce. Cho─çby ta kiedy Thornton przychodzi do domu po o┼Ťwiadczynach, a matka dotyka delikatnie jego twarzy i m├│wi mu, ┼╝e mi┼éo┼Ť─ç matki jest wieczna, za┼Ť mi┼éo┼Ť─ç dziewczyny jest niczym k┼é─Öb dymu, zmienna na ka┼╝dy podmuch wiatru.
Ksi─ů┼╝k─Ö te┼╝ czyta┼éam, ale jednak cz─Ö┼Ťciej wracam do filmu lol A przede wszystkim do Johna w wykonaniu Armitage'a :oops:

#16 2006-03-05 08:45:40

Gitka
U┐ytkownik

Richard Armitage bardzo fajna stronka (ikony, plakaty), mo┼╝e jeszcze jej nie znacie.
Filmu nie widziałam ale tak fajnie o nim piszecie, że aż Wam zazdroszczę
(ach ten pocałunek).
http://thearmitagearmy.co.uk/index.html

#17 2006-03-05 10:18:36

Monika24
U┐ytkownik

Dzi─Öki Gitka big_smile Widzia┼éam ju┼╝ t─ů stronk─Ö, jest ┼Ťwietna, ja natomiast znalaz┼éam stron─Ö z muzycznymi filmikami, nie tylko z N&S, ale r├│wnie┼╝ z Dumy, naprawd─Ö ┼éadnie dobrana muzyka i sceny wink

PS/ Bardzo podoba mi si─Ö te┼╝ filmik z Armitagem i piosenk─ů Jameli lol Szczeg├│lnie to jego "Ok ladies, let's get started" :oops:
http://www.yorkshirewench.co.uk/videos.htm

#18 2006-03-05 10:25:36

Gitka
U┐ytkownik

Wow, stokrotne dzi─Öki.
Świetna stronka, jest tam nawet do mojego ulubionego Hornblowera.
M├│j osio┼éek ┼Ťci─ůga Nort and South, ale strasznie powoli jak to osio┼é.

#19 2006-03-05 10:27:56

Nastazja
U┐ytkownik

Dzi─Ökujemy Ci,Gitka!

Oczami wyobraźni widzę, jak zakładamy temat :"From Poland with love". wink

#20 2006-03-05 10:42:46

Gitka
U┐ytkownik

Wiecie co, normalnie jestem pod w i e l k i m wra┼╝eniem Richard Armitage. Ten jego u┼Ťmieszek, z w─ůsikiem, w d┼éugich w┼éosach i czapeczce w ubraniu roboczym. Normalnie co┼Ť w nim jest.
Jednak okazuje si─Ö, ┼╝e mamy du┼╝o miejsca w tych naszych serduszkach.

#21 2006-03-05 11:03:51

Gitka
U┐ytkownik

Mam tylko jedno pytanie czy ten film się dobrze kończy?
Ksi─ů┼╝ki nie czyta┼éam (jest polskie t┼éumaczenie)?
Ogl─ůdam w┼éa┼Ťnie te urywki z Twojej stronki. Ile┼╝ mozna wyrazi─ç oczami ale jest te┼╝ motyw d┼éoni tak jak w Dumie.
Chyba zaraz zmieni─Ö tapet─Ö na swoim kompie z krokus├│w na Richarda...

#22 2006-03-05 11:11:05

Nastazja
U┐ytkownik

Mo┼╝emy podpisa─ç Pakt_Stabilizacyjny. tongue Tr├│jeczka to magiczna liczba. :twisted:

Wracaj─ůc do serialu.Po raz kolejny realizatorzy maj─ů za nic realia po┼éowy XIX w. To niemo┼╝liwe,┼╝eby m┼éodzi ludzie ca┼éowali si─Ö w miejscach publicznych - w tym przypadku na stacji kolejowej,a potem obejmowali si─Ö i ca┼éowali w przedziale. roll

Nic to, przymykam oko.

Zapomniałam dodać,że uwielbiam scenę z "Business proposition". tongue
Wzrok Johna m├│wi: "Ach,tak to si─Ö teraz nazywa..." lol

#23 2006-03-05 11:19:50

Gitka
U┐ytkownik

Tak "tr├│jeczka" to dobra liczba.
Co do tych całusów, to jest ich w serialu North chyba sporo ale też jak on całuje. Nic mi tu nie wycinać (Amerykanie chcieli to mieli).
Jak┼╝e ja si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç obejrzenia tego serialu (b─Öd─Ö chyba ┼Ťci─ůga─ç ca┼éy dzie┼ä i ca┼é─ů noc). Widzia┼éam w urywkach z tej stronki spojrzenie Richarda, gdy Margaret obejmuje brata. Wow, m├│g┼éy zabi─ç...
Czyżbym miała wypieki? (a to tylko urywki filmu).

#24 2006-03-05 11:32:45

Nastazja
U┐ytkownik

Ksi─ů┼╝ka ko┼äczy si─Ö mniej widowiskowo - Thornton przyje┼╝d┼╝a do Londynu,wyznaj─ů sobie mi┼éo┼Ť─ç.
*Nastazja roni łezkę.*

W serialu spotykaj─ů si─Ö na stacji kolejowej,w po┼éowie drogi mi─Ödzy Milton (p├│┼énoc) i Helstone(po┼éudnie). Margaret nie wraca do Londynu z Lennoxem (jak ja go nie lubi─Ö). Wybiera powr├│t do Milton z naszym JT. big_smile Oprawa muzyczna wywo┼éuje dreszcze na moich plecach.
*Nastazja g┼éo┼Ťno szlocha*.

Naprawdę pod koniec rozpłakałam się,co na filmach zdarza mi się nie często. :cry:

#25 2006-03-05 11:49:10

Monika24
U┐ytkownik

Gitko, gdyby┼Ť mia┼éa jakie┼Ť problemy ze ┼Ťci─ůgni─Öciem to mog─Ö Ci wys┼éa─ç te 4 odcinki, to ┼╝aden problem smile
Pami─Ötam jak ┼Ťci─ůga┼éam ostatni odcinek, szed┼é jak burza, wi─Öc nie mia┼éam serca wy┼é─ůcza─ç komputera, a p├│┼║niej do 4 nad ranem ogl─ůda┼éam go lol Czyste szale┼ästwo, ale co tam, dobrze mi z tym wink
A co do Richarda to tych spojrzeń było pełno :oops: Niesamowity aktor, jednym spojrzeniem potrafi wyrazić tyle uczuć.
Nastazjo, a pami─Ötasz t─ů scen─Ö w kt├│rej Nicholas zaprasza Johna na lunch do tawerny pracownik├│w? JT z podwini─Ötymi r─Ökawami koszuli wygl─ůda┼é bardzo m─Ösko :oops:
Jedne z najpi─Ökniejszych z serialu uj─Ö─ç jest w fina┼éowej scenie - zbli┼╝enie kamery na twarz Margaret - ka┼╝de drgnienie jej ust, spojrzenia, jej zdumienie, niedowierzanie, rado┼Ť─ç. Powoli sz┼éa do niego jak w transie, a wiatr delikatnie unosi┼é kosmyki jej w┼éos├│w

Stopka forum